PRINSENCAEMERE,PROFICIAT ïten foorplein irnaval. Eendr A.K.V. DE GALANTE MOILENTREKKERS Op 3 maart verloor een lid van de karnavalgroep «De galante Moilentrekkers» een zwarte tas waarin verschillende films sta ken. Dit belangrijk archiefmateriaal werd overal gezocht maar niet terug gevonden. De eerlijke vinder krijgt een beloning, wanneer hij deze tas terugbezorgt aan A. Schollaert uit de Raffelgemdreef of aan H. Van Holsbeeck, Galerij Pieter Coec- ke, Molenstraat, Aalst. De Voorpost - 12-3-76 - 11 Vervolg van blz. 1 (e Prinsencaemere, met de Gilles n kop en de Nederlandse delega te achter zich, vormde stoet en [ok via de Marktweg, de Arbeid- Jraat, de Nieuwstraat, de Grote llarkt. de Kapel lestraat. de A. Benartstraat en het Stationsplein gar hun lokaal. Nog enkele dele ties werden verwelkomd al vo ls men de voeten onder de tafel »f voor het banket. Tomaten- p(pure), natuuraardappelen en ofvlees. Doorgespoeld met een rffietje en een vrijgekozen Sankje. Handicapten iditiegetrouw werd door de linsencaemere ook aan de ge- idicapten gedacht. Prins Bob, Se onzichtbaar bleef en zeldzaam [einig vernoemd werd, preekt Jeds een paar weken liefdadig- pid in de Aalsterse parochieker- en. De overige ex-prinsen ver welkomden om 14u15 de min- fcrvaliden op het Stationsplein, i stoet ging het vervolgens naar foorpleinen. Na de optocht ferden aan de mindervaliden annetjes uitgereikt ter waarde 'In 70.000 F waarmee ze gratis p de foortuigen konden plaats- 'jmcn. 16 uur gaven de Gilles, nog tijd zonder pluimen, hun Be- ïdans aan het rond punt op de kt. Appelsienen werden gul in :t publiek gegooid. Van de ge ïnde 500 ballons geraakten er iar een dertigtal in de lucht. Een der haast gekochte fles gas, be- :md voor het opblazen van de lons, bleek maar voldoende te bevatten om een dertig bal- te vullen. Meer dan 4.000 F ird betaald om 30 ballons op te izen. Vergissing of moedwil in de verkoper? Hier was iets Dor de omstaande kinderen was 'r'a(it niet zo slecht. In plaats van ,1 jn ajuinenworp greep er een ba- Snncnworp plaats. Tot groot jo- t van de kleinen. En de papa's ar blazen. een drink in de Graaf van Eg- >nt zette de sliert zich verder. Houtmarkt. Het wat ver van de Aalsterse in ons Huis en g naar het Stationsplein. Aan deelnemers werden belegde aangeboden. het podium stelde de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia zich op. Links vooraan zetelden Fons Sin gel ijn, Keizer Emiel (pardon Ka- miel!), bloemenfee Annick en Prins Johny. Rechts vooraan de Prinsencaemere. In het midden de wieg. Beter laat dan nooit, oor deelde de Prinsencaemere en ze lapte alle geplogendheden aan haar porselijnen laarsjes en deed er wat doopsuiker in. Het eerste lustrum diende even belicht te worden. De prinsendag ontgroeit stilaan de luiers. Simon D'Hondt (alias Coopman in de strijd Ali-Coopman) ver welkomde de personaliteiten en de delegaties en gaf vervolgens het woord aan de burgemeester van de zotste stad van België. «Ik vraag een applaus voor wat de Prinsencaemere reeds gepresteerd heeft,» begon Marcel. «Ik wil ook een groet brengen aan mijn kolle- ga. mevrouw de burgemeester van Rotterdam. Rotterdam is een zeer grote stad, maar op karnaval - gebied is Aalst zeker zo groot als Rotterdam. Vroeger vierden slechts 20% van onze bevolking karnaval. 80% was passief. Nu kunnen we de cijfers omdraaien. 80% viert karnaval en 20% doet niet mee. Maar dat moeten zij we ten. Ze hebben ongelijk!» De voorzitter of deken van de Prinsencaemere Simon D'Hondt bedankte nog drie personen voor hun karnavaleske inzet in 1976. Met name waren dat: Prins Johny I, Bloemenfee Annick en Keizer Kamillo. Een blik werd geworpen in de prinsenwieg en het eerste doop suiker werd aan de familie over handigd. Stadsvader Marcel De Bisschop was ontroerd de klein oden van zijn spruiten te ontvan gen. Keizer Kamiel (deze keer goed) en de rest van de familie mochten meesnoepen. Prins Johny I, Bloemenfee Annick, staatssekretaris Louis D'Haese- leer, het schepenkollege (de af wezigen hadden ongelijk en kre gen dan ook niets), Fons Singe- lijn, Henri Van de Perre, Hektor Rombaut, de voorzitter van de karnaval vereniging «De Splen- terbommen van Blankenberge», de voorzitter van de Filosofen van 'Aagem', Mevrouw Witte (die de burgemeester van Kaatsheuvel verving), de burgemeester van Neumansdorp, de voorzitter van Schepen van Kuituur, Van den Eede bracht hulde aan Henri Van de Perre omwille van zijn dertig jaar aktief karnaval vieren. Ook de Oude Garde die voor haar 89'' keer deelnam, werd even, terloops, fn het daglicht gesteld. Als blijk van erkentelijkheid werd Henri Van de Perre het eeuwigdurend lid maatschap toegekend en het gou den ereteken overhandigd. Profi ciat Henri! Nadat het gras twee kontjes hoog geworden was, moesten de Ne derlandse gasten op hun hoede zijn. Aalst is een stad van spot ters. Pas op uw woorden. Karei De Nayer, die tijdens de overhandiging van het doopsuiker de Hollanders reeds wat Aalsters geleerd had «Oiljst Ajoin» en «A loif» hoorde nu zijn werk be kroond, tijdens de korte toespra ken van de diverse delegaties. De prins van de Papputters uit Rot terdam beet de spits af. «We heb ben in Aalst een grandioze avond meegemaakt. Karnaval 1976 werd uitgeleid. Karnaval 1977 INGELEID. «Burgervader Mar cel, voorzitter Simon en Kei zer. (hoe was het nu ook weer?) Emiel kregen elk een ka lender aangeboden. In de zaal zwol het geluid aan. «Alé Emiel, Alé EmielEmiel (lees Ka miel) keek even over zijn brilleg- lazen heen naar de spotters en la chers in de zaal en ging bedaard zijn almanak in ontvangst nemen. De voorzitter van de Keilebijters, eveneens uit Rotterdam, wees erop dat hij onze burgemeester reeds meerdere malen ontmoet had in Nederland en dat Aalst een burgemeester heeft die het kan. Daar twijfelen we niet aan! Ondertussen had men opgevan gen dat men ergens een flater be gaan had, en men trachtte de situa tie recht te trekken. Keizer Ka millo werd even vergeleken met een gelijknamige Don en mocht de orde van de Grote Keilebijter in ontvangst nemen. In de zaal nam het jolijt toe. Don Kamillo! Prins Doris I van de Rotterdamse Slingeraars belichtte de moeilijk heden die een kamavalorganisatie met zich "meebrengt. Hij waar deerde de prestatie van de Aals terse Prinsencaemere. Aan de burgemeester en vier, later te be palen verdienstelijken, werd de «orde van de vergulde jojo» toe gekend. werd Marcel tot Keizer benoemd van Neumansdorp. Konkurrentie voor Kamillo die dacht dat hij de enige, levenslange keizer zou zijn van d'ajoinenstad! Na de uitreiking van enkele herin neringen werd een wankele vier verdiepingen tellende taart bin nengebracht met bovenop 10 kaarsjes. Voor het komitee! Bloemenfee Annick slaagde erin de kaarsjes in eenmaal uit te bla zen. Prins Joost wenste Aalst, het kleine Rio van België en Neder land, nog vele jaren karnaval- vreugde en liet de vrolijke noten aan de Koninklijke Harmonie. Na de buitenlandse delegaties kwamen de inlandse aan de beurt. «De Orde van de Filosofen» uit Oudegem was vertegenwoordigd door Prins Etienne. Keizer Ka miel, voorzitter Simon D'Hondt, en Bloemenfee Annick werden op het podium geroepen. Ook Johny I, die tijdens het geheel nogal sterk vergeten werd, was er dit maal bij. Dat mocht wel eens. Alfons Singelijn sloot de karnava leske zitting met een toespraak waarin hij aanhaalde hoe het vijf jaar geleden allemaal begon. De Prinsencaemere vierde toen voor de eerste maal haar Prinsendag. Met zeventien personen. Nu vijf jaar later zijn deze 17 mensen er reeds honderden geworden. Wat zal de toekomst worden? Goede kameraadschappelijkheid maak ten dit alles mogelijk, besloot de heer Singelijn. De laatste medail les werden uitgereikt en de stoet zette zich in beweging naar het Stationsplein voor de slotapoteo- APOTEOSE Als apoteose van een geslaagde dag van de Prinsencaemere werd om 21 uur aan de verkleumde toe schouwers een kleurrijk, spette rend, knallend en rokend vuur werk aangeboden. 80 fusils, 13 stuks grondvuurwerk en een slo gan «Vaarwel Karnaval 1976» gingen in rook, kleur en gëluid op. Een knetterend, knallend, flui tend, sissend licht- en kleuren- spektakel tegen de achtergrond van een middeleeuws station en tegen een donkere hemel. Vaar wel Karnaval 76! Jan STRICKX Er niet alleen leute en plezier, ons kunstpatrimonium werd ook aan de buitenlandse delegaties getoond. Om) Deken Simon D'Hondt bij zijn welkomswoord (jm) de Slingeraars, de Papputters en de Keilebijters uit Rotterdam, de leden van het stedelijk feestkomi- tee met inbegrip van het Corum Alostum Imperiale, de voorzitter van de Rikskesvrienden uit Wet- teren (tevens keizer van Wetteren en Prins van Oost-VIaanderen), de Opperdraeck der Souvereine Caemere der Draeckeniers te Aalst, Bierprins 1976 Francois, Mevrouw Diane D'Haeseleer, Ray De Smet, Piet Rousseau (voorzitter COO), Kamiel Bon- naerens, Jules Van Droogen- broeck, de voorzitter en de sekre- taris van de Aalsterse Gilles, de voorzitter en de Cantinière 1976 van de Oude Garde, de voorzitter van de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia uit Oordegem, Remi Buys (voorzitter Horeca), de pro vinciale en nationale voorzitters van de foorkramers, de voorzit ters van het Ribto, Levensvreug de, Beschermde Werkplaatsen en Don Bosco, Eric Dierickx en de medewerkers van de pers. Na deze zware boterham viel de Koninklijke Harmonie in met een passend liedje: «De liefde van de man gaat door de maag». In de zaal hoorden we Alaaf» «A loif» en zelfs een sukkel die door al dat Rijnlands gedoe de tel kwijt was en A loit (er)» riep. Na een sfeerbeeldje met «Halli Hallo, in het bos daar zijn de jagers» kwam mevrouw Nelly Witte van de Leutkneuters uit Kaatsheuvel op het podium. Mevrouw Witte dankte uit naam van alle Leutk neuters (sommigen verstonden Leuteneukers, en vroegen zich af of ze inde buurt van Sluis waren!) de organisatoren voor de ont vangst en reikte een drietal me dailles uit. Met «Rosamunde» werd de Hollands-Rijnlandse kar- navalsfeer met Aalsterse ajuin ge kruid, verdergezet. Prins Joost, de jongste prins van Nederland, die Neumansdorp ver tegenwoordigde, zei dat hij nog een uur kon praten daar hij de laat ste was en men nog een uur had alvorens de slotapoteose begon. Maar hij deed het niet. Onze. bur gervader werd nog vele jaren aan het hoofd van Aalst toegewenst. In de zaal gelach en opmerkingen: «Die Hollanders weten nog niets van onze fusie zeker!». Tevens NTVANGST n I8u.45 vertrok op het Stalio- plein een ondertussen reeds er talrijk geworden stoet. Be- imming: de feestzaal van het dhuis. xiraan bemerkten we Dolf, de idstrommclaar, geflankeerd »or twee politie-agenten. Daar- htcr de muziekmaatschappij )e Oude Garde» met haar ge lig. Een lege, ijle ruimte. De lies, bezemdansend. De Prin- ncaemere en haar genodigden, de eerste gelederen staatssckre- is D'Haeseleer, burgemeester ireel De Bisschop. Prins Kar- val 1976 Johny I, bloemenfee inick, Fons Singelijn en Keizer imillo (alias Emiel, alias de ootste zot van Aalst, alias de lomarchang, kortweg Ka- el!). De koninklijke harmonie nt-Cecilia van Oordegem sloot stoet. Niet mis, die majoretten. nkarm-, been- en ander werk! prachtig gerestaureerde feest- il was te klein om de talrijk gekomen belangstel lenden' tè atsen. Wou je zitten, dan est je rap zijn. Achteraan op Simon stond al klaar om Annick mee te helpen, maar ze heeft een strave adem Een 78 jarig oudje in St. Job vierde karnaval mee (jm) Ziet ze vliegen (jm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 11