i Meh pikhels of ajontjes VJU-TOCHÜ JlGROTING OP DE HELLING AANDACHT VOOR JiETPADEN FIBER-FLEET TOT 1979 HET GERINKEL IN DE CONTAINER ZITTEN DE DRAECKENIEREN MET EEN EI... 0 0 Dop ONTDEK DE STER WEDSTRIJD GRATIS IPPA- TOMBOLA N.V. Kantoor Ravyts De Voorpost - 2-4-76 - 3 >meenteraad op donderdag 11 maart had een groot punt dagorde: de bespreking van de gemeentebegroting, tjaar 1976. Om halfnegen werd het geldige kworum van tijg niet bereikt zodat de oppositie de zaal demonstratief (eten de overige aanwezigen bedankte. De BSP-raadsIe- t6namen dertig minuten wachttijd en lieten raadslid De )j( er vertellen dat zij de vergadering niet meer wensten bij jonen. Zij vonden het meer dan onverantwoord dat bij lergelijke belangrijke bespreking als de gemeentebe- ng sommige raadsleden niet eens op het appel verschij- Hoe deze hun mandaat opvatten is een andere prikke- se vraag. Na drie maanden uitstel werd dit punt ander- verschoven. de ongste gemeenteraads- iniQ. oehouden donder- 25 maart jl. werd vooral imineerd door de ge ntebegroting die nu uit- elijk onder de loepe genomen. Deze sluit leen globaal tekort op de '°5}one dienst met een be- van 110 miljoen F. j de begroting dan toch hgestemd, de oppositie 1 rerveeld met het deficit vergeleek met andere d e en kleine steden, waar ekort varieert van 14.000 20 miljoen F en steden la r men een boni over- ejdt. Moest men in Aalst kunnen beschikken voer eroelage van het C-fonds de konsolidatieleriing, zouden we dan staan? C-fonds brengt toch al- r met zo'n 45 miljoenF :n icht in de schaal. ltH iet de begroting er dan rooskleurig uit, epen Bogaert die het ge- toelichtte bediende daarbij met kleuren- ima's en grafieken alles rig ingelijst, die de ver ding aan het werk zette, r het eigen dienstjaar ziet men een ontvangst 540 miljoen en een uit- van 760 miljoen F. schillende posten en diensten krijgen merkelijk meer iOSySwézên dan vorig jaar; zo bijvoorbeeld de bandweer 13 miljoen nu te gen 10 miljoen. Voor een schenking van 25.000 F aan de Koning en Koningin der Belgen ter gelegenheid van hun 25-jarig ambtstermijn werd er ook gestemd: 11 pro, II contra, 1 onthouding. Voor het aanleggen, ver nieuwen en herstellen van bestaande voetpaden werd er 840.000 F geleend. Een raadslid van de BSP vroeg om een gekoördineerde in zet voor het herstellen en onderhoud van de voetpa den. Niet zelden gebeuren er ongevallen op verwaarloos de voetpaden en meestal is de derde leeftijd slachtoffer. Een degelijke adequate aan pak kan aan deze toestand verhelpen. Het raadslid noemde enkele bestaande voetpaden waar de situatie barslecht is: de Parkweg bijv. en de Brouwerijstraat waar een gans perceel onbe- plaveid ligt. OOk werd aan dacht gevraagd voor de stra ten die paralel lopen met de Parklaan. Ondervraagd over deze toestand terzake ver klaarde Schepen De Neve dat er op vorige gemeente raad twe leningen werden Aalsterse Houtmarkt, was jarenlang de trefplaats van alle atsliefhebbers, en ook de Heilige Joannes. Nepomecenus was a supporter van deze zo druk beoefende sport, n de Heilige man de gelegenheid te geven het spel beter te (lfincn volgen, verplaatste men hem enkele jaren geleden ierlddcn op het aanpalende pleintje. Lang heeft Hij echter van dit luk niet kunnen genieten, want de kaatssport verwaterde te list, en juist met de kermisdagen mocht Hij nog enkele Waalse tegen aanmoedigen (meestal op 11 juli). dar thans is helaas alles gedaan, Aalst-Houtmarkt hield grote rerkoop, en nu en dan ziet Joannes nog sporadis een bal van jkele tienduizende franken boven de huizen vliegen en denkt in waarschijnlijk: die komt van Vermoes van Opwijk, of dat is er n van Buyl van Overboelare. Wij schrijven wel «Denkt Hij», de pve man kan namelijk niet spreken, daar men hem in 1383 voor i schenden van het biechtgeheim de tong uitrukte en in de pndau verdronk. kaadsprekers beweren nu, dat mrti destijds juist die Heilige igeko/en heeft om daar te plaatsen, omdat men wist dat hij _Jcr over het geval van de kaatssport van Aalst-Houtmarkt toch jn mond niet zou kunnen voorbijpraten. dens de laatste gemeenteraad, stelden vele aanwezigen met ba/.ing vast, dat een gemeenteraadslid van de Volksunie niet jen sterk is in het oplossen van kruiswoordraadsels, maar ook de hoogte scheen te zijn van het kaart- en schaakspel. Dit teurde tijdens de bespreking van de gouden handdruk van (XX)F. die men wou geven aan Z.M. Koning Boudewijn. 'r' ndaag 1 april, kan men op de Grote Markt van Aalst het r rstbecld bewonderen van de laatste burgervader van Klein 1st. De beeldhouwer van het werk is ditmaal een Aalstenaar, kan men trouwens vaststellen op de hieronder afgedrukte foto, int ditmaal is de gelijkenis treffend. een Vlaamse krant zagen wij vorige week een werkfoto, van de lende Aalsterse figuur Simon D'Hondt. Deze foto werd nomen op de algemene herhaling v^n het toneelstuk «Een kat een heet zinken dak». honden blaffen, maar de karavaan trekt voorbij. (Wies neus) goedgekeurd voor voetpa denherstel ten bedrage van één miljoen elk. Bij de ste delijke politie werd door o- penbare werken vorig vorige jaar naar een verslag inzake de voetpaden gevraagd. Dit werd enkele tijd later ing ediend en goedgekeurd in december. Sindsdien wor den de voetpaden systema tisch aangepakt. Dat men in karnavalmiddens zeer be gaan is met de verlenging van het kontrakt tot verhu ring van de Fiber-Fleet kon men al merken op vorige gemeenteraden, toen het AKV te horen kreeg het kon trakt slechts met één jaar te verlengen. Het AKV belegde dan op 12 mart jl. een bui tengewone Algemene Ver-p gadering en eiste een mini mum verlenging van het kontrakt met drie jaar. Deze eis werd verder kenbaar ge maakt aan het kollege van burgemeester en schepe nen, leden van de gemeente raad en de voorzitter van het stedelijke feestkomitee. Het AKV kwam zelfs met een partij 'Karnavalbelangen' op de proppen... Op deze gemeenteraad werd het huurkontrakt tot drie jaar verlengd, tot 1979 dUS, Cf het AKV daarmee op beide oortjes kan slapen... Verder werden goedge- stemdlening van 395.000 F voor de verlichting van ge klasseerde gebouwen in de stad; lening van 850.000 F voor het inrichten van het bibliotheekfiliaal in de Drie Sleutelsstraat; lening van 135.000 F voor de aankoop van vrijmakingsmaterieel voorde Brandweer. De subsidiëring van organi saties is steeds een punt voor diskussie vatbaar. Raadslid Monsieur stelde nogmaals de subsidiëring van de vzw Pan in vraag waarop Schepen Van Den Eede heftig replikeerde en verwees naar de vorige be slissing terzake. Het Da- vidstonas mCêi net dit jaar ook zien te rooien met 2.000 F. De verschillende schepenen gaven op het einde van de openbarezitting een visieop het beleid van hun resp. de partement, waarop we kor telings terugkomen. Telkenjarc stappen op de hoogdag van karnaval enkele uitgedoste brandweerlui mee op in de stoet. Niet uit veiligheidsredenen, niet ais opvallende sandwichmannen voor een gekend koffiehuis, niet om een konkurrentie aan te gaan tegen Pere Spietpompierken, niet als ere-wacht van 't Ros, niet om stoute bengels de zak in te stoppen /.oals die Zwarte wél doet... maar gewoon uit principe om wat geld bijeen te halen en dat te schenken aan de minder-validen werkzaam in de Beschutte Werkplaatsen aan het Wijngaardveld. Gebeurde zo'n omhaling tot driehonderd kilo leverde, met vorig jaar met het klassieke achttien man drie uur tellen, de rammelbusje waar je zelf je geld ronde som van 129.023 F. diende in te deponeren, dit jaar werd er wat ludiekers bedacht, zó'n omhaling tot vorig jaar met het klassieke rammelbusje waar je zelf je geld diende in te deponeren, dit jaar werd er wat ludiekers bedacht, zó ontspro ten bij wat men ingetogen noemt een 'gezellig samenzijn' aan het Donkmeer. Je ziet maar weer dat je af en toe je horizont dient te verruimen. En waar kan dit dan beter dan aan de klotsende boorden van ons mini-Como- iheertje... Wie op zondag 29 februari (valt ook niet veel voor) uitkeek naar dat beruchte busje kreeg zowaar een heuse container aangebo den, en dit alles voor de lieve centjes die zomaar uit de lucht kwamen aangevlogen. Een gooi en smijtkraam waar je je geld in mikte; a.h.w. een kollektebus op wielen. Jij mikte, ik mikte, wij mikten, zelfs van de zesde verdieping. De buit van pakweg Zonder en hiermee brengen we alweer een primeur, zonder de buitenlandse waarden te hebben mee verrekend. Pere pompierken wendde zich vlug vlug met zijn zevenmijlslaarzen tot een plaatselijke bankinstel ling die de geldwaarden omzette in nog eens 150F. Het gemikte geld dat veilig en wel op de teltafel was gebracht vertegen woordigde aldus 129.173F. De brandweerlui die in de container stonden opgesteld dienden aan elke hoek hun laarzen te ledigen die er verkeerdelijk waren in terechtgekomen ei\ de aldus opgevangen gelden bij het overige metaal uit te keren. Overigens, niet alleen metaal kwam, in de container terecht, dat bleek toen er voor 22.450F. papieren geld werd uitgewist. Als we het totaal binnen gehaalde bedrag voor ogen zien vergelijken we maar al te graag met vorig jaar: de toen rondge- haalde 53.000F staat er dan maar povertjes bij. TEL DE 200.000 Vorige vrijdag werd dit gevierd in de lokalen van de Beschutte Werkplaatsen aan het Wijn gaardveld. In naam van de vriendenkring van de Aalsterse Brandweer overhandigden de voorzitter, Leo Huylebroeck, en de sekretaris. Willy Alloo, een voor deze gelegenheid kunstig opgemaakte oorkonde waarin dit heuglijk feit in gotisch schrift op papier werd vastgelegd aan de voorzitter van de Beschutte Werkplaatsen, schepen Ringoir. Vooraf werden de genodigden rondgeleid in de werkplaatsen door direkteur Jan Van Neck. De huidige nieuwe werkplaats, vroeger gevestigd in de Drie Sleutelsstraat, die zeer estetisch en funktioneel werd gebouwd stelt een zestigtal minder- validen te werk begeleid door vakkundig personeel. Er word ook al gedacht aan de aktie die men volgend jaar hoopt te voeren. Men kan overwegen een tweetal containers gesplitst in de stoet te gebruiken met eventueel wat animatie rond zodat er nog gretiger in de portemonné wordt geduikt. Vast staat dat deze formule dit jaar een onovertrof fen sukses was. Op naar de 200.000! 129.000 F is de n erhandigen aan schepen Ringoir. (JM) IK GELOEIF dal de jonge mens jen die va zin zèn van vér doktoer gon te lieren, heer hei ter nog ne kier zollen hepeizen. lest en ver aal zèn d' er al zu veilmoake ze van toyd tot toyd iensj riezje onder makander oever de vroag hoeveil da ze zollen moeten opsloon, riskeire ze van ooit de Orde- gestampt te wen en of halfzot verkleefd te wen en as ze ni mei 'n doeng meh aal de rest, mor oeik en veraal, 't er zit] mier meziek in van te lieren vér psychiater. 't Goot al zu veiida ze de psychiaters es da zjust oaverècht. Hoe groei re sc'naa jongen, hoe hei ter psychiater, zegge ze. 'tEs ni dak ik ne psychiater in men familie hém zee, veir van door, mor 'k geloeif toch dat da moet interessant zèn. Die sja reis wei ten van alles mier en heiter as neimport wie. Azoei hem ek oeverlest nog hoeiren vertellen van twie van die sjarels die makanderen teigekwampen. Bonjoerzoyden ienen t ei gen den anderen, meh aa es 't goed, hoe es 't meh moy dè' - Ge zodj op den dier heiuiad zèn van azoei ienen teigen te kommen, de die weirken meh V -strolen die lozzendeir a verstand en anne kop zing. Ze doeng a dor ienegte tiekeningskes op eh papier zetten, ze leggen z 'n toy ken op ne sjeestoon en loten a mor zjieveren en lapkoe, ge stotj gekatalogeird, meh nen hoeip getierde woerden en 'n keirevrécht kompleksken en andere van die vieze dinges. Die zelde twie van dofleis woren tèn eh pintjen gon pakken, omdat zu lank lein was da ze makanderen teigegekommen hooin en ze begin nen vanoyges te vertellen oever, ja, woroever zollen twie psychia ters anders vertellen as oever heer weirkJaan jong, zoy dennen ienen, naa komde toch eh wa teigen zee. Van langsom mier kom mek ik tot d' oevertooigink dat aal de mensjen on 't afroyzen zèn. Ik 'n kroyg de lesten toyd ni anders nimmer binnen as mans die vér de manekes zèn en lesbische vraan. 't Es effeiuif vried!- - -4 wei, zeil den anderen, naa dagge 't zegt: ik ondervin alle doagen zjust 't zelde. Ik begin ek ik meh stillekensoon af te vroagen, as dat azoei beleift dieren, woor dat op den dier de kinjeren gon vandoon kommen.'- «JTommerja, antwoerd den iesten verom, door moeie anne kop ni oever breiken. Abnormolen zeilen d'er attoyd zèn!" Voila, da weit en men tèn oeik verom. En domei zwoyge men der oever. Want fleis komt mèn vraa oever mèn schaver meileizen en moen ek heer oeik nog op de sjeesloon leggen. En 'k hem nog te veil weirk... 't Es natierlèk nog 'n betje te vroeg ver al beginnen te pronostikeiren oever den ooitsfag van de kiezingen die op komt zèn, mor in aal de partovlokolen zèn ze toch al goed bei zeg meh alles geried te zetten vért elleboegengevecht dat in oktoeber goor ooitgevochten werren Wajjer zeilen verom meh ghiel beirgen papier in ons bis kroygenEn beloeven jongesVan den iene kant de doy die der naa oonzitten en van den andere kant die doy der in den toyd oongezeiten hemmen, 'd En n hemmen misching ni veil geflikt na, d' anderen 'n hemmen missching ni veil geflikt in den toyd as z' er zeer oonzoaten, mor naa.. Naa zal 't al Ie moot ne kier veranderen... as z er weir ne kier rellen oonzitten! En azoei werren de die. die d'er niet in te zien 'n hemmen en zjust mor meigen 'n bolleken gon zwert moaken, heer weiral ne kier in de doekskes loten doeng. In de plosj van da ze aal die politiekers oeik ne kier zollen doeng ba de psychiater goon... doorzol d'er 'n betje veir de pinnen komen peis ek. Meh neproys vél de groehjte leigeneers en de groeisjte beloevers. En allien nog mor psychiaters op de kanditotenloy.sten... 'n Lach ni zee. 't kaan d'er nog van kommen. As 't zu veir es, peisl tèn nog ne kier op den dovnen die 't ajjer verzeid heit. DOLF De Ontdek De Ster-wedstrijd die jaarlijks door de Hofstaad- se skoutsgroep Sint-Lutgardis wordt georganiseerd heeft dit jaar plaats op zaterdag 24 april met aanvang te 19.30 uur en dit in zaal Ons Huis, Steenweg op Aalst, 8 te Hofstade. Deelneming Iedere individuele persoon die vokaal een lied kan naar •voor brengen, evenals alle liefhebbersgroepen die vo kaal kunnen optreden zijn voor deze Ontdek De Ster wedstrijd uitgenodigd. Zij dienden zich ten laatste op 18 april bij Luk Van Neck, Sint-Annastraat nummer 2. 9308 Hofstade te laten in schrijven. Indien orkestbe geleiding gewenst wordt, dient men een partituur bij zijn inschrijving toe te voe gen. Het orkest Second Act, staat ter beschikking van de deelnemers tijdens de na middag vanaf 14 uur om de orkestbegeleiding op punt te stellen. Ook tijdens het optreden staat Second Act, indien gewenst ter beschik king. PRIJZEN Zoals vorig jaar zijn er weer een massa prijzen voor han den. De deelnemers kunnen een pakket van meer dan 15.000 frank aan naturaprij- zen in de wacht slepen, e- venals een massa verras singsgeschenken die door de organiserende skouts groep gratis ter beschikking worden gesteld. Het Weekblad de Voorpost stelt zoals voorgaande jaren drie persprijzen ter beschik king en ze biedt aan de eerste persprijswinnaar te venseen uitgebreid reporta ge aan die in al haar edities zal gepubliceerd worden. Kortom, deze Ontdek de Sterwedstrijd start wederom ondereen gelukkig gestern te. 25 spaarders zullen hun nieuwe RENAULT 5 nooit betalen. Voor elke 2.000 F verhoging van uw spaargeld saldo of GIRO saldo tussen 29 maart en 6 juni van dit jaar, hebt U recht op een tombola-nummer waar U één van de 25 Renault's 5 kunt mee winnen of één van de extra- prijzen: Elektronisch Rekenmachine Sharp Reiszak in skaï Wandklok Junghaus Plooibare reistas Stel van 3 Inox-schotels Isoleerkan Alfi Deze extra-prijzen zijn exclusief voorbehouden aan de kliënten (oude of nieuwe) van de Molenstraat 75 9300 AALST Tel. 21.63.64 Officieel agentschap IPPA Spaarkas De extra-prijzen zijn te bezichtigen op ons adres! Of U nu al IPPA-spaarder bent of niet, heeft geen be lang; iedereen kan meedoen en WINNEN al SPAREND.

De Voorpost | 1976 | | pagina 3