Zonder belang, RUIME ZEGE VOOR H.V. JOCHEWA Avanti Lebbeke winnaar 16e SPORTWEEK VAN DE STAD AALST OCARINA GRIJPT NAAR TITEL WORDT BEKERWINNAAR OOK MTSA-KAMPIOEN? Internationaal tornooi E.V. Aalst Beker van (België - 1/4 finales Avanti Lebbeke-* Neerpelt Internationaal tornooi op 8 en 9 mei Veteranen en jeugd aan de beurt iKatnpioenschaps- matdi SETOKVOETBAL AALST 18 De laatste kompetitiewedstrijd van het seizoen had noch voor Avanti, noch voor Brabo belang. Avanti Lebbeke won zonder moeite van Eupen en stelde door deze overwinning een al bij al toch ontgoochelende vijfde plaats veilig. Voor Dender belle betekende de wedstrijd tegen Kraainem een theoretisch laatste kans op een mooi afscheid aan 's lands hoogste handbalreeks. Brabo greep die kans niet, integendeel, het werd een zeer zware nederlaag. Wat nog maar eens bewijst hoe zwak Denderbelle dit seizoen afsluit. KRAAINEM BRABO DENDERBELLE 25-8 Wedstrijd zonder enige ge schiedenis. Brabo werd door de gastheren van het kastje naar de muur gespeeld en een onhoudbare Chr. De vPauw scoorde negen treffers tegen een krasselend Brabo. Bij Brabo kon E. De Batse- lier driemaal scoren maar aangezien hardwerper Van Der Veken geen enkele maal raak trof kwam Denderbelle nooit in de wedstrijd. Via een 6-2 stand werd de rust bereikt met een 9-3 score. Tijdens de tweede helft ging het zo mogelijk nog slechter bij Brabo. Nu begon ook de verdediging opvallend te flateren zodat met nog één kwartier te spelen de score tot 17-4 opgelopen was. Even kwam Brabo toen in de wed strijd zodat 7' voor het einde het scorebord 19-8 aanwees. Tijdens deze laatste 7'scoor de Kraainem nog 6 rozen terwijl Brabo niet meer kon replikeren. Ploeg en scoorders Ed. Wuest, Van Goethem. Van Der Veken, De Batselier 3, Van De Velde 1, Bouteille 1, Van Hout 2, Timmerman, Van Kerckhove 1, De Bis schop. AVANTI EUPEN 21-10 Avanti, zonder Dirk Verhof- stadt, ondervond geen moei te om een teleurstellend Eu pen met ruime cijfers te verslagen. Luc Van Cau- wenberghe speelde een uit stekende eerste tien minu ten en bleef tijdens de gan se wedstrijd één der opval lendste Avanti-spelers. De na zijn schorsing opnieuw verschenen Adamczyck speelde enkele minuten en de jonge Vermoesen gaf weer blijk van zijn ruime moge lijkheden. Een vlot spelend Lebbeke moest gedurende de eerste 15' de tegenstand van Eupen dulden (4-3) maar 10' later had Koen Verhofstadt voor een 9-4 voorsprong ge zorgd. De rust brak aan met een 10-5 stand. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte toonde Eupen zich een zeer slecht verliezer. Alle beslis singen van de scheidsrechter werden aangevochten zodat de wedstrijd het aankijken niet meer waard bleek. Avanti liet zich echter niet beïnvloeden en dreef stelsel matig zijn voorsprong op. Via een 14-7 stand na het derde kwartier gingen de laatste tien wedstrijdminu ten in met een 16-8 score. Avanti slaagde er nog ineen twintiger bijeen te werpen. SCOORDEN Koen Verhof stadt 7, Moonen 3, Van Cau- wenberghe 4, De Vlieger 3, De Smedt 1, Batselier 1. RESERVEN AVANTI EUPEN 15-13 Opnieuw een verdiende zege van de jonge Avanti-doublu- res. Ging het er tijdens de le helft nog spannend aan toe (8-8 ruststand), tijdens het 2e wedstrijdgedeelte nam Avanti resoluut het stuur in handen. Keeper De Bruyn kan, mits wat bijscholing op lage ballen, uitgroeien tot een veelbelovende goalie. SCOORDEN Holbrecht 1, De Laet 3, Batselier 3, Ver moesen 4, De Nil 3, Huyck 1 EVA BEVORDERING Jochewoa heeft na lange tijd opnieuw de smaak van de overwinning geproefd. St.-Pieters-Lreuw werd ingemaakt met ruime 31-9 cijfers. Deze overwinnirg is wellicht een stimu lans voor de jongste Aalsterse ploeg om volgend seizoen opnieuw aan te knopen met de opmars die tijdens het voor bije handbaljaar werd onderbroken. S.K. Grembergen heeft kampioen Woiuwe waardig ontvan gen. Voor de wedstrijd bloemen, na de wedstrijd receptie en gedurende 45' een krachtige tegenstand. Dat de nieuwe kampioenen uiteindelijk nog met afgetekende cijfers wonnen is te wijten aan het feit dat Grembergen gedurende het laatste kwartier opteerde voor „hardschieter" Seghers als cirkelspeler. Even kon Caudron de rol van Seghers overnemen maar daarna ging er geen enkel gevaar meer uit van de Grembergse tweede lijn. Wo iuwe bleek inderdaad een homogene ploeg, maar na hetgeen wij zaterdag zagen blijven wij erbij dat Grem bergen de titel in het be reik had. GREMBERGEN WOLUWE 14-20 Tijdens een gelijkopgaande le helft liet Grembergse misschien de kans op de overwinning liggen. Toen na 5' (2-1) twee strafworpen niet benut werden en tijdens de daaropvolgende minuten twee flaters in de Grem bergse verdediging met even veel doelpunten afgestraft werden verspeelde Grember gen de kans om een voor sprong op te bouwen en op deze wijze het moreel van de zenuwachtige bezoekers aan te tasten. Nu verliep het spel zeer evenwichtig zodat via 3-5 na 15' en 7-6 na 20' de rust bereikt werd met een 7-9 stand. Na een vrij aangename le helft verwa terde het spelpeil tijdens het tweede wedstrijdgedeel te. Er werd nu nogal orde loos heen en weer gelopen en toen na 40' de score 9-12 aanwees begaf Grembergen volledig. Seghers kwam niet meer van de cirkel vandaan en men verwaarloosde de mandekking van de gevaar lijkste bezoekende schutter. Meteen werd het 10-15 met nog 13' te spelen. Ondanks de goede prestatie van kee per De Meyer kon Woluwe daarna nog naar een afge tekende zege stevenen. SCOORDEN Seghers 5, Dauwe 1, Caudron 3, Vinck 3, De Saegher 1, Trlen- pondt 1. JOCIIEWOA AALST ST.-PIETERS-LEEUW 31-9 Zonder hun beste afwerkers M. De Cock en W. De Boeck en dus zonder „bank" heeft Jochewoa een zeerver- diestelijke wedstrijd ge speeld. J.P. Cooreman, )n het doel, deed uitstekend werk en de gebroeders Jo- han en Patrick Diependaele ontpopten zich tot sterke af werkers door respektievelijk 14 en 6 doelpunten te sco ren. Na 10' zag de toestand er nochtans niet schitterend uit voor Jochewoa. De be zoekers leidden toen met 5-6 maar 5' later had de thuis ploeg de situatie reeds recht gezet (9-6). Toen de rust aanbrak met 14-7 cijfers had men er bij Jochewoa wel een goed oog in maar o.i. terecht werd gevreesd voor de 2e helft kon Aalst zon der vervangers de voor sprong bewaren. De jongens van voorzitter Vlasschaert deden het echter voortreffe lijk. De bezoekers troffen nog amper 2 maal roos ter wijl de thuisploeg maar liefst 17 doelpunten aantekende. En dat als men zoals L. Vlasschaert een voettocht van 35 km. pas achter de rug heeft SCOORDEN J. Diependae le 14, P. Diependaele 6, De Ketelbutter 5, Eckeman 1, De Moor 2. Wedstrijden voor het week einde 20.30 u. Avanti - Neerpelt 19.30 u. Grembergen - An- derlecht. EVA Het internationaal tornooi van E.V. Aalst kende een voor treffelijk verloop. Was de buitenlandse deelname minder sterk dan verwacht, Avanti Lebbeke moest zich toch wel inspannen om Aker te verslagen. De Lebbekenaars, zonder enkele basispionnen dienden tot het uiterste te strijden om reekswinnaar te worden en aldus de finale te kunnen be twisten. E.V. Aalst won terecht in de andere reeks door Luneburg en Marathon kansloos te laten. De twee Neder landse ploegen vochten het uit voor de vijfde en zesde plaats en de Duitsers betwistten elkaar de derde en de vierde plaats. Tijdens deze wedstrijd won Aken zonder moeite van Luneburg. De Belgische finale tussen Avanti Lebbeke en E.V. Aalst kende de verwachte winnaar maar de inrichtende vereniging bood een degelijke weerstand. AVANTI E.V. AALST 29-18 Langs Koen Verhofstadt en De Smedt nam Avanti een bliksemstart die resulteerde in een 7-1 voorsprong na 10' spelen. Toen Rimbaut er dan in slaagde een ont zettend hard schietende Ver hofstadt het scoren te be latten naderde een flink spelend Eendracht tot 10-6 en 12-9. Bij de rust was een Aalsterse zege nog mogelijk (15-11). Het tweede wed strijdgedeelte begon uitste kend voor Avanti. De Smedt bracht Avanti op 19-12 en meteen was de winnaar ge kend. Aalst bleef goed aan klampen maar een voortref felijke keeper Mertens liet niets meer aan toeval over. Het damestornooi kende met E.V. Aalst een onver wacht maar verdiend win naar. Ook hier bleven de biutenlandse ploegen onder de verwachtingen. Dender- monde verspeelde op het nippertje een 3e plaats ter wijl wij ook hier een Bel gische finale kregen. FINALE E.V. AALST AVANTI FEMINA 11-13 Avanti Femina, met C. Moo nen, M. Van Den Borre en goalie Hauwelaert als enige basisspeelsters, moest het meesterschap erkennen van een homogene thuisploeg. Bij de Lebbeekse meisjes liepen enkele zeer jonge speelsters in de kijker. Wij denken hier vooral aan Hilde Bley- aert, die als cirkelspeelster enorme gaven bezit. Nadat E.V. Aalst een 3-0 voorsprong had opgebouwd kon Avanti aanpikken en de rust werd bereikt met een 5-5 stand. Met nog 10' te spelen (9-9) moest een leeggestreden Avanti begeven. Langs het duo Simal-Blanca rukte E.V. Aalst zich los om verdiend overwinnaar te worden van dit internationaal damestor nooi. Het nationaal Herentor- nooi werd gewonnen door E.V. Aalst II voor Jochewoa Bij de veteranen moest E.V. Aalst het meesterschap er kennen van Sparta Aalst. UITSLAGEN en RANGSCHIKKINGEN INTERNATIONAAL HERENTORNOOI Luneburg - Marathon 5-5 Aachener SV - Utopia 24-3 Luneburg - E.V. Aalst 7-14 Aachener SV - Avanti 8-9 Marathon - E.V. Aalst 6-13 Utopia - Avanti 13-21 Utopia - Marathon 11-17 Aken - Luneburg 19-10 Avanti - E.V. Aalst 29-18 Klassementen REEKS A 1. E.V. Aalst; 2. Luneburg: 3. Marathon. REEKS B 1. Avanti Lebbe ke; 2. Aken; 3. Utopia. Eindklassement 1. Avanti Lebbeke; 2. E.V. Aalst; 3. Aachener SV; 4. Luneburg; 5. Marathon Mid delburg; 6. Utopia Terneuzen INTERNATIONAAL DAMESTORNOOI Marathon - Ros Beiaard 3-12 Luneburg - E.V. Aalst II10-0 Marathon - E.V. Aalst 5-13 Luneburg - Avanti Femina 5-12 Ros Beiaard - E.V. Aalst 2-6 E.V. Aalst II - Avanti Femi na 1-13 Marathon - E.V. Aalst n 14-2 Ros Beiaard - Luneburg 7-9 E.V. Aalst - Avanti Femina 11-13 Klassementen REEKS A 1. E.V. Aalst I; 2. Ros Beiaard; 3. Marathon REEKS B 1. Avanti Femi na; 2. Luneburg; 3. E.V. Aalst n Eindklassement 1. E.V. Aalst; 2. Avanti Fe mina; 3. Luneburg; 4. Ros Beiaard; 5. Marathon; 6. E.V. Aalst n. NATIONAAL HERENTORNOOI E.V. Aalst - Rosis 10-10 Sparta Aalst - E.V. Aalst 11-9 Don Bosco - Jochewoa 5-12 Rosis - Don Bosco 12-9 E.V. Aalst - Jochewoa 24-11 Klassementen 1. E.V. Aalst; 2. Jochewoa; 3. Rosis Aalst; 4. Don Bosco VETERANEN 1. Sparta Aalst; 2. E.V. Aalst EVA Zaterdag 8 mei om 20.30 uur ontvangt Avanti Leb beke de kampioen van tweede afdeling Neerpelt in de kwartfinale voor de Beker van België. De Lebbekenaars vertrekken ontegensprekelijk als favoriet in deze wed strijd maar wij geloven beslist dat Neerpelt voor een zeer degelijke repliek zal zorgen. Neerpelt, met trainer Roganovic, is de eerste Limburgse ploeg die doordringt tot eerste nationale. Voor Lebbeke staat er heel wat op het spel. Inderdaad, Avanti kan zijn gedeeltelijk mislukt seizoen goedmaken door een overwinning in de Belgische Bekerkompetitie. Zover zijn wij nog lang niet maar aangezien Avanti, in het geval Neerpelt overwonnen wordt, op eigen terrein de halve finale mag betwisten tegen de over winnaar van de wedstrijd MechelenSeraing, is de kans op een finaleplaats groot. Eerste vereiste zater dag Neerpelt overwinnen. EVA Op zaterdag 8 mei volgt de vierde dag van de E.V. Aalst handbalvijfdaagse. Voor de eerste maal in het Voorpostgebied wordt een veteranentornooi ingericht en wij zijn er zeker van dat de „oudjes" zich nog eens willen overtreffen. In reeks A neemt E.V. Aalst het op tegen Aken (D) en Ant werp. In reeks B vechten Olse Merksem, Mechelen en H.C. Kapek het uit. De wedstrijden beginnen om 14.30 uur en de finale is voorzien om 19.50 uur. Zondag 9 mei volgt als besluit het internationaal tornooi voor miniemen. Zowel meisjes als jongens zijn van de partij. De wedstrijden beginnen om 10 uur en de finales zijn gepland vanaf 18 uur. DEELNEMENDE PLOEGEN Meisjes REEKS A REEKS B Jongens REEKS C 1. Utopia I; 2. Eintracht Luneburg; 3. E.V. Aalst. 1. Utopia n; 2. Avanti Femina; 3. Vilvoorde. 1. H.V. Utopia; 2. H.C. Kapek; 3. E.V. Aalst. REEKS D 1. Aachenes S.V. Schwarz Rot 00; 2. Sporting Van 8 tot 16 mei organizeert het Stedelijk Sportkomitee, in samenwerking met het Stadsbestuur, het B.L.O.S.O. en tal rijke Aalsterse Sportverenigingen voor de zestiende maal de „Sportweek van de Stad Aalst". Ook nu komen haast alle sporttakken aan hun trekken. Op de openingsdag is er reeds een uitgebreid programma „voor elk wat wils" voorzien. Het begint te 9 uur in het Stedelijk Zwembad met de 17e jaarlijkse interscholen-zwemwedstrijden voor heren. Om 9.30 u. heeft in het Os- broekstadion de interscholen- atletiekmeeting voor dames plaats. Insgelijks in het Sport centrum Osbroek hebben om 15 uur de schiftingswedstrij den van een nationaal lief- hebbersvoetbaltornooi plaats, terwijl om 14.30 u. de lief hebbers van biljart in Café Palace de finales van het kampioenschap van België drieband kunnen bijwonen. Om 18 uur is er een judo ontmoeting voorzien voor da mes in het lokaal Hirano Kwai, Zonnestraat te Aalst. Zondag 9 mei om 8 u. start van de jaarlijkse fietszoek- tocht aan de Spinnerstraat. Om 9 en 14 uur kunnen de liefhebbers van de zwem- sport een internationale mee ting en een waterpolotornooi bijwonen. In de Sporthal Okapi wordt te 14.30 u. de finale gespeeld van het bas- ketbaltornooi waaraan de „Beker van de Stad Aalst" verbonden is. De belangstel ling wordt ook gaande ge houden door de atletiek in- terklub die plaats heeft in het Osbroekstadion en waar A.C.E. Aalst het sterke A.C. Antwerp en Olse Merksem moet bekampen. Deze atle- tiekmeeting begint om 15 u. Atletiekmeeting ook woens dag 12 mei in het Osbroek stadion. Talrijke atleten da mes en heren worden op deze open meeting verwacht. Don derdag 13 mei is het hoogte punt de finalewedstrijden voor de B.L.O.S.O. beker drie band en dit in alle biljartlo kalen van de stad. Ook op vrijdagavond om 19.30 u. ko men de biljartliefhebbers op nieuw aan hun trekken. Za terdag wordt vanaf 13 uur op het terrein van de V.T.I. vakschoolstraat een handbal- tornooi ingericht door H.C. Rosis Aalst. Om 14 uur is er in de zaal Black Boys een internationaal basketbaltor- nooi dat door Cocri Aalst wordt georganizeerd en waar aan naast de inrichtende klufc ook B.O.B. Rotterdam, Lillc en de nationale ploeg deel nemen. De schiftingen wor den gespeeld om 14 15.30 u. De troosting en de finale om respektievelijk 19 en 20.30 u. Vooi intei voor het deel man daar hop< taal wat naei Zondag 16 mei is er om 15 in de Stedelijke sporthal een handbal-wedstrijd voor dames die door Aalst Sportief wordt georganizeerd en insgelijks Deze om 15 uur worden in het Beukenhof de finales tennh gespeeld in het kampioen schap van de Stad Aalst. Te EN. 15 uur dubbelspel dames, te De 17 uur dubbelspel heren scha Vanaf 10 uur wordt op het terrein van het V.T.I. internationaal handbaltornoo van Rosis voortgezet. Om 14 uur organizeert de „Hand boogmaatschappij Aalst Park' in het Stedelijk Sportcentrum „Zandberg" de „14e Grote Prijs der Stad Aalst". Insge lijks zondag 16 mei te 9 en te 14 uur worden op het terrein van A.H.A.C. Hon dentrouw wedstrijden voor afgerichte politiehonden geor ganizeerd. J.V.H. De Adelaars klub uit het MTSA-tornooi Aalst. Deze vraag werd na afloop van een spannende bekerfinale ten allenkante gesteld en het antwoord zal slechts op zondag 9 mei te 11.30 u. positief of negatief kunnen beantwoord wor den Nieuwe Wijk Hofstade heeft alvast het eerste deeltje van het verhoopte tweeluik in de wacht kunnen slepen na een spannende bekerfinale, waarin challenger FEB Europe er zowaar in slaagde voorsprong te nemen dank zij een pracht volley van Luk Van De Velde die de Hofstaadse keeper geen schijn van kans gaf pas na het halfuur kwam Nieuwe Wijk langszij dank zij een doelpunt van Luk Nlchels, die een elfmetertrap (te licht) toegekend voor fout op Wilfried De Coocker op Frans Mintjens kalm omzette. 72 Kraainem; 3. Olse Merksem H.K. EVA Met deze russtand (1-1) werd ook gedraaid. Nieuwe Wijk werd in de tweede helft stil aan de dominerende ploeg en langs Louis D'Hoe en Luk Nichels bereikte het komfor- tabele 3-1 cijfers. Slechts op het einde kon het vermoeide FEB Europe met een penal ty trap van Jos Vinck (na handsspel van Jean Bastiaens) de eindstand op 3-2 cijfers terugbrengen. Uitblinkers bij Nieuwe Wijk waren Wilfried Van De Steen en Fikken Ver moesen, bij Feb Europe kon men de gebroeders Vinck en Luk Schelfhout met een „zeer goed" kredlteren. De troosting tussen Stampia en Adelaars eindigde op 1-1 cijfers na een wedstrijd waar in Stampia langs Victor Rive ra en Adelaars langs Norbert Ketels scoorde. Bij het pe- naltytrappen bleken de Span jaarden met Manolito Cau- bosch, Antonio Herrera, J.P. De Vijlder, Victor Rivera en Antonio Diaz behendiger dan de Adelaars en wonnen met 4-2. Deze gaat, zoals hoger ge-i zegd door op zondag 9 mei op plein Den Appel, Over- broekstraat te Hofstade. De Hofstaadse paarswitten dienen minstens één puntje te halen tegen bezoeker Timarcha om voor de vierde maal in vijf jaar de titel te kunnen ver werven. Bij eventueel verlies echter volgt een testmatch tegen Real Familial. De wed strijd vangt aan te 10 u. D.D. Nog slechts een puntje scheidt de huidige leider Ocarina van de titel. Ocarina boog immers zijn niet gemakkelijke uitwed strijd bij RB Zotte gem tot een royale zege om. Ocarina was nochtans niet bijster goed aan deze partij begonnen. Het speelde te nerveus en te krampachtig om de thuisploeg aan vankelijk fel te kunnen bedreigen. De leider speelde daarbij uiterst voorzichtig dit met de nederlaag die F.C. Sport de week tevoren te 21otte- gem had opgelopen voor ogen. Het moreel front van de leider werd in de 5e min daarbij nog gedeukt door het feit dat Maesschalck de bal in eigen netten deponeerde. Ocarina kon zich moeilijk herzetten van deze opdoffer, en het gelijkstellende doel punt van Troch net voor de rust was er broodnodig om opnieuw rust en zelfvertrou wen in de ploeg te krijgen. Onmiddellijk na de kampwis seling werd het 1-2 langs Everaert en met de slag kreeg de partij een ander uit zicht. Ocarina ging resoluut aanvallen met alle gevolgen vandien voor Zottegem. RB moest zich nu voor de rest tot een stug verdedigen be perken doch kon niet verhin deren dat nog 1-5 cijfers op de lei kwamen. Van Delsen bleek goed bij schot en Coo reman liet zich ook al niet om een doelpunt pramen. E. Welle - Snas heeft aanleiding gegeven tot een spannend voetbalnummer waarin het new look elftal van Een dracht een goede indruk liet, doch iets te krampachtig speelde om een onbeslist voor mekaar te trappen. Bij Snas speelde vooral de verdediging een goede wedstrijd. Dit ploegonderdeel goed georga nizeerd rond Isi De Coninck liet de tegenstander niet zo heel veel kansen. Toch trof fen beurtelings Robbrecht en Wachtelaer de roos. Voor Snas scoorden Van Mol en Antoine Coppens (2). Snas heeft in deze wedstrijd zijn momenteel gunstige konditle in de verf gezet, dit in het vooruitzicht van de beker wedstrijd die nu zaterdag wordt gespeeld met Ocarina als tegenstander. F.C. Jaca dat insgelijks zeker is van de promovering samen met Ocarina, en ook nog wel een waterkans op de titel geniet liet inmiddels ook niets aan het toeval over en klopte Stabyl in eigen vesting en liefst met dubbele cijfers, wat duidt op een eenrichtingswed- strijd. J.V.H. DE UITSLAGEN LIGAKLASSE S.K. Drievelden O.C. Aalst 3-2 E. Welle Snas 2-3 J. Welle C. Hofstade 2-3 Leeuwerik Ressegem 5-3 Stylor Honda 2-3 TWEEDE KLASSE Stabyl F.C. Jaca 0-11 DN Haaltert F.C. Parking 2-0( ff PZN Aalst F.C. Sport 0-13 Bevegem St. Anna(b) 2-0(ff) Heizijde S.K. De Leeuwkes 6-2 RB. Zottegem Ocarina 1-5 St. Meldert Blauw wit (b) 4-2 .R Jbnai9oR (E .bnO .jg .1 9V9H oCI O i

De Voorpost | 1976 | | pagina 18