SCHRAEPEN SCHADUWT DAVIS Kampioen na testmatch NAAR EERSTE KLASSE Hemaco-basket een gelukkig initiatief NIPT Hemaco Dendermonde algemeen kampioen? Cabrita jeugd Zele kampioenen Cabrita Zele en Panters Baasrode bekermatchen 20 en de jaai toestyoen e na ec] n wei t ten ijk s war ha rG >el£ J. 17. Ise in J. ute 'e Sae 1 d J.-L. ers i 1 BI ein Mael< var Oost zat er li: lm 1 STANDAARD D.M. AALST 112-95. Wedstrijd die in het teken stond van einde-seizoen en op een laag pitje brandde. Daarbij was er weinig belangstelling en uiteraard ook geen sfeer ondanks het feit dat de thuisploeg toch de drie cijfers bereikte. Een goede wedstrijd speelden Dinkins en Schraepen. Eerstgenoemde werd trou wens met 31 punten top scorer, terwijl Schraepen die de niet gemakkelijke taak had Davis zoveel mogelijk het scoren te beletten nog 18 punten achter zijn naam kreeg. Voor De Maere begon de wedstrijd beloftevol. Wuyts (4 op 4) en Davis (3 op 3) zorgden immers voor voorsprong (7-14). Toen de Aalsterse Amerikaan daarna slag op keer in de afwerking faalde kwam Luik natuurlijk terug onder impuls vooral van een bedrijvige en precies mikkende Dinkins, die de Aalsterse verdediging een paar keer oprolde. Gillespie die meerdere verdedigende rebounds plukte kon niet ver hinderen dat het 33-24 werd, en dat bij de rust de stand 62-46 luidde. Uit deze kan men voldoende afleiden dat De Maere in verdediging nogal wat steken liet vallen. In de tweede periode doofde de wedstrijd dan volledig uit. Standaard vergrootte zijn voorsprong naar het einde toe vooral langs Dinkins, ter wijl de Aalsterse repliek van Davis en Maes kwam in deze periode. Het werd een eerder gemakkelijke zege voor Stan daard tegen een Aalsterse formatie die naar het einde van de kompetitie snakt. DE DOELPUNTEN: Schol- laert 6-4, Gillispie 14-8, Wuyts 8-8, Davis 14-13, Maes 2-12, D. D'Herdt, Y. D'Herdt 2-0, De Block 0-2, Podevijn 0-2. J.V.H. en ook omdat bij Hemaco Hans Wijnendaele aanvallend de goede draai niet vond. Dit zou in de 2e helft verande ren, want blonde Hans, druk te zijn stempel op het verdere verloop en was de klasseman die het naar zijn hand kan zetten. Op zijn eentje maakte hij de tegenstander kansloos. In 13 minuten tijds plukte hij rebounds en werkte af aan 100 procent en scoorde 5 van de 8 vrijworpen en daarmee was beslist wie volgend jaar in le provinciale speelde. Were Di, met een nukkige Luc Aerts op de bank, kon niet meer weerstaan aan de Hemaco-superioriteit, die langs Geert Van Nuffel en Jan Vereist aan de 17e min. in een 64-75 score uitliep. In de slotminuten kon het twee tal Versmessen-Huys, de vol ledige spelersbank aan bod laten komen, want ook die jongens verdienden om van de kampioenenteugen te ge nieten. Proficiat. Hemaco. de taktisch en technisch sterke ploeg, wordt zeker een verrij king voor de le provinciale reeks. De wedstrijd in cijfers He maco lukte 34 van de 77 doel pogingen en shotte 18 van de 30 vrijworpen binnen. Verhas J. 4 op 13, Van Mie- groet 1 op 4, B. Vereist 0 op 1, Wijnendaele 13 op 23, Fransaer 3 op 10, Van Nuffel 7 op 14, J. Vereist 6 op 12. PUNTEN Verhas 6-2, Co vens 0-0, Van Causbroeck 0-0 Van Miegroet 0-2, Vereist B. 0-0, Wijnendaele 9-25, Fran saer 5-3, Van Nuffel G. 11-6, Keppens 0-0, Vereist J. 6-11. BENO Were Di St.-Niklaas - Hemaco Dendermonde 69-86 In de testmatch on> de titel van Tweede Provinciale A heeft de kollegeploeg zich in haar ware gedaante getoond, als de BESTE. In de Sporthal te Lokeren hebben de Hemaco-spelers bewezen, dat het slippertje in de uitmatch bij Were Di eigen lijk een samenloop van ongunstig uitvallende omstandigheden was. De uitgesproken winstcijfers in de match van de waar heid benadrukken des te beter de eigenlijke waarde van He maco in de Oostvlaamse basketbalwereld. Voor coach Versmessen en zijn basisvijf Verhas, Wijnen daele, J. Vereist, Fransaer en Van Nuffel begon de wed strijd in de beste omstandig heden. Het Were Di balver lies werd afgestraft en aan de 3e minuut met een 0-7 namen de Dendermondenaren een eerste optie op de titel. Hemaco Dendermonde volgend seizoen in de hoogste provinciale basketreeks. (JVC) De scholieren van Cabrita Zele zijn kampioen. De Hemacospelcrs dragen trainer Versmessen in triomf rond na de beslissende match Were Di. Zondag, 11 april om 11 ur speelt Hemaco in de zaal van Black Boys Aalst tegen Falco St. Amandsberg voor de titel van algemeen kampioen van de tweede provinciale reeks. We tippen op de Collegeploeg voor deze titel. BENO. Akrobatische worp van Van de Keere (8) tegen leper. (EL) OKAPI AALST - ATHLON IEPER 92-90 Okapi heeft in een zeer spannende wedstrijd zaterdag- I avond alle twijfels nopens de promovering weggenomen. I Okapi zal volgend seizoen opnieuw deel uitmaken van q de elite van ons basketbal en daarbij krijgen de Aal- sterse liefhebbers hun derby. Om van leper met I) klein verschil te winnen heeft Okapi niet op een inspanning mogen kijken. De bezoekers werden wel meest in de achtervolging gedreven, doch op haar beurt moest de thuisploeg zij het dan ook een paar keer een minieme achterstand wegspelen. Het begon 2 goed voor Athlon dat op voorsprong kwam langs Claus en Van Dorpe. Laatstgenoemde had daarbij, in een man voor man spelende bezoekende ploeg, de moeilijke taak Katherman zoveel mogelijk uit de wedstrijd te houden. Het lukte ondanks de beste bedoelingen Van Dorpe niet Katherman tot zwijgen te brengen. De Aal sterse Amerikaan lukte immers een 7 op 11 shotpresta tie en daarbij kreeg Van Dorpe al spoedig drie fouten achter zijn naam. Waar Bacon eens te meer knap was in de rebound ging het naar 23-19. De kloof liep bij de I rust tot elf punten op (50-39) onder impuls van Bacon I en Van de Keer. De tweede periode begon niet te best voor de thuisploeg. Katherman faalde nu opval- lend bij de afwerking (0 op 9) en dit liet leper toe |j terug te komen tot 62-60. Toen werd Filer zeer goed aangespeeld door Conner en scoorde aan de lopende 1 band. Aalst keek dan op zijn beurt tegen een achter- stand aan (71-74), doch Bacon en Katherman zetten 2 de situatie opnieuw recht (85-80). Maar opnieuw werd 2 het haasje over zodat het wedstrijdeinde zeer spannend 2 was. De foutenlast werd de gasten tenslotte fataal. 5 leper had immers Van Dorpe en Vyncke verloren bij I respektievelijk 68-70 en 71-74 cijfers en de wisselspe- J Iers begaven het naar het einde toe. Filer en Conner J hebben nog getracht iets te forceren doch liepen toen I op een goed georganizeerde Aalsterse verdediging. DOELPUNTEN AALST Katherman 14-10, Bacon 17- J 12, Van Keer 5-5, Van den Broeck 2-2, Van de Keer 6-9, Schorreel 6-4. IEPER Defever 0-4, Van Dorpe 6-5, Claus 10-8, J Vyncke 4-4, Filer 8 24, Conner 11-6. J.V.H. Aerts (Were Dl) zal de bal verspelen tegen de opzzittende Hemaco-verdedigers. (JVC) Aan de 5e minuut wees het scorebord 2-13 aan, zodat He maco rustig de speelwijze kon bepalen, die er in be stond de bal via een goed op gezette setplay bij het best geplaatste mannetje te bren gen, die rustig kon aanleggen. Daarbij klopte het verdedi gend taktisch plannetje van trainer Versmessen als een bus. Jantje Vereist, de GRO TE playmaker en uitblinker in de eerste 20 minuten, plakte aan de Were Di draai schijf Willy Verbraecken (4 op 12) en het Were Di raderwerk liep spaak. Maar de Waaslander De Groeve (23 p.) kon Were Di na 10' op voorsprong brengen (16- 15). Maar Johan Verhas en een hardwerkende Dirk Fransaer lieten aan de rust een 33-37 voorsprong opteke nen. Were Di was in de match gebleven langs een sterke Wilfried Aerts en De Groeve Nadat de scholieren en de miniemen in hun respectievelijke reeks de titel in de wacht sleepten, moesten de kadetten in een testmatch het nog uitmaken wie de sterkste was, Schelde- jeugd Temse of Cabrita. In de sporthal te Lokeren namen de beschermelingen van trainer-coach Benny Dhooghe ruim de bovenhand van hun opponenten. De 104-69 cijfers spreken boekdelen. Na een 10-2 kon Temse tot 22-13 nog enigszins bijblijven, maar dan ging het in één ruk naar 34-13 en de kampioen was gekend. Rust 30-46. In de tweede helft werd het verschil alsmaar groter en om hun titel nog meer glans te geven kwamen er zelfs drie cijfers op het scorebord. TECHNISCHE UITSLAG Dhooghe T. 0-0, Van de Velde 12, Moens P. 16, Vander Burgt 2, Moens J. 2, Famay 29, Vercauteren 2, Goetmaeckers 5, Van Damme 34, Sacré 2. BENO. Vooraleer Hemaco in de provinciale basketbalkompetitie aan een reeks successen begon, had de naam Hemaco reeds een grote weerklank in de basketbalmiddens, zowel op nationaal als internationaal vlak. Enkele sportieve en basketball-mindede leraars hadden deze sport gesensibiliseerd op het H. Maagd College. Dé N.S.V.O. kampioenentitels bleven niet lang uit en deelname aan internationale tornooien sproten er uit voort. Vanaf 2 juli 1968 werd beslo ten om op de school zelf een klub op te richten en deel te nemen aan de provinciale jeugdkompetities. Dit initiatief was de aanlei ding tot de huidige uitbouw van een team dat op twee jaar tijd doordrong tot de hoogste provinciale reeks. De kern van de huidige kampioe- nenploeg hadden hun vorming gekregen in de jeugdreeksen. De Hemacoslogan trainen een noodzaak, spelen een ple zier en studeren een plicht, is de grondslag geworden van de doelstelling dat door trai ningen en spel kameraad schappelijke banden worden gesmeed, die mede door een goede ploeggeest instaan voor het vormen van een sterk karakter. Voor twee jaar werd met een ploeg inge schreven in de provinciale senioreskompetitie en het was onmiddellijk raak. Na een spannende kompetitie haalde Hemaco, als de kompleetste ploeg de titel in 3e provinci aal en het werd onmiddellijk bij de kandidaten gerekend in de nieuwe en hogere reeks En dit vertrouwen hebben ze zeker niet beschaamd. Tegen routinerijke klubs als Were Di, St.-Niklase, Reinaert en Laarne dreef vlug de olie bo ven: techniek, taktiek en klasse of hetgeen Hemaco verzamelt, nam de bovenhand om er een dubbelslag van te maken en in één rush door te stoten naar de hoogste pro vinciale reeks. De inbreng van Hemaco zal zeker het basketpeil in Oost-Vlaanderen ten goede komen. En voorzit ter Jef De Vriendt en zijn staf bestuursleden zullen ze ker op de ingeslagen weg verder ijveren om de geel zwarte Hemaco-kleuren via een degelijke jeugdwerking op peil te houden. BENO g< In het kader van de 1/4 finales van de Beker van Vlaanderen moeten Cabrita Zele en Panters Baasrode dag 10 april in het gelid in de Sporthal te Lokeren. Om uur speelt Cabrita tegen Falco St. Amandsberg, de kampioe£r van 2e provinciaal B en om 20.30 u. moet Panters het men tegen Schelde Gent, tweede in de bevordering reeks BENO. le Aalsters liefhebbers basketbal PEN TER DE HOORN 61 STAD GERAARDSBERGEN 68 Spannende wedstrijd. De zoekende ploeg kende goed wedstrijdbegin oi|scho impuls van Van Huylebroeck en De De volgende 5 minuten ren voor de gasten een ki-sma plete verrassing. De boog de achterstand in 28-24 stand om. Grote Iers waren vooral De Saedeleer. Zij wisten voorsprong tot aan de te bereiken en er werd keerd met een 35-30 Na de hervatting leken zoekers te zullen want de stand luidde 35-37. En weer werd een rl- aan-nek race waarbij geen van beide p oe gen meer dan 7 punten krijt kwam te staan tegenstander. De kamp zo voortduren tot aan de min., fase waarop de 61-62 was en dit was het blik van de wedstrijd gasten hun stempel op strijd wisten te drukken het plaatsen van een Stad Geraardsbergen hi. zijn overwinning vooral hi danken aan de zware fouthen last waarmee De Hoorn H plaagd zat: uitvallen van nell pektievelijk De Neve jen min.) en De Saedeleer (|dee min.). Goede leiding van scheidsrechters, maar het einde toe liep de strijd wat uit de hand een tweetal interpretafier van het duo waarmee ploegen (2-maal niet ten rechte) het niet eens PUNTENVERDELING DE HOORN: Troch J. 17, Neve J. 12. Cooreman J. De Swaef Erik 0, De leer L. 7, De Kegel J.-L Thybaert P. 6. STAD GERAARDSB.: ckaert D. 2. Van De 11, De Smedt M. 20, Anné 11. Van Eeckhout J. 14, lebroeck D, 9.

De Voorpost | 1976 | | pagina 20