I BIJNA 200 RALLYRIJDERS DOOR ZONOVERGOTEN FALLUINTJES V ELEKTRICITEITSKLACHTEN BIJ BEWONERS ST. ROCHUSSTRAAT ONZE GEMEENTE OP ZIJN PAASBEST, OOK NA PASEN! fcï BEUH... RIJKSTOELAGEN VOOR BUURTSPOORWEGEN DOOR MINISTER ONDERTEKEND. 4 - 23-4-76 - De Voorpost Waar er dit jaar 50.000 fr. werd aangekondigd bedroeg de te controleren wer kelijke waarde van de uitge deelde prijzen rond de 60.000 fr. Daarbij komt dan nog dat men te Meldert zijn prijs mag kiezen zodat men niet naar huis trekt met iets waarmee men niets kan aanvangen. En in de rally heeft iedereen prijs! HET PARKOERS: Wegens de steun van o.a. de gemeentebesturen van de Fal- luintjesgemeenten en inzon derheid van Meldert, van de VW «De Falluintjesstreek en van vele handelaars en simpa- tisanten, bleerf het parkoers in de streek zelf. ledereen was akkoord om te zeggen dat het toeristisch was opgevat en dat er iets te zien en te beleven was, dat het dus wel meer was dan het gebruikelijke «straatje, in straatje uit». Uiteraard zat hier en daar wel wat venijn verborgen maar dat maakt het geheel juist wat pi kant. TE AFFLIGEM Te Affligem waar de paters het Kultureel Centrum vroeger openden om de rallyrijders de gelegenheid te geven de ten toonstelling van kunstschilder Edmond Coppens te bezoeken kwam het eerste hersenwerk. Was de Eenzame enkel de eenzame knotwilg op het schil derij of sloeg de in de catalogus vermelde titel op het hele schil derij? Met de beroemde even verder geplaatste renaissancepoort had men geen trubbels vermits de tekst er klaar en duidelijk bij stond. TELLEN! Bomen onderscheiden is iets dat niet iedereen kan. Binnen de omheining rond de Rochus- kapel staan inderdaad eiken, beuken, linden, abelen en een accacia. De opdracht luidde dat men de linden moest tellen. Dat de uitslag van die telling ergens diende genoteerd was niet gevraagd en vermits men in de rally enkel moet antwoor den op vragen en dan nog juist op wat men vraagt, waren ve len eraan voor hun moeite en werd hun botanische kennis niet gevaloriseerd. Evenmin kenden succes zij die bij een kippenslachterij op de vraag of men het simbool van die firma kende antwoordden met «neushoorn». Een stempel op de antwoordkaart en wegwezen (JM) NIET GENIET? Geef uw blad af aan volgende belande controle blad! Niet het doorschijnende kaftje bete kende klaarblijkelijk niet dat men dat kaftje niet moest afge ven maar wel dat men het moest NIETEN. Een groot exemplaar van een niet machine stond immers op de kontrol etafel gereed voor qe- bruik. DE CRAEYER Nadat een praktische proef werd gedaan en men even verder in een keukententoon stelling werd vertroeteld met een fonoplaat, een originele ballpoint en men dan nog kans had om een mooie prijs te win nen in een gratis tombola trok men naar Baardegem waar een schilderij van De Vraeyer hangt binnen in de kerk. De bedoelde afbeelding in het zij portaal vertoonde echter een niet ortodokse tekst en daarop had de inrichter inderdaad ge zinspeeld. Weinigen lieten zich hier echter vangen VAN HET LEVEN GENIETEN Even vroeger had men echter reeds een eigenaardige vraag dienen op te lossen in het café waarde praktische proef plaats had. Daar hing immers een, voor een drankgelegenheid zeer geschikte, spreuk: «Om van het leven te genieten, moet men het af en toe begieten». Als nu uitgerekend op die plaats gevraagd wordt wat men moet doen om van het leven te genieten is men nogal vlug ge neigd die spreuk over te schrij ven. Wie echter wat diepen na dacht zag wel in, en de mees ten deden het ook zo, dat de eerste vereiste om te kunnen genieten van het leven, eigen lijk «leven» is (primurn vivere). der vorige rallys te Meldert de vraag gesteld wat men in het leger moest zijn om met mu ziek begraven te worden en daarop antwoordde de meer derheid, in dezelfde geestesat- titude, dat men daarvoor «dood» moest zijn. Dat leek wel primordiaal. Zoals te verwach ten kwamen hier zeer eige naardige antwoorden op de kontrolekaart als: geniten, af en toe een straffe pint pakken, deelnemen aan autozoektoch ten, reizen, gezellig samenzijn, goed eten en drinken, leven en laten leven, gelukkig zijn, zoals U ziet allerlei varianten op deze vraag. ONZE LIEVE VROUW VAN BAARDEGEM: Een deel van de tekst die bo ven de deur van een kapel te Baardegem in de Vonckstraat stond diende genoteerd te worden. Wel werd gespecifi- eerd dat het ging over een ka pel die men rechts voorbijrijdt. Als u uw grijze hersenstof even laat werken ziet U wel in dat de kapel waarover het ging moest langs de linkerkant van de weg staan, anders kan men ze niet rechts voorbijrijden. En inderdaad, er hing een af beelding van een kapel langs de linkerzijde met de ietwat on eerbiedige tekst «Onze Lieve vrouw van Baardegem». OP HET DORP TE MOORSEL Juist uitgerekend op de plaats waar meest venijn zat in deral- lyroute nl. te Moorsel op het Dorp, waren er moeilijkheden. Op het parkoers van de rally was immers een kaatslutte, en dan nog een van de kompetitie bezig. Na wat over en weerge- praat en na bemiddeling van de burgemeester kon toch ge handeld worden zodat beide sporttakken aan hun trekken kwamen. Het eigenaardige jaartal vermeld te Moorsel op de gedenkstenen naast de in- yany Van "o! ySmééiltêf lliiS lé verde geen problemen op maar het verwisselen van kant in de Nieuwstraat op 15 mei e.k. riep wel een reeks moei lijkheden op. Wie het verkeers reglement, het nieuwe, bij had, en van een rallyrijder kan men dat wel verwachten had uiter aard geen last. WEGVALLEN Zoals aangekondigd werden alle moeilijke vallen op grote wegveranderingen, op dub bele en eigenaardige gevallen, uit de rally geweerd tot voldoe ning van vele minder ervaren deelnemers. Goed lezen, goed uitkijken en even redeneren konden mees tal volstaan om de moeilijkheid goed te boven te komen. Ten andere, er waren 21 deel nemers met slechts één straf- punt, 36 met twee strafpunten en 41 met drie strafpunten. Uit eraard weren er ook met 22 strafpunten, en meer. DANK Onze beste dank gaat uiter aard naar de helpende ge meentebesturen, naar het streekblad De Voorpost, naar de WV De Falluintjesstreek, naar de vele milde schenkers, naar controleur Piet Christle- ven, voorzitter van Stoc, naar supervisor Baudouin Baudon kwesite van het nationaal kampioenschap, naar de vlugge en ijverige verbete raars, naar de vele ongeziene helpers bij alle voorbereidende taken van deze rally maar meest van al naar de vele deelnemers om hun komst en hun sportiviteit want, wat men in een rally allerleerst nodig heeft, dat zijn... deelnemers. KLUBKAMPIOENSCHAP: Hierbij de punten behaald door de verschillende klubs en dat met dr drie best geplaatste deelnemers: Dendria 17 punten - Uilenspie gel: 38 punten - De Witte 51 punten - SK Outer 73 punten - nöinSwi 11 o püntüïi - Rös Bei aard 96 punten - Meermin 107 punten - Bezemwagen 108 punten - Pirrewit 119 punten - Lotus 196 punten. Reeds jaren wordt er door de bewoners van een van de belangrijkste straten van de gemeente geklaagd over de elektriciteitsvoorziening. Nu echter neemt de ontevreden heid meer en meer toe en de klachten worden steeds veel- vuldiger. Wat schort er dan feitelijk? We gingen eens ons licht opsteken in deze duistere zaak bij enkele ontevredenen. Over één punt was iedereen het eens: de elektriciteitsvoor ziening laat overduidelijk te wensen. Harde woorden vielen over de elektriciteitsmaatschappij Denderlec en over de wijze waarop zij de service voor haar klanten verzorgt. De twistappel is de te zwakke dat de lichtsterkte met bijna stroom die tussen elf uur 's avonds en acht uur 's morgens de huiskamers binnen ge stuurd wordt. Tot ongeveer elf uur is alles normaal. Dan schijnt er echter een plotse omschakeling plaats te vinden met als voornaamste gevolgen veertig procent afneemt en dat soms televisietoestellen uitval len. De bewoners zijn er niet over te spreken: «De sterke gloeilampen van zestig of vij fenzeventig watt verspreiden nog slechts het licht van een kaarsje of een olielampje!» Uit eraard zijn deze uitlatingen overdreven doch het kan niet geloochend worden (dit kon- stateerden wijzelf) dat er een sterke verduistering plaats grijpt. Ook voor de televisie toestellen schijnt het geen ge zondheidskuur te zijn, te oorde len vooral naar hun abnormale gedragingen in de bewuste tijdspanne. Het beeld vertoont soms de neiging om uit te val len, iets wat niet zelden gebe urt. Ziedaar de in feite goed te begrijpen reden van ontevre denheid bij de verontwaar digde bewoners van deze straat. We informeerden bij een ge meenteraadslid hoe men deze vervelende toestand zou kun nen verhelpen. Deze wist ons echter mede te delen dat de gemeente zelf neiets meer kan uitvoeren om de situatie te normaliseren. Op de gemeen teraad werd er immers beslist de zaak door te spelen naar de elektriciteitsmaatschappij Denderlec die, om deze onge makken te verhelpen, verplicht is een nieuwe kabine te bou wen. Nu dateert dit reeds een geruime tijd geleden en nog steeds werd door deze laatste geen aanstalten gemaakt om het werk zelfs maar te begin nen, iets wat natuurlijk niet in Beter laat dan nooit zegt het gekende spreekwoord. En zo gebeurde net nog op de fusie-valreep. Onze gemeente kon uiteindelijk niet doof blijven voor wat stilaan en met steeds meer aandrang vanuit alle bevolkingslagen wordt gevraagd en zelfs geëist soms, met nameeen fraaier leefmilieu, een Paasbeste wereld om ons heen en dit zo mogelijk een gans jaar door en veel langer nog «als het effe kan». Zachtjes aan, beetje bij beetje naar den uitkomen toe, werd hier en daar reeds een en ander merkbaar. Een bankje bier en boompje daar, mensen wat een weelde. Inderdaad, voor we het zelf goed beseften was de verfraaing van onze gemeente ingezet. ONZEGEZINSRAAD: DE «DRIJVENDE» STILLE KRACHT De recent uit zijn lange win terslaap ontwaakte gezins raad heeft eigenlijk nooit af gehouden op dit stuk. Het mag gezegd, steeds op nieuw kwam deze raad met de regelmaat van een klok terug op iets van hen, en ook ons allen, zo nauw aan het hart ligtons leefmidden Over de stellingname terza ke van de gezinsraad werd reeds in een vorig Voorpost nummer verslag uitge bracht; een waslijstje van verlangens (zeer redelijke verlangens) waaraan boven dien hoogstwenselijk ge volg mocht worden gege ven. Voor één stukje van deze verlanglijst was echt niet zo heel veel geld nodig. Bovendien was het met ei gen gemeentemiddelen heel goed uit te voeren. En zo gebeurde dan: er kwamen rustbanken op verschillende plaatsen in de gemeente, er werden boompjes geplant langs vele wegen en straten. De gezinsraad was er weer als de kippen bij om hier op in te pikken. Een enige gele genheid om onze mensen aan te spreken over de ver antwoordelijkheid die een ieder draagt in het leefbaar houden van onze omgeving, van ons natuurlijk midden. VAN DE MILIEUVERVUILERS: VERLOSONSHEER! Dit zal wel nooit toegevoegd zijn geweest aan de ellen lange litanieën uit groot moeders tijd. Toen waren er andere zorgen aan de orde trouwens. Als er ooit nog litanieën worden opgesteld mag er zeker een bijkomen nl. de litanie van de altijddu rende zorg voor het leefmi lieu. Maar alle gekheid op een stokje, soms moet men het inderdaad tot in den treure herhalen. Zijn wij trouwens niet zelf de aller eerste milieuverpesters. Verbeter dus het leefmilieu en begin met bij jezelf na te gaan waar je dit milieu ge weld aandoet. Onze gezins raad heeft het ons intussen heel makkelijk gemaakt. Wij nemen hier in extenso de tekst over van het vlug schrift wat in ons aller brie venbussen belandde vorige week. Waarde Medeburger, Met de intentie uw leef milieu en dit van gans de bevolking zo aangenaam en gezond mogelijk te maken, verzoeken wij U rekening te houden met volgende raad gevingen Op last van het gemeen tebestuur werden onlangs jonge boompjes geplant en rustbanken geplaatst langs onze wegen. Beschadig of vernietig ze niet. Belet dit ook aan de jeugd. Ze zijn er geplaatst om uw leefmilieu te verbeteren. Werp geen papier, etenres- ten, vuilnis of plasticverpak kingen (dokters beweren bo vendien dat melk uit plastic- flessen schadelijk is voor de gezondheid) langs de weg, onder de spoorwegtunnels, in schuilhuisjes of telefoon cellen. Rijd niet met fiets of brom mer door de spoorwegtun nels, en doe de jeugd op merken dat dit op straf van boet verboden is. Bevestig de aanplakbrieven uitsluitend op de daartoe bestemde borden. Aanplak brieven onder de spoorweg tunnels, op muren van open bare of private gebouwen ontsieren ons milieu. Houd uw straat net. Wan neer iedereen voor zijn wo ning kuist is gans de ge meente schoon. Stort nooit afval op braaklig gende gronden, in beken of in de Dender. De reinigings dienst komt alle huisvuil op halen met de wekelijkse op haaldienst of maandelijks voor het grof huisvuil Vermijd elke overdreven la waai veroorzaakt door uw auto, moto, TV, muziek in stallatie of radio. Eerbiedig ook de nachtrust van uw medeburgers. Stort geen afval, droge bla deren of zand in de rioolop- vangers. Laat geen vloeibare of vaste afvalstoffen, b.v. oliën, af vloeien in riolen of grachten Afval verbranden op minder dan 100 m, van de woningen is strafbaar. Indien U en al uw medebur gers deze regelen in acht nemen zal ons en uw leefmi lieu aangenamer, gezonder en schoner worden. In afwachting dat ook de gemeente, zoals Schepen De Cremer reeds toezegde, soortgelijke akties gaat be ginnen was het goed dat de gezinsraad intussen reeds van wal stak en hierbij de spits afbeet. Dit is trouwens zijn taak. Met adviseren al leen wordt niet veel aarde aan de dijk gevoerd. De E- rembodegemse gezinsraad heeft dit alvast klaar en dui delijk ingezien. E.A. Van der Eist Verv< Iq van blz. 1 Om het meest «ogen» werpen in de pitjesbak in kafee Stinnel (JM) Aan de Rochuskapel te Meldert werd druk gezocht. (JM) de smaak valt van de betrok kenen. Toch kan de toestand zo maar niet blijven aanslepen, er moet iets aan gedaan wor den, en liefst zo vlug mogelijk. De bewoners hopen dat dit ar tikel de elektriciteitsmaat schappij er kan toe aanzetten wat meer spoed te zetten ach ter het uitvoeren van het no dige werk, zodat men ook 's nachts over voldoende licht kan beschikken om zijn krant te lezen. Het volgende woord is aan de Eel ktri cit eits maatsch appi j Denderlec! Dirk De Pauw Het heeft weeral eens gebrand op onze parochie. Wié1 tegen zijn gewoonten in niet aanwezig was op de plaats de:* anders steeds te pas en te onpas met zijn imposante figuut de show steelt kon dit keer alle aandacht naar de brand zel> J' gaan. Men had noch thans zonder de WAARD gerekend e ook zonder lichamelijke tegenwoordigheid bleek, door eei of ander ingenieus kommunikatiesysteem, zijn lallencT stemgeluid toch nog zijn manschappen te bereiken. Somf' mige beweren dat onze eerste spuiter noch auto-laddei— noch gewone ladders nodig heeft om in hogere sferen te geraken. T} De anders niet zó naieve eerste postzegelverzamelaar van onze parochie dacht het aan de brand op onze parool; chie te moeten wijten dat de op één na belangrijkste figuur van ons politiek bestel niet was komen opdagen op zijn postzegelreceptie. Misschien is hij als eerste postzegel^ plakker niet zó vertrouwd met andere manieren van plak-ónd ken en plakken blijven, zo niet... :dc Ook de plaatselijke chef-suppoost was niet komen opdajn b gen om het feestglas op de postzegel te heffen. KwadePP' tongen beweren dat het was omdat hij zelf niet op déar postzegel stond. Wij kunnen dit ten stelligste tegenspro^1 ken, ook al zijn wij van mening dat daar voor een volgende^? keer zeker moet aan gedacht worden. I,ri' Alles laat ergens toch wel zijn spoor na menen wij. Of hef w< nu toevallig is te noemen, het is niettemin een feit dat na dé a jongste aanwerving van een ekstra-parochiebeplanter ei03' een hele rij jonge boompjes zijn bijgekomen langs de'4" «brokkelbetonbaan» langs het kerkhof. Is het de bedoeling om hier de staat van deze «betonbaan in schuifkens» mej de tijd aan het zicht te onttrekken? EJA Door het Ministerie van Openbare Werken werd het Ereml degemse dossier tot verbetering van de buurtwegen nrs 31 en 2 uiteindelijk afgehandeld en goedgekeurd. Ach deze administratieve nummering gaan respektievelijk v gende straten schuil: Leuvestraat, De Boomstraat en K< pestraat. Van deze drie straten zijn de Leuvestraat en Keppestraat bovendien nog provinciale wegen en mag hi over ook nog een provinciale tussenkomst worden v wacht. ADMINISTRATIEVE MOLEN De uitvoering van verbete- ringswerken aan Keppestraat, Leuvestraat en De Boomstraat zijn reeds tientallen jaren noodzakelijk. Het gemeente bestuur was rriet deze toestand bekend en diende bij de ge meenteraad een ontwerp in tot uitvoering van verbeterings- werken aan het wegdek van deze drie hobbelstraten Een voorstel hiertoe werd reeds geruime tijd terug door de gemeenteraad aangeno men en kende sedertdien de lange lijdensweg van het ad ministratief verloop Toen de minister van openbare werken op 1 december 1975 een werkbezoek bracht aan Aalst werd hij door raadslid Bourlon van Erembodegem geconfron teerd met deze stratenmiserie. Aangezien een uiteindelijke definitieve goedkeuring voor subsidiering van de werken van het departement van Openbare werken moest ko men was dit een enige gi genheid om de stier bij de ren ste grijpen. Een eks duwtje langs de kant van staatssekretaris voor leefi lieu, welke onder de bevoi heid valt van het ministerie Openbare Werken, zou er voor zorgen dat bij de betrf ken minister de door raadi II Bourlon op 1 december 19 11 overhandigde nota niet naar vergeethoek verhuside. Of 1 alles enige invloed heeft geh c op het verdere verloop en huidige afloop laten wij hier het midden. Wi stellen allec. vast dat respectievelijk op maart en 14 april j.l. het ben< doorkwam dat de Minister 2 n handtekening had geplaa - onder het «betoelagingsdr sier» van, in- dezelfde or< buurtwegen nr. 8 en nr. 31 vervolgensbuurtweg nr. 2 Wij wensen de bewoners vfaei Leuvestraat, De Boomstraje en Keppestraat nu ook spoedige uitvoering toe. E.A, Vander Eist.

De Voorpost | 1976 | | pagina 4