Komt Denderbelle onder stoom? KORT SPORT Jeugdtornooi Juniorestornooi DOGGEN-THOR MELDERT VOETBALDEN 1 van Sparta Appels KAV. Dendermonde ZILVER ROOS IN BEKERFINALE Kaatsverbond Lebbeke Onder Ons leider in "Ons Vermaak" SPANNEND DERBY IN ZEELS KAATSVERBOND Kaatsverbond Baasrode Rudi Haleydt: goal en out Pierre Moemaut naar Oudegem ts Op zaterdag 15 en zondag 16 mei organiseert Sparta Appels een jeugdtornooi op het terrein aan de Bevrijdingslaan. De uitstekende prestaties van de Appelse jongeren heeft het bestuur van Sparta Appels er toe aangezet hun jongeren de kans te geven zich te meten in een tornooi. Het zijn vooral de scholieren die in de jongste kompetitie de aandacht op zich trokken en enkel op de valreep een kampioenstitel ver speelden. Op zaterdag en zondag kunnen de voetballiefhebbers uit het Dendermondse de Spartajongeren aan het werk zien tegen enkele ploegen uit de streek. Het programma ziet er uit als volgt Zaterdag 15 mei. 13.00 u. SK Wichelen - SK Berlare knapen. 14.15 u. SK Wichelen - SK Berlare scholieren. 15.45 u Sparta Appels - SK Oudegem knapen. 17.00 u. Sparta Appels - SK Oudegem scholieren. Zondag 16 mei 13.00 u. Troosting knapen. 14.15 u. Troosting scholieren. 15.45 u. Finale knapen. 17.00 u. Finale scholieren. André. A.A. Gent zeker niet in haar sterkste samenstelling, moest de duimen leggen voor SK Grembergen, de bescheiden derde provincialer die vorig jaar het nornooi won. SK Aalst won tegen Racing Gent met de strafschoppen na een 2-2 score. Eendracht Zele blijft na een 3-2 zege tegen Forestoise in koers. K.A.V.D. klopte SV Asse met 4-1. Za terdag zijn er de halve finales met Eendracht Zele - SK Grembergen en K.A.V.D. - SK Aalst te 14 u. 30 en 16 uur, terwijl troösting en fina le op zondag 16 mei plaats hebben. V.C. Doggen en Thor Meldert voetbalden voor het jubileum van Doggenkapitein Van Goethem i (JM) w; In de hogere reeksen niets dan glimlachende korrespondenten. Baasrode A. plaatste zich dankzij een ongenaakbare prestatie ten nadele van Bassily, de ploeg die Baasrode vorige week tijdens een kompetitiewedstrijd twee punten ontnam. Dat slippertje werd door een attent Baa;rode mooi gewroken met een prestatie en skore die perspectieven openen. Zondag te Tubize gingen nog te viel services buiten en liet men een optie op een driepuntenzege teloor gaan. Opstal blijft iedereen verba zen... dit moeten we al een drietal weken neerpennen, doch wie de uitslagen van de Pelotters even volgt moet toegeven dat Opstal Pelote op het ogenblik op een onge hoord formepeil drijft. Vorige week schreven we dat Denderbelle nog steeds niet aan een driepuntenoverwin- nrng toe was. Dat is dan toch eindelijk gebeurd te Ge- raardsbergen waar een in een sukkelstraatje verkerend Giesbergen slechts tijdens de wedstrijdaanvang meedeed doch nadien door een knap akterend Denderbelle werd weggeveegd. Onder de uit blinkers speelde Van den Abbeele de hoofdrol. 2e NATIONALE TUBIZE - BAASRODE 10-15 Gelijkopgaande eerste helft met onjuist leveren van de bezoekers die de rust met een tweepunten voorsprong (6-8) ingingen. Na de pauze pak ten de blauw-witten met hoogstaand spel uit en breid de men de stand op tot 6-10 en 7-13. Op een zucht van de zege miste Landjyt bij 40-40 zijn opslag en Tubize kwam weer meer in de wed strijd. Uiteindelijk zegevier de Baasrode toch ve; diend al zaten er zeker drie punten in een wedstrijdei ide dat mits wat meer kon :entratie nooit kon misgeloper zijn. Overgekeerde ballen De Vroe 2, De Buyzer 1. Overgeleverde ballen Van der Jeught 2, Landuyt 1. BEKER VAN BELGIE BASSILY - BAASRODE A. 7-15 De Baasrodenaars hadden wat te bewijzen, zaterdag namiddag te Bassily waar de thuisploeg ondanks een goede start (3-0) vrij snel uit de wedstrijd werd ge weerd (3-8). Alhoewel de thuisspelers nog enkele spel len aan hun aktief toevoeg den zouden de Oostvlamingen geen krimp meer geven en via 5-10, 5-11, 6-11, 6-14 naar een verdiende kwalificatie stevenen. De Decker speelde weer een uitstekende wedstrijd, keer de trouwens een bal recht streeks over, een stunt die hem werd nagedaan door De Vroe. 3e NATIONALE OPSTAL P. - HAMME 15-7 Zonder Everaert heeft Ham- me weinig verhaal gehad te gen een weer stevig spelend Opstal. Vermeir deed noch- tians alles wat mogelijk was doch verder dan een even wichtige wedstrijdstart kwan, hij niet (2-1). Aan de ru it was Opstal reeds duidelijk van zijn tegenstre ver weggestapt (8-3) om on betwist te eindigen. Theo De Decker (kaatsklub A. Baasrode) ziet met ver trouwen de toekomst tege moet. Insiders noemen hem één van de grootste beloften in Tweede Nationale (C) Goede wedstrijd voor Ver hoeven, De Leuze, D'Haese, De Kinder, Hendrickx. GERAARDSBERGEN - DENDERBELLE 4-15 Beroofd van een waarschijn lijk voor de kaatssport ver loren De Smedt kon Ge- raardsbergen aanvankelijk gelijke tred houden. Het hield de bezoekers tot 3-3 in de hand doch moest nogal snel afhaken (3-8) Ook na de pauze bleef Denderbelle de puntentrommel roeren, vooral dan onder impuls van een uitstekende Van den Abbeele. Even voor afsluiten (3-14) kwam Geraardsbergen aan zijn enige spel uit de 2e helft. Denderbelle blijft dap per op de tweede plaats met Caudron, Marissen, Burill, Van den Abbeele en Van Langenhove. GEWESTELIJKE BEVORDERING Het feit van de zesde speel dag is natuurlijk de schor sing van de wedstrijd Ham- me Zogge - Zele. De Zeienaars begonnen zon der de voor een voetbalwed strijd weerhouden De Saede- leir. Een sterk Hamme liep vlot naar een 7-0 voorsprong tot de kat op de koord kwam. Wat er daarna ge beurd is, loopt wat in het duister. Daarom houden we ons 't best aan de gevolgen. Feit is dat Zele uiteindelijk samen met de scheidsrechter van het veld stapte en de toeschouwers weer de scha duw mochten opzoeken. Een en ander zou te maken heb ben met het opdagen van De Saedeleir waarbij er nog al verschillende meningen ontstonden over het al of niet opstellen van bewuste speler. Wanneer een sport man één sport kiest komen zulke problemen natuurlijk niet voor. Goede dag dus voor Wieze dat verder uitloopt al kwam het niet zo gemakkelijk voorbij Opwijk. De Braban ders bleven langzij tot 3-3 en maakten gebruik van een fla- terende opslag van de plaat selijken om v. de verrassing van het ogenblik te zorgen door met 4-8 de rust in te gaan. Onder impuls van «Old» Charlie Masure, Pau wels en Van den Broeck kwamen de Brouwers op ge lijke hoogte (8-8) om onmid dellijk 12-9 op het bord te brengen. Wieze won uitein delijk al kunnen we begrij pen dat Opwijk al even ver heugd, zoniet tevredener het kaatsplein aan de Oktoberhal afstapte. Wilskracht Moorsel verspeel de een duur punt tegen be zoeker Hamme SA en mist hierdoor de kans om op ge lijke hoogte te komen van Zele. Opdorp tenslotte mistte op het nippertje bij Baasrode JV. LAGERE 1 In Lagere 1 zien we hiet goed in wie Lebbeke van de kam pioenstitel zal houden. Het kreeg daarbij nog een for faitzege ten geschenke van Zele dat op alle fronten on der de maat «akteerdc» af gelopen week-end. Ook Opstal, nochtans geen meeloper, kwam er niet aan te pas tegen Gijzegem. Erembodegem WW zag in Beeckman de matchwinner die er voor zorgde dat de punten verdiend naar huis gingen na de wedstrijd te gen Opwijk. Tot 10-10 ble ven de bordjes gelijk al moesten de thuisspelers een 6-8 ruststand niveleren. Op het einde van de match kwam Beeckman met prach tig solowerk op de proppen en werd de .verdiende zege een feit. Baasrode A. kwam nooit in de wedstrijd tegen het sterk akterend Herder- sem terwijl de dorpsgenoten JV al evenmin veel in de pap te brokken kregen bij Erembodegem. Baardegem haalde voor eigen publiek een punt tegen Erembode gem WW. UITSLAGEN EN KLASSEMENTEN Beker van België le ronde Meerbeke - Herne 15-11 Kokejane - Gosselies 13-15 Bassily - Baasrode 7-15 Ninove - Lodelinsart 15-11 Beaurieux Zandbergen 15-8 2e NATIONALE Naast - Bassily 15-14 BTaine L'A. - Ninove 7-15 Herne - Meerbeke 8-15 Zandbergen - Kokejane 15-14 Tubize - Baasrode A. 10-15 RANGSCHIKKING 1. Ninove en Meerbeke 15 3. Baasrode 10 4. Naast, Heme, Zandbergen (x) 6 7. Bassily (x), Braine L'Alleud 5 9. Tubize 3 10. Kokejane 1 (x) één wedstrijd minder ge speeld. 3e NATIONALE Merchtem - G'bergen 15-10 G'bergen - Denderbelle 4-15 Opwijk - Merchtem 15-9 Appelterre - Viane 15-8 Bever - Welle 15-11 Brussegem - Overboelare 15-3 Opstal P. - Hamme 15-7 RANGSCHIKKING 1. Opstal P. 12 2. Dender belle 11 3. Merchtem en Brussegem 9 5. Opwijk (x) en Appelterre (x) 7 7. Be ver en Welle 6 9. Viane en Overboelare 5 11. Geraards bergen en Hamme 3. (x) één wedstrijd minder ge speeld. GEWESTELIJKE BEVORDERING Moorsel - Hamme SA 13-15 Wieze - Opwijk 15-9 Baasrode VA-Buggenh, 12-15 Baasrode JV - Opdorp 15-14 Hamme Z. - Zele 7-0 (gesch.) RANGSCHIKKING 1. Wieze 14 2. Zele 11 3. Opwijk (x) 10 4. Hamme Z. (x) 10 5. Moorsel S. (x), Moorsel Wk. (x), Hamme SA 9 8. Baasrode JV 7 9. Buggenhout (x) 4 Opdorp (x) 3. (x) één wedstrijd minder ge speeld. LAGERE 1 Opwijk - Erembod. WW 10-15 Gijzegem - Opstal 15-2 Lebbeke - Zele ff. 15-0 Baasrode A.-Herdersem 5-15 Baardeg. - Eremb. WW 12-15 RANGSCHIKKING 1. Lebbeke 20 2. Herder- sem 16 "3. Gijzegem 15 4. Baasrode A. 12 5. Erembo degem WW 11; 6. Erembode gem 11 7. Merchtem (x) 8 8. Opwijk (x) 7 9. Baasro de JV 710. Opstal 6 11. Baardegem 5 12. Zele 5. KAATSVERBOND BAASRODE B. Saerens - VA 15-4 Saraga - Opdorp 11-15 Moderna - Block n.m. KAATSVERBOND HAMME (2e bekerronde) KWB Gaza-Ons Vermaak 6-12 Gallant - K. D'Hondt 12-11 Marlu Comidac 9-12 LIEFHEBBERS VERBOND AALST BP Merchtem Wallek. 15-13 Odessa - Michiels 9-15 Heuvel - RTT 15-3 Denderz. - Groenend. 3-15 Hoke - Flintstones 15-14 2 Stars - Kluizenaars n.m. DENDERVERBOND Appels 1 - Mespelare2 15-9 Mespelare - Eremb. 15-4 Den Blok Appels 2 n.m. Erpe - Terjoden 8-15 Berlare - Atlas 15-4 Programma voor het week-end 2e NATIONALE zaterdag 15 mei Baasrode - Kokejane zondag 16 mei Baasrode - Zandbergen 3e NATIONALE zondag 16 mei Appelterre - Opstal P. Denderbelle - Opwijk GEWESTELIJKE BEVORDERING zondag 16 mei Opdorp - Baasrode VA Buggenhout - Wieze Opwijk - Moorsel Wk Zele - Baasrode JV Moorsel St. - Hamme Z. LAGERE 1 zaterdag 15 mei Zele - Baasrode A. Opwijk - Gijzegem (16 u) Merchtem-Erembodegem WW zondag 16 mei Baasrode JV - Baardegem Erembodegem - Herdersem (mvw) Gijzegem Sportief kaatste zondag Opstal onderste boven en won met een verpletterende 15r2 score. (VS). De thuisploeg deed het met Vermeir, Nobels, Vercaute- ren, Van Haute en Van Duy- sen terwijl bij de bezoekers Mariën, De Looze, D'Hondt, De Schrijver en Everaert tussen de lijnen kwamen. In de eerste helft sensatie in die zin dat D'Hondt leidde met 0-2 en na 1-2 zelfs uitliep tot 1-5. Tenslotte werd er gerust met 3-6. Na de herneming eigende D'Hondt zich dadelijk een ruime 3-7 voorsprong toe. De thuisploeg deed het daarna beter en het ging naar 5-7, 5-8, 7-8, 7-9 en 9-0. Een sen sationeel wedstrijdeinde kon digde zich aan waarin Ignace Vercauteren als klein mid den een glansrol zou vervul len. De tussenstanden daarna 9-10, 10-10, 10-11 en 11-11. Het laatste spel zou dus be slissen en zoals het dan vaak gebeurt werd het nog 40-40 ook. Mariën leverde buiten. Het Pleit was beslecht. Overige finalisten zijn Co midac dat won van Kleding Marlu met 9-12 en Ons Ver maak dat K.W.B./Gaza ver sloeg met 6-12. Zaterdag gaat de competitie verder. Zilver Roos moet op bezoek bij Bergenbier/Mata- lux. Begin om 15 uur. De kompetitie in het Leb- beeks kaatsverbond «Ons Vermaak» wordt zeer span nend. Onder Ons en Bal vrienden dienen één puntje te verdedigen. De uitslagen worden geken merkt door pittig spel. De derby Lindeken - Kruis, 2 Lebbeekse ploegen werd een wedstrijd van het hoogste gehalte met Van der Jeught, Meskens, Leemans, De Qilde en Van Handenhove in uit stekende konditie. Speelvogels - Ons Verm. 14-15 Schuurken-Super Zeven 9-15 Lindeken - Kruis 15-7 Miergem - Bal-vrienden 6-15 KLASSEMENT 1) Onder Ons 75 p 2) Blavrienden 74 3) Ons Vermaak 69 4) Lindeken 67 5) Miergem 66 6) Kruis 60 7) Super Zeven 48 8) Speelvogels 36 9) Schuurken 35 Wedstrijden voor zondag 16 mei 1076 Lindeken - Speelvogels Krius - Balvrienden Miergem - Super Zeven Ons Vermaak - Onder Ons (vds) Dieleman Durmen Vn. Damme Durmen 15-9. Het derby van de Durmense ploegen is uitgegroeid tot een spannende lutte. Renault Dieleman, met top ambities gestart, mocht geen match- punt verliezen in het derby. Voor Smed. Van Damme was het behalen van dat punt het streefdoel. In de eerste helft werd de nervositeit Renault fataal. Ze waren nergens in de opslag en de 24 buiten ge leverde ballen een goede Jo- han Heirwegh brachten Van Damme bij de rust op 6-8 voorsprong. In de tweede helft stelde Renault orde op zaken en de gebroeders Heir wegh, Luc Schiettecatte en de koordspelers Julien Ele- geert en Danny De Maes- schalck gingen naar 13-8. Maar via zijn sterke op slag kon Etienne Willockx bij 40-40 een matchpunt voor Smed. Van Damme halen (13-9). Sporta De Waele Van Opdorp 8-15. Van Opdorp kwam gemakke lijk tot 0-3 maar onder im puls van grootmidden Freddy De Block, kwam Sporta De Waele in de wedstrijd en na één helft stond het met 8-7 aan de leiding. Het laatste spelgedeelte werd door Fran cois Michiels gedomineerd en het ging in één rush naar 8- 15. Ford Neyt Anglo Zandberg 15-11. Ford Neyt was zeker niet in zijn beste en het Anglo vijf tal gaf blijk een gevaarlijke outsider te zullen worden. Ro ger en Dirk Vermeulen, Thienpondt, De Ridder en Magerman bleven in het spoor van Neyt en na een 8-6 tus-L senstand gingen ze gemakke- lijk de kaap der 9 spelen voorbij. Roger Van de Velde Tr zorgde er voor dat de over- Di winning in de Stapstraat ke bleef. Pe da. BB Veldeken Jvei Likeuren Rubbens 8-15. je De thuisploeg trachtte voorjda: een stevige repliek te zorgen kte en ze hadden hiervoor Walterlstr Baecke in hun rangen, maarjmc de sterkte van koordspelerin Roger Vermeir en grootmid-ltre den Clement Schuddinck was af te groot om een matchpunt int aan Veldeken te laten. dei Bob Hansevelde en Van Hille Somy. dcx De leiding van het Handels- verbond nam de beslissing om pij Van Hille Somy uit de kom-ter petitie te sluiten, gezien het da aantal aangesloten spelers bijbeï de K.B.K.B. te groot is. ErPei mogen maar tw :e aangeslo-Pe ten spelers meespelen. per lek KLASSERING der 1. Likeuren Rubbens 3 3 0 8gm 2. Van Opdorp 3 2 1 7 kei 3. Ford Neyt 2 2 0 5 pas 4. Renault Dieleman 2 2 0 5en 5. Anglo Zandberg 3 1 2 4 ter 6. BB Veldeken 3 1 2 3 Me 7. Smed. Van Damme 3 12 310- 8. Sporta De Waele 3 0 3 llta 9. Bob Hansevelde 2 0 2 06a: Wedstrijden zaterdag 15 mei- om 15 uur t Anglo Zandberg BOB Hansevelde (De Paepe) Van Opdorp - Ford Neyt (Van Bunder) Likeuren Rubbens Renault (Theo Wauters) I Smederij Van Damme Sporta De Waele (Van den Broeck) I BB Veldeken - vrij. BENO. (JM) 'Kaatsklub De Heuvel Erembodegem Uitslagen van 24.4.76 Block - Bieren Sarews 13-15 Opdorp - Moderna 15-12 V.A. - Saraga 15-11 Uitslagen van 8.5.76 Bieren Sawers - V.A. 15-4 Saraga - Opdorp 11-15 Moderna - Block 8-15 STAND 8-5-76 1) Sarews 2) Opdorp 3) Block 4) Saraga 5) V.A. 6) Moderna Wedstrijden voor zaterdag 15 mei 1976 Block - Saraga V.A. - Opdorp Moderna - Sarews Het is de Gijzegemse in ternationaal van Ware- gem zondag niet voor de wind gegaan in de be langrijke match tegen Racing Mechelen. Wel scoorde Rudi een goal op penalty, maar later moest hij zich wegens een kwetsuur laten ver vangen. (mm) Voetballer Pierre Moer- naut van RC Boonwijk die gedurende twee jaar bij Sparta Appels in het fa- nionteam stond is getrans fereerd naar SK Oudegem.

De Voorpost | 1976 | | pagina 18