CANTINIERE PATRICK 3 STEEKT VANDAAG VAN WAL!! EREMBODEGEM KRIJGT EEN WANDELPARK AALSTERSE STRATEN: GLASTAPIJT MEVR.DE BACKER -BARREZ 4 - 5-3-76 - De Voorpost Cantinière 1976: Mevr. De Backer - Barrez Reeds meer dan twee jaar wordt in een loods aan de Dender gezwoegd aan een reuzetweemaster die met een lengte van 14 meter, breedte van 4 en hoogte van 4 meter waardig wordt geacht om op 5 juni deel te nemen aan de transatlantische zeilrace in de «singlehanded» kategorie. INITIATIEF De initiatiefnemer, de tweeën- veertigjarige Paul Vinck was met deze bouw van Patrick 3 niet aan zijn proefstuk. Reeds vroeger bouwde hij, meestal op zijn eentje de Patrick 1 (5,5 m lang) en de Patrick 2 (8,5 m lang) voor hij zich aan de kon- struktie van zijn levenswerk, de Patrick 3 zette: op 3 november 1973 werd eerst thuis, en daarna in een loods aan de Denderkaai op de Tragel te Hofstade met de werkzaam heden een aanvang genomen. Het hoofdtrio dat bestond uit Paul Vinck, Herman Clarijs en Gerrit D'Haeseleer werd dra vervoegd door Fred Dockers en Paul De Haeck, men bouwde volgens de plannen van Franse ingenieur Auzepy Brenneur die voor de hoge zee «een tweemaster in de vorm van een vork» uittekende. De romp, die volledig in Zuid- Amerikaans sapolihout werd gekonstrueerd moest in de kerstvakantie van 1974 volle dig worden gekeerd: eens deze moeilijke karwei achter de rug werd de binnenafwer king aangevangen: alle nodige akkomodatie voor acht perso nen werd aangebracht, hier voor werd meestal mahonie hout gebruikt terwijl het dek vooral teakhout bevat. AFWERKING De moeilijkste opgave was echter het gieten en bevesti gen van de bijna negen- ton- wegendekiel. Hiervoor werd een prijsbestek gevraagd bij een gespecialiseerde firma, doch toen bleek dat deze veel te hoog lag besloot men zelf alles te doen: 16 uur aan een stuk werd er doorgewerkt voor het gieten en het vastmaken van de kiel, een precisiewerkje vroeg ook nog verscheidene uren. Kortom, eens deze top- moeilijkheid achter de rug kon men in december 1975 defini tief besluiten om de inschrijving voor de Transatlantische zeil race in te sturen: de kandida tuurstelling van Paul Vinck werd door de organisatoren aanvaard zodat men op 5 juni n Plymouth ook onze Belgisch «Pathek 3» aan de startlijn zal <unnen bezichtigen: doch voor iet zover is werden in rekord- :empo nog volgende werkjes opgeknapt: de hulpmotor van 36 PK werd uitgemeten, de schroef bevestigd en de stuu rinrichting aangebracht, -terwijl binnenin alles werd afge schuurd en gevernist terwijl de buitenkant na het afschuren geplamuurd en geverfd werd. VANDAAG: DE TEWATERLATING Vandaag, vrijdag 5 maart wordt de officiële tewaterlating gep land: vanaf de vroege ochtend kan men onze Aalsterse «zee bonken» in de weer zien om hun Patrick 3 in de Dender te deponeren: de toelating van de verschillende sluismeesters, die noodzakelijk was daar het schip dieper ligt dan de toege laten diepgang werd bekomen zodat men langs de Dender en Schelde hoopt Terneuzen te bereiken alwaar het schip zal opgetuigd worden. Het leven swerk van Paul Vinck en zijn vrienden wordt heden voltooid: geïnteresseerde belangstel lenden kunnen vandaag vanaf 8 uur gerust even komen kijken op de Denderkaai, Tragel te Hofstade (te bereiken als men de eerste straat rechts neemt van de rijksweg Aalst - Den- dermonde, in de omgeving van de bussendepot): gelieve ech ter de werkzaamheden niet te hinderen zodat de arbeid van 30 maanden niet nodeloos ver traagd wordt! In elk geval wen sen we onze Aalsterse vrien den een voorspoedige vaart naar Terneuzen en hopelijk wint Paul Vinck ooit nog eens de Transatlantische zeereis!!! Dirk Daelemans Tijdens de laatste gemeenteraadszitting iri Erembodegem kwam de aankoop van een deel van het domein Camu ter sprake. De gemeente wil nog voor het einde van het jaar 6a8 ha van dit 44ha grote domein bekomen om'er een passief rekreatieoord van te maken. De gemeente Erembodegem heeft reeds een paar een oogje op een stuk van dit prachtig domein waar gere geld hoge gasten ontvangen worden. Het is in Erembo degem een publiek geheim dat prins Albert en princes Paola geregeld bezoekers zijn van het huis Camu. Het gebied dat beoogd wordt is gelegen tussen de Gerstebaan en de Dender en ligt op de grens met Aalst. Op het ontwerp Gewestplan staat dit gebied, evenals het overige deel van het domein aangegeven als park. De ge meente wil het dan ook in die zin behouden. Voor het verwerven van 6è8 ha van 44ha grote natuurge bied werd ondertussen de normale procedure in gang gezet. Burgemeester Boel, een goede vriend van de heer Camu, is, zij het dan niet officiéél, de grote bemiddel- laar in het bekomen van dit domein. Hoeveel de aan koop zal kosten is nog niet bepaald. Een schatting zal aangevraagd worden om een duidelijker beeld van de fi nanciële investering te krij gen. Voor Erembodegem zal dit waarschijnlijk de laatste in vestering zijn vóór de fusie. «En», zegt burgemeester Boel, «wij zullen ook kon- takt opnemen met Aalst. Want we willen Aalst na de fusie niet met een financieel dilemma achterlaten. Erem bodegem heeft op het ogen blik geen schulden, maar Aalst heeft er genoeg. Wij moeten hem er geen bijge ven.» Welke zijn de toekomstplan nen met dit domein? De heer Camu had reeds in zijn ver beelding een klein natuurre- servaatje, omvattend een vogelreservaat en een bota nische hof. De gemeente, in overleg met de dienst groen plan, overweegt er een pas sief rekreatieoord van te ma ken, m.a.w. een wandelpark met rustbanken. Deze op lossing laat ook de moge lijkheid open een deel van droom van de heer Camu te verwezenlijken. Het park heeft immers niet de bedoe ling spelende kinderen aan te lokken, trouwens er zul len geen speeltuigen ge plaatst worden, want dat zou dan weeral aktieve re- kreatie betekenen. Wel zal het domein, dat nu verwil derd ligt opgeknapt worden en zullen enkele wandelpa den bijgelegd worden, voor zien van de nodige rustban ken. Hoe is de toestand op het ogenblik? Verwilderd. Ook voor rijke families ons het in onze huidige conjunctuur onmogelijk een dergelijk do mein nog degelijk te laten onderhouden. De verkoop van een deel van het domein kan voor de heer Camu op twee punten winst opleve ren. Vooreerst is hij ontlast van het onderhoud van 6a8 ha en ten tweede is het tijd stip goed gekozen om er een zacht prijsje voor te vragen. Erembodegem wordt toch Groot-Aalst. Een botanische tuin is een schone droom, maar de prachtige bomen die er vroe ger stonden zijn reeds lang verdwenen. Alleen nog ou de, botanische weinig inte ressante bomen resten er. Of Erembodegem deze oka- sie gaat benutten valt af te wachten. s.J. Veel plezier, inderdaad. Een grote mensenmassa Het brengt met zich mee dat naarmate de feestroes sterker wordt ook de baldadigheden hun hoogtepuot bereiken. Al moeten we toegeven dat de misdaad er dit jaar niet zozeer kwam bij kijken, toch werden zeer veel mensen getroffen door de gevolgen van de uitbundig heid. Duizenden bierglazen lagen verspreid in kleine scherveiingen. over diverse straten van de stad. In een uitgangsstraat bij uitstek kon je over een waar glastapijt lopen. Dat ongelukken bij de vleet, ten gevolge van dit scherpe materiaal werden gesignaleerd, hoeft niemand te verwonderen. Bij een reeks vechtpartijen wer den heel wat mensen ter verzor ging in het ziekenhuis opgeno men. Ook de molens bleken niet veilig. Raphael Van Eyck, wonende Zonnestraal, viel uit een kermis- molen en liep een neusbeenbreuk op, evenals Jean Van den Wijn- gaerd uit Sint-Pieters-Woluwe, die zich erg verwondde. Sonja Bruggeman uit de Lede- baan viel eveneens uit een ker- mismolen. Zij diende met ernstige verwondingen in het ziekenhuis te worden opgenomen. Zou Aalst een tweede Rio kunnen worden? Zo'n vaart zal het nog wel niet lopen. Roel VAN DE PLAS 25jaarkantinière: Mevr. De Decker Antoinette (JM) De Oude Garde en hun traditioneel karnavalbal voorstellen is onnodig. Zelfs niet de heerlijke sfeer in de salons Verspaille, met het ensemble Gilbando, die er in een mum van tijd de zwier inbrachten. Zwier en sfeer was er, met de overtalrijke verkleden en het groot aantal prijzen dat er te winnen viel voor de best verklede. Twaalf dames, tien heren, vier koddigen en zes koppels als best verkleden vielen in de prijzen. Maar voor Schepen Van Den Eede, Erevoorzitter Edmond Steleman, de juryleden Van Schooten Emiel, m. Van den Broeck Cammu en mG Hoffman en niet in de het minst ook mr. Van Impe Gil bert, bestuurslid en afge vaardigde van het muziek, de verkiezing van de mar- kentster een der belangrijk ste gebeurtenissen. Mevrouw Van Hover, die reeds 25 jaar cantiniere is, weet er alles van en leeft intens mee, die zoals alle cantinieres, de moraal vétn leden moet bestendigen, en een gans jaar aan de feesten moet meedoen. Met hun grootste kenmerk: «het ton- neke», waar inderdaad een echte oude klare in zit. Wie afscheid neemt als can tiniere van het jaar 1975 is mj. Van Der Vreken Sonja, die niettemin haar titel blijft behouden, net zoals haar moeder, die in 1971 canti niere was. Sonja Van Der Vreken werd verleden zaterdag officiéél afgehaald in de L.S.W. waar ze, in aanwezigheid van Staatsekretaris D'Haese leer, afscheid nam van haar welgevuld jaar in dienst van de koninklijke harmonie «De Oude «Garde», met een keu rige receptie. Dat dit doorging in de L.S. W. wordt bijzonder gewaar deerd door mj. en mv. Van Der Veken. De gebruiken zijn nu eenmaal zo, dat de cantiniere slechts afgehaald wordt indien ze niet verder wonen dan 1 km. Sonja woont in de Langestraat. Vandaar. Terug bij het kar navalbal van maandag-a vond, wordt mv. De Backer - Barrez verkozen tot nieuwe cantiniere. Zij is overigens de dochter van ondervoorzit ter en spelend lid Maurice Barrez. Ook haar echtge noot maakt deel uit van de harmonie. Maar ook de best verkleden kwamen aan bod, na een fel gesmaakt optreden van het alomtegenwoordige corum imperiale en in aanwezig heid van Keizer en Prins Kar naval, samen met de keizer en prinsengarde, die een speciale vermelding kregen. De eerste prijs der groepen ging naar: De perrewette- makers, vervolgens: ajuin smurfen, visa sabata, de smurfen, 3000 en 3 nachten, Pluncke Fu en El Cordoba. De eerste prijs voor dames ging naar My fair lady, ge volgd door: mv. Saegher, 1900, carnaval in Rio, judis- ke, mv. Van Hover met de uitbeelding Eendracht maakt macht in 't jaar 2000, Boere Marietten, Wit en Rood, Streep, Geiren bij, uit deoudedoos, oude vrouw. Bij de heren kaapte de uit beelding Frangois Per de eerste prijs weg, gevolgd door: Mexikaan, Reddy Kil- lowatt, Josephine Baker, I Want You, Pitje Klak, Oude Vrijster, .Willem P, Miss, Euprasie. De koddigste was: 47 jaar bal oude garde, cirkus Se- may, De triestige weduwe, de twee gezusters. Bij de koppels ging de eerste prijs naar «Lime light», tweede werd het Hongaars koppels, een der de prijs voor Tijl en Nele en vervolgens nog Lustige We. met gigolos, sheik en harem Pateren Barmeid. Met deze bonte massa en de vele anderen, werd het feest verder gezet in een gezellig sfeer, waar vrolijkheid heerste tot de gekende vroe ge uurtjes, met niets dan tevreden mensen, die vol gend jaar beslist terugke ren. E.A.R. Corum A los turn Imperiale sremr VM

De Voorpost | 1976 | | pagina 4