i mei feest in KommumsTiscH perspektief FOTO'S EN FOTO-SEKWENTIES VAN MARC VAN DE PUTTE IN HET CENTRAAL KOMPLEKS TWEE VROUWEN UIT AALSTERSE GEDOOD GROOT-AALST De Voorpost - 7-5-76 - 7 Vrijdagavond om 20 u. liep de Madeionzaal op de Grote Markt Aalst vol voor het 1 meifeest van de Kommunistische 'artij. Feestredenaar was Raymond De Smet ,0, lond 20 u., vrijdagavond 30 yj pril, liep de Madeionzaal en ingzaam vol met KP- )r ilitanten. Op het programma q( lond niet alleen een feeste- jp ke avond, maar ook de toe- gn praak van Raymond DeSmet. ;or ill es startte met een stukje 'n trijdteater gebracht door de bn 'ioniers, de kommunistische l„'jugdbeweging, geassisteerd jel oor Gustaaf De Meersman. an liettegenstaande het geheel lumoristisch aandeed waren Mie tema's vlijmscherp. Nadat /e nij door de KP gevraagd was nee te werken, verklaarde ons ichteraf G. De Meersman, ben is t met de Pioniers samenge- d( ;omen. We hebben wat ge- on iraat en zijn gaan zoeken naar t k ituaties die deze jongeren gd ooral aanspreken. Dat waren: jo, e school, het werkloosheid- arr jrobleem en «wat is gaan gfierken». De pioniers werden tip i drie groepen verdeeld en elk d reeg zijn tema uit te werken, ol, >e drie skripts werden samen- j evoegd, door G. De Meers- j[ tan wat bijgeschaafd en op 30 n pril ten «strijd» -tonele ge- ai racht- jjt laast een meer en/aren po ;q, iumrat staken de Pioniers met pe un kampvuurachtige stijl wel k( chril af. Ook misten zij over- eb ligingskracht, presence, om 5 ;le inhoud van de sketch ten ;t olie te laten overkomen. \n leel anders ging het er aan toe jjS iet de Spaanse danseressen. Sli la hun geslaagd optreden tij- 0[ ens de Spaanse namiddag in e Mikisklub, waren zij ook nu (Bgast in de Madeionzaal. Hun Bmperament en charme was maar de Spaanse sfeer <rak. De zaal onderging al maar bleef verder ongéin- itepunt van de avond was ter de toespraak van Ray- >nd De Smet. Niet voor ie- ireen blijkbaar want enkele •aatlustigen babbelden ge- lelijk verder, er geen aan- icht aan bestedend dat zij larmee de wel gelnteres- den fel stoorden, lymond De Smet kondigde fjn spreekbeurt aan als een Ie waarin elk woord gewikt gewogen was. Dit aange- de komende aktiviteiten. het perspektief van de ko lde verkiezingen ware het aarlijk deze gewikt en ge logen rede kort en bondig sa- ion te vatten. Daarom, de vol- i idige toespraak. i Waarde Kameraden, leze Mei-avond, staat in het iken van de strijd tegen de kri- is, voor een bundeling van alle regressieve krachten, voor de ersterking van onze Partij, onder dewelke een progres- istisch front zijn taak niet tot en goed einde zou kunnen Deren. Ie krisis die we op dit ogenblik i I leemaken, is niet alleen een v lin of meer scherpe ekonomi- m the krisis, zoals de ouderen vj nder u er reeds verschillende r v ebben meegemaakt. Het ka- I italistisch sisteem is in een erscherpte fase van zijn al- 3 Bmene krisis getreden, n i it betekent, dat elk raderwerk an het kapitalisme is aange- 6t. Dit wil zeggen, dat het ka- elf italisme in elk probleem dat ch stelt, voor toenemende /ai toeilijkheden staat, dat het in hi leeds meer gevallen voor de it ^mogelijkheid staat, gel ei ende oplossingen in het be- igng van de bevolking naar kir oor te brengen. Terwijl het ji< nderzijds, noch op nationaal, i och op internationaal vlak on- A. edreigd de oude middelen an geweld kan aanwerven, dan 300.000 werkers zijn loos, zonder van de ver ren werkloosheid te spre- Ongeveer één derde -an zijn jongeren van min- dan 25 jaar, waarvan velen liddellijk na het einde van in studies. Dit is de toekomst |e het kapitalisme hen biedt, vrouwen vooral, en door hen de jonge gezinnen, daar de grootste slachtof- van, terwijl het leven met dag duurder wordt, ise gewesten van ons land, de Denderstreek, is daar in van, worden industrieel af- ikeld. Reeds meer dan itig jaar zijn we van dit ver- lijnsel getuige. Reeds 20 ir klagen wij dit aan. Reeds 'ir dan twintig jaar stapelen beloften van alle partijen liten de KP zich op, maar de tmanteling van ons gewest V* gaat verder. We stellen trou wens vast, dat het Verbond van Belgische Ondernemingen, in klare bewoordingen het finan- ciekapitaal en het patronaat, niet aarzelen chantage te ple gen tegenover de openbare opinie, door het verspreiden van berichten volgens dewelke de in België maar door de mul tinationals gekontroleerde be drijven, zinnens zouden zijn hun aktiviteiten te staken. Wie is de meester in dit land? De door het kiezerskorps wet telijk verkozen vergaderingen, of de geldmuur? Alles wijst erop, dat de huidige CVP- PW-regering optreedt als een gewillige uitvoerder, van wat in de beheerraden van een hand vol Belgische en buitenlandse holdings wordt beslist. Aldus tracht men nu reeds, de ge- Ra) De Smet (el) dachte ingang te doen vinden, als zou ons werkende volk in de komende jaren 150 tot 200.000 werklozen als nor maal moeten beschouwen. Het is verheugend vast te stellen dat Tindemans en De Clercq op steeds meer weerstand botsen. België, een industrieel sterk ontwikkeld land, zou als toekomst moeten aanvaarden, 150.000 werken het recht op arbeid te ontzeggen. Naar de wensen van het groot prato- naat, zouden degenen die met eerlijk werk hun brood verdie nen soberder moeten gaan le ven, terwijl de winsten van de geldmuur stijgen en de 5 rijkste bourgeois van ons land, elk jaar de gemeenschap voor 50 miljard aan inkomstenbelas tingen bestelen! Dit zal niet doorgaan en de K.P. moet en zal in deze strijd een belang rijke rol spelen. Hoe komt het toch, dat het sterk industrieel ontwikkeld Be lgië aan zijn werkende bevol king de waarborgen niet kan bieden, die de bevolking van zelfs kleine socialistische lan den geniet, die dertig jaar gele den nog onder ontwikkelde landbouwlanden waren? Dat is het kapitalisme, waar niet de mens telt, maar de winst! Onze steden en gemeenten, die op 1 januari 1977 samen gevoegd worden, hebben met grote moeilijkheden af te reke nen, die nog zullen toenemen. De belofte volgens dewelke zij bij /Je fusie over bredere finan ciële mogelijkheden zouden beschikken, werden door de CVP-PW-regering ingeslikt. En het laat niet de minste twij fel, dat de nieuwe grotere ge meenten, hun inwoners zwaarder zullen moeten belas ten, terwijl zij in heel wat geval len, nog minder dan vroeger bij machte zullen zijn, inzake so ciale instellingen aan de bheof- ten van hun bevolking te vol doen. En toch, is het sociale en poli tieke leven in volle evolutie. Het gaat wellicht niet zo snel als de meesten onder ons het zich zouden wensen. Onze eisen inzake de 36-urenweek, pen sioen op 60 en 55 jaar en ge waarborgd werk onze voorstel len om energie, bankaktivitei- ten en openbaar vervoer onder kontrole van de gemeenschap te brengen voor het oprichten van een openbare holding die onder meer nieuwe onderne mingen zou kunnen in het le ven roepen, werden door vele organisaties van de arbeider sbeweging overgenomen maar gaan er bij het geheel van de bevolking nog niet in zoals het in de huidige omstandighe den nochtans zou moeten om aan het offensief van de gel dmuur beter weerstand te kun nen bieden. Maar de wijzigin gen in het-denken van velen, die in meerdere of mindere mate bij de huidige gebeurte nissen en de strijd betrokken zijn, zijn nochtans dieper en evolueren sneller dan men bij een oppervlakkig bekijken zou wermoeden. Onze inspannin gen vragen meer vruchten dan ooit voordien. Het bestaan van een Gemeen schappelijk Vakbondsfront, dat in vele sociale konflikten aan de druk van patronaat en ook van de rechts en in de CVP, en jammer genoeg ook in de BSP, met gunstig resultaat weer stand biedt, is van enorme be tekenis. Dat zelfs in Limburg fabrieken worden bezet, is in de sociale strijd gewoon fan tastisch. De diepgaande veranderingen in de kristendemokratie ont snappen nog aan te velen on der ons, en nochtans de voor zitter van de Kristelijke Wer kers Beweging, dhr. Harinck, verklaarde op 25 april jl. op een studieweekeinde dat de poli tiek van de huidige regering hem ongerust maakt. In verband met de komende gemeentelijke verkiezingen werd daar geëist, dat de helft van de kandidaten op de CVP- lijsten arbeiders zouden zijn, en dit op verkiesbare plaatsen. Een homogene lijst met uitslui tend kandidaten van het Alge meen Christelijk Werkersver- bond te Wevelgem - Moorsele Hillegem, werd op applaus onthaald. Voorzitter Harinck verklaarde verder: «Ik zelf ben soms gedwongen geweest te stemmen voor een lijst, waarop niet alleen medestanders van mij op voorkomen, maar ook mensen die ik politiek als mijn tegenstanders beschouw». Er is meer de tussenkomst van senator Wuyts, die de KWB te veeleisend vond, werd daar partijpolitieke propaganda ge noemd, en een aantal werk groepen brachten de nood zaak naar voor, van een zelf standige arbeiderspartij. Ook op de grote PW-bijeenkomst, waar voorzitter Grootjans een paar weken geleden zijn aan vallen richtte op de naar zijn mening teveel eisende vak bonden, brachten de liberale jongeren en studenten hun verzet tot uiting, maar wat bij de K.W.B. en ook in het A.C.V. en A.C.W. aan het gebeuren is, is het begin van een historische ommekeer. Meer dan honderd jaar, sedert het ontstaan van de arbeidersbeweging in ons land, is de reaktie, geholpen door de kerk, er in geslaagd de gelovige arbeiders politiek aan haar te binden, de pogingen van schone en bewuste men sen als Priester Daens ten spijt Vandaag zien meer en meer kristelijke werkers in, dat het de linkse arbeidersbeweging niet om hun geloof is te doen, maar om de gezamelijke strijd voor beter leven, en het afwerpen van het juk van de geldmuur, voor wie de mens slechts een winstobjekt is. Ook in deze verandering zullen de kommunisten de belangrijk ste rol moeten spelen. Wij moe ten inderdaad nog te dikwijls vaststellen dat vele sociaal demokratische leiders hun enge partij- en persoonlijke be langen de voorrang geven, op deze enorme politieke gebeur tenis. Zoals zij trouwens de frontvorming met de KP weige ren, op de ene plaats omdat zij te zwak zou zijn, en op de an dere plaats omdat zij te sterk is. Maar in feite, in beide gevallen, omdat zij haar strijdbaarheid en haar invloed vrezen. Zeker, er zal veel strijd moeten gestreden worden. Maar wan neer wij dit met durf en ver beelding doen, dan werkt de tijd voor ons. In ons eigen land zijn 40 der mensen van me ning dat het ekonomisch bestel moet gewijzigd worden. Natuurlijk zijn er in onze bevol king nog aarzelingen. En on getwijfeld staan we nog niet zo ver, dat kristendemokraten en socialisten in de dagelijkse strijd onverdeeld de noodzaak van een progressistisch front inzien. Zo is het gebleken, dat indien de overgrote meerder heid van het bestuur van de BSP-Aalst voor een gezame lijke lijst met onze Partij bij de aanstaande gemeentelijke verkiezingen was gewonnen, de vertegenwoordigers van de BSP uit de omliggende te fu sioneren gemeenten, deze samenwerking afwezen, en dat de BSP-Aalst zich daar bij neerlegde, ook al zal dit links tenminste twee zetels in de nieuwe gemeenteraad van Groot-Aalst kosten. Ook elders bestaan dergelijke aarzelingen en onbegrip en soms zelfs misleidende ma- noeuvers, zoals onder meer te Ninove. Het is uiterst jammer, dat het politiek bewustzijn en het verantwoordelijkheidsge voel bij deze militanten van de arbeidersbeweging niet groter is, maar dit mag ons niet ont moedigen. Integendeel, het moet er ons toe aanzetten, onze opklaringskampagne nog breder te voeren. Onze afde lingen, elke militant, elk lid, moeten waar zij staan, hun plicht als kommunist ten volle op zich nemen. Elk lid moet in de komende kieskampagne zijn deel bijbrengen. Onze par tij versterken is het werk van allen. De KP, elk van haar le den, moeten, tegen alle leu gens en laster in, het bewijs brengen dat geen enkele partij moreel het peil van de KP be reikt. Geen carrièristen, geen fortuinzoekers bij ons. Geen dollars van Lockheed of petro- leummaatschappijen. Steeds paraat zoals in 1940-45 toen zij als enige partij niet alleen bleef bestaan, maar duizenden kommunisten voor de be vrijding van ons volk vielen. Al leen de onbaatzuchtige strijd voor een onmiddellijke verbe tering van het leven der wer kers, voor een betere maat schappij waarin de ene mens de andere niet meer uitbuit, waarin het goed zal zijn te le ven. Een strijd, waarvoor wij noch eretitels, noch persoonlijk fortuin verwachten, maar waarbij we steeds meer alle gezonde krachten trachten te verenigen. Vandaag en morgen, vieren miljoenen werkers en demo- kraten over de wereld 1 Mei. Ook als is onze strijd in vele aspekten verschillend van die van hen, in essentie is het de zelfde. Wij voelen onze schou ders naast deze van de Chi leense verdrukte, zoals naast Van 29 april tot en met 9 mei loopt de tentoonstelling van VAN DE PUTTE in het Centraal Kompleks te Denderleeuw, dit in een organisatie van de afdeling fotografie van de socio- kulturele werkgroep PARNASSOS. Onder een vrij grote belangstel- doordacht overkomen. Mare ling is deze fraaie tentoonstel ling op donderdag 29 april ge opend door Marc Van Gyse- gem. Marc Van de Putte is een zeer bedrijvig amateurfotograaf. Hij is immers voorzitter van de fo- toklub van Aalst, lid van focus Geraardsbergen, en neemt re gelmatig deel aan de foto weekends van de bekende be roepsfotograaf Leslie Dauw. In het dagelijkse leven is Mare drukker; hij behaalde het di ploma van grafikus aan het HIGRO te Gent. Z'n beroeps opleiding is duidelijk merk baar in zijn fotografische resul taten. Op deze, voor Mare eer ste, tentoonstelling toont hij een tiental sekwenties en on geveer twintig foto's. Dat op een tweetal foto's na al het werk studiowerk is dankt Mare voor een groot deel aan zijn ervaringen die hij opdeed op de meerdere fotoweekends, waaraan hij deelnam. Ook zijn perfektie en technisch kunnen (een vrij harde maar aange name printing) dient in deze richting gezocht te worden. De grafikus Van de Putte is voortdurend merkbaar in zijn fotosekwenties, die voor som migen misschien een beetje te heeft een werkwijze die vrij di- rekt is, hij laat volgens mij de toeschouwer te weinig de kans nieuwe en andere dingen te zien in zijn werk. Wat echter heel belangrijk is, is dat Mare een nieuwe derde dimensie schenkt aan de tweedimen sionale fotografie. De fout die Mare beging is dat hij de vrij grote ekspositieruimte maksi maal benut en daardoor moei lijk tot een geheel komt. Deze tentoonstelling van de fo tograaf Marc Van de Putte is zeker een verplaatsing naar Denderleeuw waard. De ten toonstelling blijft open elke werkdag van 17 tot 20 u. Za terdag en zondag van 14 tot 20 u. dit tot 9 mei. LOKEREN Twee bedevaardende vrouwen uit Gijzegem zijn dins dagavond in Lokeren verongelukt. Ze werden zwaar gewond toen ze bij het oversteken van de rijksweg Antwerpen Gent door de personenauto, bestuurd door Albert Rogiers, Drongenstraat 5 in Lokeren, werden gevat. Maria Van Steen (65), Waterstraat 21en Irma Maes (76), Stationstraat 44, beiden uit Gijzegem (Aalst) wilden even een kijkje gaan nemen in een meubelzaak die rechtover de dancing ligt, waar de groep bedevaar ders halthield. Voor een derde bejaarde dame liep het gelukkiger af: zij kon tijdig wegspringen, toen de personenwagen het groepje verraste. Voor twee ande re dames liep het fataal af. De vrouwen waren op terugtocht van een bedevaar naar Oostakker. deze van de Vietnamese en de Angolese overwinnaars, naast degenen voor wie in Protugal, na hun bevrijding van het fa scisme, nog vele strijden te wachten staan, zoals naast dezen die voor Spanje hopen, naast de Amerikaanse wer kers, zoals naast onze Sovjet kameraden, en de compagne- redenen tot hoop dan ooit voordien. Help ons dus onze rangen ver sterken, in hoop en in zegeze kerheid. Ga elk werker met ver trouwen tegemoet. Geen sek tarisme, maar het bewustzijn van eigen verantwoordelijk heid. Geen verwijten, maar overtuigende argumenten, ros van Cuba, naast alle ande- Geen wrok, maar de liefdevoor ren nog. de klasse waaruit ge geboren Het is een 1 mei met veel meer zijt. Ilair.j Ruime interesse tijdens de 1 mei rede van Ra) De Smet (el) De twintigste eeuw is wellicht die der meest verschirkkelijke vernielingen en massamoor den, maar de mens is er niet in ten onder gegaan. Omdat het ook de eeuw is van de ge boorte van het socialisme. Help de KP in de strijd tegen de sobeheidspolitiek. Help de KP, uw partij, voor suksesvolle ge meentelijke verkiezingen! Vooruit voor haar versterking, voor de bundeling van alle pro- gressistische krachten! Leve 1 Mei 1976! Tot slot van de redevoering werd door iedereen, recht staand, de vuist in de hoogte, en uit volle borst, de «Interna tionale» gezongen. Na het ernstige gedeelte kwam dan het ontspannende «The Family Band» zette in met de vrolijke tonen van een verme- nigvuldigingsdans en dat was dan de start van een gezellige, feestelijke avond. Een 1 mei feestavond. S.J. WAT DOEN DIE AALSTENAARS (vervolg) De aktieve bevolking van de negen gemeenten die nu samen Groot-Aalst gaan vormen, bedroeg in 1970 31.305 personen. Dit getal zal zeker niet verhoogd zijn sindsdien, vermits het aantal inwoners van de negen gemeenten einde 1975 gedaald was met 633 eenheden sinds 1970, en de skolaritdt eerder nog gestegen is. Aldus bereiken wij een aktivi- teitsgraad van 37%. In andere woorden: 37% van de bevolking moet door zijn dagelijks werk in staan voor zijn eigen levenson derhoud en dat van circa 51.000 mensen die nog niet, of niet meer, in het aktief leven staan. Indien men voortgaat met de men sen vroegtijdig op pensioen te zet ten, zal die verhouding in de eerstkomende jaren nog nadeliger worden, en zal de last die weegt op de aktieve bevolking weldra ondraaglijk worden. Wat doen die mensen? Waarmee verdienen zij hun dagelijks brood? Personen die een vrij beroep uit oefenen zijn er niet veel amper een 300-tal. De zelfstandigen verminderen gestadig in getal. Er waren er in 1970 3.649, waaron der 1.080 werkgevers. De wedde- trekkenden integendeel groeien bestendig aan. Onder de inwoners van de huidige stad Aalst overtref fen zij de loontrekkenden in getal. In Groot-Aalst treffen we, vol gens de jongste statistiek 1974, 11.942 weddetrekkenden en 15.826 loontrekkenden aan. Land- en tuinbouwers zijn er nog zeer weinig; in 1973 telde men er 619 werkend in amper 4% bedrij ven. Bij de aktieven werkend in de nij verheid zijn de mannen van de bouw de talrijkste 3.115 per sonen Daarna volgt de textiel 2.748 en de kleding 1.900. De sektor van de openbare dien sten heeft ten allen tijde de Aals- tenaars aangetrokken. Men weet dat gans het arrondis- {nas. ui ii3yi.v3v. UBii (h>£ 1 .uiaiiginlir sement aan de Rijksdiensten al leen een kontingent levert van 3.693 ambtenaren en aan de in stellingen van openbaar nut, niet minder dan 10.903 personeelsle den van verschillende graden. Van die 31.000 inwoners die be horen bij de werkende beroepsbe volking werken slechts 63% op het grondgebied van de negen ge fusioneerde gemeenten 10.798 personen werken buiten het ar rondissement Aalst, waarvan on geveer 9.000 dagelijks de richting Brussel nemen om te werken, het zij in de Brusselse agglomeratie, hetzij te Halle-Vilvoorde. Het probleem van de pendelaars interesseert het stadsbestuur on der meer dan één opzicht, en op zeer konkrete wijze. Men denke aan het probleem der parkings rond de stations, het probleem van het vervoer van en naar de statio ns, naar of van de woonplaats. Het stelt allerlei problemen, ook van akkomodatie van de stads dienstenen van allerlei diensten in het algemeen naar de behoeften van de mensen die gans de dag werkende, afwezig zijn. Naast de pendelaars hebben wij de mensen die in Groot Aalst zelf werken. Hoe ontwikkelt zich de aktivi- teit in Aalst zelf? Hier moeten we hoofdzakelijk verwijzen naar de statistieken van de RMZ waaruit blijkt dat er in 1974 niet minder dan 23.805 per sonen in dienstverband werkten, dan wanneer het aantal inwoners van Groot Aalst die in het arron dissement werken, iets meer dan 20.000 bedraagt. Dit betekent dat 09 n9gurm9vegiiit*c:öqoi.fo er een groot aantal mensen die in andere gemeenten en zelfs van andere arrondissementen hun woonplaats hebben, in Aalst da gelijks komen werken. Er is dus ook een belangrijke pendel naar Aalst toe. Dat zal naar onze schat ting het getal 5.000 OVERTREF FEN. Bedrijfsklassen en bedrijfsakti- viteiten van de in groot Aalst werkende bevolking Over land- en tuinbouwers, over vrije beroepen en zelfstandigen hebben we reeds cijfers geciteerd; meestal werken dezen op het grondgebied Aalst. In totaal over de 4.000. Een beeld van de werkzaamheden in de bedrijfssektor kan men afte kenen aan de hand van de vol gende cijfers. Er zijn in Groot Aalst volgens de laatste statistieken van de RMZ 1.543 ondernemingen die wedde- of loontrekkenden tewerkstellen. Het zijn voor de overgrote meer derheid kleine bedrijven die min der dan 20 mensen tewerkstellen. Van de 182 bedrijven die 50 per sonen en meer tewerkstellen, tel len we er 84 in groot Aalst geves tigd. en van de gemiddelde. nijverheid samen 5.702. Daarna komt het bouwbedrijf dat 2.115 mensen tewerk stelt metaal 1922 en voeding 1694 bekleder, een eervolle plaats, alsook Bank en Verzekering die aan 1.025 mensen werk verschaffen. Groot Aalst is dus een nijvere stad met al de problemen vandien, die veel mensen aantrekt, en toch lijdt aan een gemis aan werkgelegen heid ter plaatse, zoals blijkt uit het groot aantal pendelaars. Het probleem van tewerkstelling blijft akuut. Ondanks de inspan ningen dié gedaan werden om nieuwe nijverheden aan te trek ken. Indien die inspanningen niet waren gedaan geweest, waar zou den we nu in deze krisistijd staan? Die inspanningen moeten worden voortgezet. Bestaan er plannen daarvoor? We zullen de pendel niet doelma tig tot redelijke verhoudingen kunnen terugbrengen, indien we niet kunnen bekomen dat staats diensten waarop onze Aal stenaars zo gretig zijn, van uit Brussel naar Aalst worden verplaatst. Maar daarvoor is politieke wil nodig bij de overheid en te Aalst ruimte dit is gebouwen om deze gede- koncentreerde diensten te ontha len. melijk van 20 tot 49 tewerkgestel- - Helaas, daaraan wordt niet ge- den 120 op de 323 die in het ar rondissement bestaan. 80% zijn dus kleine bedrijven in absolute cijfers 1.343. Wanneer men de voornaamste bedrijfstakken overschouwt dan stelt men vast dat er niet minder dan 5.680 personen werkzaam zijn in overheidsdiensten, dit is meer dan de helft van het aantal hoofdarbeiders, en 24% van het totaal werknemers in Groot Aalst. In de sektor van de nijverheid komt de textiel vooraan met een effektief van 3.827 personeelsle den, en met schoen- en kleding- dacht door diegenen die plannen maken voor de toekomst. Met al deze problemen zullen de stadsbestuurders van morgen worden gekonfronteerd! We zullen mensen nodig hebben van inzicht en durf, maar ook mensen die bereid zijn met andere gemeenten in interkommunaal verband loyaal samen te werken, want de meeste van deze proble men zal een stad, ook Groot Aalst, niet alleen aan kunnen. L. MOYERSOEN (vervolgt)

De Voorpost | 1976 | | pagina 7