len Draeck zij Hllaer geloofd 1 APRIL-BURGEMEESTERS TE OVER a OPHALING GROOT-HUISVUIL GEMEENTEHUIZEN IN DE FALLUINTJES TE KOOP GROOT AALSTERSE 1 APRIL DRAAK STEEKT KOP OP De Voorpost - 9-4-76 - 5 londerdagavond 1 april 1976 - ten stadhuize - een rustig jachtend koor, een aantal aarzelende (ook zij!) journalisten, krat Flash-mensen, een ronddolende kamavalist of drie, een Jantal deftig geklede dames en heren, een niete in de val rappende burgemeester De Bisschop (de raadszaal werkte inti-magnetisch op onze burgervader) een paar spionnen |an de Souvereine Caemere der Draeckeniers en dan nog... JEN WAERE DRAECK... Iwarte kledij - zwarte hoed - Iranje gestileerd motief op fpe hoed, onbeweeglijk, zit tend, belicht door een 500 [Vatt spot - Meesterlijk dra- 'TIS WAER 'T IS WAER... Stilpratende mensen luiste ren naar 5 sekonden stilte en dan zet «Het Snoerke» onder leiding van Edgard Van Den Brulledeavond in. Vierstemmig koor c't Snoerken» bracht zuid Afrikaanse liederen (el) De lente met haar toverstaf begin van nieuwe groei Een lentelied vol liefdevuur. Een vierstemmig koor, waarin de orgelende stem van Godelieve De Geyseleer - vol, krachtig, parelend en subtiel beheerst en toch for tissimo waar het moet de hoofdrol speelt. Een vierstemmig, lentelied, symboliek voor de Waere Draecken? Een nieuwe lente en een nieuwe Draeckenhis- torie? Zon, licht van vrijheid licht van blijheid licht van waerheid Zang van een nachtegaaltje een melodie verwoorden Edgar Van Den Brulle, diri gent krachtig maarsober, de stemmen en klanken bioei- en en groeien uit tot een ;onisch de raadzaal beheer- lend: een Waere Draeck lijkt toe hoe de aarzelende ieuwsgierigen het Waere iraeckengeschenk openen lat ze op hun stoel vinden. Een bruine briefomslag met jdaarin een plastiekzakje ver- lezeld van de volgende tekst «mé de komplementen van de Wooredrauken Tes ver eir oigen plooster- kentemauken. Enzetj ze boiten.» In die plechtig-prachtige mgeving van de raadszaal [voelden we dan reeds aan da er iets anders te gebeuren istond dan wat de meesten onder ons (lees ook: de sou vereine Caemere der Drae ckeniers) verwachten 20.30 UUR meesterlijk stuk vokale mu-v ziek Magna cum lande ge slaagd. Proficiat Broerkes! 21 UUR NIEMAND DENKT NOG AAN... Niemand denkt nog aan de Waere Draeken. ledereen luistert, geniet van parelen de zuid-afrikaanse liedjes. De Waere Draeck luistert mee en beheerst ondanks alles de zitting Naast de Draeck, links en rechts, 3 lege stoelen, de draak stekend met de aan wezigen? Op de groene tafel 7 gebro ken zwarte eierschelpen. Symbolisch? Het Snoerke zingt: Wees niet bang nie 't Es nie lang meer nie Tararaboemderei Tararaboemderei Zon symbool van oprechtheid Zon symbool van waer-heid zon symbool van warmte Tijd voor de boer voor 't zaaien 't planten en de vruchtbaar heid Wees niet bang nie 't Es nie bang meer nie Tararaboemderei En plots word de zangston- de, het vijfde leid, onderbro ken... 21.10 UUR STICHTING VAN DE WAEREDRAECKER Een steeds aanzwellende bromtoon vult de raadszaal met een plechtige sonore muziek... ledereen luistert samen met de voorzittende Waere Draeck naar: Muziek in dixielandstijl openbrekende eierscha len kippengekakel een reporter was aanwe zig toen zeven mannenfigu ren met zeven koppen op de borst de spreekdraeck op dracht gaven te spreken ledereen luistert naar de ma jestueuze melodie: also SPRACH/ZARATHOESTRA ledereen luistert naar «Het» van de avond Oilsteneers. Vandaag in het 3448 ste jaar van de Draeckenperiode, jaar van het ei, dag van de vis, uur van. 'k zal a goon emmen», uur dat de levende Enige Echte Ware Draecken, tot u spreken. Om 20.30 ur CHinese tijd of acht uren dertig of halverneigen Oils- tersen toid, gelijk ge zelf wilt, uurderWaer-heid. De echte kenners, de dra- kenkenners zullen wel we ten dat een drakenei slechts 3500 jaar na de worp open breekt zodat we de gebeur tenis van vandaag een pre matuurken kunnen noemen. Diegenen die willen spreken over een nest zwalpoieren zijn misschien niet eens zo ver naast de waarheid Dames en heren, de Enige Echte Waere draeck is niet uit CHinaafkomstig. Hij had zijn oorspronkelijke woonst Her, achter, daa keirk. Daar heeft de enige echte waere Draeck, een nestgedepo- neerd, maar is doen moeten uitwijken naar het Oosten, omdat hij tijdens het Pales- ticum gekollaboreerd had met een dynosaurus. Vandaar ook dat de latere nakomelingen van alle Ko- leiren begonnen te krijgen. Geïmmigreerde afstamme lingen verliezen hun plui men, hun tanden vallen uit en hun klauwen botten af. Ze gaan en vermenigvuldi gen zich en brachten reeds meerdere opvoeringen van «Veel leven om niets». Ze brengen misschien nog wel andere stukken in een eigen interpretatie zoals: «Het ei» van Félicien Marc- oeuf, of «De dood van een handelsreiziger» dat handelt over die zogezegde Oilste neers die naar Deiremonne moet gaan om de kost te verdienen. Misschien bren gen ze nog wel een opvoe ring van «La travestita» met de medewerking van een feestelijk koor. Dames en heren, luister nu naar enkele exclusieve uit spraken van de waere drae cken «Zeg nie da 'k vroeger bij de Draeckeniers was» Stichting van de «Waere Draecken» (el) «'t Kaan mé nie schillen, tès bekanst verkiezing en tèn zittekoeik in 't feestkomme- toit. «Neigen de dranken oeik oeisjepot?» «Tju toch!» «'t Noste Joór, stichttek de jongeren van de woore drau- ken «Eila, morgeirniezeej!» Oilsteneers, echte Drauken, blijven in de anonimiteit, zijn geen para- depaardjes, ze zijn echte Oilsteneers en lopen met karnaval niet rond onder het motto van «eeje mé gezien?» of 'k ben toch ne plezierigen hein» «Oilsteneers, Luister niet nor ons woerren mor pas op vér ons toeren 9.20 UUR SYMBOLISCH ZINGEN TER EREVAN DEN WAEREN DRAECK? Leven leidt naar sterven, Familie, vrienden gaan, ongewenst, ongewild, on gevraagd, De Vriend, een recht- door - zeeër, spottend, hekelend, iro nisch soms, hardleers als het moest, te genover bedrog en kwaad Herinnering aan een verle den, aan 't voorbije leed. 't Snoerke kweelt en vedelt met al de klankrijkdom van zijn stemmenmateriaal «Maak die tentzeil open... Vaertwel nou, die sonne es Wie donderdagmorgen geen slaperige oogjes meer had, keek in het centrum van Lede wat verwonderd rond naar de straathoeken. Tijdens de nacht hadden grapjas sen voor de eerste verkiezingspu- bliciteit gezorgd. Alle straten uit het centrum werden herschapen in een «burgemeester X-laan» En er werd voorwaar niemand vergeten. Al wie in Lede of in de toekomstige fusiegemeenten maar van ver of van bij zijn ambi tie had laten blijken voor een bur gemeestersjerp kreeg zijn eigen straat. De huidige burgemeester Gravez' genoot de eer, het Dorpsplein naar hem genoemd te zien. Op de deur van het gemeentehuis werd een plaatje aangebracht waarop eraan herinnerd werd dat dit binnenkort het «Fusie-rusthuis» zou worden. Ook de poort van de brandweer kazerne kreeg een beurt. Mede wellicht door de aanwezigheid van een bar in de kazerne, ver meldde dit plaatje: «'t Huis van Plezier; Weinig water - veel bier» Verder kregen Aimé De Brouwer, Frans Roelandt, Henri De Bruy- ne, Willy Ruyssinck, Maurits Minnebo, Cyriel Noël, Ernest Galle, Emery Verhelst, mw. Van Keymeulen, Denis De Pauw, Ju les Henderickx, Roger De Cuy- per, Alfons Grepdon, Emiel Vinck en Julien De Cremer hun eigen straat. In elk geval een aprilgrap die in sloeg bij de bevolking. MARCOLE I Met een er nogal officieel uitziend bericht werd de Meldertse I bevolking konde gedaan dat voortaan, in samenwerking van het I Meiderts en het Aalsters gemeentebestuur, en krachtens het I ministerieel besluit van 12 december '75 dat voorziet in de reglementering van gemeentelijke en intergemeentelijke reinig- heidsdiensten, te Meldert een driemaandelijkse ophaling van groot-huisvuil zou plaats hebben met eerste beurt verleden donderdag 1 apri. Dit dan voor de dorpskom, want de andere straten en wijken zouden later aan bod komen. Oud TV-apparaat, oud gediende (jm) Ofwel waren de berichten nogal vroeg verstuurd, ofwel werd er hier en daar iets verklapt, ofwel hebben de gemeentevaderen een goede neus voor dergelijke fratsen, feit is dat men het op het gemeentehuis vlug door had. Het gemeentebestuur zou dan ook het spel meespelen en vroeg aan de Meldertse grappenma kers. door middel van een bericht aan het gemeentehuis, dat de voorziene ophalingen dan ook stipt en ordelijk zouden verlopen. Op 1 april 's morgens was er. van groot-huisvuil, niet zo heel veel te zien. Wei stond hier en daar wat huisraad en prijkten ook op verschillende plaatsen afge dankte elektrische toestellen waaronder zelfs TV-apparaten. Aan het gemeentehuis zelf stond een reusachtige doos met allerlei rommel. Hoe ze daar kwam blijft voorlopig nog een raadsel. voorlopig inderdaad want buren hadden wel gezien hoe de kist woensdagavond rond 23 uur uit een wagen werd gesleept. Een paar mensen hadden er wel echt in geloofd en. ter gelegen heid van de jaarlijkse schoon maak. hadden ze deze kans benut om alles buiten te zetten wat ze meenden teveel te hebben en aan sommige huizen scheen dat heel wat. Het zou beslist geen kleine vrachtwagen mogen zijn om dat alles op de vuilnisbelt te krijgen. Een bewoonster meende er nog Te Meldert waren de brengers van een reuze-kist voor de zogenoemde ophaling van huisvuil aan het gemeentehuis nog niet zo lang weg of een buurvrouw, blijkbaar niet zo vast slapend, hoorde tvat lawaai, keek door het raam en zag, binst dat de Aalsterse wagen zich draaide, dat vlug een plakbrief aan de voorgevel van het gemeentehuis werd gekleefd, hetzelfde scenario zou zich ongeveer hebben afgespeeld te Moorsel, Baardegem en Herdersem. Ook andere gebouwen en inrichtingen werden beplakt zoals wachthuisjes van de bus. Te Moorsel prijkte op de poort van het arsenaal van de Moorselse pompier, in koeien vah letters, uiteraard rode, «Brandeweer Groot-Aalst». De plakbrieven meldend de verkoop van het gemeentehuis sneuvelden meestal nogal vroeg. De geest van Tijl Uilenspiegel schijnt inderdaad hier en daar niet meer rond te waren... Ie Moorsel was door tussen komst van een «wakkere» ge- mcentewerking te b uur 's morgens de affiche reeds ver dwenen. te Meldert onderging ze hetzelfde lot rond 9 uur. nadat ze dus door tal van mensen, met gemengde gevoelens was ge raadpleegd. Te Baardegem hing ze de hele dag en ook nog daarna. Allerlei koninientaar werd er bij geleverd. «'t Is toch erg hé meneer, ze hebben altijd gezegd dat na de fusionering te Meldert nog diensten zouden overblijven om de mensen te kunnen dienen, maar ge ziet het nu al. 't is nog geen fusie en de gemeentehuizen worden reeds verkocht.» «'t Moet wel presseren», zei een voorbijganger, «geen enkele dag respijt, in cén zitting af en dan nog slechts gedurende één enkel uur. Wie had dat durven denken?» «Dat ze met ons niet veel meer zouden inzitten, dat hadden we wel verwacht, maar dat ze er zo'n kort spel zouden mee maken, nee, dat hadden we écht toch niet verwacht!» «Als het gemeentehuis ver kocht is zal het ook met de rest niet lang meer duren», meende een ander voorbijganger. «Let er maar eens op, die wegwijzers en plaatsnaamborden met erop Meldert. die zullen er ook niet lang meer staan, 't Riekt hier al meer en meer naar ajuin... L.H. onder die veld es vaal en dof Hier in die Noorderland es mens en dier aan band In dieSuyderland es het nog vrij... Sublieme muziek, sublieme uitvoering, subliem (herha len mag hier wel)! onder strepen, symbolisch su bliem verklanken van het op zet der waere draecken Een lichte noot besluit deze stichtingszitting een jube lende feestelijke apoteose Opdracht aan degenen die eens waren vanwege die Waere... Icsegh adieu Marie... 't Avont gaet ons feeste aen... hé courage viva! Nog klinkt die waere muziek ons in de oren, nog myme- ren we na over die akade- misch - feestelijk - plechtig - humoristisch Waere draecken toespraak. We zouden zeggenNog van die woeren en die toeren? Hij die deze waere draecken- historie benijdt, werpe de_ eerste steen. K.D.N. twee oude beddebakken bij te zetten maar, haar inboedel overschouwend. vond ze het al welletjes en voegde er aan toe dat ze binnen drie maand toch ook nog wat moest kunnen buiten zetten. Iemand die er misschien niet helemaal aan geloofde had gezegd dat ze nu nog niets wou meegeven maar dat ze over drie maand haar schade zou inhalen. Een fantastische aprilmop was het niet. maar toch werd hier en daar wel eens hartelijk gegrin nikt. Wat kwaad bloed kwam er echter ook wel bij te pas... L.H. DE POLITIE MN DE m KARNAVALSTAO AALST V, VERTEERT GEEN VIS! Wordt het gemeentehuis te Herdersem verkocht (el) Het was eigenlijk te verwachten en het kon ook niet anders: de nakende fusie zou een dankbaar onder werp zijn voor de jaarlijkse 1 april grapjasserij. Al was de inspiratie dit keer niet ver te halen toch kon de uitwerking ervan voor verschillende «Partical Jokes» open staan. Wat er uiteindelijk uit de bus kwam was kortkernachtigveelzeggend en.zonder meer goed Te Erembodegem werd er fijntjes en ingehouden gelachen. Dat het gemeentehuis als «welgelegen en goed onderhouden pand» te koop werd gesteld zorgde voor de dubbele dosis hilariteit. Of er al dan niet kopers zijn komen opdagen op het Aalsterse stadhuis is ons niet bekend. Ook de Erembodegemse brand weer diende de 1 aprilgrap - spuwende Aalsterse draak te trotseren en moest hiertegen uitzonderlijk het onderspit delven. De affiche op het gemeentehuis te Erembodegem staat er nog (EL) «OPENBARE VERKOPING BIJ RECHTSMACHT»» Wegens ontbinding en in het vooruitzicht van de fusie van gemeenten, zal door het ambt van Notaris Michel Dragnon, met standplaats te Brussel, overgegaan worden tot de openbare verkoping van volgend goed. GEMEENTE EREMBODEGEM Een welgelegen en goed onderhouden pand met aanhorigheden en grond, thans in gebruik als ge meentehuis, staande en gelegen in Dorp 28, gekend ten kadaster sectie C nr.s 23 ghk, groot volgens meting en volgens kadaster 06are 45 ca. Deze eigendom begrijpt: kelderverdieping met o.a. ruimte voor wijnkelder. Gelijkvloers, ruime gemeubi leerde slaapkamers met gecapitoneerde deuren en dubbel beschot, speciale ruimte voor ingebouwde brandkoffer. Verdieping: ingerichte bar met koelinstallatie en voorzien van electrisch alarmsysteem. Op de binnen koer, allerlei stallen voor de kweek van andere huis dieren. Het geheel is voorzien van centrale verwar ming warm en koud stromend water en sanitaire inrichtingen, electriciteit. Te bezichtigende dag van de verkoping tussen 9 en 14 uur het goed wordt verkocht voor vrij, zuiver en onbelast. De kopers worden verzocht zich te voorzien van trouwboekje of eventueel huwelijkskontrakt. In gemettreding 1.1.77. Enige zitdag donderdag 1/4/76 om 15 uur in de raadszaal van het stadhuis te Aalst.

De Voorpost | 1976 | | pagina 5