KORFBAL APPELS TWEEDE KLASSE WACHT Beste winterseizoen voor A.C. Baasrode ATLETIEK-INF0 Oly mpos doet het goed Heen C. Hofstede en F.C. Sport huiswin naars HAMMENAAR CYRIEL AELBRECHT BEHAALT ZWARTE GORDEL SETOKVOETBAL AALST Marcel Vervaecke (Schuurken) biljartkampioen van Lebbeke KICKERVERBOND L00MMAB 11e klubkampioenschap der Bloemenstreek te Zele Kaatsen NIEUWE KOMPETITIE START BIJ ONS VERMAAK LEBBEKE Waterpolo BILJARTEN TE LEBBEKE Sportlaureaten gevierd te Lebbeke Appels korfbalklub speelde kampioen. Zondag werden zij in de bloemetjes gezet. Werd «Korfbal Appels» aanvankelijk verwittigd dat het één beslissingswedstrijd diende te spelen tegen de kampioen van bevordering B, dan kwam er deze weelj ander nieuws uit de bus. Het is zo dat in bevordering slechts één ploeg naar tweede gaat. Vroeger leverde dat geen problemen op daar er toen maar een reeks was, maar daar is nu verandering in gekomen met een B.-reeks. Zo zal volgens de laatste bondsberichten Appels twee testwedstrijden moeten spelen en dat op 4 en 11 april. De eerste wedstrijd wordt thuis gespeeld tegen kampioen Sparta Deurne en de volgende wedstrijd moet men naar het Antwerpse op bezoek. Is de stand dan nog gelijk dan zou een derde wedstrijd volgen op neutraal terrein. Dat bracht wel een domper op de feest stemming van de jongens en de meisjes uit De Rijkelstraat die van deze bijkomende wed strijden enkel werden op de hoogte gesteld na de kompe titie. De bestuursmensen v. blauw wit zijn niet te spreken van een dergelijke gang van zaken die volgens hen een zeker wantrouwen doet rijzen. Of wil men, met enig kunst en vliegwerk dat kleine ploegje uit" Appels uit tweede houden, hierover is het laatste woord nog niet gezegd. Onderwijl moeten de jongens van voor zitter Roelandt maar verder blijven oefenen met deze kom petitie met een staartje. OOST-VLAAMSE SELEKTIE VOOR ERNA VAN DEN BERGHE EN ANNETTE VERSTRAETEN De leden van de Appelse korf balclub moeten in de ogen van de bondsmensen wel zijn opgemerkt tijdens het seizoen. Te Appels kreeg'men de aan duiding binnen van twee speelsters van het blauwwitte- team om deel uit te maken van de Oost-Vlaamse selektie die op 15 mei moet uitkomen tegen Zeeland. Dit zijn de onlangs te Appels tot sportvrouw verkozen Erna Van Den Berghe en Annette Verstraeten een aanduiding die een froficiat verdiend. Verleden jaar was het de ju- niore Annick Vermeir die met de provinciale selektie mocht aantreden. In een paar jaar tijds lieten de korfballers zich reeds opmerken. Een aandui ding voor het nationaal 12-tal is voor de nabije toekomst. André. JUDO De 44-jarige Hammenaar Cyriel Aelbrecht, trainer van judoklub Nagano-Kwai Moerzeke en Baccara Bornem, behaalde té Brussel de zwarte gordel 1 Dan. Voor deze proef waren er 45 deelnemers, waarvan er slechts 20 slaagden. Na de proeven werd deze zwarte gordel aan trainer Aelbrecht overhandigd door meester Abé 7e Dan. Cyriel Aelbrecht was de enige die de V.L.J.V. vertegen woordigde. Vermelden we nog dat hiermede Aelbrecht de enige Hammenaar is die in het bezit werd gesteld van dc zwarte gordel. i jongste kompetitiedag zijn zowel in de liga, als jn de nveede klasse de thuisploegen zeker niet aan hun trekkeni ge komen. In de hoogste afdeling maakte alleen C. Hofstade het ar op eigen bodem en in de tweede klasse werd de eer van ploegen met home-voordeel gered door F.C. Sport. Rn da ligaklasse werd E. Welle-Blauw-wifl (a) vooral voor de Thuisploeg dan, een ontgoocheling. In deze partij werd Een- racht immers achterover gedrukt zoals nooit voordien was rebeurd. iat het Welle momenteel niet [oor de wind gaat werd ten ivervloede bewezen. Een- •pcht vertolkte immers een itloze partij, zodat Blauw- >it zowat met de vingers in E e neusgaten- won. Vooral in |e tweede speelheift werd de I huisploeg in de verdrukking ;espeeld zodat zware cijfers ip het bord kwamen. In de d erste speelheift kon een zon- hler veel overtuiging spelend plo yelle de schade nog tot 0-2 mi leperken. Doch in de tweede lelft werd het een spel van ;at en muis. Aldus werd een var wedstrijd die gelet op de eaarde van de beide ploegen owat evenwichtig had moe- en zijn, in een richting ge stuwd. Wat meer is, naarmate de cijferverhouding een gro tere afscheiding nam verlieten een paar Eendracht spelers het veld. Schorreel en Var* Roy waren de topscorers. Stylor had reeds bij de rust de maat van O.C. Aalst geno men. Het leidde toen royaal met 0-3 maar het kreeg daar bij de hulp van een blunde rende O.C. Aalst verdediging. In de tweede periode trachtte O.C. Aalst te replikeren, doch kon aleen de eer redden. In de tweede klasse was de aandacht toegespitst op de ontmoeting St.-Anna (b)-Oca rina. Dankzij een voortreffe lijke eerste speelheift liep Ocarina langs Everaert (2) en Van Damme tot 1-3 uit. Het doelpunt van St.-Anna werd door De Vliegher gescoord. Het was ook mede door het feit dat de St.-Anna doelman een paar minder gelukkige tussenkomsten had dat Ocari na voordeel haalde. Het werd 1-4 langs Cooreman, doch toen verzette St.-Anna de bakens. Ocarina moest nu meer aan verdedigen dan aan aanvallen denken. De Wolf en Van Cau- teren brachten de thuisploeg tot 3-4 terug in een spannende finale. Nopens de zege van F.C. Sport in de wedstrijd met Blauw wit (b) bestond er bij de rust niet de minste twijfel meer. De score luidde toen 5-0. Wau. ters (4), Emmanuel (2) Schel- lekens (2) en Bogaert (2) zou den zelfs voor dubbele cijfers zorgen. Buys en Hendrickx maakten de verhouding toch iets meer aanschouwelijk. Cal- lebaut ep doelman Anné wa ren de beste spelers. J.V.H. UITSLAGEN LIGAKLASSE F.C. Moerstr.-Leeuwerik n.m. J. Welle - Honda 1-4 O.C. Aalst - Stylor 1-3 Ressegem-Drievelden 3-3 C. Hofstade - Mijlbeek 11-0 E. Welle - Blauw wit (a) 0-9 TWEEDE KLASSE F.C. Parking - F.C. Jaca 0-11 Groen Wit - St. Meldert 1-5 DN Haaltert - Heizijde 1-7 PZN Aalst - Bevegem 0-1 Stabyl-S.K. De Leeuwkens 6-9 St.-Anna tb) -Ocarina 3-4 F.C. Sport-Blauw wit Cb) 10-3 HET PROGRAMMA VOOR 3 APRIL 1976 LIGAKLASSE Snas - O.C. Aalst E. Welle - Honda Stylor - Ressegem Leeuwerik - C. Hofstade TWEEDE KLASSE Heizijde - Groen Wit RB Zottegem - F.C. Parking St. Meldert - F.C. Sport F.C. Jaca - St.-Anna Ob) S.K. De Leeuwkes-Blauw Wit DN Haaltert - PZN Aalst Ocarina - Stabyl ITLETBEK Biljartklub De Wielsvrienden te Dendermonde-St.-Gillis vierde kampioen Kamiel De Kinder en zijn felste rivalen Freddy Buggenhout en Raymond Germonprez. (C) Iet veldloopseizoen '75 '76 is roor AC Baasrode een suc- es geworden en dat in de erste plaats op het indivi- !uele vlak. De atleten van )r. Ranschaert behaalden im- im ners niet minder dan 37 iverwiinningen. Hiervan nam reteraan Louis Van Spitael sr 11 voor zijn rekening en Steenhuize werd ook de len door Louiis samen met temy De Swaef en Frans 'an Daele. Bij de seniores iwamen de beste uiitslagen 'an Roger De Vogel, Lau- ent Vranken en Eddy Van .oey. Marc Van De Voorde locht dit seizoen 10 maal p het hoogste trapje van het odium postvatten en behaal- e daarbij 4 tweede plaatsen net daarbij een tweede op provinciaal kampioen- chap. ur hiij de kadetten waren Peter en ionickx en Theo Nobels de beste klubatleten. André Bau- wens staat samen met Louis Van Spitael met het grootst aantal overwnningen achter zijn naam, 11. De kroon op het werk zette hij te Res segem in het provinciaal kampiéenschap waar hij biij de miniemen de beste werd. Bij de dames waren er_ even eens ereplaatsen. Godelieve kende resultaten bij de scho lieren en Monique Van De Voorde behaalde 2 overwin ningen en 4 tweede plaatsen bij de kadetten. Ingrid Bau- wens liet zie heveneens gel den bij de juniores en Magda De Kinder (seniore) voor haar eerste seizoen in de atletieksport heeft zich goed aangepast, in haar jongste wedstrijden werden het zelfs ereplaatsen. Bij de jongsten waren Hilde Bauw en.sBetsy De Troetsel en Viviane Er- pels de regelmatigsten. ZATERDAG 3-4-1976 A.C. Houtland. Open meeting - 17 u. 30 Stedelijk Sportcentrum Torhout. Sen. Jun. 100 - ver - speer - polstok, Scholieren idem, Kadetten 100 - hoog - polstok - diskus, Miniemen 80 - hoog - polstok - diskus. (Polstokspringen max 1 deelnemer per klub). A.C. Herentals Jubileummeetiing - 14 u. 30 - Rijks- sportcentrum Herentals - Sen. Jun H. 100 - 400 - 1500 - 300 - D. 100 - 400 - 1500, Schol H. D. 100 - 400 - 1500, Kad H. 100 - 400 - 1500, D 100 - 400 en op uitnodiging Sen. Jun. H. Hoog - ver- en speer, D. hoog - ver - speer. AC Waregm openingsmeting 14 u. 30 - Regenboog stadion Sen. Jun. H 100 - 1500 - ver - kogel - speer, D. 100 - 800 - ver - kogel - speer, Schol H. 100 - 1500, D. 100 - 800, Kad 11. 100 - 1500, D 100 - 800, Min. H. 800, D. 600. ZONDAG 4-4-1976 K.A.E. Aalst Interclub - 9 u. 45 - Osbroekstadion - Sen, Jun 100 - 100 - 1500 - hoog - hiinkstap - speer, D. 100 - 400 - 1500 - hoog - speer. Schol H. 100 - 400 - 1500 - hoog - hinkstap - speer, D. 100 - 400 - 1500 hoog - speer, Kad. H. 100 - 400 - 1500 - hoog - speer, D. 100 - 400 - hoog - speer, Miin. H. D. 80 - hoog. André Het L.T.B.V. organiseerde in de zaal Halfweg het individu eel kampioenschap van Leb beke (golfbiljart). Men speel de op vier biljarten en er wa ren ruim 200 spelers aanwe zig. Eddy Saelemans werd de re velatie terwijl Willy De Rouck keizer van dit verbond het moest afleggen tegen Marcel Vervaecke, nadat hij Leo Ver hulst, de kampioen der beide Vlaanderen had geklopt. De uitslag 1) Marcel Vervaecke (Schuur ken) kampioen van Lebbe ke. 2) Jozef Mertens (Zandman- nekens). 3) Willy De Rouck (Zand- mannekens). 4) Freddy Tilley( Zorro's). 5) Stefaan Meskens (Zand- mannekens). Verder Richard Vermeulen, Alfons De Wolf, Ludwich Key. molen, Pierre Elskens, Eddy Saelemans, Henri Van Cam- penhout en Fragois Ringoot. In het kickerverbond Loom- mab loopt de kompetitie stil aan naar het einde. Er resten nog twee speeldagen waar voor de kalender er uitziet als volgt Vrijdag 2 april Christal - Concordia Pigalle - Rodgers Werkers - Zorro's Margot - Nachtridders Spaans Hof - 'T Is Nijg Putchyboys - Stormvogels Toptien - Rotsboys Vrijdag 9 april Werkers - Jopies 'T Is Nijg - Nachtridders Rodgers - Concordia Rotsboys - Stormvogels Margot - Spaans Hof Christal - Pigalle Putchyboys - Toptien De biljartklub De Statievrienden uit Zele organiseert het 11e Klubkampioenschap der Bloemenstreek op zaterdag 3 april te Zele, in het klubhuis aan het voetbalterrein van Eendracht Zele, Elststraat en dit om 18 uur. Men kan deelnemen met ploegen van vijf spelers, vooraf in te schrijven (de opgegeven namen en de volgorde der spelers blijven gan4 het tornooi behouden). De inleg bedraagt 300 fr. per ploeg van vijf spelers. De maand april betekent te Lebbeke de start van de nieu we kaatskompetitie. In het liefhebbersverbond «Ons Ver maak» wordt gestart op zon dag 4 april. De kalender voor de eerste speeldag Schuurken - Bal Vrienden Kruis - Mieregem Super Zeven - Klein Gent Lindeken - Onder Ons (vds) De Dendermondse Waterpol klub Olympos kreeg Lokeren op bezoek voor een vriend schappelijke ontmoeting. Ditmaal zouden de spelers van Olympos bewijzen dat ze vruchtbare gegevens hadden opgedaan in derde nationale afdeling. Wat de jongens van Lokeren ook ondernamen, zij zoude"n het meesterschap van Den- dermonde moeten aanvaar den. Het eerste gedeelte van de time was meer zoeken hoe de tegenpartij onder con trole te krijgen, daarin lukte Olympos wondersnel, ook was de verdediging van Lokeren sluitend het viermanschap Hogewijs, De Smet, Beckers en Franckaert zou de keeper van Lokeren regelmatig aan de tand voelen, terwijl de verdedigers van Olympo.s Delplanque, Bogaert en kee per M. Dierickx het doel be schermden. De eerste perio de zouden de jongens van trainer-coach Daniel Van Damme en Maurice Giillis via een goed samenspel de leiding nemen en langs De Smet, Hogewijs en Beckers scoren. De tweede periode werdt ge kenmerkt door een evenwich tig spelbeeld, waarbij Hugo Van Maele de Dendermondse keeper verschalkte met af standsschoten. Loke.re,n,zou in deze tiime nog enkele malén terugslaan, dit zou keeper Dierickx ervaren door een tweede doelpunt te moeten toestaan. Aan de overzijde zorgde Franckaert voor een tegendoelpunt. Met 7-2 werd de volgende time aangevat. Dendermonde drukte en de stand naar 12 opdrijven langs Bleyaert, Delplanque en Hp- gewijs. Het werd ten slotte 16-5. Lebbeke bekroonde de sportlaureaten Voor de biljarters van het L.T.B.V. resten er nog drie kompetiitiedagen en het sei zoen 75-76 is achter de rug. Voor de tiitel is de strijd ge streden maar voor de tweede plaats zal nog menig estoot gegeven worden. Onderaan de rangschikking kan er ook nog wat gebeuren. Voor za terdag 3 april heeft men dan de volgende wedstrijden Schuurken - Bonanza Sportvrienden - Eierkloppers Zandmannekens - Fugitives Lamotvrienden - Ware Vrienden Jetsons - Moderna Zorro's - Corsovrienden Stadion - Tankers Klieksken vrij (vds) In de gemeentelijke sporthal te Lebbeke werden de zeven sportlaureaten 1975 gevierd in aanwezigheid van burge meester Gustaaf Bosman, schepenen Moyersoen, Tas, Van Humbeeck en de afgevaardigden van de sportraad. De grote afwezige was Mevrouw Biesemans, schepen van de sport. Maurice Van Damme, voorzitter van de sportraad schetste in zijn toespraak het doel van de vie ring. De gemeentelijke personaliteiten overhandigden het ereplakket van sportlaureaat 1975 aan Mevrouw Beu lens (Avanti Femina), Willy De Rouck, keizer LTBV, Petrus Van der Straeterv (25 jaar secretaris- S.K. Lebbe ke), Van Weyenberg (turner), Dirk Verhofstadt (Avanti) Leo Verhulst (biljartkampioen der beide Vlaanderen) en Frangois Willems (AC Lebbeke). Mevrouw Beulens was niet aanwezig. Voorzitter Van Damme drukte speciaal of het feit dat het zeer moeilijk is «de» sportlaureaat van het jaar te kiezen en dat de kandidaten 1975 in alfabetische volgor de werden afgeroepen. (vds)

De Voorpost | 1976 | | pagina 21