WERKING VAN GEZINSRAAD GEMEENTERAAD EENPARIG OVER HEEL DE LIJN MET UITZONDERING VAN «SPOOKSTRAAT» AFFAIRE 700 DEELNEMERS AAN GEZONDHEIDSRALLY 22 - 9-4-76 - De Voorpost Bij de raadszitting van 31 maart 1976 was er een waslijst met 20 agendapunten of te handelen waarvan er 14 in openbare zitting en 6 in geheime zitting dienden besproken. De gemeenteraad vergaderde voltallig in aanwezigheid van een weinig talrijk doch beroepshalve geïnteresseerd publiek. Zoals gebruikelijk werd de vergadering ingezet met het voorlezen van het verslag der vorige raadszitting door de gemeentesecretaris. Na éénparige goedkeuring van dit verslag kwamen de eigenlijke agendapunten aan de beurt. WERKEN OP DE WIJK TERJODEN De nu reeds maanden aan gang zijnde rioleringswer ken op de Geeraardsbergse- steenweg hebben al voor heel wat ongemakken en verwikkelingen gezorgd. Voortdurend doen zich ve lerlei komplikaties voor en dienen er aanpassingswer- ken uitgevoerd. Dergelijke onvoorziene werken moeten dan telkens weer worden goedgekeurd door de ge meenteraad. De dit keer voorgestelde «Min» en «Meer»-werken vloeien voort uit verschillende bijzondere aanpassingswerken welke moeten uitgevoerd worden naar aanleiding van een hele reeks van onderlinge moei lijkheden met de algemene nutsvoorzieningen zoals, riolering, telefoon, electrici- teit, water e.d.m. Deze moeilijkheden rezen door dat de rioleringswerken, welke naar plan werden uit gevoerd, de rechtstreekse of onrechtstreekse oorzaken werden van ekstra kosten aan de andere voorzienin gen. Bovendien moesten hierdoor op sommige plaat sen de oorspronkelijke plan nen gewijzigd worden en de werken zelf aangepast in hun uitvoering. Over deze langdurige «kwaal» waaraan maar geen einde schijnt te komen wer den door de Terjoodse raadsleden Coppens en Roels verschillende vragen gesteld. Zo konden beiden vernemen dat alles nu stil aan op zijn einde loopt (half mei) dat de huidige steen wegbreedte definitief is, doch dat het wegdek niet wordt afgewerkt omdat bin nen afzienbare tijd gans de steenweg met een nieuw wegdek wordt voorzien door het rijk. Ook de Dreefstraat werd hierop aansluitend een punt van discussie. Deze straat heeft ontzettend te lijden gehad onder uitge voerde werken aldaar en wordt bovendien geteistert door het omgelegde verkeer. Als raadslid Coppens met enige stemverheffing uitriep «dat de dreefstraat voorgoed kapot is» viel iedereen even stil en bleef elke repliek uit. Punten 1 en 2 van de agen da, over de meer- en min- verlenging voor de riole ringswerken te Terjoden, werden tenslotte éénparig goedgekeurd. KORTESTRAAT Voor de toegangsweg naar de nieuw te bouwen ge meenteschool werden de meerwerken eveneens één parig goedgekeurd. Bij de bespreking van dit agenda punt werd door raadslid Bourlon geïnformeerd naar de stand van zaken met be trekking tot de «sport- schuur». Uiteindelijk zou nu definitief goedkeuring zijn verleend aan dit plan door de Provinciale Technische diensten. De verdere admi nistratieve afhandeling kan nu zijn verloop hebben. Wanneer de openbare aan besteding zal kunnen ge beuren hangt nu af van het «tempo» waarmede de ad ministratie dit dossier ver der afhandeld. Voorlopig kan dus nog niets definitiefs worden gezegd overeen mo gelijke aanvang der «Sport- schuur»-werken. MEER DAN 9 MILJOEN VOOR OPENBARE WERKEN Verbeteringwerken aan de Vennestraat - Veldstraat - Avondelbaan en Nekkers poel gaan precies 9.388.920 Bfr. kosten. Deze werken werden bij Openbare Aanbe steding toegekend aan de Ondernemingen Delens te Aalst welke de meest voor delige prijsofferte hadden ingestuurd. De tweede voor deligste, op zowat 100.000 frs na, was de Onderneming Luc Raes te Erembodegem. Andere mededingers ware Van Biervliet, De Jonghe, Weria en Schokaert. Tot voor zowat 6 maand werden door deskundigen deze wer ken nog op 7 miljoen maxi mum geschat. Er kwam ech ter niemand opdagen die voor dit bedrag aan de slag wou gaan. De weerslag van inflatie enerzijds en lasten stijging anderzijds laat zich ook hier niet onbetuigd. Een reden te meer, ook voor de gemeenten, om bijzonder zuinig te zijn met de openba re financiën. «Spookstraat» wordt verkav «SPOOKSTRAAT» WORDT VERKAVELING LE CLAIR-GHIJSB RECHT Wij verwijzen hier voor de voorgeschiedenis van deze straataanleg naar verschil lende vorige Voorpostnum mers waarin deze zaak reeds werd behandeld. Als punt 5 van de agenda werd nu de goedkeuring van een straat- aanleg voor de verkaveling Le Clair Ghijsbrecht behan deld. Bij deze gelegenheid nam raadslid Pijck in het algemeen de grondspecula- tie op de korrel. Uit de plan nen ter zake blijkt dat de gemeente een deel van de kosten van deze straat zou dragen. Het bedrag wat hier mede gemoeid is zou zowat 250.000 a300.000 frs. bedra gen. Raadslid Pijck kan niet akkoord gaan met het feit dat om het even wie, bij een privéverkaveling met winst oogmerk, op een verkapte wijze door het Openbaar be stuur wordt bevoordeligt burgem. Boel zegt dat de gemeente verplicht is om de straat voor de bestaande woningen van Le Clair en Van der Eist te bekostigen. Raadslid Coppens replikeert aan het adres van raadslid Pijck dat ook de BSP kiezers een extra winst niet versma den en dat dhr. Pijck's be kommernis in tegenspraak zou zijn met datgene wat door iedereen wordt nageze ten nl. eigen voordeel. Ver schillenderaadsleden stem men in met de vaststellin gen door burgemeester Boel dat n.l. de «Sociale woning bouw» haast geen amateurs meer vindt en dat er steeds meer, ook door de lage in komenklasse, wordt uitge keken naar half open en o- pen woningbouw. Tenslotte wordt er gestemd. De meerderheid kreeg gezel schap van een Vu raadslid en keurt de verkaveling goed; de oppositie -op een man na dus- onthoudt zich bij de stemming. Raadslid D'Hondt merkt nog op dat, sedert hij nu reeds meer dan 10 jaar in deze raadzitting heeft, het de eerste keer is dat een straataanleg ter goedkeuring wordt voorge legd welke reeds werd uit gevoerd zowat een half jaar voordien. Hij vindt dit zeer eigenaardig. Burgemeester Boel is van mening dat het alleen maar om een proce durefout gaat en dat mense lijk gezien tegenover de an dere eigenaars evenwel op een andere wijze diende ge handeld. Nochtans, zegt de burgemeester, is alles wet telijk in orde en moet vol gens een clausule in de akte van aankoop. Van der Eist de grond afstaan voor een straat. Er dient trouwens niet gewacht op grondaf- stand aangezien de grond steeds bestemd is geweest voor straataanleg. Aldus de verklaring van Burgem. Boel. Intussen is bedoelde grond, volgens de wet op het eigendomsrecht nog steeds eigendom van Van der Eist aangezien uit de stukken nergens blijkt dat notarièel tot grondafstand werd overgegaan. Al bij al een ongebruikelijke werk wijze. HUISVUIL Het contract met de huidige uitbater wordt verlengd aan dezelfde voorwaarden. Dit bekend niet dat de opha- lingsprijs dezelfde blijft aangezien in de oorspronke lijke overeenkomst reeds een automatische aanpas sing werd voorzien welke aan de indeks is gekoppeld. Voordehuisvuilophaling zal Erembodegem, ook na de fusie, toch nog een tijdje zelfstandig blijven door functioneren. LENINGEN Koken kost geld en als er geen gereed geld is moet men uit lenen gaan. Vooral als het om dringend uit te voeren werken gaat is het wenselijk dat voorde uitvoe ring ervan zo vlug mogelijk de nodige fondsen worden bijeengebracht. Dit is zeker het geval met het COO rust huis waar nog verdere vol- tooiïngswerken dienen uit gevoerd. Het gaat hier over een aanvullende lening aan de COO ten bedrage van 1 miljoen. Dat ook de riole ringswerken te Terjoden hoogstnoodzakelijk waren is bekend. Dat er met al de reeds gerezen onvoorziene moeilijkheden met meer kosten zou moeten afgere kend worden lag in de lijn der verwachtingen. Hiervoor wordt nu een aanvullende lening aangegaan ten bedra ge van 7.632.000 frs. Ook dit agendapunt werd eenparig goedgekeurd. STATION VERDWIJNT Om tot de bouw van het geplande nieuwe N.M.B.S. station te kunnen overgaan moet het huidige stationne tje eerst plaats en ruimte maken. Om gedurende de periode van afbraak en nieuwbouw zullen de N.M. B.S. diensten te Erembode gem onderdak krijgen op de aanpalende gemeentegrond vlak bij het huidige station in een tussentijds Prefab station. De gemeenteraadm keurde ook hier éénparig de beslissing goed om dat voorlopig station op bedoel de gemeentegrond op te trekken. De eigenlijke wer ken voor de nieuwe stations- bouw zullen meet prioriteit worden uitgevoerd. Groot Aalst zal op de «wijk Erem bodegem» tegen ten laatste half 1978 een ultra-modern station kunnen inhuldigen. GEWESTPLAN Op het recent gewijzigde ge westplan werden heel wat bezwaarschriften ingedien. Het warn er in zijn geheel zowat vierentwintig. De ge meenteraad diende zich over het geheel dezer bezwaréfi en voorstellen tot wijziging uit te spreken. De gemeen teraad zal o.a. het voorstel van de gezinsraad met be trekking tot het uitbreiden van woonzones rond St.-A- manduskerk aan de Nieuwe wijk te Terjoden en tussen het kerkhof en de voorziene ringlaan op zijn beurt over nemen. Raadslid Roels toonde zich bekommerd voor wat er te gebeuren staat als straks reeds jarenlang gevestigde familiebedrijven, welke nu met een pennestek in een woonzone komen te liggen, een nieuwe uitbatingsver gunning moeten aanvragen bij afloop van de oude. Bur gemeester Boel kon hier geen afdoend antwoord op geven maar hoopte en ver wacht dat de betrokken dienst met het menselijk as pect van deze aparte geval len zeker rekening zal hou den. Er is inderdaad een geheel afzonderlijke am bachtelijke zone voorzien. Toch meent de burgemees terdat indien het bedrijf niet hinderlijk is (maar wat is hinderlijk) er zeker geen pro blemen zullen rijzen. De verdere verkaveling van de eigendommen der erfge namen kinderen De Geyter wordt gunstig bevonden en dient mogelijk gemaakt voor de industriezone aan de Dr. Carl ierlaan doch voorde ver dere uitbreiding in de Gers tenstraat kan geen steun worden gevonden. Schepen De Cremer merkt hierbij op dat deze gronden direkt aan sluiten bij het domein Cam- mu en dat deze zone aldus dient gevrijwaard en als «groene Long» der gemeen te behouden. Er is al genoeg groen verdwenen zegt dhr. De Cremer. Er volgt nadien een geanimeerde discussie als bij een der bezwaren de nieuw aan te leggen bedie- ningsweg naar de nieuwe baan Aalst-Ninove ter spra ke komt. Vooral de raadsle den van Terjoden wensen meer te weten over deze wegaanleg gaan de betrok ken stukken inkijken en gaan af en toe ook de grote plattegronden raadplegen De andere raadsleden ru moeren over koetjes en kalf jes. Voor de wijk Ten Bos en Hopstraat denkt de gemeen te eveneens aan een lande lijke woonzone. Raadslid Eylenbosch merkt terecht op dat aldus geen bouw ruimte wordt gecreërd voor mensen uit Erembodgem maar dat vooral, gezien de prachtige ligging, de meer kapitaalkrachtigen zullen aangetrokken worden. Aansluitend op dit alles bracht Raadslid Pijck een lans voor het uitdrukkelijk behoud van de nog resteren de landbouwgronden. Wij hadden eerder verwacht dat de Erembodegemse sche pen van landbouw hierover wat te vertellen zou hebben dit pleidooi voor het behoud van de zelfstandige land bouwonderneming, kwam eerder uit een onverwachte hoek. WELDRA PUBLIEK WANDELPARK In afwachting definitief te kunnen overgaan tot de aan koop van de terreinen van dhr. Louis Cammu aan de Gerstenstraat dacht het col lege er goed aan te doen deze gronden reeds zo vlug mogelijk in huur te nemen. De aankoop zelf zal uitein delijk voor 35% door het rijk worden gesubsidieerd (ruimtelijke ordening) als het project gunstig wordt geadviseerd. Ook dit is en kel een kwestie van tijd. Aangezien het huurbedrag niet overdreven hoog ligt leek het er naar dat deze stap meer dan verantwoord zou zijn. Op deze wijze zal dit. natuurgebied nog voor deze zomer voor het publiek toe gankelijk kunnen worden gemaakt. Het terrein is 12 ha groot en de huurprijs per jaar bedraagt 40.000 fr. Het is de bedoeling het huurkon- trakt te laten ingaan op 1 mei e.k., ten laatste op 1 juni. Dat het in de bedoeling heeft gelegen om deze realisatie nog in ekstremis op het pal mares van het huidige Erem bodegemse college te boe ken I igt voor de handHet is goed dat dit inderdaad zeer duidelijk als een Erembode gemse realisatie naar buiten komt. Als hier in den begin ne enkele bezwaren werden geformuleerd door de oppo sitie met betrekking tot dit project, moeten wij nu ech ter vaststellen dat iedereen tevreden is met dit besluit. Als 't goed is zeggen we het ook!Dus éénparig ja. En tot weerziens straks in het wan delpark. KRUISPUNT HOGE WEG Bij de bespreking van agen dapunt 11, met name de goedkeuring vaneen politie verordening voor de ver keersregeling in de A. Van de Maelstraat vanaf de Nino- vesteenweg - deze straat wordt nu voor alle verkeer uit de richting Ninovesteenweg gesloten tot aan de Verbin dingsstraat - kwam ook het dodenkruispunt Hoge Weg - Groenstraat met Brusselse steenweg ter sprake (wij ver wijzen hier ook naar een ar tikel in dit nummer). Verder werden nog voorstellen ge daan om door de politie diensten een volledig ont werpplan te doen opstellen om tot een verantwoorde en efficiënte verkeersregeling te kunnen overgaan. Raads lid Pijck hernieuwde hierbij zijn verzoek tot het opmaken van een verkeersstudie voor de gemeente. Raadslid Bourlon drong aan op het schriftelijk aandringen, tot het plaatsen van verkeers lichten aan he Hogeweg- kruispunt, bij de bevoegde diensten. In de voorpost van 12.3.76 brachten wij melding van de gezinsraadvergadering van 26 februari 1976. 'Het stand punt van de gezinsraad t.o. v. het structuurplan Erem bodegem werd bij deze ge legenheid uitvoerig in ons verslag behandeld. Op de jongste gemeenteraadszit ting werden de door de ge zinsraad geformuleerde be zwaren en voorstellen be handeld. De overgemaakte opmerkingen leken gegrond te zijn te zijn en werden in deze zin door de gemeente raad bijgetreden. Het ge meentelijk bezwaar ter zake zal op zijn beurt vanuit de zelfde gezichthoek worden overgemaakt aan de bevoeg de overheid. INENTING TEGEN RUBELLA OF «RODEHOND» Ook op de gezinsraadsver gadering van 26 februari werd het voorstel gedaan om plaatselijk te ijveren voor het verplicht inenten tegen Rubella. Aangezien volgens het gezinsraadlid Irma Van Audenhove de inenting ter preventie van rubella bij meisjes weldra van rijkswe ge zal worden verplicht be sloot de raad de wettelijke beschikkingen terzake af te wachten. VERDEREWERKING Bescherming leefmilieu De gezinsraad wenst zich dadelijk in te zetten om de bevolking attent te maken op de noodzakelijkheid dat ieder voor zich de nodige inspanningen zou leveren om ons gemeenschappelijk leeefmilieu voor verdere ver vuiling te behouden. De gezinsraad dacht hierbij aan een gemeentelijke cam pagne om alle inwoners de noodzaak hiervan te doen inzien. Schepen F. De Cre mer meende dat een oproep aan de inwoners zou kunnen gericht worden ter gelegen heid van de opening van het wandelpark aan de Gersten straat. Wij nemen U op Uw woord schepen en zienmet belangstelling uit naar deze aktie. Dienst voor het opvangen van kinderen Wat hiermede precies wordt bedoeld is niet al te duide lijk. Er is de laatste tijd heel wat te doen over «kinder- kreches»e.d. Waarschijnlijk is het in deze richting dat wij «opvangen van kinderen» moeten verklaren. Preventief kankeronderzoek De gezinsraad dringt aan op het opnieuw realiseren van een algemeen onderzoek ter voorkoming van kanker. Het is nu reeds 10 jaar geleden dat dergelijk onderzoek nog plaats vond in onze gemeen te. Dergelijk lovenswaardig initiatief kan en mag zeker opnieuw worden genomen Varia Nauw aansluitend bij deh hoger geformuleerde zorg voor het leefmilieu stelt de gezinsraad nog het volgen devoor: De plaatsing van openba re vuilnisbakken. Dit zal ze ker bijdragen tot het schoonhouden der straten en pleinen. De gezinsraad hoopt dit binnen zeer kort te zien uitvoeren in onze ge meente. Het oprichten van kleine recreatieoorden over het grondgebied van de ge meente. Het besteden van meer zorg aan degelijke en brede voetpaden. Tenslotte ware het volgens de gezinsraad wenselijk om contact op te nemen met de gezinsraden van de deelge meenten die het toekomstig Aalst zullen uitmaken. Voor zitter Pereboom werd opge dragen hiervoor de nodige contacten te leggen. Eens te meer onvergeeflijk, ik schaam mij echt deza keer. Door eigen verzuim kan ik U niet volledia inlichten voor wat betreft de kommerciële roulatie vara deze week. Ik veronderstel echter héél voorzichtig dat] er voor wat betreft de twee grote zalen niets verandenj is. Dat zou dus betekenen dat in cinema Palace nora steeds «De twee missionarissen» loopt en in cinemi Feestpaleis «Jaws». Van cinema Alfa weet ik totaal niets af, maar mensen die af en toe filmhonger hebben) kunnen daar de laatste tijd (de laatste jaren eigenlijl wel) terecht van vrijdag tot en met zondag voor goed» minder kommerciële films. Dat zijn dan weliswaajj geen alternatieve of marginale films, maar zogenaam-J de B-films, of zelfs eerste rangsfilms die financieël de neiging tot floppen vertonen. Van maandag tot en met) donderdag is de programmatie van cinema Alfa - omj den brode - afgestemd op een heel apart genre maar dat weeteU natuurlijk ook wel. Dan is er deze week nog een ander te zien in twee filmklubs die mij nauw aan het hart liggen. De eerstee filmklub Pan of Pans'filmklub?- is bijzonder aktief en brengt steevast goede dingen, de tweede - Mikisklub-J is het afgelopen jaar heel wat minder aktief geweest en brengt meer politiek geïnspireerde films, ook een goede keuze overigens, zij het dan wat minder des kundig. VIVA PORTUGAL van Malte Rauch, Christiane Gerhards, Samuel Schirmbeck en Serge July (een Duitse groep filmmen sen). Voor mensen die enigzins met het lot van Portugal zijn] begaan en/of voor mensen die in het eigentijds» wereldgebeuren geïnteresseerd zijn een buitenkans.] «Viva Portugal» handelt over het eerste jaar na del revolutie: belangrijke gebeurtenissen worden ge-| toond, waarna ze op hun waarde worden nagegaan Veel informatie, duidelijk en ondubbelzinnig, die echter niet zomaar te grabbel wordt gegooid. Er wordt heel handig met de beelden omgesprongen: dank zij de montage wordt duidelijk of bepaalde verwachtin gen die door de revolutie werden opgeroepen ook een kans maken om verwezenlijkt te worden. Bepaalde gebeurtenissen die ogenschijnlijk van weinig belang zijn worden ih het totaal-kader geplaatst en op diearjoi manier gereveleerd. (inde Mikisklub, op woensdag 14aprila.s.) L'EDEN ET APRES van Alain Robbe-Grillet (Frankrijk-Tsjechoslowakije 1970) De vader van de «nouveau roman» die zijn intrede in de filmwereld opeen verrassende manier deed als scena-jn he rist voor Resnais «L année dernière Marienbad», toont zich hier eens te meer langs zijn beste zijde. Het fascinerende - en tegelijkertijd ook grappige - bij Robbe-Grillet is zijn spel met de realiteit. Zijn films tonen duidelijk aan dat je nooit louter op gebeurtenis sen mag voortgaan. Wij zien de dingen meestal verkeerd, we plaatsen ze in een kontekst en dat mag nietezegt Robbe-Grillet. Wanneer wij een gebeurtenis waarnemen vormen wij ons dadelijk een idee van wat er omgaat. En meestal is die idee totaal verkeerd, dat leert Robbe-Grillet ons: hij toont ons een aantal mogelijkheden van wat er zou kunnen 'waar' zijn. Op het eerste gezicht is dat natuurlijk verschrikkelijk verwarrend en soms zelfs vervelend, maar eens dat je zijn werkwijze door hebt is het onzettend boeiend. Telkens weer verbaast hij de toeschouwer. Films als «L'lmmortelle» en «L'Homme qui Ment» (de titels alleen al!) zijn echte pareltjes - althans voor de liefhebbers. Ook «L'Eden en après» is beslist het zien waard, maar hier kan je Robbe-Grillet nog moeilijk nu sérieux nemen. Eigenlijk doet hij niets anders dan zijn filosofie konsekwent doordrijven, doch dat heeft als gevolg dat je als toeschouwer de trein mist: weinigen kunnen zijn denken volgen. Visueel is «L'Eden et après» bijzonder aantrekkelijk, maar inhoudelijk gaat Robbe-Grillet te ver, zodat alleen het vormelijk aspekt nog overblijft. (filmklub Pan, zondag 11 april, 20.30 uur) rste cht getv noo rs Hor ET :ru Iter ent I u Dm *es gide!e l(S( Li MI lei izl T wee jaar geleden nam de Leedse Bond van Grote en Jonge Gezinni het initiatief om, in het kader van Sport-, en gezondheidsrally organiseren. Iets meer dan duizend deelnemers overrompelden '9 tevreden inrichters. Een tweede uitgave lag dus voor de han Wegens een slechte datumkeuze viel het rekordcijfer van het eers IZI' jaar terug op de helft. Amper S00 deelnemers, op zichzelf een vi)r- hoog getal, maar niet genoeg voor de verwende inrichters. Dit jai I werd beter uitgekeken, al bleef er dan konkurrentie bestaan m >ni wandeltochten te Roeselare en Beernem. De kleiasten van de 700 deelnemers door B6J6 Lede (el) Intussen had verwoed wande laar en duivel doet al Dries De Smet een wandelklub gesticht in de schoot van het B.G.J.G. bestuur. De klub telt reeds 45 leden en naam reeds deel aan tal van maratonmarsen en gezins wandelingen. Voor 100F, kan iedereen lid worden cn ontvangt bovendien een tweemaandelijks tijdschrift waarin alle gegevens i.v.m. het wandelen zijn opge nomen. alsmede de kalender van de komende wandeltochten. De werking van de klub wierp reeds vorige zondag vruchten af. het deelnemersaantal aan de 3de gezondheidsrally steeg opnieuw naar 700. Onder hen zelfs vier Nederlandse vertegenwoor digers. Er waren vier afstanden waaruit de wandelaars konden kiezen: 6-12-21 en 42 km. In cijfers zag deze rally er als volgt uit: aan de wandeltocht ingericht Aantal deelnemers aan 42km 135. 21 km: 595. 12km: 103 et8 6km: 64. Grootste groepen I.WSV Wetteren 69. 2. RWK Waasmunster 48. 3. RMS Ledi 414. 't Hoeksken Hamme 24. 5 Antiloop Mechelen 24. 6. S.M.K Lede 23. 7. Stella Matutina Ledi *a 22. 8. WSV Lede 20. 9. Post 19. 10. VVKM Lede 13. 11 Kadees Aalst 12en 12. Kwik 12. Oudste deelnemer aan 42km or pr :e t !t< Gustaaf De Luyck, Kleistraa IZi 29. Aalst (geb 1909) Jongste deelnemer aan 42kmag Mare Daclman. Boogaertstraal 3. Wichelen (geb. 1965) Grootste gezin: Familie Van d&k Poel uit Serskamp. Prijs van d> moedigste: mw. W. De Craeckei Lamagie Dorp. Lede (21 km), prijs van de verst komende. Nederlanders uit de omgevin; van Den Haag. MARCOL1

De Voorpost | 1976 | | pagina 22