Hofstade op zucht van titel Oudegem kampioen 1 w n SPANNING BLIJFT TOESTAND KLAART OP T "KORT SPORT Opstal in bedrijvige dag EEN GOALTJE fE VEEL "KAMERAADSCHAP LEIDT NAAR TITEL" OUDEGEM KAMPIOEN jute Provinciate 3 de Provinciale Schellebelle en Serskamp elk een punt 4de Provinciale Iff** I S.K. Oudegem trainer Raymond Rooms: WIE VOLGT K.S.V. ZOTTEGEM OP? 17 r Winnrk - Nieuwerkerken 0-2 1 Het blijft een spannende strijd tussen Nieuwerkerken en e Temse. Niet voor de titel, want stilaan kunnen de achter- 1 volgers de laatste illusies opbergen het ambitieuze Brakel 1 is voorgoed buiten schot. Op zes zondagen voor de finish 6 lijkt niemand meer bekwaam roodzwart uit het zadel te ilichten een kloof van zes punten goedmaken, is onbegon- - nen werk. h/ooral omdat de koplopers vriend en tegenstander met cnalresultaten blijven verba sen. vice-kampioen is nog niet lekend. Al ziet het er naar lit dat Eendracht Nieuwer- cerken een goede kans maakt. )ok te Winnik, thuis levens- 'evaarlijk voor de besten, lieven de roodgelen overeind, figuurlijk althans, want Een- Iracht domineerde en stootte alsmaar met wervelende aan- valsbewegingen naar het Winnikdoel. Drie kwart van de wedstrijd bleef de thuis- defensie overeind. Daarna moest ze buigen voor het op portunisme en de vuurkracht van Meert en Roelandt. Die goaltjes vielen binnen de tien minuten op de 74ste min. scoorde Wiliam Meert en vijf minuutjes voor af fluiten nam Eddy Roelandt alle onzekerheid weg. Na Meerts treffer eiste een te- genaanvallend Winnik een strafschop. Maar die werd door de ref kategoriek afge wimpeld. Temse blijft er eveneens nog in geloven de scheepsbou wers namen tegen Nederena- me geen enkel risico en won nen. Nieuwerkerken blijft echter een voorsprong van twee punten bewaren. Al is de strijd nog niet gestreden, toch staat Eendracht er het best voor de logika gebiedt ons een thuiszege tegen Wils kracht Moorsel te voorspellen. Temse heeft het te Appels eigenlijk veel gemakkelijker. Maar zondagavond blijven de posities waarschijnlijk onge wijzigd. De- -J WacHtebeke - S.K. Grembergen 1-2 tVinst op verplaatsing voor S.K. Grembergen en metéén een grote stap in de richting van het behoud in derde pro- r'^trinciale. Vooral in de eerste helft domineerde S.K. uitge- aa'"sproken en de 0-2 winst aan de rust bleek geenszins overdre- enVen. Volgens midvoor Leo Van Cauwenberghe had de stand deaan de rust nog hoger kunnen zijn. te- be-'We verknoeiden nog een ir open doelkansen" aldus talentrijke Grembergse invaller. Ikzelf kanjerde be-[p het doelhout en mijn kol- Verschelden kreeg op jn beurt ook nog een reëele liettans om hogere cijfers op het ird te schieten. Na de rust gen de lokalen vanzelf- ed-prekend de forcing voeren, dejij ons werd in die periode ial-heer het accent gelegd op watjet verdedigen van onze ninjoorsprong. Juist geteld één iasjiinuut voor het einde kon ien,vachtebeke milderen." sank001" ons kwam deze toch ;er-fel onverwachte zege op een nutPed moment" zegt Leo Van on-fauwenberghe. „We kunnen 'derju heel wat rustiger ademen ge-l het vooruitzicht van de luitpg resterende ontmoetingen. mze ploeg was ook kompleet ezen als we nu voor de rest leerjui het seizoen gespaard aarWven van gekwetsten kan det-t kompetitieslot nog heel 50oat mooier worden als aan- ikelijk verwacht" aldus de Grembergse voetballer. Vermelden we nog dat Tony Van Mele als bankzitter was aangeduid en als gevolg hier van zijn kat stuurde. Hope lijk komt dat allemaal voor mekaar tegen zondag wan neer S.K. op eigen veld Ste- kene repliek geeft. Het heeft trouwens nog enkele puntjes nodig om honderd procent zekerheid te hebben voor het behoud. E.D.M. >er4nki •elel— Na 15 minuten hadden Aelbrecht en Van Muylders te Sint-Kwintens-Winkel reeds voor een 2-0 voorsprong gezorgd. Nadien moest de Opstaldoelman zich reppen. Nog vóór de rust diende hij twee prachtige schoten te redden. Toen na de rust een geweldig Sint-Kruis offensief los brak geraakte men even in pariiek maar de schade kon beperkt worden. Men kende nog een paar keren geluk maar de punten werden op zak gestoken. Dat er nadien kermis gevierd werd laat geen twijfel. Afgevaardigde Van den Bergh hoopt veel voor zondag a.s. Opstal speelt aan huis tegen Rupelmonde. De hekkensluiters spelen tegen de voorlaatste en bij geel zwart hoopt men op nieuwe puntenoogst. (vds) .aarne - Overmere 1-0 ;^e hebben niet nagerekend hoeveel maal Overmere dit feizoen met 1-0 geklopt werd. Te Laarne viel er weer één paltje te veel. Jammer genoeg weer in het verkeerde doel. bdat mag gezegd dat, behoudens een mirakel, geelblauw Ich met de degradatie moet verzoenen, na een winterkam- iijagne die één lange reeks ontgoochelingen bracht. Niet *ileen op het stuk van de resultaten, maar eveneens wat ijet aantal ernstig gewonden betreft, e match te Laarne kon al na afloop van de eerste time het voordeel van de Boerenkrijgers beslist zijn geweest. vermere had volle 45 minuten de buurploeg met de rug - igen de muur geplaatst, maar een gaatje viel er nooit, ijna trof Buyse raak, maar aan dat „bijna" hadden de izoekers, jammer genoeg, heel weinig. Nadien trokken de selhemden het laken naar zich toe en bouwden op hun turt enkele niet onaardige aanvallen op. Keeper Dauwe eef evenwel overeind in de moeilijkste ogenblikken. Tot hij m kanonbal van De Wilde loste. Diezelfde De Wilde tikte hij [innen. Jammer voor een ploeg die tot de laatste krimp voor 'n brok van de buit had gestreden en ook nu weer onver end verloor. rc) Zowel Serskamp als Schelle belle hebben het niet verder gebracht dan een puntende- ling. Schellebelle gaf een mooie partij weg te Edixvelde waar tijdens de eerste helft nooit ware doelkansen kwamen. Bij de herneming kon Schel lebelle een licht overwicht afdwingen en het waren ook de paars-witten die het eerst aan een doelpunt kwamen. Edixvelde liet zich niet in slaap wiegen en reageerde enkele minuten later met een tegengoaltje. Serskamp was te gast in Er- pe dat zich tijdens de eerste helft vrij goed verdedigde en na een hoekschop op voorsprong kwam. De tweede time verliep daar entegen in het voordeel van de zwart-witten. Marcel Dhaese scoorde de gelijk maker. VS. Vorige zondag is de toestand zeer gunstig geëvolueerd voor Hofstade zodat we zelfs mogen stellen dat de titel zo goed als binnen schot is. Dat de situatie zo gunstig wentelde was in de eerste plaats te wijten aan het feit dat Hillegem op eigen bodem een grove steek liet vallen. Het verloor van Bavegem dat aldus „de stunt" van de speeldag voor mekaar trapte. Dit vrij onverwachte puntenverlies heeft dus ver strekkende gevolgen voor Hillegem. Het hoeft nauwelijks te wor den betoogd dat zondagavond de ontgoocheling groot was in de rangen van St Lucia, waar men er zich terdege van bewust was dat de kans op de titel was vervlogen. Hille gem telt nu virtueel vijf pun- Nog voor de rust werd de voorsprong verdubbeld. Ver- geylen die zijn doelpunten- honger moeilijk kon verza digen maakte na de rust zijn tick volledig. Graziano trapte de forfait cijfers voor me kaar. Het hoeft nauwelijks van aard om de wederzijdse verdedigingen te verschalken. Burst knoopte al onmiddellijk opnieuw met de overwinning aan, maar overtuigend was de verrichting toch niet. Men was zelfs geneigd te beweren dat Olympic te Smetlede de minst goede partij uit deze kompetitie speelde. De ne derlaag van de week tevoren zat immers nog te diep in de kuiten. Stammeleer open de de score en dezelfde spe ler zou de voorsprong ver dubbelen. De Tandt schoot bij een vrijschop de bal tegen Do YVieze-verdediger Goossens ontzet zijn kamp. Veel zal dat niet baten want buur Herdersem ging met de puntjes naar huis. JM) ten achterstand op de leider, die in de nog resterende wed strijden als onoverbrugbaar wordt beschouwd. De zege van Bavegem werd niet eens aangevochten. De „Oranje zonen" scoorden in iedere speelhelft een doelpunt. Te Strijpen kon Hofstade al vrij vroeg in de wedstrijd ont spannen voetballen. Verdedi ger Van Geirt had fluks het openingspunt tegen de vijan delijke netten gedeponeerd. betoogd dat men zondagavond in de Hofstaderangen al in feeststemming was. Eronde- gem zette Doggen schaakmat. Olympia moest nochtans tot in de tweede periode wachten om zekerheid te krijgen om trent een voor haar positief resultaat. De eerste speelhelft was de stand immers dubbel- blank gebleven. Beide ploe gen hadden toen wel enkele aanvalsakties op het getouw gezet, doch deze waren niet de staak en Stammeleer schoot de roos. Smetlede kwam nochtans opnieuw in de wedstrijd. En toen moest Burst geruime tijd op de tenen staan om de gelijkmaker te verhinderen. Op een felle tegenstoot nam Elaut dan alle twijfels weg. In de vierde provinciale G staat alleen nog de strijd om de mooiste ereplaats centraal. Vorige zondag werd beves tigd wat men reeds lang had vermoed. Oudegem werd kampioen. En men mag stel len met de vingers in de neusgaten. Oudegem was van verre de meest homogene plpeg, beschikte over de mees te mogelijkheden. Het legde een grote regelmaat in zijn verrichtingen en het liet tot nog toe slechts een puntje glippen. Het doelpuntenge- middelte spreekt anderdeels ook voor zichzelf. Gijzegem heeft zich nochtans flink te- weergesteld, maar was de vele inspanningen ten spijt op zijn beurt niet bij machte de zegereeks van de kampioenen te stuiten. Tot bij het einde kon Gijzegem de kleinste ver houding op het bord houden. Deze 1-0 stand kwam er door een doelpunt van Geerinckx. In de laatste minuut moest de Wilskracht verdediging zich dan voor de tweede maal gewonnen geven. Toen scoor de Baert. Het derby Wieze- Herdersem, dat uiteraard in het teken van de rivaliteit stond dreef op enige span ning. Het was trouwens pas in de 80e minuut dat Paul De Ridder, die eens te meer tot de meest opgemerkte fi guren behoorde, het sein op veilig zette, met een tweede doelpunt. Het openingspunt scoorde De Smet in de eerste periode. Wieze liet zich welis waar niet onbetuigd, maar was alles bij mekaar toch niet opgewassen tegen de be ter spelende bezoekers. Ge noot in zijn thuiswedstrijd met St.-Gillis de eer van het openingspunt, dan was dit meteen ook de enige vuist die de thuisploeg kon maken. Langs De Bouw en De Wolf leidde Eendracht bij de rust reeds met 1-2. De tweede speelhelft verliep haast vol ledig op de veldstrook van Wichelen. Aerls, Dierickx en De Wolf legden dan ook af getekende eindcijfers vast. J.V.H. Winst op eigen terrein tegen buur Gijzegem betekende voor Oudegem de kampioenstitel. Alhoewel de insiders reeds maan den S.K. als de beste hadden gekwoteerd, kwam de reken kundige zekerheid er na 22 wedstrijden met 21 overwinnin gen en 1 gelijkspel (thuis tegen Meldert)) en een goalaveragc van 52-6. Na de feestroes die vorige zondag Oudegem over stelpte, vonden we het opportuun met trainer Raymond Rooms te praten. De Hammenaar wordt te Ou degem op de handen gedragen maar is er zich terdege van bewust dat sportroem vergan kelijk is en waardering inzon- der bij supporters wel eens wordt gelijkgeschakeld met resultaten. Onder het beleid van trainer Rooms werd het voor S.K. 3e keer en goede keer. Het ak- tieve en ambitieuze bestuur bleef tijdens de tussenperiode niet bij de pakken zitten. Er kwam versterking voor alle kompartimenten met Pierre Van Broeck (VW Hamme), Jacques Steeman (Eendracht Zele), de Janssens tweeling broers (KAVD) en via de ver zoeningskommissie Mare Mou- ton (KAVD) en Leon Baert (VW Hamme). WAT WAS UW OPDRACHT? De Oudegemse dirigenten de den zware inspanningen. Dat de titel geviseerd werd, was duidelijk. Toch was het geen overeenkomst met als slot- clausule kampioen spelen of buiten. Ik voelde wel aan dat het een ontgoocheling zou zijn als de titel opnieuw zou gemist worden. Onmiddellijk was er nauw kontakt tussen hoofdbestuur, selectiekomitee en mijzelf. De interesse en de alomtegenwoordigheid van h. bestuur was een riem onder het hart en een morele steun, zodat het onmiddellijk wer ken in een aangename sfeer was. Dat SK over een tech nisch sterk en ondervinding rijk spelèrspotentieel beschik te was vlug duidelijk, zodat er een vloeiend geheel van maken de eerste opdracht was. WAT YVAS DE BASIS VAN HET SUCCES Alhoewel fysiek en techniek onontbeerlijk zijn in de voet balsport, meen ik dat de eer ste vereiste om kontinuiteit in de prestaties te houden er in bestaat een kameraadschappe lijke geest onder de spelers te scheppen en zoveel mogelijk tot menselijke kontakten te komen tussen spelers, trainer en bestuur. Daarom hou ik er niet van om als trainer uit de hoogte bekeken te worden of om met «mijnheer» aange sproken te worden. Ik wil in alle omstandigheden zo dicht mogelijk bij de spelers staan. Zowel voor en na trainingen en wedstrijden. Zo valt het makkelijker om ze dichter bij elkaar te brengen en er een groep kameraden van te ma ken. Ik geloof daarin geslaagd zijn. Met dit principe wordt alles zoveel gemakkelijker. De koncentratie op de trainingen blijft behouden en op wed strijden halen ze voor mekaar de kastanjes uit het vuur. Ik zou haast durven zeggen, zonder de voetbalkundige kwaliteiten op de achtergrond te willen plaatsen, dat SK. Oudegem, de kampioen van de kameraadschap werd. YVAT ZIJN DE TOEKOMSTPLANNEN In eerste instantie trachten om het kampioenschap uit te spelen zonder nederlaag en daarom moeten de spelers ge motiveerd blijven. Nu de titel binnen schot is loopt de over eenkomst met SK nog over 2 jaar. Enkele weken geleden ver lengde ik reeds het kontrakt voor volgend seizoen, met als bemerking dat in geval van het behalen van de titel daar nog een jaartje bijkwam. Ik meen dat in de kern voldoen de klasse aanwezig is om ook in een hogere reeks bij de be tere ploegen te behoren. BENO »K Oudegem is kampioen en speelt volgend jaar in Derde Provinciale 14e juniorestornooi van E. Aalst Het 14e juniorestoernooi dat het bestuur vart K.S.C. Eendracht Aalst in samenwerking met het jeugdkomitee organizeert, wordt beslist een schlager. Het kan ook niet anders met ploegen als R.W.D.M., Anderlecht, Lokeren, Beveren, Zottegem winnaar van de dertiende uitgave, en organisator E. Aalst. Dit toernooi Ls uitge smeerd over vier speeldagen. Er wordt telkens op dinsdagavond om respektievelijk 19 en 20 u. 30 gespeeld. De eerste dag is gepland voor 23 maart met al direkt twee aantrekkelijke nummers. Deze minikompetitie loopt om 19 uur van stapel met het Oostvlaams derby E. Aalst - S.V. Zottegem en daarna kruisen de jongeren van Beveren en Anderlecht de benen. J.V.H. Kadet Famay: driemaal dubbel De beloftevolle Cabritaka- det lag het jongste week end driemaal aan de basis van overwinningen voor zijn team. De kadetten hielp hij met 25 p. tegen Hellas Merelbeke aan de verdere kwalificatie voor de Beker van België en tegen dezelfde ploeg voor dezelfde beker hield bij de ploeg 14 p. uit een 6 op 13 shotprestatie. (abrita-Hermes oefenen Zondag 14 maart speelt Cabrita De Zeven een oe fenmatch tegen bevorde- ringsploeg Hermes St.-Ni klaas om 18 uur. Uitslag tombola F.C. Moerstraat Uitslag tombola verbon den aan bal kaarten van 6 maart 1976. 1872 1695 5611 3855 4604 1402 5504 1882 4328 2009 1452 2012 5176 4404 3871 2119 5145 4994 1727 1386 1745 5284 4890 4026 1935 3296 2306 5022 4303 1493 Prijzen af te halen lokaal „Café Lebbeke" Moerstraat 9 tot 15 april. Tafeltennis Hamme Op zaterdag 6 maart heeft in de zaal „Familia", pie- ter Van der Jeugdlaan, te Hamme, het KKSF-kampi- oenschap van Oost-Vlaan- deren - Tafeltennis plaats. Begin te 14.30 u. Leider Na 16 speeldagen leidt Dirk Verhofstadt in het schut- tersklassement van le na tionale. De Belgische handballer nr. 1 skoorde 128 doelpunten. Op de 2e plaats volgt J. De Geyter (Flémalle) met 105. Ze ker niet slecht voor een speler die deel uitmaakt van rode lantaarn Den derbelle.

De Voorpost | 1976 | | pagina 17