EEN DERTIGER Sparta Aalst degradeert a o rv -- e 4 r j Ti- o s %n i<-> r 1 Is S.K. Gremberger(j de titel kwijt? Ruime overwinning voor Avanti Femina.-; BOB I HANSEVELDE: DERBYWINNAAR WATERPOLO r, t. - JEUGDHANDBAL OOSTVLAAMS JEUGDKRITERIUM TE DENDERMONDE 6e internationaal jeugdtornooi van Eendracht St.-Gillis Zeelse minivoetbalkompetitie Minivoetbal Dender-Schelde- Durme TREFZEKER KrMIBWIWWl lste Nationale Wedstrijden voor het week-end Bevordering Dameshandbal NIEUWE KOERSFEETS Eendracht St.-Gillis, de Dendermondse vierde provin- cialer pakt met de komende Paasdagen uit met het zesde jeugdtornooi, voor miniemen en knapen. Dat Eendracht St.-Gillis zich niet beperkt tot de klubs uit de omgeving kan worden opgemaakt uit de jaarlijkse bezetting, die met Romford (Engeland) telkens een internationaal tintje krijgt. Ook nu zal Romford met zijn kadetten van de partij zijn, terwijl R.S.C. Ander- lecht zijn miniemen afvaardigt. Naast de Eendracht- ploegen treden verder aan de miniemen en kadetten van K.A.V.D., S.K. Grembergen en Sp. Opwijk. Zaterdag 17 april - 14 uur K.A.V.D. S.K. Grembergen (Knapen) 15.15 uur Eendracht R.S.C. Anderlecht (Miniemen) 16.30 uur Eendracht Romford (knapen) Zondag 18 april - 14 uur K.A.V.D. Sp. Opwijk (Miniemen) 15.15 uur Troosting knapen 16.30 uur Finale knapen Maandag 19 april - 13.30 uur Eendracht K.A.V.D. (scholieren) 15.00 uur Troosting Miniemen 16.30 uur Finale Miniemen V.C. BOB I BOB H 6-0 De konfrontatie tussen de twee Hanseveldse ploegen is er één om de eer geworden. BOB I wilde ten alle prijze hoge cijfers en hierin zijn ze via Paul Iliano (3), Danny De Donder (2), en Gerard Geerinck wel gelukt. SC MINI OUD EN NIEUW H 6-1 Een opnieuw volledig SC Mi ni met goalgetter Paul De Kegel in de punt van de aan val was ruim de betere van Oud en Nieuw II, dat de con centratie wel kwijt is. Paul De Kegel met een hattrick, Guido Poppe tweemaal en Jules Poppe waren de Mini- afwerkers en Antoine Van der Borght redde de Oud en Nieuw eer. MVZ 2 LEJEUNE Mv Lejeune speelde een goede partij tegen nummer twee uit de klassering en kwam zelfs op winst via Luc Jacobs, maar Freddy Van de Velde kon bij de rust reeds gelijk stellen. In de tweede spelpe- riode bleef het evenwichtig tot 5 minuten voor tijd Mar- nix Boeykens MVZ aan de winning-treffer hielp. BAC - MVZ 2 3-7 MVZ 2 was niet te stuiten en BAC kon in de eerste helft niets inbrengen tegen de MVZ pletrol, die reeds na 30 seconden begon te scoren en aan de rust stonden er reeds forfaitcijfers te lezen. Bij een 1-7 stand konden Luc Poppe (2) en Jan Bogaert milderen. Voor MVZ 2 scoorden Marnix Boeykens en Piet Abbeel elk een hattrick en Freddy Van de Velde maakte de zeven rond. ARSENAL FORD NEYT 0-5 (ff) Ford Neyt kwam aan een ge makkelijke zege. Arsenal ge raakte niet volledig zodat de scheidsrechters forfait moes ten optekenen. WEDSTRIJDEN 10 APRIL terrein Pius College 13u30 Buffalo's - Oud en Nieuw 2 14u45 MV De Grauwe - MV Zele 1 16u00 BOB 2 - MV Lejeune 10u30 (11.4) Minishotters BOB 1 terrein Sportstadion 13u30 Arsenal - Oud en Nieuw 1 14u45 BAC MV Zele 2 16u00 Ford Neyt - SC Mini MINIVOETBAL DENDER SCHELDE DURME UITSLAGEN 't Ros -Moderna 1 6-7 Mie Zele - Flandria 1-5 S.V.H. Zele-E.H. Lebbeke 3-0 MVC Honky Tonk 5-4 Walraevens Moderna 2 1-6 Mie Lebbeke-P.F. Lebbeke 2-1 Mantel Minishotters 1-3 Vlaskia TC - Dribbling 2-1 KLASSEMENT 1) VDB Moderna Leb. 27 51 2) Honky Tonk Dend. 28 41 3) S.V.H. Zele 27 37 4) 't Ros Denderm. 28 37 5) Maby Lebbeke 27 36 6) Minishotters Lebb. 27 36 7) VDB Moderna 2 37 34 8) MVC Lebbeke 28 34 9) P.F. Lebbeke 28 28 10) Dribbling Hamme 27 24 11) E.H. Lebbeke 27-24 12) Mantel Hamme 27 23 13) Vlaskia TC Dend. 27 22 14) Walraevens Dend. 27 16 15) Flandria Schelleb. 27 12 16) Mie Lebbeke 28 7 17) Mie Zele 27 2 SPORTHAL GREMBERGEN In de sporthal te Grembergen staan voor de minivoetbal kompetitie Dender - Schelde - Durme de volgende wedstrij den op het programma Vrijdag 9 april om 19 uur Minishotters Honhy Tonk maandag 12 april om 19 uur Dribbling Hamme-MVC Lebb. om 20 uur S.V.H. Zele - Lebb. Moderna 2 om 21 uur Tros Dendermonde Galman donderdag 15 april om 19 uur: P.F. Lebbeke Maby Lebbeke vrijdag 16 april om 19 uur Waltex - Mie Zele SPOTHAL LEBBEKE In de gmeentelijke sporthal te Lebbeke hebben volgende matchen plaats vrijdag 9 april om 20 uur Moderna 2 P.F. Lebbeke maandag 12 april om 19 uur E.H. Lebbeke - Minishotters 20 uur Mie Lebbeke - Flandria (vds) Hip AFDELING B Z.N.A. - S.C.C. 9-3 Gelijkopgaande wedstrijd waarin Aalst langs Claessens tot 2-1 uitloopt in de eerste periode. In de tweede aanhef kan Aalst slechts eenmaal doelen. De derde spelperiode zou in het voordeel van Calypso ver lopen. Ze kwamen, dankzij 2 prachtdoelpunten van Servais op gelijke hoogte van de ajuinen. Aalst moest nu iets bewijzen en dat gebeurde ïn de las. vijf minuten. Dankzij de bete re kombinaties en het snelle re zwemmen kon Aalst langs Claessens (3), Van Driessche (1) en Robbrecht J.P. (2) zó maar uitlopen naar de eind cijfers. Scheidsrechter Van Goethem R. Z.N.A. Robbrecht E, Rob brecht J.P. (2), De Sadeleer Dirk (1), De Smedt Constant, Claessens H. (5), Roosen Dirk, Cassiman John, Heyvaert Marc, Van der Scheuren Bru no, Van Driessche W. (1), De Vuyst Luc. S.C.C. Rogaua H., Duchatel P., Van der Keelen J. Servais M., Powis de Ten Bossche Brabo Denderbelle sleept zich moeizaam naar het einde van deze voor hen zo ontgoochelende kompetitie. Voor de inhaal wedstrijd te Seraing geraakte men met moeite aan voldoende spelers. Voor de invallerswedstrijd diende men zelfs forfait te geven daar slechts 10 spelers de verplaatsing hadden mee gemaakt. Dat in deze omstandigheden meer dan dertig doel punten dienden geïncasseerd te worden is geen verrassing. De toekomst van Brabo Denderbelle blijft een open vraag. Seraing - Brabo Denderbelle 31-19. Brabo, nu ook zonder V. Timmerman, stond na 7' reeds met 6-0 in het krijt. Een minuut later scoorde De Batselier, op penalty, het eerste Brabo doelpunt." Langs B. Wuest en E. De Batselier kon Brabo toen wel gelijke tred houden met hun pres tigieuze gastheren zodat via een 9-3 stand na 15' de rust bereikt werd met een 14-7 score. De winnaar was ge kend. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte werd de Brabo verdediging van het kastje naar de muur ge speeld, doch een sportief strij dend Brabo scoorde ook re gelmatig. Langs Van De Velde en een hard schietende Van Der Veken werd de Se- raing verdediging meermaals verrast, zelfs de jonge P. Bouteille slaagde erin twee maal tijdens deze tweede helft te scoren. Méode en Roosens bleken echter nog beter het doel te weten staan zodat via een 22-12 stand op de 45ste minuut een „derti ger" niet kon vermeden wor den door de in eerste natio nale overspeelde bezoekers. Ploeg E. Wuest, P. Bouteille (0 2), De Wael Van Gae- ver, Van De Velde (0 3), B. Wuest (2 0), Van Hout (0 1), Van Kerckhoven (0 1), De Batselier (4 0) en Van Der Veken (1 5>. TWEEDE NATIONALE Wat wij lang niet voor mogelijk hebben gehouden is zaterdag dan toch een feit geworden Sparta Aalst, ooit de Belgische Bekerhouder en de oudste klub uit het Vlaamse landsgedeelte, speelt volgend jaar in derde nationale. De Spartanen konden ook hun laatste kans op het behoud niet grijpen en verloren nu op eigen terrein van H.C. Herstal. Zelfs een overwinning had geen aarde aan de dijk gebracht aangezien hun recht streekse konkurrent Montegnée toch aan de winnende hand bleef tegen Duffel. Naar onze mening, is deze degradatie niet te wijten aan een gebrek aan spelersmateriaal, maar wel een uitgesproken gebrek aan leiding en organisatie. E.V. Aalst lukte een prachtprestatie door J.S. Herstal, vol gend jaar in eerste nationale, op eigen terrein een puntje te gaan ontfutselen. Eendracht besluit het seizoen op de vierde plaats. Alleen de stijgers Neerpelt en J.S. Herstal totaliseren meer punten dan de ploeg van trainer Roganovic. Eendracht heeft het roer volledig omgegooid en de resultaten spreken voor zichzelf. Sparta Aalst - H.C. Herstal 14-19. Sparta Aalst, zonder Mens, Troch en Ganzeman, geloofde niet erg meer in zijn kansen. De bezoekers openden de sco re maar na 12' pikte Sparta opnieuw aan langs M. Lootens (2-3). Herstal, duidelijk veel beter op elkaar ingespeeld, nam de teugels definitief in handen en dreef zijn voor sprong tot 2-5 op na 20' spe len. Sparta slaagde er zelfs niet in van een numerieke meerderheid gebruik te ma ken en leed 3 maal balverlies toen het met een man meer op het terrein stond. Toen de rust aanbrak mocht Sparta reeds een kruisje maken over tweede nationale (4-9). Tij dens het begin van de tweede helft zou Sparta langs de 16- jarige W. Bomon, nog even terugslaan (7-11). Toen na 10' deze jonge speler op de bank geroepen werd bleek de kous definitief af voor Sparta. Het spel werd even brutaal toen enkele ontgoochelde Sparta spelers hun zenuwen niet meer de baas konden. Sparta eindigde de wedstrijd met de jonge Kiekens in het doel. Scoorden Verbestel 2, De verdienstelijke invallers van handbalklub Sparta Aalst. M. Lootens 1, P. Bomon 3, W. Bomon 2, Cleemput 2, Van Der Meersch 1. J.S. Herstal - E.V. Aalst 15-15 E.V. Aalst, dat geen beroep kon doen op E. Van Goethem, J. Steeman en P. Nys, speelde een fantastische wedstrijd te Herstal. De thuisploeg drong Eendracht een hels tempo op dat resulteerde in een 4-1 stand na een kwartier spel. Via een 6-2 stand werd de rust bereikt met een 10-7 score. Eendracht speelde ech ter met een echte leeuwen moed en naargelang de wed strijd vorderde begon hun goede fysieke konditie vruch ten te dragen. Toen er 10' gespeeld waren in de tweede helft leidde Eendracht met 10-11 dank zij drie treffers van R. De Doncker. Van dan af verliep het spel zeer ge- lijkopgand. Standen als 12-12, 13-12, 14-14 bewijzen noe hard er voor de zege werd gestreden. Toen de thuisploeg 6' voor het einde scoorde (15-14) en Eendracht maar niet door de Waalse verdedi ging geraakte, vreesde men wel even bij de ploeg van Fr. Lievens. M. Bayens, met vijf treffers topscorer, kon echter drie seconden voor het einde het oververdiende gelijkspel uit het vuur slepen. Fantasti sche prestatie van Eendracht dat op deze wijze een seizoen besloot dat mooie perspectie ven opent voor de toekomst. Scoorden Van Der Borght 3, Rimbaut 3, Bayens 5, De Don cker 3, Wellekens 1. Reserven. J. S. Herstal - E.V. Aalst 16-12 De Eendracht doublures ver dedigden zich zeer goed te Herstal. Ouwe taaie A. Gillade zorgde nog eens voor vier treffers en Van Gucht bewees zijn trefkracht met vijf doel punten. Bij de rust leidde de thuisploeg met 9-5. Zeer dege lijke prestatie van keeper L. Moens die er in slaagde een doelpunt te scoren Scoor den Gillade 4, Van Malderen 1, Van Gucht 5, Moens 1, D. Van Gucht 1. Rosis - Uilenspiegel Aalst Sportief - Uilenspiegel Fem. R. Beiaard Dendermonde - Avanti Femina Beyne - Avanti Jochewoa Aalst - Sporting 74 Grembergse - Ganshoren E.V. Aalst - I. Verviers. Avanti I leider De lentekompetitie voor de miniemen is over halfweg en Avanti II heeft resoluut de leiding genomen door hun sterkste konkurrent, E.V. Aalst met 11-12 cijfers te overwinnen. Een week later ondervonden de leiders onver wacht veel tegenstand van Kraainem maar ook E.V. Aalst kreeg het niet onder de markt om Avanti I van zich af te schudden. Drie wed strijden die gewonnen wor den met één puntje verschil bewijst voldoende dat het pleit nog niet beslecht is. Rangschikking 1. Avanti II 4 8 p. 2. E.V. Aalst 4 6 p. 3. Kraainem 4 2 p. 4. -Avanti I 4 0 p. EVA. S.K. Grembergen, sedert het seizoenbegin in een duel gewikkeld met At Woluwe met de promotie als ii is te Elsene op een gasbek gelopen die hen wel eens de kan kosten. Door deze nederlaag dienen de jongens voorzitter Van Damme nu een driepuntenachterstand o; halen zodat zij slechts op een slippertje van de lei kunnen hopen om opnieuw in koers te komen voor promotie. Aangezien noch coach De Mol, noch voorzitter Van Damme aanwezig konden zijn te El sene is het niet uitgesloten dat het een of het ander wel uit de hand is gelopen. Als de ene niet graag met de andere speelt komt men wel voor verrassingen te staan. Nu maar duimen dat Wolu we ook eens uitglijdt, er is al zo weinig positief te mel den over onze Oostvlaamse handbalploegen dat een kam pioen het getaande blazoen wat kan opfleuren Jochewoa deed meer dan zich verdedi gen tegen Anderlecht. Jam mer voor hen blijft het kee persprobleem de grootste kopzorg voor voorzitter Vlas- schaer en Co. Deze maal na men waardevolle veldspelers als J. Diependaele en De Ketelbutter elk eerv speelhelft plaats tussen lat en palen Elsene - S.K. Grembergen 17-16 S.K. Grembergen verloor op het terrein van Elsene. Niet temin had een gelijkspel een logische uitslag geweest. De ploeg van trainer De Mol voerde wel aan dat het smalle terrein hen belette hun nor maal spel te ontpooien. S.K. Grembergen verloor tijdens het wedstrijdbegin wellicht de wedstrijd toen een fan tastische Brusselse keeper verschillende schoten van J. Caudron wist onschadelijk te maken. Het spel verliep ge- lijkopgaand zodat na een kwartier spel steeds via Seghers een 4-4 score op het bord stond. Toen ook J. Caudron en een laat opge stelde Vinck konden scoren werd de rust bereikt met een 7-8 score. Na de rust konden H. Van Haute en een weder- optredende Trienpondt scoren (9-11) maar toen even later zowel Vinck als Dauwe voor 2' uitgesloten werden kon de thuisploeg op penalty nieuw voorsprong nemen 11 de 42e minuut). Het 13-11 met nog een kwa aker te spelén maar J Seghers en T. Van H brachten Grembergen nieuw op voorsprong ach) nuten voor het einde (14 Met nog 5' te spelen le ïpioi G.S.K. steeds met het kfeten ste verschil (15-16) maar dens de ultieme minuten den zij de geleverde ins vee' ningen te bekopen, kwam 3' voor het einde! voorsprong en Grembei n'£ verloor gouden punten. S< n^f den Seghers 5 2, Cau 2 3, Vinck 1 0, H. Haute 1 0, H. Trienp 0 1, T. Van Haute 0 Jochewoa Aalst - Anderle Ktr« ge' ner Met J. Diependaele in Aalsterse doel en Cooreèend als veldspeler stond Aalst de rust met 6-9 in het litn De thuisploeg speelde zeer gelijke eerste helfd wist zelfs aan te klampen celi; de 22e minuut (4-5). Tij Oos het begin van de tw it speelhelft voerde Aalst de op cing. Na 5' spelen haddei its zelfs even de leiding in 1 S: den (11-10) maar ondank r ,j( inspanningen van de nupjoe doel spelende De Ketelbu jer konden zij niet vermijden de bezoekers 10' voor einde met 11-16 leidden, chewoa speelde minstens ie]( goed handbal als de be kers maar het gebrek een volwaardige keeper zich steeds sterk aanvoe Als men degelijke basisspe z( als J Diependaele en De telbutter in het doel rry uj uitspelen is dit op zich«n(j reeds een zware handi&zel Scoorden M. De Cockjgpe Eckeman 2, J.P. CooremaiL 2 L. Vlasschaert 2, J. Diedhu daele 2, P. Diependaele Ikve: tele IS V ukki lefceer iale ;cn >t ken eli Avanti Femina, moest nog een theoretisch gevaarlijke n omzeilen op het terrein van Aalst Sportief. De Avanti nu n jes lieten niets aan het toeval over en Aalst Sportief, 0p seizoen toch duidelijk op de terugweg, werd met overtuigen j cijfers overwonnen. E.V. Aalst ondervond weinig of g 0, tegenstand van de meisjes van Sparta Aalst en vergenoe er zich mee doeltjeskermis te houden. e w E.V. Aalst - Sparta Aalst 24-0 Zoals de uitslag duidelijk laat blijken werden de meisjes van Sparta Aalst, logischer wijze, duchtig overspeeld door het dit seizoen opvallend ster ke Eendracht. Bij de rust leidde de thuisploeg reeds met 11-0 en tijdens het twee de wedstrijdgedeelte dreef het trio Wauters - Blanca - Simal de score steeds maar hoger op. Scoorden Wau ters 4, Devinne 4, Simal 7, Van Wezemael 1, Blanca 7. Aalst Sportief - Avanti Femina 7-12 Wat enkele maanden gele den nog aanzien werd als een topmatch is voor Avanti zondag geen moeilijke op dracht geworden. Aalst Spor tief scoort enorm moei! Avanti kon zich zelfs weelde veroorloven drie nalty's onbenut te laten meer nog, V. Verhofstadt der zwak, lukte geen en doelpunt Een zonder veel inzet dend Aalst stond na 10' re de met 0-3 in het krijt en een 1-5 stand werd de bereikt met 2-6 cijfers, dens de tweede speelhi kwam Sportief wat meer de wedstrijd maar een efen te meer ongrijpbare S. Ml laert zorgde ervoor dat Lebbeekse zege nooit meer het gedrang kwam. Scofde den M. Van Den Borre S. Muylaert 6, P. Van San Moonen 2. opi Sti ht lai Zit de tafeltenniskompetitie er op, dan krijgen we a.s. zater dag 10 april te Dendermonde npg een zeer belangrijke mee ting met het Oostvlaams jeugdkriterium. In de feestzaal van het Vrij Technisch Instituut zullen zowat alle Oost vlaamse jongens en meisjes van de leeftijdsklassen miniemen, kadetten en juniors aantreden. Deze worden per leeftijd in pools van 10 ondergebracht, waarvan de winnaars de finale spelen. Albert Schelfaut van St. Niklaas zal bij de heren junioren zeker als favoriet van start gaan, maar kan op weerstand stoten. Bij de kadetten wordt het een open strijd, terwijl de jonge en beloftevolle Rik Smitz uit Eeklo de fa voriet is bij de miniemen. Bij de dames zal vooral worden uitgekeken naar de jeugdspeelsters ui* Kieldrecht, die zich ook in de nationale interclubkompetitie niet onbetuigd laten. Imbrechts, Lampers enz. kunnen het bij de kadetten wel waarmaken. Nadia Tecqmenne van Herleving moet zich kun nen laten gelden bij de juniores. De Dendermondse jeugd zal immers in eigen midden flink in de kijker lopen en ook jongens als Freddy Van Damme en Luc Boudoncq moeten in staat zijn een mooi resultaat te behalen. Vanaf 10.30 u. wordt gespeeld op 8 tafels. Zoals altijd is de toegang gratis. V.C. Luc Van Handenhove, de nieuweling uit Buggenhout-Opstal, kreeg een nieuwe fietsi .•an zijn fans (C)

De Voorpost | 1976 | | pagina 18