t r drawn Veertiende HATTRICK VAN MOERENHOUT CHAMPAGNE NA PANDOERING L INGREEP RAF BELLON: DERDE HEELKUNDIGE Beste wedstrijd van het seizoen Dirk Deferrere demonstreert talent Kan het toch nog? OPSTAL ZONDER INZET 1ste Provinciale Buggenhout - St.-Gillis-Waas 0-0 2de Provinciale Sparta Appels 4 - St.-lievens-Houtem 3 F.C. Brakel-Robur 6-0 Nieuwerkerken-Haaltert 4-2 Voetbalkalender voor zondag 4 april 1976 3de Provinciale j SK Grembergen -Kruibeke 1-0 ETIENNE VAN DEN ABEELE IS ER WEER Schellebelle-Erembodegem 3-1 J,1] Overmere - Wippelgem 1-0 Hoogeinde - Opstal 3-1 $.K. Lebbeke - S.K. Aalst 2-3 TORNOOI ENTENTE i Hamme-Olsa Nederbrakel 2-0 16 Schrijnend gebrek aan afwerking bij de Buggenhoutse eerste provincialer dat in het eerste halfuur knap voetbal demon streerde, maar in die periode tal van kansen onbenut liet. Dat was o.m. het geval voor Norbert Van Den Dungen, Rudy Crets en Julien De Weirt. De Waaslanders kwamen er in die periode nauwelijks bij te pas zodat ook doelman Chris- tiaens nauwelijks werd verontrust. Na een halfuur spel, ging de Buggenhoutse storm enigszins luwen wat de bezoekers ook toeliet meer voet in de wedstrijd te krijgen. Tussen al dat feestgejoel, na afloop van deze wedstrijd w bij de lokalen kampioen werden, dropen de Roburspelers gebogen hoofd naar de kleedkamers. De Moerzeekse twe< provincialer werd in Brakel als het ware van het kast; naar de muur gespeeld, voornamelijk in de tweede heil Sprekende 6-0 cijfers maken elke commentaar overbodi t Het werd als het ware eenrichtingsvoetbal en de cijfe ml< hadden nog wel een paar eenheden hoger kunnen zij j l Feestvierend Brakel had op een briljante wijze afscheid g^tri, nomen van tweede provinciale. Voor Robur liggen de kaart* anders. Met nog drie wedstrijden voor de boeg moet hflooi beslist nog enkele punten winnen, wil het geen terugk* naar lagere regionen meemaken. Zondag ontvangt het Spart Appels, ploeg die reeds enkele weken gedoemd is om degraderen. Voor Robur is dit een enige gelegenheid om beschamende nederlaag van de voorbije speeldag uit wissen en meteen broodnodige punten te winnen. E.D.M. p<ii De verdediging van Haaltert kreeg het te Nieuwerkerken niet onder de markt. R. Doornik - E. Zele KAVD - Rotselaar Oudenaarde - E. Aalst (17 uur) Liedekerke - Jong Lede (17 uur) SK Geraardsberg.-Hamme Kruishoutem-Sp. Buggenh, S.K. Aalst - Lokerse Lovendegem - Lebbeke St.-L. Houtem - Nieuwerk. Robur - Sparta Appels W. Moorsel - Brakel Winnik - Terjoden (17 u) Baasrode - Etikhove Adegem - Overmere Edixvelde - Deftinge Eremb. - Denderhoutem Serskamp - Schellebelle Strijpen - Doggen Opstal - SK Grembergen Kalken - Schoonaarde Wieze - Schr. Moorsel Z. Appels - Boonwijk Wichelen - Gijzegem Herdersem-E. Grembergen T. Meldert - E. St.-Gillis Heikant - Verrebroek pai in; go al, cdi ha Spanning van de eerste tot de laatste minuut in de wed strijd S.K. Grembergen - Kruibeke, waar bezoekers meteen hun laatste kans op de titel in rook zagen opgaan. Inzake spelpeil zat er bepaald weinig in de wedstrijd en had de 0-0 op het bord gebleven had men van een juiste uitslag mogen gewagen. hi Zondag hebben we dan toch het wederoptreden van Etienm Van den Abeele meegemaakt. Donderdagavond had Etienn r* reeds plaats genomen in de Paars-witte rangen voor eei en vriendschappelijke wedstrijd tegen Haaltert en zondag stom w' Etienne weer tussen de lijnen. r Voor eigen publiek is het dan ook voor hem een geslaagiler heroptreden geworden. Bij de rust was de stand nog doelloos wat evenwel niet bej lette dat SOS zich duidelijk de sterkste toonde. Na de rust was het Luc Schuddinck die de stand opencBI en met daarna nog twee treffers van Etienne Van den Abeey le kreeg Schellebelle een meer dan verdiende overwinning. I Serskamp heeft zondag in Bambrugge zijn meerdere moeteiQ| herkennen. Van bij de aanvang was de druk van de gasthe^ ren zo zwaar dat zij blijkbaar nooit enige hoop koesteren. I Bambrugge kon uitlopen tot 3-0 waarna Serskamp kon te Oi rugkomen tot 3-2 doch even voor het einde was het Bam brugge dat via een knappe Rennebau de 4-2 eindcijfers vast legde. Zondag staan we dan terug voor de derby die wel tot ieders verbeelding spreekt. Eendracht Serskamp Schellebelle. Ook vOOr ÜGZc '.VïïïStri'd SSsirnêüC!!? "SrCCP-dCCn op Etienne Van den Abeele met wie Schellebelle moet in staat zijn d£ye touwtjes naar zich te trekken. V.S Voor Overmere, de pechvogel van de bijna afgelopen kom-fcd petitie, was er tot voor enkele weken geen straaltje hoo] op redding meer de konkurrenten gleden steeds verde: weg van de sukkelende Boerenkrijgers. Bijna mirakuleus was A de remonte van blauw-geel, dat nu in het spoor zit van de iez andere bedreigden. Het moet nu in de eindrush gebeuren Zondag trok Overmere zich op aan een late goal van de nooit versagende Paul Van de Velde en hield in extremis bei de puntjes thuis. Het wordt nu uitkijken naar het resultaat van de reis naar Adegem. Een topploeg vormen de Meetjeslanders niet, doch die mannen thuis gaan kloppen is een moeilijke opdracht. Zondag te kwart voor vijf moet Overmere twee punten rijker zijn. Anders is het liedje uitgezongen en is de buiteling naar „vierde" onvermijdelijk. Ei zo na geraakten ze zelfs nog op voorsprong toen Van Der Vreken in de richting van de lokale doelman kopte, maar André Turneer nog nipt voor de lijn een werkelijk doelpunt kon vermijden. In de tweede helft zakte het tempo. Buggenhout voerde nog wel het hoge woord, zij het geheel wat minder uit gesproken dan in de eerste periode. Toch was het St.- Gillis-Waas dat nog het dichtst bij een doelpunt kwam wanneer Eddy Franckaert met het hoofd naar doel kopte, maar de bal tegen de staander te pletter sloeg. Na dien ging Sparta enkele ver vangingen doorvoeren. Zo kwam Gustaaf Hoste in de plaats van Pierre Coninckx In de eerste helft hebben de Wolmatjongens er alles uit geperst om de overwinning op zak te steken. Wat de kwa tongen ook beweerden Leb beke zette zich volledig in en kende pech toen Delsin, Pies- sens, Van Lokeren en Pissens De jongens 'van voorzitter Dokter Peersman speelden hunbeste wedstrijd van het seizoen. De bezoekers mogen een kaars branden voor doel- ihan Van Overmeiren die tal van gemaakte doelpunten voorjewam. Na een snelle start van de Wuitens liep de thuisploeg al na 12' dicht bij het ope ningsdoelpunt langs Jef Brus selmans. Het was slechts uit en moest ook Eric Van De Wiele het veld ruimen voor junior Roels Veel aarde bracht dit niet aan de Buggenhoutse dijk, waar de partij uitdoofde als een kaars en schijnbaar de beide ploegen met het resultaat tevreden waren, al hoewel ons inziens Sparta heel wat meer aanspraak had mo gen maken op een overwin ning. Die zienswijze vertolkte ook speler-trainer Julien De Weirdt na de wedstrijd. „We hadden gerust drie doelpun ten kunnen scoren in het eerste halfuur" aldus de ex K.A.V.Der. We kenden enigs zins tegenslag bij het beslui ten, maar anderzijds was die bezoekende doelman Coore- mans, (ex internationaal) een hun schoten zagen naast- of overvliegen. Toen De Feyter fel aandrong na 32 min. en De Braeckeleer in eigen netten verwerkte viel het een beetje mee, maar am per één minuut later diende gesteld. Op de 17e minuut liep De Moor langs links door plaatste de bal over een bos spelers op het hoofd van Mare aegers, u'ê achtênvSSrtS "SST Brusselmans kopte. Deze vloerde Van Overmeiren met een onhoudbaar schot in de linkerbovenhoek. Op de 35e minuut miste de kleine Schuddinck op het nippertje Segers, Brusselmans, De Moor en zelfs een zeer goede Paul verduiveld moeilijk te klop pen man. Steeds stond die op de goede plaats. Vooral op dat schot van Norbert Van Den Dungen demonstreerde hij duidelijk zijn doelwachters- kwaliteiten. Met het behalen van dit ene punt hebben we nu toch zekerheid over ons verder verblijf in de hoogste provinciale afdelingaldus klubspeler bij uitstek De Weirt. Minder opgetogen scheen wel de jonge Rudy Crets te zijn. „Het ging me vandaag heel wat minder voor de wind" al dus het ontluikend Buggen- houts talent. „De afwerking bleef deze keer in gebreke maar toch ben ik tevreden met het punt". Sparta Buggenhout kan nu rustig aan de toekomst den ken. De komende wedstrijden zijn nog slechts formaliteiten met uitzondering van de laat ste wedstrijd wanneer men met gebuur S.K. Lebbeke in clinch zal gaan. Dat wordt dan wel een wedstrijd waar bij de eer op het spel staat. V.C. doelman Verhavert zich om te draaien. Was Lebbeke bijzonder be drijvig tijdens de eerste helft dan was het even slordig na de rust. Het werkte beslist op >de zenuwen van bestuurs lid De Visscher die dringend vervanging wenste en Lebbe ke stond op het punt om te vervangen toen het 2-1 werd na een prachtdoelpunt van Johan Pieters, de man met de bril die zich in de kijker speelde. Trainer Bracke van Aalst was vol bewondering over die speler in het bijzon der en over de Lebbeekse ploeg in het algemeen want „dergelijk voetbal kregen we de jongste weken niet meer te zien" aldus de trainer die ook inzag dat er achteraan bij Lebbeke iets niet klopte. Toen Vervecken keihard op de staak knalde zat de vlam erin. De Lebbeekse verdedi ging dacht dat de 2-1 voor sprong voldoende was, speel de een beetje nonchalant en kreeg drie minuten voor het einde een tegendoelpunt bin nen. Men was nog niet goed bekomen van die opdoffer of Aalst scoorde opnieuw. De spelers waren diep onder de indruk van die plotse wen ding. Twee minuten vóór af fluiten was het nog onbegon nen werk om de situatie recht te trekken. A.V.D.S. Cools probeerden het uit alle richtingen. Op de ^69e minuut lukte Dirk mooiste doelpunt uit zijn voetbalkarrière. Uit het mid denveld vertrokken, liet hij drie bezoekers achter zich om nadien van op het straf- schoppunt doelman Van Over meiren voor de tweede maal het nakijken te geven. iets aan de situatie zou kun nen verbeteren. Het bleek al lemaal boter aan de galg. Ook een speciaal verband, uit de Verenigde Staten leverde geen tastbare resultaten op. Dat de gemoedsgesteldheid van deze toch wel ambitieuze voetballer ook een ferme deuk kreeg hoeft geen betoog. «Eigenlijk om bij te wenen» zegt een wanhopige Raf Bel- lon. «Het is meer dan een zwarte periode voor mij. Ik ben nu vrijwel een gans jaar onactief en of ik, zelfs moest een nieuwe ingreep uiteinde lijk slagen, nog ooit het peil kan bereiken zoals weleer is vooralsnog een vraagteken. Deze week onderga ik nu voor een derde keer een heelkun dige ingreep. Uit een diagno se, vastgesteld in een zieken huis te Pellenberg, nabij Leu- Een beste wedstrijd van Sparta Appels met dit maal een bij de handse Moerenhout die voor drie doelpunten zorgde. Karei Ringoet was de auteur van de vierde roos die hij het bestuur kon aanbie den. Het werd nu eindelijk een wedstrijd met een weinig meeval voor de thuisploeg zo dat de onvermijdelijke doel punten er dan ook kwamen. De bezoekers hadden zich aan deze uitslag niet verwacht daar zij op eigen veld Sparta met 7-0 cijfers in de heen ronde hadden wandelen ge stuurd. Na een 20 minuten spelen wezen de bordjes reeds 2-0 telkens langs buitenspeler Moerenhout. Met vlotte kom- binaties werd de ene aanval na de andere opgenouwd en de jongens uit St.-Lievens- Houtem konden in de aan- vangsminuten daar weinig tegen inbrengen. Ringoet zorgde zelfs voor de derde treffer voor rood-wit zodat zij met een gerust ge moed naar de koffie gingen. De bezoekers zorgden echter voor een koud stortbad door vrij vlug in de herneming tot 3-2 terug te komen. Maar daarmee was hun grootste stootkracht er ook uit. Daar bij kwam dan nog dat de Ap pels-defensie nu een beste 2e helft voor het voetlicht bracht. De gasten, die met meewind deze speelhelft mochten afhaspelen waren uiterst gevaarlijk op hoge ballen voor doel. Mannen als Van Der Stappen, Hendrickx en De Looze speelden zich sterk in de kijker. In het middenveld mochten Morioax De Groeve (nochtans niet he lemaal fit) en Van Den Ber- ghe hun techniek demonstre ren. Willy De Groeve zou in de 2e helft dan ook moeten vervangen worden door Van Goethem, een reservespeler die het tussen haakjes niet slecht deed. Voor hem wordt het in de eerste plaats een kwestie van aanpassen. Na een inaktiviteit wegens leger dienst mocht zijn wederop treden er zijn. Een fout op Moerenhout zou aanleiding geven tot de vierde treffer en Alles bleef meestal geconcen treerd rondom de middden- cirkel en de beide doelwach ters beleefden wellicht één van de rustigste namiddagen. In de tweede helft zag het er even naar uit dat de strijd zou ontaarden. Op een bezoe kende doorbraak vlagde de grensrechter voor buitenspel, ■~£T viel aan vankelijk door de scheidsrech ter, die niets had gezien, ge valideerd werd. nadat deze echter zijn grensrechter had geraadpleegd werd het doel punt toch afgekeurd. Vanwege de bezoekers ont stond hierop heel wat protest. ven blijkt dat de gewrichten in de omgeving van mijn knie te onstabiel zijn. Verder is een kruisband gescheurd. Daarmee zijn twee pezen overbelast wat leidt tot irritatie. Hierdoor wordt ook het glijdende op pervlak ruw wat soms wel he vige pijnen voor gevolg heeft wat tenslotte ook kan leiden tot degeneratie en doorscheu ren. Er zal nu getracht wor den de twee pezen te verleg gen, een operatieve behande ling die een speciale techniek vereist.» Zal deze derde heelkundige in greep uiteindelijk het gewens te resultaat opleveren Zal ik mijn onderbroken voetbal carrière opnieuw kunnen her vatten Vragen van Raf Bel- lon, voetballer wiens wanhoop nu stilaan ten top stijgt. E.D.M. het was dezelfde speler die de strafschop omzette. Der gelijke kans liet Moerenhout nu niet liggen. In het laatste kwartier kon St.-Lievens- Houtem nog milderen tot 4-3 maar hiermede was de kous dan af. Sparta mocht de volle winst cijfers optekenen. Een wedstrijd uit de oude doos met een onoverwinnelijk Sparta op eigen terrein. Een match waar de supporters in hun nopjes mee waren. De klap op de vuurpeil kwam enkele minuten later. Dirk Deferrere werd in de fatale zone onderuitgelopen. Hierop volgde, en terecht, een straf schop. Vooraleer Van Hese zich met de karwei kon ge lasten verliepen er ettelijke minuten. Nieuw bezoekend protest bracht geen aarde aan 2» diik. De strafschop werd omgezet en metéén stond Grembergen op winst. De be zoekers ontketenden nog een slotoffensief maar doelman Roels wist in die moeilijke momenten met alles raad. Opvallende wedstrijd speelde opnieuw de jonge Dirk Defer rere. Deze "talentrijke voetbal ler vervult voor het ogenblik zijn militaire dienst zodat het hem niet altijd gemakkelijk is de trainingen bij te wonen. Ook heeft S.K. Grembergen hem al verschillende keren moeten missen, vermits De ferrere ook niet ieder week end gelegenheid krijgt om de kazerne te verlaten. Voor vol gend seizoen wordt het wel licht de vaste waarde, waarop S.K. Grembergen kan rekenen of wordt het misschien weldra een transfert naar hogere ploegen E.D.M De uitwedstrijd naar Hoogein de werd een zware klap voor Opstal Buggenhout waar Wil ly Aelbrecht niet kon aantre den wegens kwetsuur. De busbestuurder die Opstal naar de tegenstrever bracht diende een paar malen de weg naar het onvindbare terrein te vra gen zodat men er pas enkele minuten vóór drie arriveerde. Opstal moest spoed zetten ach ter het aankleden, kreeg geen opwarming en stond na drie minuten spel met 1-0 in het krijt. Bij een verre trap van Hiel misrekende de thuiskeeper zich en het werd 1-1. Eén minuut later faalde de IN Opstalse defensie en het werd I. 2-1. I fs Opstal probeerde het nog wel een paar keren in de tweede helft maar veel kansen kwa men er niet. De meeste tegen- "I strevers wonnen hun wed- ft strijd zodat geelzwart een kruis maakt over deze kompe-„ titie. (vds) Raf Bellon, twintigjarige voetballer uit het Oostvlaamse Buggenhout is de wanhoop nabij. Deze week ondergaat hij, voor de derde maal in minder dan een jaar, een heelkundige ingreep. Deze talentrijke voetballer heeft sedert hij door Hoger Op Merchtem naar K.V. Mechelen werd getrans- feraard, eigenlijk weinig geluk gekend. Op een paar wedstrij den voor het einde van het vorige seizoen werd hij tijdens een duel vrij hard aan de knie geraakt. Uit een diagnose bleek dat de meniscus fataal werd geraakt zodat een heel kundige ingreep een enige oplossing bood, wou Raf Belion nog ooit aktief zijn binnen de krijtlijnen. Na de operatie in een zieken- verd in het fanionelftal van huis bleek alles naar wens te de Mechelse eerste klasser. verlopen. Inmiddels werd de Voor de jonge Bellon doken gewezen Sparta Buggenhout- er echter spoedig nieuwe pro speler door de eerste klasser blemen op. Een tweede heel- K.V. Mechelen bij Hoger Op kundige ingreep aan de me- Merchtem voor een niet on- niscus bleek noodzakelijk, aardige som weggekocht. Al- Meteen werd alle hoop gesteld les liet voorzien dat de op een spoedige genezing. Het Mechelse club een goede zaak kan verkeren. Maanden aan had gedaan met de aankoop een stuk werd van de ene spe- van dit jong talent. Als klas- cialist naar de andere gelopen. sevoetJ>alIer had Bellon wei Er werd naar Nederland ge- zeer spoedig zijn plaats vero- reisd in de hoop dat men daar Na 70 minuten wees het scorebord 2-1 in een wedstrijd die door de jongens van voorzitter De Saedeleir zeer ontspannen kon gespeeld worden omdat ze niets meer te winnen of te verliezen hadden, maar die voor de bezoekers van het aller grootste belang was om zich in eerste provinciale te houden. Op twee minuten tijd dan keerde het tij en stond men met 2-3 cijfers voor een publiek dat alles behalve gelukkig was. 5- In het kader van het tornooi georganiseerd door de j J Entente van de klubs uit eerste provinciale speelt S.K. I Lebbeke de volgende wedstrijden miniemen 7 april te 18 u. Lebbeke - Denderleeuw 12 april te 18 u. Denderleeuw - Lebbeke I knapen 10 april te 15 uur S.K. Aalst - S.K. Lebbeke 24 april te 15 uur S.K. Lebbeke - S.K. Aalst J scholieren 28 maart te 10 u. Buggenhout - Lebbeke 4 april te 10 uur S.K. Lebbeke - Buggenhout juniores 4 april te 10 u. S.K. Lebbeke - Buggenhout 11 april te 10 u. Lokerse - S.K. Lebbeke. t„j

De Voorpost | 1976 | | pagina 16