F C DE GENERAAL ^'Operatie redding" geslaagd Hofstade kampioen in Herdersem tweede in reeks reeks S.K. Lebbeke tonder trainer OELPUNTEN FC. taak 11ste Provinciale K. Aalst - St. Denderleeuw 5-2 3 ROLAND DELSIN [SK LEBBEKE) GEVISEERD iOOR TOPKLUBS W. Hamme - Kruishoutem 4-0 ZONDER MOEITE S.K. Lebbeke- Buggenhout 5-2 I Voetbalkalender j voor zondag 2 mei j Baasrode volbracht 4de Provinciale AKTUEEL Voetbal- uitslagen [van og oetbal. zondag 25 april 1976 Opstal sluit seizoen af met zege JUNIORES- TÖRNOOI EDIXVELDE res te Wieze) Aalst heeft op de laatste speeldag van de voetbalkompe- i de degradatie kunnen afwentelen. Het behaalde in de twedstrijd met St. Denderleeuw een even verdiende als r]j ïefmakende zege. In de eerste speellielft reeds kon men ststcllen dat Aalst naar een afgetekende zege zou stevenen. >g iderleeuw werd immers i meet af aan op zijn dstrook teruggedrongen, druk van de thuisploeg ulteerde dan ook in doel- iten die beslist mochten ien zijn. Tot in de bleef de Standaard-ver- iging overeind. Toen rd de bezoekende doelman dopt door een listig boog- van Picqueur. Dit ope- gsdoelpunt gaf de oranje tenen meteen ook het no- zelfvertrouwen mee. Tien minuten later verdub belde Vervecken de winst en dan trok Aalst verder alle registers open voor zoverre dat de bezoekers in de 42e min. tegen een 4-0 achter stand aankeken. De Bracke- leer en Saeys zorgden voor deze voltreffers. Op de koop toe schoot Vervecken bij een strafschop de bal tegen de zijstaak. Net voor de rust konden de gasten milderen langs De Meyer. De thuis ploeg speelde na de kamp wisseling rustiger en Den derleeuw kwam dan ook meer in de wedstrijd. Het werd 4-2 langs Martin, doch verder geraakte Dender leeuw, dat Preveniers nog meermaals op de korrel nam, niet. In de 83e min. legde Schorreel de eindcij fers vast. Voorzitter Muy- laert meende dat SK Aalst zijn beste wedstrijd van het seizoen had gespeeld. „Onze spelers waren fysisch en men taal uitstekend voorbereid op deze uiterst belangrijke wed strijd. Ze hebben zich een enorme inspanning getroost en deze met zo naar voor bereiding als naar afwerking vier fraaie doelpunten ge kruid" zegde de SK-voorzit- ter. J.V.H. door Hoger Heymans (St. (JM) k Janssens (S.K. Aalst) stevent op doel af, gefankeerd iderleeuw) S.K. Aalst - Denderleeuw 5-2. itei Iet bestuur van S.K. Lebbeke had voor het voetbal- v ei/,oen '75-'76 oefenmeester Paul Holbrecht aange- vorven. Holbrecht nam die taak waar voor één seizoen c' n vroeg nu zelf zijn funktie neer te leggen. 'eDp dit ogenblik is nog niet geweten hoe het S.K. be- *-u tuur reageert. Laat men Paul gaan of wordt er verder esproken Holbrecht bracht de jeugd in het fanion- 0 Iftal en waar iedereen dacht dat een bijzonder lastig ce! eizoen voor de deur stond kon de Lebbeekse trainer ijn ploeg op een derde plaats brengen, een prestatie knie boekdelen spreekt. (VDS) telangstelling van klubs uit de hoogste afdeling voor .K. Lebbeke voetballer Roland Delsin. Naar we ver- f] amen waren zondag j.l. ter gelegenheid van de wed- j trijd S.K. Lebbeke Sparta Buggenhout, talent- couts aanwezig van respektievelijk R.W.D.M., Loke- en, Anderlecht en Beerschot. Niet alleen voor Del- in schijnen hogere ploegen belangstelling te koeste- en, dit zou ook het geval zijn voor de Lebbeekse cen- rale spits Mare Van Der Jeugt, wiens kontrakt met .K. Lebbeke ten einde loopt. Verleden week donder- »K werd Roland Delsin door R.W.D.M. aan een test nderworpen. Naar ons door een klubleider van S.K. «bbeke werd medegedeeld viel de proef mee. nidanks deze voetballer in de maand mei onder de apens wordt geroepen zit de kans er in, dat hij vol- end seizoen in hogere zal uitkomen. lekkensluiters kregen de lading. Alleen tijdens terste helft konden de shoutemnaars nog eens Ta n toe hun neus aan het a ter steken. Met doelpun- langs Van Buyten en 1 "ert De Moor de twee Lé beste spelers op het terrein, liep de thuisploeg aan de rust op een geruststellende 2-0 voorsprong. Na de herneming was er slechts nog een ploeg op het veld. De bezoekers brachten er niets meer van terecht. De allerlaatste wedstrijd werd voor S.K. Lebbeke een derby tegen gebuur Buggen hout Dat het een 5-2 overwinning zou worden voor de jongens van oefenmeester Holbrecht had niemand verwacht se- kretaris Baeyens van Sparta was vooraf optimistisch en voorspelde een drawn. Na 11 minuten miste Crets een mooie kans waarna Lebbeke in twee minuten 2 doelpunten scoorde langs Meert en Delsin. Meteen stond voor de thuisploeg het sein op groen en toen Meert op de 45e minuut nummer drie tegen de touwen tikte werd de tweede helft een moeilijke opgave voor Spar ta Buggenhout... Wie na de rust een kentering had verwacht kwam bedro gen uit. De Schrijver en Del sin dreven de stand op toen Crets na 75 minuten de stand milderde. Iets voor het einde bracht hij een tweede doel punt op het scorebord. Vreugde in het S.K. kamp en teleurstelling bij de bezoe kers die nochtans een goe de indruk lieten maar tegen een tegenstrever speelden die ditmaal een klas te sterk bleek. (VDS) Van Buyten en Cools maak ten er om de beurt 4-0 van, zodat de bezoekers er nog goedkoop vanaf kwamen. Doelman Buyle van Hamme speelde zeker zijn rustigste namiddag uit de voorbije kompetitie. Met deze overwinning ein digt Hamme op een eervolle zesde plaats. R Union - E. Zele I E. Aalst - Willebroek I J KAVD - Rac. Jet J. Lede - Borgerhout Gandasparta - E. Nieu- Ij werkereken (terr. St.- Liens-Houtem 15.30 u.) FC Baasrode heeft ook zijn laatste kompetitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. Tegen alle verwachtingen in werd het nog een stevige partij waarbij beide teams zich tot het uiterste hebben ingezet. Temse toonde zich technisch iets sterker. Da- man zorgde voor het doel punt, dat over de uitslag zou beslissen. De bezoekers kregen de gelijkmaker op de schoen toen ze op vier minuten van het einde een strafschop mochten nemen. Doelman Colpin keerde het schot. Baasrode kon zich niet in het titeldebat mengen, maar in de tweede ronde trok vooral de jeugd de aandacht. Hier op kan FC Baasrode dan ook rekenen voor volgend sei zoen. V.C. De jeugd van Wichelen deed het, niettegenstaande de 3-2 nederlaag te Herdersem, uit stekend. Hier moet De Coster (Herdersem) ingrijpen voor Rasschaert (Wichelen). (JM) In de vierde provinciale reeks F ging de belangstelling uiter aard naar de konfrontatic aan de top HofstadeHillegem die de kampioen moest aanwijzen. Dit topnummer is op een gelijkspel uitgedraaid en mm dat puntje had Hofstade net genoeg om zijn promovering af te dwingen. Het zag er op een bepaald ogenblik echter niet zo rooskleurig uit voor de ploeg van trainer-speler John Lissens die alras tegen een 0-2 achterstand moest optornen. Dc beide bezoekende doel punten waren het gevolg van evenveel missers in de Wils- kracht-verdediging die door haar zenuwen werd verraden. Vijf doelpunten. Oranje pleegde weer een Feye-m-oord op de Witte Duivels die slechts een paar keer konden terugslaan, doch slechts één enkel keertje de Neder landse keeper Schrijvers ernstig bedreigden. Boven de Moerdijk werd na die op het eerste gezicht smadelijke 5-0 nogal wat kritiek gespuid op Raymond Goethals' taktiek. Het is goed mogelijk, en misschien zelfs waarschijnlijk, dat de uittredende nationale trai ner niet de goede pionnen op de juiste plaats heeft gezet, dat hij de nog invalide Piot beter op het bankje had gehouden en Gerets reeds na diens allereerste mo numentale blunders moest vervangen hebben. Al die bedenkingen en veronderstellingen doen niets af van de waarde van de Oranjezege. We geloven dat België, zelfs met vijftien man op de grasmat van de „Kuip", onbekwaam zou zijn geweest aan de neder laag te ontkomen onze Noorderburen hadden een zekere Jolian Cruyf uit Barcelona gehaald, een man die voor de Spaanse klub 15 miljoen waard is. Voor één seizoentje dan nog, nota bene. Die Cruyf was de gene raal, de dirigent, de tovenaar. Hij tekende en bleef, met een bijna onvoorstelbare genialiteit, zelden geziene fi guren uit zijn bijna onuitputtelijke inspiratiebronnen goochelen. Hij voerde een show op die de neutralen in vervoering bracht, zijn aanhangers verrukte en de tegenspelers anderhalf uur vernederde. Die one man-show had in een nul-nul eindscore kunnen resulteren. Dat het niet gebeurde is, gedeeltelijk, te wijten (of te danken, naar gelang van het standpunt dat men inneemt) aan de heterogene en onbetrouw bare Belgische defensie en vooral aan een andere won- derknaap, Robbie Rensenbrink, een voetballer die des tijds via Klub Brugge bij Anderlecht belandde en in ONZE kompetitie schittert. Die Rensenbrink scoorde in de „Kuip" drie maal voor het land dat hij verliet omwille van voetbaleer en centen. Al had hij voor zijn hat-trick de ongewilde medewerking nodig van de pa pieren Witte Duivels-verdediging en het ditmaal totaal onbetrouwbaar sluitstuk Piot. Laat Rensenbrink op zondag 25 april te Brussel in plaats van hem naar het Feyenoordstadion te lokken, en vergeet Cruyf een seintje te geven om uit Barcelona naar Nederland te vliegen, dan is Oranje, de reputatie van Neeskens ten spijt, een doodgewone ploeg. Licha melijk paraat en vechtend voor de overwinning, dat wel. Doch de andere spelers van dit vandaag hoogge roemde team zijn slechts waterdragers, onmisbare fi guranten weliswaar, geen uitblinkers. Die stelling werd trouwens onderschreven door bievoorbeeld de blonde Rijsbergen die zijn onmacht trachtte te kamoefleren achter een al te harde en soms zelfs brutale aanpak van de vorige week zelden briljante Raoul Lambert. Heeft Johan Cruyf nog eens zijn onvolprezen talent geëtaleerd, toch is die multimiljonair er als mens eer der kleintjes uitgekomen hij toonde zich naast een virtuoos ook een verwend jongetje, die het niet laten kon na elke voor zijn ploeg nadelige scheidsrechterlijke beslissing met ref Tubach te diskussiëren en die zelfs bij vrijschoppen de bal op de juiste plaats ging leggen. Een en ander kan te maken hebben met het karakter van deze wereldberoemde sterspeler. Al is het niet onmogelijk dat Cruyf zich nu reeds op een tweede carrière aan het voorbereiden is het hanteren van het refereefluitje nadat hij als voetballer heeft afgedaan. Maar dat laatste zit er in een nabije toekomst alles behalve in. Dat heeft Johan duidelijk bewezen. Mare Marcel. Het openingsdoelpunt was als het ware een geschenk van de nochtans anders zo sublieme doelman Snau- waert. Die man was vorige zondag vooral in de begin- faze van de partij een brok zenuwen. Hij liet een schijn baar gemakkelijk te stoppen bal uit de handen springen zodat de steeds op vinken slag liggende Nico Janssens maar voor het besluiten had. Het werd zelfs 0-2. Aan de basis van dit doelpunt lag een minder geslaagde inter ceptie van het verdedigend duo De RidderJVan Geert die mekaar enigszins hinderden. Deze misser strafte Vermas- sen dan genadeloos af. Die 0-2 betekende voor de be zoekers echter geen veilige winstmarge. Nog voor de rust zou Roels kunnen milderen, ook wel door de medewer king van de Hillegem-doel- man De Tandt. Dit tegen- punt schonk de thuisploeg opnieuw enig uitzicht en na de rust klom Hofstade reso luut in het offensief. Roland Vergeylen lukte het „gou den" doelpunt. Hij omspeel de met brio twee tegenstan ders en liet De Tandt geen schijn van kans. Voor de rest speelde Hofstade nu rustiger en kon dan ook tot bij het einde de drwn op het bord houden, waaraan het ten slotte ook genoeg had om kampioen te worden. Begrij pelijk was de ontgoocheling groot in het bezoekende kamp, waar men zich vooral afvroeg hoe het mogelijk was een 0-2 voorsprong te laten glippen. Hillegem I R. Tienen - KAVD R. Jet - E. Aalst j E. Zele - Merchtem j Wijmaal - Jong Lede I SK Aalst-St. Denderl. b j SK Lebbeke - Sparta Buggenhout 5 I Hamme Kruishoutem 4 j Baasrode - Temse 1 J Haaltert - W. Moorsel 1 J S.L. Houtem - Robur 1 I Sp. Appels Borsbeke 0- Nieuwerkerken zitten de kompetitie- jks tchen er op in onze 'incie, toch staan nog iele wedstrijden ge- ut grammeerd. Allemaal ■d (ronden of tornooien. volgt het lijstje Sparta Appels Denderl. - Kemzeke Ires.) irnbod. - AS Ronse te Oudenhove) f 'stade - E. St Gillis Racing Boonwijk en kampioen Oudegem speelden tegen elkaar de laatste match van de kompetitie l!)75-7(i. Miss Boonwijk en Racingvoorzitter Van Steen kwamen met bloemen voor de filisofen. (C) Terjoden 0 J Overmere-Manakerke 0- J Eremb. Edixelde 2 J Serskamp Mere 1-1 Bambr. E. Meldert 2- I Schellebelle - Vlierzele 2-J Opstal - St.-Pauwels 3 S. Gremb. Melsele 1- Hofstade Hillegem 2- j Doggen Massemen Heders. Wichelen 3- I T Meldert - Z. Appels 1- Kalken - Wieze 0- I S. Moorsel - Gijzegem 2- J E. Gremb. Berlare 1- J SK Lokeren - H. Zele 1- j Boonwijk Oudegem 0-J speelde trouwens een beste eerste helft, maar moest naderhand dan toch het ini tiatief aan de thuisploeg la ten. Kommentaar van trai ner-speler John Lissens. „Het werd voor Hofstade een nerveuse voetbalslag. We werden inzonderheid in de eerste speelhelft door de ze nuwen verraden. Hillegem kon zich in die periode best beheersen met alle gevolgen vandien voor ons. Naderhand gingen we het dan toch ietwat rustiger doen zodat we van verre terugkwamen In de 4e provinciale reeks G werd de aandacht nog enigs zins toegespitst op de strijd om de 2e plaats waarvoor nog een paar klubs in aan merking kwamen. Herder sem heeft zich niet meer la ten verdringen. Het kreeg het echter in zijn thuiswed strijd met de hekkensluiter Wichelen niet te breed. De bezoekers namen zelfs het openingspunt voor zich langs Rassaert in de 20e minuut. Amper een minuut later zorgde Ruyssinck al voor ant woord en bij de rust ston den de bezoekers in het krijt. De Ridder benutte een precies aangeven van Cleem- put om met een harde knal Herdersem aan de lei ding te brengen. In de 80e min. was er een goed ma neuver Cleemput-Schepens om de cijfers tot 3-1 op te voeren. Wichelen zou echter nog de kracht hebben om terug te slaan langs De Roo- ver. Heeft Boonwijk in de wedstrijd met kampioen Ou degem op geen inspanning gekeken, dan is het er toch niet in geslaagd het beoogde onbeslist te verwerven. Tot een kwartier voor het einde hield de thuisploeg echter het been stijf, doch werd daarna overrompeld. Guido Janssens stak de lont aan, en Marcel Geerinck en Leo Baert zetten de eindcijfers op het bord. J.V.H. Voor eigen publiek sloot Derde Provincialer Opstal Buggenhout het voetbalsei zoen af met een 3-2 over winning tegen Sint-Pauwels. De jongens van Alois Van den Bergh hadden er deze keer trek in want vrij vlug stond men met een 2-0 voor sprong na doelpunten van Van Mulder en Aelbrecht. Weldra stonden de bordjes opnieuw gelijk. Toen werd even gepanikeerd in het thuiskamp maar Van Mulder schoot zijn ploeg op voor sprong. Het seizoen was niet schit terend want Opstal zakt naar vierde. (vds) Zaterdag 1 mei wedstrij den te 14 u. en te 16 u. Zondag 2 mei te 14 u. voor de derde en vierde plaats. Te 16 u. finale. Niet vergeten dat op za terdag 1 mei te 18.15 u. een wedstrijd tussen de jeugdploegen van Oost- Vlaanderen en Limburg wordt gespeeld op het terrein van SC Lokeren.

De Voorpost | 1976 | | pagina 17