r JTORALLY IN DE FALLUINTJESSTREEK! 20 JAAR CHIRO-MEISJES H. HART De Voorpost - 2-4-76 - 9 i•an de aloude abdijkerk ie Affltgem. IJM) Moorse!(JM) Een huis met twee huisnummers (jm) grotere uitbatingen waar men elke dag tienduizenden kippen slacht zoals bij Seghers Maiski en Artislach. Langs het voetbalplein van Thor Kokerij en het bekende Palings huis «De Mooie Molen» gaat de tocht dan o.a. langs de smidse van kunstsmid Richard De Boeck. ST.-MARGARETAKERK TE BAARDEGEM De Baardegemse St.-Margare- takerk. de laatste jaren prachtig gerestaureerd en reeds verschil lende malen door de TV gebruikt als dekor voor allerlei kunstuitvoeringen is inderdaad een bezoek overwaard. Ook hier in deze kerk hangt een schilderij van De Craeyer en langs de noordkant ziet U een gedenk plaat van de Baardegemse held uit de Brabantse Omwenteling Jan Frans Vonck. het bij de kerk gelegen Gasthof en even verder de straat naar het vroegere station herinneren trouwens aan deze historische figuur. ALFONS DE COCK Via een warnet van minder bekende wegen komen we uit eindelijk te Herdersem waar het geboortehuis kan zien van Alfons De Cock, stichter van de wetenschappelijke folklore m Vlaanderen waarvan in 1975 een schitterende viering werd gehou den met onthulling van een borstbeeld, aanleg van een wandelpad en een akademische zitting met een gelegenheids- kantate, MOORSEL Langs de bekende «Duvelsput» komen we dan te Moorsel waar nien op het Dorp de mooie Guduiakapel ziet die enigszins de Martinuskerk verstopt houdt. Het is hier aan deze kapel dat ter gelegenheid van de Pikfeesten die dit jaar doorgaan te Moorsel op de Hoeve Muylert een reusachtig bloe- mentapijt zal liggen (8m bij 5 m.) want Moorsel wil zijn naam van «bloemengemeente» eer aan doen. Ten andere op de tocht hierheen zal U zich op zeker ogenblik in het «glazen dorp» hebben gewaand, hier niet met druiven maar wel met zeer vele serres met rozen. Langs het waterkasteel komt U dan uiteindelijk weer te Meldert waar aan het Parochiecentrum de rally eindigt. DANK Onze best dank gaat naar al wie deze rally mogelijk maakte, naar de vele leden van de CKM die door hun gestadige inspan ningen instonden voor allerlei klusjes, naar de Rallyklub Bezem wagen, naar de vele milde schenkers waarvan de opsom ming ons te ver zou leiden. U vindt ze trouwens allen in de programma-brochure die ter gelegenheid van de rally wordt rondgedeeld. En uiteraard gaat onze beste dank eerst naar U, naar U die meerijdt in deze rally en sportief uw kans gaat want een rally heeft veel steun, veel medewer kers nodig maar meest van al moet een rally deelnemers hebben en die zijn er te Meldert steeds zeer veel. Ook als U nog nooit rally reed. ook dan zal U. zo U het eens waagt, een aangename namiddag beleven met ontspanning door spanning en inspanning. Ook dan zal U over Rally kunnen meepraten want rallyrijden... dat is toch eens iets anders. Bovendien komt U zeker met een prijs naar huis. En dat kan men van elke andere sportieve prestatie niet zeggen. L.H. Leidsters en vroegere leidsters van dt met de opening van een Boe kenbeurs in de familiezaal en vervolgde met een netbaltor- nooi tussen de oud-leidsters en de leidsters Het jonge ta lent moest de duimen leggen voor de ouderen. Het daarop volgende bal waarop iedereen van harte uitgenodigd was lokte minder belangstellenden dan verwacht. Een zeer goed orkest, maar veel te weinig sympatisanten. De zondag besloot met in de voormiddag een groepsmis in de H. Hartkerk, gevolgd door een optocht met de muziekka pel. In de namiddag werd een opendeurdag gehouden in de Chiro H. Hart. (EL.) lokalen van het Schooltje in de 'Geldhofstraat waarna bij vala vond aan de ouders, oud- leidsters en sympatisanten een receptie werd aangeboden in de kring. We wensen E.H. Roberts Cie- ters en zijn staf bestaande uit groepsleidster Hilde Roelandt en de leidsters Chris Van Neck, Betty D'Hondt, Pasquale Temmerman en Nicole Ver tongen nog vele prettige, zon- nige spelnamiddag met de Aalsterse meisjesjeugd van het H. Hart, En vergeet het niet binnen vijf jaar zijn jullie aan het, vijfde lustrum toe. S.J. na het gemeentehuis met het dubbele wapenschild te zijn voorbijgereden komt U aan de Dries op het Dorp. Dit vroeger dorpsplein of grasperk is echter geen echte «Dries». Een van de voorwaarden ontbreekt immers. Wel is het een driehoekig stuk grond, vroeger althans met gras begroeid, maar de-punt, langs waar de doden naar de kerk werden gebracht, is niet gericht naar de kerk zelf maar wijst wel in de tegenovergestelde richting. Vroeger stond op deze Dries een staande wip. Nu is hij herscha pen in een lusttuin met rustban ken. Typische en echte «Driesen» vindt men wel te Meldert, en U komt ervan in de omgeving alleszins, op Nievel (Nielvel- drieswegjen op de wijk Doment waar zowel een «Kleine» als een «Grote» Dries gelegen zijn. deze dan wel met de punt naar de kerk gericht en aan de basis van de driehoek een beekje of waterput. DE ST. WALBURGAKERK Deze kerk dateert oorspronke lijk uit de elfde eeuw en werd grotendeels gebouwd met zand steen uit de Meldertse groeven. Eerst was het een ramaans kerkje. doch ten tijde van de Geuzen werd het beschadigd en grotendeels ver nield. Het werd echter hersteld en het oudste deel van de huidige kerk zou de toren zijn. In deze kerk bevindt zich een schilderij van De Craeyer. «De Verrij zenis» (278cm x 197cm) waarop een van de soldaten het gelaat van Rubens zou hebben. Ty pisch voor deze kerk zijn o.a. de preekstoel, prachtig gesneden, de biechtstoelen uit de achttien de eeuw en de roccoco-lambri- zering in het hoogkoor. DE MEESTERS Even verder rechts ziet U nu een hoeve die vroeger gelegen was in een moerassig deel van het dorp, moeras dat drooggelegd werd doch waarvan de inzinking en lagere ligging nog steeds te zien is voorbij de huidige «Meeters- straat». Hier stond het kasteel gebouwd door abt Karei de Croy van Affligem dat echter van bij het eerste begin afbrandde en dat dan door de abt werd vervangen door het Water kasteel te Moorsel. DE ABDIJ AFFLIGEM Traditioneel komt de rally van Meldert steeds ook langs de oude abdij die nu, langs haar Kultureel Centrum, een grote invloed uitoefent op de hele streek. Voor 't ogenblik is men bezig met opgraafwerken en men hoopt nog dit jaar belang rijke grondvesten van de aloude abdijkerk te kunnen blootleg gen. Ook is men zinnens een tentoonstelling op te zetten met wat men. ter gelegenheid van deze opgravingen, wist boven te halen. KIPPENSLACHTERIJEN Sinds tientallen jaren is Meldert gekend, niet alleen om zijn hoplochtingen waarbij het in het Land van Asse-Aalst waar schijnlijk wel het belangrijkste deel is. maar ook door zijn kippenslachterijen. Vroeger vooral familiale bedrijven zijn deze. door de konkurrentie sterk gereduceerd en vervangen door Gêdehkstèen Alfons De Cock te Herdersem (JM) 12.30 uur en 14 uur. De kontroles zullen weggenomen worden te 19 uur. Alles is ter plaats, zonder énig naslagwerk tenzij het Nederlands Prisma- woordenboekje. oplosbaar. Inrichter is voor de negende maal J. Muylaert en voor de kontrole en supervisie staan in Baudouin Baudoncq van Rally Club «Uilenspiegel» van Gent en niemand minder dan de voorzitter van Stoc, Piet Christ- leven uit Vilvoorde van Rally klub «Meermin» die het daarop volgend week-end een rally inricht. Deelname in de onkosten be draagt 250F. leden VAB, CKM of BZW genieten uiteraard 25F. vermindering. Er zijn prijzen met een werke lijke waarde van vijftigduizend frank waarbij o.a. een vliegtuig reis naar Ibiza. een der eilanden van de Balearen. Verder is er gezorgd voor een zeer goede spreiding van de prijzen zodat er ook na de eerste tien nog werkelijk mooie prijzen zullen zijn. Bovendien zijn er geen verliezers want. iedereen heeft prijs. Voor alle mogelijke inlichtingen of voorinschrijving wend men zich tot J. Muylaert. Dorp 15. 9392 Meldert. Tel 052/35.65.16. Postrekening 000-0525226-68). ENKELE PRECISERINGEN Het gevolgde reglement is het algemeen geldende Stoc- reglement doch dan eenvoudig toegepast zonder uitvissen van allerlei spitsvondigheden en vragen of vallen die door niemand kunnen worden opge lost zoals al eens in een of andere rally het geval is. Er kunnen strafpunten opgelo pen worden, 1/3 voor het slecht beantwoorden van de vragen en 2/3 voor het niet trouw volgen van de opgelegde weg. De afstand is amper 35 km zodat U zeer gemakkelijk rond 18 uur uw kontroleblad aan de finish in het Parochiecentrum zal kunnen afgeven en zo. door vlug af te geven, een tijdige prijsuitreiking in de turnzaal van de jongens school. Dorp 15 mogelijk maken. Wat voor Meldert dan nog interessant is. en vele deelne mers appreciëren zulks ten volle, is het feit dat te Meldert de prijzen mogen gekozen worden en men U dus niet naar huis zal sturen met een prijs die mis schien wel waarde heeft maar die voor U totaal nutteloos of onbruikbaar voorkomt. Onop losbare vragen voor de meerder heid van de deelnemers, zoals vroeger al eens gebeurde met rekenspelletjes, puzzels en der gelijke. komen er zeker niet in voor zodat de kansen van iedereen, ook van de minder ver gestudeerde, even gaaf blijven behouden. EN NU EVEN LANGS HET PARKOERS DE DRIES OP HET DORP TE MELDERT: Nauwelijk van start gegaan en de groep moest wachten. Pas in 1959, met het weggaan van onderpastoor Van de Moortele en de aankomst van de nieuwe proost, Eerwaarde Heer Hey- se, werd tot een aansluiten bij de Chiro-Antwerpen besloten. Promotor van dit initiatief was wel de toenmalige groepsleid ster Germaine De Boeck. De huidige proost is Eer waarde Heer Cieters, die reeds gedurende i 5 jaar aii ambt uit oefent. Een reden om hem eens duchtig in de bloemetjes te zetten. Iets wat vorige zon dag dan ook gebeurde. Wat het ledenaantal van de Chiro betreft, nu en vroeger, is er geen merkbaar verschil te bespeuren. Tweeënzeventig meisjes-chiro-leden en 73 jongens-chiro-leden. Niet mis voor een parochie als het H. Hart. Anders is het wel met de men taliteit van de leden. Vroeger, verklaarde een lid van de ou dere leiding, zei je iets en men luisterde. Tegenwoordig luis tert men veel minder. Op de vraag of dit aan de maatschap pijverandering kan gelegen zijn werd ons ontkennend geant woord. De grote oorzaak ligt bij de ouders. Tucht en gezag kan door hen aangeleerd worden ofwel verworpen worden. Het feestprogramma tijdens het weekend van 26, 27 en 28 maart kende hoogtes en laag tes, De koffieklets, een typi sche meisjesaangelegenheid, en de diamontage lokte heel wat belangstellenden. In kleur, woord en beeld werd een korte, bondige historiek gegeven van de meisjes-chiro gedurende haar 20-jarig bestaan 'De zaterdagnamiddag zette in Tijdens het voorbije weekend 26, 27 en 28 maart, vierden de 72 Chiro-meisjes van het H. Hart hun twintigjarig bestaan. Deze viering ging gepaard met heel wat festiviteiten. Een gezellig onderonsje, een boekenbeurs, een netbaltornooi, een bal, een groepsmis, een opendeurdag en een receptie. Mensen die de beweging ge volgd hebben kunnen zich wel afvragen of de Chiro van het H. Hart wel 20 jaar bestaat. De Chiro is in feite toch maar van e»o-i ;r. Hj.iQ.17 jaar geleden. Inderdaad, maar laat ons even de historiek kort overlopen. In 1956 startte op het H. Hart de eerste patronaatswerking. Toen reeds werd er door de toenmalige leiding bij de proost, onderpastoor P. Van de Moortele. op aangedrongen om aan te sluiten bij de Cnirö. Deze stond daar echter nogal weigerachtig tegenover, zodat Een spelnamiddag in 1959. Germaine De Boeck met haar groep voor de negende maal richt de Kulturele Kring Meldert, al in samenwerking met Rallyclub «Bezemwagen» paasmaan- 19 april een autorally in door de Falluing'esstreek met werking van de V.V.V; «De Falluintjesstreek», het entebestuur van Meldert, «Keukens Michiels», reisagentschap imfort, kippenslachterijen, bouwondernemingen en een hele esimpatisanten. vroegere zoektochten konden georïenteerd zijn hetzij op het tenland, op het Aalsterse, de streek Denderleeuw-Welle of het ige Asse zijn het nu uiteraard, de vier Falluing'esgemeenten sel, Meldert, Baardegem en Herdersem die het doelwit vormen eze populaire zoektocht. komen onvermijdelijk een paar grensgemeenten aan bod en de Affligem is moeilijk uit het parkoers van deze rally weg te Guduiakapel op het dorp (JM) deze rit inderdaad uitmunten door zijn eenvoudigheid. Inge wikkelde vallen op pleintjesge- vallen, grote, eigenaardige of dubbele mogelijkheden tot weg- vèrandering zijn uit den boze en zullen dan ook. in overeen stemming met het nieuwe re glement dat de rallys wil saneren door ze voor de deelnemers eenvoudiger en gemakkelijker te maken, uit het parkoers opzette lijk worden geweerd. Aldus zal de rally, met kans op welslagen, ook door niet-speci- alisten kunnen worden gereden en zal anderzijds, het toeristisch aspekt van deze mooie lande lijke streek meer aan bod kunnen komen. TECHNISCHE INLICHTINGEN Het wordt dus een eenvoudige rit toeristische oriëntatie formule C. als rit van «Bezemwagen» geldend voor het Nationaal Stoc-Kampioenschap. Vrije start aan het Parochiecentrum. Stevensveldstraat 3, tussen 5SIEKER Meldert reeds aan de ide uitgave is bewijst dat de iters niet aan hun proef- zijn. dat ze inderdaad al inheid genoeg gehad heb- m «leergeld» te betalen en e Meldert reeds werd jereden als deze uiterst ssante vorm van vrijetijds- ling op vele plaatsen nog in iderschoenen stond. )ontegetrouw lokt de irtse Rally op de traditiege- e paasmaandag dan ook eel liefhebbers, niet alleen ganse streek maar tevens einde en verre. Te meer dat rit geldt als klasseringsrit het Nationaal Kampioen- brg die aan de organisatie t besteed en de mooie ntafel. niet minder dan OF etïektieve waarde, zul- an dit blijvend sukses dan el niet vreemd zijn. VOUDIG s dikwijls betracht maar niet altijd met sukses zal wehuskapël te Nievel.

De Voorpost | 1976 | | pagina 9