Avanti gedurende dertig minuten met invallers DUO s BELL-DR0ZD1AK 70 PUNTEN GEHANDIKAPT R0SIS Spannend tot het einde KÖHfiÖ Formaliteit /4deNationa/e /Grembergen terug groots! 4de Rationale J Dameshandbal 20 Avanti Lebbeke heeft een rumoerige verplaatsing naar An- gleur meegemaakt. Inderdaad, de Lebbekenaars stonden voor de verrassing van hun leven toen zij te Angleur vernamen dat de eerste ploeg diende te spelen vóór de reserven en zij dus om 19 uur dienden te starten. Aangezien Dirk Verhof- stadt, Keppens en De Vlieger slechts later werden verwacht, ontstond er wel enige paniek in de Lebbeekse rangen. Toen dit trio arriveerde was de eerste helft reeds voorbij Avanti is natuurlijk van plan om na te gaan of alles re glementair is verlopen. Het is natuurlijk niet uitgesloten dat de fout bij Avanti zelf ligt. Avanti was met deze historie nog niet aan het einde van het „lijden". En kele minuten voor het einde werd Dirk Verhofstadt defini tief uitgesloten toen hij re plikeerde op een aanslag van L. Adam. De verplaatsing naar Angleur zal door Avanti niet vlug vergeten worden. Brabo Denderbelle heeft de theoretisch laatste kans op een zege in eerste nationale laten ontglippen. Unif Herstal zal heel waarschijnlijk de ploeg zijn die samen met Brabo volgend jaar in tweede zal uitkomen. Denderbelle is echt nog maar de flauwe schaduw van het seizoenbegin. Angleur - Avanti 17-17. Avati, dat zonder L. De Nil en Koen Verhofstadt de ver plaatsing naar Angleur dien de te maken startte wegens het onverwacht vroege begin- uur zonder Keppens, De Vlie ger en Dirk Verhofstadt Met een onuitgegeven ploeg waarin Maes, Batselier en De Proft de nieuwe gezichten waren startte Avanti de wed strijd. Coach Moeyersoen vroeg dan ook zo lang moge lijk de bal in eigen rangen te houden. Samen met Moo- nen, De Smedt en L. Van Cauwenberghe lukte dit won derwel zodat na 25' spelen de ploegen steeds gelijk ston den (4-4). Tijdens de laatste minuten van de eerste helft moest Avanti toch begeven maar een 7-5 ruststand was een onverhoopt resultaat. Tij dens de rust waren Verhof stadt, Keppens en De Vlieger aangekomen. Praktisch zon der opwarming vingen zij de tweede helft aan maar An gleur kan zijn voorsprong bewaren tot 9' voor het einde (14-11). Onder impuls van een raak schietende Van Cau wenberghe kon het fysisch sterkere Avanti dan voor sprong nemen (15-17) met nog 5' te spelen. Angleur be gon toen brutaal te spelen en toen Dirk Verhofstadt dan ta melijk „voorzichtig" repli keerde op een ware aanslag van L. Adam, moesten beide spelers dan definitief het ter rein verlaten. Coach Moyer- soen moest wegens proteste ren in de tribune gaan plaats nemen en gebruikmakend van daaropvolgende verwarring kon Angleur in extremis ge lijkstellen. Scoorden Van Cauwenberghe 7, De Smedt 3, De Vlieger 1, Dirk Verhof stadt 4, De Proft 1, Moonen 1. Beserven. Angleur - Avanti 22-17. De Avanti doublures konden gedurende één helft gelijke tred houden met het snelle Angleur. Langs veldspeler De Laet werd de rust bereikt met een 7-7 stand. Tijdens de tweede helft klampte Avanti nog een hele tijd aan maar de fast-breack van Angleur kon naar het wedstrijdeinde niet meer opgevangen wor den. Brabo Denderbelle - Unif Herstal 20-23. In een wedstrijd, eerste na tionale onwaardig, heeft Den derbelle de kans op de over winning laten ontglippen. Als men twintig doelpunten scoort tegen een zwakke aanval als deze van de bezoekers, moet dit voldoende zijn om de overwinning in de wacht te slepen. De verdediging van Brabo bleek echter de klas sieke „zeef-eigenschappen" te bezitten zodat ook de theore tische laatste kans op een overwinning teniet ging. Brabo begon goed aan de wedstrijd. De Batselier, de beste man op het terrein, scoorde tijdens de eerste mi nuut maar Unif stelde langs Soltani gelijk. Brabo liep uit tot 5-3 maar na 10' spelen stonden de ploegen opnieuw gelijk (5-5). Ondanks Wuest, niet in zijn beste doen, een penalty stopte, konden de be zoekers praktisch ongehinderd op doel besluiten zodat Unif leidde met 6-9 na 20'. Langs De Batselier kon Brabo nog aanklampen maar een 9-13 ruststand was het resultaat van een „onbeweeglijke ver dediging". Het begin van de tweede helft was katastrofaal voor de zwakke Brabo verde diging. De Nederlander Phi lips zette vijf maal achter elkaar de Brabo verdediging in de wind zodat bij een 12-18 stand de wedstrijd een vroeg einde scheen te zullen heb ben. Een wijziging in de Brabo verdediging bracht echter enig nut zodat via Van Hout en De Batselier Brabo naderde tot 19-21 met nog een achttal minuten te spe len. Keeper Wuest, zich flink herpakt tijdens het laatste kwartier, lukte toen nog een paar opgemerkte tussenkom sten maar twee nieuwe fla ters in de Brabo verdediging zorgden voor een 19-23 stand op 2' voor het einde. De Bat selier legde de eindstand vast. Scoorden Van Hout 3, Van Der Vekens 2. Timmerman 2, De Batselier 8, Van de Velde 4, Van Den Abbeel 1. Reserven Brabo - Unif Herstal 15-18. Een onder impuls van P. Vermeir in aanval vlot spe lend Brabo reserveteam bleek echter te zwak in verdediging om aanspraak te kunnen ma ken op de overwinning. Bij de rust leidde Brabo met 9-8 maar tijdens de tweede helft kon Unif gebruik maken v de wisselvallige prestaties van keeper Van De Velde om de overwinning vast te leggen. P. Vermeir, P. Bouteille en B. Wuest waren de beste Brabo afwerkers. Een zoveelste korf van Fred Davis (Astist) togen Mechelen. L <JM) E.V. Aalst heeft na een vlotte partij gelijkgespeeld met het zeer goed spelend Am. Visé. Door dit gelijkspel behoudt Een dracht zijn kansen op een vierde plaats in de eindrangschik king. Zeker niet slecht als men er rekening mee houdt dat Eendracht dit seizoen een bijna totaal nieuwe ploeg heeft gebouwd. Sparta Aalst heeft, de uitslag in acht genomen, zich flink verdedigd te Beyne. Maar on danks deze bevredigende uit slag is Sparta nu terugge zakt tot de voorlaatste plaats in de rangschikking. Als men de rangschikking iets aan dachtiger bekijkt komt men tfot de vaststelling dat het vooral verdedigend is dat Sparat faalt. Met 423 geïncas seerde doelpunten tijdens 19 wedstrijden komt men tot het ontstellend gemiddelde van Sparta faalt. Met 423 geïncas- doelpunten per wedstrijd Indien Sparta hier niet vlug iets aan doet vrezen wij voor het behoud van Vlaanderens oudste handbal klub in twee de nationale. Een wedstrijdverslag kunnen wij niet brengen aangezien wij al orize goede wil ten spijt er maar niet in slagen iemand van Sparta bereid te vinden om te informeren. E.V. Aalst - Am. Vise 20-20 Toen Steemans gelijk stelde tijdens de allerlaatste secon den en meteen een puntje bezorgde aan de thuisploeg was dit de logische uitslag voor een wedstrijd waarin beide ploegen bewezen tot het puik van tweede natio nale te behoren. Mits een tik keltje meer geluk had Een dracht zelfs aanspraak kun nen maken op de zege maar het onbenut laten van drie strafworpen en de opmerke lijke tegenslag in de afwer king zorgde ervoor dat de thuisploeg gedurende gans de wedstrijd op achtervolging was aangewezen. Visé, vooral zeer snel in de tegenaanval, scoorde het eerst en na een kwartier spel leidden de be zoekers steeds met het klein ste verschil (5-6). Visé be waarde dit ene doelpunt ver schil tot aan de rust (10-11). Het begin van de tweede helft kondigde zich katastro faal aan voor de thuisploeg. Het beweeglijke en zeer snelle Visé liep uit tot 11-14 en met nog een kwartier te spelen leidden de bezoekers nog steeds met 14-17. Een uitzon derlijke keeper Vinck hield Eendracht in de wedstrijd en via een penalty omgezet door Steemans naderde Eendracht opnieuw tot een doelpunt op 8' voor het einde (17-18). Via een 18-19 stand kon Een dracht enkele seconden voor het einde de verdiende ge lijkmaker scoren. Scoorders Bayens 4, Van Goethem 7, imbaut 1, De Doncker 3, Steemans 4, Wellekens 1. AALST SPORTIEF - ANDERLECHT 15-2 Weinig spektakulaire wedstrijd waarin Anderlecht duidelijk te zwak uitviel om Aalst Sportief te kunnen bedreigen. Het valt echter niet te ontkennen dat de Aalsterse meisjes nog steeds met een weerbarstige vorm hebben af te rekenen zodat de verplaatsing naar Evere tijdens het komende weekeinde niet al te gerust wordt afgewacht. Na de eerste lielft leidde Aalst met 7-0 en tijdens het tweede wedstrijdgedeelte dreef Wijnant de score nog hoger op. Scoorden M. Van Delscn 1, Wijnant 10, Verleysen 2, L. Van Delsen 1, Lowie 1. SPARTA AALST - AVANTI FEMINA 0-20 Debutant Sparta viel uiter aard te licht uit tegen leider Avanti. Ondanks de bijtende koude waar Avanti, als zaal- ploeg het meest last van on dervond leidde Lebbeke met 0-14 aan de rust. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelté kon Sparta de score nog beperken. Scoorden Muylaert 11, Van San 1, Moonen 4, Van Den Borre 4. R.B. DENDERMONDE - STELMAR 8-4 Ros Beiaard, waarbij J. Melis en B. De Vos ontbraken, is na een vlotte eerste helft volle dig stilgevallen. Met R. De Donder als veldspeelster en B. Boon in het doel werd de rust bereikt met een veilige 6-0 stand. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte speelde de thuis ploeg ontstellend zwak; zodat Stelmar vier maal kon scoren. Scoorden Doorns 3, Heire- man 3, M. Broothaerts 1, De Decker 1. WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEINDE 13-3 te 15u30 Evere III - Grembergse Jochewoa Aalst - Ganshoren 14-3 te 15u30 Avanti - Seraing Sasja - Brabo Denderbelle 13-3 te 20ul5 Lepage - Sparta Aalst E.V. Aalst - Jemeppe E.V. Aalst - Uilenspiegel Merksem - Sparta Aalst Ros Beiaard-Avanti Femina Evere - Aalst Sportief EVA. DERDE NATIONALE. RANSART ROSIS AALST 20-9. Rosis Aalst heeft te Ransart een abnormaal zware nederlaag geleden. Inderdaad, de einduitslag doet veronderstellen dat Rosis te zwak uitvalt tegen het op dezelfde hoogte geklas seerde Ransart. Niets is echter minder waar. Bij Rosis diende men in de vervanging te voorzien van het basistrio Meert, De Smedt, Buys en ondanks de invallers het voortreffelijk deden, kon deze handikap niet volledig opgevangen worden. Neem daarbij nog dat enkele basisspelers een duidelijk gebrek aan wedstrijdconcentratie toonden zodat Rosis uitein delijk een te zware nederlaag diende te inkasseren. De spelers zijn duidelijk een revanche verschuldigd aan hun bestuur, bestuur dat niet kan begrijpen dat sommige spelers weigeren te beseffen welke inspanningen men zich getroost om die klub leefbaar te houden. bij zodat de thuisploeg onge hinderd naar een 10-4 rust stand stevende. Na de rust beterde het terug bij Rosis maar een humeurige J.P. De Jaegher werd terecht uit het veld gewezen wegens natrap pen. Ondanks Rosis het met vijf veldspelers diende waar te maken kon Ransart moei lijk uitlopen. Met nog 10' te spelen bleef de zes punten achterstand nog steeds op het scorebord (14-8). Ondanks alle goede wil van G. De Jaegher en Co begaf Rosis echter volledig tijdens deze laatste wedstrijdminuten. Een 20-9 nederlaag was echt te vermijden geweest. Scoorden De Man 1, W. De Boeck 1, G. De Jaegher 3, Van Nieu- wenborgh 1, J.P. De Jaegher 2. Reserven Ransart - Rosis 8-11 Ondanks de Rosis doublures verre van volledig aantraden konden zij toch de thuisploeg overwinnen. Tijdens de eer ste helft (5-5) had Ed Van Snick drie maal gescoord. Na de rust kon Rosis langs een raakschietende Van Impe (6) voorsprong nemen maar er was een goede keeping nodig van De Craecker om de zege veilig te stellen. Jack Gillespie scoort voor De Maere Aalst tegen Mechelen. (JM D.M. AALST - M.P. MECHELEN 108-126 Zoals trouwens logisch mocht worden verwacht, heeft Maere de duimen moeten leggen voor leider M.P. Mechelcfi Do Aalsterse ploeg stapte nochtans niet zonder verdienste^ uit het veld. Aalst klampte immers uitste kend aan. Zo kwam het na dat Mechelen een 10-14 voor sprong had genomen na 9 minuten tot 22-22 terug. Mechelen had toen balverlies geleden, terwijl bij Aalst Da- vis en Wuyts flink bij schot waren. Onder impuls van Bell die in deze eerste periode een uitzonderlijke shotpresta tie (12 op 12) liet optekenen en ook van Drozdiak stevende Mechelen naar een 36-48 stand Het mocht nog zijn dat Lis ter er voor spek en bonen bij liep, Maes Pils behaalde de rust met een 53-66 stand en stond meteen ook al op vei ligheid. Inmiddels hadden Da- vis en Maes respektievelijk 3 en 4 fouten achter huL naam. Onmiddellijk na de ru£ sloeg Mechelen opnieuw toT en er kwam dan ook een 19* punten boni op het scorebon (63-82). Dank zij de inspanT ning van Schollaert, Wuyts ef Davis kwam De Maere 79-90 terug. Aalst viel een paar minuten stil en hieif van profiteerden de gastep dan om de 3 cijfers op hef' bord te zetten. Naast Listef verloor Mechelen ook Ibenj en Marien wegens vijf foutej doch dit had geen invloeq meer op de uitslag. DOELPUNTEN Macs 4-11 Schollaert 6-14, Davis 16-14 Wuyts 16-10 Y. D'Herdt, GilJ lispie 7-12. J.V.H Na een periode van duidelijke verzwakking in de vormcurve heeft Grembergen opnieuw de goede „pas" te pakken. Tegen Haacht bleek S.K. Grembergen opnieuw in de „goede plooi" te zijn geval len. Deze vaststelling is veel- betekend aangezien S.K. tot op één puntje genaderd is van leider Wol uwe en het laatste kompetitiegedeelte in gaat na de klassieke mindere periode waarvan elke ploeg toch eens het slachtoffer wordt. S.K. Grembergen ge loofd er weer in en wij gelo ven dat dit uiteindelijk van groot belang is. Jochewoa Aalst knoopte op nieuw aan met de overwin ning. Ondanks voorzitter Vlasschaert spreekt over een ware malaise in de klub hoopt hij op een kentering dank zij de inzet van diege nen die nog geloven in de doorbraak van Jochewoa. De wedstrijden. S.K. Grembergen - Haacht 20-9. S.K. Grembergen, opnieuw met coach De Mol als speler, heeft na een eerder moelijk wedstrijdbegin een overtui gende zege behaald tegen het lang niet slecht spelende Haacht. Voor de gelegen heid in de Lebbeekse sport hal, duurde het meer dan 10' om een 1-1 score op het scorebord te zien prijken. Na een kwartier spel was de score slechts 2-1. Beide kee pers deden uitzonderlijk werk maar uiteindelijk kon Grem bergen via een 2-2 stand na 17' spelen doordrukken en de rust bereiken met een vei lige 10-4 voorsprong. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte speelde G.S.K. opnieuw een zeer degelijk handbal. Zowel in aanval als in verdediging bleef een vlot spelend Grem bergen meester over de noch tans degelijk handbal spelende bezoekers. Via een 17-5 voor sprong na drie kwartier spel werd de eindstand bereikt. Ploeg De Meyer, Van Hecke, De Swaef, Van Dessel, Vinck 8, Seghers 7, De Saegher, Van Haute 4, Caudron 4, De Jonghe 1, De Mol. Jochewoa Aalst - Evere III 12-8. Een zeer onvolledig Joche woa heeft heel onverwacht de overwinning behaald tegen Evere III. Zonder Moeyer soen, W. De Boeck en de gebroeders Diependaele trad de thuisploeg aan zonder wis selspelers. Gedurende de eer ste helft verliep de wedstrijd vrij gelijkopgaand zodat de rust bereikt werd met een 5-5 stand. Tijdens het begin van de tweede helft legde Jochewoa dan de overwinning vast dank zij enkele uitste kende fastbreacks. Al bij al een vrij zwakke wedstrijd die eindigde met een verdiende Jochewoa overwinning. Scoorden De Cock 5, De Ketelbutter 4, Eckeman 1, L. Vlasschaert 2. Hemaco Dendermonde Oostvlaams NSVO-kampioen handbal. Boven vJ.n.r. Simoen, Holbrecht, Van den Broeck, Huyck, Keppens en trainer Perneel. Zittend v.l.n.r. Van Medegael, De Proft, De Leeuw, Beeckman en De Lathouwer. (EVA) Rosis scoorde het eerst. Na 3' had W. De Boeck de ope ningstreffer gelukt en de wedstrijd verliep gelijkop gaand tot het kwartier (3-4). Toen Ransart gelijk stelde enkele minuten later, brak de veer bij Rosis. Sommige spelers liepen er wat verveeld

De Voorpost | 1976 | | pagina 20