Golfbiljarten Lede Prachtstart van ATC-jongensploeg A C. Antwerp en Olse Merksem tegenstanders voor E. Aalst in interklubs Atletiek-info START VAN VEELBELOVEND TENNISSEIZOEN Setokvoetbal Aalst Kamillekens Aalst wint finale waterpolo Winst er» verlies Moorsel A en Johny-boys struikelen AALSTERS LIEFHEBBERS VOETBALVERBOND Kaatsen - Liefhebbersverbond gewest Aalst HEUVEL TE STERK Eindronde provindale juniores E. AALST UITGESCHAKELD Tornooikoorts in het Aalsterse Petanque 20 Op zondag 9 mei om 15 uur hebben in het Osbroekstadion te Aalst de schiftingen plaats voor de interklubkampioenschap- pen. De eerste kennismaking wordt voor A.C. Eendracht Aalst geen lachertje. De Eendracht atleten, die hun verblijf in deze afdeling zeker niet tot een seizoen willen beperken, en uiteraard hun beste beentje zullèn voorzetten, krijgen A.C. Ant werp, dat vorig seizoen nog deel uitmaakte van de hoog ste afdeling, en Olse Merk sem te bekampen. Antwerp bij wie de hoogspringers Brokken en Nachtegael de hoogste troeven zijn, is ook betrekkelijk sterk in de an dere kampnummers met o.a. Wijns (speer) en Jacqmin (polstok). Het is niet zo sterk in de loopnummers, maar kon zich nu versterken met de afstandsloper Frank Grillaert die te Aalst zeker geen onbekende is. Olse Merksem eindigde vorig sei zoen zesde in het interklub- kampioenschap van de twee de afdeling. Het hoopt in zonderheid op de gebroeders Baumer en Thees voor de spurtnummers, en ook in de kampnummers beschikt het over een paar atleten die reeds voor knappe prestaties zorgden. Olsa hoeft ook nie mand te vrezen in de aflos singen. Het valt echter tame lijk zwak uit in de nummers boven de 400 meter. Een dracht van zijn kant is voor al sterk in de loopnummers van 100 tot 10.000 meter. Al les zal dus afhangen van de verrichting van de atleten die in de kampnummers uit komen. De ploeg werd ook door meerdere talentrijke jongeren versterkt namelijk Dirk Van den Berge, Mare Schelfhout, Mare Van Impe, Patrick De Backer, Marc Aelbrecht, André Raes, Geor ges Delmotte en Jacqui Cor- neille. Voor deze interklub zal uiteraard een ruime belang stelling heersen. En nu maar duimen voor Eendracht. J.V.H. ZATERDAG 8-5-1976 ASSA RONSE. Sport en ontspanning Ronse Nationale kampioenschappen arbeiderssportverbond. BA WAF FTMAB. 14.30 u. Terrein Assa Ronse. Jun. H. 100, 200, 400, 800, 1500, 300, hoog, ver, kogel, discus,, speer, hinkstap. SchoL H. 100, 200, 400, 800, 1500, 3000, hoog, ver, kogel, speer, discus, hinkstap. Kad. 1L 100, 200, 400, 800, 1500, 3000, hoog, ver, kogel, discus, speer. Min. 800 buiten kampioenschap. AC WAASLAND. Damesmeeting - 14 u. 30 - Van Beverenlaan, Beveren-Waas. Sen. jun. D. 100, 200 (kriterium)) 800, 3000, 4 x 100, hoog, kogel. Schol.: 100, 400, 1500, 4 x 100, ver, kogel. Kad. 100, 400, 800, 4 x 100, hoog, kogel. Min. Pup. driekamp. ZONDAG 9-5-1976 Op zondag 9-5-'76, zijn er interklubwedstrijden voor heren te VLEERZELE - AALST en GREMBERGEN. Begin te 14 u. 30. Onze vier tennisklubs hebben hun eerste interklubontmoe tingen reeds achter de rug. De eerste uitslagen zijn voor al veelbelovend voor de jon- gens-jeugdploeg van ATC dat tweemaal afgetekend won van de andere titelkandidaten Zottegem en Wase TK. Ook de Beukenhof - heren ploeg A nam een zeer knappe start tegen huyn Moorselse buur- genoten. Uitslagen. Jeugdreeks jongens kils terse Tennisklub - Wase Tennisklub 6-0 Zottegemse TC - Aalsterse Tennisklub 1-5 Samenstelling Geert Hen- drickx, Stefaan Bossu, Didier Eeman, Guy Van Nieuwen- borgh en Stefaan Carlier. Jeugdreeks meisjes Aalsterse Tennisklub - Middelkerke 1-5 Samenstelling Anne Bosteels, Mieke Van Der Eecken, Gaby GÜysolle, Anne Grysolle en Katy Lavaert. Herenreeksen. Unal Geraardsbergen - Texel A 4-5 Samenstelling van Texel Cy riel Baeyens, Roland Renaer, Frans Fermont, Lewie Pae- linck, Benjamin Van Oppem en Willem Neukermans. Kangoeroes Erembodegem A- .Aalsterse Tennisklub 6-3 Samenstelling van ATC Pa trick Delbaere, Yves Fran cken, Christiaan Bossut en de gebroeders Stefaan, Mark, Bernard en Benoit Meert. Texel B Moorsel - Beukenhof A Aalst 1-8 Samenstelling van Texel B Itlchard Van De Storme, Hu- bert Penysaert, Hubert Suy, Freddy De Meyst, Sagny De Bruyn en Geert Suy. Kangaroos Erembodegem B - Lokeren A 3-6 Vos Reinaert Sinaai - Texel Moorsel B 3-6 »!?avinom Overmere - Kangaroos Eremb. B 4-5 Texel Moorsel A - Merelbeke A 5-4 Schiftingen serie C De schiftingen voor het kam pioenschap van België serie C zijn ook reeds in volle he vigheid losgebarsten 64 he ren en 13 dames hebben zich voor deze kompetitie inge schreven ziehier de eerste uitslagen de winnaars gaan naar de volgende ronde Verstraeten (Wetteren) - Er- win Bauwens (Beukenhof) 6-3 en 8-6 Mark Adriaenssens (Beuken hof) - Willy Van Der Kelen (Beukenhof) 6-4, 3-6 en 6-0 Fréderic De Clercq (Wette ren) - Frangois De Neve (Beukenhof) 6-4, 1-6 en 6-0. Tennis tijdens sportweek De vier Aalsterse tennisklubs hebben ingeschreven voor het tennistornooi dat ter gelegen heid van de sportweek van 1 tot 16 mei zal doorgang vin den, en dit voor de kategoriën dubbel dames en dubbel he ren, TK Beukenhof is ver antwoordelijk vor de organi satie, algemeen tornooileider is de heer De Decker (tel. 053/21.30.81). De schiftingen vinden plaats van 1 tot 14 mei op volgende terreinen Dames I op Kangaroos Erem bodegem, Dames H op Texel Moorsel, Heren Heren I op ATC Aalst en Heren II op Beukenhof Aalst. De halve finales zijn gepland op zaterdag 15 mei en op zondag 16 mei krijgen we de finales op de tenniscourts van TK Beukenhof te 15 u. finale dubbel dames en te 16 u. dubbel heren. Bij de schiftingen speelt men voor twee gewonnen sets tot acht beperkt. Bij 1-1 stand is de derde set een long set. Voor de halve finales en fina les gelden drie gewonnen long sets. Voor dit tornooi is er vrije toegang op de vier tennis courts. D.D. 'Wedstrijden voor zaterdag 8 mei 1976 Riva - Tijl Ronkenburg - Lelie Melckenbeeck - Rivalen Roosje - Bierstubbe Dit is de voorlaatste wed strijd, tellende voor het kam pioenschap van Lede. De kampioen krijgt een wisselbe ker. (paul dauwe) De tennissport neemt ook in onze kontreien een grote uit breiding in het Aalsterse zagen vorig jaar drie nieuwe kulbs het levenslicht en wij mogen gerust stellen dat er minstens een duizendtal personen aktief op de Aalsterse tennisbanen him lievelingssport beoefenen. Staatssekretaris D'Haeseleer overhandigt de beker aan de Ka rn illekes. (EL) KAMILLEKES - HAMME 2-2 (2-1) In een tot op de valreep spannende bekerfinale hebben de strafschoppen over de inzet beslist. Kamillekes toonde zich in dat spelonderdeel wel meer bedreven doch dankt de zege in hoofdzaak aan haar doelwachtster die liefst drie Hamse strafschoppen pareerde. Beide ploegen werden om de beurt in de achtervolging gedreven. In de 15e minuut zette Trees Van Geert Kamillekes aan de leiding. Hamme reageerde spontaan op dat openingspunt en amper vijf minuten later was alles te herbeginnen, toen Emiliana Roels gelijkstelde. In de tweede periode wentelde de partij in het voordeel van Hamme dank zij Irma Fierens. Eenieder had zich reeds met deze cijfers verzoend en toen de klok de laatste seconden wegtikte fusiljeerde top scoorster Trees Van Geert met een twintigmeterknal de bezoekende doelwachtster en bracht aldus een logische einduitslag op het score bord. De verlen gingen brachten geen wijzigingen in de situatie zodat de strafschoppen de winnaar moesten aanduiden. Kamillekens won voor de tweede opeenvolgende maal de Setokbeker die door de Heer Staatssekretaris D'Haeseleer werd overhandigd. Vermelden we nog dat de beide ploegen de hoge roem die ze genieten zeker niet hebben verloochend. Deze partij groeide immers tot een zeer genietbaar kijkstuk uit. J.V.H. De tijd is voorbij dat enkel de Aalsterse Tennisklub en TC Beukenhof de twee enige klubs waren die in een cirkel van 10 kilometer de Aalster se jeugd de mogelijkheid gaf om de tennisbeginselen onder de knie te krijgen sedert dien kwamen er ook in Moorsel (TK 't Hof Texel), Erembodegem (TC Kanga roos) en Gijzegem (TC Anti lopen) tenniskernen bij die op nieuwaangelegde tennis courts aan jeugdrekrutering toe waren steeds de eerste stap om op langere termijn een klub met standing te kunnen worden twee van de drie nieuwelingen (de Antilo pen wensen nog een jaartje in klubverband te proefsto- men) schreven samen met de twee grotere klubs zelfs in om dit jaar aan de officiële interkulbkompetitie van de Belgische Lawntennisbond te kunnen deelnemen. Wij zullen de uitslagen van deze interklubwedstrijden steeds op de voet blijven vol gen, evenals de uitslagen van de plaatselijke schiftingen voor het Kampioenschap van België serie C. Binnenkort zal ook de ge schiedenis van de Aalsterse tennissport sedert de tweede wereldoorlog in deze Voorpost editie gepubliceerd worden OVERZICHT VOOR HET NIEUWE SEIZOEN K. Aalsterse Tennisclub Onze oudste Aalsterse klub treedt dit jaar aan met vier ploegen twee jeugdploegen (meisjes en jongens) twee senioren ploegen (dames De Kamillekes wonnen de Setokbeker. 3e Afdeling B Z.N.A. - R.Z.V. (a) 5-3 Roeselare (A) dat zo goed als zeker de titel in He Afde ling B op zak heeft, mocht in Aalst wel tegenstand ver wachten. Aalst speelt immers zeer sterk op eigen veld. Daar de aangeduide scheidsrechter niet opdaagde, werd de wed strijd geleid door de Heer Van der Scheuren Gilbert die zich zeer goed van deze ondankbare taak heeft ge kweten. Reeds in de eerste periode nam Aalst de leiding via Claessens. GOLFBILJARTEN Beker Stad Aalst In de heenwedstrijden voor de beker der Stad Aalst zijn Cosmos A en B er goed uit gekomen. De eerste ploeg won tegen Johny-Boys met de hoogste score. Dus echt probleemloos. Voor J. Boys is het echt wel een prestatie zover te geraken in de beker finale. Cosmos B ging te Moorsel zegevieren met 2-4. De zaak zit dus zo indien Cosmos B, in de terugronde een gelijk spel kan afdwingen speelt het de finale tegen de éérste ploeg. Een onderonsje. Het is dus aan Moorsel A te bewijzen dat de cijfers van vorige week er incidenteel kwamen. Wel mag gezegd dat Cosmos B versterkt was door Fr. De Backer, individueel kampioen van de federatie Aalst. Uitslagen van zat. 1 mei '76 Moorsel A - Cosmos B 2-4 Cosmfos A - Johny Boys A 6-0 Wedstrijden voor '.aterdag 8 mei '76 'osmos B - Moorsel A 'ohny Boys - Cosmos A (P. D.) Nadat via Claessens in de 2e periode de voorsprong kon opgedreven worden, wist Roe selare dankzij de Clercq en De Povere op gelijke hoogte te komen. In de derde aanhef zou Aalst moeten doordrukken, want met een sterk Roeselare weet men nooit. Maar langs de scoremachine van Aalst. Claessens, gaat de stand naar 4-2. De vierde periode zou uitlo pen tot een bikkelharde strijd waarin langs beide zijden een penalty werd toegekend. De ze werden niet onbenut ge laten, waardoor de eindcij fers 5-3 worden vastgelegd. Tussenstanden 1-0, 1-2, 2-0, 1-1. Z.N.A. Robrecht E., Rob- brccht J.P., Roosen D., De Smedt C., De Saedeleer D., Van Driessche W., Cassiman J., Heyvaert N., Claessens H. (5), Van Geert G., Van der Schuerên B. R.Z.V. (a) Muylle P., Ga- deyne P., Alleman G.„ De Clercq A. (2), Wittouck G., Deraeve G., De Povere P. (1), Soetaert J., Debaene M., De Clercq L. Z.N.A. - C.C.M. 2-3 Daar de scheidsrechter niet opdaagde, diende er een kwartier gewacht te worden alvorens de match kon be ginnen onder leiding van de Monse afgevaardigde. Tijdens deze pauze kwam Mons te weten dat Roeselare A vori ge vrijdag verloren had te Aalst. Hierdoor waren de gas ten nog meer gestimuleerd. Nochtans heeft het aan een zijden draadje gehangen. Het waren de Ajuinen die eerst op voorsprong kwamen langs Claessens. Het kon ge makkelijk 4-0 zijn geworden, maar de paal en onkans be letten dit aan de ZNA-ers. Toen Claessens in de tweede periode een minuut mocht rusten, stelde Legulier Mare gelijk, doch Van Driessche zorgde voor 2-1 cijfers. In de derde set kon Mons op ge lijke hoogte komen langs Le gulier Christian. De beslissing viel in de vierde periode, toen Mons een vrijworp mocht ne men. schampte de bal af op het lichaam van Mare Legu lier en het was kas 2-3. Tussenstanden 1-0, 1-1, 0-1, 0-1. Z.N.A. Robbrecht E., Rob- brecht J.P., Heyvaert N., Cas siman J., Van Driessche W., (1), De Smedt C., De Saede leer D., Claessens H. (1), Roosen D., De Vuyst L., Pyp- pops D. C.C.M. Durieux M., De- champs J.P., Ciardelli C., Ta- bart A., Legulier Christ. (2), Lemaire G., Bertiaux Alb., Legulier M. (1), Lheureux A., Urbain P., Bottriaux Ph. heren). Het bestuur ziet er voor dit jaar als volgt uit Jacques Limbourg (vorzitter), Karei Meert (ondervoorzit ter), Erwin Eemans (secreta ris) Bernadette Eeman (schat bewaarder), Franciscus De Clippele (sportleider), Mark Grysolle (verslaggever) en Patrick Moyersoen (public relations). De tenniscourts zijn gelegen aan de Dender- mondsesteenweg, 75 bis te Aalst. TK Beukenhof Aalst Treedt in interklubkompetitie eveneens met vier ploegen aan Heren A en Heren B ongeveer een jeugdploeg) Dames A en Dames B. Het bestuur voor dit jaar Robert Van Buggenhout (voorzitter), Louise Blan- ckaert (erevoorzitster), Frans Bomoné (secretaris), Willy Van Der Kelen (penning meester), Pol Bracke (ter reinafgevaardigde) en Sabine Adriaenssens en Pierre De Decker tornooileiders) De terreinen zijn gelegen aan de Langestraat, 12 te Aalst. TK 't Hof Texel MoorseL Treedt met slechts twee he- renploegen in interklubkom petitie aan, doch een dames- en een jeugdploeg speelt wel vriendenontmoetingen. Het bestuur voor dit seizoen Raf Wijns (voorzitter), Roland Renaer (ondervoorzitter), Freddy De Meyst en Benja min Van Oppem (secretaris sen), Erik Van Melkebeke (schatbewaarder) en Leona Vermoesen en Cyriel Baeyens (bestuursleden). De terreinen zijn gelegen achter 't Hof Texel te Moor sel. TC Kangaroos Eerembodegem Treedt dit seizoen met slechts twee herenploegen in kompe titie jeugd- en damesploeg spelen wel vriendenwedstrij- j derq Het kernbestuur bestaat uit Pierre Cornells (voorzitter), Léon Strens (secretaris-pen ningmeester) en Marcel Delen en Mark Cornells (be heerders). De terreinen zijn gelegen in 't Hof van Zomer- gem te Erembodegem. K.V.B - serie C. Aan de gewestelijke schifting voor het Kampioenschap van België serie C hebben naast vier hogergenoemde klubs ook Wetteren, Dendermonde, j Pajottenland, Overmere en Zottegem kandidaturen inge stuurd. In het totaal nemen 64 heren en 13 dames aan de schiftin gen deel. D.D. „Mini-Tornooi der Stad Aalst" Wisselbeker Schepen G. Van den Eede D.V. Stampia - FC Morta 0-5 ff VK Inno - VK Adelaars 1-0 VK Molenstr - SK Kruis 0-1 FC Nieuwe wijk - FC Jaca 3-1 VK Sint-Anna - VK Bonanza 0-5 ff SV Pelikaan - FC Timarcha 1-2 O.C. Aalst - SK Sint-Job 5-1 FC Amapola - FC Real Familial 1-12 Algemene rangschikking 1. FC Nieuwe Wijk 29 48 2. FC Real Famillial 30 48 3. FC Morta 30 42 4. FC Jaca 30 39 5. FC Timarcha 29 38 6. VK Inno 30 36 7. OC Aalst 30 34 8. VK Adelaars 30 30 9. VK Molenstraat 30 29 10. SK Sint Job 30 27 11. SK Kruis 30 26 12. DV Stampia 30 25 13. VK Sint-Anna 30 20 14. SV Pelikaan 30 18 15. VK Bonanza 30 16 16. FC Amapola 30 2 j Rechtzetting Uitslag 19.4.'76 VK Molenstraat - VK Inno 0-5 ff j Inhaalwedstrijd 9-5-'76 FC Nieuwe Wijk - FC Timarcha VOETBAL TORNOOI V.K. INNO AALST TROFEE Eddy DE BRUECKER Tijdens de week-ends van 8-9 15-16 mei 1976 organiseert voetbalklub Inno Aalst hun tornooi met de daaraan ver bonden herinneringstrofee „Eddy DE BRUECKER". Alle wedstrijden gaan door op het terrein „De Keizer" te Hofstade telkens om 14 16 uur. Deelnemende klubs DV Stampia - VK Groot Aalst 8.5.76 14 u. SV Pelikaan - VK Adelaars 8.5.'76 16 u. FC Timarcha - FC Amapola 9.5.'76 14 u. SK St.-Joris - VK Inno 9.5.'76 16 u. Heuvel heeft zich op de jong ste twee speeldagen een waardige kopploeg getoond. Beurtelings werden F.M Shoe en Kluizenaars geklopt. Laatstgenoemde zelfs met vrij afgetekende cijfers. Nog an dere ploegen lieten zich niet onbetuigd. Zo haalde Groe- nendalers insgelijks vier op vier door respektievelijk Wal- lekens en Odessa te kloppen. Vooral tegen Odessa gaf Groenendalers een voortref felijke verrichting weg. Michiels bleef insgelijks op het zegepad, terwijl het geen meevaller werd voor R.T.T. dat tweemaal aan het kort ste eind trok. Flinstones maakte ook een goede beurt; en boog zijn wedstrijden meti Odessa en Dende. zonen tot evenveel overwinningen om. DE UITSLAGEN l-ö Michiels - R.T.T. 15-6 Wallekens-Groenendalers 7-15 11-15 15-8 8-15 Odessa- Flinstones Heuvel - F.M. Shoe Denderzonen Hoké 2.5 Wallekens - Michiels 12-15 R.T.T BP Merchtem 9-15 Groenendalers - Odessa 15-3 Flinstones - Denderzonen 15-6 Kluizenaars - Heuvel 4-15 F.M. Shoe-Three Stars 15-13 J.V.H. F.C. BRUGGE E. AALST 1 - 1 (4-3) De wedstrijd FC Brugge E. Aalst die vorige zondag te Waregem in het kader van de eindronde van de provinciale juniores werd ge speeld is geen meevaller ge worden voor Eendracht. Het werd met de strafschoppen geklopt. Vermeulen en Ver- penten misten hun elfmeter- trap. Het is nochtans zo dat de wit-zwarten een uitste kende wedstrijd speelden. Ze hadden bij de rust, gelet op de spelontwikkeling, een 0-2 boni kunnen verantwoorden. Pech was er echter de oor zaak van dat dit niet ge beurde. Het was dan ook te gen de gang van het spel in dat Brugge aan de leiding kwam in deze wedstrijd die ver boven de middelmaat uit reikte. Tot in de 83e minuut moest een knap spelend Aalst op de oververdiende ge lijkmaker wachten. Deze kwam er na een fraaie be weging waarbij Roosen de gemeten voorzet gaf die door Van Roy tegen de Brugse touwen werd verlengd. J.V.H. Naast de tornooien van Mo lenstraat, Nieuwe Wijk en Keizersvrienden die we vorige week publiceerden hebben we nu ook de programma's van drie andere tornooien in ons bezit - Tornooi Sint-Job. Tornooi met acht deelnemen de ploegen Schiftingen op 22 mei 14 u. Apostelken - Post Aalst op 22 mei 16 u. Strooiers - Sint-Job op 23 mei 14 u. Real Familial - Sint Anna op 23 mei 16 u. Timarcha - Sint-Gudula terrein Sint-Job te Erembodegem-Terjoden. Halve finales te 14 en 16 u op donderdag 27 mei. Finale en troosting te 16 en 14 u. op zondag 30 mei. - Tornooi Sportweek Stad Aalst met zes deelnemende ploegen Selektie MTSA, Selektie Spaanse Gastarbeiders, Selek tie Postmannen, Selektie van de Liefhebbersverbonden Wet teren, Torhout en Brugge. De matchen gaan door op Sportcentrum Osbroek en op het terrein van SK Sint Job in Erembodcegem Terjoden en dit op 8-9-15 en 16 mei. - Tornooi VK Inno Aalst Schiftingen op zaterdag 8 mei 14 u. Adelaars - Pelikaan op zaterdag 8 mei 16 u. Groot Aalst - Stampia op zondag 9 mei 14 u VK Inno - Sint-Joris op zondag 9 mei 16 u. Amapola - Timarcha. Halve finales op zaterdag 15 mei te 14 en 16 uur. Troosting en finale op zon dag 16 mei te 14 en 16 uur. Terrein De Keyser, Molen kouterstraat, te Hofstade. In het kader van de Aal sterse Sportweek organi- zeert de Petanqueklub Apollo op haar terrein Kasteel Terlinden een paar interessante ontmoe tingen. Zondag 9 mei om 14 uur hebben de schif tingswedstrijden plaats voor de zone Vlaanderen. Vrijdag 14 mei om 20 uur zijn er selektiewedstrijden gepland tussen zone Vlaanderen en zone Bra bant/Limburg. J.V.H.

De Voorpost | 1976 | | pagina 20