ZENUWEN, MAAR TOCH KAMPIOEN HOFSTADE - KAMPIOEN GEVIERD OUDEGEM SPORT* TWEE LEIDERS r* -■ Zege als afscheid Drie ploegen halen maximum in Zeeis kaatsverbond LANGE DAG,. KOM?, 'jkt V f 'S.K. Lokeren - F.C. iHeikant 1-2 Rudy Haleydt LEBBEEKS KAATSiVERBOKD Herspelen Hamme: doelma De Malssche Jos Pollet: zilve Onder Ons... vierde zege 'Temmerman (Hamme) 53,94 'Belangstelling voor doelman Meersman (S.K. Aalst) S.K. Aalst: versterking Corsovrienden feesten De beslissende wedstrijd in vierde provinciale F tussen Wils kracht Hofstade en Eendrcaht Hillegem was een ware zenuw slag die in een billijke puntendeling (2-2) uitmondde, zodat de thuisploeg voor het eerst in haar bestaan een kampioens titel in de wacht sleept. Eer het zover kwam moesten spe lers en supporters zoveel emotierijke momenten doorworste len in een helse sfeer van toeters en sirenes dat velen, ook onpartijtige toeschouwers, na de wedstrijd de spanning nog voelden nazinderen tientallen dansten de vreugdedansen mee die door trainer Lissens en zijn dolgelukkige discipelen werden uitgevoerd onder de tonen van een Oberbayern- orkest werden de Hofstaadse paarswitten onder bloemen en het stormachtig gejuich van de duizend kijkers bedolven. Een kwartier voor de aan vang van de wedstrijd kwa men drommen supporters aanzetten, gewapend met toe ters, bellen en spandoeken de toeloop was zo groot dat kassier De Vijlder met zijn schare helpers alle moeite van de wereld had om het volk op een ordentelijke manier te laten binnentreden een tweehonderd Hillegemsuppor- ters waren in de aanhef ze ker even luidruchtig als de negenhonderd Hofstadefans Hillegem nam een reuzestart. De Hofstade-verdedigers, be vend als rietstengels, werden keer op keer in snelheid ge nomen zodat reeds op de der de minuut Van Geert slechts in extremis kon redden. Rond het veld konden ijsbe- reide bestuursleden hun spe lers niet tot kalmte aanma nen. Een snerpende wind maakte van de bal een ca- priolerend en vaak onbereik baar ding. De pas zaterdag getrouwde André Roels bleek bij Hofstade de enige" speler die zijn zenuwen in bedwang had doch dit was niet vol doende om de aanvalsgolven van Hillegem in te dijken. Gelukkig bleef keeper Snau- waert de situatie meester. Op de 27e minuut was het dan toch gebeurd een effektvol- le vrijschop wordt door Snauwaert onvoldoende afge weerd en Nico Janssens doelt. Een aangeslagen thuisploeg inkasseert even later een 2e trefferde wind jaagt de bal over de hoofden van de ganse blauwwitte defensie en de stokoude Willy Vermassen zette zijn ploeg op rozen. (0-2). Achter de omheining gera ken Hillegemsupporters in euforie terwijl aan de over kant een afsluitmuurtje be geeft. Hillegem blijft komen, doch gevat uitlopen van Snauwaert verhindert hogere cijfers. Even voor de rust scoort André Roels met een effektvol schot. Deze 1-2 aan de rust was voor geen van beide ploegen een garantie. In de reuzetent naast de kan tine was het opvallend stil ondanks de massa supporters die aan hun biertje nipten. Het orkest zweeg wijselijk, en de nog onder de indruk- zijnde blauwwit supporters bleken van de hand Gods ge slagen. Het late tegendoelpunt was slechts voor enkele optimis ten een mogelijk teken voor een late heropstanding. Twee ongewijzigde teams betraden de tweede maal het terrein dat eerder op een arena ge leek waarin de gladiatoren met alle mogelijke lawaai werden aangemoedigd. Het eerste kwartier was weer voor Hillegem doch op de 65e minuut geschiedde het won der André Roels lanceert Ronald Vergeylen op rechts diens schot keilt naast de verbauwereerde Hillegem- Op zaterdag 24 april had te Oudegem de officië viering plaats van de S.K. voetbalploeg voor hun kampioenstitel in 4e pro vinciale. Vooreerst was er om 10 uur een H. Mis in de paro chiekerk. Daarna trokken het bestuur, de spelers en suppor ters naar het gemeentehuis waar zij ontvangen werden door de burgemeester en de schepenen. Burgemeester Lambrecht feliciteerde hen voor het behalen van die zo eendrachtig be vochten titel. Eindelijk heeft Oudegem een kampioenenploeg op zijn ge meentehuis mogen ontvan gen. De bloeiende S.K. ver eniging is een ware publici teit voor de ganse gemeen te. De burgemeester ver klaarde nadien ook dat kor telings het gemeenteterrein volledig zal verbeterd wor den. Hij vroeg bij deze ge legenheid aan allen om er over te waken het terrein gedurende een ruime perio de een volledige rust te la ten genieten. Hij voegde er nog aan toe dat de beplan tingen gaan voltrokken wor den en de plannen voor het oprichten van de spórtschuur reeds op wandel zijn in de verschillende administratieve diensten. Tot slot hoopte hij dat het niet de laatste maal zou zijn dat de ploeg op het gemeentehuis zou ontvangen en gehuldigd worden. Als aandenken ontvingen de spe lers een prachtige penteke ning van het Oudegemse ge meentehuis. Het bestuur ont ving een tinnen schotel als herinnering aan deze ont vangst. Na het heffen van het eer ste glas kwam voorzitter rlokter Van Wambeke aan het woord. Op zijn typische komische manier gaf hij een beeld van het aanvaarden van het voorzitterschap van de S.K.-ploeg 4 jaar geleden. En die vier jaar zijn wel meegevallen. Wij brengen de titel als beloning aan burge meester, schepenen en ge meentebestuur voor datgene wat zij gedaan hebben voor de S.K.-ploeg. Eindelijk uit 4e provinciale is een ga- schenk voor allen. Ook dank te de voorzitter allen die meewerkten aan de uitbouw van het gemeentelijk sport terrein. Na het ledigen van nog en- kela glaasjes (voor sommige iets te veel) trok men in stoet naar zaal Calabria waar de viering verder .ge zet werd. Hier zorgden de mannen van de vissersclub voor een smakelijk eetmaal. Tijdens het eetmaal kwam trainer Raymond Rooms aan het woord om elkeen te dan ken die het hem mogelijk maakten om in ideale om standigheden te werken met een team dat van den be ginne met de winninggeest bezield was. Het was voor hem een aangename taak om met een vriendenkring te kunnen meehelpen bou wen aan de S.K.-ploeg, die zich op overtuigende wijze kampioen speelde. Ook had hij een speciaal dankwoord voor de talrijke supporters, die een enorme morele steun waren voor de spelers. De kampioenenviering werd nadien voortgezet met het S.K.-orkest dat de ganse dag voor de nodige muziek in stond. Zij deden het werke lijk goed. Tot slot proficiat aan spelers, trainer, bestuur en supporters voor het be halen van deze titel. VrsMr' -51"' doelman in de dichtste hoek. De Hofstade-aanhang juicht. Na de vervanging van Paere- wijck en Van Den Brempt door Gigi en Van Limbergen neemt Wilskracht het heft in handen: schoten van Roels en Gigi vliegen nipt naast en slechts in de laatste minu ten begint Hillegem aan een wanhoopsoffensiefde aan valsgolven worden nu beter opgevangen door de routi niers Lissens en De Ridder, die hun zenuwen de baas zijn geworden. Het blijft 2-2 zo dat Wilskracht kampioen wordt met 2 punten voor sprong op zijn knappe tegen strever. De taferelen na de match zijn niet te beschrijven het veld wordt overrompeld door mensen met witblauwe sjaals en hoedjes spelers worden in de hoogte gehesen, onder de bloemen bedolven, ploegafge- vaardigden en trouwe sup porters laten hun tranen de vrije loop, in deze vreugde- explosie door de bange voor bije minuten nog aangewak kerd verschijnt het Oberbay- ernorkest buiten op het veld: op hun lustige feestdeuntjes dansen tientallen supporters hun overwinningsdansen, op gezweept door bloemenzwaai- ende spelers en ontroerde be stuursleden. Velen bekeken deze vreugdetoneeltjes met een krop in de keel, en haastten zich met rode oog jes weg om hun ontroering te gaan verdrinken voor de zen en allen die het lief en leed van Wilskracht gedeeld hebben was het een bekro ning die ze wellicht nooit mer zullen vergeten Speelden voor Hofstade Snauwaert, Van Geert, De Ridder, Paerewijck, Lissens, Guns, André en Hendrik Roels, Van Den Brempt, Ver geylen en Roelandt. Wissel spelers Van Gijseghem, Gigi en Van Limbergen. D.D. De overwinning werd zeer gunstig begroet, want Loke ren was erin gelukt tijdens de heenronde de jongens van de Sportstraat in eigen mid den een zware afstraffing toe te dienen. Het hoogtepunt van deze kamp lag in de 35e min. toen Luc Van Cauterenwerd gemaaid en de daaruit vol gende strafschop van Van den Broeck genomen door doelman Roosbroeck werd geneutralizeerd. Onmiddellijk daarna bracht Luc Van Cauteren de stand op 0-1. Na de koffie diende keeper Baetens zich te reppen en niettegenstaande de opvallen de prestatie van De Maes- schalck maakte D'Haen er 1-1 van. Wanneer eenieder zich met de uitslag verzoen de rukte Paul de Kegel van uit het middenveld op en Van Cauter schoot het win nende doelpunt binnen. B. Uitstekende prestatie van Rudy Haleydt in de B- interland tegen Luxem burg te Lier. Scoorde de vinnige Gijzegemnaar niet, hij gaf een prach tige „assist" aan de jon ge Anderlechtenaar Franky Vercautjeren waaruit' laatstgenoemde een doelpunt puurde. (mm) Voorzitter dr. Van Wambeke en sekretaris Lambrecht uiteraard in hun nopjes met Oudegems kaïnpioenentitel. Zonder van grote verrassingen te kunnen spreken, kwamen er toch enkele opgemerkte resultaten na de eerste kaatsdag in het Zeels Handelsverbond. Topfavoriet Ford Neyfc moest op eigen ballodroom een punt prijsgeven aan Van Hulle Somy. De eerste helft kwamen de Avermaat-jongens goed aan hun trekken met een 8-6 ruststand. De familie De Sadelare met Eddy, als de grote mijnheer, zorgde voor een sterke tegen stand, die uiteindelijk door Marcel Van Langenhove kon bezworen worden. Eindstand 15-9. Van Opdorp nam thuis tegen Smed Van Damme een flinke start. Aan de rust hadden Mare De Wilde, Jozef Ml- chiels, William Van Geete- ruyen. Eric Van Malderen en Leon Vercauteren voor een 8-0 gezorgd en onder im puls van Michel Van Damme kon Durmen toch nog twee spelen halen. 15-2. Likeuren Rubbens ondervond weinig tegenstand van Spor- la De Waele. In het trape zium in de Zuidlaan konden de jongens van voorzitter De Varé zich moeilijk doorzetten. Het falen van keerder Freddy De Block zat er voor veel tussen. Rinkhout kon rekenen op de terugslag van Clement Schuddinck en Charel Ver- meir en dit was duidelijk op het bord te zien met een 0-8 ruststand en het was pas na 0-11 dat Sporta De Waele het eerste spel kon ophalen. Eindstand 3-15. Anglo Zandberg verdedigde zich bijzonder goed tegen BB Veldeken. Onder impuls van Walter Baeck liep Veldeken uit tot 1-5 maar André Thienpondt lag aan de basis van een terug van de Zand berg (4-5). Bij de rust ston den de bezoekers er best voor (5-8), en Michel Van Uytfanghe, bewees zijn kaats- kwaliteiten en bracht een 6-12 tussenstand. Anglo re- pli keerde en kwam tot 13-13 terug. Eindstand 13-15. Re nault Durmen nam thuis te gen BOB Hansevelde de bes te start (5-0) met een ster ke Luc Heirwegh aan de te rugslag. Maar ook de Hanse- veldenaar Hubert Herwege liet zich niet onbetuigd en het werd 5-3. Rust 8-3. Tot 9-5 bleef BOB goed meespelen, maar met een sterke Julien Elegeert aan de koord haal de Durmen de zes volgende spelen (15-5). WEDSTRIJDEN ZATERDAG 1 MEI om 15 uur Anglo Zandberg Sporta De Waele (Van den Broeck) BOB Hansevelde Ford Neyt (Theo Wauters) Van Hille Somy Renault Dieleman (H. De Paepe) Lik. Rubbens Van Opdorp (Droeshout) Smed. Van Damme BB Veldeken (K. Van Bund.) BENO. In het kaatsverbond Ons Ver maak te Lebbeke staan mo menteel twee ploegen aan de leiding. In de wedstrijd On der Ons - Super Zéven bleef de leidersploeg de baas. UITSLAGEN Bal Vrienden Speelvogels 15- 1 Kruis Schuurken 15- 8 Miergem Lindeken 15-10 Onder Ons Super Zeven 15- 3 KLASSEMENT 1. .Onder Ons p. 45 2. Mieregem 45 3. Kruis 36 4. Balvrienden 30 5. Lindeken 28 6. Super Zeven 18 7. Schuurken 13 8. Speelvogels 12 KALENDER VOOR ZONDAG 2 MEI Super Zeven Speelvogels Schuurken Lindeken Kruis Klein Gent Bal vrienden Onder Ons (VDS) De beslissende wedstr voor de titel van kam» oen van België-danJ tussen Uilenspiegel Avanti Femina eindig met een gelijkspel. Ava ,n ti liet tijdens de laat: ht minuten een penalty c 1(j( benut zodat de kampioeve. viering uitgesteld w« ir(j tot een nog niet bek< ve de datum. Of vertrouw wij te hard in de kwa li tei ten van de Lebbeel isr dametjes El ie \7 r Public-relations en zitter van de Han sportraad deelde ons pas mede dat het bestu van V.W. Hamme vori week de reserve-doelm die in de voorbije kom] titie een paar maal m trad in het eerste elft definitief aanster Dit betekent een v sterking en een go< doublure voor Jan Buy De Aalsterse atleet Pollet heeft zondag in nationaal kampioensch Marathon een uitsteker 2e plaats behaald, legde de 42,2 km. af 2.23.36. Ki de Met hun 15-2 zege teg 't Kruis heeft de kaa klub Onder Ons haar zege van het seizoen g< haald. Jean Moens en I*e opold De Ridder werd als de uitblinkers noemd. Zondag wordt gespeeld tegen de Bjt vrienden uit Merchte mede een van de be ploegen uit de reeks. ?k vast een topper. ke a; ijl bc De Hamse atleet Te merman wierp op e meeting georganisee door AC Waasland speer 53.94 m. ver. D« £0 stijlvolle kamper kan de nabije toekomst voor betere resultatu^ zorgen. Hij is goed [ee weg alleszins. lnj Voor de 18-jarige do man Meersman van S, Aalst lieten een paar kil uit de hoogste afdeling 1^ langstelling blijken, nielijk F.C. Brugge Lokeren. De Lokeren jP£ hulptrainer Frans Bruyne volgde reeds ze talentvolle doelrm Ook Eendracht Aalst z E( Meersman willen aanw< J- ven. S.K. Aalst zou zi niet verzetten tegen e eventuele transfer, ome men wel weet dat Meei man bij een grotere kl zijn loopbaan kan make S.K. Aalst, dat volgei seizoen een hoofdrol v vertolken in de hoogi "e provinciale afdeling i gg daartoe de nodige v< sterking laten aanrukk< ra Men heeft liefst vijfti je, spelers op een lij ar waarvan men er meerd a£ re zou willen aantrekk fa{ en dan inzonderheid o 0] de aanval meer stoot- infiltratiekracht bij brengén. Ook zoekt mi een autoritaire midde veldspeler die rust in il ploeg kan brengen. H I heet dat S.K. over de i nanciële mogelijkhed< beschikt om een pa S goede transfers tot sta] te brengen. Ook de naaff Maturo zou zich onder I vijftien bevinden. J.V.l Op zaterdag 24 april we in zaal Corso te Lebbe Pierre Van Damme gehi digd als clubkampioen. Zijn naaste concurrent* waren Eddy Caerels, Fra Everaert, Robert Verme len, Albert Scheirens Pierre Cooreman. BC H

De Voorpost | 1976 | | pagina 18