Vrije Tribune STADSPARK KRIJGT BIJZONDERE WAARDE 2 - 23-4-76 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. KRISTENDEMOKRATEN VERONTRUST Zeer interessante politieke lek- tuur vorige week, in de Vrije Tribune van «De Voorpost» en in «De Volksmacht» van het ACV. Dezelfde «Volksmacht», let wel, die een flink steentje bijdroeg om PVV-minister De Clercq aan te klagen bij het achterhouden van het verslag omtrent de fiskale fraude, waaruit bleek dat het in de hoogste mate de rijken in dit land zijn die de staat bedrie gen: de rijkste 5% voor 50 mil jard! In voornoemde Vrije Tribune kwam de bijdrage deze maal van Roger Van Keymeulen, lid van het arrondissementeel CVP-bestuur. Hij komt, na een korte inleiding over de toestand waarin het land verkeert, we liswaar tot het besluit dat er so berder moet geleefd worden, maarmen moetzijn handen afhouden van de sociale ver worvenheden, men mag aan geen sociale inkrimpingspoli- tiek doen. Deze stellingname is zeer be langrijk. En al is het een feit dat wij verder omtrent de bezuin igingsmaatregelen die R. Van Keymeulen voorstelt met hem een vruchtbare polemiek zou den kunnen aangaan (waar voor hier de plaatsruimte ont breekt), het is deze opmerking van hem die het artikel tekent. Dat hij zich verder vergist, wanneer hij «in de eerste plaats» op Premier Tindemans rekent om te beletten dat de soberheidspolitiek gevoerd wordt ten koste van, zoals hij zelf schrijft, «de reeds zwaar getroffen arbeiders, bedien den, zieken, gepensioneerden enzbewijzen de feiten zelf Tindemans WIL maatre gelen tegen deze mensen. Hij verdedigt deze maatregelen zelf. Hij wil er de CVP-fraktie, kristendemokraten inbegre pen, toe dwingen. Hij zal des noods, naar zijn eigen woor den, volmachten eisen! Hij doet nog meer Tindemans. Zo heeft hij te Rijsel voor de journalisten van Radio Luxem burg verklaard, dat hij het mo nopolie van RTB en BRT zou willen aangevuld zien met een kommerciële zender. En wie krijgt hij vanzelfsprekend als overtuigd bondgenoot? Diane D'Haeseleer, bloedeigen doch ter van PW-staatssekretaris Louis D'Haeseleer, is reuze- entoesiast en wijdt er in hetzelfde nummer van «De Voorpost» haar ruimte van de Vrije Tribune aan. Waarbij ze het heeft over de «konserva- tieve houding van de huidige machthebbers in de twee zend-instituten» (zijn dat soms linksen?!!!), en met uitbundige geestdrift pleit voor reklame op onze beide officiële zenders. «De Volksmacht» van 16.4.76 heeft daar echter een andere mening over. Zij kan Tinde mans op dat vlak absoluut niet volgen. Zij herinnert er aan dat Tindemans een dergelijke ver klaring reeds vroeger deed, en dat zij er tegen in ging. Zij wijst er op dat de BRT het steeds moeilijk zal hebben tegen an dere buitenlandse uitzendin gen, die meer en meer in de klauwen geraken van «de bru tale en skrupulloze haaien van kommerciële omroepen». En wat is het besluit van «De Volksmacht»? Zij vraagt zich af wie de raadgevers zijn «die de naïeve premier zoiets hebben ingepompt». Dat hij daar op in gegaan is, is voor haar «even pijnlijk als grenzeloos ontmoe digend». Welnu, zo het verheugend is, dat in het ACV en zelfs in de CVP sommige mensen zich over de regeringspolitiek gaan vragen stellen, dan getuigt het toch ook van een bepaalde naïviteit dat zij de druk en de greep van de geldhaaien van binnen- en buitenland op de regering niet vroeger hebben gezien. En niet alleen omtrent TV-uitzendingen! Maar het is beter laat dan nooit. Het is in derdaad hoog tijd, dat degenen die zich kristendemokraten voelen, zich gaan inzetten, om én degenen die er een anti- arbeiders- en anti- en anti- demokratische politiek door drukken en voor een gedeelte door de kristendemokratie doen dekken, én degenen die bereid zijn deze politiek door te voeren, de pas af te snijden. Maar er zal méér nodig zijn dan ergens een protest in de ko lommen van een weekblad, er zal méér nodig zijn dan de uit drukking van pijnlijk aanvoelen en ontmoediging. Ook het ACV-kongres heeft daarvan 'n paar weken geleden doorheen roerige debatten het bewijs gebracht. Het is onze hoop, dat de kristendemokraten zich daar met de dag meer van be wust worden. RAY DE SMET NA DE PAASRUST Deze week zal zeker de paas- rust een einde nemen op het politieke valk. Het parlement staat voor een nog zware opd racht. Een aantal wetten in uit voering op de fusies moeten nog worden besproken en goedgestemd opdat de wer king van de nieuwe gemeenten mogelijk zou worden. Daar naast volgen de maatregelen op de noodzakelijke sober heidspolitiek die door de rege ring werd aangekondigd na het herstelprogramma. Ook de begrotingen voor 1977 zullen in dat zeifde kader aan de orde komen. Verder zal de regering gecon fronteerd worden met de so ciale programmatie in over heidsdienst, waarover reeds standpunten werden genomen door de syndicale organisaties. Een staking in die sektoren is trouwens niet uitgesloten. Een niet te onderschatten struikelsteen is zeker Schaar beek en de houding van bur gemeester Nols. Hier dient de regering kordaat op te treden en de middelen te gebruiken om het Arrest van de Raad van State te doen uitvoeren. En ondertussen moet de regering de strijd voortzetten tegen de inflatie en de werkloosheid. Problemen die ondanks de herneming en de voortzetting van de economische herop bloei blijven bestaan, en waar voor slechts als oplossing het overleg en de gezamenlijke in spanning bestaat. En inmiddels naderen wij de gemeentelijke verkiezingen die misschien minder nationaal maar zeker in de nieuwe fusie gemeenten alle aandacht krij gen van de partijen. Vooral de belangrijkheid van de nieuwe verkiezingen kan niet ontkend worden. De noodzakelijkheid is er trouwens opdat alle krach ten voor een gunstige uitslag op 10 oktober zouden worden ingezet. Deze verkiezingen zul len immers zeer belangrijk zijn voor de inwoners van de ge meenten door de houding die de bestuurders mogen zuilen aannemen. Het zal aan de kie zers zijn deze vertegenwoordi gers aan te duiden in wie ze vertrouwen hebben en die morgen waar kunnen maken wat vandaag wordt gesteld. Die keuze is niet gemakkelijk. Maar zeker is dat dezen die in het verleden bereid waren ver antwoordelijkheid te dragen, morgen de beste waarborg bij de zware taak voor de tot standkoming van krachtige, dynamische en leefbare ge meenten zijn. Diane D'Haeseleer COMMERCIËLE ZENDER Met zijn verklaring als gele- genheidshoofdredacteur van de RTL te Rijsel op 10 april over de wenselijkheid in België van een commerciële omroep, heeft premier Tindemans een dikke steen geworpen in de po litieke kikkerpoel van ons land. Dat hij vooraf waarschuwde dat deze wenselijkheid een persoonlijke idee was, waar voor momenteel geen parle mentaire meerderheid te vin den is, heeft niet belet dat men in de politiek-rustige Paas week daarop van diverse zijde is gesprongen als een honge rige wolf op een onschuldig lam. Wat heeft de premier gezegd? Dat naast de monopolie - bezit tende RTB-BRT in ons land een commerciële zender wen selijk zou zijn, net zoals in En geland, naast de befaamde BBC, ook de commerciële ITV bestaat. Het beheer van een dergelijke zender zou kunnen toevertrouwd worden aan de gemeenschap van de dagbla den, die op deze manier de kans zouden krijgen om uit hun financiële moeilijkheden te ge raken. Nu krijgen de kranten subsidies van de Staat, m.a.w. helpt de belastingsbetaler de kranten in leven houden. Hierbij passen wel enkele be schouwingen. Primordiaal moet worden gesteld dat het teloorgaan van een krant en zelfs van een weekblad een zwaar verlies is voor de demo cratie. Dat de Staat financieel moet tussenbeide komen, is in de grond spijtig, maar totaal onontbeerlijk om een echt vrije informatie blijvend toe te laten. Sommige menen nochtans dat, op langere termijn, deze staatssubsidies zullen drukken op de vrije berichtgeving, d.w.z. dat een of andere rege ring wel eens condities zou durven stellen. Elke subsidiëring ontlokt na tuurlijk bij heel wat mensen argwaan en vooral wrevel. De tegenstanders van een com merciële zender zullen aan voeren dat de geldschieters, in casus de adverteerders, meer nog dan een regering de infor matie zullen beïnvloeden. Dit gevaar is zeker reëel, maar daarom dacht premier Tinde mans aan de gemeenschap van de dagbladen, waarin alle ideologische strekkingen ver tegenwoordigd zijn, zodat een objectieve berichtgeving niet onmogelijk is. Het debat rond een commer ciële zender roept onmiddellijk drie vragen op: reclame via de media, de middelmatigheid van de officiële zender, de ob jectiviteit in de voorlichting. Via de buitenlandse zenders is men reeds geraakt aan de re clame via de TV en, vooral in de gulden tijd van de piraten zenders, via de radio. Het be kijken van enkele reclame spots valt weliswaar beter mee dan het aanhoren van reclame, maar wij zijn van oordeel dat een groot deel van de bevol king niet erg warm loopt voor deze vorm van reclame. Dat deze buitengewoon negatief uitvalt v.d. geschreven pers, hoeft niet meer herhaald. Kan, met het voorstel van de pre mier, hier een compromis wor den gevonden? Het probleem zal in ieder geval zeer nauw keurig moeten bestudeerd worden, omdat het nog heel wat andere facetten heeft dan de louter financiële. Men stampt geen open deur in als men zegt: middelmaat is troef op onze officiële zenders. Nederland wordt geprefereerd voor de TV, voor de radio zoekt men naar posten, waar niet zo veel wordt gezwetst. De zaterdag- en zondagavond gezinsavonden bij uitstek houdt men zo wat de gek met de kijkers. Is het dan verwon derlijk dat, vooral de kinderen, gaan zoeken bij buitenlandse zenders? Ook dit debat is niet uitgepraat. Ten slotte de objectiviteit in de voorlichting. Het loopt vooral de spuigaten uit bij de RTB, waar enkele gauchisten zich het monopolie toeëigenen van wat mag en niet mag. De BRT lijdt minder onder dat euvel, al hoewel op sommige praatpro gramma's heel wat zou kunnen aangemerkt worden. De be richtgeving is evenwel een gemakkelijk te manipuleren ding, zodat de luisteraar of kij ker vaak ongemerkt een her- senspeling ondergaat: de wijze van selectie van het nieuws, de gevoerde gesprekken, de voorstelling van de gebeurte nissen, enz., dat alles is een machtig orgaan in de handen van de radio- en TV- journalisten die geen concur rentie te vrezen hebben. Het debat begint nog maar. Ja renlang heeft men bepaalde zijde gewezen op het nefaste systeem van de «zuilen» omroepen in Nederland en daartegenover de zaligma kende officiële omroep van ons land gesteld. Maar... hadden wij in België maar een omroep bestel dat, qua niveau, de ver gelijking met Nederland kon doorstaan! Hubert Van Wambeke Arr. Voorz. CVP EUROPA ZAL SOCIAAL EN DEMOKRAT1SCH ZIJN OF ZAL NIET ZIJN! In een vorige aflevering heb ben wij de Europese problema tiek klaar gesteld, zoals die zich momenteel aan ons voor doet. In feite staan wij voor de keuze' ofwel voortgaan op de nationalistische toer met alle catastrofale gevolgen van dien op termijn op economisch en sociaal gebied, waarbij al onze Europese landen de speelbal worden van machtige multina tionale ondernemingen en van machtige politieke blokken, ofwel resoluut de weg opgaan van een daadwerkelijke Euro pese integratie. Voor ons is de keuze duidelijk: wij opteren voor een onafhan kelijk, vooruitstrevend en de- mokratisch Europa. Twee aspecten dienen hier onderscheiden te worden: vooreerst het institutionele, m.a.w. welke instellingen moet dat Europa krijgen en welke bevoegcfrieden moeten deze instellingen krijgen. Vervolgens het inhoudelijke: welke politiek moet dat Europa gaan voeren. Dinsdagavond jl. stelde Luk Kieckens een reuze werk voor aan de pers. Hij is de initiatiefnemer en promotor om de bijzonderste bomen van het stadspark te inventariseren, op plan te brengen en een repertorium te verzorgen, waarvoor hij de medewerking kreeg van het stadsbestuur, in 't bijzonder schepen De Neve, om tot de praktische realisatie over te gaan. EUROPESE INSTELUNGEN Gans algemeen kan gesteld worden dat wij een Europa wil len, dat begiftigd is met demo- kratische instellingen, die een daadwerkelijk Europees be leidsniveau (dus een suprana tionaal Europa) garanderen (en dus geen intergouverne menteel Europa), en waarin de Europese arbeidersbeweging aan haar trekken komt. In concreto betekent dit: een waarachtig Europees Parlement (en geen vergade ring), opgevat als het demokra- tisch controleorgaan op de Eu ropese executieven, beschik kende over uitgebreide budget taire bevoegdheden, wetge vende initiatiefrecht op be paalde gebieden en in toene mende mate medebeslis singsbevoegdheid •samen met de raad van ministers. Uiter aard dient dit Parlement recht streeks verkozen te worden en dit vanaf 1978! Versterking en uitbreiding van de bevoegdheid van de Europese Commissie, die de motor moet worden van de Eu ropese eenmaking. De Europese Commissie zou dienen te beschikken over een volstrekt initiatiefrecht en over meer eigen bevoegdheden (een verregaande uitvoerende macht), dit alles onder controle van het Europees Parelment De samenstelling van de Euro pese Commissie zou dienen de weerspiegeling te zijn van een politieke meerderheid in het Europees Parlement. De ministerraad en de Eu ropese Raad, momenteel de enige beslissingsorganen, zouden in de toekomst hun be slissingsbevoegdheid op wet gevend gebied moeten gaan delen met het Europees Par lement. De Raad dient even eens onder controle van het Europees Parlement gebracht. Het Economisch en Sociaal Comité, orgaan waarin de vak bonden vertegenwoordigd zijn, moet aan invloed winnen. Zijn adviezen moeten in de toe komst meer bindend te zijn voor de Raad van Ministers (van groot elang voor de reali- zatie van het sociaal Europa). Zijn samenstelling dient on- verwijdl herzien te worden, ge zien deEuropese vakbeweging hier slechts 1-3 van de zetels bezet. Rekening houdende met het belang van de arbei dende bevolking in W. Europa, heeft de arbeidersbeweging recht op een veel sterkere ver tegenwoordiging. De oprichting van een Eu ropees Economisch en Sociaal Planbureau.De oprichting van een Europees Antikartel- bureau en een Europese Prij- zencommissie. Verder zou er ter verster king van de financiële controle op het financieel beheer een volwaardig Europees Reken hof dienen te komen. Blijven dan nog het Euro pees Hof van Justitie, de Raadgevende Comités, e.d. Van belang is tevens dat de Sociaai-Economische driele dige topconferenties, waaraan de vakbonden, samen met het patronaat en de ministeries van economische zaken, fi nancies en sociale zaken deel nemen geregeld samengeroe pen worden en tot concrete re sultaten leiden. Met de fusie van de Euro pese verdragen naar boven toe en het werkelijk toepassen van de regel der meerderheidsbes lissingen in de Raad zou Eu ropa ook een stuk kunnen op schieten. Het woord is nu aan de Minis terraad om blijk te geven van verantwoordelijkheidszin: wanneer een overgrote meer derheid van de Europese be volking een politieke Unie en rechtstreekse Europese Par lementsverkiezingen wil (let wel: ong. 70% van de Fransen zijn ook voor direkte verkiezin genvan het Europ. Parelment!) kan de Europese Ministerraad nog moeilijk neen zeggen zon der zijn geloofwaardigheid te verliezen MARTIN HUTSEBAUT Pol. Secr. BSP-Aalst Met Paul Van den Bremt, een bio loog uit Leuven en de heer Fobert, besteedde Luk Kieckens ettelijke uren in het stadspark. Aanvankelijk stond Luc Kieckens helemaal alleen met z'n idee. Het groeide bovendien uit hoofde van z'n hobby hout bewerken. Voor hout zijn bomen nodig en hieruit volgt dat men ook de bo men dient te kennen. Tot zijn niet geringe verbazing stelde hij vast dat men van bomen in het alge meen niet veel afweet. Nog min der van de schat die het Aalsterse stadspark te bieden heeft. Ruim anderhalfjaar geleden zette Luc Kieckens zich aan het werk. Thans heeft hij ruim 1150 bomen opgenomen en op een bijzondere wijze in plan gebracht. Niet zon der moeite, want het origineel plan van het stadspark, van sche pen De Wolf destijds aan schepen Ringoir overhandigd, is spoor loos Er was geen plan beschik baar van het nu 60 jaar oude park, dat juist was en wat er op stond van bomen, was zuiver fantasie. Als volkomen leek in het vak zette Luc Kieckens zich aan het werk om zelf een plan te maken. Hij begon met de bomen in het stad spark op te tekenen door alles zelf uit te meten met een koord van 25 meter en is ook alle bomen gaan uitpassen om over te zetten op het nieuw plan. Op het ogenblik zijn 2/3° van het stadspark op een verantwoorde en bovendien wetenschappelijke stadshovenier - brigadier, die als hoofdverantwoordelijke voor het park de heer Kieckens aan het werk zag en begrip toonde voor diens initiatief. Het werk van de heer Kieckens valt niet te onderschatten, temeer omdat er een schromelijk gebrek is aan boomkenners en het was de heer Louis Flobert die verwees naar de wellicht zeldzame specia list in Dendrologie, de enige boomkenner,, de 84-jarige Ame- linckx, die instond voor het be heer van al het groen in Groot- Antwerpen. Pas drie maanden terug ontdekte Luc Kieckens een zuivere lief hebber, die 7 a 8 jaar met bomen bezig is en 30 ha eigendom heeft met meer dan 800 verschillende bomen, de heer Decallut van het arboretum Waasland in Nieuwkerken-Waas. Rond het ganse projekt hielpen sporadisch nog een paar mensen, maar het waren vooral het reeds eerder geciteerde trio, die vanaf 1 mei tot het vallen van de bladeren intensief bezig waren met de in ventarisatie. Bij het tot stand ko men van de inventarisatie en de wetenschappelijke verklaringen is men ervan overtuigd, dat er zich hier en daar onzekerheden kunnen bevinden. Dit vinden de initia tiefnemers niet erg. Zij hopen dat op hun publikaties reakties zullen volgen en aldus op personen zul len vallen, die er meer van weten. zien en wil graag een lijst bez gen van de ontbrekende ekse plaren aan het kollege, om dit de eerstvolgende gemeenten door te drukken en het stadsp op de allereerste plaats te brenj in de gamma van de bestaar parken. Met de didaktist waarde komt het Aalsterse st spark immers van de 5'" naar di plaats. Onze zegsman is niet alleen ij kommerd om de huidige positiq[ resultatenmaar ziet nog veel v der. Het park is goed, zegt 1 Men kan het verder verzorgt Maar het kan nog heel wat verb terd worden of vervolledigd. Meteen stelt hij een bijzoni probleem. Het «beheer» van H>or stadspark. Er is geen statuut. V gens Luc Kieckens zouden del" stanties een statuut moeten vi stellen. Nu is het park van iedf een en wanneer er problemen z richt men zich tot de schepen \j het «groen». De instanties zouden een stall moeten vaststellen voor een I heer op halflange of minder lal termijn. Vooral voordedrastist J ingrepen. Meer nog, volg 5 spreker zou men moeten een L gaan vormen én met de scheper en de mensen die er iets voor v< len. De aanwijzingen zijn er, dat m de huidige tendens sanx L spraak tussen de verschillen I verenigingen zou willen l stendigen. De heer Kieckens had een 14- j suggesties. Inde eerste plaats zijn er vrijwilc gers nodig. Hij denkt aan amatt manier samengevat. Net vóór de spiegelvijver werd tot op dit ogenblik met het titanenwerk gestopt. Achter dit alles gaat een veel waardevoller initiatief schuil: het is de bedoeling om elke boom aan de hand van de boom en dus inventarisatie de boom terug te vinden met alle karakteristieken. Elke boom werd in verhouding van de dikte gezet en d.w.z. dat men met de 1150 exemplaren die tot nu toe opgenomen werden, aan een nummering toe was. Luc Kieckens is vertrokken zon der voorkennis en hij kon slechts een paar bomen met hun naam opnoemen. Hij leerde dat men te weinig kent van bomen en dat er weinig mensen te vinden zijn die van bomen werkelijk iets af weten. Zelfstudie en een intens onder zoek naar wetenschappelijke fun damenten, hebben hem er toe aangezet om zijn idee zeer ernstig uit te werken en anderen te laten meegenieten. Om tot de realisatie van het plan te komen deelde hij het stadspark in in perken. Deze kregen net zoveel letters als het alfabet. Daarin bevindt zich een nummer nooit meer dan 100 die verwijzen naar de desbetref fende boom. Aan de hand van het plan kan men de plaats situeren en via een lijst met kodenummers kan men de wetenschappelijke en nederlandse naam en het volume van de boom (omtrek op 1,5 meter hoogte) ver nemen. Bovendien is er een ru briek «hoogte», de estetische waardering (goed exemplaar, speciaal gegroeid, aangenaam om zien, enz Een andere omschrijving in deze lijst omvat de waardering van de frekwentie, of het een min of meer vaak voorkomende boom is. De frekwentie in het park en of het vaak voorkomend of zeer zeld zaam is. Of het in.'onze streken tamelijk zeldzaam'of zeer zeld zaam is, het aantal exemplaren enz. (in het stadspark bevindt zich een zeer zeldzame boom). Een van de mensen die bestendig de heer Kieckens in het park aan wezig zag. was de heer De Bruyn De handleiding die men zal uitge ven bevat gegevens, die nog ter diskussie kunnen gegeven wor den. Naast deze handleiding bevat de inventaris ruim 30 bladzijden informatie en een plan op blauwd ruk. Het repertorium van de bomen omvat plusminus 150 gewoon voorkomende bomen in onze streken (West-Europa) en is ge rangschikt naar alfabetische orde in wetenschappelijke en neder- landstaligc benaming. Een kode- nummer verwijst ook hier weer waar de desbetreffende bomen te vinden zijn. Kortom, het plan, inventaris en repertorium, omvat een schat aan gegevens, didaktisch materiaal. Aanvankelijk en nog is het de be doeling op voorstel van sche pen De Neve om elke boom te voorzien van een verklarend plaatje. Een stelling die een jaar geleden ingenomen werd. Op dit ogenblik zouden plaatjes besteld zijn van 60 x 60 cm. in duurzaam materiaal. Het gaat hier echter wel om de plaatjes zelf, zonder de gravure, en elk plaatje zou een 8 a 900 F kosten of een totaalprijs van 30.000 F. Men zou er sterk over denken om de plaa tjes door de stadsdiensten zelf te laten graveren. Als optiek stelt men, dat de ver klarende plaatjes bij de bomen zouden geplaatst worden rond het jaarlijks verlof. Een plan om in het stadspark een geleide rond gang in te richten is in overwe ging, alsmede het gepaste doku- mentatiemateriaal. Ook om vulgariserende hoofd kenmerken toe te voegen aan de bestaande plannen. Alsnog wil men een beperkt aantal exempla ren publiceren van de inventaris om een praktisch bruikbare inven taris en handleiding ter diskussie te leggen, dat nog voor verbete ring vatbaar is. Ook geleide bezoeken staan op het getouw en nu reeds zijn er een viertal konkrete vragen: o.a. de dienst toerisme en scholen. Maar men gaat ook nog verder, initiatiefnemer Kieckens wil de bestaande soorten (120) met nog maar liefst 30 nieuwe aangevuld hoveniers, die nu druk bezig zH in hun beperkte ruimte en mfl schien wat graag hun hobby tH dienste van de gemeenschap w» lenstellenen in het stadspark ov 2 een veel groter terrein zouden b f schikken om hun aktiviteiten uit F breiden. Natuurlijke tuinen in h stadspark zou volgens spreker z ker niet schaden. d E Nu is het park een «goed onde p houden tuin». Men moet ten E naar het element «botanica»Mi h moet er voor zorgen dat er o| E nieuw liefhebbers betrokken wo e den bij het parkgebeuren. t z Men moet de rijkdom aan bomt r meer laten doordringen. Botani E betrekken en van daaruit moett c er boomkenners gevormd worde a want er is een ontstellend gebre g aan deskundigen. z 5 Bomen zijn vandaag «in», heti s een modeverschijnsel, maar he e bomenbestand moet behoudt blijven en dit kan langs offïciël i instanties, al is de weg dan log e zwaar. Luc Kieckens pleit voi het beheer met liefhebber, die ee nog meer persoonlijke aandat besteden. Hij pleit vooreen nogl vormen korps van mensen «bomen kennen». Hij wil van h stadspark een «levend» dokumei maken. En wanneer volgens L Kieckens de witte wilde kastan de schoonste boom van het stat spark is, dan dient men dit fent meen niet op te zoeken in boekei maar zich ter plaatse te overtu gen. Zo groeide het ook. Een man ha belangstelling voor hout Dl bomen, dan het stadspark, dan <i inventansatie en de studie. Om het projekt nog verder te ver wezenlijken, zijn er vrijwilligers nodig, mensen die van de natuu houden, die wat willen leren ei die anderen een nog te weinig ge kende wetenschap willen bijbren gen. Zij kunnen zich wenden tot Luc Kieckens, Keizerlijke Plaats 40, 9300 Aalst.

De Voorpost | 1976 | | pagina 2