'4 Te voet naarlourdes in ZILVEREN «TERJODENAREN» ZETTEN HUN JUBILEUMVIERING OFFICIEEL IN VUFTIG JAAR MUZIKANT! IflT BERICHT UIT DE WITTE KAMER ISOPODA OF AJUINPOP OP ZIJN BEST De Voorpost - 30-4-76 - 9 Vervolg van blz. 1 En om dat nu eenmaal het gemeen tehuis te Erembodegem staat waar het staat, ook voor Terjoden, en omdat de iterjodenaren» ook officieel in de bloemetjes dienden gezet door het gemeentebe stuur, kon «het dorp» einde lijk een kennismaken met een der spetterendste fanfa res van uren in het rond. En heuglijke gebeurtenis voor De Terjodenaren» maar ook een enig gebeuren voor E- rembodegem zelf dat eigen lijk niet wist hoe veelzijdig muziek-rijkhet wel is. FEESTELIJKE OPTOCHT Op enkele onverbeterlijke wegblijvers na waren ze er allemaal vandaag de Terjo denaren. Te 10 uur werd er gestart aan het lokaal «Lam me Goedzak» en ging het klankrijk naar het dorp toe. Als er nog moest bewezen worden dat ze te Terjoden een aardig stukske kunnen blazen dan is dit bewijs nu alvast geleverd. Met de oog strelende kleurrijke Majoret- ten vooraan, daarachter de jonge trommelaars en dit al les muzikaal voortgestuwd en omlijst door een 40-man sterke fanfare, trok een fees telijke sliert van «op Terjo den» tot op «de plesj». Er werd even een ommetje ge maakt langs de Dender- straat, de Kaai en de Kerk straat om zich voor het ge meentehuis te gaan opstel len in formatie. Voor de pui op het bordes van het ge meentehuis stonden de offi- cielen de Terjodenaren op te wachten. Het was intussen zowat elf uur geworden toen een eerste Majoretten de monstratie werd gegeven op het Dorp. Hier van zilveren klanken spreken is meer dan toepasselijk. Lichtjes ge hinderd in hun bewegingen door een scherpe snedige wind brachten de Majoret ten een sierlijke vertoning van hun beste kunnen. Het lag voor de hand dat, voor de gelegenheid, iedereen het om ter best wou doen. En werkelijk, het was overtui gend over heel de lijn. De feestvreugde werkte aanste kelijk. De stemming was er. RECEPTIE Voorzien was dat zowel Ma joretten als trommelaars, gedurende de ontvangst in de raadszaal, op het speel plein van de Gemeente school zouden vertoeven. Voor de hele «band» is de raadszaal echt te klein zodat de kleinsten maar eventjes geduld moesten uitoefenen ondertussen. Gelukkig kwam men, gezien de kou de, op het idee om het jonge volkje een onderkomen te bezorgen in Café Derby. Blote meisjesbenen zijn leuk dacht men waarschijn lijk maar van de kou blauwe blote teentjes zien er echt niet feestelijk uit...en de waard vond het ook goed. De «groten werden dan het gemeentehuis ingehaald naar de raadszaal die op de ze overrompeling niet bere kend is. Maar iedereen vond zijn plaatsje om de feestelij ke begroeting van het offi ciële Erembodegem mee te maken. Schepen Maurice De Luyck verontschuldigde de burgemeester en deed na dien zijn best om de onver wacht op zijn schouders be lande taak als feestredenaar zo goed mogelijk waar te nemen. Schepen De Luyck was goed geïnformeerd over «De Terjodenaren» en legde eveneens de band tussen de vooroorlogse fanfare «Hoo- ger Op». Hij noemde dit haastig een Terjodense aan gelegenheid. Hij verwees e- veneens naar de onbetwist baar belangrijke rol die Sooiken Mabilde bij de we dergeboorte had gespeeld en memoreerde heel de his toriek rond deze wederge boorte naar aanleiding van de inhaling van Pastoor Sa- bot destijds. Zowel de eerste repetities bij de spe lende herbergiers «Sieken» Van Impe en Felix Cogneau werden in Schepen De Luyck's toespraak aange haald ook de onvermijdelij ke keuze van Rochus De Decker als chef. Hij besloot met alle aanwezigen uit te nodigen om samen met hem een heildronk uit te brengen op de jarige fanfare. In naam van het gemeentebestuur werd nog een uiterst prak tisch geschenk aangebo den; een kleine trommel en chef Rochus maakte de op merking dat gelukkig de trommelstokken niet verge ten waren. Als voorzitter van de Fanfare dankte Frans Redant in kor ten en sprekende woorden. Met deze trommel als ge schenk, aldus Frans Re dant, zullen wij in de toe komst steeds deze heuglijke dag weerbeleven bij elk op treden en elke repetitie. Hoe kan een fanfare beter zijn dank betuigen dan met een serenade? En zo gebeur de ook met twee fleurige nummers. Speciaal voor Schepen De Luyck, als ge- legenheidsgastheer, bracht Chef Rochus als tweede stukje «Bloemen der liefde». Het voltallige Schepencolle ge (met uitzondering van burgemeester Boel) ge meentesecretaris Van Vae- renbergh, de raadsleden mej. A. Bourlon, Bert Cop- pens, G.De Greve en Peere boom juichten met de talrij ke aanwezigen de fanfare na afloop uitbundig toe. Nadien werd op het speel plein van de jongensschool aangetreden voor de gele genheidsfoto. Gasten, gast heren en genodigden sloten zich bij mekaar aan om de fotografen hun werk te laten doen. TERUG NAARTERJODEN Voor de kerk werd dan tot afscheid als gezamelijke dank en hulde door fanfare, trommelaars en majoretten een kleurrijke en klankrijke «show» gehouden. Nadien ging het de weg terug naar de heimat, maar eerst werd nog even aangelopen bij de bewoners van het rusthuis aan de Ninovesteenweg. Dit onverwachte bezoek van de ze feestelijke troep aan onze zestigplussers viel in de smaak en wij hebben de in druk dat de Terjodenaren nog nooit zo een echt goeie serenade hebben gegeven. Hoe lang er verder op de dag nog werd geblazen is ons niet bekend maar uit goede bron vernemen wij dat intus sen iedereen toch thuis ge raakte. Zorg dat jullie d'er over 25 jaar weer bij zijn Terjodenaren, maar laat niet na om intussen gewoon door te gaan, steeds «Hoo- ger Op» «Terjodenaren» en goed heil. Balder Dc Koninklijke Fanfare St.-Cecilia Meldert had eraan gehouden vier van haar trouwe muzikanten, nl. Adolf Beek, Frans De Brandt, Jozef Van Mol en Frans Vermeiren, wegens hun 50-jaar spelend lid zijn, eens in de bloemetjes te zetten en dat, uiteraard, met een muzikale prestatie. :hte zijr Onder leiding van haar jonge L.lldirigent Etienne Van Nuffel bracht de Fanfare die momen teel een dertigtal muzikanten telt met een trommelkorps van tiental leden voor een welgevulde zaal en een aan dachtig luisterend publiek een populair concert en dit dan op •oortreffelijke wijze. Het eerste deel bestond uit een reeks evergreens, door de meeste mensen tel geapprecieerd. Ver melden we hieruit bvb «La Cuccaracha», «Donau-Dixie». 1tej H olz hack er-Beaten n9 «Kalinka». JUBILARISSEN Na een korte huidetoespraak door voorzitter Frans Lievens werd aan de jubilarissen een werkelijk prachtig en waardevol geschenk aangeboden, nl. een harp op marmeren voetstuk. Deze trofeeën werden aan de jubilarissen overhandigd door burgemeester Albert De Vos die er met zijn schepenen had aan gehouden de viering bij te wonen. BELLENSPEL Na een korte pauze. men kan niet blijven blazen en moet zich ook wel eens laven kondigde presentatrice Mw. J. Hofman- Floru een verrassing aan. nl. Roger Troch met zijn origineel en uniek intrument. een «bellen- spel». Alhoewel nog maar pas in het bezit van dit eigenaardig geval wist Roger er toch mooie klanken aan te ontrukken en bracht voor een flink meevol- gend auditorium twee mooie melodieën. «O Sole Mio» en een tenia uit «Dr. Jivago». SOLISTEN AAN 'T WERK Nadat in het eerste deel trompet tist E. De Brandt zich had onderscheiden kwam nu de beurt aan een saxofonen-trio (R. Troch. J. Van Mol en E. Van Hauwermeiren) en aan tuba solo Jozef Fieremans en natuur lijk aan Willy De Coninck met zijn schuitbazuin om de mensen óp iets moois te vergasten. Een paar speciale arrangementen kwamen ook aan bod en van J. De Ridder van Asse ging de kreatie door van zijn «Juliana- Wals». Al met al een mooie viering van vier mensen die 50 jaar lang aan hun liefhebberij trouw blijven en die weldra nog een officiële erkenning van het Departement van Kuituur zullen mogen ontvangen. Wat reeds zo dik wijls. te pas en ten onpas, werd beweerd dat de muzieken kapot moeten en kapot gaan. is hier in konkretotegengesproken. De volksmuziek, fanfares en harmonieën niet louter als politiek strijdmiddel maar eer der als faktor van volksopvoe ding. die reeds zovele tientallen jaren tot in het kleinste uithoek je van ons land bloeide en op vele plaatsen nog steeds bloeit kan, mits officiële erkenning en steun, een werkelijke heropbloei beleven. L.H. rdi iOT ck,| 3a- meimaai1d is traditioneel de periode waarin tallozen te voet naar één of ander maria-bedevaartsoord trekken, naar a Halle, Scherpenheuvel... Het is echter ongetwijfeld de eerste keer dat twee Aalstenaars zomaar meteen doorstappen tot in I Lourdes. jaar geleden gaven beide vrienden elkaar een warme handdruk en begonnen aan het voorbereidend werk voor de tocht. Vooreerst stelden de beide vrienden in samenwerking met het Militair Geografisch Insti tuut een wegwijzer op. Over het algemeen worden vrij grote wegen gevolg, in Frankrijk de route national. De beide wandelaars zijn ech ter ook volledig op zichzelf aangewezen om de juiste weg te vinden. Hoewel het Belgisch leger aanbood een volgvoer- tuig mee te sturen, weigerden ze dit resoluut. Alles wordt dus in ransels op de rug meeged ragen, want ze willen in geen geval achteraf te horen krijgen stiekem een paar kilometers met een wagen te hebben afge legd. Bovendien zullen ze aan alle automobilisten die hen aanbieden om mee te rijden verzoeken in hun dagboek te tekenen met vermelding dat ze zijn aanbod hebben afgewe zen. Je moet zoiets sportief opvatten verduidelijkt de heer Kieckens. ongetwijfeld zullen we 'r alles op zetten om in Lourdes aan te komen doch we blijven eerlijk met onszelf. Wel hebben we van in het begin ge steld dat, mocht een van ons beiden moeten opgeven de overblijvende de tocht verder zet en we elkaar in Lourdes opwach-ten. Je moet namelijk weten dat nu Inderdaad op 7 mei e.k.. zullen •irlJ Adj. Slagmolen en 1* SM Kiec- kens een tocht aanvangen die Hhen 1.080 km in"Lourdes zal brengen. Een heer die we vooraan in de I veertig schatten opent ons, het j is niet de vader van 1e SM Kieckens Jules maar himself. ,ml ook heer Slagmolen die ons in n 11 de leefkamer opwacht is reeds se» de veertig voorbij. Jullie zijn niet meer jong, stel ik onnodig vast. 't Ja het wordt voor ons onget wijfeld een eenmalige gebeur tenis, te voet hoop ik het wel klaar te spelen, maar met de et fiets zou ik ongetwijfeld te kampen hebben met zuurstof tekort, replikeert Adj. Slagmo len. Hij is de man die aan de 'ei basis ligt van de hele onder- neming. Op 26 februari 1976 diende zijn zoontje een opera tie te ondergaan, kort tevoren ee' waren twee kollega's terugge- u keerd van een geslaagde ro mereis en de heer Slagmolen beloofde op dat moment deze reis bij het welslagen van de operatie. Kijkt zegt ie, ieder zal daar wel zijn eigen mening over hebben, maar voor mij stond het vast deze belofte te houden. Een reisgezel was vlug gevonden, 1* SM Kiec kens die de heer Slagmolen met enkel kent als kollega, maar samen met hem reeds meermaals aan wandeltochten deelnam was direkt voor het idee gewonnen. Zowel een de reeds zoveel mensen bij deze onderneming betrokken zijn dat we hen onmogelijk teleur kunnen,stellen. Zo werden bij voorbeeld 21 burgemeesters aangeschreven waarvan nu reeds 15 positieve antwoorden binnenkwamen. Via deze mensen bekwamen beide wandelaars reeds logement op talrijke haltplaatsen. Ander zijds worden ze op verschei dene recepties en ontvangsten van het Franse Leger ver wacht, ondermeer te Limoges, terwijl ze de laatste 20 km wor den opgewacht door Franse Para's die hen tot in Lourdes willen vergezellen. Wat de voeding betreft zullen ze dus aangewezen ijn op de talrijke gastheren, we vroegen of dit niet nadelig kan zijn. Blijkbaar vrezen ze de Franse keuken niet, in elk geval zijn beiden medisch voldoende onderlegd om zichzelf te verzorgen en naast 21 paar kousen, de tal loze landkaarten, een speciale uitrusting voor regenweer en grote hittes gaan er ook heel wat medikamenten mee. Alles bij elkaar weegt de lading 18 a 20 kg. Met dit gewicht op de rug oefenden beiden nu reeds sa men 1.600 km. In het begin leverder dit ge wicht op de rug wel even wichtsstoornissen doch nu zijn ze daar wel overheen. Natuur lijk kregen ze tijdens de 50 wandeltochten waarmeezedie 1600 km bijeenstapten telkens de vraag te horen waarom ze die zware zakken meedroe gen. Gewoonlijk maakten ze zich er dan met een geintje van af, De heer Kieckens gaat te voet nai want hoewel beiden er duidelijk fier over zijn dergelijke tocht aan te vangen, mogen we ze ker niet over opscheppers pra ten. Het is trouwens niet de eerste keer dat een dergelijke bijzondere sportprestatie plaatsgrijpt, nee, het gaat er hen vooral om 21 dagen intens te leven. Hun dagboek ligt klaar, daar verschijnen bin nenkort talloze namen van de lui die ze onderweg ontmoeten, hun anekdotes, de verslagen over moeilijke en prettige mo menten. Elke dag zal voor hen aanvan gen om 4 uur 's morgens, hier mee willen ze vooral vermijden teveel in de hitte van de dag te Lourdes. (jm) moeten marsjeren. Warmte is immers de grootste vijand voor je voeten, een blaar loop je vlug genoeg en dan begint het.. Maar ook wat dat betreft wer den voorzorgen genomen, de orthopedische dienst van mili taire kliniek waar ze werken maakte voor hen beiden twee paar wandelschoenen op maat die ze reeds duchtig inliepen. Krotom er is heel wat kans dat ze op 29 mei ook werkelijk in Lourdes zullen aankomen. In elk geval wensen ze nu reeds alle burgerlijke en militaire overheden te danken voor de waardevolle medewerking. Zonder het buitengewoon ver lof dat de militaire overheid hen Te Meldert was er een juhileumkoncert van de Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia onder leiding van Etienne Van Hujfel met solisten Roger De Troch, Willy De Coninck en Jozef Fieremans. Van links naar rechts de gevierden Vermeiren, Van Mol, De Brandt en De Beck.(jm) Eens te meer niet te geloven, en toch waar gebeurd! Wat ik U vorige week vertelde over de haan van buurman is nog maar klein bier vergeleken bij wat volgt. Zaterdagavond (zondagmorgen) kom ik opgewekt thuis, parkeer de wagen netjes tussen de rommel, sta even stil om te luisteren naar de reeds vrolijk kwelende vogeltjes, bewonder de stilaan lichtblauwe hemel en word plostklaps hevig opgeschrikt door HAAN. Vertwijfeld keek ik even op mijn uurwerk en stelde vast dat het weliswaar laat was (ik zeg lekker niet hoe laat, mijn moeder moest het eens lezen) doch nog lang geen tijd voor een haan om te staan klaaien. Die hoort dat pas te doen wanneer de zon opkomt en de kippen aan hun dagtaak moeten beginnen. Het vervolg laat zich natuurlijk raden: haan is een paar uren in de weer geweest en ik ben tenslotte van uitputting in slaap gevallen, mijn hoofdkussen stevig op mijn oren klemmend. Ik heb nog altijd niet kunnen nagaan waar haan zich bevindt, er zijn heel wat tuintjes in de buurt. Ik heb echter een sterk vermoeden en ovenweeg strenge maatre gelen. Ik kan echter niets rechtstreeks tegen haan onder nemen, dat zou mij een konflikt brengen met zijn eigenaar en in het ergste geval ook nog met dierenbeschermingsor ganisaties. Het lijkt mij dus het beste dat ik mij tijdens het weekeinde aanpas aan de omstandigheden en mijn leven spatroon omkeer. Dat zou dus betekenen dat ik zo rond de middag slapenga, in de vroege avond opsta en dan, ja dan moet ik wel doorgaan tot 's morgens vroeg, wachten tot hij moegekraaid is. Praktisch zijn er weliswaar enige proble men, ik moet toch rekening houden met mijn huisgenoten, alhoewel, er zijn toch nog mensen die er eigenaardige uurregelingen op na houden? Hé beest? Een gevolg van haans' gekraai is dat ik de miskleun van de week met slaperige ogen tv gevolgd heb op tv. De miskleun is natuu rli jk de interland Nederland - België, door onze rode duivels grandioos verloren met 5-0, mijn schoonbroer heeft tenslotte toch gelijk gekregen. Niemand wou hem bij de aanvang van de match geloven toen hij somber zijn af schuwelijke pronostiek gaf en misschien geloofde hij er toen zelf nog niet in. Al na een kwartier bleek echter dat hij best wel eens gelijk kon halen, zo denderend klungelden onze landgenoten erop los en zo duchtig trapten de Neder landers de bal van de ene kant van het plein naar de andere. En na elke goal weer klonk de triomfantelijke kreet: ziede wel, 'tsal nog 5-0 wèrren. En jawel door, het gebeurde nog ook. En zeggen dat er nog een terugwedstrijd moet ge speeld worden! Beste Noorderburen, gelieve ons volgende keer te sparen a.u.b., ik vraag het U vriendelijk maar drin gend want ik kan het niet aanzien. Niet dat ikzó vaderlands lievend ben, nee, maar tegen kleine kinderen kunt ge U weren hé? Laat die jongens volgende keer toch ook eens met die bal spelen, het is anders zo'n zielig gezicht vinden jullie ook niet? Daarstraks heb ik mijn schaarbeekse buurvrouw voor de eerste keer gezien, vreemd na zes maanden, maarzo gaat dat nu eenmaal in onze steden. Sociologen hebben aan onze stadsstrukturen al heel wat studies gewijd, maar on dertussen doen wij er toch maar niets aan. Wij blijven maar in ons hokje zitten en houden de deuren angsvallig dicht. Wie herinnert zich nog de tijd dat iedereen bij iedereen kon aanlopen? Zomaar, om een praatje te slaan, langs de achterdeur naar binnen en gedag zeggen. Waar gebeurt dat nog? In kleinere dorpen misschien, zo een waar wij zaterdagavond in rondgedwaald hebben. Een echt dorp met vijf café's en twee fanfares, met een jaarlijkse kermis en een biljart in elk café (dat maakt dus vijf biljarts). Waar een pint amper twaalf frank kost en iedereen iedereen kent. Waar café en coiffeurssalon nog broederlijk verenigd zijn. Met één lolbroek en misschien ook een dorpsidioot. Met een paar overjaarse nozems en enkele nagekomen hippies die schuw naar de stad trekken omdat ze nagekeken wor den. Een dorp zonder dancing, waar één enkele keer in 't café gedanst wordt tot laat en zat in de nacht. En toch is zo'n dorp ook al flink op weg om opgeslorpt te worden door onze luksemaatschappij. We zullen binnen twintig jaar eens teruggaan en zien wat er dan nog overblijft van dat plezante dorpje bij nacht. Ietwat gans anders nu dat kan hier allemaal): ik vind dat het «bericht uit de witte kamer» in zo'n fris lettertype gezet wordt, dat verdient beslist een pluim. Nu zit roei natuurlijk te blozen, maar hij zal vast nog meer gaan blozen wanneer ik hem voorstel om er af en toe ook nog een foto bij te hebben. Dan wordt het pas echt luksueus, en dat mag best als U 't mij vraagt. Ik loop stiekumpjes met allerhgande snode plannen rond en die fluister ik roei wel eens in het oor, op het gepaste ogenblik uiteraard. Of onze fotografen daar zullen mee instemmen is een ander probleem, maar het kan best gezellig worden, dat zien we nog wel. GUY DELE verleende zou de tocht bijna uitgesloten zijn. Ook verschil lende Aalstenaars verleende hun medewerking; hier wen sen ze vooral het huis Comar- sport te bedanken. Maar anderzijds wensen ze ook hun tocht ekstra te laten steunen door de ganse Aals- terse bevolking. Daarom bie den ze «sptonser» kaarten aan waarvan de opbrengst inte graal wordt afgestaan aan het beschermkomitee voor het ge- handikapte kind RIBTO, Aalst. Wie 50 F stort op rekening van dit beschermkomitee sponsert 1 km en helpt meteen mee aan de bouw van een gezinsver vangend tehuis voor mentaal gehandikapten. L.M. Op 1 mei aanstaande leggen niet alleen alle vogels een ei, viert men met de roos-in-de-vuist het feest van de arbeiders (ook voor de stempelaars?), begint de Mariamaand, verjaren zij die verjaren op 1 mei... maar daveren ook de grondvesten van de Sint-Annazaal onder de kwistig desibelstrooiende «symfonisch-lyrische» rock van de groep ISOPODA. ISOPODA is een Aalsterse groep diezich vanuit het repeti tielokaal in jeugdklub Kreja (meteen ook hun kontakt- adres) langzaam maar zeker ontpopt tot een oersterke en degelijke vijfmansformatie. Met het etiket «symfonisch lyrische rock» bedoelen de muzikanten eigenlijk dat er aandachtig werd geluisterd naar groepen als Genesis, Wishbone Ash en Yes. En dat hoor je wel. Het muzikaal tapijt is bij de eerste beluistering moeilijk aandoend maar danig gestruktureerd dat een optre den van Isopoda een boeiende aangelegenheid is. Bovendien bèschikt de groep over muzikanten die duidelijk werken aan een steeds beter wordende techniek en sa.,..,.. spel. Deline-up is de volgende: Walter De Berlanger (gitaar zang), Arnold De Schepper (bas-zang), Bert Deprest (gi taar), Guido Rubbrecht (orgel). Marc Van Der Schueren -(drum-percussie). Isopoda is een groep met ambi ties en (wat meer is) met talent. Hopelijk laten de jongens zich bij hun vroegtijdig sukses in onze streek niet over het paard tillen en houden zij er rekening mee dat ze toch wel een moei lijk (zegge en schrijve niet- kommeröëel) genre uitbaten. Hun optreden in de Sint- Annazaal (Roklijfstraat, Aalst) op 1 mei is alvast een aanra der. Begin: 20.30 uur In kom: niet ie veel. René De Witte

De Voorpost | 1976 | | pagina 9