DUO ODESUS WINT TIENDE ONTDEK DE STERWEDSTRIJD! AUTORALLY TE MELDERT BELGISCHE ZEEMACHT TE GAST IN AALST: EEN ELITE GOEDE KANSEN VOOR «DINAMIC EMBALLAGE» WIELEWAALJONGEREN De Voorpost - 30-4-76 - 7 lijk de nodige aandahcht van de muziekkenners: zij ver diende dan ook ten volle als perslaureate gehuldigd te wor den, jury A plaatste haar als derde en jury C als tweede. Prijswinnaar van het publiek werd echter Jrry Conrad (uit Aalst) die vokaal vlak volledig het moeilijke «My Boy» onder de knie bleek te hebben: het maximum van punten uit de zaal werd dan ook zijn deel. Simonne Logghe uit Torhout trad met prachtig glitterpakje en uitgebalanceerde Bühne - danspasjes op, doch spijtig genoeg was de muzikale kwali teit niet aanwezig om met «J'Attendrai» hoge punten te scoren Ook Mark Bundervoet (Zaffela- re) kwam met zijn dialektliedje «Schoenwinkelken» niet zo goed uit de verf. GinaDe Potter (uit Weerde) was het laatste hoogtepunt met «Stand by your man» doch wat later volgde was niet om naar huis te schrij ven: Gilbert Robijns met «Ein delijk weer verliefd» wensen wij een goed huwelijk in zijn Erembodegem, Norma Van Acoleyen (uit Moorsel) met «Kom bij mij» scheen het echt wel te menen, dus hier een goede top voor liefhebbers en ook Marcel Van den Broeck was een goed showman met «Buena Sera» doch muzikaal bleven ze alle drie onder de maat; de jongste deelnemer Dirk Van Kaelenbergh bracht met «Long Tall Glasses» wel een prestatie die mooie per- spektieven bied als hij wat ou der wordt en zijn stemgeluid laat bijschaven. PROKLAMATIE Na deze optredens bracht Se cond nog enkele liedjes en na een halfuurtje delibereren kwamen de jury's met vol gende resultaten op de prop pen: Persprijzen: eerste laureaat: Leen Bauwens uit Aalst - tweede laureaat: Annie Van der Meersche uit Moorsel en derde laureaat: Trio Katoen uit Hofstad e. Prijs van het publiek: Jerry Conrad uit Aalst. Uitslag van de tiende Ontdek de Sterwedstrijd: eerste: Duo Odesus - tweede: Gina De Potter - derde Ronny Logghe en Kris en Leen - vijf de: Dirk Van Kaekelenbergh - zesde: Jerry Conrad - zevende Mark Vnan Daele - achtste: Inge Andres - negende: Wii- leke - tiende: Marcel Van den Broecke - elfde: André Ver- schueren - twaalfde: Lieve Hutsebaut - dertiende: Trio Ka toen - veertiende: Norma Van Acoleyen - vijftiende: Mark Bundervoet - zestiende: As- senbak - zeventiende: Si monne Logghe - achttiende: Gilbert Robijns - negentiende: Micheline Vernaillen. Buiten wedstrijd: Anne Van den Broeck. De organisatie van deze Ont dek de stenwedstrijd was wer kelijk af: vooral de prachtpres- tatie van konferentcier André Eeckhout dient vermeld, even als de begeleidingsgroep Se- cont Act die zeer puik werk ver richtte. DIRK DAELEMANS veil zijn oordeel over opkomende sterretjes.(jm) Leen Bouwens en Kris Steenhout (eerste laureaat persprijs) brachten zachte poëzie tijdens de Ontdek de Ster-wedstrijd.(jm) De hele lijst van alle deelncmes publiceren valt wel buiten het bestek van dit blad. Op een andeVe plaats vindt U de eerste twintig geklasseerden alsook de eerste tien deelnemers van Meldert zelf. Hierna laten we nu de lijst volgen van de eerste 50 rfjders uit het Aalsterse met hun relatieve klassering. UITSLAG De Troyer Jacueline Nieuwer- (erken. 2. Irma Ottoy Nieuwerk. 3. Frans Callebaut, Hekelgem. 4 M.Th. Verleysen Erpe. 5. Maria Callebaut De Brandt. Hekelgem. 6. Cecile Callebaut De Winne Hekelgem 7, Marcel l'allebaut Hekelgem. 8. Bob Van der Sijpe Erpe. 9. Ernest Ottoy Nieuwerkerken. 10. Roge Cami Wieze. 11 René Van den Bossche Essene. 12. Ernest Van Vaerenbergh Moorsel. 13. Chris Nuelant Essene. 14. Frans Van Ransbceck Asse. 15. Marcel De meyst. Moorsel. 16. Hugo De Boodt Lebbekc. 17. Rosette Verkercke Baardegenv. 18. F. Muylaert Moorsel. 19. Gustaaf Vonck Moorsel. 20. Luc Moens Moorsel. 21 Jeanne Meskens, Opwijk. 22. Ulrij De Leu Erembodegem. 23. Lutgart Van der Borght. Baardegem. 24. Freddy De Schrijver. Moorsel. 25. Jos Abeel. Wieze. 26. Van Haver Gerard Wieze. 27. De Wit Yvonne, 28. Michiels Luc. 29. Lieve Stockman. 30. Trees Schmidt Wieze. 31. Micheline Van Belle Essene. 32. Marc Van Langhenhove Herdersem. 33. Kielbaey André Lebbeke. 34. Van Mulder Willy Lebbeke.. 35 Coppens Jozef Herdersem. 36. Jos De Loose Hofstade. 37. Van den Bossche Fons. 38. Suzanne Bosteels. 39. Mare Hendrickx Herdersem. 40. Freddy Clijn Moorsel. 41 Hilde De Pauw Baardegem. 42 Mertens Jozef Herdersem. 43. Mare Uytter- sprot Hekelgem. 44. Guido Dclplace Aalst. 45 Herman De Ridder Aalst. 46. Vinck Alex, Teralfene. 47. De Brandt Etien- ne. Asse. 48. Eddy Merckx Baardegem. 49. Jeannette Eec- khoudt Aalst. 40. Eddy Roelant Erpe. L.H. Dirk Van Caelenberghe kreeg voor zijn beste prestatie een vijfde plaats.(jm) enkel door popfans gewaar deerd zodat jury A en jury C slechts lauwe punten voor deze groep overhadden. TWEEDE GEDEELTE De pauze werd door Viviane De Maesschalck (laureate vo rig jaar) volgezongen. Lieve Hutsebaut ging met haar luis terliedje «zomaar» volledig de lucht en de lawaaierige zaal in, zodat we er weinig kunnen van zeggen. Leen en Kris uit Aalst was voor ons werkelijk het hoogtepunt van de avond: met aangepaste begeleiding van Kris Steenhout zong Leen Bauwens op voortreffelijke wijze «Goodbye again»: deze gevormde stem van een eisje dat reeds ten allenkante aan hoogstaande wedstrijden heeft deelgenomen verdient werke- Deze tiende uitgave, ingericht door Skoutsgroep Sint- .utgardis werd een voltreffer over de hele lijn: zowel de cwaliteit van de twintig kandidaten de kwantiteit van het lantal toeschouwers als de vlotte prezentatie van het geheel Eorgden voor een perfect showprogramma dat door iedere aanwezige kon gesmaakt worden. )ok de diverse prijswinnaars konden de goedkeuring van eder wegdragen, evenals de knappe begeleidingsgroep Se cond Act die het geheel muzikaal begeleidde zodat het gela- Jen programma vlekkeloos kon afgewerkt worden. Het Hofstaadse trio -Katoen-.(jm) delde, wat tot dan toe het hoogste cijfer bleek te zijn. Het optreden van de akkordeoniste Annie Van Der Meersche uit Moorsel bekoorde werkelijk alle men sen en juryleden: deze zestien jarige schoonheid volft reeds vijf jaar muziekschool en ver overde o.a. te Mespelaere prachtprijzen: dit blonde meisje bracht een poppourrie Bierfeesten» en bereikte door haar feilloze techniek'een zeer hoog muzikaal peil: de persjury krediteerde haar met een per sprijs en ook de zaal gaf hoge punten, jury A klasseerde haar echter buiten wedstrijd, daar de vokale begeleiding niet naar voor werd gebracht. Willeke uit Denderhoutem poogde de zaal te doen mee- wiebelen op de tonen van haar «Vinoliedje», doch dit heer jong meisje (te jong voor zo'n wed strijd) schreeuwde zo harddat ieder ademloos luisterde in plaats van te doen wat ge vraagd werd, Ook Micheline Vernaillen uit Buggenhout bleek niet zo zeer in haar sas te zijn want haar liedje «Love» werd zo hoog gebracht, dat Mi cheline enkele malen de juiste toon miste wat haar alle kan sen op een mooie prijs deed ontglippen; het Hofstaads Trio Katoen, bestaande uit Mireille Peynsaert, Ann Witzorek en Marijke Van Caekenberghe bracht het emotievolle'«Yes terday»: de begeleidende in strumenten speelden echter te luid om de zaal tot veel punten te bermurwen, enkel de pers had voor deze groep een aan moedigingsprijs over: het de buut van deze drie jonge meis jes was zeker veelbelovend, zodat we hopen ze nog zien op te treden. Popgroep Assenbak uit Berlare die het eerste deel afrondde speelde zo luid dat menigeen de oren diende toe te stoppen, hun optreden werd •RACHTSTART fiel t. Al )e organisatoren hadden voor sen rijke prijzentafel gezorgd. Us toemaatje zorgde een pla- enmaatschappij ervoor dat ie- ler deelnemer eventueel aan Ie opname van een LP kon leelnemen. Dit kondigde pre- entator André Eeckhout als ipwarmertje aan alvorens de Irie jury's aan het publiek voor e stellen: in jury A zaten de werkelijke muziekkenners :oals Dirk Daelman (voorzit- er), Valère Fouquaert (onder- oorzitter), Herman Leus, lerman Goossens en platen- nensen Jan Mornae en Wil- iam Souffreau. Jury B was de m jersjury die drie prijzen te ver- leien had, en jury C was sa- nengesteld uit 5 mensen wille- ceurig in het puliek aangeduid, e )e eerste drie kandidten waren tan een uitzonderlijke kwaliteit: out dark Can Daele (Deurle) en tonny Logghe (Torhout) zon- ïde jen beiden met geoefende 9vt;tem «Goed zijn» op zulke Va jvertuigende wijze dat ze ze- elie ter een ereplaats konden vise- be en, ondanks het feit dat de an- D jere kandidaten nog dienden 'rar ian te treden, doch wat de :i weelingszusjes Christiaens Oosterzele) met het eigen ge- ichreven en gekomponeerde «Vergeet die mooie dagen et» naar voren brachten was ijtoerkelijk om stil van te worden: n knappe duozang met gitaar slov jegeleid zongen ze op zulkda- >P dhig niveau dat ze als zeer hoge tanshebsters konden gekata- ogeerd worden. orjAndré Verschueren uit Oude- ïaarde zong met baritonstem S., Jmburg aleen» wat hem vooral jit de zaal applaus en punten ileverde, ook Inge Andres (uit Galmaarden) die voor de derde naai in Hofstade optrad had net het populaire «Un, deux, rois» sterke troeven in handen en de zaal krediteerde haar op reden met een negen gemid- Vervolg van blz. 1 En wij, de Zeemacht ge ven ook hen een kans. En daarbij dik betaald na twee jaar dienst. Als milicien hebt U uw soldij van 75 tot 100 F. En bij ons heeft iemand van 18 jaar reeds een loon van 16.000 F. netto per maand. En als hij daarbij op zee gaat, krijgt hij een supplement van 350 F. per dag. En gratis eten aan boord, En na twee jaar diensttijd een premie van 30.000 F. Wat kan men beter wensen. Training, een job en geld gekregen. Niks verloren». Wij dachten dat de Belgische Zeemacht een niemendalletje was, maar daarin hebben wij ons schromelijk vergist Het is een machtselite die sterk in haar schoenen op de boot staat. Hugo Heyndrickx De heer burgemeester en stadssekretaris Willems bij hun aankomst aan de Sint-Annabrug op de Liberation van de Belgische Zeemacht. Zij maakten de trip mee vanuit Dendermonde.(n>) Doorgang van de PQ06 Semois van de Belgische Zeemacht te Denderbelle.(rv De Zwarte Hoekbrug maakt plaats voor het schip van de Belgische Zeemacht, de Liberation.(rv) Vervolg van blz. 1 Wié niet de overeenkomst wou ondertekenen zou auto matisch z'n vooropzeg ont vangen. Voor de werknemers is gans de situatie alleen maar een simpel feit van naamsveran dering bij een ander bedrijf. Ook al blijft Vitapeck zonder z'n machines en personeel verder bestaan. SAMENSTELLING PORTEFEUILLE In het raam van de verdere evolutie omtrent Vitapack had het nuttig geweest om het juiste (nieuwe) aande lenpakket na te gaan (5.000 in totaal)en een kapitaal van 5 miljoen. Aandeelhouders Teinturia 2.951, Soc. Vis cose 2.001, AVO 3, De Backer De Rudder 2 en mi- notaire of op naam van aan deelhouders 43. Graag hadden we wat meer informatie vernomen om trent de aandelen van de Soc» Viscose en indien ze overgenomen zijn, door wie. Geruchten doen de ronde dat ze overgenomen wer den. Maar alsnog konden we geen bevestiging krijgen doorwie. STORM Inmiddels zou het tot een kleine storm gekomen zijn te Gent bij sommige beheer ders en -volgens welinge lichte kringen maar waarvan geen bevestiging - sommige beheerders ontslag gaven IMMOBILIEN In onze vorige uitgave wezen we reeds op het uitermate groot belang van de terrei nen «Teinturia - Vitapack», Tijdens de maand mei heb ben de Wielewaaljongeren nog de volgende aktiviteiten op hun agenda staan Op zondag 9 met maken zij met de fiets eendagekskur- sie naar Neigem. Belang stellenden die de tocht on der de leiding van Antoon Barbé willen meemaken ver zamelen om 9.30 uur aan het station te Aalst. Ekskursie- spullen en pick-nick niet die in hun geheel een bijzon dere waarde krijgen, vooral wanneer Vitapack er ver dwenen is men bij Teinturia. volledig zou sluiten. De rol van een immobiliën groep moet nog blijken. In dit ge val staan we heel ver van de plastic-produktie en zal - na zovele jaren- opnieuw en te recht de vraag aan bod ko men: «had men sluitingen kunnen vermijden?» Wie zijn deze «the brothers»? vergeten! Op zaterdag 15 mei wordt een dagekskur georgani seerd waarbij een gedeelte van de Denderroute met de fiets wordt verkend. Men vertrekt om 9.30 uur aan het station te Aalst om via Her dersem, Wieze. Moorsel;' Baardegem, Meldert en Af- fligem later op de dag terug in Aalst te belanden. De pick-nick voor onderweg niet vergeten!

De Voorpost | 1976 | | pagina 7