"f 100 JAAR POSTZEGELKRING DENDRIA RAADSVERGADERING EN HULDIGING BOWLING TOTAAL UITGEBRAND *i"- t VAST ALS EIK WACHT TOT HET DONKER IS Een trieste aanblik.(MC) 12 - 16-4-76 - De Voorpost Levendige belangstelling voor uniek filatelistisch gebeuren. Op vrijdag 9 april 1976 werd de viering van 10 jaar postzegelk ring feestelijk ingezet. De zer talrijk bijgewoonde voorope ning was een succes over de hele lijn en de jubileumstem ming werkte aanstekelijk. Er was vreugde en voldoening bij de inrichters voor de ruime belangstelling. Vooral «kring»-voorzitter Luc D'Hondt mocht tevreden zijn. Dit was het hoogtepunt van een langdurige voorbereiding waarbij het er niet steeds heeft uitgezien dat het ooit zó ver zou komen. Maar einde goed, al goed. Postzegelkring Dendria kreeg de eer om de Olympische postzegelreeks in bijzondere voorverkoop te organiseren ter gelegenheid van zijn 2* lustrum. Het was meteen ook een totaal Erembodegems gebeuren. Niet alleen werd de Olym pische draad opgenomen tot in Rome 1960, waar Roger Moens als zoon van Erembodegem zilver oogstte, het bleek ook dat de gelegenheidsdatumstempel al evenzeer een Erembodegemse aangelegenheid was. Piet De Schrijver, als oudgediende bij de PTT en nu reeds 5 jaar op de filatelistishe dienst werkzaam, vergat even zijn tuin en schudde deze enig geslaagde Erembodegemse stempel uit zijn mouw. FEESTELIJK GEBEUREN Nadat Luc D'Hondt de talrijk opgekomen genodigden harte lijk had begroet schetste hij in zijn gelegenheidstoespraak de historiek van postzegelkring Dendria. Hij was niet weinig trots op de eer welke de vereniging was te beurt gevallen om, naar aan leiding van dit jubileum de voorverkoop van de «Mon treal» postzegelreeks te mo gen organiseren voor het Ne derlandse landsgedeelte. «Ook al is on ledental niet zó imposant en al kunnen wij evenmin bogen op een tradi tioneel bestaan, toch is onze filatelistische aktiviteit er zeker niet minder om geweest» Al dus voorzitter Luc D'Hondt. In de voorbije 10 jaar bleef postzegelkring Dendria bij de pakken niet zitten. Opgericht in 1966 en eigenlijk pas goed van wal gestoken werd reeds een postzegeltentoonstelling geor ganiseerd in 1968. Driejaar la ter, in 1971, mocht «Dendria» de Oost-Vlaamse postzegel dag inrichten. Voor deze gele genheid werd ook dan een stemmige herinneringskaart uitgegeven met het Termuren- kapelletje als onderwerp. Saman met het plaatselijke Davidsfonds werd dan in 1973 de 3® tentoonstelling opgezet met als motto «Verzamelin gen». Dat bij deze «verzame lingen» de Erembodegemse fi latelisten van Dendria sterk aan bod kwamen hoeft geen verder betoog. En stilaan zag «Dendria» dan de kaap der eerste 10 jaar na deren. Deze gebeurtenis zou extra feestelijk moeten be dacht worden en de meest stoute dromers dierven in een verloren moment wel eens denken aan een speciale voor verkoop. Uiteindelijk kregen die stoute dromers hun dromen voor werkelijkheid. Dit 10-jarig bestaan kon amper feestelijker worden omlijst. Als men be denkt dat pas een maand gele den het officiële bericht binnen liep dat de keuze op Erembo degem en op «Dendria» was gevallen, staat men even stil als men bedenkt dat alles nog diende georganiseerd en klaargestoomd in minder dan geen tijd. DANKWOORD. Voorzitter Luc D'Hondt stelde het op prijs om naar aanleiding van deze heuglijke gebeurtenis al diegenen te danken welke hebben bijgedragen tot het weisalgen van deze viering. Hij dacht hierbij vooral aan de ver antwoordelijke minister, aan dhr. De Kesel als 1" adviseur bij de filatelistische dienst van de PTT en aan zijn medewer kers, aan de ontwerpen van de dagstempel, de dorpsgenoot Piet De Schrijver, en «last but not least» aan Erembode- gemmer Roger Moens, die dit alles aan reëel Olympisch tintje gaf. Tot slot drukte Luc D'Hondt de hoop uit dat, post zegelkring Dendria ook straks op de voorpost van het filatelis tisch gebeuren mag staan, in dezelfde geest van de voorbije 10 Erembodegemse jaren, met de vaste wil om de komende groot-Aalsterse jaren al even succesrijk door te zetten. POSTZEGEL TENTOONSTELLING Tot slot verklaarde voorzitter Een korte zitting met enkele routine-agendapunten met als uitschieters het ontwerp-gewestplan en het reglement op de dansgelegenheden gevolgd door een aangename zo officieel ais gemoedelijke viering van een uit de anonimitiet gerukte en naar de top gebrachte Meldertenaar had plaats verleden vrijdag op het Meiderts nog steeds niet verkochte gemeentehuis. ONTWERP-GEWESTPLAN Nadat de gemeentenaren inge licht werden op twee achtereen volgende vergaderingen geleid enerzijds door Paul Stockman (dan vooral voor de landbou wers) en anderzijds door sche pen Jos Mattens (meer alge meen) heeft de Raad gunstig advies verleend o.a. aan de aanvragen betreffende de Mo lenstraat langs beide kanten, de Molenkouterstraat. de Eeck- houtstraat tot aan Petrus De Coninck. gans de Klaarhaag, de Waversedreef langs de rechter zijde. heel de Putstraat, de Truyenbosstraat en de voorziene sociale woonwijk. Verder werd aan alle bezwaren. trappen maar dan 1/4 meer. dus 125 cm per persoon Of te Meldert en omgeving vele dansgelegenheden aan deze voorwaarden in hun huidige staat voldoen, is wel een open vraag. ALLERLEI De goeverneur dankt de bevolking voor de gift van 25.000F aan het Provinciaal Rampenfonds. Proces-verbaal van het onder zoek der kas van de C00. voor het eerste kwartaal 1976: ver antwoord vermogen circa 166.000F. Rekening der Kerkfabriek St.-Walburga over het jaar 1975: ontvangsten ca 117.000F - Schepen J. Martens overhandigt het herinneringsgeschenk aan de wereldrekordhouder.(JM) ingediend, bij de gouverneur waarvan het gemeentebestuur zoals gevraagd in kennis werd gesteld, gunstig advies verleend. En nu maar afwachten. DANSGELEGENHEDEN Ingevolge de dramatische ge beurtenissen in een dansgele genheid enkele tijd geleden komt er nu een politiereglement op de dancings. Een lang geval, voor belanghebbenden ten ge meentehuize te bevragen, waar van we U. bij wijze van inlichting wel kunnen verklappen dat de toegang Icm breed moet zijn per persoon in de /aal. Waar dus bvb. .KX) personen kunnen aanwezig zijn zijn deuren nood zakelijk mei een gezamenlijke breedte van 3m. Zo ook voor uitgaven ca 115.000F. Batig saldo 2.207F. De aanstellingen van tussen- tijdige leerkrachten aan de jongensschool, G. Haverals van 9.2 a 16.2. en Marcel De Sloover van 17.2 a 26.2. werden door de Kaad bekrachtigd. Burgemeester Albert De Vos werd aangesteld als afgevaar digde van de gemeente bij Denderlec voor de vergadering op donderdag 6 mei. Aanpassing en éénmaking van de bepalingen in verband met het geldelijk statuut van het gemeentelijk personeel werden goedgekeurd. WERELDREKORD- HOUDER GEHULDIGD Na de raadsvergadering werd in bij deze prestatie aan en is verheugd en fier een dergelijke man onder zijn medegemeente- i:aren te mogen tellen. Na een dankwoord van Lode zelf werd hem door de schepen een prachtig herinneringsgeschenk, zijnde een fietser op marmeren vol:. aangeboden namens het gemeentebestuur, uiteraard mochten zijn echtgenote en moeder, die in de hulde betrok ken werden, bloemen in ont vangst nemen. En dan werden even dieet en regime vergeten en stroomde de schuimwijn over vloedig zodat de stemming, die er wel reeds inzat, hoog werd opgedreven. Lode, nogmaals proficiat! L.H. Luc D'Hondt de zeer belang rijke en uitermate interessante postzegeltentoonstelling voor geopend. Hij bracht een toast uit op de deelnemers en op het verdere succes en nodigde de aanwezigen uit om samen met hem de tentoonstelling te be zoeken. Ondanks de concurrentie van het heerlijke zomerweertje viel de 2-daagse tentoonstelling een zeer ruime belangstelling te beurt. Er werd begrijpelij kerwijze geen recordbezoek genoteerd, het zonnetje lokte vele gelegenheidsbezoekers waarschijnlijk naar andere ont spanningsoorden, maar de echte filatelisten kwamen zeer talrijk en van zeer ver zelfs op dagen. Rendez-vous over 10 jaar. Postzegelklub Dendria hield een interessante tentoonstelling.(JM) Vervolg van blz. 1 Intussen doet de brandweer al het mogelijke om verder uitbreiding te voorkomen. Het achterste gedeelte van de Bowling heeft men nog steeds niet kunnen berei ken. 11.25 uur: Sinds vele minu ten is het duidelijk dat er geen redding meer mogelijk is voor het brandende ge bouw. Het dak is nagenoeg volledig ingestort. Behalve het kafee, staat het hele ge bouw nu in lichtelaaie. 11.30 uur: De uitbaters van de Bowling bellen zelf naar de Aalsterse brandweer. De ze kan echter niet tussen beide komen, tenzij op vraag van de Leedse komman- dant, die van mening blijft dat de eigen brandweer het vuuralleen de baas kan. 11.40 uur: Met diverse brandwonden heeft men nu de brand geheel omschre ven, vooral via tuinen en daken van aanpalende wo ningen. 11.45 uur: De vuurgloed blijft aanhouden, maar het kafee is nog steeds gevrij waard. Enkele buren drin gen opnieuw aan bij kom- mandant Gravez om de tus senkomst van Aalst te vra gen. 12 uur: Intussen heeft de Leedse brandweer het vuur geheel onder kontrole en kan men stellen dat de aan palende woningen gevrij waard zijn. Gelukkig blijft het nog steeds windstil. 0.30 uur: een paar brand weerlieden betreden het ge bouw met zuurstofmaskers om een beter kijk te hebben op de vuurontwikkeling 0.45 uur: Even een begin van paniek bij de bewoners van de aanpalende wonin gen. De omstaanders wor den door de talrijke rijks wacht- en politiediensten naar veiliger oorden ge duwd: onder het achterste gebouw, dat nog steeds vlammen spuwt, ligt een tank met 5.000 liter stooko lie. De tank ligt wel onder een betonnen vloer, maar een eventuele instorting van het gebouw is niet uitgeslo ten Brandweer en politie kunnen echter iedereen ge rust stellen, dat hiervoor nog niet hoeft gevreesd te worden. Men wil enkel vei ligheid voor alles. 1 uur: pas nu wordt de eige nares van het gebouw, mevr. Van Keymeulen-Siau door pe esH i str het gemeentehuis, waar noch de vlaggen noch de lopers ontbra ken. een open huis voor alle bewoners Lode Beeckman plechtig gehuldigd. Na een openingswoord van burgemeester De Vos hield schepen van kuituur en sport Jos Mattens een toespraak waarin hij o.a. wees op de lange voorbereiding noodzakelijk om dergelijke prestatie te kunnen leveren, op de verzorging die de renner zich samen met een reeks ontberingen zelf moet weten op te leggen en uiteindelijk op de goede afloop van de poging. Niet minder dan 98.350km per uur op een fiets, zij het dan op rollen, is inderdaad een uitzonderlijke prestatie waarop Lode Beeck man met zijn familieleden, zijn klubleden van de V.K.M. ten wiens voordeel deze poging, tïnanciëel althans doorging mo gen fier gaan. Uiteraard sluit de ganse Meldertse bevolking zich derden gewaarschuwd, komt om 1.15 uur ter plaa se. 2 uur: De vuurhaarden zi grotendeels bedwongen, is enkel nog een grote roo ontwikkeling. De brandwe heeft enkele schijnwerpe opgesteld in het verwoesj gebouw en kan nu rustji beginnen aan het nablulf singswerk. 3 uur: Een ploeg van brandweerlieden blijft n| blussen, terwijl zes anderfl zich gaan verkleden om evejuu later de taak over te nemen j0v 6 uur: De laatste spuitgafAi; ten kunnen vertrekken. E|var gevaar voor een lïeropflajAn kering is verdwenen. r3' Ze laten enkel een troostelE**" ze ruïne achter. Behalve hjg^ kafee bleef niets meer ovq, eind. Maar dit kafee heek wellicht onherstelbaar geljS den onder het water. Ook de beide aanpalende banketbakker Ponnet haarkapper Hubert led^ ontzettend veel waterschip de. Ook de achterzijde vyh het brandende gebouw we£a heel wat waterschade gelj^ den, vooral dan door dh|in Van den Bossche, handelauai in naai- en konfektiemachse nes. Vele machines werdebe in allerijl naar buiten gj^ sleept. Gelukkig echter vojjj de omwonenden bleef hL de ganse nacht vrijwel wink stil. Bij een krachtige win! zou de katastrofe welliciz niet te overzien geweekt we MarcONi Voor de eerste maal werd door het Hofstaadse toneelgezel schap «Vast als Eik» een triller geprezenteerd. Men ging hiermee in op de vraag van velen die tijdens het vorig jaar georganiseerd referendum de hoop uitspraken naast de ko mediestukken ook eens een triller te mogen bijwonen. HET STUK De debuterende regisseur-Wil- liam Guns had samen met zijn uitgebreide schare medewer kers (17 man) het stuk van F. Knott: «Wacht tot het donker is» uitgekozen om het toneel publiek, dat twee dagen na mekaar massaal de vertonin gen bijwoonde, eens goed te laten trillen. Grotendeels is men in deze opdracht geslaagd omdat het stuk zelf vol spanningseffekten is opgebouwd, en een funktio- nele aanwending van geluids- en lichteffekten een verslap pende aandacht grotendeels wegwerkte. De twee grote te- mata van het stuk, namelijk «Waar ligt het popje?» en «Hoe zal Susy zich redden?» sluiten wonderwel op mekaar aan en houden de op spanning verlek kerde kijker onafgebroken be zig! Kortom, een ideaal vertrekpunt om in een aangepast dekor een vlekkeloze prestatie af te leveren. Iets waar slechts en kele akteurs volledig in slaag den, en dan ook van ons een pluim verdienen: AKTEURS Ann Daelman was als blinde echtgenote de spilfiguur die het dramatisch effekt hooghield dankzij een monumentale top prestatie die de andere spelers volledig in de schaduw plaat ste: praktisch gans de duur van de vertoning op de planken staan als getraumatiseerde persoon, wiens man (ten on rechte) van moord verdacht werd wantrouwig tegenover alle vreemden, die haar blind heid wilden uitbuiten, en steeds de juist berekende sen timentele ontboezemingen op het gepaste moment naar vo ren brengen, het is iets dat weinigen in haar plaats beter en verzorgder zouden op knappen! Haar man, vertolkt door Hendrik Wynendaele, werd door Ann volledig weg gespeeld, zodat de figuur van Mister Hendrix werkelijk te weinig aan bod kwam om zijn prestatie met een voldoende te krediteren. De drie boeven die het Susy Hendrix moeilijk maakten kwamen beter aan bod: Wil liam Guns deed het als Harry Roat werkelijk als een keiharde boef die voor niets zou terug schrikken bij eventuele ete- genstand. Ook Dirk Daelman kwam als charmeur goed uit de verf, het boef spelen ging hem minder af, maar dat zal wel lig gen aan zijn vroegere rollen, waarin we hem steeds als lol broek tegenkwamen. De derde schurk, André Eeckhout maakte wel veel teatrale geba ren en bewegingen, doch zijn snuitenwerk en mooi geartiku- leerde uitspraken gaven hem meer het air van een zachtge- kookte kabaretier dan van een geroutineerde huurdoder! Een nieuw geluid bracht de blonde verschijning Birgit Ver hoeven. Deze tiener diende met haar bevallig figuurtje als opluch tende faktor op de meest on mogelijke ogenblikken op te komen: zij deed dit met de no dige gratie en jeugdige spon taniteit zodat we haar optreden als een pluspunt kunnen opte kenen! De verschijning van de twee agenten in de slotscène was juist lang genoeg om Ge ert Meuleman en Stefaan Van Sinay te herkennen in hun mo derne klabakjassen. Het werk achter de schermt was ditmaal tot in de puntj geregeld: de geluidseffektt van Frans De Croock kapteei den steeds de volledige aantju dacht van het publiek. Ook df belichting, door Freddy Hei sens en Johan Brondeel verzorgd, en het dekor, door liane De Gols, Herman Meu| leman, Guido De Smedt, J( han Brondeel, Paul Temmei man en Remi Van Papegei waren funktioneel in meka; gestoken, ook het grimeretoii (Myriame Arijs) en de gebruikt^' rekwisieten (Frans De Cocl zorgen voor het welslagen vj dit stuk. Want afgezien van kele details was deze vertonini erg aangenaam om volger Het experiment om eens eei triller aan te pakken, werd ei onverdeeld sukses: het klatekei rend applaus na beide vertote' ningen zal Vast als Eik zich no<£c lang herinneren!!! DIRK DAELEMAI Vast als Eik uit Hofstade bracht «Wacht tot het donker is».(EL)

De Voorpost | 1976 | | pagina 12