(blauwe (flits Ivreest WILFRIED WESEMAEL: VAN WEG NAAR PISTE BENO MICHIELS WIL DIT JAAR EEN GOEDE KNECHT ZIJN f Volleybal kalender voor het week-end De renners van de week 18 DAMES 4c, nationale C Zat. 16.30 Lebbeke -Mal- degem Zon. 10.30 Aalst - Zomer- gem le provinciale Zon 10.30 u. Juv. Zele - S.S.J. Hemelveerdegem 2e provinciale A Zat. 15.00 Berlare - H. Temse Zon 10.30 O. Bazel -^F Baasrode Zon 9.30 Sp. Dendermonde - Belsele 2e provinciale B Zon. 10.30 Kang. Aalst Aaigem 3e provinciale B Zon 10.30 Elversele - Lede E] Zon 10.30 Vrasene - Spr. ral Zele Zon. 19.30 Gilvoc Dender monde - Kukl. Aalst 4e provinciale A Zon 19.00 Zeven Zele -Sp. Moerbeke Zon. 10.30 Ass'nee - Wi-fe chelen DAMES le provinciale Zat 20.00 Th. Berlare Stekene Zat 19.00 Egm. Zottegem - Gilvoc Dendermonde 2e provinciale A Zat 15.00 A. Baasrode V. St.-Niklaas Zon 10.30 Lede - Juv. Zele JEUGDKOMPETTTIE Zat 15.00 Juv. Zele -Bel sele (min. heren B) Zon 15.00 Denderhoutem - J. Zele (kadetten heren A) Zon 10.30 A. Aaigem - K. Aalst (kad. heren A) (gdp) helpt maken. Dat Wilfried Wesemael er niet bij was toen eerst Kui per en daarna Willem Pee tere wegwipten? Koereen is nu eenmaal teamwork ge worden. En met slechts Luc Leman als partner bij zich, was het gewoon onbegonnen werk tegen het overwicht van de machtsblokken te willen optornen. Wilfried was de „ge vangene van de groten". Zelfs Patrick Sercu en Roger De Vlaeminck, om slechts die twee te noemen, konden hun wil niet opdringen. Veel tijd om felicitaties voor zijn puike 10e plaats in te wachten, kreeg de Gijzegem- se prof niet. Na Gent-Gent volgde een andere opdracht nl. Parijs-Nice, de koerenaar de zon. De proloog van die meer daagse wedstrijd werd door Freddy Maetens gewonnen. In die tijdrit was Wilfried 13e Vóór specialisten als Zoete melk, Ocana en Thévenet. In de allereerste échte rit die de karavaan naar Montlugon leidde, finishte hij als num mert, na een bijna levensge vaarlijke massasprint: om op het circuit van Montlugon vooraan te geraken, moest men een doorgewinterd akro- baat zijn. En dat is Wilfried: op piste heeft hij geleerd hoe men zioh een weg moet ba nen door een „pak koereurs". Bovendien weet hij wat van spurten af. Winnen is na tuurlijk wat anders als je met zo'n bende naar de streep flitst: het wordt dan een tom bola waarin je heel veel ge luk moet hebben. FRAAI SEIZOEN? De „kleine" draait. Wat het op de Tunrbie tijdens de slot- tijdrit van Parijs-Nice voor hem wordt, kan ik vandaag onmogelijk voorspellen. En hoe Wilfried zioh gedraagt wanneer de Mont Ventoux moet beklommen worden, hebben we evenmin aan een helderziende gevraagd. Wel weten we dat Wilfried Wese mael zich na een niet onaar dige winterkampagne op piste uitstekend heeft aangepast aan de eisen van de wegwiel- rennerij. De voorbode van een fraai zomerseizoen. Hijzelf en zijn trouwe fans geloven het rotsvast. (mm) Wilfried Wesemael is geen veelprater. Maar hij zegt de zaken zoals ze zijn. Vorig jaar heeft hij gesakkerd „ik rij slecht". Het vlotte niet zoals gewenst. Doch goedkope uit vluchten zocht hij nooit. Wilfried is daar veel te eerlijk voor. Voor de prof uit Gijzegem is het gloednieuwe seizoen hoopvol gestart: in Gent-Gent liep hij met de elite binnen. In het kopgroepje dat nooit meer in het spoor van het Willy De Geest, zelfs de toon- aangever van de laatste „showavond". VAN GENT NAAR PARIJS Mensen die de „Omloop Het Wilfried Wesemael maakte pak en zak voor een hopelijk prachtseizoen 1976. (AR) duo Willem Peetere-Hennie Kuiper geraakte. Uitgerekend 15 van de 170 gestarte profs „overleefden" de slag. Ge woon fantastisch, die presta tie van Wesemael die prak tisch van piste naar weg overwipte. En een bewijs dat Wilfried zijn plaats bij de al lerbeste beroepsrenners ver dient. Die zesdaagsen van Milaan en Antwerpen had Wesemael niet als figurant afgehaspeld: in de Metropool was hij, sa nten met die andere vechter Volk" niet in een volgwagen meemaakten, maar op de te levisie de finale hebben ge zien, hebben kunnen vaststel len dat Wilfried Wesemael over die 202 kilometer nooit verstoppertje heeft gespeeld hij is razend snel onder het spandoek, en kon rustig in het wiel van de andere vedet ten hebben gebleven. Dat deed hij niet: meer dan op zijn beurt werd hij door de kameraman in het vizier ge nomen. Iets wat pas mogelijk is als je mee de wedstrijd Vorig seizoen was het ook al het geval waar Johnny De Nul startte werd er gestreden. De amateur uit Schoonaarde vloog er overal in. Ongebreideld. Het heeft hem af en toe een palm gekost leperds staken hem onder het spandoek soms de loef af. Toch hield Johnny er nog 19 palmen aan over. Zijn opgemerkte prestaties loodsten hem in de Olym pische pré-selektie. Dat hij een grote kan wor den bewees De Nul toen on der meer in de door zijn Hof- staadse buur Etienne Van der Helst gewonnen „superkoers" te Nieuwerkerken. Maart 1976 tilde Johnny De Nul al onmiddellijk op de hoogste trede van het scha votje: 3e, na een ontstellend goede Gent-Gent en als klap op de vuurpeil een ophefma kende zege in de semi-klas- sieker Brussel-Opwijk. Zo simpel als goeien dag zeg gen is het in Brussel-Opwijk niet verlopen. Er is, onder een soms bijtende koude, door de Belgische amateureelite keihard gestreden over de 156 kilometer die tussen start en finish lagen. Reeds heel vroeg schudden enkele aan vallers aan het 91-koppige pe loton. Vanzelfsprekend was Johnny de basislegger van een ontsnapping met 4. Achter het kwartet brak de hel los, doch het duurde een poosje vooraleer een groepje van 20 in het spoor van die vermete- len geraakte. De schermutse lingen bleven duren. Tot De Nul voor de zoveelste keer de aanvalstrom roerde: slechts Van Gils, Hoste en De Neef bleven in zijn spoor. Wey- mans, Frans Caethoven, De Bie en Willems kwamen nog terug. Maar Johnny bleef bombarderen. Allemaal moes ten ze uit het wiel. Met nog bijna 20 km. voor de boeg, kapte de «blauwe flits» een '-loof die niemand meer dich ten kon. De rivalen waren murw. FANS SPRONGEN GATEN IN DE LUCHT Hoeveel De Nul-fans naar Opwijk waren overgewaaid, bleek pas toen door de ge luidsversterkers werd meege deeld dat Johnny op zijn een tje naar de finish stormde uit de massa steeg op dat mo ment een gejuidh op dat met de toeglaten decibels spotte. Toen de bij de aankomst sa mendrommende kijkers ver namen dat De Nuls voor sprong tot een volle minuut was gegroeid, brak een or kaan van entoeSiasme los. Met een brede glimlach op het gelaat, af en toe wui vend naar het publiek, liet Johnny De Nul zich uithol len. De fans sprongen gaten in de lucht. De renner zelf bleef er kalm bij. De strijd was gestreden. Eigenlijk was die zege in Brussel-Opwijk een late be loning voor de grote anima tor van de daags voordien gereden Gent-Gent. Hij had zich een beetje laten verras sen door een na 35 kilometer door Van den Bunder uit- Dendermonde heeft terug zijn beroepsrenner. Beno Michiels, de flink opgeschoten atleet uit café Regent aan het station te Dendermonde, waagde bij het begin van het jaar de grote stap naar de profkategorie. Hoewel heel wat gevestigde na men in de beroepswielrennerij nogal wat moeilijkheden onder vinden om extrasportief onder dak te geraken, was dat voor Michiels niet het geval. Beno Michiels in zijn typische zwoegersstijl. (C) kategorie won hij het eerste jaar 7 koereen, wat het bes te liet verhopen. Zijn tweede jaar als amateur werd eigen lijk een soort ontgoocheling. ..Ik presteerde wel behoorlijk bij de aanvang van het sei zoen en in enkele ronden, maar de verwachte palmen bleven uit". Beno moest zich dat 2e jaar als amateur in derdaad tevreden stellen met 3 overwinningen. Vorig jaar ging het opnieuw beter. Niet minder dan 10 keer reed Be no Michiels als eerste over de streep. Een prestatie die kan tellen. Beno zocht bovendien altijd de zware koereen op. Van labeurwerk is hij nooit bang geweest. De kroon op het werk vorig seizoen was wel zijn overwinning in het Oostvlaams provinciaal kam pioenschap te Hundelgem. Het heuvelachtig parkoers van de Vlaamse Ardennen was een kolfje naar Beno's hand. Hij toonde zich heel de wedstrijd de sterkste en won. Een dergelijke overwinning bleef natuurlijk niet onopge merkt. In de loop van vorig seizoen had er voor Beno nog een andere belangrijke ge beurtenis plaats. Hij trad in het huwelijksbootje met Rita Braem. Een huwelijk brengt natuurlijk verantwoordelijk heid mee en dat begreep hij zeer goed. Hij behaalde zijn A2 diploma elektriciteit en dat is natuurlijk een waar borg op de toekomst. Beno wilde echter zeer graag wiel renner zijn. Hij houdt van dat vak, en daarom was hij erg tevreden met het aange boden kontrakt. Beno Michiels met (links) Dom Hildebert, De Meyer en (rechts) de Dendermondse sportraad voorzitter Vermeulen. (O ANDALOUSIE Het eerste kontakt dat Mi chiels met de profs had, si tueerde zich in de Ronde van Andalousië. De jonge kern van de Flandria-ploeg aange- Beno kreeg een kontrakt aan geboden van de Flandria- groep en kwam dus wel langs de grote poort bij de profs. In zijn ploeg treft men grote namen als een Freddy Maer- tens, toch nog steeds de 'dauphin' van Merckx, Michel Pollentier en Mare Demeyer. Flandria heeft echter ook ie der jaar een goed oog voor jongeren. In dat kader trok men dit jaar de Belgische amateurskampioen Pol Ver- schuere aan, de aalvlugge Dirk Ongenae en ook onze Beno Michiels. STERK AMATEUR Beno is nu 22 jaar. Hij is wielrenner vanaf zijn 15e. Hij bleef 2 jaar nieuweling, reed ook twee jaar als junior en was 19 toen hij de stap naar de amateurs maakte. In die vuld met de ervaren Herman Van Springel en onder de vakkundige leiding van Briek Schotte toog naar Zuid-Span- je. De revelatie in deze eerste rittenwedstrijd was Dirk On genae, die verscheidene keren al die ervaren rasspurters zijn achterwiel toonde. Ook Mi chiels deed er een meer dan behoorlijk debuut. „Echte aanpassingsmoeilijkheden heb ik ginder eigenlijk niet ge had. In de koers wordt er niet zoveel vlugger gereden dan bij de amateurs. Het gro te verschil ligt hem echter in de finale. Dan wordt er bij de profs serieus gevlamd". ZWOEGER Van hard werken is Beno niet bang. „Ik ben geen echte spurter. Ik moet het vooral hebben van labeurkoereen. Herhaalde inspanningen in de koers kan ik vrij goed ver dragen en zelfs vele na me kaar. daarom geloof ik wel dat het rondewerk me zal lig gen. Echt hoge ambities voor het komende seizoen heeft Beno Michiels niet of althans hij verklapt ze ons niet. "Ik wil dit jaar in de eerste plaats veel leren van het vak. Bo vendien wil ik bewijzen dat ik een goeie knecht kan zijn. Op die manier kan je in de be roepswielrennerij behoorlijk je kost verdienen en daar komt het toch in de eerste plaats op aan" zegt Beno. gelokte aanval die 11 renners in de spits verenigde. De Nul, met Walter Schoonjans in het wiel, was uit het „grote pak" weggewipt en viel, na een slopende achtervolging van 20 km. de koplopers op de rug. Op de Valkenberg was de sterke man uit Schoon aarde al lang gerekupereerd van de inspanningen en hij was het die de konkurrenten tijdens deze lastige klim alle kleuren van de regenboog liet bewonderen. Al zagen de medevluchters sterretjes, be geven deden ze niet. In Semmerzake, waar ook al moest geklommen worden over een kasseiweg uit De- zekes tijd, wipte Schoonjal weg. Walter was in een ze| door De Nul naar de kot groep gebracht en zijn ars naai stak dus nog vol reserv krachten. De eerste aanvaller was... Johnny Nul. Nadat die al het labeij werk had opgeknapt, spn Bossant. Daarna Van Haer« en nog maar eens De Nul^ Tot de „profamateur" den Bunder iedereen een lo| draaide, een voorsprong bouwde en weg bleef. Boss -'emarreerde naar de 2e plai En bijna ongelooflijk: voor de 3e prijs werd gespj klopte Johnny De Nul overige overlevenden. ''T Sei2o£iv\MT KOMT is PAS 8£- WAAKSCHl/MUjKl £OA/A/£M EM MA/ TElkEAIS MEKCKX HEEFT \zjjHE MUS AL pjjAJ... t'M ofr£ TPEKEEM zijne meus Als Hij ytTAJML Beno Michiels met vrouwtje Rita en de kleine Petra.

De Voorpost | 1976 | | pagina 18