lOFSTADE AOET ER NOG OOR VECHTEN JOHNNY jj DE WAEL: nu ook spurter Marc Van Bever: nieuwe start Imf F.C. EDIXVELDE: INSPANNING VOOR DE JEUGD Eerste kampioenenhuldiging bij V.K. Hamme SPORTI de Provinciale RECITAL VAN RUYMBEKE sugtfvoetbal- alender oor zaterdag april 1976 e:. JEUGDVOETBALUITSLAGEN De renners van de week Wie wint? Vinger 17 helf )odi e vierde provinciale reeks F is de toestand na de jongste ijfei mldag niet gewijzigd. De leider en zijn onmiddellijke zij il Hillegem haalden immers het volle pond uit hun uit- i gf trijd. Waar Hofstade te Bavegem aan een ruime winst arte je kwam, wipte Hillegem te Ede net met de hakken over h< loot. Hofstade overtuigde eens te meer vriend en tegen- ?kei ier van zijn mogelijkheden, part n t werd dus een status quo m de top en men zal de it jioenenviering nog wel •M. paar weken met onge- moeten verbeiden. Wat >k van zij. we menen dat uidige leider niet meer zijn voetstuk zal gesto- vorden. Hofstade legde twistbaar een markante maat in zijn verrichtin- beschikt daarbij over beste schutters en de t soliede verdediging, hoeft alleen de rangta- 1a te slaan om tot deze telling te komen. Het jnend gebrek aan afwer- dat zich bij Doggen al - paar weken manifesteert f 'J rige zondag eens te meer •orzaak van de halve ne- lag geworden. In de 1 trijd met Smetlede kreeg Het was daarbij een nogal genietbare en spannende par tij die op de koop toe met vier doelpunten werd gekruid. Beide ploegen werden! om de beurt in de achtervolging ge speeld. In het half uur kwam de thuisploeg langs De Wolf aan het openingspunt. Dit doelpunt had een eerder ave rechts effekt want Herdersem trok resoluut ten aanval. En met sukses, want amper vijf minuten later stond de thuisploeg met 1-2 in het krijt. Schepens en Ruyssinck hadden voor deze plotse om mezwaai gezorgd. Was Her dersem in de 2e speelhelft meest in de aanval dan viel het doelpunt echter aan de overzijde. Het was Peleman die de drawn voor mekaar bracht. Steeman was de meest opgemerkte figuur uit de wedstrijd Grembergen - Ou- degem. Hij lukte een hat trick en zette de kampioen al vlug op rozen. Te Boonwijk was men niet te spreken over de wedstrijdleiding. Men pro testeerde er heftig tegen de strafschop waarmee Maes Wieze op voorsprong zou trappen. In de 2e periode re- klameerde Boonwijk dan op zijn beurt voor een strafschop doch de scheidsrechter hield er een andere mening op na. Van Goethem zette het sein op groen voor de bezoekers. J.V.H. ten een hele reeks wen- e kansen doch benutte ilechts een van. Van ndevijl lukte het doel- dat echter slechts de cmaker betekende want ezoekers hadden onmid- jk na het eerste fluitsig- al verrassend toegesla- Tot in de 75e minuut it Doggen dan fel knok- om deze minieme achter- 3 te kunnen wegwerken, kreeg uiteindelijk dan loon naar werken, idegem heeft in de wed- Grotenberge een ende zege mogen in- jven. Olympia kon deze ntwoorden door een goe- erste speelhelft. In deze )anne kwam dan ook het ingspunt tot stand. Na goed uitgebouwde aanval Coetsiers een vlucht- waarop de bezoekende nan geen kijk had. In veede periode kwam Gro- •rge toch meer in de al, maar de Erondegem- idiging met de jonge -^nan De Cocker, die de 'etste titularis verving, e kijker, keerde steeds gevaar. De Coen, die pas B ingekomen voor De 'leer ontnam de bezoe- alle verdere illusies. In e provinciale reeks G zijn huisploegen niet te best hun trekken gekomen, hen kon alleen Moorsel 1 olie inzet thuishouden, billis - Herdersem, die zo de blikvanger was op het nn^mma van vorige zon- eindigde op een gelijk- waarin de moeilijksten r geen graten hebben ge- Vrasene F.C. Heikant 5-1 De Heikant werd niet over klast door de kampioenen zo als de cijfers zouden laten veronderstellen, maar de Zeie naars moesten het opnemen tegen een homogeen elftal, dat vooraan beschikte over een produktieve Theo Ruym- beke. De man die eens het goed weder bij Vigor Ham- me maakte slaagde er in vier keren Baetens te vloeren, ter wijl Lardinoy na de rust de stand op 3-1 bracht. In het slothalfuur ging r ood-geel zelfs bepaald het initiatief ne men, maar nadat Luc Van Cauteren op een zelfzekere doelman Buys stuitte kon deze niet verhinderen dat Martin Van den Broeck een straf schop omzette nadat De Kegel in de fatale rechthoek werd gemaaid. Deze ontmoeting, die een zeer sportief karakter kende ver liep in dezelfde geest na de ontmoeting, want ook de Hei kant kreeg een deel van de schuimwijn, die werd ontstopt om de kampioenen van de H rfeeks nogmaals te vieren. ig< Gewoontegetrouw organizeert deze voetbalklub dit jaar te rug een Paastornooi voor knapen en juniores. De kwartfinales bij de kna pen zijn als volgt uit de beker gekomen 10 april a) Ede - Terjoden b) Welle - Kerksken 11 april c) Herzele - Heldergem d) Erpe - Edixvelde De halve finales gaan door op 17 april en troosting en finale op 19 april. Bij de juniores was de trek king als volgt 18 april a) Nieuwerkerken - Moorsel b) Ter joden - Herzele c) Mere - Erpe d) Haaltert - Edixvelde Halve finales gaan door op 1 mei, troosting en finale op 2 mei. Alle Nieuwerkerkenaren met nog een greintje sportivi teit in de botten zullen vast en zeker hun ploeg gaan aanmoe digen. D.D.P. OV. KNAPEN (15u30) daveren - Zele (15 u.) 1VD - Aal ter ttegem - E. Aalst (15 u) TAPEN D (15 u) ermere - Laarne 1APEN J (15 u) egem - Edixvelüè mwerk. - Heldergem APEN K (15 u) >m-|rdersem-Eremb. (14 u) Terjoden tier Meldert - Oudegem i: Aalst - W. Moorsel de eze - E. Meldert (14 u) "JfAPEN M (15 u) iSt.-Gïllis - Berlare Appels - KAVD Buggenhout-Heikant Gremb. - SK Gremb. APEN N (14 u) mme - Sinaai e - Moerbeke OV. MINIEMEN (15 u) [fteren - Zele 1VD - Aal ter (14 u) ttegem - E. Aalst N. H (15 u) Geraardsb. - SK Aalst Moorsel - Meerbeke ixvelde - Ninove N. I (15 u) Gremb. - Sp. Buggenh. ifstade - KAVD el de - Wieze (14 u) bbeke B - Lebbeke A (14 u) idegem - E. St.-Gillis N. J <15 u) ei- rd :>n amme - Waasmunster s) 2-3 1-2 3-2 4-0 GEW. JN. F St.-L. Houtem-Eremb. GEW. JUN. H Moerbeke - Hamme PROV. KNAPEN AA Gent - KAVD Zele - FC Denderl. E. Aalst - Oudenaarde 3-0 GEW. KNAPEN D Kalken - Overmere 0-0 Edixvelde - St. Denderl. 1-8 Denderh. - Nieuwerk. 2-1 KNAPEN K E. Meldert - SK Aalst 1-3 Terjoden - Wieze 0-0 Eremb. - T. Meldert 1-1 W. Moorsel - Lede 0-3 Oudegem Herdersem 1-4 KNAPEN M SK Gremb. - Buggenh. 3-0 Schoonaarde-Sp. Appels 4-0 KAVD - E. Gremb. Berlare - Hamme KNAPEN N Stekene B Zele Eksaarde - Hamme PROV. MIN. AA Gent - KAVD Zele FC Denderl. 0-0 1-2 2-1 1-0 12-1 2-0 E Aalst - Oudenaarde 5-0 MIN. H. SK Aalst - W. Moorsel 0-8 FC Denderl.-Edixvelde 1-2 MIN. I E. St-Gillis - Zele 0-1 Lebbeke A - Hofstade 7-0 KAVD Oudegem 1-2 Sp. Buggenhout - Lede3-0 Wieze - SK Grembergen 2-9 MIN. J St.-Niklaas - Hamme 0-7 Johnny De VVael (C) Om de «meelopers» af te schudden, trok Johnny naar «moeilijke koersen». Het heu velland en de straatkeien uit overgrootvaders tijd waren zijn geliefkoosd domein. DOORZETTER Johnny De Wael werd niet onmiddellijk een «ster», zoals de jonge Eddy Planckaert. Geen meteoor. Hij miste dat vleugje «speed» dat van een goeie een «crack» maakt. Doch De Wael bleef doorzetten. Met een onwrikbaar geloof in zich zelf en moreel gesteund door entoesiaste fans die weten dat hun poulain meer' kan dan de doorsneérenner. Voor de Berlarenaar lijkt er wat positief op handen het voorbije weekeinde tilde De Wael plots in het zonnetje. Te Laarne, waar iedereen een Johnny De Wael is een vechterke. Geen reus van een vent, geen kolos. Het tegendeel is eerder waar. Maar onopgemerkt blijft hij nooit. Waar de pittige Berlarenaar start, krijgen de konkurrenten geen tijd om in te dommelen meer dan op zijn beurt steekt hij het vuur aan de lont. Johnny De Wael heeft meermaals de kastanjes voor anderen uit het vuur gesleept kereltjes die onder het spandoek snel kunnen jumpen, graaiden de bloemen mee. eksploot van Etienne De Wil de verwachtte, mikte hij mid denin de roos. Op een scho teltje kreeg hij die zege niet hij liet een groepje van ze ven zonder hem ontsnappen, moest daarna aan de kar sleuren om de koplopers bij te benen. Precies toen hij bij de «fugitives» aanpikte, waren Van Mossevelde en Patrick Den Hert ontsnapt. Van Mos sevelde liet het afweten, doch Den Hert vocht op zijn eentje voort. Nadien kwam alles te rug bijeen. Den Hert demareerde in de 11e ronde nog maar eens. Johnny De Wael was er als de kippen bij om die aanval te steunen. Die Den Hert was niet erg gerust in de afloop in het allerlaatste toertje pro beerde hij de Berlarenaar met een fikse wip uit het wiel te gooien, maar dat lukte hem niet. Volle 300 meter voor de finish brak De Wael los hij spurtte zijn tegenstander zon der pardon voorbij. Te Denderleeuw streed John ny De Wael traditiegetrouw weer op de voorposten. Met negen ging het naar de streep. Tegen Luc Collyn, die zich als uit een katapult naar het spandoek gooide, was niemand opgewassen. Johnny was 3e achter Eddy De Ceuninck, ook een snelle jongen. We weten dat Johnny kan klimmen, dat hij tot de laat ste kruimel macht strijdt. Is hij nu ook een autentiek spur- tertje aan het worden. Het ziet er zo naar uit. (mm) Marc Van Bever is geen van de vele „beroepsamateurs". Voor deze stoere bonk is wielrennen nog altijd een middel. Geen doel. Een stevig uit de kluiten gewassen brok natuur is hij en een sterke kerel. Een gezonde jongen. Dat kun je zien als hij op de racefiets zit een echt atleet. Doch ook iemand die weet wat hij wil. Hij heeft al die meteoren zien voorbijflitsen in hun prille jeugd grote beloften, geroepen om een vedette- rol te spelen. Maar even spoedig uitgeblust, verdwe nen in het anonimaat, zoe kend naar een andere weg in het leven. Want een mens moet eten en zich kleden. Marc Van Bever is postman. Rijk zal hij er niet op wor den, doch zijn broodje is ge bakken. Intussen is hij ook koereur. Hij trekt in het voorjaar niet naar het zui den of de hoge bergen voor een luchtkuur. Doch hij leeft zoals het een sportbeoefenaar past in niets overdrijven. En zijn vrije uurtjes heeft hij nodig om te trainen. TEGENSLAG. Marc Van Bever sloeg de nieuwelingen over toen hij zich bij „de bond" een ver gunning aanschafte, had hij de juniorenleeftijd reeds be reikt. De jongetjes die reeds na hun plechtige kommunie in de pelotons zaten, hadden vanzelfsprekend meer routi ne, konden beter „in het wiel" rijden, hadden meer stuurvaardigheid. Maar die handicap overbrugde Mare Van Bever. De konkurrenten wisten trouwens vrij spoedig welk vlees ze met hem in de kuip hadden onderweg liet hij zich nooit pramen om aan de kar te sleuren. In de spurt moest ook al met hem re kening worden gehouden. Marc is het type van de „krachtsprinter", de sterke beer die van de kop af een razende snelheid kan ontwik kelen en de kerels met de felle jump achter zich kan houden. Vorig jaar fietste Marc in een minimum van tijd een vijf- a zestal overwinningen bij mekaar. Hij leek gelan ceerd. Maar toen begon de miserie knieletsel, sukkelen met de spieren, onder dok tershanden. Rusten. Herbe ginnen. Van Bever liet nog enkele flitsen bewonderen, doch het was niet meer zo als hij had gehoopt. Zo sen sationeel het seizoen begon, zo ontgoochelend was het verdere verloop. Na regen komt zonneschijn de vlaag is weggewaaid. Voor Mare gaat de wereld weer stralend open. Plots is ie er opnieuw tij dens het jongste weekeinde won hij te Wervik. Geen „stratekoerske" 75 wingra- ge kerels klommen in het za del. Na vier ronden gingen twaalf strijders er vandoor. Onderweg werd Deblaere door bandenpech achteruitge- gooid, zodat een groep van elf naar het spandoek flitste. Gewoontegetrouw nam Mare Van Bever de bende op sleep touw. Hij werd aangevallen door de vlugge Westvlamin gen Van de Laere en De Clercq. Doch die vingen bot... Marc Van Bever nam een nieuwe start. DE goeie start wellicht. (mm.) Marc Van Bever Liefhebbersvoetbal Hamme We wezen reeds vroeger op de aktiviteiten van de bloeiende Hamse voet balkin)) V.K. die eerst in de beker van Hamme furore maakte en nu in het Walivo met zijn eerste elftal aan de leiding staat. In 1975 het jaar dat de kampioenstitel be haald werd in de beker van Hamme ging V.K. van start met zes ploegen. Naast het eerste en reserve elftal waren er ook veteranen en een damesteam en werden twee jeugd- ploegen boven de doopvont gehouden. Deze knapen speelden het dit jaar reeds klaar zich kampioen te tronen. Meteen zijn ook de eerste lauweren binnen voor voor zitter Geerinckx misschien wel uit een hoek waar hij ze niet zo vroeg verwacht te. Doch het bestuur van V.K. heeft deze jeugdwer king ook van het begin af ernstig aangepakt. Voor de leiding van deze jeugd werd beroep gedaan op een man die zijn sporen reeds ver diende op de grasmat, de ex- jeugdtrainer van de Jonge Wuitens Robert D'Hollander. Voorzitter Geerinckx hier over Met D'Hollander heb ben we een beste leider voor onze jongeren iemand die met kunde en ontzag de za ken aanpakt. In het behalen van de titel heeft hij een groot aandeel. In alles wat met voetbal te maken heeft is hij gesteld op een zekere stiptheid en op sportgebied is hij wel hard, maar ook voor zijn eigen persoon geld deze regel. Met de 31 knapen die hij onder zijn hoede heeft wist hij dan ook vrij vlug sukses te boeken. Het be stuur heeft er zijn genoegen zijn eigen persoon geldt deze spelertjes te zien rondtoeren op het terrein aan het 't Kruis. VOORZITTER GEERINCKX IN DE BLOEMEN. Bij het behalen van een kam pioenstitel past ook een hul diging en vorige week waren de jongste voetballers allen samen in de nette kantien van V.K. Alle jeugdspelers mochten uit de handen van de bestuursleden een mooie Parker stylo met hun naam in gegraveerd ontvangen als een blijvend aandenken. Trainer D'Hollander werd natuurlijk niet vergeten en ook voor hem was er een aandenken voor dit prima re sultaat, een tinnen schotel. Het bestuur was hem ten zeerste dankbaar voor dat jaar gratise inspanning ten dienste van de jeugd en van V.K. Hamme. Ten slotte werd dan de voorzitter in de bloemen gezet door deze jeugdige rakkers. De kapitein dankte het be stuur die het hen mogelijk heeft gemaakt hun gelief koosde voetbalsport te be oefenen. Daarna werden bloe men aangeboden aan voorr zitter Geerinckx. In een we derwoord dankte de klublei- der en wees er op dat resul taten maar kunnen behaald worden door een goede ver standhouding onder bestuur en spelers. Ook de suppor ters werden niet vergeten die trouw hun ploeg blijven steu nen. Dezelfde dank ging naar de firma Keukens D'Hondt die hen financieel steunen alsook naar de h. Maurits De Vlieger en oon die hen het terrein ter beschikking stelde. Al deze mensen dra gen hun steentje bij en mo gen delen in het sukses van V.K. Hamme de grote voet- balfami' André. Jeugdtornooi Het Lebbeeks tapbiljart- verbond zoekt jong talent. Voorzitter Raoul Anthoons wenst een tornooi te orga niseren voor jongens tot 15-16 jaar. Men zoekt een geschikte plaats terwijl men de jeugd bij de biljart- sport zal betrekken langs de scholen om. (vds) De uitslag van de gratis tombola verbonden aan het klubblad van S.K. Leb beke, tombola gehouden tijdens de rust van S.K. Lebbeke - Aalst gaf de vol gende uitslag 138, 243, 408, 237, 471. Prijzen af te halen in het S.K.-lokaal bij Jozef Pis- sens, Albert 1 straat. (vds) Geselekteerd De miniemen en knapen van S.K. Lebbeke zijn gese lecteerd voor de Cup van dagblad «Het Volk». De te genstrevers zijn echter nog niet gekend. (vds) Tijdens de biljartwedstrijd Lamotvrienden - Zarid- mannekens kreeg speler Willy De Rouck het aan de stok met de scheidsrechter. In plaats van te stoten met de keu speelde hij met zijn vinger op de bal. Een nieuw feit in de Lebbeekse biljartwereld. De reglemen ten dienen aangepast. (vds) Verspeeld De scholieren van S.K. Lebbeke drwanden op Sint- Gillis (1-1) en verspeelden de titel. (vds) Afwezig Marc Van der Jeught liep er niet bij voor de wed strijd Lebbeke - Aalst. Die dag had het doopfeest plaats van zijn dochtertje. (vds) Militair Op 3 mei ruilt Roland Del sin (S.K. Lebbeke) het buregerpak voor het mili tair uniform. Hij doet zijn dienst te St.-Kruis Brugge. (vds) Tweemaal kampioen Bij S.K. Lebbeke is de 2e kampioen gekend nl. de A- miniemen. Trainer Panne- couck was in de wolken. (vds) Bloementornooi Het Lebbeeks Tapbiljart- verbond neemt deel aan het Bloementornooi te Zele op zaterdag 3 april te 18 uur. Men zal twee ploegen vormen onder de leiding van Marcel Vervaecke en Leo Verhulst. Wint men het tornooi dan krijgt Leb beke de organisatie. (vds) Verschoven In het LTBV worden de voorziene wedstrijden van 3 april verschoven naar vrijdag 2 of zondag 4 april. (vds) Verloren Op het individueel kampi oenschap van het LTBV werd een keu verloren die men kan terug bekomen bij voorzitter Raoul An thoons. (vds) Basket pupillen-tornooi te Aalst Zaterdag 3 april richten de Aalsterse clubs Okapi en The Tower een pupillen- tornooi in. Naast de deel name van hun eigen ploe gen zijn ook Tissac Gent- brugge en Hemaco Dender- monde van de partij. Wed strijden om 10, 11, 14 en 15ul5.

De Voorpost | 1976 | | pagina 17