A B E H. L M 0 Q T u jEUGDPflG|nfl JUVEflEzele ABC VP/ILOn ool/t /HIT-JORI/ aal/t OE ZEP dendermonde OILST1900-DE GOEIEN AAEN TOIJD MET «DEN BLOK»ALS EEN BLOK AAN JE BEEN, STROOI MUZIEK ER OVER HEEN! ONTMOETING MET DANIELLA JOKO berlore 20 fr-\ De Voorpost - 14-5-76 - 21 VT HEB STEEDS BIJ DE HAND UW VAN TELEFOONNUMMERS^ .EN ADRESSEN tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Grem- eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, Aalst. Pomar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- gie). Schoolstraat 54, Aalst. lendermondse Rijschool 0s2-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespedalizeerde persbnen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet. Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 I esmeed 052-21.27.62 metalen trappen^rapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- ian 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels. lom, leen gerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12, Haalt ert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E. De Petter Kon Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dender monde eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek Molendries 3, AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- drape, vouwdeuren, modem fold, meten. afwerkerT en plaatsen ft Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde. ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specia listen uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo. quando, quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper loelsie Kleding de zaak die met haar tijd-meegaat. Franz Courtensstraat 32, Dendermonde 052-21.16.11 Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen vjor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papieihandel P. Van Geertruyap-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde Ook alle planafdrukken. lan weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 IS even keung en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel bver een oerpredeze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper I vonne en Jozef 053-70.33.95 n|den met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd. Pnjzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F. Alle modellen uit voorraad leverbaar PROGRAMMA Vr. 14 mei 19.00 open deur hobbyklubwer- king start elektronika- klub. FEESTWEEK-END 5 JAAR JEUGDCLUB YPSILON Vrijdag 21 mei: vanaf 18.30 uur receptie ter gelegen heid van de 5de verjaardag van Jeugdklub Ypsilon met om 20.30 uur een voordracht doortie klubverantwoor- delijke over: jeugdklubhuiswèrking en werking van jeugdclub Ypsilon. Zaterdag 22 meiverbroederingsfeest met andere jeugdklubso.a. Terlinden en Tuf Juf en... —spel zonder grenzen op de koer van de Meuleschet- te —free podium —een hapje eten 19.30 uur Thé Dansant in dezaal van 't kapelleke Zondag 23 meiOpen deur dag De klub staat open voor iedereen vanaf 10.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 23.30 uur met onder meer: —een permanent oor waar U op alle vragen rond de klub en zijn werking, vroeger en nu, een antwoord krijgt. een minitentoonstelling over het wat en hoe van de klub —gelegenheid tot eten van een lekkere brochette —vanaf 18.00 uur doorlopend optreden van Is Cuma Liom Uiteraard vergt dit een hele reeks aanpassingen. Timarchaoud opsmukken of een grote zaal Madeion oud versieren is niet hetzelfde. Nochtans wordt voor 22 mei de Madeion in de mate van het mogelijke aangepast, zodanig dat ook de zaal zelf haar bijdrage tot de oude romantische sfeer zal leve ren. Het belangrijkste zal echter wel U, ons publiek zijnver geet niet: dit is nu eens geen Karnaval - dus Karna- valkledij is uit den boze, oude kledij...een bolhoed, strohoed, monocle, oude lange rokken en noem maar op, zijn aanbevolen...en be tekenen besparing op de toegangsprijs: 10 F voor oud-gekleden en 30 F voor niet-oud-gekleden.. Koopt U Uw kaarten op voorhand in 't Pompierke, bij de leden van Timarcha, van het Corum Alostum of bj de Chevaliers van de Koolstraat dan krijgt U aan de ingang Gratis het programma en alle liedjes teksten. En nu even over het programma! Ons aller Corum Alostum Imperiale brengt een uitge- breide keuze uit hun formi dabel repertorium. Voor de rest treden ook het «stem mingstrio» en de «Cheva liers van de Koolstraat» op met liedjes aangepast aan de «goeien aaën toijd». Om van al deze liedjes maksi maal te kunnen genieten .werd gezorgd dat al de tek sten met het programma meegeleverd worden... U kunt er dan thuis nog eens fustig pret aan beleven ter wijl U ze in de zaal kunt meezinge...wat de bedoe ling is. Speciale meezing- liedjes staan natuurlijk ook op het programma. U kan ook oude dansjes mee doen .de Raspa, de Samba, Charelke en dies meer wor den U desnoods aange leerd... Mee doen staat trouwens vooraan: de gazettendrans en de appelsienendans - waarmee trouwens prijzen te winnen zijn - nodigen U daartoe uit....Er wordt bo vendien gedacht aan andere spelletjes. In de pauze kunt U luisteren naar oude 76 - toeren pop - krakers ten gehore gebracht door de helaas of gelukkig niet uit 1900 daterende Dis cobarvan de Madelon. In de pauze maar ook daar buiten kunt U Uw honger stillen aan onze eettent waar allerlei oude eetbaarheden zoals vla, paardeworst, ma- carons enz. tegen demokra- tische prijzen te krijgen zul len,zijn. In 't kort: tot ziens in zaal Madelon op 22 mei te 20 uur - liefst in oude kledij - voor een super Oilsjt 1900... Vrijdag 14 mei: instuif van 16 uur tot 24 uur 19uur: blokfluitclub 20uur: pottenbakken repetitie eigen orkest: de plastic chocopot» informatiedienst: 't Idee tje Zondag 15 mei: instuif van 16uurtot01 uur vanaf 16uur: fotoklub 17 uur: Volksdans Zondag 16 mei: instuif van 15 uur tot 24 uur 20 uur: volleybalkompe titie Volt 71 -Sint-Joris 14 uur: Lentewandeling- Travaalbos(Meldert) 20uur: gitaarklub. Woensdag 19 mei: in stuif van 16 uurtot 23 uur 20 uur: —fotoklub —rietwerkatelier informatiedienst: 't I- deetje 20.30 uur: duikersklub Donderdag 20 mei: in stuif van 16 uur tot 23 uur 19.30uur: postzegelklub UFOLOGIE Vanavond vrijdag gaat in informatie-avond door o- de Zep aan de Leopold- ver ufologie. Elkeen wei laan te Dendermonde een kom Een initiatief van Timarcha-Jeugd en Wetenschap Zaterdag 22 mei 1976 - 20 uur - Zaal Madelon Een datum en een plaats om te onthouden Na de zeven voorgaande uitgaven in de eigen beperkte klubruimte wordt deze keer gestart met een tweede reeks «plezierige romantische avonden voor jong en oud, met samenzang en samendans»nu in de zaal Madelon. Het folk-, pop- en kleinkunstseizoen gaat langzaam maar zeker naar een einde toe. De muziek- en andere minnaars zijn blokkende en ook op het kot van ondergetekende stijgt het jodelen even zeker maar wel minder langzaam, ten top. Blok of geen blok, de dinges op, hoor ik zeggen. Maar ^ntspanning is het mooiste moment van de dag en daarom.. IERSE FOLK EN FLAMENGO IN PARNASSOS (Dp zaterdag 15 mei te 20 uur (irezenteert folkkroeg Par- hassos (Stw op Ninove 145, Denderleeuw) de Ierse zan ger met de onuitspreekbare naam Cearul O' Meara. Cea- iTul verbleef ongeveer twee jdar in Spanje en leerde er de flamingo van enkele groot- 'meesters. Onder impuls van de Ierse groep Planxti be hield hij gelukkig maar de liedjes van zijn moederland. Wie Cearul destijds zag op treden in Tuf-Tuf (in het voorprogramma van Wim De Craene)zal weten dat hij een veelzijdig artiest is die houdt van allerlei genres en deze dan ook zo perfekt mo gelijk tracht te vertolken. Ongetwijfeld een avond voor mensen die houden van een avond om van te houden PROMOTIEFESTIVAL RATATOEI IN KREJA Enige jaren terug reveleerde een gelijknamig festival te Aalst de groep Stewball. Dit jaar is het jeugdklub Kreja die met het gebeuren op de próppen komt. En dit op 15 en 16 mei in de gebouwen aan de 3-sleutelstraat. Doelhet promoveren van groepen, zangers, duo's, kwartetten, enz. van hier en een beetje verder. Als de gekregen informatie juist is, treden er onder meer op, het zeersympatieke en evenveel belovend duo Joost en Mie- kei Raad zonder kwaad: allen daarheen! LOW LEVEL EN ISOPODA OF DETOEKOMST VAN DE AJUINPOP? Een unieke gelegenheid om de twee (wellicht) beste gifcepen uit het popgebeu- ren van onze ajuinstreek te beluisten op één en dezelfde avond, vindt u op 22 mei in de zaal van het Vrij Tech nisch Instituut. Beide groepen werden in voorgaande edities reeds uitvoerig bewierookt en dit, zeker niet zonder reden. Luistert u maar naar beide respektievelijke bassisten, dan weet u dat het zinderen kan in de... Met een dergelijk program ma als afsluiting van het voorbije seizoen is er slecJhts één enkele raad: poets uw tanden met een glimlach!!! René De Witte «HET IS EN BLIJFT EEN HOBBY» «Neen, ik zou de school niet verlaten voor het zingen. Ik zou later graag tolk worden of zoiets. Ik studeer heel graag talen, 't Liefst zou ik de beiden combineren. Nou ja, dat zal ik later wel beter weten. Ik maak mij daar geen zorgen over. Moesten ze mij nu voor de keuze stellen, dan zou ik direkt zeggen: blijven studeren». Deze klare taal komt uit de mond van het Vlaamse zange resje Daniella. Zij werden geboren op 24 no vember 1962 te Haaltert, waar zij nog steeds woonachtig is, samen met haar ouders. De Heer De Cock, haar vader, was in zijn jeugdjaren reeds een showrat in de orkestwereld, maar zag het meer zitten in het vak als handelaar. Nu zijn 13-jarige dochter zijn muzikale dromen zou kunnen waar maken, in haar gestalte, wil hij daan/oor zijn beste beentje voorzetten. Daniella's zangtalenten kregen pas gestalte een 5-tal jaren te rug. Door deel te nemen aan talrijke «crochet» wedstrijden, kreeg zij een tamelijk lokale bekendheid in de streek rond Aalst. Daar werd zij opgemerkt en in kontakt gebracht met Eddy Wally. Deze liet haar ge durende twee jaar optreden in zijn show, waarin Daniella een zodanige populariteit genoot, dat het niet anders kon, of er moest 'n plaatopname van komen. Daarvoor zorgde Tonny Winter, die tekst en mu ziek schreef voor het lied «Joh- ny, mijn vriendje». Tom Visterin nam de promotie op zich, en na enkele weken tijds stond de single reeds nr. 1 op de toenmalige piraatzender Radio Atlantis. Daniella werd een graag geziene gaste in het showmilieu, maar ook en vooral het publiek waardeerde het jonge opkomende sterretje. Karrevrachten fanmail, voor namelijk komende van leef tijdsgenoten, deed de post bode zijn petje achteruitschui ven. Tijdens een BRT- eindejaarsuitzending 1974 ver tolkte zij een nieuw uitgebracht nummer: «Witte Kerstmis», samen met 't koor «De Bos- uiltjes» Het daarop volgende jaar werd zij meermaals geïntroduceerd in de «Willy Sommers Show». En zopas kwam haar derde singleplaatje op de markt. «Een zoen», waarvoor Rocco Granata de muziek schreef, Leo Rozenstraeten de tekst en Tura's orkestleider Leo Caerts de arrangementen verzorgde. Een trio dat voldoende borg staat voor kwaliteit. Buiten dit alles, is zij daarbij nog een fel begaafde leerlinge. Zij volgt de afdeling «Latijnse» op een Frans internaat te Soig- nies. «Voor de kennis van de Franse taal» zegt Daniella. «Dat zal me later goed van pas komen». En met zwier, gebaren en intona ties, eigen aan haar, draagt zij ons een stukje voor uit «De in gebeelde zieke» van Mollière. Zonder enige schuchterheid. En wat later zit ze weer naast ons. lekker snoepend als een kleine lieve deugniet. Het week-end agenda is tel kens goed gevuld. Elke zater dagochtend brengt papa's Amerikaanse slee haar naar Brugge, voor muzieklessen. De namiddag brengt zij door met lerares Sylviane, die haar «Engelse» taal onderwijst en «dictie» aanleert. En 's avonds staat zij ergens in het Vlaamse land op de scène, in de spots van de schijnwerpers, zingend van «Mi Amigo Mio». De zondag slaapt zij als een roosje tot de middag. En tijdens de laatste uurtjes van het week-end speelt zij «schooltje» met haar zusjes. En vader De Cock vertelt ons: «Kijk, dat was altijd mijn droom geweest. Toen ik vroeger aan zangwedstrijden deelnam, moest ik me steeds verplaat sen, hetzij met trein of tram, of zelfs met de fiets. De middelen waren er niet zoals nu. En dan de oorlog, die roet in het eten kwam gooien, was ook al geen goede periode. En toen mijrf" vader stierf en moeder alleen kwam te zitten, heb ik mijn mu zikale levenswandel stilaan vaarwel gezegd. Echter met het idee, als ik later ooit kinde ren krijg, wil ik ze alle kansen geven om in het showvak te laten slagen. En met Daniella, schijnt die weg wel ingeslagen te zijn. Pas op, ik forceer ze niet, hé. Ik geef ze gewoon de kans. Als ze morgen zegt, «Ik wil niet meer» dan stoppen we gewoon ermee, want we heb ben haar ook nooit die richting aangewezen. Het was een Za. 15 mei 14.00 uur ïnfo- dienst 19.00 T-Dansant Oud en Nieuw Zo 16 mei 10.00 uur O- pendeur Diskotheek infodienst 14.00 fotoklub 15.00 uur minivoetbal INFO-DIENST JUVENES Na hard werken zijn we eindelijk klaargekomen en kunnen we nu met een eigen info-dienst starten. Het info-lokaal is gele gen naast Juvenes(hoek Zwaanstr.-Markt). Naast allerhande folders, dos siers, mappen enz. be schikken we ook over een reeks tijdschriften en boeken zodat we over al lerhande onderwerpen informatie ter beschik king hebben. Alle artikels worden op fiches gezet en geklas seerd volgens onderwerp hetgeen het opzoeken sterk vergemakkelijkt. Zoek je gegevens voor spreekbeurten, verhan delingen, heb je bepaal de problemen of ben je alleen maar weetgierig, kom dan gerust af op één van de onderstaande da gen en uren: —zaterdagnamiddag van 14.OOuurtot 17.00 —zondagvoormiddag van 10.00 tot 12.00 gur (aanvragen in de disko theek) —donderdagavond van 18.00tot21.00uur Als de deur op slot is wip dan eens binnen in Juve nes zelf waar de verant woordelijke altijd aanwe zig is. Vrijdag 21 mei: receptie en voorstelling aan de pers van de laatste Joko- creatie: «Poppentheater Sloeber», ledereen van harte welkom om 20 uur. Zaterdag 22 mei: 15 uur galavoorstelling van het poppentheater «Sloeber» met een stuk voor jong en oud «Het Spook van Bel- legem» Aanvang 15 uur. Inkom 10 fr. voor een gans gezin 20 uur: Free Podium met o.a. «De Meergalm». uit Overmere. Zondag 23 mei: 11 uur opehing tentoonstelling «Joko vijf jaar jong» 15 uur: volksspelen 17 uur: een echt Vlaamè Breughelfeest met bloed worsten Pannekoeken... in o'pen lucht gebakken. Zaterdag 29 mei: bloe- meninstuif in het lokaal met optreden van Bollus Discotheek. Aanvang 19 uur. ledereen op post om de bloempjes buiten te zetten? evabo schooljuf die ons op een dag zei, zonder mijn passie te ken nen: je moet Daniella eens la ten aan een zangwedstrijd deelnemen. Ze kan wat. En zo zijn wij in feite haast geen week-end meer thuis ge weest» Bent U verbonden aan een artiestenbureau? «Neen, wij staan volkomen zelfstandig. En daarbij, kon trakten worden er nog niet ge tekend. Wij gaan enkel als de mensen ons ergens vragen. En als ze Daniella dan een ge schenk of iets willen geven. Okee, voor geld doen we het nog niet.» Heeft Daniella een fanclub? «Ja, we hebben momenteel een 500-tal leden, die op gere gelde tijdstippen het fanblad ontvangen De grote man ach ter de schermen daarvoor is Etienne De Winter. Moest die er zich niet voor inzetten, dan waren we er al lang mee ge stopt». Is dat financieel geen zware dobber? «Toch wel. Maar ieder jaar is er een fanbal. En met die op brengst spartelen we wel het iaar door» «Dag Mijnheer» «Dag Daniella»

De Voorpost | 1976 | | pagina 21