ET ARRONDISSEMENT AALST NA DE FUSIES ÈRZACHT DE MUZIEK DE ZEDEN??? BELANGRIJKE VERGADERING VAN HET AKTIEKOMITEE De Voorpost - 12-3-76 - 9 e"wens een onlangs gehouden perskonferentie zegde de jer L. Moyersoen, Voorzitter van het Aktiekomitee ter be- rdering van de ekonomische ekspansie: van het arrondis- 'et ment Aalst: «De samenvoeging van gemeenten, die op het ide van vorig jaar door het Parlement werd gestemd, zal 4 grondige wijziging in de administratieve struktuur van i. s arrondissement teweegbrengen.» schaalvergroting is aanzienlijk, Aalst bijvoorbeeld, 4C trdteen stad van 82.000 inwoners en wordt viermaal groter 31 oppervlakte.» t0( een tijd waar iedereen spreekt van decentralisatie wordt r een centralisatie gerealiseerd met verstrekkende gevol- n.„ «De bedoeling is de primaire belangen van de mensen e hier wonen beter te verzekeren.» len kan over deze echte revolutionaire hervorming goed en #aad denken, hoofdzaak is voortaan er het beste uit te len.» BEVOLKING arrondissement Aalst dat r de fusie negenzestig ge- Miten telde en vóór de ste fusie in 1970 zelfs twe- tachtig zal voortaan nog tien gemeenten bestaan ongelijk bevolkingsaantal ichillende grootten van ervlakte. jevolking werd door het Ak- omitee ter bevordering van ekonomische ekspansie het arrondissement Aalst >kend op basis van de be- ingsaangiften einde 1974 ekening houdend met de leentesektoren die bij de werden afgesplitst of bij w ijf ers betreffende de inwo- die gehuisvest zijn in de litste sektoren werden de betrokken gemeente- ren meegedeeld. ST NA DE FUSIE jt wordt de tweede grootste neente in Oost-Vlaanderen het gebied Baardegem, mbodegem min deel Terjo- i, Gijzegem, Herdergem stade, Meldert, Moorsel en uwerkerken, met 82.767 oners. HAALVERGROTING bt-Aalst zal bijna dubbel -eel inwoners tellen als het dige Aalst en viermaal gro- jin oppervlakte met 1.896 stad Aalst zal voortaan Vo der bevolking van het ar- dissement vertegenwoor- sn. Ze telt ietwat minder in- lers dan de drie volgende leenten: Ninove, Ge- dsbergen en Zottegem len, die met Aalst aan 64% bewoners van het arron- sement huisvesting verle- Aalst is niet de grootste ge meente in oppervlakte met haar 7.750 ha, maar wel Ge- raardsbergen. De kleinste ge meente in oppervlakte is Den derleeuw. maar de bevol kingsdichtheid is er het hoogst. Met een bevolkingsdichtheid van 1.202 inwoners per km2 spant Denderleeuw de kroon. Aalst, ondanks de toevoeging van de landelijke gemeenten, «De faluintjes» genoemd, be reikt ook nog een zeer grote dichtheid met 1.067 inwoners per km2. Bovendien blijkt dat de drie gemeenten: Aalst, Geraards- bergen en Erpe-Mere in 1974 minder inwoners telden dan het gezamenlijk aantal inwo ners van de samenstellende gemeenten in 1970. Vijf op de tien gemeenten heb ben minder inwoners in 1974 dan in 1973. De extensieve gemeenten zijn Zottegem, Denderleeuw, Haaltert en Le de. Het fenomeen van de ach teruitgang van de gefusio neerde stad Aalst is hoofdzake lijk te wijten aan het bevol kingsverlies in de huidige stad Aalst die in 1974 bijna 500 in woners minder telde dan in 1973. rAKTUHcri Uit Dt BEVOLKINGSEVOLUTIE BEÏNVLOEDEN Geboorten, sterfgevallen, in- en uitwijkingen. Twee faktoren beïnvloeden sterk de ontwikkeling van de bevolking in negatieve zin: het laag geboortecijfer en de nega tieve balans van in- en uitwij kingen. Behalve in Zottegem en St.-Lievenshoutem is het geboortecijfer overal aan de lage kant. Wat Aalst betreft: geboorten 998 sterfgevallen 975. IN- EN UITWIJKING Het migratiesaldo in het arron dissement in 1974 is negatief. Er waren immers 9.252 inwij kingen tegen 9.601 uitwijkin gen. We kunnen de migratiesaldo's aangeven voor de 69 gemeen ten die thans in ons arrondis sement bestaan. Om de toe stand te kennen met betrek king op de fusiegemeenten volstaat het niet de immigraties van de deelgemeenten ener zijds en de emigraties ander zijds samen te tellen. Onder de migranten die opgenomen zijn in de plaatselijke statistieken zijn er immers ook personen die van een naburige of naar een naburige gemeente, die thans deel uitmaakt van het nieuw kompleks zijn geëmi greerd. We kunnen nochtans voorop stellen dat in de fusiegemeen ten die in bevolkingsaantal verminderen, het migratie saldo negatief is. Onder het hierboven gesteld voorbehoud citeren we enkele cijfers van deelgemeenten zoals wij ze in de statistieken voor elk van hen terugvinden: Aalst, immigratie 1.447, emi gratie 1.830 of min 383. Erem- bodegem: immigratie 528, emigratie 550 of min 22. De migratiebeweging is in ons arrondissement vrij hoog. Het aktiekomitee besluit daar uit, dat het uitzicht van ons ar rondissement alle vier jaren tussen twee parlementaire verkiezingen in grondig ver andert. Immers, indien ieder jaar 9.000 mensen van buiten het arron dissement naar ons arrondis sement verhuizen, betekent dat, na vier jaar, dat 20% van de bevolking nieuw is. Het is wellicht niet gewaagd te beweren dat tussen twee ge meenteverkiezingen in, die alle zes jaar piaaisgrijpen, de be volking een mutatie ondergaat voor minstens 30%. GEZINNEN In 1970 waren er in het arron dissement Aalst 81.974 gezin nen, hetzij 5.000 meer dan in 1961 (vorige volkstelling) met een gemiddelde van 322 ge zinsleden per 100 gezinnen, waar de verhouding in 1961: 336 gezinsleden per 100 ge zinnen was. (Aalst 26.690 ge zinnen met 82.431 leden.) Drie gemeenten staan boven het gemiddelde van 322 ge zinsleden per 100 gezinnen. St.-Lievens Houtem komt bo venaan de lijst met een gemid delde van 334 gezinsleden per 100 gezinnen terwijl Erpe- Mere het laagst aantal heeft. AKT1EVE BEVOLKING Volgens de volkstelling van 1970 behelsde de werkende beroepsbevolking in het arron dissement Aalst 99.705 perso nen de totale beroepsbevol king 103.715 personen. Deak- tiviteitsgraad (dit is de verhou ding tussen aktieve bevolking en totale bevolking) 39%. Weddetrekkenden en loont- rekkenden samen vertegen woordigen 84,70% van de ak tieve bevolking van het arron dissement. Het aantal zelf standigen en het aantal werk gevers gaan bestendig achte ruit. Het aantal weddetrekkenden is met 12.000 verhoogd sinds 1961 en vertegenwoordigt thans 32,19% van de aktieve bevolking. Wat Aalst betreft: Totale wer kende beroepsbevolking 31.305 met aktiviteitsgraad 37. Weddetrekkenden 11942 Loontrekkenden 15.826, werkgevers 1.080, zelfstandi gen 3.649 en vrije beroepen 314. Het aantal loontrekkenden 51,80% van de aktieve bevol king vermindert en zal weldra slechts de helft van de aktieve bevolking behelzen. Aalst, Geraardsbergen, Zotte gem en Denderleeuw hebben verhoudingsgewijs het hoogst aantal weddetrekkenden. De aktiviteitsgraad is de hoog ste in de pendelgemeente Denderleeuw, waar ook de immigratie van volwassenen wellicht het sterkste is. De laagste aktiviteitsgraad treft msn 22n in Gsmsëntsn waar- het ruraal gedeelte nog een zeker belang heeft te behou den, namelijk St.-Lievens Hou tem, Erpe, Mere, Haaltert en Herzele. Ook Geraardsbergen komt hierbij in aanmerking omwille van de sterke uitwijking van de aktieve personen. BEDRIJFSKLASSEN De aktieve inwoners van onze 10 gemeenten, werkend in of buiten hun woongemeente en de bedrijfsklas wèartoe ze in 1970 behoorden: AALST: Landbouw 733 - Me taal 1.996 - Textiel 2.748 - Kle ding 1.900 -Bouw 3.115 -Hout 804. We hebben slechts enkele be- drijfsklassen weerhouden. De aktieve bevolking werkzaam in de bouwsektor is de talrijkste, behalve in Denderleeuw waar de textielarbeiders aan de spits staan. Meer dan 20% van de loonar beiderszijn bouwwerkers. Tex tiel en kleding vertegenwoordi gen samen 28% van de loon arbeiders en 14% van de ak tieve bevolking. PLAATS VAN TEWERKSTELLING Wat Aalst betreft, het aantal inwoners werkend in de woon gemeente: 19.602 met een werkgelegenheidscoëfficiënt van 62,61. In het arrondisse ment 20.376 en 10.798 buiten het arrondissement Aalst. In de Brusselse agglomeratie 7.513. In Halle Vilvoorde 1.432 en in Gent 474. De werkgelegenheidscoëffi ciënt voor het arrondissement Aalst is bijzonder laag: 66,1% in 1961 en 63,1% in 1970. De werkgelegenheidscoëffi- ciënten in onze onderscheiden grote gemeenten is vanzelf sprekend nog lager vermits het werkgebied dat in aanmerking wordt genomen, enger is. De verschillen tussen de on derscheiden gemeenten zijn nogal groot. Aalst, waar het meest werkge legenheid wordt geboden, komt vooraan met 63%. Den derleeuw, dat bij uitstek een dormitorgebied is, komt achte raan met slechts 32%. DE PENDEL Het aantal aktieven die werken buiten het arrondissement is, zoais men wsê t, ds Isststs ja ren, ondanks het feit dat het aantal loon- en weddetrekken den werkend in het arrondis sement met meer dan 6.500 eenheden is gestegen tussen 1960 en 1970, geenszins ver minderd. Volgens de volkstelling van 1970 was het aantal pende laars aangegroeid tot 41.307, dit is 41,61 van de werkende bevolking. In absolute cijfers komt Aalst vooraan met 10.798 pende laars, doch het aantal aktieve Aalstenaars die in het arron dissement zelf werken, is dub bel zo groot. In al de andere gemeenten is de verhouding veel minder gunstig. In Denderleeuw overtreft het aantal pendelaars 3.476 zelfs het aantal aktieven die in het arrondissement werken. In al de gemeenten, behalve in Aalst, Ninove en St.-Lievens Houtem zijn er meer pende laars dan mensen die in de woongemeente werken. De Brusselse agglomeratie trekt 67 van onze pendelaars aan. Het arrondissement Halle-Vilvoorde volgt op verre afstand. De pendel naar Gent bedraagt iets meer dan 5%. Zottegem, Lede en St.-Lievens Houtem leveren proportioneel het hoogste contingent aan de Gentse pendel. Het probleem van de pendel, of anders ge zegd, het probleem van het te kort aan werkgelegenheden ter plaatse blijft dus dominerend. Het vervoer per trein is tussen 1961 en 1970 licht gedaald, maar betekent toch nog heel wat. Voor de N.M.B.S. is het vervoer van pendelaars sinds ontelbare jaren deficitair, we gens de enorme inzet van ma teriaal die op de spitsuren nog' is en dat ongebruikt blijft gedurende de andere uren van de dag. De vervoercondities per trein zijn ontegensprekelijk enorm verbeterd sinds vijftien jaren, maar de densiteit van het ver voer op de spitsuren stelt zware problemen. Er zijn veel ekonomische en sociale rede nen aanwezig om naar een vermindering van het trafiek te streven. Verheugend is dat de lange af standspendel aanzienlijk ver minderd is. Deze blijft nog be langrijk voor de gemeenten Geraardsbergen en Zottegem. WtnrkLrilJE DcVuLmPivi IN WOONGEMEENTE Het gaat over de statistieken door de R.M.Z. opgesteld, be treffende de bedrijven geves tigd in onze verscheidene ge meenten, die personeel on derworpen aan de R.M.Z. te werkstellen. Uit de statistieken uit de bro chure «Ken Uw streek», uitge geven door het aktiekomitee, blijkt dat het aantal bedrijven steeds aangroeit, zoals over igens het aantal personeelsle den die er werk vinden. Het aantal bedrijven is ge groeid van 4.252 in 1972 tot 4.356 in 1974. De bedrijven met minder dan 20 tewerkges- telden vertegenwoordigen meer dan 85% van het totaal. Het aantal bedrijven met een personeelsbezetting van 20 tot 49 werknemers is sinds 1972 gestegen van 308 naar 323, terwijl er negen grote bedrijven minder zijn. Het grootste aantal grote bedrijven (50 en meer tewerkgestelden) treft men aan in Aalst. Denderleeuw, met 18 telt er meer dan Zottegem dat er 12 heeft, maar het totaal aantal bedrijven (220) ligt aan de lage kant. Alleen St.- Lievens Houtem heeft er min der. AANTAL TEWERKGESTEL DEN IN ONZE 10 GEMEENTEN EN BEDRIJFSTAKKEN De gegevens steunen op de statistieken van de R.M.Z. De meest recente dagtekenen van juni 1974 en dus uit een pe riode waarop de ekonomische krisis nog niet zo akuut was. Ze hebben betrekking op perso nen die in onze gemeenten werken dus niet alleen op werknemers die in de gemeen ten wonen en er werken. In dit verband dient er aan herinnerd dat er ook een pendel is naar ons arrondissement toe. Vol gens de volkstelling van 1970 waren er niet minder dan 7.369 werkforenzen die iedere dag naar ons arrondissement kwamen werken en buiten het arrondissement woonden. Het hoogste contigent werd ge leverd door het arrondisse ment Dendermonde: 1.999; vervolgens Halle-Vilvoorde: 1.899; Oudenaarde 1.173; Gent 974 en Brussel- Hoofdstad 350. Het geheel van de tewerkges telden onderworpen aan de R.M.Z. was de laatste jaren in ons arrondissement sterk ge stegen. Die stijging werd in de brochure 'Ken uw streek' ge schat op 8.700 tussen 1960 en 1973. De laatste statistiek, dagtekenend van juni 1974, voor gans het arrondissement, ziet er als volgt uit: totaal 51.985 met 29.693 mannen en 22.292 vrouwen. Bij de loont rekkenden: 33.111 waarvan 19.081 mannen en 14.030 vrouwen. Bij de weddetrek kenden een totaal van 18.874 met 10.612 mannen en 8.262 vrouwen. iMEENTERAADTE BAARDEGEM de muziek de zeden verzacht kan men bezwaarlijk gen na een slechts kortstondig verblijf in een van onze lige vaak risikovolle dansgelegenheden, het bijwonen van een raadsvergadering in het Baarde- nsgemeentehuis, waarde pers klaarblijkelijk welkom is |i opstelling en behandeling, zal men nog minder durven veren dat de muziek de politieke zeden verzacht. WESTPLAN bens het gewestplan en i inzonderheid het voor |ciale en residentiële wo nen voorziene uitbrei- jgsgebied, interpelleert dslid Honoré Monsieur igend dat veel te groots d gezien en belangrijke :htbare kouters als de tkouter en de Molenkou-^ tot aan de Boterham- ^istraat zouden verloren J n voor de landbouwers, nemeester Robert De w zegt dat het slechts een zeer smalle strook I parallel met de rijks- en stelt voor zich niet ïn uit uitbreiding te ver en. Geopteerd werd im- s door de hogere over- tegen «lintbebouwing» uitbreidingszones dien dus te worden voorzien, talrijke persoonlijke tus- komsten bij de hogere anties kreeg Baardegem irdaad veel, zegt de bur- leester. meer in het bijzonder de Jegemstraat betreft d het Baardegems ge- intebestuur door de Mi er niet gevolgd wat zo- door de meerderheid als r de minderheidsgroep Jt betreurd. waren dienden recht- eks bij de gouverneur idiend doch velen gaven tandrg, ook het gemeen- istuur kennis van hun sen. redenen omkleed, zal college aan volgende za- de grootst mogelijke in verlenen Iderbergstraatambach- ke zone gedeeltelijk en ie opvullingen aan de zijde; ook De Dobbe- Jezwaar tegen bouwver- bod in de Zwanestraat 3. Idem tegen de Kerkhof straat waar links gebouwd is tot de Blokveldstraat en het rechts geen bouwzone zou zijn. 4. Schipperstraatje, tussen Dorp en Mechelseweg waar rechts mag gebouw worden en links niet. 5. Eerdegemstraat zoals ho ger vermeld. De Burgemeester vraagt de raadsleden deze bezwaren eventueel, gemotiveerd, aan te vullen waarna provinciale diensten en departement aan bod zullen komen. GOUDEN BRUILOFT: Mark De Bie betreurt het te traag handelen van het Kol lege in verband met de ge bruikelijke felicitaties en het mandaat van 1000 fr. voor jubilarissen in kwestie. For meel is het kollege wel in orde, kwa menselijke rela ties liet het echtereen steek vallen, meent interpellant De Bie. De Burgemeester replikeert dat het kollege niet werd ingelicht wat hij een ele mentaire plicht noemt en het kollege niets kon verzui men. Zodra men er van wist werd bevel gegeven het mandaat klaar te maken dat van een felicitatiebrief zal vergezeld zijn. Over menselijke relaties ge sproken wat o.a. een punt was waarvoor de Falluin- tjesgemeenten tegen een grote fusie gekant waren, volgen dan nog een paar zure oprispingen -i.v.m. vroegere stemmingen over fusieaangelegenheden. Publieke telefooncel Raadslid Monsieur stelt vast dat de cel er nog altijd niet staat en vraagt of er inder daad reeds stappen voor ge daan werden. De Burgemeester vermeldt de reeds gedane, talrijke po gingen om de zaak die inder daad aansleept vlot te krij gen. Ondertussen werd de bouwvergunning (ja, die is er ook voor noodzakelijk) door de Regie rechtstreeks aangevraagd en verkregen werd zodat gehoopt wordt dat weldra de cel er zal kun nen komen. MUZIEK EN GEMEENTELIJKE TOELAGEN: Raadslid Honoré Monsieur interpelleert dan over de ver deling van de gemeentelijke toelagen aan verschillende groeperingen en stelt vast dat Jeugdgroep «Bardo» niets kreeg. De burgemeester zegt dat hij, samen met het Kollege, steeds het principe heeft ge huldigd dat subsidies wor den verleend waar prestaties werden geleverd en dat «Bardo» niet de nodige pres taties voor de dag kwam. Ten andere, de Koninklijke Harmonie waarvan de bur gemeester ere-voorzitter is, kreeg ook geen supplemen taire vergoeding daar haar prestaties evenmin volde den. Van partijdigheid wil de Voorzitter dan ook niet be ticht worden. Meer in het bijzonder gaat het dan over de inrichting van een dag van het Provin ciaal Muziektornooi te Baar degem door jeugdgroep Bardo op 19 juni a.s. waar voor het gemeentebestuur geen medewerking zou wil len verlenen, zegt de inter pellant. De Burgemeester antwoordt dat er gevraagd werd met het «Bestuur» van Bardo te on derhandelen teneinde te zien wat kon gedaan worden maar dat hij dat bestuur niet kon te pakken krijgen. Anderzijds vindt hij dat de aanvraag om welke redenen dan ook, alleszins te laat kwam om budgetair voor zien te kunnen worden en men hem daarvoor geen steen kan werpen. Verder vraagt hij hoeveel Baardegemnaren er in die maatschappij aktief zullen optreden waarvoor dan een eventuele tegemoetkoming zou gemotiveerd zijn. «Onderhandeld» werd er niet, zegt burgemeester De Pauw, er werden enkel eisen gesteld. Raadslid Monsieur, niet akkoord met deze weer leggingen, vreest dat hij de «ezelsstamp» zal moeten in- kasseren maar zal zich toch tot de gouverneur wenden. Er werd gevraagd a. een kiosk (die de gemeente zelf niet heeft) b. een zaal bij slecht weder c. receptie van de leden van jury en provinciebestuur Met de beste wil kan het gemeentebestuur dat niet regelen, daarvoor is het nu te laat, zegt de burgemees ter. Hoe kunnen we daaren- boen denken aan een even tuele begrotingswijziging als er geen onderhandelin gen komen? Als dan even de gemeente- sekretaris in het gedrang komt om de manier waarop hij raadslid Monsieur zou hebben verwittigd dat ge vraagd werd te komen on derhandelen wordt de zaak opgeklaard door de verkla ring van de sekretaris die verklaart inderdaad niet al leen van bijkomende inlich tingen maar ook van nodige onderhandelingen te heb ben gesproken. Volgt dan even een stort vloed van weinig diploma tische noch parlementaire woorden waarbij ook «voor bijlopen», beleefdheidsre- gels en woorden als «liegen» en dergelijke meer even een korrida-stemming oproepen en waar de burgemeester vraagt te worden aangespro ken met de eerbied verplicht aan zijn ambt en niet met weglating van het Neder lands équivalent van de fa milienaam van de interpel lant. Of de muziek hier de zeden heeft verzacht, kan dus in derdaad alleen maar betwij feld worden... FUSIEPROBLEMEN: Raadslid Mark De Bie vraag dan dat elk raadslid stipt en tijdig zou op de hoogte ge houden worden van de ad ministratieve en andere ge volgen van de fusie, zo o.a. wat met de straatnamen? Wat met het gemeenteper- soneel? Graag zal de burgemeester zulks doen doch voorlopig heeft hij alleen inside-infor- matie zo op politiek als op sociaal vlak. De Burgemeester stelde ook voor te Aalst eens met de voltallige raden van de ne gen gemeenten samen te komen, maar, voorlopig al thans zonder sukses. Even overloopt de Raad een studie over de straatnamen waarbij verschillende krite- ria als basis zouden kunnen dienen als zijnde het aantal inwoners en anderzijds de binding met de plaatselijke toestand en de historische gegroeidheid. Op voorstel van raadslid De Bie zal een brief worden ge stuurd naar Binnenlandse Zaken waarin de Raad be treurt dat maatregelen terz- zake uitblijven. WEGOMLEGGING: Zonder diskussie wordt de wegomlegging in de Euro pastraat voor de vinkenzet- tingen van de «Europavink» goedgekeurd. Na de zetting zal de signalisatie onmid dellijk worden weggeno men. RAMPENFONDS: Eveneens met algemene toestemming wordt het voorstel van het Kollege goedgekeurd om het voor ziene maximum van 5 fr. per inwoner over te maken aan het Provinciaal Rampen fonds i.v.m. de recente over stromingen. DANSGELEGENHEDEN: In verband met een vraag van de gouverneur meldt de bur gemeester dat Baardegem reeds een reglement terzake stemde op 21.8.72 en dat elke uitbater een afschrift hiervan kreeg. Nu zal weer een verwittiging worden gestuurd en de plaatselijke politie zal wor den opgedragen de nodige vaststellingen te doen. Raadslid De Bie meldt hier bij dat, voor de gebruikers van «Ons Huis», onlangs een informatieve vergade ring werd gehouden waar op brandgevaar en vooral op de verhelping ervan werd ge wezen, zoals het openen van deuren, het gebruik van de brandblusapparaten en der gelijke meer. De burgemeester noemt het een prima-initiatief dat na volging verdient. VARIA: Vervolgens stelt de Raad zich akkoord over de verte genwoordiging van het ge meentebestuur bij de ge meentedienst van België door schepen August De Boeck en bij Intercom-Edas door burgemeester De Pauw. Als toezichter op de vleeswinkels wordt ook te Baardegem dierenarts Van der Schueren uit Aalst aan gesteld met algemene in stemming. l_h, Het Aktiekomitee ter bevor dering van de Ekonomische Ekspansie van het arrondis sement Aalst kwam op 25 februari 1976 in algemene vergadering bijeen. De beheerraad werd ver nieuwd. Als nieuwe beheer ders werden aangeduid: de heren P. Van Tittelboom, M. Mortier, L. De Wolf, R. Van Keymeulen, J. De Groote, A. Penne, G. Goubert en Walti. Het Aktiekomitee kwam na dien bijeen in aanwezigheid van de parlementairen. Wa ren tegenwoordig: senator Verleysen en senator Ver- nimmen. Hadden zich ver ontschuldigd: Staatssekre- taris D'Haeseleer die zich liet vertegenwoordigen door zijn kabinetssekretaris: de heer Van Hoorick (wegens ziekte) en mevrouw D'Hondt-Van Opdenbosch. Oud-Minister Moyersoen gaf een kort verslag over de huidige ekonomische toe stand in ons arrondisse ment en stipte een lichte vermindering van de werk loosheid aan in de maand januari. Vervolgens gaf hij een breedvoerig kommentaar betreffende het nieuw stu diewerk van het Aktiekomi tee: «Het arrondissement Aalst na de fusies». De aanwezigen prezen ten zeerste de degelijkheid van dit werk en feliciteerden het dagelijks bestuur met dit i- sitiatief. Een groot deel van het debat werd gewijd aan de staat der openbare wer ken in he arrondissement, de vergadering bevestigde haar standpunt betreffende het tracé van de A8. Zij be kommerde zich ook over de slechte toestand van de Denderoevers en verzocht de parlementsleden in beide zaken krachtdadige steun te verlenen aan de eisen van het Aktiekomitee.

De Voorpost | 1976 | | pagina 9