lechte tweede helft (ANS OP REDDING ROOT Nooit overspeeld Tweemaal Cooreman Behoud verzekerd ERDERSEM TELT TWEEDE PLAATS VEILIG Zolang er leven is KORT SPORT GENADESLAG AFGELOPEN Puntendeling voor Schellebelle en Serskamp ^ste Provinciale (IJovendegem - S.K. Lebbeke 3-0 K. Aalsd - Lokerse 2-1 Ie' f Van Kerpel e voet naar Oostakker de Provinciaie~l 2 de Provinciale W. Moorsel - F.C. Brakel 0-2 F.C. (Baasrode - Etikhove 3-1 Robur - Appels 3-1 3de Provinciale Adegem - Overmere 1-2 Opstal- S.K. Grembergen 2-3 BILJART OPSTAL BUGGENHOUT EIGENAAR KWARTFINALE TORNOOI QUIEVRAIN- NOYON F.C. 2-3 Heikant - Verrebroek 17 je speelden een slechte tweede helft" aldus oefenmeester li Holbrecht. Lovendegem speelde keihard en het zag er i bij de start naar uit dat het moeilijk zou worden voor ibeke. jbeke kreeg nochtans een paar kansen langs Pieters en der Jeught. s verliep vlot tot op het ogenblik dat Van Lokeren ge- >tst werd. Paul Holbrecht diende Marc Van der Jeught teraan te plaatsen terwijl De Feyter de rol van Mare ernam. n de bezoekers aan een doelpunt kwamen was de fut er b. I blauwwit uit. De 1-0 achterstand deed de deur dicht en de lere twee doelpunten kwamen er door het feit dat de m ibeekse portier in een minder goede dag scheen. (AVDS) eke Aalst heeft de jongste weken heel hard gewerkt aan de Aa; eratie redding". Het puurde uit de laatste drie wedstrijden maximum aantal punten zodat zich voor haar plots istige perspektieven openden. Ook nu zondag bleef S.K. st aan de winst in een toch niet zo gemakkelijke thuis- "dstrijd met Lokerse. Trainer Pol Bracke was tevreden niet •en omdat men twee kostbare punten aan het aktief had 'gevoegd, maar anderdeels ook om de manier waarop de nvinning werd voor mekaar getrapt. de wenkende kansen liggen. De Lokerse doelman die ge legenheid te over kreeg om zich in de kijker te spelen, kon zelfs een nochtans keu rig getrapte penalty stoppen. In alle objektiviteit mag ik betogen dat Lokerse aan de 2-1 cijfers zeker niet bedro gen is uitgekomen. Een vlek op ons sukses is evenwel de kniekwetsuur van Vital Troch. Hij zal reeds deze week aan de meniscus wor den geopereerd. Dit wordt al dus in de loop van dit seizoen onze tweede speler met me niscusletsel, Ook onze beste verdediger Freddy Timmer man ging al onder het mes. Wat zeker een niet geringe handikap is. Niettemin red den we het wel", besloot de S.K. trainer. J.V.H. eerste kwartier was itans om bij te wanho- vertelde de trainer ons. brachten er in deze pe- e werkelijk niets van te- Het openingspunt van lezoekers langs Kesteleyn, kende voor ons dan een erhoopt gunstige kente- Met de slag legden we pre kombinaties op de gmat en kregen we ook rr armslag in het midden- L Onze aanvallen die vaak de achterste lijn vertrok- werden ook meer gevaar- jen nog voor de rust had- we langs Janssens en wecken de leiding opge- I Die 2-1 voorsprong was j: mijn gevoelen een lo ne ontknoping. Ook na de J bleven we het hoge jrd voeren, doch we lieten er-Dat bepaalde bestuursleden wel heel wat over hebben oor K.A.V.Dendermonde dat met degradatie naar Be- ordering is bedreigd, hebben we vorige week kunnen debpmaken na een gesprek met de h. Jozef Van Kerpel, iinds jaren bestuurslid van de Dendermondse vereni- fing. 'ef is er blijkbaar het hart van in dat zijn K.A.V.D. in ulke slechte papieren is geraakt. Hij beloofde een voet- ocht te zullen ondernemen van Dendermonde naar lostakker als paarsblauw zich redt. Of Jef al dan niet al genoodzaakt zijn deze „bedevaart" te ondernemen tan bij voorbaat niet worden gezegd Hij deed alvast beroep op de Dendermondse sportraad om hem op leze tocht te vergezellen Kandidaat begeleiders kun- len zich best tot Jef wenden Wij houden U wel aar rerder op de hoogte van de datum en zijn er van 1IC' tvertuigd dat „Jef" niet alleen op stap gaat. ore! V.C. Tegen de kampioen F.C. Brakel heeft W. Moorsel een goede wedstrijd gespeeld en de eindcijfers vielen wel iets te zwaar uit voor de thuisploeg die alleszins het eerreddend doelpunt had verdiend. Moorsel lag in deze goed gespeelde en nogal spannende wedstrijd nooit onder. Wat meer is in de eerste speelhelft had Wilskracht zelfs een kleine voorsprong kunnen verantwoorden. Om aan de leiding te komen kreeg men trouwens een paar wat men „niet te missen kan sen" noemt, doch kon ze niet benutten. Ruysseveldt kwam zelfs oog in oog met de be zoekende doelman doch faal de. Tot in de 60e minuut bleef de dubbele nul op het bord en toen kreeg Brakel toch meer armslag. In een korte tijdspanne werd een moedige thuisploeg dan de das omgedaan door een op portune Lefevre, die voor dien moeilijk bij de bal kwam. Ondanks de nederlaag was trainer Staf Blanckaert te vreden met de verrichting van zijn verjongd elftal. „Vooral Van Moeseke en Nuelandt hebben de beloften ingelost" zegde ons de Moor sel trainer. „We hebben ook voetbal van zeer degelijke kwaliteit gebracht zodat onze tegenstanders ook met lof over onze verrichting hebben gesproken. De Brakel trainer Prudent Bettens stond im mers niet alleen met de be wering dat Wilskracht een der best voetballende ploegen uit de reeks is" besloot Staf Blanckaert. J.V.H. We vallen in herhaling wanneer we zeggen dat trainer-spe ler Maurice Cooreman het goed weer maakt bij F.C. Baas rode. Toch is het zo dat hij vorige zondag opnieuw aan de basis lag van de vlotte zege van de thuisploeg. Hij zorgde voor de twee eerste lokale treffers waardoor de Schelde- ploeg rustig het spelbeeld kon beheersen. Het ganse team speelde trouwens rustig en doordacht, zodat de bezoekers uit Etikhove weinig of geen kans kregen doelman De Vroe op de korrel te nemen. Ook Eddy Van Keer bleek opnieuw goed geïnspireerd. Zijn soloren dat het derde thuisdoelpunt voorafging was een staaltje van zelfbeheersing en zelfzeker heid. V.C. Optimisme bij de Moerzeekse tweede provincialer dat nu twee punten rijker is, en meteen vrijwel zeker is van het behoud in tweede provinciale. Het kreeg evenwel de overwinning ze ker niet op een schoteltje aangeboden en aan de rust zag het er niet al te rooskleurig uit. Appels kwam na tien minuten op voorsprong langs Eeckhoudt en met een verdediging die „beton" ging spelen bleef dit resultaat tot aan de rust behouden. Robur had in die eerste helft zeker niet het geluk aan zijn kant want niet minder dan drie schoten belanden op het doelhout. Nauwelijks was de 2e helft op gang getrokken of Walter Coen kon met een kracht schot de gelijkmaker op het bord schieten. Van toen af werd Sparta als het ware van het kastje naar de muur gespeeld. Pieter Otterman, die de geschorste Vlaminck zeer voortreffelijk verving bracht met een knap doel punt Robur na een kwartier op voorsprong. Een straf schop een paar minuten voor het einde, omgezet door Luc Moortgat bracht tenslotte oververdiende winstcijfers op het bord. Bij Robur heerste er vanzelf sprekend optimisme na af loop. „We zijn nu zeker van het behoud" aldus clubleider Freddy De Maere. „Het ging vooral in de le helft niet zo gemakkelijk als aanvankelijk werd verwacht. Sparta Ap pels is een faire tegenstander en vooral in de eerste helft gingen die met hand en tand hun verworven voorsprong verdedigen. We hebben nu nog twee uitwedstrijden voor de boeg nl. naar Borsbeke en St.-Lievens-Houtem. Ons doel, nl. het behoud, is bereikt We zijn uiterst tevreden van ons eerste jaar in tweede provinciale. Ondanks de con currentie met de televisie uitzending van de Ronde van Vlaanderen kregen we nog 350 betalende toeschouwers op het veld". Robur Moerzeke heeft meer dan ooit reden om tevreden te zijn. Met een gemiddelde belangstelling van 500 toe schouwers is het vast en ze ker door velen te benijden". E.D.M. de vierde provinciale reeks F had HUlegem het in de strijd met het stug aanklampende Massemen niet breed, uwens het winnende doelpunt viel slechts toen er reeds r dan een uur wedstrijd opzat. Het kwam er dan nog uit penalty. Baele werd in de strafschopzone neergehaald de scheidsrechter wees onmiddellijk naar de elfmeterstip. Groote liet die unieke kans niet liggen. semen kende nochtans een ftevolle wedstrijdaanhef. bedreigde toen een paar keer de Burst doelman en deze kon dankzij knappe re- fleksen onheil voorkomen. Callebaut had trouwens nog goede interventies zodat hij bij de meest markante figu ren uit deze boeiende partij kan genoemd worden. Hille- gem liet het bezoekende of fensief nochtans kalm over zich heen glijden en herstelde geleidelijk aan het evenwicht, om dan in het laatste kwar tier zelf de grote trom te voe- Zo lang er leven is, is er hoop. Overmere, lang rode lantaarn drager, is steeds in zichzelf blijven geloven niettegenstaande de onnoemlijke tegenslagen van de voorbije kompetitie. Het klopte nu Adegem zodat de kans op redding nog niet is weg geëbd. Zondag wordt het rusten. Maar dan begint het allerlaatste schuifke van twee beslissende matchen. Op Pasen komt Ert- velde op bezoek. Ertvelde dat zondag voor eigen publiek werd afgetroefd door koploper Maldegem en nu misschien „down" is. Winnen tegen die ploeg opent de horizon op 25 april komt Mariakerke, DE konkurrent op bezoek in de Boeren- krijggemeente. Er zitten dus nog allerlei mogelijkheden in. Zelfs de superverrassing dat Overmere zich redden zou. De match te Adegem is vlug samengevat Paul De Schepper strafte reeds in het eerste kwartier een misverstand in de thuisdefensie af en scoorde. Twee minuten later plofte de gelijkmaker tegen de Overmeerse touwen. De winning-goal kwam in de tweede time op het bord een flater van keeper Van Landeghem zette voor de bijdehandse Rasschaert het sein op groen. Het tot de verbeelding sprekende derby tussen Serskamp en Schellebelle is geëindigd op een puntendeling. Beide ploegen maar in het bijzonder Serskamp zetten alles op alles om een eventuele overwinning naar zich te trekken. Reeds in de eerste helft kregen we van beide ploegen voortreffelijk voetbal dat ook de moeilijkere suppor ters moest kunnen bevredigen. Serskamp kon nog voor de rust zijn aanhang laten juichen na een doelpunt van Clinckspoor. De tweede helft was het dan Schellebelle dat .meer op de gaspedaal ging drukken en vaak gevaarlijk kwam opzetten voor de Serskampse keeper die op een vijftien tal minuten voor het einde een steekje liet vallen en aan Guy Clement de kans gaf de gelijkmaker te scoren. VB. De jongens van Alois Van den Bergh konden het thuisvoor deel niet benutten tegen buur Grembergen die reeds in de eerste minuut een doelpunt scoorde. „Er werden vijf doel punten gescoord, het waren vijf flaters, die best konden ver meden worden" aldus onze woordvoerder die veel lof had voor de tegenstrever. Opstal speelde aanvankelijk goed mee maar onderging het lot van de sterkste. Opstal kreeg de genadeslag toen na een 1-1 stand Grembergen op voorsprong kwam, even voor de rust. Doelman Van Nieuwenhove werd vervangen door Verdonck en Aga door John Verheyden maar het kalf was toen reeds verdronken. Opstal kende nog even geluk toen de bezoekende doelman met bal en al in het doelvlak verdween. (VDS) Op zaterdag 10 april om 19 uur wordt in café 't Paviljoen, Grote Markt, Aalst, de finale biljart gespeeld voor de schaal Vergeylen. VS Deze week kwam het tot een akkoord tussen voet- balklub Eendracht Op stal en Albert Annaert, waardoor de klub eigenaar wordt van de grond waar op de gebouwen van de klub werden opgetrokken evenals de parking. Het speelveld zelf wordt gehuurd van de gemeente. Deze week zal gesproken worden over het trainers- probleem. Trainer An naert kreeg aanbiedingen van Serskamp en Meldert. (vds) Voor het minivoetbalver- bond Dender-Schelde- Durme starten op woens dag 21 april de kwartfina les voor de bekerkompeti tie. Die kompetitie wordt gespeeld in de sporthal te Grembergen en te Lebbe ke. (vds) In het kader van het tor nooi georganiseerd door de Entente van de klubs uit eerste provinciale heb ben volgende wedstrijden plaats zaterdag 10 april te 15 uur knapen SK Aalst - SK Lebbeke; zon dag 11 april te 10 uur ju niores Lokerse - SK Leb beke; woensdag 14 april om 18 liur Denderleeuw - SK Lebbeke. (vds) In de duivenbond Ver broedering te Lebbeke wordt zondag a.s. ge speeld uit Noyon. In het lokaal J. Heirbaut, Minne straat worden duiven in- gekorfd voor Quiévrain en Noyon. (vds) rJ^i leman (E. St-Gillis) duelleert met Maurice Van den Steen (Thor Meldert). ren. De thuisploeg zou dan nog voor strafschop appele ren toen in dezelfde spelfaze. eerst Vermassen bij de trui werd getrokken en daarna Van Damme van de been werd gelopen. De referee hield er echter een andere mening op na. In de tweede periode was er een licht ter ritoriaal overwicht van de thuisploeg. Deze had echter pech toen beurtelings Jans sens en De Groote de bal te gen de staak joegen. Kwam toen het strafschopnummer waarbij de thuisploeg haar verdiende zege vestigde. Burst kon zijn overwinning in de wedstrijd met Bavegem tot in de (2-0) cijferverhou ding verantwoorden. Bave gem kon in de eerste speel helft de schade tot een doel punt beperken. De Tandt maakte de kans voor Coet- siers die de vrij verrassende aktie succesvol besloot. De verhouding had wel gro tere afmetingen kunnen aan nemen doch Olympic lag overhoop met het besluiten. In de tweede speelheft werd de stand dan toch logisch tot 2-0 opgevoerd langs Elaut. Bavegem kreeg toen de gele genheid om uit een penalty het eerreddend doelpunt te puren doch faalde. Voor Erondegem stak de uit wedstrijd te Erwetegem be loftevol van stapel. Langs Scheppers (Grembergen) in strijd met Danijs en Van Gucht (Herdersem). Coetsiers en Lievens werd het immers 0-2. Dit betekende echter geen voldoende veilig heidsmarge. De thuisploeg kwam inderdaad uitstekend terug, mede ook door het feit dat Erondegem na de rust, het werkwoord krasselen in alle tijden en wijzen ging ver voegen. In de vierde provinciale reeks G, waren de cijfers waarmee St.-Gillis te Meldert werd ge klopt in het oog springend. Men meende te St.-Gillis dat het verlies te sterk werd uit gedrukt. Daarbij kon men zich helemaal niet verzoenen met een paar door de scheids rechter getroffen beslissingen. Men vocht vooral heftig de strafschop aan waarmee de thuisploeg aan de winst kwam. Ook het tweede doel punt werd op een niet regel matige wijze gescoord meen de men te St.-Gillis. Hieraan zou een opvallend buitenspel zijn voorafgegaan. Het hoeft nauwelijks betoogd dat Sint- Gillis zich moeilijk kon her zetten van deze twee opdof fers. Het was dan ook vrij normaal dat Meldert aan een derde roos kwam. Over de verrichting van de twee jon gere spelers Franky Van Be- veren en Leo Dierickx die aan hun maidenmatch toe waren was men te St.-Gillis tevre den. Herdersem Grembergen draaide pas in de tweede helft in het voordeel van de thuis ploeg. De Ridder die eens te meer een knappe partij ver tolkte had een voet in de bei de doelpunten. Bij het ope ningspunt nairt hij het voor bereidend werk voor zijn re kening en Schepens trapte in. Het tweede scoorde De Rid der zelf na puik aangeven van Cleemput. Grembergen werd nog tot tien herleid, toen de scheidsrechter rood toonde. J.V.H. De Heikant kende een opval lende start, want van meet af zou Romain Van den Branden het leder met de arm tegenhouden, waarna in de backarea een onrecht streekse vrijschop werd toe gekend, die Van Cauteren via het been van De Bodt in doel omzette. Dc rood-gelen bleven de aanvallende partij en tegen het spelbeeld in kon Malfait gelijk stellen, maar juist voor de rust bezorgde Ki" de Zeiena^rs terug de jetding. Na de koffie hadden de thuisspelers nog weinig in de pap te brokken. Baetens ver werkte een inzenden van Van Moere in eigen netten, waar na Vermeir ongestraft de bal met de hand boven het hoofd mocht stoppen in de fatale rechthoek. Ten slotte zou De Bodt met een vluchtschot ne ven de paal een domper op de gestelde verwachtingen zetten en dit niettegenstaan de De Maesschalck en Fred Van Peteghem een in het noy springende verrichting hadden geleverd. B.

De Voorpost | 1976 | | pagina 17