1 fTmrm— jf* WEGWIJS ALFABET IN EEN STADHUISADMINISTRATIE ZOMERSE SFEER TIJDENS WIJKKERMIS SCHIETBAAN MEN PLANTTE EEN BOOM ï.j - fHLj TSrrrrsr* 10 - 23-4-76 - De Voorpost Wekelijkse rustdag (ekona TH sche dienst) aangifte van gekozen rustdag, afstempefcond van het verplichte aankor jij iei gingsbordje. erke Afleveren van samenstelltyijve van gezin (bevolking): trotste boekje of vervangend dollet v ment meebrengen. heid Ve si neer Inlichtingen, gebruik sportvelden, zalen en hal, *e 1)1 terscholenwedstrijden die;on^ sport. 952 Afleveren van attesten v(laan stopzetting van bedrijvigh 19; (Sociale dienst) en mee brengen: attest van de soci 0 Zq verzekeringskas en schrijjtma ping van het handelsregisti imbt Tramkaarten (bevolking): 01 net tramkaart, eindafreken wan jaarwedde, naam en adres 'aad£ verzekeringsorganisme en test van de werkgever me rongen. (an9 Vaderschap (burgerij stand) ontvangen van voni sen van ontkenning van vadr.. schap. werH Vergunningsplichtige inri tingen (urbanisatie) aanvraa van exploitatievergunning voor gevaarlijke, ongezoi en hinderlijke inrichtingen, "\L lichtingen over samenstellr van aanvraagdossier. Verminderingskaarten £e 1 pensioneerden (bevotkira,s identiteitskaart en recente p$eer' foto meebrengen. besc Voetpad (urbanisatie) aanbied gen of vernieuwen van voetjdie c den: identiteitskaart meebredm gen. welk Voorhuwelijkssparen (sten lijke premie), meebrengen PR ingevuld aanvraagformulier )0rj attest afgeleverd door de rye n tualiteit. jen Vreemdelingen (bevolking) net aanmelding meebreng mg vreemde reispas en AL ate[ identiteitsbewijzen en -stukl betreffende de gezinsti' stand; 3 recente pasfoto's f vreemdeling ouder dan 12 j«iet (voor kinderen van min. en jaar: 2 pasfoto's); arbeidsvrer( gunning; attest van de werkf)^1 ver of attest van bestaansrr 3'nS delen; desgevallend een s(Skc diegetuigschrift; attest \&aU «garant» of onderhoudsverl^ot c ring. snic Aanvraag van beroepskaartynaé verblijfsbewijs meebrengenVej. Aanvraag van verblijfsbeiflnsf zen voor vreemdelingen: c/\al: verblijfbewijs en 1 recente pt^en foto meebrengen. noo Vuilnisemmer: herstelling 2na inlevenng bij verhuizing bur jn de stad; Stedelijke werkhuiz Hoge Vesten 66. Woonst (bevolking), aflever j Sl,l( van bewijzen van woonst: idfde titeitskaart van belangh«dm bende meebrengen. Van de A der Aanbestedingen via de V van vuilnisemmer en W van Woonst, loopt het allemaal langs een ondoorgrondelijke papierberg. En men mag dan voorzien zijn van trouwboekje en identiteitskaart, uitgerekend in die dienst waar men terecht moet, stelt men dan vast net nog niet het gepaste dokument bij de hand te hebben. Wie had nu ook ooit gedacht dat In deze samenvatting een paar de Sociale Dienst. Met aanbestedingen komt men terecht in de dienst open bare werken. Aanbestedingen hebben meestal plaats rond 15 uur en voor het afhalen van plans en lastenboeken mag men niet vergeten om vooraf te betalen bij de ontvanger en dan met het bewijs van betaling af te halen bij de administratieve dienst openbare werken. Aktiviteitsattesten, in toe passing van de vestigingswet, afleveren van aktiviteitsattes ten van de gereglementeerde beroepen en verstrekken van inlichtingen: Ekonomische dienst. Om het Adres van iemand te kennen is de juiste plaats de dienst bevolking en men brengt dan mede: zoveel mogelijk in lichtingen betreffende de iden titeit van de gezochte en even tueel laatst gekend adres. Adreswijzigingen binnen de stad, en van en naar andere gemeenten, alle identiteits kaarten en trouwboekje. Voor minderjarigen: de vereiste toe stemming of attest van toe wijzing, door de jeugdrechter. Eensluidende afschriften, hier voor kan men terecht op het sekretariaat ende originele dokumenten niet vergeten! Afsluitingen van bouwwerken: dienst urbanisatie. Akten van de burgerlijke stand: afleveren van afschrif ten en uittreksels uit akten en volgende gegevens: datum waarop de gewenste akte be trekking heeft; bij voorkeur trouwboekje voorleggen. Bij het verbeteren van akten: ont vangen van een vonnis tot ver betering of wijziging voornaam. Inlichtingen omtrent de geves tigde ambachtshandels ondernemingen: Ekonomische dienst. Om beer te ruimen dient men zich te wenden tot de stedelijke werkhuizen, Hoge Vesten 66, waar men zich kan laten in schrijven. De betaling dient te gebeuren aan de beerruimer. Begrafenispremie: aanvra gen voor oud-strijders, poli tieke gevangenen, wegge voerden en erkende weerstan- ders. Mee te brengen: ingevuld aanvraagformulier, uittreksel uit overlijdensakte, kaart of ge tuigschrift van de federatie. Met dit alles kan men terecht bij Inlassingen in het berichten- blad: kulturele berichten via Onderwijs-kultuur. Sportbe richten langs de afdeling sport en algemene mededelingen via het sekretariaat. Afleveren van getuigschriften in verband met de beroeps loopbaan in de dienst bevol king en men dient mee te bren gen: IDENTITEITSKAART VAN DE BELANGHEBBEN DE. Bommetjes afschieten kan, mits toelating via het sekretari aat. Uiteraard gaat het hier om het afschieten van bommme- tjes bij huwelijken! Bouwpremie, dienst urbanisa tie, waar men de akte van grondeigendom dient voor te leggen. Invullen van aanvraag formulieren indien op het grondgebied van Aalst wordt gebouwd. (Ook het sekretari aat en bevolking voor verdere afhandeling van het formulier). Bouwvergunningen, ook de dienst urbanisatie voor het aanvragen van bouwvergun ningen en betalen van taksze gels, ter verzending van de vergunning. Voor de machtiging tot oprich ting van een duivenhok moet men terecht op dienst.mili tie. Echtscheidingen, dienst bur gerlijke stand, voor het ontvan gen van vonnissen van echt scheiding en scheiding van ta fel en bed. Mee te brengen: vonnis, verklaring van niet- beroep of niet-verzet, beteke ning van het vonnis aan de te genpartij, uittreksel uit huwe lijksakte. Eretekens, dienst bevolking voor afgifte van de aanvragen ter aanvulling. Erfrechtverkla- ringen, bevolking, mee te brengen: trouwboekje(s) van de overledene, opgave van de adressen en burgerlijke stand van de erfgenamen, en in voorkomend geval het huwe- lijkskontrakt, akte van schen king onder levenden en testa ment. Erkenning kinderen (burger lijke stand) de erkennende par tij moet vergezeld zijn van 2 ge tuigen. Mee te brengen: uit treksel uit geboorteakte, indien het te erkennen kind niet in Aalst geboren is. Aangifte van geboorte (Burger lijke stand) mee te brengen: at test van geboorte afgeleverd door de geneesheer, trouw boekje, eenzelvigheidskaart van de aangever. De aangever moet vergezeld zijn van twee getuigen. Aanvragen grafkoncessie (Burgerlijke stand). Aanvragen tot hernieuwing van tijdelijke of eeuwigdurende koncessies. Bij hernieuwing dient men de datum van de koncessie mee te brengen. Voor het plaatsen en verplaat sen van grafzerken, kan men op het sekretariaat terecht. Ook voor het wettigen van handtekeningen, alsmede de identiteitskaart van de onder tekenaar meebrengen. Handelsboeken, viseren van handelsboeken, voorgeschre ven door de wet op de boek houding en de jaarrekening van de ondernemingen. Inlich tingen over inschrijvingen, schrappingen en wijzigingen van het handelsregister: Eko nomische dienst. Huisnummers: bij het toeken nen van huisnummers dient men mee te brengen: situatie schets met ligging van het on roerend goed met aanduiding van het aantal ingangen en met vermelding van de naaste be woners met hun huisnummer (ook vrijliggende percelen aanduiden). Zich wenden dienst bevolking. Huisnummers: bij het toeken nen van huisnummers dient men mee te brengen: situatie schets met ligging van het on roerend goed met aanduiding van het aantal ingangen en met vermelding van de naaste be woners met hun huisnummer (ook vrijliggende percelen aanduiden). Zich wenden: dienst bevolking. Voor het ophalen van buiten gewoon huisvuil kan men zich wenden tot de stedelijke werkhuizen, Hoge Vesten 66, waar men naam en adres kan opgeven. Men kan ook een briefje met naam en adres en vermelding «woensdagronde» afgeven aan het personeel van de reinigingsdienst tijdens de gewone ronde. Aangifte van huwelijk: mee te brengen: trouwboekje van de ouders der partijen, uittreksel uit de geboorteakte indien de partijen niet in Aalst geboren zijn, militiegetuigschrift afgele verd door de woonplaats van de bruidegom, en bewijs van woonst voor beide partijen af geleverd door de bevolkings- dienst van hun woonplaats. Voor het afleveren van bewij zen van huwelijksafkondiging: datum van het gepland huwe lijkmededelen. (Dienst burger lijke stand). Identiteitskaart (bevolking). Afleveren van NIEUWE identi teitskaart - meebrengen: een recente pasfoto en ofwel trouwboekje, identiteitsbe- wijsje (- 12 jaar) of bescha digde identiteitskaart. Bij VERLIES dient men mee te brengen: bewijs van aangifte verlies (politie) een politiever slag en 2 pasfoto's. Identiteitsbewijsjes voor kinde ren (- 12 jaar): trouwboekje of uittreksel uit geboorteakte meebrengen. Inentingen (sociale dienst): inentingen tegen pokken en po liomyelitis: doktersattest en trouwboekje voorleggen. Bij het aanvragen van een stadstussenkomst bij huwe lijksjubilea, datum van jubileum en feestviering meedelen aan de Burgerlijke stand. Aanvraag en afleveren van leurkaarten: zich wenden Ekonomische dienst en mee te brengen: handelsregister, be wijs van betaling forfaitaire taksverklaring van houder van hoofdleurkaart, fiskale zegels, oude leurkaart. Het afleveren van levensbe- wijzen, dienst bevolking: meebrengen van identiteits kaart van de belanghebbende. Bij het houden van loterijen dient men zich vooraf te wen den tot het sekretariaat en dient men volgende inlichtin gen te verstrekken: doel van algemeen nut, plaats, datum en uur van de trekking, prijs per lot, aantal loten, waarde hoog ste lot (1ste prijs), raming van ontvangsten en uitgaven. Militie: militiegetuigschriften voor huwelijk, plaatsaanvraag e.a., dient men het militair zak boekje of laatst ontvangen mili- tiedokument mee te brengen. Militieattesten voor mutualiteit, verlofkas, e.a., militair zak boekje voorleggen. Getuigschrift van kandidaat- vrijwilliger: militair zakboekje of laatst ontvangen militie- dokument; voor vrouwelijke kandidaten: trouwboekje van de ouders meebrengen. Aanvragen om uitstel van le gerdienst: aan te vragen in de loop van de maand januari en men dient mee te brengen: trouwboekje van de ouders en getuigschriften tot staving van de grond der aanvraag. Aanvragen militievergoedin- gen: zich wenden afdeling fi nanciën. Aanvragen tegemoetkoming aan minder-validen (sociale dienst) en mee te brengen: in gevulde aanvraagformulieren, trouwboekje en identiteits kaart Toelage aan minder-validen van Aalst, tewerkgesteld in een beschutte werkplaats. Mee te brengen: opgave van de ge presteerde of gelijkgestelde uren afgeleverd door de werk gever (handtekening te wetti- gen). Nationaliteit: (Burgerlijke stand) Aanvraag gewone en staats na turalisatie, afleveren van de wettelijk voorgeschreven for mulieren. Afstand van de Belgische na tionaliteit van niet-Belgische vrouw die huwt met Belg. De vrouw moet het bewijs leve ren dat zij de vreemde nationa liteit bezit of dat zij die door haar verklaring zelf herkrijgt. Verklaring behoud der Belgi sche nationaliteit door Belgi sche vrouw die door haar hu welijk van rechtswege een an dere nationaliteit heeft beko men. Mee te brengen: bewijs van nationaliteit vóór het huwe lijk. Verklaring van afstand Belgi sche nationaliteit tot ouderdom van 22 jaar, door niet- ontvoogde minderjarige kinde ren die Belg worden, wanneer de ouder die over hen het be- waarrecht uitoefent vrijwillig de staat van Belg verkrijgt of her krijgt. Afstand van de Belgische na tionaliteit na ontbinding van huwelijk door vreemdelinge die met een Belg huwt of wier echtgenote door nationaliteits keuze Belg was geworden. Nationaliteitskeuze tussen 16 en 22 jaar: de aanwezigheid van de ouders, voor hun toe stemming, is vereist. Afwijzen van de Belgische na tionaliteit door de vreemde linge wier echtgenoot Belg is geworden door keuze: aanto nen dat zij de vreemde nationa liteit bezit of dat zij die door haar verklaring zelf herkrijgt. Afstand van de Belgische na tionaliteit door niet-ontvoogde minderjarige kinderen, die Belg waren geworden, wanneer hun vader Belg is geworden door de nationaliteitskeuze; te doen tussen 16 en alvorens volle leeftijd van 22 jaar hebben be reikt. Aantonen: dat zij de vreemde nationaliteit bezitten of dat zij die door hun verkla ring zelf herkrijgen. 8e WANDELTOCHT: «TE VOET DOOR 'T LAND VAN AALST» 1 MFi 1Q7R Met medewerking van: Het Stadsbestuur van Aalst - VTB VAB - BLOSO - WOWB en de Wielewaaljongeren Dender- land. Vriendenkring F.F.R. pakt weer uit met haar jaarlijkse Wan deltocht Het sukses blijft stijgen, want ook verleden jaar werd een vermeerdering van 40 vastgesteld, zodat het aantal deelnemers tot 2.138 opliep. Dat Aalst en omstreken nog be ter kan lijdt geen twijfel, gezien 80.000 mensen in de onmid dellijke ndabijheid van de in richters wonen. Verder zijn de 20.000 leer lingen in de Aalsterse Scholen een groep waaruit toch nog meer moet kunnen geput wor den, alhoewel de jeugd reeds veruit het grootste percentage vertegenwoordigt. 70 De inrichters rekenen er dan ook ten stelligste op dat, vooral bij goed weder, het aantal deelnemers nog eens gevoelig kan stijgen. Zij zijn klaar om 3.000 wande laars over rustige, landelijke wegen te sturen van de ge meenten: Hof stade - Lede - I mpe - Smetlede - Massemen - Westrem - Erpe - Vlierzele - Erondegem - Serskamp - Oor- degem, al naargelang de ge kozen afstand. Er is keuze tussen: 13 - 25 - 35 of 45 km. Starturen: 13 km - 13 - 14 uur 25 km - 9 -11 uur of 13 -14 uur 35 km - 9 - 10 uur 45 km - 8 - 10 uur. Bevoorrading - kontrole - ver zorging: het is weer allemaal voorzien. Grote rustplaats in Smetlede. ledereen krijgt als beloning een brevet met als achtergrond de Middeleeuwse Landkaart van «Het Land van Aelst», alsook een tegeltje met afdruk van een pentekening van het Belfort van Aalst, eerste in een reeks tegels met geklasseerde ge bouwen en misschien zelfs van verdwenen stadsgezichten De bijdrage in de onkosten is heus niet overdreven. Er is een wisselbeker voor de school met het grootste per centuele aantal deelnemers. Er zijn prijzen voor Wandel- en andere Clubs, er is een gratis tombola, kortom, er is alles om een mooie dag buiten te bele ven met vrienden of vriendin nen en daarna fier te zijn op een gezonde lichamelijke pres tatie. Ouderdom speelt geen rol! De jongste schommelt rond 4 jaar, terwijl we ander zijds een beloofde deelname van een 82 jarige kregen. Ook deze uiterste ouderdommen worden beloond! Waarom doet U ook eens niet mee!! Startplaats en inlichtingen: Feestzaal F.F.R. Dendermondse steenweg 75 9300 Aalst Het was blijkbaar nog mogelijk om tijdens het zomers paas week-end de bewoners van de wijk schietbaan thuis te hou den. Ook al merk je zoveel niet meer van de «echte» wijkkermis en smeelt de sfeer meer in het te ken van een gezellig familiaal onder-onsie. Wandelend tussen de gepar keerde wagens en de sociale woningbouw snuif je toch dat ondiferniëerbare van een fees telijke atmosfeer Schietkramen en molens aan de rand van de Brusselbaan, bijna op de grens met Erembo- degem, zetten de nodige luis ter bij om het jonge volkje hun hartje te laten ophalen. De zomerse zon lokte talrijke wandelaars naar een ontspan nen wandeling in de prachtige omgeving van de Immerzeel, waar aan het sociaal centrum de tafeltjes met zonnescherm uitnodigde tot een aangename verpozing, terwijl verderop, bij de wielerwedstrijd, de renners hun rondjes aan het draaien waren. Terugwandelend langs de schietbaan verlaten we een jaarlijks terugkerende gebeur tenis waar de omwonenden er in slagen het kermis- evenement op hun eigen ge reide manier te beleven. Verklaring van afstand Belgi sche nationaliteit door niet- ontvoogde minderjarige kinde ren die Belg werden tegelijk met hun ouder, die over hen het bewaarrecht uitoefent; te doen tussen 16 en alvorens zij de volle leeftijd van 22 jaar hebben bereikt: Bijstand van de ouders is vereist Nieuwe bedrijven: vestiging nieuwe bedrijven, beschikbare nijverheidsgronden en gebou wen. Inlichtingen omtrent ge vestigde nijverheids-, ambachts- en handelsinrich tingen, vestiging nieuwe be drijven: ekonomische dienst. Verklaring dat een woning on bewoond is: dienst bevolking. Overlijden: mee te brengen bij aangifte van overlijden (dienst burgerlijke stand): attest van de behandelende geneesheer, identiteitskaart van de overle dene, trouwboekje van de over ledene of bij gebreke ervan een uittreksel uit de huwelijksakte, trouwboekje van de ouders of uittreksel uit geboorteakte in dien overledene ongehuwd is. 1 getuige. Pensioenen (sociale dienst) aanvragen rustpensioen: voor werknemers: trouwboek je, identiteitskaart en pensi- oenkaarten meebrengen; voor zelfstandigen: trouwboek je, identiteitskaart en naam en nummer van aansluiting van de pensioenkas der zelfstandi gen. Wanneer de echtgenoot(e) van de aanvrager reeds pensioen gerechtigd is, het laatste strookje meebrengen van de postassignatie. Aanvragen overlevingspensi oen of aanpassingsvergoedin gen: zelfde dokumenten als voor rustpensioen; ook per soonlijk pensioennummer mede brengen. Aanvraag om uitbetaling der vervallen en aan een inmiddels overleden gerechtigde niet- uitbetaalde termijnen van een sociaal pensioen: ingevuld aanvraagformulier en rekening van de begrafeniskosten meebrengen naar de sociale dienst. Buiten of lichtreklame (dienst urbanisatie), mee te brengen: aanvraag in dubbel gericht aan het kollege van burgemeester en schepenen en medeonder- tekend door de eigenaar, schets in drievoud met detail gevel en reklame en opgave van de breedte van het voet pad. Reispassen (bevolking): 2 re cente pasfoto's en het op voor hand afgehaalde en ingevulde formulier, en eventueel ook de vervallen reispas. Aansluiting op de riolering (uroamsaiie): identiteitskaart en 2.000 fr. te betalen in de ontvangerij. ste WOi leei De moeders openden hun portemonnee op de wijkkermis aan «den Tlr». (JM) Heerlijke rondjes draaien op de molens aan «den Tir». (JM) HETGEBEURDE IN UW STRAAT In de Kozendreef kwam de zesjarige Carla Sleeuwagen, wo nende Rozendreef 142 onder een auto terecht. Zwaargewond diende het kleintje in het ziekenhuis te worden opge nomen. Het kind overleed in het ziekenhuis. Op de Dendermondse Steenweg werd de wagen van Ronny Van Goethem aangereden door een personenwagen. De bestuurder bekommerde zich echter om niets en pleegde vluchtmisdrijf. Ter hoogte van de Dender mondse Steenweg werd een bromfiets terug gevonden. Uit een onderzoek bleek dat de bromfiets vroeger gestolen was. EREMBODEGEM In de Kleistraat op de brug die over de autostrade loopt kwam de bromfietser Benjamin De Vooght. wonende Brusselbaan 53a zwaar ten val. Hij diende ernstig gewond naar het zieken huis over gebracht Hij bezweek dinsdag aan zijn verwondingen. LEDE Aan de Keienberg kwam de fietster Viviane De Deckere, wonende Erpestraat 12 te Aalst zwaar ten val. Zij diende met ernstige verwondingen in het ziekenhuis te worden opge- Van vandalisme gesproken. (EV) Men plantte een boom, maar hij staat er niet meer. Tijdens het voorbije week-end sneu velde niet alleen zbovenstaand eksemplaar, ook andere jonge boompjes in de buurt van de uitgangswijk aan de Boter markt moesten het ontgelden. De lege aardekuilen in het voetpad worden van week tot week talrijker. Voor de dancing The Kings werden de kuilen zelfs reeds geplaveid. Ook de groen parkjes, her en der verspreid, in onze stad, moeten het ontgelden. Het tere jonge groen is een maar al te gemakkelijke prooi van de u I gelaten jeugd. Op het pleintj I gelegen op de hoek van Sint-Jobstraat en de Nieui beekstraat was vorige zondi een jong boompje het mikpu van met hoefijzers werper» jeugd. Dat men met de zwa ijzeren hoefijzers het boomp fel kon beschadigen besefte de jongeren waarschijnlijk nit De lente en de eerste zonnic dagen zijn in het land, mai voor het jonge groen zijn h zwarte dagen! S

De Voorpost | 1976 | | pagina 10