AVANTI NAAR 1/2 FINALE E.V. AALST UITGESCHAKELD KORT SPORT! Cosmos kampioen TORNOOI H.C. ROSIS AALST Nieuwe wijk Hofstade is MTSA-kampioen AALSTERSE POLITIEAGENTEN KNAPPE VOETBALLERS Atletiek-info MOVE OUDEGEM WINT AALSTERSE VOLLEYBEKER! WIE WORDT KAMPIOENOCARINA /OCARINA OF FC JACA? BEKERLAUREAAT fcMBHWWIWÉ '/4 finale beker van België Zaterdag 15 en zondag 16 mei Jenny: twaalfde Louis Nevens: gezocht John De Croock pech Test wedstrijd Golfbiljarten Sparta Aalst Kaatsliefhebbersverbond gewest Aalst MICHIELS OP ZEGEPAD Setökvaetbalverbond Aalst Setokvoetbalverbond Aalst 19 I E.V. Aalst is er niet in geslaagd door te dringen tot de 1/2 finale van de Beker van België. In hun wedstrijd tegen Olse I Merksem faalden zij vooral in verdediging. Als men erin lukt I 22 maal te scoren moet men normaal in staat geacht worden t de overwinning te behalen. De eerste nationaler lukte er ech- I tor in een falende Aalsterse verdediging 33 maal te vloeren Ondanks deze nederlaag hebben wij het gevoel dat Eendracht op een gelukt seizoen kan terugblikken. Avanti Lebbeke ondervond opvallend weinig tegenstand van Neerpelt om tot de 1/2 finales door te dringen. De Limburgers kwamen welis waar gehandikapt naar Leb beke maar tegen een op nieuw vlot spelend Avanti hadden zij echt geen kans. Bij Lebbeke lijkt men op nieuw de vorm te pakken te hebben. Men kon moeilijk een beter ogenblik uitkiezen aangezien de beslissende faze voor de Beker van België aangebroken is. Speelt Avanti dan toch nog «Europees» volgend seizoen IDE WEDSTRIJDEN Js" AVANTI - NEERPELT 2 "127-19 [enj" IdejTrainer Keppens startte met ïr.jpirk Verhofstadt in de lin- iat;kerhoek. Meteen werd Neer- teelt voor een probleem gezet daar coach Roganovic zijn verdedigingssysteem op los se groeven werd gezet. On- >orjdanks Avanti met deze op enstelling een vlot spel demon ier jstreerde slaagden zij er iarmoeilijk in de nochtans niet lerin hun sterkste opstelling op- id-(tredende Neerpelt van zich as af te schudden. Gedurende int meer dan een kwartier speel den de Limburgers vlot mee en wisten dank zij hun twee doelpunten voorgift de lei- ls-öing in handen te houden. (m'Bij Avanti was keeper Mer- n-jtens echter uitstekend zodat iet pa het eerste kwartier de bij bezoekers niet verder uitlie- fSrben dan 3-5. lo-Het tweede kwartier van de eerste helft zou dan in het fceken staan van een ware demonstratie van Eddy De l 86medt. Hij bediende zijn cir- 7 keispelers met pareltjes van 5 passen, scoorde zelf drie maal i 5en bleek zelfs in verdediging 4 jen zeer beweeglijke speler. 3 Keteen leidde Avanti met 310-6 en toen Dirk Verhof- i 1 stadt juist voor de rust even Oaan het kanon verscheen iel was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld. Ruststand 13-7. Tijdens het tweede wedstrijd gedeelte was het dan de beurt aan Koen Verhofstadt en aan L. De Nil om op het voorplan te treden. Koen bleef een probleem voor de Limburgse verdediging en De Nil toonde zich opnieuw de voortreffelijke afwerker. De Avanti ploeg liep steeds verder uit (19-10 en 24-13) en het moedig spelend Neer- pelt waarbij J. Schuerman zijn schutterskwaliteiten be vestigde kon de score enig zins beperken omdat naar het wedstrijdeinde toe de Avanti-invallers ruimschoots speelgelegenheid kregen. Scoorden Van Cauwenber- ghe (2 1), Koen Verhof stadt (2 2), Moonen (2 1), Dirk Verhofstadt (4 -|- 3) De Smedt (3 1), De Nil (0 3), De Vliegher (0 1) Keppens (0 2). OLSE MERKSEM - E.V. AALST 33-24 Een falende Eendracht ver dediging kon geen vat krij gen op kleurling Aoudad die 12 doelpunten scoorde. Bij Eendracht kon Van Goethem met 10 treffers zich in aan val laten gelden. Het werd in feite een eenrichtingswed- strijd. Gedurende de eerste helft kon Eendracht nog een tijdje aanklampen (14-12) maar toen de rust aanbrak was de zaak reeds bekeken voor de Merksemenaren. Ruststand 17-12. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte bleef (moeten wij het nog herhalen) de Eendracht ver dediging flateren zodat met nog een kwartier te spelen (27-13) de thuisploeg rustig kon experimenteren met zijn jongeren. Jammer voor Een dracht dat juist nu sterk on der de mogelijkheden ge speeld werd. Ploeg Moons, Vinck, Baey- ens (1), Steemans (4), Wel- lekens (1), Rimbaut (1), Van Gucht, Van Goethem (10), De Doncker (2), Van Der Borght (2), Simal (1). EVA. H.C. Rosis heeft deze maal geopteerd voor eep tornooi waaraan vooral de streek- ploegen zullen deelnemen. Ondanks er geen klinkende namen op het programma staan twijfelen wij er niet aan dat de wedstrijden uiterst spannend zullen verlopen. Zaterdag in het Vrij Tech nisch Instituut, Vakschool straat 41 Aalst komen Jo- chewoa Aalst. Don Bosco Zwijnaarde, E.V. Aalst II en Rosis Aalst II tegen elkaar in het strijdperk. De eerste wed strijd begint om 13u30 en het einde is voorzien om 17u05. Zondag loopt dan de hoofd schotel. Bij de heren zullen Rosis, Eendracht, Sparta en Kraainem het tegen elkaar opnemen. De dames van Sen- dracht Vrij Aalst, Aalst Spor tief, Ros Beiaard Dendermon- de en Sparta Aalst zijn even eens aan de beurt. Zoals het de laatste tijd de gewoonte wordt zijn ook de veteranen niet vergeten. Sparta Aalst, Cros. Schaarbeek en E.V. Aalst zijn hier de deelne mers. Om dit programma rond te krijgen starten de wedstrijden reeds om 10 uur en de laatste wedstrijd is pas voorzien om 18ul0. EVA. put. De Neef en Van Der Meersch. Met deze nieu we ploeg hoopt Sparta de weg te vinden om op nieuw aan te knopen met een mooi verleden. EVA De Nederlandse dametjes houden razzia in onze wielerkoersen. Het is moeilijk optornen tegen deze geroutineerde ren- sters. Toch speelde Jenny De Smet het klaar in Heultje-Westerlo als num mer twaalf te finishen. (mm) Louis Nevens, destijd van Gijzegem naar Eendracht Aalst getransfereerd en nadien langs SK Aalst rond bij VK Ninove be land, scoorde in het afge lopen seizoen zoveel doel punten dat hij ver boven de konkurrenten uitto rent. Louis, politieagent te Aalst, wordt door ver scheidene klubs gezocht. Of er een transfer" op til is, kan vandaag nog niet gezegd. Wel weet iedereen dat goalgetters van zijn kaliber niet overal op de kop kunnen getikt wor den. (mm) In de eerste wedstrijd voor de „Ster der junio ren" die te Wetteren werd georganizeerd, had nationaal kampioen John De Croock geen greintje meeval hij leed lek en slaagde er niet meer in de „kop" in te lopen. John deed niet zoals de meeste pechvogels hij bleef moedig strijden tot op de eindstreep. (mm) De testwedstrijd tussen Avanti Femina en Uilen spiegel voor het toeken nen van de titel van Kam pioen van België zal hoogst waarschijnlijk vrij dag 14-5 plaats vinden. Terwijl wij dit typen is er echter nog geen overeen komst tussen beide clubs betreffende de plaats. EVA. Nieuwe wijk Hofstade won MTSA kampioenschap Onder een verzengende hitte heeft Nieuwe Wijk Hofstade de beslissende kampioenschapsmatch tegen Timarcha met 2-0 gewonnen, na een match waarin de Hofstaadse paarswit- ten voortdurend domineerden. Reeds van bij de aanvangs- minuten voerde de thuis ploeg de forcing en reeds na vijf minuten moest gelegen heidsdoelman Willy Alloo zich gewonnen geven toen Luk Nichels Benny De Bruk aanspeelde. Timarcha kon slechts langs Gaston Van der Eist enige verluchting bren gen doch gevaarlijk was het alvast in de aanvangsminu- ten niet. Na vijfentwintig minuten bracht een uniek doelpunt de talrijke thuissupporters in euforie keeper Johny Bos man overbrugde met een uit trap het ganse terrein en Ti- marcha-keeper Alloo liet dit verrassend schot onhandig door zijn handen glippen. De tweede helft bleef Nieu we Wijk domineren dankzij de hulp van zijn soms pani- kerende verdediging hield Willy Alloo stand. Timarcha bood slechts langs een puf fende Gaston Van der Eist weerstand. Op het einde volg de een ware belegering van het Timarcha-doel doch de thuisploeg kwam niet meer tot scoren Na de officiële kampioenen- foto ontving Johny Bosman „de Gouden Schoen" deze onderscheiding ontving hij van de supporters die hem als „Speler van het Jaar" unaniem hadden verkozen D.D. Op zaterdag 8 mei 1976 had op het terrein Osbroek te Aalst, ter gelegenheid van Sportweek van Aalst, een voetbalwedstrijd plaats tussen de ploeg van de politie van Aalst en de ploeg van het stadspersoneel van Aalst. Daar waar het een gelijkop- gaand begin was, wist de politie evenwel uit te lopen tot 3-0 bij de kampwisseling. In de tweede helft kwam het stadspersoneel terug tot 3-2, doch dan was de kous af en kon de politie de boven hand nemen en verder uitlo pen. Uiteindelijk werd de stand 7-3. Het was een zeer verdiende overwinning van de ploeg van de politie, die nu een reeks van 15 wedstrijden heeft be twist en slechts één keer de duimen moest leggen. I ZATERDAG 15-5-1976 AC ROESELARE. Jongerenmeeting - 14 u. 30 Spanje- j I straat Roeselare. Schol. 400 - Schijf, kad. 1500 - j Kogel. Min. Pup Driekamp. J ZONDAG 16-5-1976 J KAA GENT. RC GENT. ST. GENT Estafetteloop en j I halve maraton 15 u. Gemeentehuis St.-Amandsberg - J I Dwars door St.-Amandsberg Ploegen van 3 kad. 3 schol. J 3 jun.-sen. Afstanden 400 - 400 - 800 - 400 - 400 - 800 400 - 400 - 800. 15 u. 30 2e halve maraton van St.- J Amandsberg. - Sen. en veteranen afzonderlijke rang- I schikking k HEISTSE AV. Open meeting - 14 u. 30 sportcentrum - Losstraat - Heist op den Berg - Sen. Jun. H. 100 - I 800 - 1500 - Hoog - Ver - Kogel Schol. H. 100 - 400 - j J 1500 - Hoog. D. 100 - 800 - Ver. Kad. H. 200 - 800 - j Kogel. D. 200 - 800. Min. H. 800 - D. 600. J YVIHTE STAR AC. Jongerenmeeting 10 u. Fallon- J stadion. Kad. H. 100 - 800 - 4 x 100. D. 100 - 800 - j J Ver - 4 x 100. Min. H. 80 - 800 - 4 x 80 D. 80 - 600 j I - Ver - 4x80.Pup.H. Driekamp (max. 1 atleet per J bezoekende klub). DINSDAG 18-5-1976 j SPARTA VILVOORDE le Avondmeeting - 18 u. 45 - J Stadion De Drie Fonteinen. Sen. Jun. H. 100 - 400 - I I 1500 - 3000. Veteranen Hoog - Kogel - Schol. H. 1 100 - 100 1- Speer - Diskus. D. 200 - 800 - Kogel. J Kad. H. 200 - 800 - Ver. D. 100 - 400 - Ver. Min. H. D. 80. j WOENSDAG 19-5-1976 j J WHITE STAR AC. Open meeting - 19 u. Fallonstadion. Sen.-Jun. H. 100 - 1500 - Kogel - 4 x 200. D. 60 - l Kogel - 4 x 200. Schol. H. 100 - 1500 - Ver - 4 x 100. i J D. 60 - 1500 - Ver - 4 x 100. A. j Na een «testwedstrijd» wist De spanning steeg toen Fran- Cosmos A in de «verlengin- gois De Backer (C) tegen gen», het laken naar zich Roger Buyl aan het biljart toe te halen. Federaal kam- verscheen, pioen, Frangois De Backer Roger milderde voor Hand in klopte Frans Hereman (H/H) Hand (2-3). Tot slot een re- Eindstand 3-4. vanche tussen Willy De Rouck en Roger Baeyens die Eerder bouwde Cosmos een in het voordeel uitviel^van mooie voorsprong op. Jean- éérstgenoemde. Stand (3-3). Pierre Moens miste een ge- Zoals hogervermeld haalde makkelijke bal en verloor te- Cosmos het in de testwed- gen Hereman (0-1). Mare strijd. Van Spiegel milderde tegen In de Beker der Stad Aalst Marcel Pots (1-1). verloor Moorsel A tegen Cos- mos B en won Cosmos A te- Wi ly Heyvaert speelde fan- Joh Boys A zodat on- tastiseh tegen Jet Menens. ze pronostiek van vorige Laatstgenoemde speelde ech- week klopt. Cosmos A speelt ten met op z.Jn waarde. Doch de finale Cosmos B op zo n «testkamp, mag men Morge„ e„ overmorgen kan zich mets veroorloven. Stand eenleder de finale bijwo„en (1-2). Constant De Keyzer van het kampioenschap van stond tegen kampioen van Belglë voor Golfbiljart in de beide Vlaanderen Leo Ver- feestzaal van Stella Artols te hulst. Geen gemakkelijke Leuven. Afspraak te 15 uur. taak. Maar toch vloerde Constant Leo. Stand (1-3). (paul dauwe) Het volleybaltomooi van Tuf Tuf Aalst ter gelegenheid van de Aalsterse sportweek kreeg met Move »Oudegem een verdiend laureaat geen enkele set diende dit team prijs te geven. In de schiftingen werd het aldra duidelijk dat Move Ou- degem. Nijdrop, Opwijk en de plaatselijke Tuf-Tuf ploeg een sterke ploeg in lijn brachten de uitslagen Ypsilon Aalst - Ypsilon A. - Terlinden A. 2-0 (15-2, 15-0) Tuf Tuf A. Liludamo A. 2-1 (6-15, 15-6 en 15-9) Move Oudegem - Eureka E. 2-0 (15-2 en 15-6) Nijdrop Opwijk - Dido Erpe 2-1 (7-15, 15-9 en 15-4) VTI Aalst - Volt 71 Wieze 0-2 (3-15 en 4-15) FINALES De drie kwartfinales gaven volgende uitslagen Volt 71 Wieze - Move Oudeg. 0-2 (4-15 en 12-15) Tuf Tuf - Nijdrop Opwijk 0-2 (14-16 en 14-16) VTI Aalst - Ypsilon Aalst 2-0 (15-1 en 15-0) Beste verliezer Tuf Tuf werd opgevist als vierde halve fi nalist. De halve finale tussen Nijd- 1 rop en Tuf Tuf was heel spannend Nijdrop won nipt de eerste set, doch Tuf Tuf dat speelde met Jan De Dec ker, Pascal Wouters, Jo De Wilde, Mark Jacob, Wim Van Buggenhout en Johan De Dijn sloeg terug, de beslissen de set wat evenwel voor Nijdrop Tuf Tuf - Nijdrop 1-2 (14-16, 15-12, 14-16). De tweede halve finale zag een Move-ploeg die de VTI- jongens werkelijk overklaste en gemakkelijk won met 2-0 (15-4 en 15-6). De finale tussen Move en Nijdrop ging over drie win nende sets De Oudegemse jongens, prachtig op elkaar ingespeeld beheersten volko men alle volleykneepjes de eerste set (4-15) wonnen ze eerder gemakkelijk, in de 2e sloeg Nijdrop terug, doch het kwam niet verder dan 10-15 en in de ultieme set was Move te zegezeker om nog bedreigd te worden (8-15). Kortom, een oververdiende eindzege De winnende Moveploeg be stond uit Michel Dubois, Frank Van Den Abeele, Re- naat Roels, Frank Verpoest, Jos Van Damme, Dirk Van Hende, Chris Cool en Paul Van Damme. De eindklassering 1) Move Oudegem 2) Nijdrop Opwijk 3) Tuf Tuf Aalst 4) VTI-Aalst Sparta Aalst heeft na dit ongelukkig seizoen inge zien dat men het roer diende om te gooien wou het bestaan van Vlaande- rens oudste club niet in het gedrang komen. Een nieuw bestuur werd ge vormd met als voorzitter J. Kieckens, Secretaris G. Redant, Schatbewaarder H. Van Looken, leden: Et. Bomon, Verbestel, Cleem- Een vijftal, dat samen met leider FM Shoe en Heuvel flinke uitslagen boekt en tot nog toe vriend en tegenstan der verbaasde, noemt Michiels De formatie uit Kerksken rijgt de overwinningen met een 9<>ede regelmaat aaneen. Ook op de recente speeldag hijste Michiels de vlag aan de zege- mast. Het had aan Odessa toch geen al te sterke tegen stander. Voor de verrassing zorgde Hoke, door Flinstones dat een der toonaangevers is zij het met slechts oneven punt verschil, te kloppen. Voor Flinstones dat zidh voor dit seizoen had versterkt komt die nederlaag wel hard aan. Dat RTT bij Heuvel zou ver liezen lag voor de hand, doch dat een dergelijke cijferver- houding (3-15) op het bond zou komen lag toch niet in de lijn van de verwachtingen. Denderzonen gaat het nog niet voor de wind zodat nu ook een afstraffing werd in de wedstrijd met Groenendalers. Meer spanning stak er in de ontmoeting BP Merchtem-Wal- lekes/ waar de thuisploeg het uiteindelijk nipt haalde. De uitslagen BP Merchtem-Wallekes 15-13 Odessa-Michiels 9-15 Heuvel-RTT 15. 3 Denderzonen-Groend. 3-15 Hoke-Flmstones 15-14 Het programma voor 16 mei RTT-Groenendalers KI uizenaa rs-M i ch iel s Flinstones-Wallekes FM Shoe-BP Merchtem Hoke-Odessa Three Stars-Heuvel De kompetitie 1975-1976 wordt nu zaterdag afgesloten. Op de laatste voetbaldag moet ïchter nog een belangrijke beslissing vallen. Het is in- derdaad zo dat nog twee ploe gen Jn aanmerking komen /voor de eindzege namelijk Ocarina en FC Jaca. Eerstge- noemde heeft aan een puntje genoeg om de titel op zak te steken. Het ligt voor de hand dat de huidige leider zelfs met een zege afscheid van de tweede klasse nemen. We menen immers dat PZN Aalst liet bij machte zal zijn roet in het eten van Ocarina te jooien. Voor FC Jaoa dat ins gelijks reeds zeker is van de promovering zal het treffen net Heizijde ook geen pro blemen opwerpen. FC Jaoa moet het seizoen ook met succes kunnen afsluiten. FC Sport dat ook geruime tijd de indruk wekte de hoofdvogel te zullen mikken doch nader hand enigszins wegdeemsterde moet normaal winnen van Groen wit. Het programma voor 15 mei Ligaklasse O.C. Aalst-J. Welle Snas-SK Orievelden Mijlbeek-Honda Blauw wit-C. Hofstade Stylor-E. Welle Tweede klasse FC Sport-Groen wit St. Meldert-RB Zottegem FC Jaca-He.zijde Blauw wit (b)-Bevegem Ocarina-PZN Aalst SK de Leeuwkens-DN Haaltert FC Parking-Stabijl SNAS - OCARINA 0-1 Deze finale met de „Beker der Stad Aalst" als inzet is on danks de felle hitte uitgegroeid tot een zeer genietbaar kijkstuk door twee zeer voortreffelijke ploegen gebracht. Deze beslissende wedstrijd dreef doorlopend op spanning. Van meet af aan gaven de beide ploegen elkaar geen duimbreed toe, en togen om de beurt doch zonder sukses in de aanval. Uit deze doorgaans en aan weerszijden goed uitgesponnen bewegingen rezulteerden wel een paar score kansen doch deze werden ofwel niet zo heel precies afgewerkt ofwel door de doelmannen geneutralizeerd. Zo kwam de portier van Snas inzonderheid ih het derde kwartier meest in de kijker door enkele fraaie 'saves. In de tweede speelhelft kreeg men aanvankelijk hetzelfde spelbeeld doch in het laatste kwartier nam Snas het heff in handen en Ocarina moest enkele pran gend momenten doorbijten doch overleefde tenslotte de bele gering. Bij het finde van de wedstrijd luidde de stand 0-0 zodat tot het ^spelen van verlengingen moest worden over gegaan worden. (Pas in de tweede verlenging viel het verdikt wanneer Evefaett keurig Troch aanspeelde die de roos maak te. Voor Ocarina wordt het eerste seizoen dus wel degelijk een sukses over de ganse lijn namelijk als nieuwkomer de beker winnen en promoveren. J.V.H. (EL) Ocarina wint Setokbeker

De Voorpost | 1976 | | pagina 19