UW WOORD Vrije Tribune M ujiKAl Al KRUISPUNT: HOGE WEG-GROENSTRAAT EN BRUSSELBAAN LEVENSGEVAARLIJK 2 - 9-4-76 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. AMNESTIE Het onlangs door CVP- volksvertegenwoordiger André Bourgeois ingediende wets voorstel van de sociale gevol gen van de naoorlogse repres sie op te ruimen, werd door de Kamer van Volksvertegen woordigers niet eens in over weging genomen. Ongelukkig enerzijds omwille van het zeer degelijk voorbereidende werk van de heer Bourgeois. Ander zijds vooral omdat het hier niet het goedkeuren van collabora tie betreft, maar dat het er en kel en alleen om gaat een einde te stellen aan de sociale gevolgen die onschuldige na bestaanden moeten dragen voor feiten waarvoor zij tens lotte geen enkele verantwoor delijkheid dragen. Het begon nochtans allemaal vrij goed. De oproep die begin dit jaar, onder impuls van pro fessor Derine, door een aantal bekende Vlamingen werd ge richt tot de politieke partijen, werd in Vlaanderen over het algemeen goed onthaald. Na mens de CVP beklemtoonde voorzitter W. Martens dat de- tijd gekomen was om een einde te stellen aan een voor het Vlaamse volk betreurens waardige periode, en in de Antwerpse gemeenteraad werd voor het eerst een posi tieve BSP-houding ingenomen ten opzichte van de amnestie zaak. Een driehonderdtal Vlaamse gemeenteraden de den hetzelfde. De stemming in de Kamer over de in overwegingname van het wetsvoorstel Bourgeois, heeft een voor de Vlaamse publieke opinie ontnuchterend resultaat opgeleverd. De CVP, de VU en de PVV stemden vóór, de Waalse partijen stemden in blok tegen, alsook de Socialis ten, jawel Vlamingen als Wa len. Naast hun volledig mislukte oppositiepolitiek, geven de So cialisten nu blijk van een zeer ernstige innerlijke verdeeld heid. Zij gaan er prat op dat zij (voorlopig althans nog) de enige nationale partij in dit land zijn, maar daarbij vergeten zij blijkbaar dat zij, wanneer het gaat om het treffen van ern stige menselijke beslissingen, steeds de wet van de sterkste (Waalse vleugel) ondergaan. De B.S.P. getuigt van een op merkelijke politieke onvolwas senheid, die haar geloofwaar digheid, bij het Vlaamse volk meer dan in twijfel brengt. Dat de PW vóór de in overwe gingname van het voorstel stemde zal wel niemand heb ben verwonderd. Opportuni- teitsoverwegingen zijn nu eenmaal het sterkste kenmerk van deze partij, die nu toch al sedert enkele jaren aan de man van de straat duidelijk wil maken dat zij ook een Vlaamse partij is... Maar het is toch goed te weten dat de PW met haar vage ver klaringen en haar «bereidheid» om verder over het amnestie dossier te praten, alleen een positie heeft willen innemen waarmee zij alle richtingen uit kan, en dat zij door haar posi tieve houding tegenover het wetsvoorstel Bourgeois enkel en alleen de regeringssolidari- teit niet heeft willen in het ge drang brengen. Diametraal tegenover CVP, VU en PW stonden, naast de Socialisten, de franstalige par tijen in blok. Wij hopen dat hun houding het al zo moeilijk tot stand komen van een gesprek van gemeenschap tot ge meenschap niet verder nega tief zal beinvloeden. Als CVP-jongeren betreuren wij ten zeerste de houding van al diegenen die gewoon de mogelijkheid om een zo ern stige menselijke zaak als deze in het openbaar te bepraten, niet hebben willen te baat ne men. Laat staan dat wij niet ge- bloven dat zij de Vlaamse zaak ter harte willen nemen. Theo VAN SANTEN Arrond. Voorzitter CVP- jongeren HERSTEL EN SOBERHEID Enkele maanden terug deed de Regering een oproep tot versoberen met het oog op de overwinning van de crisis waarin we, zoals alle Westerse landen, zitten. Een deel van de bevolking gaf aan deze oproep gevolg. Een gedeelte van onze mensen echter beseften niet de noodzaak van een versobe ring of wilden niet meewerken. Ondanks de crisis waarin ons land zich bevindt, hebben de Belgen nog altijd evenveel au to's gekocht als in de periode van hoogconjunctuur. Het ver bruik in het algemeen is niet afgenomen. Onze landgeno ten hebben hun levensge woonten nauwelijks moeten wijzigen. De regering deed grote inspanningen om de ge volgen van de crisis zo weinig mogelijk voelbaar te maken. Maar al deze vaststellingen nemen niet weg dat maatrege len noodzakelijk zijn om de toekomst veilig te stellen. Daarom heeft de Regering het herstelplan uitgewerkt. Mede daardoor verminderde het aan tal werklozen met 8.000 een heden in twee maanden tijd. Het herstelplan is echter één luik van de noodzakelijke maatregelen. Wil men het her stel bestendigen dan moet te vens het etweede luik uitge voerd worden en dat is de ver- soberingspolitiek van de Staat. Daardoor moet men voorko men dat de staatskas verder leegloopt, dat de koopkracht van de frank verder daalt. Twee principes liggen aan de basis van de versoberingspol i- tiek. In de eerste plaats het be zuinigen op de staatsuitgaven die niet levensnoodzakelijk zijn. In de tweede plaats er over waken dat de kleine man geen slachtoffer is van de maatrege len. Daarvoor is een doeltref fender en rechtvaardiger ver deling van het geld van de be lastingsbetaler noodzakelijk. De houding van Minister De- clercq is daarin buitengewoon schitterend. Als Ministrer van Financiën, direct geconfron teerd met het probleem, heeft deze P.V.V. -voorman gewei gerd nieuwe belastingen te hef fen om het geld bijeen te zame len. Hij heeft met de P.V.V. Ministers in de Regering ge vochten om de noodzakelijke besparingen te vinden. Boven dien heeft hij belangrijke be sluiten vooropgesteld om de belastingsontduiking te bestrij den. Daardoor waren alle Ministers genoodzaakt inspanningen te doen om de nodige miljarden te besparen. De Regering verdient daarbij alle lof omdat ze het niet bij een intentieverklaring houdt en vooral omdat de maatregelen die ze vooropstelt versobering in de staatsuitgaven inhouden zonder de kleine man te tref fen. Andermaal is deze be- windsploeg, nadat zovele jaren gesproken werd over vermin dering van de staatsuitgaven, er in geslaagd een noodzake lijke politiek door te drukken waarvan de gunstige resulta ten de komende maanden enorme voordelen in de strijd tegen de crisis zullen opleve ren. Diane D'haeseleer DE MYSTIEKE OBSESSIE VAN SENATOR WALTNIEL Meneer Waltniel van Ninove, is PW-senator van het arr. Aalst In principe moet hij dus de be langen van de bevolking van dit arrondissement verdedigen. En een van de bijzonderste problemen voor dit gewest, is dat van de sluiting van de be drijven, van het gemis aan nieuwe inplantingen gedu rende meer dan 25 jaar, van de pendel en van de werkloosheid die er oplopen tot de hoogste cijfers over het gehele land. Omtrent de sluitingen heeft het bestuur van het ACV-nationaal vorige week in een persmede deling vastgesteld, dat er meer en meer wordt overgegaan tot het opgeven of het sluiten van ondernemingen zonder dat hiervoor ekonomische of an dere redenen kunnen worden ingeroepen. Hierdoor, zo heet het verder, worden zowel ge westelijke als lokale belangen sterk geschaad. In elk geval, voor het arr. Aalst en voor de Denderstreek komt deze vaststelling nogal laattij dig. In dit gewest was dit ver schijnsel reeds vele jaren ge leden merkbaar, en we kunnen er bijv. aan herinneren, dat de beide vakbonden reeds in 1968 een memorandum op stelden, waarin daaromtrent een en ander uit de doeken werd gedaan en onder meer nieuwe inplantingen werden geëist, zoniet vanwege het privee-initiatief, dan vanwege de Staat. Het heeft lange jaren aange sleept vooraleer de idee van overheidsinitiatief enige weer klank vond. Vandaag is dit in de PVV natuurlijk nog steeds niet het geval. Wanneer er van de leiding van één partij in blok verzet loskomt tegen over heidsinitiatief, dan is het wel van de PVV. Misschien interesseert het de lezer te weten hoe senator Waltniel dit onder woorden brengt? In de senaat op 2 maart jongstleden formuleerde hij dit als volgt: «De kollektivistische inzet om het ekonomisch staatsin- terventionisme in de konkur- rentiële sektor te verwezen lijken, neemt steeds meer de vormen aan van een mys tieke obesssie en de ekono mische motivatie ervan is weinig precies.» Boeiend, niet? Het is nochtans waar dat dh r. Waltniel veel pre- cieser is wanneer het er op aan komt elk ingrijpen van de ge meenschap van de hand te wij zen. Het overheidsinitiatief moet ekonomisch verantwoord zijn en de voorwaarde is dat de marktekonomische spelregels geëerbiedigd worden. In an dere woorden, geen overheid sinitiatief wanneer de gel- dmuur het niet wil, en deze gel- dmuur moet daarbij het laatste woord hebben! Op 17 maart komt dhr. Waltniel weer aan het woord omtrent de herstelwet. Hij verwerpt de in spraak van de vakbonden, stelt de zaken voor alsof de loon kosten de oorzaak zijn van de huidige krisis, verklaart zijn te genstander van het burgpensi oen, wil het onderwijs nog al leen gericht weten op de pro- duktie, en waarschuwt voor het gevaar van een ronde taf elkon- ferentie. Waar dhr. Waltniel het noch op 2 noch op 17 maart over heeft, zijn de problemen die zich in ons gewest stellen, en minder nog, over de voorstellen die hij dan wil doen om ze op te los sen. Wat heeft het privee-initiatief in ons gewest gedurende vijfent wintig jaar gedaan? Onderne mingen gesloten, de pendel nog opgevoerd, ons gewest kwetsbaarder gemaakt dan ooit voor de werkloosheid, zo dat om alleen over hen te spre ken, veertig procent van de werklozen jongeren zijn van min dan 25 jaar. Een feit is sterker dan een Mayor, zo zeggen de Eng sen. Dit geldt ook voor een nator, meneer Waltniel. zwaar getroffen werkende b volking van ons gewest wacht van u geen ronkende devoeringen vol kronkels halve waarheden om van rest te zwijgen maar z< konkrete voorstellen om veranderen. aan wc Min lop, Ic en opi agen ec an Aak jd hetih( Verwacht, per manier v spreken, want men moet heel erg naief zijn om te gé ven dat de PW, als beste v dediger van de geldmuur, vi de belangen van werketyening, mens iets kan of wil doen! Ray DE SMljch» «Gemiddeld reeds één dode per maand» De aangebrachte verkeerslichten sturen de boel in 't honderd, zeggen de mensen ter plaatse. Sedert de plaatsing, nu bijna 2 jaar geleden, van die verkeerslichtpaal is de toestand eerder nog ver slechterd. De tragische balans vanaf 1 januari 1976: reeds 3 dode lijke slachtoffers. ZEBRAPAD Iedereen uit de streek kent de Brusselsesteenweg. Deze druk bereden steenweg van Aalst naar Brussel loopt voor zowat 2 km. over het grondgebied Erembode- gem. Een van oudsher toegepaste lintbebouwing heeft ervoor ge zorgd dat deze drukke verkeersa der middenin een groot stuk woonzone is gaan liggen. De ge volgen hiervan kent iedereen nu zowat in dit gezegend landje. De gemeenten worden als het ware opgedeeld in langs beide kanten van deze banen gelegen gebieden. Elke vorm van normale kommu- nikatie tussen beide zones, tussen de twee straatkanten, wordt zoniet levensgevaarlijk dan toch een ris kant avontuur. Aan de overkant naar de winkel gaan wordt alleen maar mogelijk buiten de spitsu ren. Vooral de vrijdagen en zater dagen, de bij uitstek winkeldagen waarop talloze profijtzoekers 200 F benzine gaan verrijden om 100 F uit te sparen op hun aankopen, wordt het een hoogst hachelijke onderneming. Als men zonder kleerscheuren aan de overkant komt mag men al van geluk spre ken. Uiteindelijk moest er dan toch iets gebeuren om dat rare specimen, wat een voetganger is, niet al te zeer als vogelvrij wild van de openbare weg te laten jagen door al wat raast, en bromt en snort. Het leek erop dat een beschermde voetgangers- overloopstrook een ideale oplossing kon zijn. Het ze brapad zou het mogelijk moeten maken dat voetgangers ongehin derd en rustig, en niet in een adembenemende «sprint», ook de overkant van een druk bereden steenweg konden halen. Waar de automobilist in het stadsverkeer al heel vlug deze nieuwe verkeers- spelregels naleefde, bleek dit in de praktijk bij snelverkeer niet in dezelfde mate te gebeuren. De hoge snelheden van de voertuigen zijn niet te verzoenen met het voetgangersverkeer. Ook al werd het zebrapad duidelijk gemar keerd en ook al merkt de automo bilist tijdig dat een voetganger de weg oversteekt, toch gebeurt het vaak dat te laat kan worden afge remd of dat bruusk en verward reageren meestal tot een ongeval leiden. Het is dus zeer aannemelijk dat men, om de voetgangers beter te beveiligen, hierbij dacht aan een overloopregeling met verkeers lichten. Allereerst zou hierdoor de overgangsstrook reeds van ver zichtbaar worden (dacht men) en bovendien zou de Voetganger bij signaal groen ongehinderd kun nen overlopen. Als hierbij dan de lichtsignaalwisseling door de voetganger zelf kan worden be diend zou de zaak helemaal rond zitten. Helaas blijkt dit bij het Hogeweg-Steenweg kruispunt he lemaal niet te verlopen zoals werd verwacht. Of dit al dan niet een toevallige samenloop is laten wij hier in het midden. De feiten ech ter tonen aan dat er nog nooit zo veel dodelijke ongelukken zijn gebeurd bij dit kruispunt als pre cies sedert de plaatsing van deze voetgangers - verkeerslichten. VERWARREND Als men met de wagen uit de Groenstraat komt gereden en men wil de Brussel baan nemen, rich ting Aalst, heeft men in 't geheel geen overzicht van de situatie op het kruispunt. In de praktijk is het zo dat iedere automobilist tracht zoveel mogelijk op te vangen van het mogelijk van links komend verkeer uit de richting Brussel. Als daar de weg vrij is zal men ongehinderd de Brusselbaan in de richting Aalst kunnen oprijden. Meestal echter moet men heel snel reageren wil men niet verrast worden door het steeds maar aan zettende verkeer dat tegen 90 km per uur de Boechoutberg komt af rijden. Dit betekent dan extra uit kijken naar links en amper naar rechts. Als op datzelfde ogenblik een voetganger op het zebrapad over loopt, beveiligd zoals hij zich denkt door het «rood voor de steenweg» merkt de rechtsafd- raaiende automobilist dit reeds te laat. Van uit de Groenstraat wordt op geen enkele wijze aangeduid of duidelijk gemaakt dat om de hoek het sein op groen staat voor de voetgangers. Ook vanaf de Hoge Weg is de situatie al niet veel beter en merkt men meestal te laat de lichtsigna- lisatie. Herhaaldelijk komt het tot een verward kluwen als uit de ver schillende straten wagens komen aanrijden en zich goedschiks - kwaadschiks schikken naar en voor een plots op rood oversprin gend verkeerslicht. Hierbij wordt meestal de Groenstraat volledig afgesloten door voertuigen waar van de chauffeur niet goed be grijpt waar hij nu precies moet stilstaan. En het is zeker niet aan de onoplettendheid van de auto mobilisten te wijten dan eerder aan de al Ier verwarrendste plaatse lijke regeling dat er steeds maar verkeerd gemaneuvreerd wordt. In plaats van het kruispunt te be veiligen is er door de nu bestaande signalisatie onbetwistbaar een element van onveiligheid bijge komen wat duidelijk blijkt uit de trieste ongevallenbalans. WIE IS VERANTWOORDELIJK? Op de gemeenteraadszitting van woensdag 31 maart jl. werd door de raadsleden Freddy Pijck en Gilbert Bourlon het probleem van het Hogeweg-kruispunt even ter orde gebracht. Ook raadslid Hylenbosch, als het ware als ooggetuige aangezien hij vlak bij dit bewuste kruispunt woont, wees op de ernst van de toestand. Burgemeester Boel be greep volkomen de bekommernis van de raadsleden en verklaarde al het mogelijke te zullen doen om nogmaals dit probleem aan de orde te stellen bij de bevoegde overheid. Jammer genoeg kan de gemeente Erembodegem hier zelf weinig uitvoeren. Elke signalisa tie aan de Brusselsesteenweg res sorteert onder de bevoegdheid van de dienst Bruggen en Wegen van het departement van Openbare Werken. Als destijds, nu zowat 3 a 4 jaar geleden, om beveiliging van dit kruispunt werd aange drongen bij deze diensten door het Gemeentebestuur, kwam de hui dige regeling uit de bus: volgens de burgemeester is deze regeling in het geheel niet deze geworden waarop door het Gemeentebes tuur werd aangedrongen. Er werd nogmaals verzocht door de raads leden en toegezegd door het ge meentebestuur om dan nog maar eens aan te dringen. Het gaat hier niet op dat ten eeuwigen dage de bal heen en weer wordt gekaatst. Ergens moeten er helaas nu wel voldoende feiten en bewijsmate riaal voorhanden zijn bij de Ge meentelijke Politiediensten om hier een spoedregeiing te kunnen afdwingen. Het mag niet langer mogelijk rijn dat, terwijl enkele wereldvreemde ambtenaren zich strikt aan het boekje houden, er intussen onschuldigen het slach toffer worden van een foute inter pretatie van een plaatselijke toe stand. Het leven van één medeburger is zeker méér waard dan de moge lijke reputatie van diegenen welke aan de basis hebben gelegen van de huidige uitvoering en mis schien terugschrikken om op hun onbetwistbaar verkeerde beoorde ling van het probleem terug te komen. Wij vragen ons trouwens lizende oonder jnen d holen a het p rmatie orden sn aan en op enbai at ee El- zijn v egmaal 'dialogie iepen ire wer Verkeerslichten te Erembodegem. Een voortdurend gevaar voor de voetganger (jm) af of het gemeentebestuur hier niet met meer kracht zou moeten aandringen op een uiteindelijke volledige beveiliging van het ge hele kruispunt. Het zou wenselijk zijn dat hier binnen zeer korte tijd aan de bevolking wordt bericht over de mogelijke initiatieven weike de gemeente in deze zaak denkt te nemen of reeds genomen heeft. Intussen moet een voorlopige re geling zeker mogelijk zijn. Wij zien met belangstelling uit naar geruststellend nieuws ter zake. POLITIEST AN DPUNT Kommissaris Provost kan in grote lijnen helaas alleen maar bevesti gen wat hier hoger reeds werd ge zegd. Zijn standpunt in deze aan gelegenheid is reeds jarenlang duidelijk bekend: alleen een vol ledige verkeerslichtenregeling voor het kruispunt Hogeweg - Groenstraat en Brusselsesteen weg kan hier een afdoende oplos sing brengen. Hij moet eveneens vaststellen dat het aanbrengen van de voetgangerssignalisatie hele maal geen verbetering heeft kun nen aanbrengenHij signaleert dat destijds, in 1972 reeds meent hij zich te herinneren, er uitdrukke lijk werd op aangedrongen bij de dienst van Bruggen en Wegen op de plaatsing van een volledige kruispuntsignalisatie. Deson danks werd om redenen van zowel ekonomische als praktische aard de huidige uitvoering als het ware ongevraagd opgedrongen verwij zend naar deze uitgewerkte standaard-voetgangersbe scherming Er werd hierbij ook uitgegaan van het feit dat, eens de plaatsing uit gevoerd van deze minimale rege ling, er makkelijker zou kunnen uitgegaan worden van deze be staande toestand voor verdere uit breiding. De initiale infrastruk- tuur zou reeds voor een groot stuk de "verdere meerkosten hiervoor gevoelig reduceren. Tussen de aanvraag van 1972 en de uitvoe ring van einde 1974 verliepen bijna 2 jaar. Vanaf de plaatsing van de huidige verkeerslichten tot op heden rijn haast weeral 2 jaar tijd verlopen. Het wordt tijd dat er weldra een uitvoering wordt voorzien van de uiteindelijk enig mogelijke oplossing, oplossing waarmede iedereen het trouwens eens is. Inderdaad kan een groot stuk van de ongevallen worden toegeschreven aan de ongedisci- plineerdheid van voetgangers, fietsers, motorrijders en automo bilisten. Men kan echter rustig stellen dat de bestaande situatie deze ongedisciplineerdheid echter in de hand werkt. Dit jaar zegt Kommissaris Provost werden door Politie en Rijkswacht zowat 15 ongevallen afgehandeld. Hier bij vielen 3 dodelijke ongevallen te betreuren. Dit is inderdaad meer dan te véélDe kommissaris zou ten persoonlijken titel reeds herhaalde malen hebben aange drongen op een voorrangsuitvoe ring bij Bruggen en Wegen. Reeds"tfrong hij aan om de cyclus van de huidige lichtsignalisatie aan te passen aan de plaatselijke situatie. Dit bleek om technische redenen niet mogelijk te rijn. Momenteel verlopen er amper 4 sekonden tussen groen (voor de steenweg) en het overslaan op oranje, nadat de signalisatie in werking wordt gezet. De periode waarbij het steenwegverkeer wordt stilgelegd (rood licht) be draagt 60 sec., de totale cyclus loopt over 75 sekonden. Dit be vestigt inderdaad het bezwaar van kommissaris Provost tegen de te korte overslagtijd en de hieruit voortvloeiende zeer korte reaktie- tijd, welke voor de aankomende automobilist overblijft. Deze me ning loopt opvallend parallel met de vaststellingen van meerdere dagelijkse weggebruikers uit de nabijheid van het kruispunt. Op z'n minst zou hier moeten nage gaan worden of niet onmiddellijk iets kan worden gedaan in deze zin. Het enige wat Erembodegem kan doen is ter plaatse het verkeer te regelen met eigen politiemen sen. Dit is continu zeker onmoge lijk. Voor 12.000 inwoners met slechts 8 politiemensen, waarvan één reeds langdurig riek is en een ander korpslid momenteel o< door ziekte is uitgeschakeld, zelfs een «spitsuurverkeersreg ling» niet uit te voeren zegt kommissaris. Nochtans zou zeker wenselijk rijn om alles het werk te zetten om hier toch t minimale politieaanwezigheid voorzien. Steeds meer en me nemen ook inwoners van Melde en Hekelgem (Affligem) dez verbindingsweg die naar he Groenstraat - Brusselbaan krui$ punt leidt als verbindingsweg na Aalst. Ook het aanlandende vet' laam ip de >e st ivond keer uit de andere richtingef^ neemt zeker niet af. Misschiet™ kan een verplichte richting Aal£n. langs de Heuvel reeds het kruis 0 punt gedeeltelijk ontlasten. Er zo nochtans zeer dringend een final oplossing moeten komen, hebben het reeds gezegd. Eé mensenleven is niet af te meten ii waarde aan om het even welki administratieve rompslomp, nod aan om het even welk kostenbed rag. E.A. VAN DER ELST Galat voorb Aalst Grott Het karik Ajoir Spijti 11 ui van a en he Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. STRUKTUURPLAN AALST In uw verslag van 2 april werden al de bijzonderste punten vergeten, nl. of er werkelijk inspraak was, of de voorziene parkings op de plannen reëel zijn, of het ontwerp een bedrei ging dan wel een goede zaak wordt voor het centrum, of er geen absolute prioriteiten die nen vastgelegd. Nooit hebben de Dekenijen zich tegen het prin cipe van het struktuurplan verzet. Er slopen ook vergissingen in uw verslag. Ik lichtte de moderator niet uit zijn zetel want hij vroeg de instemming van de zaal. Mijn tussenkomst duurde geen an derhalf uur. doch 16 minuten. Wij gaven GEEN twee folders uit, doch één. Het was de bespreking i.v.m. de COO-gebouwen die 65 minuten in beslag nam. en tenslotte bleek dat iedereen in de zaal ons standpunt deelde om de huidige toestand een schande te noemen die dringend moet veranderen. Dat hadden wij al gevraagd via de Middenstandsraad van... 25-4-72. en in datzelfde una niem advies deden wij reeds positieveen haalbare voorstellen o.a. in verband met de pendel parking. Sedert de eerste Aalsterse debatavond aller tij den wordt nu eindelijk terdege werk van ons voorstel terzake gemaakt en dat verheugt ons uitermate. Door de Dekenijen voor te stellen als een vijandige belan gengroep die enkel domme dingen beoogt, zal de verdere dialoog onder alle betrokkene® niet vriendelijker worden. Ik citeer even uit «Deskundigen» over verkeersvrije straten op internationaal symposium Leuven» waar de Kortrijkse Schepen Byttebier aanwezig was (april 1975): «Men moet zich hoeden zeer mooie architecto nische wandelstraten te bouwen, die leeg blijven voor leven en bedrijvigheid». Tegenover an dere steden heeft Aalst een grote achterstand op gebied van parkeergelegenheid. Na uw verslag begin ik mij af te vragen of de Dekenijen de eersten moeten blijven on lawaai-hinder te doen beteu gelen (De Wolf-Cosijns). tijdig te waarschuwen als een stinkend bedrijf zich nabij het hospitaal wil vestigen (Sulbb), op de eerste rij staan bij een milieu-mani festatie (Beton-Wegenbouw), het gebrek aan geluidsisolatie in een nijverheid aanklagen (Amy- lum), protesteren als het oudste huis van Aalst met Oranje plastiekverf wordt ingesmeerd (Lange Zoutstraat). het omhak ken van bomen signaleren (Atheneum), de konsumenten een wettelijke bescherming be zorgen (wet van 14 juli 1971), meewerken aan de T.V.-rubriek voor konsumenten «Wikken en Wegen», solidariteitsakties voor gehandikapten stimuleren zoals «Beter Leven Geven», een rol spelen in de kuituur, folklore, sport. enz. POL DE PAEPE Wn. Voorzitter Verbond Dekenijen

De Voorpost | 1976 | | pagina 2