SFEERVOL VII FESTIVAL Aalsterse Flitsen J jijnSjiJr uEWESTPLAN EN WEGENISWERKEN HET (SOMS KORTE) LEVEN DER NIEUWGEPLAATSTE RUSTBANKEN FIETSELING AALST VOOR 25 JAAR! De Voorpost - 30-4-76 - 5 let het VTI-festival, dat doorging op zaterdag 24 en zondag 25 april II. naar aanleiding van het 5-jarig bestaan van het instituut, heeft het VTI nogmaals bewezen dat de kuituur-arme eriode achter de rug is. Het VTI dat lange tijd in Aalst de naam gehad heeft de minst ultuurgerichte school te zijn heeft met deze traditie definitief gebroken. De wisseling van irektie en de inzet van een paar mensen achter de schermen zal daar niet vreemd aan zijn. H adat het VTI voor kort bom- 6 )lle zalen lokte voor haar ge- aagde toneelavond «Ik ben er ik blijf er», lokte nu zaterdag en zondag 25 april II. de e bjTI-festival-shows eveneens sn ruime belangstelling, owat iedereen die zich muzi- aal op een of andere manier nj >n uitdrukken kwam aan bod. iediowel groepen als individuen, jsh unstgroep Alkuone opende k de avond met het nummer :ak lere's to You», op muziek r v an J. Beaz; E. MorriconeenP. o lauriat. Het VTI- slm aperensemble onder de lei- ing van A. Beazar bracht drie e' jmmers. De mars «San Car- 10 van O. Tschuor. De plech- are' ge hymne «Land of hope and ory» van E. Elgar-J. Ord. urne L.F., en de Jazz-mars 5how-time» van L. Abel. I/at het solistengedeelte be- of, hier begeleidde Chris rombeen de trompetsolist W. eazar in het «Allegro de con- ours» van A. De Boeck. aarna begeleidde hij de violist I Suvarnosaroto in de «So- ate nr. 5» van W A. Mozart. Is et VTI-knapenkoor o.l.v. V ^an Frachen bracht vijf liede met pianobegeleiding, dentenlied, De vijf eenden, laamse Ardennen, Spinne- Ije en Madeliefje, it slot van het eerste gedeelte [ad nogmaals de Kunstgroep Alkuone.o.l.v. O. Van Malder op met een gedeeltelijk pro gramma voor het Noorwegen- tournee. Op de muziek van I. Cantori Moderni werd een gui tige persiflage gebracht van Kunstgroep Alkuone op reis. ved», een reeds ouder num mer, besloot het eerste deel. Het tweede deel ving aan met «Baby-face», een jazz-mars van L. Abel, de «Triomfmars van Aïda» van Verdi en de ka raktermars «Alte Kameraden» met vier nummers. «Lied der blijdschap», een duo, «Spel brekers», een humoristisch speels dansje waarin de jon gens het onderspit moeten delven voor de meisjes. «Jon gensritme», een stokkendans met trommelbegeleiding. En «Onderwereld en overwin ning», een nummer waarin spookachtige trokken de zaal afschrikken maar verdreven worden door sierlijk wappe- Ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van VTI, een optreden van de Kunstgroep Alkuone.(jm) De jongsten van de groep voelden zich opperbest in hun nummertje «Kaartenspel» op muziek van A. Vivaldi «Dan sende vlaggen» bestaande uit een solo- en een groepsven- delgedeelte toonde Alkuone zoals we de groep reeds lang kennen. «We shall not be mo- ilin Er werden in onze parochie met kwistige hand rustbanken uitgezet. Volgens het civiele parochieopperhoofd werden er een 30 tal aangekocht. Waar deze banken zijn beland kan door hem niet worden gezegd en dus zal Joost het wel weten. De plaatseli jke parochiale hoofdwerker wist reeds hier en daar een rustbank kwijt te raken. Als je ook al ergens tegen een rustbank aangebotst bent. wees dan zo vriendelijk om het aan het opperhoofd te melden. Op onze parochie werd een feestvierende groep blazers van op den uitkant uitgenodigd door onze bestuurderen om een glaasje prik te komen drinken. Opvallend was dat het civiele parochieopperhoofd straalde door zijn afwezigheid. Naar verluid zou hij elk kontakt met de «uitkanters» om gezondheidsredenen moeten vermijden. De dienstdoende feestredenaar bij hogergenoemde blazers- viering gaat ongetwijfeld bij zijn buurman De Voorpost lezen. Hij had letterlijk zijn toespraak samengeschreven uit het Voorpostartikel over deze blazersvereniging. Hij was dus goed geïnformeerd en al was de uitspraak noch de samenhang zelfs geen 5 op 10 in het 1ste leerjaar waard, de inhoud zelf was niettemin prima. Volgens sommigen zouden, direkt nadat de uitkantse blazers hun bierasem door hun «ekstrementen» tegen de wanden van de raadszaalruimte van ons parochiehoofdkwartier hadden aangeblazen, de parochiewerkers meteen zijn opgeroepen om het gebouw te ontsmetten met «goeie foezel» van bekende herkomst. ladat wegens het afsterven van Gemeentesekretaris Alfons lendrickx in spoedzitting van zeven april was overgegaan tot de lieuwe aanstelling van mevrouw Suzanne Moortgat als ijdelijk gemeentesekretaris en mevrouw Declercq Louise als ijdelijke opsteller, tot einde 1976, en besloten werd de bevolking van zo1 et overlijden van de sekretaris met 38 jaar nauwgezette en JL lichtsbewoste dienstjaren op de hoogte te brengen, hield de raadsvergadering van verleden maandag 26 april zich hoofdzakelijk 'e ezig met het gewestplan. iDVIES de^ wat dc eerste maal door de ad was gevraagd doch niet jerd bekomen wordt door :de detl taad terug gunstig geadviseerd f74 iet inbegrip van het voetbal- eelj)lein in de Eksterkenstraat. loofdzakelijk gaat het hierom: Kattenbroek: opnemen in de mdelijke woonzone langs beide ijden. Kapittelstraat Hollestraat Wavcrstraat linkergedeelte Ravenakkerstraat Lieve Vrouwstraat langs beide ijden Voctbalplein in Eksterkenstr. 'at betreft de Firma Van Praet oorziet het gewestplan slechts imi kleinere oppervlakte in- nstriezone dan de oppervlakte :eds door de fabriek ingeno- ien. De firma vraagt 4 verdere len in de industriezone te En opnemen. De raad geeft ferbij gunstig advies met even- el volgende beperkingen, zoals i'uwens dc vorige maal: alleen en in 't verlengde van de "uiige fabriek, niet korter «men bij de straat of het «steel en het geheel afschermen LUKENVERVOER De raad wijzigt het taksre glement op het lijkenvervoer in funktie van de verhoogde tarie ven. 1ste klas 2.200F, 2de klas 1900F. 3de klas I600F. 4de klas HOOF. 5de klas 720F. en 6de klas 600F. Voor vervoer uit andere gemeenten een forfaitair bedrag van 600F. ALLERLEI Uit het kasnazicht blijkt een verantwoord vermogen van 2.786.833F. Vóór de realisatie van de fusie zal ook aan de leden van de C.O.O. een herdenkings geschenk worden overhandigd ter waarde van circa 3000F. De wedde van de Voorzitter van de C.O.O.. groot 30.400F, wordt aangepast volgens de indeks van de kbnsumptieprijzen. Verbeteringswerken voor een totale som van 2.644.218F zullen nog worden aangebracht aan een deel van de Waverstraat (deel tot aan Meldertse Dreef) door plaatsen van boordstenen en asfalteren, een deel van de Eikestraat, betongreppels en nieuwe slijtlaag in de Katte- straat en een nieuwe asfaltlaag in dc Perrckouterbaan, L.H. van C. Feike-De Baeremae- ker. De drie muziekstukken werden levendig gebracht door het koperensemble. Het gemengde VTI-koor be staande uit leraars en studen ten. zongen onder de leiding van V. Van Frachen, a capella, Surrexit van Gupelzhaimer, Ghequetst ben ic van binnen, Die winter is verganghen en Op eer en trouw. Linde Willems speelde op piano de solo «Sonateop 14 nr. 1van L. Van Beethoven terwijl E. Syroit zijn veertigjarig jubi leum vierde met een trompet solo begeleid op piano. Het werd de Aria uit de suite nr. 3 van J.S. Bach. Kunstgroep Alkuone besloot rende vlaggen. Het spektakel, geleid door al gemeen regisseur R. Mispel ter, besloot met een apoteose op de wegdeinende tonen van «II Silenzio». STIJGENDE LIJN Het werd een kleurrijk, be weeglijk en luisterrijk festival. Wat de beide koren en het ko perensemble betreft, daar mis ten we wel ergéns de uniformi teit in kleding. Niet alleen het oor wil zijn deel, ook het oog eist zijn part. Het knapenkoor mist stembe- heersing. Het laat een deel van zijn stemtembre verloren gaan door het te willen omzetten in klankvolume. Het koperensemble en het gemengd koor leverden prach tig werk. Zeker het koperen semble heeft flinke vorderin gen gemaakt. Ook de keuze van de muziek was goed. Lichte, opgewekte muziek voor het koperensemble. Sfeervol le, kunstzinnige muziek voor het gemengd koor. Twee wat tegenstrijdige genres die in het geheel van dit festival doch tot hun volle recht kwamen. Over de solisten kunnen we al leen lovend schrijven. Zij slaagden erin door hun virtuo siteit de zaal toch te blijven boeien. Rustige oases in de show, gevuld met de harmoni sche klanken van ons klassiek repertorium. Kunstgroep Alkuone met zijn meer dan 18 jaar plankenerva ring in binnen- en buitenland, stond het vast.op het podium. De nieuwe kleurrijke kostumes en de diverse lichteffekten wa ren reeds een spektakel op zichzelf. Ook in de dansen valt een vernieuwing op te merken. Het geheel is losser, maar be weeglijker dan vroeger. De vlaggen spelen nog steeds een belangrijke rol in deze groep, maar ook andere elementen zoals stokken, emmertjes, pa rapluutjes en valiezen worden ingeschakeld. Dat de groep met deze num mers pas in augustus '76 een tournee gaat maken door Noorwegen kon er misschien wel de oorzaak van zijn dat de danszekerheid nog niet 100 procent was. Wanneer we schrijven dat de feestzaal van het VTI op het ogenblik een van de best uitge ruste zalen van de stad is, dan vallen we misschien in herha ling, maar het is zo. Een derge lijk spektakel had zeker niet tenvolle tot zijn recht kunnen komen in een andere Aalsterse zaal. Spijtig is echter dat deze goede zaal nog over geen cafe taria beschikt, waar de toe schouwer tijdens de pauze even kan verpozen. S.J. Door het Sint-Maartensfonds had zondag jl. op de stedelijke begraafplaats een drievoudige Berkenkruisplanting plaats op de graven van Fons Bomon, Dolf Triest en Rad De Rauw, men wou bij deze gelegenheid deze goede vrienden herdenken en samen met hen al de gevallen en overleden kameraden. Volksvertegenwoordiger Chris Willems mocht na herhaal delijk aandringen bij minister De Backer op 21 april II. een schrijven ontvangen waarin zij de goedkeuring en de princi piële belofte van staatstoelage verleende aan de ontwerp- dossiers betreffende de ruwbouw, de centrale verwarming en de waterzuivering van het nieuwe overdekte zwembad op de Albrechtlaan. De stad wil dit werk absolute voorrang geven samen met de bouw van het kultureel centrum. In 1973 werden de kosten reeds geraamd op 56 miljoen. Nu kunnen de werken in aanbesteding gegeven worden en dan maar hopen. De Kaiserleycke Souvereine Caemere der Draeckenieren tot Aelst, viert op zondag 2 mei haar korpsdag. Het lokaal, door de Draeckenieren Hol genoemd, zal vollopen tegen tien uur in de voormiddag, waar met tromgeroffel verzameling geblazen wordt. Een safari door dëstad en bezoeken aan de herbergiers zal eindigen met een beeweg in een welbepaald kapelleken. Een luisterrijk banket op zijn Draeckeniers, vormt de voorbode van een even schitterende valavondsafari, opgeluisterd en gekruid met zang en scherts. Nadat Jimmy Frey, je weet wel, de zanger die eens op Parijse podiums stond, niet kon zwijgen over de heerlijke karnaval die hij in februari II. hier in onze stede, incognito natuurlijk, beleefde, komt hij nu in grote allure zijn verjaardagsfeest vieren met een optreden in de zaal Klaroen op vrijdag 30 april. Fans, op je plaats! Ter gelegenheid van hun reis naar Amerika met deelname aan het Internationaal Eucharistisch kongres. zal het Schola Cantorum Cantate Domino met solisten van het Belgisch Kamerorkest en de orgelist Kristiaan Van Ingelgem, een jubelkoncert verzorgen op 17 mei in de Sint-Martinuskerk. Op het programma werken van Bach, Palestrina, Mozart en Mendelssohn. Dit koncert staat onder auspiciën van het ministerie van Nederlandse Kuituur en kreeg de steun van het stadsbestuuren van radio-omroep BRT 3. Van «Dolle Dinsdag», het radioprogramma van BRT 2 op dins dag van 12 tot 2 hebben we nu toch al één en ander gehoord. Aarzelend van start gegaan te Gent, al vaster aan de grond te Sint-Niklaas en stilaan de kinderschoenen ontgroeid te Dender- monde, alvast een ruggesteun voor onze stad, waar de kamera's en radiomensen zich op 25 mei komen installeren om een beeld weer te geven van een doordeweekse middag, met interviews, praatjes en veel muziek en een splinternieuws uitzending ver zorgd door plaatselijke persmensen. Nand Baert is er ook bij en loopt met de micro in de hand, terwijl het ganse programma een realisatie is van Elie Saegerman en Rudy Sinia. RVDP Terwijl velen z.ich inspannen om ons aller leefmilieu, wat dikwijls reeds al te zwaar gehavend werd, met kleine middelen nog wat kleur te geven, blijven er steeds nog te veel anderen over die door hun instelling of door gebrek aan opvoeding de dingen alsmaar verder \erpestenen/of vernielen. Wij berichtten reeds over de plaatsing van rustbanken op verschillende, pleintjes en stra ten. In totaal werden meer dan 30 rustbanken aangekocht door de gemeente die stuk voor stuk zowat 10.000F kostten. Hiervan werden er reeds een 20 tal aangebracht waarvan 2 aan de Dries te Terjoden. 1 nabij de St. Amandskerk. 1 bij de O.L. Vrouwkerk, I bij de Kerk te Terjoden. 1 nabij de kleuter- school'aan de Dom Modest Van Asselaan. 1 aan de school te Terjoden. 2 nabij het station. 1 aan het Kerkhof. 1 aan de Meerdries. I aan de Driehoek straat teTerjoden, en verder ook nog telkens één rustbank aan de Vosholleweg, de Europalaan, de B.D Dekenlaan en de Hop straat. Is het niet om er het laatste beetje geloof in de mensen zelf bij te verliezen als men merkt dat reeds verschillende dezer pas geplaatste rustbanken geheel of gedeeltelijk vernield zijn. Welke snotapen waren hier weer eens aan het werk? Dergelijke prak tijken zijn echt schandelijk. Kantonnier Fons Schockaert zegt ons dat zowel bij de twee banken op de Dries en de bank aan de Kerk teTerjoden als deze aan de O.L. Vrouwkerk de zittingen of rugleuningen geheel werden afgebroken. Wij richten ons hiertïij tot die onverlaten, welke hier een bewijs hebben geleverd van hun onre delijk gedrag, dat ze in de toekomst voldoende respekt zouden opbrengen voor ons gemeenschappelijk goed. Het moet eens en voorgoed duidelijk gesteld worden dat dergelijke misdadige streken niet langer kunnen geduld worden. E.A.VAN DERELST «BOK maBMMMwa JMU - Rust en kalmte en nieuwe zitbanken te Ëretribodegem.(jm) FALLUINTJES Op zondag 2 mei gaat, in het kader van de BRT-Fietspadenaktie, en ingericht door VVV's De Denderstreek en De Falluintjesstreek, de eerste FIETSELING door. De eerste fase van deze aktie bestaat er namelijk in de huidige stand van zaken i.v.m. fietspaden na te gaan. Hoe zien onze bestaande fiestpaden eruit? Wat is vastbaar voor verbetering? Hoe kan er eventueel aan verholpen worden? Na enkele weken reeds enkele vernielde zitbanken te Erembodegem- Ter joden.(JM) Toen Boudewijn I. zoals dat heet. de troon besteeg, vóór 25 jaar leefden we in een heel andere tijd. Een brood kostte toen 7 frank en een pakje sigaretten 11 F. Arbeiders en bedienden hadden dan recht op één week dubbel betaald verlof en het gezinspensioen bedroeg 23.600F per jaar. De grondwet was officieel nog niet in het Nederlands vertaald en de taalgrens was nog niet vastge legd. De rijksmiddelenbegroting bedroeg 80 miljard en men voorspelde onherstelbare finan ciële katastrofen als die begro ting de 100 miljard zou berei ken. (nu 720 miljard!) Een maandwedde van 10.000F was enkel voor kaderleden weggelegd en het aantal wagens in België bedroeg toen 305.000 (nu 2 miljoen). Autowegen die naam waardig, waren er nog niet in ons land en een reis naar het buitenland bleek nog altijd een overbodige luxe. Slechts rijken hadden een badkamer en cen trale verwarming en een etentje' buitenshuis kon er slechts uit zonderlijk eens af. l.h. Om ons dus best van de toestand te vergewissen is ter plaatse gaan kijken, het aangewezen middel. Dat wil dan ook deze «fietsbab- beling» doen die uitgroeit tot een fietsketting over de hele provin cie. Gans Oost-Vlaanderen zal immers worden aangedaan en pers, radio en TV zullen de startplaatsen en de te volgen trajekten Jtenbaar maken. FIETSELING AALST-FALLUINTJES Uiteraard is deelname gratis en is iedereen, vanaf 12 jaar, welkom. Aan burgemeesters, schepenen en raadsleden wordt gevraagd de fietseling op het grondgebeid van hun gemeente vóór te rijden. Bedoeling is een massale fiets tocht te organiseren en de fietsrekreatie niet alleen in de schi jnw erper te brengen maar ze werkelijk te beleven. Onderweg kan het landschap verkend worden en van gedachten gewis seld over de lokale en regionale tietsmugelijkheden. Praktisch gezien w ordt de mogelijkheid tot een permanent fietspad vanuit Aalst door de Falluint jes onder zocht en met het spoor wordt onderhandeld om te komen tot een fietsenverhuring in het Aalsters station. I n Eskapade van 24 april en Leef nu van 29 april belichtte de Vlaamse TV dit initiatief. PROGRAMMA 13.45 uur: op het binnenplein van het Aalsters stadhuis wordt verzameld. Start langs Molenst St.-Annabrug. Moorselbaan, Bergenkouter. Affligemdreef. 14.15 uur: even rusten aan de abdij Maria-Mediatrix, pas in het nieuws gekomen wegens het overlijden van de abdis. De Affligemdreef blijkt te smal voor fietsers. Is een fietspad ernaast mogelijk? 15 uur: na de steile bronnenhel- ling oponthoud aan de Benedik- tijnerabdij Affligem. Panorama op Hekelgem. 15.15 uur: langs de resten van de abdijmuur naar Hoeve Van Cauwelaert en verder langs Horingstraat. Kleindries en Meldert Kerk naar het Kravaal- bos. 15.30 uur: oponthoud aan Hof te Putte en kleine voetwandeling in het Kravaalbos waar de boshya- cinten bloeien. 15.45 uur: lang Meldert-Cen- truni naar Baardegem en op onthoud aan Hof ter Linde en de gerestaureerde St. Margareta- kerk. Verfrissing in Gasthof Vonck. 16.30 uur: via Hoeve Loereman en Baardegem-station naar Hoeve Van Nuflei te Herdersem Boskant en dan naar de Dender en zo terug naar Aalst. 18 uur: bespreking en evaluatie inde Keizershallen. ENKELE IDEEENTER OVERWEGING Fietsen in je vrije tijd is gezond en sportief, en daarbij zie je nog wat! Ons land telt meer fietsen dan auto's: in 1974 3.050.000 fietsen en 2.500.000 auto's. Fietsen is fijn. Maar kan het veilig? (om de 5 minuten verongelukt ergens in België een fietser) Een fietser ij enkel veilig op een fietspad. t Veilige fietspaden zijn pluspun ten voor alle weggebruikers. Een veilig fietspad is afgeschei den van de rijksweg door een veiligheidszone van minimaal lm. breedte. Fietsen is enkel veilig met een goede fiets. (hoorbare bel. reflektor achter aan. rem in orde. banden zonder afgesleten loopvlak). Trappers met reflektoren verhogen de veiligheid. De grote provinciale fietseling tn Oost-Vlaanderen gaat door op zondag 27 juni. L.H.

De Voorpost | 1976 | | pagina 5