Meh pikkels of ajontjes? UGEDIENDE BEZWAREN OVER VERHAAL- ELASTINGEN OP HET AANLEGGEN VAN STRATEN 'BESTRATINGEN KREGEN HUN BESLAG VOOR HET HOF VAN KASSATIE OP PAD OP HET VOETPAD GEMEENTERAAD KALM EN OPBOUWEND! Vervolg van blz. 1 'k HEM GRATIS IPPA- T0MB0LA N.V. Kantoor Ravyts De Voorpost - 7-5-76 - 3 ien gaat om zes gelijkluidende zaken voor het dienstjaar 1972 1973. De ingediende bezwaren tegen deze aanslagen wa- gesteund op volgende overwegingen: jke de belaste percelen kan of ingevolge een over- Isbeslissing, mag niet ge- wd worden; bewuste perce- werden immers door het tèstplan voor het arrondis- lent Aalst geklasseerd in 4 parkzone die uiteraard niet id is voor het optrekken gebouwen van welke aard aangezien het aan een éeigenaar niet toegelaten bouwen, kan geen voor gehaald worden uit de zo reerde meerwaarde die rtvloeit uit de aanleg en jetering van de wegenis. ivo^VIES VAN HET en LLEGE VAN H3EMEESTER SCHEPENEN Inzake de aanvragen om ont lasting: Er kan geen uitstel var belas ting verleend worden omdat de perselen afgesloten zijn: deels door een haag, deels door pla ten, wat betekent dat zij defini tief afgesloten zijn; Volgens het voorontwerp van gewestplan zijn de perselen wel gelegen in een parkzone; dit gewestplan is echter nog niet goedgekeurd bij Koninklijk Besluit: het betreft dus geen bindende kracht. Zelfs indien het in voege was, kan het niet ingeroepen worden om uitstel van belasting te verlenen, aan gezien het in principe mogelijk blijft op deze perselen kon- strukties ten behoeve van het n naam van het «Corum Alostum Imperiale» en •enaamtekend door de heer Daniel Jacobus, ontvingen we op jle redaktie van dit weekblad te Dendermonde onderstaand: 9el)W WOORD iln tegenstelling met het bericht, onder rubriek TJU-TOCH, erschcnen in de editie Aalst van 12 maart 1976, verheugd het te kunnen mededelen dat de door het Corum Alostum mperiale ontvangen vergoeding van 4.000F voor deelname de karnavalstoet te Dendermonde van 7.3.76, ^ONMIDDELLIJK NA ONTVANGST op het stadhuis aldaar, NTEGRAAL werd overgedragen aan de ondergetekende ercniging waarvan het C.A.I. bij de stichting, het peterschap 1 n ip zich heeft genomen, dal ker de Consortium Eq. Estravaganti» l.V.D.R. Wie zich het aangehaald bericht van die datum nog be-tan herinneren, zal best weten dat TJU-TOCH juist melding ht5 naakte van een ontvangen prijs van 4.000F. Dat bewuste prijs ak chtcr weggeschonken werd wisten wij op dat ogenblik niet. re daarvoor ons oprecht ekskuus). - )och een zaak staat vast, zonder die 4.000F eerst ontvangen te 301 lebben kon men die nadien niet wegschenken, en dit is zeker jg. liet in tegenstelling met ons bericht, irm }0. )at onze brave burgemeester Marcel De Bisschop met zjj arnaval eens graag de bloemetjes buitenzet zal wel iedereen veten. Dat hij daarbij af en toe wel eens een potje vergeet moge lijken uit volgend feit. Zoals gebruikelijk nam Aalst zich ook it jaar voor om Koningin Fabiola een bloemstuk aan te ieden. Burgemeester De Bisschop nam de taak op zich dit lies te regelen. Er werden afspraken gemaakt met het Hof, en r werd besloten, dit volgens protokolere normen, de verhandiging van het bloemstuk te laten doorgaan op een elbepaalde datum in februari. Door al de karnavaldrukte Ms ïoet Marcel echter deze datum vergeten zijn, zodat men nu ng ïomenteel te Brussel nog altijd wacht naar die bloemejtes uit te- lalst i- - LLS BROODJES Fel geteld veertien dagen geleden was ook op die rijdagmorgen tijdens zijn ontbijt het eerste werk van Ir. De Jonge «zijn Voorpost lezen». Hij verslikte zich bijna in jn broodje met jam, toen hij op blz. 3 in de rubriek JU-TOCH, zijn zwager Fons 't Klint (Burgemeester van Ickelgem) zag staan, was het dan ook met een pintje in de and. Onmiddellijk liet hij alles, tot zelfs zijn geurende koffie sprong in zijn snelle wagen, negeerde alle nelheidsbeperkingen, stopte aan de eerste de beste rantenboetiek, nam in zeven haasten een aantal Voorposten, n raasde dolgelukkig met het heuglijke nieuw naar ickelgem. Fons Jong, ge staat in de gazet, kwam het er daar ijgend uit. 1t Es nic woar hé, zei Fons zeer nuchter zoals llijd. Hier zie, voilla, was het antwoord, en dan maar rs- oorLsachtig zoeken... het waren spijtig genoeg Voorposten en an de vorige week. Dat mr. De Jonger van overtuigd is dat dit de eekbiad verkoopt als broodjes, vinden wij persoonlijk zeer looi, maar dat hij denkt dat het gaat zoals bij de bakker eerst het oude verkocht en dan het verse op de toog» nee, over zijn w ij spijtig genoeg nog niet. le-L Imdat zoals algemeen gekend, htj van orde en netheid houdt, ok in de natuur alles tot zijn recht wil laten komen, hield toepen van openbare werken Jan De Neve eraan dat de leibloempjes hun gading kregen en liet daarom vorige week e grasperken achteraan het stadhuis biljardglad maaien. Om rker te zijn dat alles kant en klaar zou komen tegen de omende gemeenteraadsverkiezingen, gebeurde dit dan ook iet een moderne grasmachine, (met een motor van 1/2 pk), og maar pas waren de werkzaamheden begonnen of urgemeester De Bisschop maakte zijn beklag over de nuitstaanbare geluidshinder, en gaf het uitvoerend personeel evel er mee op te houden, wat die natuurlijk onmiddellijk pvolgden. Hoe zou je z :lf zijn? Na veel heen en weer geroep issen Burgemeester en Schepen, kregen de decibels van n- larcel de bovenhand en was meteen het ganse stadspersoneel twekt. r- lp het schepencollege stelde vriend Jan voor een Chinese lachien aan te schaffen merk gradoluidonitohorooudo- tntokostprijs 1.200.000F. De burgemeester haalde het :rug met een kleine meerderheid van stemmen, met een zeer lein precies tuigje dat hij gezien had tijdens zijn ries van de I.D.R. namelijk het in het westen nog onbekende wondertje Ie Sikkel», een maaiwerktuig met ingebouwde geluidsdem- ,|t_ tr. dat zelfs als men er met een hamertje op tokkelt iedereen vrede laat rusten. En de maaier, hij maaide voort! SSSSJJJJTTTTT -Toch. nlang de concorde in Amerika niet mag landen wordt er in itlst met een sikkel gemaaid. gebruik door de gemeenschap op te richten. Deze konstruk- ties worden niet uitsluitend door de overheid opgericht: ook partikulieren kunnen hier toe het initiatief nemen. UITSPRAAK VAN DEBESTENDIGE DEPUTATIE De ingediende bezwaren wor den afgewezen. De Besten dige Deputatie neemt het ar gument van de stad (2°over. Zij motiveert daarenboven dat ELKE aanpalende eigendom in waarde stijgt wanneer wegen- werken aan de straat worden uitgevoerd; dat de waardever meerdering een objektief ge geven is; dat geen enkele tekst in wet of taksverordening de heffing van de taks formeel af hankelijk stelt van de voor waarde dat de werken een meerwaarde hebben gegeven aan de eigendommen van de aangelanden. UITSPRAAK VAN HET HOF VAN KASSATIE Dezes voorzieningen in kassa- tie worden verworpen: er be staat geen Koninklijk Besluit goedgekeurd gewestplan; er is zelfs geen ontwerp van ge westplan, enkel een vooront werp. KOMMENTAAR In wezen zoeken hogerge- noemde betwistingen dus hun steun in de bewoordingen uit ons taksreglement: «percelen waarop niet kan of ingevolge overheidsbeslissing niet mag worden gebouwd». Deze genieten immers belas tingsuitstel. Om alle twijfels in de toekomst weg te werken had de gemeen teraad van 26.2.1976 verduide lijkt dat het natuurlijk om «on bebouwde» percelen ging. Het heeft immers geen zin met een huis, villa of welke woning dan ook op een perceel te liggen, vervolgens aan te tonen dat op dat perceel niet mag gebouwd worden en daarom te eisen dat geen belastingen moeten be taald worden voor de nieuw aangelegde wegen die er langs lopen. De provincie beaamde deze zienswijze in de volgende bewoordingen: «Bedoelde toevoeging bij wijze van interpretatie is overbodig omdat met «perce len waarop niet kan of inge volge overheidsbeslissing niet mag worden gebouwd», en waarvoor de taks bijgevolg wordt uitgesteld, uiteraard niets anders kan bedoeld wor den dan «onbebouwde» perce len. De toepassing ervan, die tot ui ting komt in een vaste recht spraak van de bestendige de putatie, heeft tot gevolg dat be bouwde percelen steeds wor den belast, ongeacht het ste debouwkundig regiem waar onder zij vallen. Er bestaat derhalve geen aan leiding om de duidelijke en on dubbelzinnige tekst van artikel 13 a) aan te vullen via een in terpretatief reglement.» E.A.R. Ze hebben een boekske uitgegeven. Zestien bladzijden. Op bladzijde 14 titel III: wat de voetgangers moeten weten. Drie povere rubriekjes in het nieuw verkeersreglement. Wat de voetgangers als lang weten, is een paar andere mouwen, of voeten. Het heeft heel wat voeten in de aarde om zich gaande te houden op het voetpad. Voetgangers hebben geen mistlicht, rempedalen en allerminst taksplaten. Op een paar meter breedte, soms cen timeter, moet diegene die zich verplaatst met de schoenma kerstram, maar zien dat hij uit zijn doppen kijkt. Er valt veel te bekijken. Veel te veel. En datgene wat ge wilt zien, valt niet te kombineren met datgene wat ge had moeten zien. Een slecht geplaatste verkeers- paal of te laag hangende zonnetent. Een te ver uitstekend voorwerp, een zomerterras, een automobiel over de boordste- nen. Putten en bulten. Opbre ken van voetpaden. Andere werkzaamheden en omleidin gen. Er mag dan geen automo bilist met zijn voertuig uit een garage of oprit komen. Op het voetpad hebt ge rust noch duur. Wanneer er een min of meer behoorlijk voetpad ligt, moogt ge nog lachen ook. Sommige straten zoals de Dom pelstraat (Strompelstraat?) of Lindestraat zijn een martelgang. In 't stad loopt ge bots op hindernissen die er met een brede zwaai door de handelaars geplaatst worden. Ook de vuil nisemmers, vol of ledig. Stap tijdens de zaterdagse markt maar eens op het voetpad op de Grote Markt en aanpalende marktstraten. Ge voelt U een mislukte standwerker die bezig is akrobatenoefeningen uit te voeren. Dan mag men nog niet van het sluitingsuur spreken van diezelfde marktdag en onze onderdanen een weg moeten banen tussen aangename en onaangename verkeerszones. Ge denkt bij uw eigen zelve dat het voetpad van en voor U is, maar niets is minder waar en 't nieuw verkeersreglement geeft U geen troost. Laat deze zomer de zon maar schijnen. Maar let er op dat ze niet in uw ogen schijnt. Om op het voetpad te lopen hebt ge een goed zicht nodig. Moet ge uw gedachten bij U houden en voetje voor voetje verder schrijden. De schoenma kers hebben het vandaag de dag onder de markt niet en als ge uw voetzolen in reparatie geeft, hebt ge al uw aandacht nodig om er te voet te geraken. Zonder onge lukken. Ondertussen kan de voetganger rekening houden met zijn groen licht en zijn oversteekplaats en bij gebrek aan een voetpad, geen zeldzaamheid links van de baan lopen. Het alleroudste beroep ter wereld, te voet gaan is niet alleen antiek, maar zeer gevaarlijk. En zeggen dat voetgangers het wiel uitge vonden hebben. Bah. Veel plaats blijft er niet over met deze terrassen (jm) kommissie, die onlangs zou beslist hebben eerst een telling van alle soortgelijke gevallen op te maken. Onaanvaardbaar is deze werkwijze aldus betoogt Ghis Willems. vooral omdat men hier met een geval te maken heeft dat dringt en reeds negen maand aansleept. Alle raadsle den waren er over eens dit punt tijdens de volgende gemeente raad ter bestemming te brengen na bespreking met de verkeers- kommissie. Over die verkeers- kommissie en de werking ervan werd ook één en ander te berde gebracht. Raadslid Willems kon niet akkoord gaan met de weigering van de verkeerskoni- missie om de gemeenteraad in kennis te stellen van de ver- keersplaten die de laatste maand werden aangebracht in de straten van de stad. Reeds eerder werd in de raad aange stipt dat de gemeenteraad in de eerste plaats op de hoogte dient te zijn van de verkeersregelingen die door de uitvoerende organen van het gemeentebestuur wor den gerealiseerd. Het is trou wens volledig wettelijk dat deze regelingen door de raad worden bekrachtigd. aldus Ghis Willems. die er aan toevoegde dat zuiver juridisch gezien ei zelfs geen enkele verkeersplaat kan worden aangebracht tenzij vooraf een beslissing door de gemeenteraad hieromtrent is genomen. Hij stelde aan de raad voor spoed te maken met het goedstemmen van de thans bestaande gemeentelijke politie- reglementen op het verkeer; dat na elke verkeerskommissie de gemeenteraad over de adviezen zou kunnen stemmen en dat de gemeenteraad zo vlug mogelijk de opties neemt die hij in het raam van het nieuw algemeen reglement op de politie van het verkeer dient te nemen. Raads lid De Gols (PVV) sloot zich bij het standpunt van Ghis Willems aan en wees op de minderheids positie waarin de gemeente raadsleden zich in de verkeers kommissie bevinden. Raadslid Van Der Veken ging niet akkoord met de mentaliteit in deze kommissie en Raadslid Van Hoorick sloot zich bij de zienswijze van de heer Willems aan. ROELVANDEPLAS RLLEi veifton EN aei'zE" kier OCVCR 3>€ van deizen oaved nor n vernissage geweist. Vroeger, as ek da woerd zag, tèn peisden 'k attoyd dat er dor meh vernis gewerkt wird, of dat er dor toch alleszins] iet van vernis ba te pas kwamp Mor dad 'n es ni woor zee 'n Vernissage, da zol ek beiter kennen noemen-, den ienen of den anderen èrtist, of èrtistinne, die 'n ekspoziesje haaft van 't ien of'tander. En tèn es'ter dor imand die door oever komt klappen en de mensjen probeirt ooit te leggen wa dat den dienen of de die wiltj zeggen meh 't gein da ze gemokt, of geschiljerd of getiekent heit. En tèn werd er dor stillekes gelooisterd en vee! gezweigen (vér ni onbeleefd te zèn) en 't er werd er dor oeik veil geloegen. Want den dienen of de die, wooroever dat goot, 'n erkaan vantoyd aliensj heer oygen ni, azoei werd er dor meh wieroeik gezwierd en 'woerden ge- breukt die bedoeldj zèn otnda ze nimma ni zol verstoon. Nog al wel dat er (na n was 't geval ni) gewoeinlèk tèn eh gelozen geschonke werd en dat er koekskes rondgedildj werren. 'k Ge loei f dat er manen zèn die van vernissage nog vernissage goon en door 't leven op haven, eh gelozen allier en nen hoeip koekskes adoor... ge moed] er mor op kommen. Mor allei, op azoein ekspoziesje ziede van alle volk. Jonge en aa knols, meh ghiel lank of zonder hoor... van alle soerten en stoylen ja zelfs van de die die van 't zelde geslacht zèn en toch tegoor in ien bedde krooipen. En door hem ek toensjmèn bezinsj in en 'k peis: Sikkeleers of sikkelessen, gajjer 'n wedj ni wa dagge woetj. 't Er zèn genoeg mensjen die ghiel den oerlog erzats in heer knoppen moete speilen hemmen.pakt na ne kier iet da naterèl es... Mor wa da 'k nog ni gezeid 'n hem, dat es da die vernissage dei rg ink in ne kaf ei (en tèn nog in ne kaf ei woor da 'k reidelèk veil kom) en da vin ek schoein. 't Er wer na toch zuveil geklapt oever: wajjer moeten de keonsjt nor 't volk bringen. En hoe kejje na beiter de koensjt nor 't volk bringen as meh de koensjt in 't kaf ei te bringen. 'l es toch door da 't mieste volk komt! En ge kendj dor toensj nor de koensjt zing en 't zwooiles ej pintjen drinken. Zé, dat es tèn toch iet ghielegans anders. Azoei zeidde koensjt meh oeik iet.En tèn wird er dor nog meziek gemokt oeik. En g' hedj toch attoyd mensjen die nie 'n kenne looisteren. Die zwansjteg moete zjievern of wawelen of meh heer stoelen lawooit moakenMor die nin peizen op degein die dor beizeg zèn meh meziek te moaken in t goe gedacht da ze dor d' ander eh plezier meh doeng. Gelèk as ge oeik mensjen hèdj die ni 'n kenne leizen Die per eksempel de Veirpost leizen en oeik Pikkels of A jontjes en die der iet ghielegans anders in leizen as t gein dat erfoytelèk in stoot. En tèn doet a dat iensjplezier as 't er imand es die we! kaan leizen en die zeit: awei zé, dat es na dit of't gein, mor domei ben ek akkoerd of ni akkoerd en 'k goon dor iensj op antwoeren. En da valt veiren. Nog verleide we ik hem ekantwoerdgekreigen van imand die oeik de Veirpost leist van zenne gebier) en die dor in geleizen hooi over die kwestje van de Sfeerten. Denne mensj heid dor zitten op broeien en die steertekwestje oeverknabbelen en 't gein dat 'n dor van vond, "op papier gezedj. 'k Goon ajjer da na vandoag (allei, 't es al eh stik in den nacht as ek teis on 't schroyven ben) nimmer over lasteg vallen. 'kZal ajjer dan den noste kier ne kier beiter ooitleggen. As ek zekkene voak ni 'n hem. En as ek ni nor n vernissage geweist hem. En as 't zjust ginnen ieste Moy gewiest heid. En as ek 't sanderdoas ni nor 'n ftest moen goon, meh 'n banket en aal de stertjes die dor zol/en kennen oonhangen. En as ek ménnen drapopa nimmer 'n moen binnen holen. Want 't er was 't er zjust, 'n traafiest in mèn ge bi er en en 't was doboy zjsut den ieste Moy en 'k en wist na woorlèk ni of da 'k mennen drapoa most ooithangen vér die traafiest of ver den ieste M oy en k hem hem tèn s meires on mèn ien veinster g' hangen en t' snoenes on mèn ander. Domei es allemaan kontent en ik ben oeik kontent da 'kverom meh kantjen afgewerkt hem en da 'k hieronder ménnen noam kaan zetten in de hoep da. ge 't noste weik weir ne kier zedj leizen over Pikkels of Ajontjes van DOLF Hinderlijke zonnetenten maken het wandelen door de winkelstraten niet gemakkelijker. (jm| 25 spaarders zullen hun nieuwe RENAULT 5 nooit betalen. Voor elke 2.000 F verhoging van uw spaargeld saldo of GIRO saldo tussen 29 maart en 6 juni van dit jaar, hebt U recht op een tombola-nummer waar U één van de 25 Renault's 5 kunt mee winnen of één van de extra- prijzen: Elektronisch Rekenmachine Sharp Reiszak in skaï Wandklok Junghaus Plooibare reistas Stel van 3 Inox-schotels Isoleerkan Alfi Deze extra-prijzen zijn exclusief voorbehouden aan de kliënten (oude of nieuwe) van de Molenstraat 75 9300 AAL ST Tel. 21.63.64 Officieel agentschap IPPA Spaarkas De extra-prijzen zijn te bezichtigen op ons adres! Of U nu al IPPA-spaarder bent of niet, heeft geen be lang; iedereen kan meedoen en WINNEN al SPAREND.

De Voorpost | 1976 | | pagina 3