'ElEFOHEREn IS DE nORIDnniSIE ZRRH ZIJN ONZE SPOORWEGEN VEILIG? VLAAMSE WIJNGILDE AALST - ST. NIKLAAS De Voorpost - 2-4-76 - 23 )ED AF VOOR DE RTT MENSEN volg van verleden week EEN NUMMER TE INEN »n we met een zeker ingenomenheid, een zekere en enthousiasme schrijven de mensen achter dit jel. dan zijn we ons daar ten ite van bewust en willen het onder stoelen of banken en, dat deze personeelsleden van de zenuwslopendste n hebben. Ook als zij er voor tussenzitten, loopt het toch maal over hun overbezette En we hebben allemaal wel dorpje, waar hij pas woonde, had nog maar pas telefoon. Op een bepaald ogenblik moest deze persoon gebeld worden. Welnu, in een mum van tijd kon de zaak opgelost worden en men heeft zich met al de kracht ingezet om de abonnee behulp zaam te zijn. Anderzijds leek het ons, dat deze dienst sterk overbelast wordt met vermijd bare vragen om inlichtingen. Maar dat hangt van het publiek af en de RTT mensen blijven desalniettemin met de glimlach in de weer om hun grote ervarenheid te tonen. jit; |el or|is minder beleefd en gegriet g6s telefoonstoestel ter hand siiomen... vandaar. -gldezelfde zaal, aan een andere |cl zit nog eèn druk bezette agfcnst, «om een telefoonnummer een abonnee te kennen...» lr.: dienst inlichtingen. Op gjhzelf een perfekt goed geor- |SJiiseerde dienst. Voor deze gjnsen is niets teveel of te dol. beschikken bovendien door nj_n jarenlange ervaring over een lejzonder geheugen, om uiterst tl en efficiënt de aanvrager [wille te zijn. it is eveneens een overbezette ns :nst. Als je midden in de sfeer ;r_ at heb je de indruk, dat fÉ :mand, maar dan ook nie- or md over een telefoonboek schikt en dat iedereen het mmer van z'n korrespondent k een kan weten via de inlich- gen. Deze dienst is er niet B een op ingericht om in noodsi- ef ities buitengewoon snel en j kuraat op te treden, maar ook het hoofd te bieden aan de eest moeilijke situaties. Men is letterlijk op alles voorzien en Dn dokumentatie staat in geor- nde rijen en kartoteken ron- inde informanten. B ikoord, het is hun werk en ze irden er voor betaald. Maar derzijds kunnen we ons niet '9 n de indruk ontdoen, terwijl de werkzaamheden van nabij n' Igden. dat er soms «al te gek» u' igesprongen wordt en dat de P~ heid van sommige abonnees n' en grenzen kent. Deze vast- Hing komt van ons en niet van ,r" RTT. Onvermijdelijk moes- e" n we vaststellen dat men rhaaldelijk naar «de bekende :g» vroeg. Dit wil zeggen, deze ensen een vraag stelden naar n telefoonnummer, welke ge- skkelijk zelf kon opgezocht »rden in de telefoongids, dien men daar ook de moeite d voor gedaan... En zolang ze mensen bezig zijn met male opsporingen, blijft ook lang de lijn bezet voor egenen welke een dringender ernstiger vraag hebben. Maar n een abonnee te kennen uit t Aalsterse, waarvan men itabene het telefoonboek ter schikking heeft dat is nogal as, om dit door mensen van de IT te laten opzoeken. Ook al n ze erg bedreven in het tken. tze eerste en spontane reaktie is, toen we neerkeken op de tkzaamheden: «en kan de onnee dat werkelijk zelf niet eken?» Ze doen hier hetzelfde rk dat de abonnee had nnen doen! Onze gidsen even er kalm en zwijgzaam bij, mier kommentaar. Ze kennen inkliënten wel... 'erigens moet men niet pro- ren om een geheim nummer n 'n abonnee te kennen via de lichtingen. Het bestaan van n nummer ontkent men niet. aar dat is dan ook alles. Wel en een kleine ervaring met de ficientie van deze dienst in- ntingen. Een vriend in het i litenland, in een onooglijk leefd en welwillend gehoor van deskundigen. Met handen en voeten probeerde de heer Pan- nekoek ons wegwijs te maken in het ingewikkelde sekonden spel en ook dhr. Van de Vijver verzekerde ons plechtig, dat uit studies en analyses voldoende gebleken is, dat de kans op werkelijke vergissingen uiterst miniem is, zoniet onbestaande, omdat gans het opzet het voorwerp uitmaakte van een goed bestudeerde zaak. Men kan gewoon niet onderuit aan het meest technisch snufje. Meer nog, gans het opzet zou zelfs niet méér winst opleveren. Integen deel. de mensen telefoneren veel korter en als het kan in de periode na 19 uur of week-ends, langzamerhand begint men er tegenop te zien om te telefoneren en de rekening per 48 sekonden te laten oplopen. Meteen loopt de verwachte winst ook achter uit. Maar zij die het kunnen weten zijn er heilig en vast van overtuigd, en technisch is het ook zo, er zijn geendubbele rekeningen, geen vergissingen, het is een kwestie van meten en gemeten worden door een aantal instrumenten die doodgewoon, koel en onmenselijk uw telefoon- tijd vaststellen. En we moeten toegeven, de 49ste sekonde kan u de strop omdoen. Het zijn slechte tijden. De minuut werd teruggebracht op 48 sekonden, maar men ver hoogde de prijs van het telefoon gesprek niet. Een smerige streek waar de RTT mensen in Aalst voor niets tussenzitten, nog de andere RTT werknemers elders in het land. Overigens willen we het niet hebben over het RTT beleid in 't algemeen. We zoeken nog altijd mensen die er leven en werken. GERUSTSTELLENDE GERUCHTEN We waren bijna aan 't einde van onze reportage, toen we met onze gekende voelhorens een gerucht opvingen, dat aan het probleem van de kontrole om trent het telefoongesprek een gelukkige oplossing zou kunnen geven. Het is een eksperimenteel stadium, maar anderzijds een reeël feit en De Voorpost is er als de kippen bij om te noteren, dat in Lochristi de eerstvolgende RTT central opengaat, die zal toelaten om bij de abonnee (na proeftijd) een toestel te plaatsen om de uitgaande gesprekken degelijk te meten en te kontro- leren. Dit eksperiment zal echter nog niet in werking treden bij de indiensttreding van de centrale aldaar. Er komt wel een proeftijd, eerst deze van de centrale zelf. en dan bij de abonnee. Kortom, aan de ver zuchtingen van het publiek zal misschien op lange termijn gevolg gegeven worden en in Lochristi vinden we wellicht de voorloper, het is wel eèn gerucht, die we nog niet konden beves tigen. Maar er is geen rook zonder vuur. WACHTTIJDEN EN AFLUISTEREN In de RTT bestaat er een zekere prioriteitslijst, waarin men se- leftief tewerk gaat. Men moet zuinig omspringen met tele foonnummers en men kan er niet meer toekennen dan er zijn. Wanneer minder-valieden aan gezet worden om over een telefoon te beschikken, dan moet men ook hier weer rekening houden met de moge lijkheden die er zijn. Wanneer zich een reuze groot bedrijf komt vestigen die 10,20, 30 of meer lijnen nodig heeft, dan mag dit bedrijf al gelukkig' zijn om over slechts één lijn te beschikken en kan met de 9, 19 of 29 andere lijnen beter elders gebruiken. Het bedrijf moet maar z'n plan trekken, al is men bekommerd om de moeilijkhe den die er kunnen ontstaan. Het toekennen van een funktionele telefoon is een kwestie om zoveel mogelijk mensen tegelijk te helpen in een bezetting, die technisch beperkt is. Persoonlijk zijn we overigens van oordeel en onderzoeken wezen dit uit, dat al te veel mensen over een telefoontoestel beschikken, die dit in geen enkel opzich nodig hebben. Het hoort nu eenmaal zo en als Jan een telefoon heeft, kan Piet er best ook een plaatsen. Van tele foonverkeer is er echter hele maal geen sprake. Het is gewoon een lukse artikel in een privé woonst, waar maar al te dikwijls noch tijdens de dag en noch 's avonds iemand thuis is. Indien de telefoon een onmis baar werktuig is, dan is het naar onze mening zeker geen lukse artikel om ergens te prijken en alleen om te bellen naar schoonpapa of wie dan ook. Akkoord, in geval van ziekte of rSmp is het een dringende behoefte. Maar noch buurman, vriend ofwie ook, zal een opreop weigeren voor dringende geval len. maar buurman en ikzelf zijn als de pest om buurlief over de vloer te krijgen om de onzinnig ste roddeltjes te moeten aan horen. Daarvoor is een telefoon te kostbaar. Ook privé. MEELUISTEREN Door de C.I.A. romannetjes en andere sterke verhalen hebben we de neiging ons bedreigd te voelen door de spreekdraad. die via de centrale lopen. Kan men meeluisteren? In principe Ja. MAAR... daar is een zeer zware maar aan verbonden. Wie dit waagt, loopt uitermate veel gevaar. Niet alleen om tijdens z'n duistere aktiviteiten gezien te worden, maar ook om de nodige sankties op te lopen. Zelfs aan het parket wordt niet toegestaan om gebruik te maken van de mogelijkheden. Bijgevolg is het antwoord NEEN men zal niet afluisteren. Noch door de B.O.B., noch door de politie, rijkswacht of wie dan ook. De heer Van de Vijver gaf ons de plechtige verzekering, dat er geen sprake van is om onder welke vorm of omstandigheden ook, dat de overheid toegang zou hebben tot de telefoonlijnen van de abonnees. Overigens, wij zelf hadden de grootste moeite van de wereld om met onze beroepskaart de officiële toelating te verkrijgen om vrij in en uit te lopen in de RTT gebouwen. Het spreekt vanzelf dat de RTT mensen met hun toestellen lijnen kunnen testen. Zij zijn allen gebonden aan het beroepsgeheim en elk misbruik zou niet alleen opval len (er werken tientallen andere kollega's rondom hen) maar zouden de zwaarste sankties oplopen. Tot onze en andermans gerust stelling mogen we stellen: er is geen sprake van meeluisteren en voor wie het wel wil, het zou een heksentoer vragen die boven dien opvalt. Ook wanneer een paar vreemde spuiters in het RTT gebouw aanwezig zijn. GEZELLIG RODDELEN In al die tussentijd kunnen we gezellig de hoorn van de haak nemen en de meest uiteenlopen de dingen vertellen. Zelfs over de RTT jongens, die dag en nacht in de bres staan, om ons roddelverkeer te waarborgen. Maken we gebruik of misbruik van de telefoon. Het doet er niet toe. Zelf al valt de stroom uit in het RTT gebouw, de lijn blijft vrij. Wijzelf kunnen niets anders dan al diegenen die door hun werkkracht betrokken zijn bij het gebeuren, via deze reportage een kleine hulde brengen en verzekeren, dat tenminste een paar mensen hun werk weten te waarderen. Vooral de pers, die zo afhankelijk is van de RTT diensten. E.A. ROGGEMAN ANDERE RTT ASPEKTEN De werkzaamheden van de RTT zijn kompleks. Ook in eigen regio. De administratieve aan gelegenheden kwamen niet eens aan bod. Ook over tal van andere zaken viel nog door te praten. Zo ondermeer over het aantal telefoonkabines. zo een verwijderde kabine voor inter zonale gesprekken kost maar eventjes 750.000F. ongeveer. Zonale kabines plaatsen hangt af van de gemeentebesuren, die als abonnee fungeren. In de stad zelf is het meestal de RTT. die instaat voorde kabines. Natuurlijk kwam het lange wachten op een telefoon ter sprake. Men verzekerde ons, dat men werkelijk niet meer num mers ter beschikking kan stel len. dan dat er voorlopig ter beschikking zijn. De centrale Aalst is in uitbreiding, maar er zou al veel. zeer veel kunnen geholpen worden indien bvb., bij verkavelingen, de RTT zou ingelicht worden en ook bij het inplanten van de industrie, om rekening te houden met de uitbreiding. Het is zo, dat men te laat aan de RTT denkt, die op haar beurt gebonden is aan budgetten, bestellingen, op en aanvoer van kabels e.d., opdat zeer grote uitbreidingen niet al te plots opdoemen en m'n op z'n minst met de kabels al vooruit zou kunnen werken. De RTTvraagt niet beter dan dat gemeentebesturen en allen die grote projekten voorzien, meteen ook hun diensten zou verwittigen, zodat bij het op trekken of vestigen van nieuwe gebouwen of nijverheden, ge lijke tred kan gehouden worden met de algemene werkzaamhe den en ook de RTT mensen tijd zouden hebben hun eigen le veranciers te raadplegen en de nodige reserves kunnen opslaan. Een telefoonkabel maakt en legt men niet op één dag en zich realiseren, wanneer men er pas woont, dat men ook wel eens telefoon nodig heeft, is een klein beetje telaat gedacht. Ook voor de RTT. IS MDN TELEFOON REKENING WEL JUIST? Een van de grootste zorgenkin deren van telefoonbezitters is. de totale onmogelijkheid om de gesprekken, die volgens eenheid verlopen, zelf te kunnen kontro- leren. Telkenmale schrikt men van de rekening. Acht en veertig sekonden is dan ook een smerige tijd om abrupt te overschrijden. Dit is de rekeneenheid wanneer we buiten onze zone gezellig gaan kletsen en ook na 19 uur of in de week-ends, kunnen we er weinig rekening mee houden. Wij hebben immers geen enkel toestel om ons gesprek te kontroleren. Tenzij dat we allemaal een chronometer naast ons telefoontoestel plaatsen. De miserie van elke telefoonbezitter uitleggen is nutteloos. Wij legden gewoon ons bezwaar en moeilijkheid voor aan een be- Iedereen in Erembodegem zal zich zeker het tragische treinongeval herinneren waarvan .-Meester- Strijpens en zijn twee kinderen het slachtoffer werden. Op dinsdag 9 maart 1976 te 17.30 u. sloeg het noodlot toe op de spoorlijn nr. 89, Denderleeuw-Zottegem op de onbewaakte overweg nr. 7 aan de Kleine Dries te Terjoden, 's Anderendaags brachten de kranten het tragische gebeuren op de titelpagina's, ook de Voorpost bracht diezelfde week een foto van het ongeval op de eerste bladzijde. Dit is ook nieuws, maar dan nieuws dat je naar de keel grijpt. Direkt gaat men zich vragen stellen: waarom gebeurt zoiets? Waardoor kan zoiets gebeuren? Kon dit vermeden worden? Wie is hier verantwoordelijk? Allemaal vragen waarop wellicht nooit een antwoord wordt gegeven. ONBEWAAKTE OVERWEGEN Van de stationschef te Haaltert en van de dienstdoende stationsbe- diende vernemen wij dat er op spoorlijn 89, op het gedeelte tus sen Denderleeuw en Zottegem, welgeteld 8 overwegen zijn van vierde kategorie. Onder kategorie 4 verstaan de Spoorwegen onbe waakte wegovergangen van de spoorlijn welke uitsluitend wor den aangeduid door een Sint- Andries kruis-signaal, voorafge gaan door het stilaan uitstervende verkeersbord waarop een zwarte stoomlokomoticf en een op staande roodomrande witte drie hoek. Op het grondgebied van de ge meente Erembodegem bevindt zich één onbewaakte overweg: dit is dan overweg nr. 7 aan de Kleine Dries. Precies die overweg waar het ongeval gebeurde. Merkwaardig genoeg gebeuren in verhouding slechts weinig onge vallen bij onbewaakte overwe gen. Dit is ook op deze spoorlijn het geval. De meeste ongevallen gebeuren bij overwegen met licht- signalisatie en halve slagboomaf sluiting. Bovendien zijn het mees tal mensen uit de omgeving zelf die worden verrast. Blijkbaar ver trouwen sommigen maar al te di kwijls op een min of meer gekend tijdscheman het treinverkeer ter plaatse. Een kleine vertraging of een onverwachte trein wordt dan meestal noodlottig. Laat ons hier uit nu vooral niet besluiten dat on bewaakte overwegen veiliger zouden zijn dan overwegen mét beveiliging. Dat er minder ongevallen gebeu ren bij onbewaakte overwegen is uitsluitend te verklaren doordat voor hét gewone verkeer zeer weinig gebruik wordt gemaakt van dit soort overwegen, Meestal gaat het hier om landwegen en is er hier van werkelijk verkeer nauwelijks sprake. Bovendien zijn vele van deze wegen zeker met geschikt voor personenwa gens. De nog overblijvende onbewaakte overwegen bevinden zich dan ook allereerst aan wegen waar er van eigenlijk verkeer geen sprake is. Bij de Spoorwegen spreekt men van 4 overwegkategorieën. Elke kategorie wordt bepaald door de werkelijk genoteerde verkeersin tensiteit. De nonnen hiervoor zijn opgesteld door het ministerie van Verkeerswezen en de telling van het verkeer wordt eveneens door deze diensten van het ministerie uitgevoerd. De Spoorwegen die nen dan de overweg te beveiligen met de signalisatie en het materi aal welke hoort bij de kategorie waarin deze door Verkeerswezen is ingedeeld. Men kent aldus: P' kategorie: volledige overwe gafsluiting met slagbomen samen met lichtsignalisatie. 2"' kategorie: halveoverwegafslui- ting met slagbomen, samen met lichtsignalisatie. 3" kategorie: overwegen inet lichtsignalisatie en ten slotte 4' kategorie: onbewaakte over wegen. Inderdaad, ook aan de Kleine Dries-overweg is er van werkelijk verkeer geen sprake. Maar of dit een voldoende reden is om deze ene overweg onbewaakt te laten, dus zonder signaal, welke de komst van een trein aankondigt, betwijfelen we ten zeerste. ONGEVAL Ook al is een nictbewaakte over weg per definitie onveilig te noe men, toch kan men kwalijk bewe ren dat overweg nr. 7 van lijn 89 aan de Kleine Dries een ••ongevallen»-weg is. Diegenen welke dat soort overwegen ge bruiken, omdat het nu eenmaal niet anders kan wij denken hier aan de landbouwers bv. kijken meestal wel dubbel uit. De onvei ligheid van deze toestand bij het overgaan zorgt er trouwens voor dat er extra oplettend wordt uitge keken. En dat het uitkijken gebla zen is leidt niet de minste twijfel. \ls men maar eventjes bedenkt dat erop werkdagen, tussen 4u.30 en 23 u. in beide richtingen sa men. niet minder dan 106 treinen langs deze spoorlijn hun bestem ming bereiken. Tussen deze 106 zitten dan een flink stuk snel treinen en deze halen makkelijk snelheden van meer dan 80 km. per uur als zi j aan de Kleine Dries voorbijrijden Maar ook als-men voorzichtigheid in acht neemt kan het onvoorziene steeds gebeuren. Het komt bij dergelijke voorvallen werkelijk op frakties van sekonden aan Frakties van sekonden die hier dan, leven of dood kunnen beteke nen. Dat gebeuren waarop men niet is voorzien, datgene waar men menselijkerwijze of doorzijn ontoereikende kennis van toe stand of samenhang niet op be dacht is. leidt dan door een samen loop van omstandigheden naar een noodlottig gebeuren wat wij dan ongeval noemen. Ook bij het smartelijk ongeval, waardoor een jong gezin werd uiteengerukt, vraagt men zich wel eens af hoe dit kon gebeuren. Als men tracht na te gaan wat direkt en indirekt heeft geleid tot precies dit ongeval komt men vlug aan een waslijst van kleine toevalligheden die tenslotte zodanig op elkaar heb ben ingespeeld dat al deze dingen zich op die dag precies op die tijd stippen afspeelden. Nochtans zijn er drie belangrijke elementen, welke naar onze me ning werkelijk bepalend zijn ge weest. Allereerst de onbewaakte overweg zelf en de extra-hinder welke deze brengt als men er met een personenwagen over moet komen vanaf de landweg uit de richting Driehoek. Het niveauver schil tussen landweg en spoor baan is bijna 1 meter en de plotse stijging op zeer korte afstand sluit elke vlugge reaktie zonder meer uit. Als tweede element was er de lichte vertraging van trein Z1770 die normaal te I7u.30 te Haaltert arriveert en welke nu pas te I7u.33 vanuit Denderleeuw te Haaltert binnenliep. Normaal staat deze trein reeds in het station te Haaltert als dé sneltrein, die rond 17u33 in de richting Den derleeuw te Haaltert Station voor bijrijdt, met luide hoorsignalen zijn komst aankondigt. Op deze noodlottige dinsdag 9 maart zal dus de stoptrein in de richting Zottegem-Oudenaarde pas aan de Kleine Dries overweg zijn voor bijgereden als de sneltrein rich ting Denderleeuw reeds kwam aanzetten. Hoogstwaarschijnlijk bleef meester Strijpens even wachten en zag hij nog de trein richting Haaltert voorbijrijden Eens deze trein voorbij bleef er normaal voldoende tijd over om de overweg te nemen. Deze keer echter zorgde een kleine vertra ging van trein Z1770 voor een verkeerde interpretatie. Het derde element hier is de aanwezigheid zelf van de voertuigen welke bij het ongeval betrokken waren. Dat die trein ongeveer op dat ogenblik bij de Kleine Dries voorbijrijdt, is geen toeval; dit verloopt volgens - een vaste uurregeling en de om wonenden kunnen haast hun klok gelijk zetten op het voorbijrijden van deze «vaste» treinen. Minder duidelijk is het waarom iemand met een personenwagen deze al lesbehalve ideale verbindingsweg tussen de Erembodegemse 3'' In dustriezone en de Ninovestraat (de baan naar Denderhoutem) kiest. Ook al kent men als inwo ner der gemeente deze verbinding via de landweg, toch zal het niet gauw gebeuren dat men met een personenwagen deze ongeschikte en moeilijke weg neemt. Als nu op de wijk Terjoden reeds ver schillende maanden het normale doorgaand verkeer een enorme hinder ondergaat van de daar aan de gang zijnde werken aan de Gc- raardsbergsesteenweg, zal het wel niemand verbazen dat ook vele automobilisten trachten het soms lange wachten te vermijden door een andere weg te nemen. Om vanuit het centrum van Erembo degem de Dries te Terjoden te be reiken is men inderdaad steeds vlugger langs de 3* Industriezone en de landweg (onder de Spoorlijn Brussel-Oostcnde) die langs de bewuste onbewaakte overweg loopt. Dat nu ook, sedert het be gin der werken op de Gcraards- bergse steenweg steeds meer weggebruikers deze in tijd kortere weg kiezen, kon door iedereen worden verwacht. Op zijn minst zou hier een aanvullende signali satie zeker op zijn plaats zijn ge weest. Wij vragen ons trouwens af in dien, sedert de aanvang der wer ken op Terjoden, er een nieuwe verkeerstelling aan overweg 7 zou zijn uitgevoerd, of deze overweg inderdaad nog onder de 4'' katego rie zou ressorteren. Het is de taak van de plaatselijke verantwoorde lijken om ook hier te voorzien wat logischerwijze te gebeuren kon staan. Dat de veiligheid van de weggebruikers steeds op af doende wijze dient verzekerd, soms tegen henzelf in, is iets wat nu iedereen wel zal aanvaarden. (Denk maar aan het verplichte ge bruik van de autogordel bv.) Als dit waar is dan menen wij evenzeer dat ook hier maatregelen dienden te worden genomen. Het gaat niet op dat deze overweg voor plaatselijk gebruik een on derdeel is gaan worden van een doorgaande verbinding. «En d'er komen er nog veel langs hier met die werken op de steen weg,» zegt ons een dame ter plaatse. Er is een spreekwoord dat zegt dat het inderdaad te laat is om de put te. vullen als het kalf verdronken is, er is ook een spreekwoord dat iets zegt over ezels en tweemaal aan dezelfde steen stoten Laat ons hopen dat dit straks niet in vette koppen op de voorpagi na's der kranten komt. BALDER Zaterdag 3 april: programma van de Vlaamse wijngilde 17.30 u.: Samenkomst van alle deelnemers en eventuele sympatisanten in de «Borse v. Adam». 17.45 u.: Optocht naar het stadhuis door: de Eregenodigden de «Confrérie du Vin de Cahors» in groot ornaat (12) de HH. Van Bergen et Van Glabbeke - Nationaal onder voorzitters, en de Bestuursle den Vlaamse Wijngilde Aalst - St. Niklaas in mantel (10). Grootmeesters en leden van de Gastronomische Con frérie «Ab Ovo usque ad Mala» in groot ornaat. Leden Vlaamse Wijngilde Aalst en St. Niklaas. 18.00 u.: Plechtige ontvangst ten Stadhuize door het Stads bestuur, gevolgd door de Heildronk. 19 u.: Plechtige intronisatie in de Salon's (bovenverdieping) van de «Borse v.A'dam». Grand Mattre HALLE en Grand Chancelier José Baudel wor den opgenomen als Ere-Gezel in de Vlaamse Wijngilde Burgemeester De Bisschop en een 15-tal van onze leden wor den opgenomen in de Confré rie du Vin de Cahors. Heildronk op de Verbroede ring! %20.30 u.; Groot Verbroeder ingsbanket in de feestzaal van de «Borse van A'dam». ..u.: Dans. GUZEGEM In de woning van Veldeman Kasteellaan 5 werd ingebroken. Onbekenden forceerden een aluminium voordeur. Een som van 2.500F en een aansteker werden gestolen. Het slot van dc voordeur van Clementine De pauw uit Gijze- gem. steenweg op Dendermonde werd met een schroevendraaier geforceerd. Ook Jozef Coppens uit de Kruisstraat kreeg bijna nachtelijk bezoek. Beide pogin gen w aren vruchteloos. De heer Van Heeke A. slipte met zijn wagen ter hoogte van het klooster en kwam tegen een bushalte terecht. De bestuurder werd gewond en moest worden overgebracht naar het zieken huis. MELDERT In de Parijsstraat kwam het tot een frontale botsing. Willy Macsschalck uit Huizekens 50. werd erg gewond en naar het ziekenhuis overgebracht.

De Voorpost | 1976 | | pagina 23