.V. Aalst naar kwartfinale lustig G.S.K. leesterschap HULDE AAN VICTOR PENNFMAN verweer n Rosis Avanti Femina zonder problemen BC Gijzegem flatert tegen Rupa 'KORT SPORT :ker van België - Achtste finale 'Nationale Dameshandbal - Beker van België Zaterdag 17 april vanaf 11 uur INTERNATIONAAL HANDBALT0RN00I TE GREMBERGEN DENEN EN SASJA BLIKVANGERS Paaszondag 18 april in het St.-Maarteninstituut te Aalst 3e INTERNATIONAAL HANDBALTORNOOI VAN HV JOCHEWOA jde Nationale Golfbiljart Beker der Stad Aalst Schellebelle Waterpolo EERVOLLE NEDERLAAG Oost-Vlaams j'eugdkriterium werd afgelast Raf Constant: Roubaix Okapi- Nat. ploeg Engeland fresh Air - Lyra te Aalst Eendracht licht opties begin mei Finale schaal M. Haeck Reeksen Huldiging Quievrain - Noyon Kaatsdub Onder Ons A.C. Hamme: dames 21 .Aafct is de enige streekploeg die vrijwel zeker is van een Is in de kwartfinales voor de Beker van België. Vrijwel Sr schrijven wij aangezien de logische forfait overwinning verleden zaterdag nog moet geofficialiseerd worden. De wachtte bezoeker, Ent. Irmep kwam inderdaad niet opdagen, speler van Verviers kwam een halfuur te laat vertellen dat jezoekers niet zouden komen opdagen aangezien hij na de eren was vertrokken. Wij menen echter te weten dat Verviers nam aan een tornooi tijdens de namiddag Avanti zal zich rschijnlijk ook kunnen plaatsen maar diende zijn wedstrijd te stellen aangezien drie spelers van hun basisteam opge- d werden in de Belgische beloftenploeg. 00 Denderbelle is zoals vacht definitief uitgescha- door bekerhouder Se ll Denderbelle - Seraing 16-29. zonder keeper Volo, Staes en Colbassin, kon zich tijdens de eerste helft moei lijk losmaken van een plots kalm rondspelend Brabo. Na het eerste kwartier leidde Seraing weliswaar met 3-5 maar bij de rust slaagde Brabo erin een onverwachte 10-10 score op het bord te plaatsen. Keeper Wuest deed meer dan zijn deel om deze voor Brabo formidabele rust stand te bereiken. Na de rust tapte Seraing echter uit een ander vaatje. Brabo op gezweept door het onver wacht succes wou gaan wed- ijvere in snelheid met de bezoekers waar nu Roosen plats had genomen in het doel. Dit betekende natuur lijk de afstraffing. In amper 10' tijd scoorde Seraing zeven maal en het duurde tot een kwartier voor het einde voor aleer Brabo op penalty kon tegenscoren (11-14). Seraing ging echter door en aangezien Brabo verwarloos de ook mar iets taktisch te wijzigen aan zijn aanvalsop- stelling had de zeer beweeg lijke Seraing verdediging het len te onderscheppen en al leen vor keeper Wuest op te dagen. Enkele teleurgestelde Brabo spelers begonnen naar het einde van de wedstrijd nog te vitten op de scheids rechter zodat een flink ge- startte wedstrijd nog be droevend eindigde voor een de laatste weken onkennelijk Brabo. Scoorden De Batse- lier 6, Van Kerckhoven 1, Van Hout 4, Van De Velde 2, Timmerman 1, Van Der Ve- ken 2. BIS AALST-UILENSPIEGEL 19—22 tste kompetitiewedstrijd van het seizoen werd weliswaar nederlaag voor de thuisploeg maar tevens lukte de ploeg trainr W. De Boeck de beste prestatie van het seizoen, lenaakbaar kampioen Uilenspiegel werd het vuur aan de sche- f gelegd en Rosis speelde zowel technisch, taktisch en kwa Istrijdinzet een uitzonderlijk goede wedstrijd. De thuisploeg J een veelbelovende start en leidde na ongeveer 12' spel 4 62 via doelpunten van De Gendt, Meert en De Man. Rosis erin, dank zij een perfekt sluitende verdediging, het tsische gevaar" te bevriezen zodat 10' voor de rust nog s een thuisvoorsprong op het bord prijkte (76). leen spannend duel werd (j-ust bereikt met een 10- _jtand. Langs De Boeck en j Nleuwenborgh hield is nog een kwartier gelij- tred met de toekomstige nationaler (13-13). voor Rosis zou idsrechter Goderis even nogal lichtvaardige Ity's toekennen aan de 'kers die op deze wijze .5-17 geraakten 10' voor einde. Rosis trachtte nog achterstand op te halen f Ir de bezoekers konden ITvoorsprong veilig stel- ÏEen mooi seizoenslot voor Is dat beslist een meeval- werd als eerste jaars nationaler. Scoorden Meert 6, De Gendt 6, De Boeck 3, G. De Jaegher 1, Van Nieuwenborgh 1, De Man 2. Reserven. Rosis Aalst - Uilenspiegel 10-16. De Uilenspiegel doublures kenden dit seizoen de neder laag nog niet. Een flink spe lend Rosis hield gedurende een goede 10' gelijks tred (3-3) mar aan de rust leid den de bezoekers reeds met 5-9. Gedurende de tweede speelhelft bleef Rosis meer dan zich verdedigen maar echt bedregen konden zij de bezoekers niet Scoorden Van Impe 5, De Boeck 1, Podevyn 1, Van Snick 3. Avanti Femina heeft zich zonder problemen geplaatst voor de halve finales van de Beker van België. Tegen Ros Beiaard Dendermonde werd het zoals voorzien een eenrichtingswedstrijd die resulteerde in een afgetekende Avanti-overwinning. De Leb- beekse meisjes van trainer De Nil dienen nu de winnaars van de wedstrijd Tongeren-Herstal te ontmoeten. Van Aalst Sportief konden wij deze maal geen kommentaar loskrijgen, maar wij vernamen dat zij uitgeschakeld werden door Uilenspiegel met afgetekende cijfers. R.B. Dendermonde - Avanti Femina 5-23 Zonder Veerle Verhofstadt (voorgoed uit de handbalbe weging verdwenen kon Avanti niettemin een ruime 5-23 zege behalen tegen een moedig maar te zwak Den dermonde. Bij de rust leidde Avanti reeds met 0-9. Tijdens de tweede helft kon Ros Beiaard dan toch enigszins replikeren langs het duo Dooms-Heireman. Scoorden Avanti Muylaert 10, Moonen 3, Van Den Broeck 3, Van San 3, Van Den Borre 5. DINSDAG 20/4 om 21 uur Uiilenspiegel - Avanti Femina Dinsdagavond zullen wij we ten wie kampioen van België is voor het seizoen 1975-1976. Uilenspiegel en Avantii ont moeten elkaar te Borgerhout en de winnaar van deze wed strijd wordt Belgisch kam pioen. Normaal geven wij de Avanti meisjes de meeste kansen maar aangezien de wedstrijdinzet zo groot is gan wij ons niet aan een pronostiek wagen. Het ont breken van V. Verhofstadt is ontegensprekelijk een han- dikap voor de Lebbeekse meisjes. Wie mee wil reizen om de Lebbeekse meisjes aan te moedigen kan om 19 uur gratis met de bus mee. Good-luck Avanti Femina. EVA. Voorzitter J. Van Damme en zijn bestuursploeg hebben zeker niet de gemakkelijkste oplossing gekozen toen zij besloten met hun club SK Grembergen een tornooi in te richten. De bestuurs ploeg van GSK wou eens iets anders dan de toch wel weinig interessewekkende tornooien waaraan alle streekploegen deel nemen. in dat geval komt er zeker zaad in het bakje maar op sportif vlak blijft het gewoonlijk een vrij magere oogst. De inrichters hebben het nu over een andere boeg gegooid en zorgden voor een uitstekende tornooibezetting. Belgisch kam pioen Sasja zal partij geven aan de winnaar van verleden jaar Rodovre en de andere Denen Vidar Kopenhagen. Als vierde deelnemer komt Neerpelt, de opkomende ster aan het handbalfirnament, en als vijfde de niet te onder schatten Nederlanders van Olympos Vlissingen. En nu maar hopen dat het publiek talrijk zal opkomen en al dus de inspanningen beloont van een club ide veel veil heeft voor de propaganda van „goed'- handbal. Programma 11 uur Vidar Kobenhavn - Olympus Vlissingen llu35 Rodovre - Neerpelt 12ul0 Sasja - Vlissingen 12u45 Vidar - Neerpelt 13u20 Rodovre - Vlissingen 13u55 Sasja - Neerpelt 14u30 dames Ros Beiaard - Vidar 15u05 Neerpelt - Vlissingen 15u40 Vidar - Sasja 16ul5 dames Aalst Sportief - Ros Beiaard 16u50 Vidar - Rodovre 17u25 dames Vidar - Aalst Sportief 18 uur Sasja - Roodovre 18 uur Sasja - Rodovre 19 uur Prijsuitreiking op het terrein. 20u30 Deens-Belgisch ver- 20u30 Deens - Belgisch ver- broederings The-Dansant Zaal Grootzand Grember gen. Zondag, vanaf 10 uur, kunnen de handballiefhebbers hun hartje ophalen in het Sint-Maarteninstituut te Aalst Het bestuur van HV Jochewoa zorgde voor een flinke bezetting die op de twee buitenterreinen een keihard handbalvertoon zal verzorgen. De wedstrijden starten om 10 uur en de finales zijn voorzien vanaf 17 uur. De prijsuitreiking heeft plaats om 18.30 u. Deelnemende ploegen Poule A T.S.V. Eschhefen I H.C. Sparta II H.C. Eendracht Vrij II H.C. Heist - Zuiderkempen H.C. Kraainem II C.O. Wattrelosien Poule B H.C. Rosis II H.V. Jochewoa Don Bosco Zwijnaarde R.F.C. Rouen T.S.V. Eschhofen H Black Panters Mouscron i tj Grembergen heeft tegen At VVoluwe - Chap uitgedrukt in duide- winstcijfers. Een wed- warover echt niet zo- I te vertellen valt, uitge- len het feit dat G.S.K. I te spreken was over de Bdsrechter uit Dender- fe die het duidelijk ver ten hebben bij de Grem- pe handbalclan. hewoa speelde twee wed- |den tijdens de voorbije 'k. Het werden evenveel plagen al dient gezegd Aalst tegen Sporting 74 fcr niet onderlag. Wedstrijden l Grembergen - Ganshoren 24-16 anks G.S.K. de diensten ontberen van het ttersduo Vinck-Caudron een eveneens onvolledig redend Ganshoren de >ploeg niet bedreigen. Na yS veer 5' spelen leidde de sploeg reeds met 4-0 dank "Ttoelpunten van het duo ipondt-Seghers. Seghers er echt zijn avondje van en en kon een nochtans spelende bezoekende 'er elf maal het nakijken in. Ganshoren speelde wel fraaie wedstrijd maar jezien hun enige schut- Morgn, een persoonlijke 5 i ïking kreeg van G.S.K. jn fden zij er nooit in de j P'oeg echt te bedreigen. de rust leidde Grember- met 11-8. Tijdens het a van het tweede wed- dgedeelte dreef Seghers le 'oorsprong op tot 18-8. deze maximum voor- ig bereikt begon Grem- sn de zaken rustger aan wkken. Hiervan maakte shoren gebruik om ge- tred te houden met hun rtl^ren. Nog te vermel de diskwalificatie van De Mol. Scoorden Seg- 11. Trienpondt 4, De Mol ■S Van Haute 4, M. Van (te 1, Dauwe 1, H. Van 2. Jochewoa Aalst 27-7. Tegen leider At. Woluwe maakte een gehandikapt Jo chewoa natuurlijk geen scihjn van kans. Met Ecke- man in het doel werd de rust bereikt met ee nlO-2 stand. Tijdens de tweede helft nam L. Vlasschaert plaats tussen het doelhout maar ook hier aan stoorde de vlot spelende leidersploeg zich niet om de score steeds maar hoger op te drijven. Scoorden P. Die- pendaele 2, J.P. Cooreman 2, W. Eckeman 2, J. Diepen- daele 1. Jochewoa Aalst - - Sporting 74 16-19. Een zeer vlot spelend Joche woa Aalst heeft gedurende 45' de indruk gegeven de overwinning te kunnen beha len. Jammer genoeg voor de ploeg van voorzitter Vlas schaert konden zij het laat ste kwartier de Anderlechtse druk niet meer weerstaan zodat een nieuwe nederlaag hen te beurt viel. Deze maal met J. Diependaele in het doel leidde Jochewoa na 15' spel met 4-3. Vijf minuten voor de rust telde Jochewoa steeds een doelpunt voor sprong (8-7). Toen de rust aanbrak had de thuisploeg nog een winstgevende in spanning geleverd zodat een 11-7 voorsprong het beste liet verhopen voor het ver dere wedstrijdverloop. Tijdens het begin van de tweede helft leek het erop alsof Jochewoa deze voorsprong zou kunnen behouden (13-9 na 35') maar toen 5' later (14-12) de thuis ploeg een penalty onbenut liet kon Sporting 74 naderen tot 15-14. Meteen brak de weerstand van Jochewoa dat via een 15-16 stand 10' voor het. einde nog een 16-19 ne derlaag diende te inkasseren. Ploeg J. Diependaele, W. Eckeman 4, W. De Cock 4, W. De Boeck 3, L. Vlas schaert, De Ketelbutter 1, P. Diependaele 1, J.P. Cooreman 3, De Moor. Ondanks een 2-4 voorsprong is biljartclub Gijzegem er niet in geslaagd Rupa van zich af te schudden. Bijna alle kam pen werden betwist in drie Hoorton Cnlrol Pru/in Cnol. vinck redde de eer (1-5). Ook Cosmos A kwam moeizaam over de sloot tegen fcfe Leb beekse Zandmannetjes. Toch mooi van deze laatsten, he laas in een bekerwedstrijd gaat er maar één ploeg naar de finale. De tweede ploeg van Cosmos giaat ook naar de kwartfinale. Wat er te Moorsel gebeurd is weten we echt niet. Is hier 'n vergissing In het spel dan is de zaak gezond. Andersom fa naal. I)ii een bekerwedstrijd mag men maar 1 speler met een andere kwotering (In ca rambole moyenne) opstellen. Hand m Hand stelde er twee op. Volgens het bestuur van 'deze klüb moet een vergissing gebeurd zijn in het overschrij ven van de jaarkaarten. Het bestuur van de BGB Aalst (HOS* Hp7q 7a aU bes I echten. Rupa B zou voor zaterdagavond 20 u. moeten weten wat er aan de hand ts. BEKERWEDSTRIJDEN Uitslagen van 10.4.76 Cosmos-Zlandmannetjes A 3-3 Cosmos B-Koszen C 5-1 Johny Boys A-Hand in Hand A H. in H. C-Kasseist. A 4-2 Moorsel A-Sprinters A 4-2 Rupa B-Hand in Hand B 6-0 Gijzegem A-Rupa A 1-5 Koszen A-Sprinters B 5-1 Wedstrijden voor zaterdag 17.4 Hand in Hand' C-Gosmos A Koszen A-iMoorsel A Rupa A-Cosmos B J. Boys of H. in H. AjRupa B Ille afdeling B R.Z.V. (a) - Z.N.A. 5-0 Dat Aalst het hard te ver duren zou krijgen was reeds van verleden week geweten, daar Roeselare werkelijk aan de titel begint te denken. Zeer gelijkopgaande wedstrijd waarin Claessens, de score machine van Aalst, door de Roeselaarse verdediging volle dig werd lamgelegd. Het is slechts op het einde van de eerste periode dat Roeselare de score kon openen langs De Povere. Bij aanvang van de tweede periode wist De' Ceuninck de Aalsterse doelman met een goedgericht schot te verras sen. Naar het einde toe loopt Roeselare verder uit langs Wittouck. Derde periode zonder doel punten, maar waarin De Ceuninck een penalty onbe nut laat liggen. Waar in de vierde periode door iedereen gedacht werd dat Aalst op zwemgebied zou ineenstorten, is dit niet gebeurd. Aalst bleef aanklampen maar slaagde er niet in te doelen. Het was Roeselare dat ver der uitliep, met het hierboven vermelde eindresultaat. Tussenstanden 1-0, 2-0, 0-0, 2-0. RZV(a) Muylle, Gadeyne, De Ceuninck (1), De Clercq, De Raeve, Wittouck (2), De Povere (1), Soetaert (1), De Baene. ZNA Robbrecht E., Rob- brecht J.P., Roosen D., De Smedt C., Cassiman J., Claes sens H., Heyvaert N., Van Driessche W., De Saedeleer D. Op Paaszondag 18 april 1976 speelt SOS op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen E. Nieuwerkerken, een toon aangevende klub uit de 2e Provinciale Afdeling, en dit om 15 u. Vóór deze wedstrijd huldigd SOS zijn verdienstelijke speler, Vic tor Perreman. Victor Perreman voorstellen lijkt overbodig. Nochtans past het, nu de S.O.S. familie be sloot hulde te brengen aan deze ware klubspeler, naar aanleiding van zijn 250ste wed strijd', even de voetballoop baan van Victor te belichten-. Victor Perreman, afkomstig uit Nieuwerkerken. drukte zijn eerste voetbalschreden bij de plaatselijke klub. Na zijn hu welijk vestigde hij zich te Schellebelle en bekwam zijn overgang naar S.O.S. Sinds vele jaren is Victor een vaste waarde voor de ploeg. Is hij technisch geen volmaakte voet baller dan is zijn inzet totaal, een voorbeeld voor zijn mede- maats. Zijn uithoudingsvermo gen is onbegrenst. Victor draagt S.O.S. in zijn hart. Een mooi bewijs daarvan levert hij door wekelijks de jeugd van S.O.S. te trainen. Ook de zon dagvoormiddag rs „de Vi'kke" steeds present. 'Dan loopt hij rusteloos langs het veld, zijn jeugdige pupillen aanmoedi gend. Voor de eerste maal in de gesohiedenis van de Oost- vlaamse afdeling van de K.B. T.T.B. werd een door het P.C. geplande sportmanifestatie af gelast. Zaterdag II. moest im mers het jeugdkriterium door gaan in de feestzaal van het V.T.I. te Dendermonde. De zorg werd toevertrouwd aan TTC Herleving. De Herlevingers ■die, keihard aan de technische realisatie hadden gewerkt, wer den vrijdagavond rond 22 u. bericht dat het P.C. had be slist het kriterium af te ge lasten wegens gebrek aan be langstelling. Niet het volledig komitee maar de Gentse frak- tie heeft die beslissing geno men. Zo laattijdig dat een gan se reeks inspanningen en kos ten voor niets werden gedaan dioor Herleving. We veronder stellen dat heel wat grote klubs uit het Gentse hebben nagelaten het jeugdkriterium te propageren en dat het P.C. Oost-Vlaanderen ook niet ge noeg de aandacht op deze ma- Ook als mens hebben wij Vic tor leren waarderen. Hij is de man <lie steeds de goede geest in de ploeg tracht te hou den. Buiten de voetbalsport hebben wij Victor leren ken nen als een voorbeeldig en rechtschapen mens. Het S.O.S. bestuur beseft ten volle wat V. Perreman al die jaren voor de klub betekende. Zijn vele jaren trouwe dienst werden met dank aanvaard maar wij zijn fier te kunnen zeggen dat ondanks zijn 36-ja- rige leeftijd Vistor nog steeds een vaste waarde is van het 1ste elftal. Een vrij zware kwetsuur betekende echter voor hem een voortijdig einde van het huidige seizoen sei zoen waarin Vikke zijn 250ste competitiewedstrijd speelde. Het bestuur, de spelers en de supporters zullen van Paaszon dag een feestelijke dag ma ken, een dig die steedis in de analen van S.O.S Schellebelle zal gegrift blijven, een dag die Victor niet vlug zal ver geten. Proficiat Victor. nifestatie heeft gevestigd. De aankondiging via het bonds orgaan kreeg immers amper een halve bladzijde en in de tekst zat weinig of niets sti mulerend. Men kan zich ver der afvragen of de keuze van de datum de mindere belang stelling heeft in de hand ge werkt. Het P.C. moet dan de samenstelling van zijn kalen der maar eens herzien. De Oendermondse klub zal scha devergoeding vragen. V.C. In een omnium waaraan o.m. ook Patrick Sercu deelnam en dat te Roubaix de fans moest verstrooien in afwachting van de aan komst van de zwaarste voorjaarsklassieker van het jaar, deed Raf Con stant het uitstekend. Bel gië won tegen de Franse ploeg. Raf zelf schreef de wedstrijd op eigen kracht op zijn rekening. (mm) Op paasmaandag 19 april speelt Okapi in eigen zaal een wedstrijd tegen de na tionale ploeg van Enge land. Willy Steveniers zal in deze wedstrijd weder- optreden. J.V.H. De testwedstrijd Fresh Air Lyra die de vierde stijger naar de eerste klasse moet aanduiden wordt nu zaterdag te Aalst in de zaal Okapi gespeeld. Begin om 20.15 uur. J.V.H. Eendracht moet een drie tal opties van jongere spelers o.m. Vermeir en Vekeman lichten. Of dit al dan niet zal gebeuren wordt in begin van vol gende maand beslist zegde ons voorzitter Daeleman. J.V.H. Nu zaterdag wordt in de bekerkompetitie van het korporatief verbond Ge west Aalst de finale ge speeld. Of Bouw ofS.A.F. worden eigenaar van de schaal 'M. Haeck'. Deze wedstrijd heeft plaats in het F.F.R. stadion om 15 uur. J.V.H. Het Lebbeeks tapbiljart- verbond heeft beslist om vólgend kompetitiesei zoen te starten met kwamen reeds nieuwe in schrijvingen binnen en met de fusies voor de deur neemt het verbond enor me uitbreiding. (vds) De kampioenenploegen van het L.T.B.V. zullen gevierd worden in de zaal Halfweg op de Hogeweg te Lebbeke. De Zandman- nekens werden voor de vierde opeenvolgende maal kampioen. (vds) Bij de duivenbond Ver broedering te Lebbeke speelt men op 18 april Quiévrain en Noyon bij R. De Feyter in de Lange- straat en op 19 april Quiévrain bij J. Verdoodt, Opwijkstraat. (vds) Zondag won kaatsklub On der Ons van de Dijkstraat met 15-3 van 't Schuur- ken. Dit ondanks het feit dat Willy De Nul niet kon aantreden. Bij de uit blinkers waren nog Ru- dolf Duerinck en Hugo De Backer. De leiding van Frans Osselaer werd even eens geprezen. De Hamse atletiekklub be schikt over een sterk vier tal bij de scholieren dat reeds een paar overwin ningen behaalde in de 4x100. Dit zijn Sonja De Landsheer, Lydia De Meersman, Monique De Roover en Nancy Ruys.

De Voorpost | 1976 | | pagina 21