DRAECKENDAG DUCHTIG GEVIERD Meh pikkels of ajantjes TJU-TOCHU GEZEID BLIJFT GEZEID RESTAURANTS IN VLAANDEREN GEMOTORISEERDE BENDEN SPUITEN OM NATUUR TE REDDEN RAVOTTERREIN SLOTSTRAAT KLAAR VOOR GROTE VAKANTIE AALST HULDIGT HET STADSPERSONEEL GRATIS IPPA- TOMBOLA N.V. Kantoor Ravyts De Voorpost - 14-5-76 - 3 Dc heer Pol De Paepe wordt vereremerkt met het kenteken 'flljNHEfR VftN DEN ÏR0E(K 25 j TROUWE" 3tENST MC oor diverse omstandigheden (wat kan er allemaal niet Dorvallen in de eerste prille dagen van 'n mooie meimaand) idit artikel niet verschenen in onze vorige uitgave en de raeckenieren kennende, zullen zij ons dit hopelijk niet ten wade duiden. Ten andere, voor de Aalstenaars die op zon- ag 2 mei hun neus in het centrum van de stad hebben estoken, zal het alleszins niet onopgemerkt voorbij zijn egaan. fie zo rond halftien 's morgens l(p de Grote Markt vertoefde, d( on in de omgeving van kafee 't an andhuis, etablissement dat e Draeckenieren hun «Hol» egen te noemen, 'n onge- one bedrijvigheid hebben jjnnen opmerken. Van uit di- 1 "terse richtingen kwamen zij anzetten: Bestuursleden van loude Keiserlycke Souver- ne Caemere der Draeckenie- 1 jn tot Aelst, die besloten had- ÜJen op deze dag van 2 mei, de waarop diegenen die nog |p oe zijn van één mei, uitrus- )n, eens de beentjes te strek- jn en er het hunne van te ne en. Het was dé dag van de aemere en zij hadden beslo- m dit op Draeckenmanier te iac eren" djjlen zag ze komen aanzetten, iantel over de schouders, of nantel over de arm. Bolhoed up of in de hand en iedereen '|tnet een of ander in pakjes of tabaskes» weggestopt. jj l/ant er was besloten dat elk bestuurslid zich te kleden had iargelang de rang die hij in de aemere bekleedt. En men yeet het of men weet het niet, Ik bestuurslid heeft z'n eigen jnktie en die moest herken aar zijn aan een of ander on- erdeel van zijn kledij. En zo on men een geheimschrijver erkennen aan zijn inktpotje en ijn ganzeveer, 'n Opper- raeck aan z'n skepter, een ce- jmoniemeester aan zijn hoge oed, een zedenmeester aan uaiiijn streng-loerend oog-oor, dalen bottelier aan zijn brou- ler+ersvoorschoot, een tamboer- ndperder aan zijn tamboer(ken) da natuurlijk, een schout-bij-nacht aan zijn imposante kentekens allerhande plus «sjafel» plus dekoraties, een muilentrekker aan zijn pre-historisch foto- trekkend materiaal (met ver borgen innerlijkheden), een heraut aan zijn rol, een pen ningmeester aan zijn aktentas, een vaandrig aan zijn eigen zinnig wapperend vaandel en een «plaaster» aan haar kantinière-tunnetje (dat on derweg nogals eens werd aan gesproken). Het lid, dat kon men herkennen aan het feit dat hij niet mee op stapte, maar er toch aan ge houden had, stiekum aanwezig te zijn in het Hol, vooraleer ie dereen in stoet opstapte. Dat zelfde lid, dat zoveel verplich tingen onmogelijk op één dag na kan komen, kon men verle den week op pagina één in deze Voorpost bewonderen, gezeten op zijn klein veloken en lustig pedalend in de fietse- ling. Enfin, het heeft zijn best gedaan In het Hol werden alle aanwe zige bestuursleden eerst nog eens grondig herinnerd aan hun waardigheid van Draeckenier-zijn, wat met 'n korte, maar ernstige ceremo nie tewerk is gegaan. Met trommelaar Dolf op kop, gevolgd van de vaandrig plus vaandel en daarachter alle Be stuursleden op rijen van één, begon de safari. En wat'n safa ri Vooraleer de klok middag had geslagen waren er al meer «leden-herbergiers» bezocht dan er vingers aan twee han- den zijn. De dag begon goed en Dolf trommelde er duchtig op los, met intermezzo's van klaroen«geschal». Dat er ondertussen al eens een beetje hemelwater naar bene den kwam gevallen, daar zul len de eigenaars van moes- en andere tuintjes de Draeckenie ren wellicht dankbaar voor zijn. Inderdaad, wetend dat ieder een snakte naar een beetje re gen, hadden zij met opzet geen eieren naar de Arme Klaren gedragen! In een estaminet, rechtover de feesthallen, wer den de echtgenoten vervoegd en stoetsgewijs naar een salon getogen waar mannelijke en vrouwelijke beentjes onder ta fel werden geschoven voor een etentje dat er zijn mocht. Tus sen de gangen door werd door elke Draeckenier een kort stukje opgevoerd, speciaal be trekking hebbend op zijn ho- gergenoemde funktie. Door de Opperdraeck werd herinnerd aan de verdiensten van de overleden Opperdraeck Gust, wiens weduwe er aan gehou den had aanwezig te zijn. Wie ook nog aanwezig was, dat waren de heer en mevrouw De Paepe. Pol De Paepe, die verleden jaar instond voor de Paardenzitting ten Stadhuize, scheen zich in dit drakenmid- den wel goed op zijn gemak te voelen. In de late namiddag werd dan, in gezelschap van de echtge noten, de safari verder gezet en in de drankgelegenheden die nog werden bezocht, kon den de aanwezigen mee «ge nieten» van de muzikale gaven van de aanwezige leden van het Corum Alostum Imperiale, onderafdeling van de Caeme re! Hoe ze daarna allen naar huis geraakt zijn, dat is een Draecken-geheim dat streng bewaard zal blijven. Feit is echter dat zij, van nu af, al aan 't dokteren zijn aan hun «dag» voor toekomend jaar en wij van onze kant wensen hen, met een jaar voorsprong, al vast veel genoegen. En belofte mokt schildj. En oever vierling doagen hem ek hier beloefd van ne kiert ien en t ander te loten weiten wat dat er ien van ons leizers meh g'antwoerd heidop ien van deis hoekskes. 't Was oever die kwestje meh die steertje. As ge da nog wedj. 'k Hooi dor tèn gevroagd van as 't er imand nog fantaziekes wist oever da fantazieken, meh dor ne kier iet loten oever te weiten. A wei, ne zeikeren Herman, ik kaan hem mor gajjer 'n moedjhem doveir ni kennen, bezérgdegen meh ne sjikken brief, woor da 'k hiert ien en t ander wil ooit afschroyvenZèn olsjters doorgelo- ten (mor da zeit 'n zelf) honk da spel goed on makanderen en 'k hem er 'n scheit meh gelachen. Merci hein Herman, ne kier zuveil vér aa. Voesjgondj op mén gezegdes, schroyftn dammeningeval da de mensjen ne steert zollen hemme, boeven ne zeikeren woterbak, 'n hoksken zolle moeten plaseiren, kwestje van denne steert gedierende zeikere natierlèkke zoaken, in t' hangen. Eh malheir es rap gebeird en dobei, wa zicht zol dat hemmen, as ge ne kier zodj ver geiten van dennen steert op toyd ooit de weg t'han gen Hè vroagt hem oeik af, hoe dat azoei ne steert dor zol moeten ooit zing. 't Beste vindjhoy, meh 'nflosj. Azu 'n schoeinflosj, gelèk as op de peremeilen mor tèn meh schoein zocht hoor. Die flosj zolle men tèn oeik kennen opbinnen, gelèk as ba de peren op de joormert, da zol toch eh fiestelèk zicht geiven ba sommegte fiest elèkke gel eigenheiden. En azoein flosh zol nog va pas kommen oeikPer eksempel vér a meh in te zjiepen as g' a moedj scheren, vér a stof meh af te doeng, ver te kooisen tissen de radiateurs van a sjofaasj, vér meh te witten, allei, te veil om te noemen. Nie mor allei, dor oon ziede dat er nog mensjen zèn die here Veirpost leizen en die der op voesj goon. En k verwacht azoei nog van die dingskes. 't Es iest en veraal gemakkelèk vér moy én ten twieden, azoei bleift de vrindschap in de familje. Na iensj oever iet anders gesproeken. Die lichten on den avenu van morisken de wolf, pinken nog attoyd oeigskes zee. En de streipen zèn dor pertang verom al herverfd. En 't er zèn dor ver om swansjtegt weiral ienegte malheireh gebeird. Mor alle, 't schandj dammen op hoep leven. Ze zèn toch al on de program beizeg. En tèn oever aal die vliegende dinges die z' in de locht zing, surtoe lanst de kant van Tervuren en de kant van AntweirpeH. Jonges toch, hoe komt da dammen wajjer hier lanst ons kanten dor noeit niet van 'n zing? Wajjer die na nen Berremiester hemmendie toch oeik van toyd tot toyd ne kier iet zie vliegen k Zal 't hem ne kier vroagen of dat' n hoy dor niet kaan on doeng dammen hier oeik ne kier 'n vliegende taloeir of 'n vliegende sigaar zing. Allen oavenden veir da ksloape goon, sjoer ekdeir mèn veinst er en aal da 'kzing dat es den domp van n schaa of de weirschoyn van de lichten van d'ottostrade of de weirspiegelink van mèn vraa die heer on 'tomklien es en die zeid: gojje dor nog lank bleive stoon hè? Allei, komt in a bedde!» En ik die zoei geren ne kier azoei ien van die vliegende dinges vol zing. In 't schoein vloms noeme ze da neJoefo, geloeifek. On aal de leizers en leizereskes van de Veirpost vroag ek schoein, as ge van ze leven ne kier ne Joefo ziet en teigen ien van die groene manekes kendj klappen, zegt heer tèn, da ze ne kier lanst hier oever kommen. 'kZal heer ne kier trekken in koleiren en in de Veirpost zetten en dormei de proys van de schoeinste persfoto kroygen. In afwachtink dammen azeoei iet zing vliegen, zal ek meh moeten kontent haven meh iet -loten» te vliegen. En dat 'n zal mèn vraa tèn oeik ni oonstoon. Wa moe ne mensj tèn nog doeng. zeg het gajjer meh ne kier. DOLF Van de hand van Jozef Van Overstraeten voorzitter van de Vlaamse Toeristenbond ver scheen een zesde uitgave van het werkje «Restaurants in Vlaan deren». Niet minder dan 1003 spijshuizen verdeeld over 345 gemeenten staan er in vermeld. Niet alleen de naam helpt de geïnteresseerde op het juiste pad. ook een volledige uitleg per restaurant wordt gegeven. Men vindt er ondermeer adres, post nummer en telefoon, specifieke gerechten en hun prijzen, bij zondere stijl, ligging, sluitings dagen. parkeergelegenheden en andere speciale kenmerken. Dit boekje mag wel een unikum in Vlaanderen genoemd worden. Iets dergelijks bestaat niet. We kunnen dit boekje aanbeve len voor wie er graag op uit trekt en nog liever nieuwe restaurants wenst uit te proberen. Voor Aalst zijn volgende eethuizen opgenomen: Atlenta. Borse van Amsterdam. Chalet Rubens. Oké. Terlinden. Torenhof. Het werk is te bekomen in alle boekhandels tegen de prijs van 95F. Of 75 voor leden van de VTBofVAB. RVDP Tijdens een bijeenkomst van de C.A.R.WJ. en buurtbewoners van de Slotstraat en Moorsel- baan. naar aanleiding van het aanleggen van een ravotterrein aldaar, kwam de duidelijke ongerustheid naar boven van het stijgend aantal vandalenstre- ken. Zowel in de Biekorfstraat als aan de Moorselbaan spreekt men van «gemotoriseerde ben den», die de speelpleinen on veilig maken. Het zijn jonge elementen die niet van de wijk zelf afkomstig zijn. Men sprak zich uit voor een scherper politietoezicht en de C.A.R.J. schreef onlangs een brief naar de burgemeester, om meer toezicht vanwege de politie. Tijdens ons aanwezigheid op het terrein aan de slotstraat - Moorselbaan hebben we zelf kunnen vaststellen hoe onveilig het er is voor wandelaars en spelende kinderen. Verve lg van blz. 1 De leden van de kaartklub. in wiens lokaal deze bijeenkomst doorging, hebben alvast niets tegen het ravotterrein in hun omgeving. Andere buurtbewo ners moeten nog meer bewust gemaakt worden van het projekt om de geboden kans verder uit te werken, wanneer (hopelijk) te gen de a.s., grote vakantie, de eerste realisaties van dit tweede ravotterrein hun bestemming vinden. De C.A.R.J.. die nu twee jaar bestaat, hoopt, met het tempo van één ravotterrein per jaar, in de toekomst nog in de volgende wijken aktief te kunnen zijn: Binnenkoer bibliotheek aan de St. Jobstraat. Tuinwijk. Berge- kouter. omgeving sporthall Ro- zendreef, speelterrein aan de karei V.D. Woestijnestraat en tuinwijk De Blieck. Een andere realisatie is een vast sekretariaat voor de jeugd, die weldra in het stadhuis komt. «De pompiers zijn bezig de Keizerlijke Plaats nat te spuiten». Een gezegde dat als een lopend vuurtje verder ging en onze pijlsnelle foto graaf Eddy Lamin kon in een luttele minuten tijds dit ge beuren vereeuwigen. De ekstra warme mei-dagen en vooral deze van zondag avond was aanleiding om de plantengroei op het Keizer lijke Plein te verzorgen. Niet zonder opmerkingen o- verigens. Sommige zijn van mening dat het spijtig was van het water en dat er lan ger bomen dan mensen zul* Ien zijn. Vooral de oproep langs radio en TV om zuinig om te springen met het wa ter was een doorn in het oog. Anderzijds raadpleegden we een natuurliefhebber en bo- mendeskundige om zijn oor deel te geven. «De mensen kunnen niet begrijpen hoe belangrijk een boomgroei kan zijn», zegt deze deskun dige. Geen boomgroei, geen leven. De brandweer hielp hier mede aan een aspekt dat ons toekomstbeeld aan gaat en op het Keizerlijk Plein was het een noodzake lijke en verantwoorde aktie om te redden en behouden wat we nog kunnen. 25 spaarders zullen hun nieuwe RENAULT 5 nooit betalen. io Onze stad en de magistraten ervan zijn goedwillige mensen. Groen kommissies en voorstanders van een gezond leetmilieu w orden met open armen ontvangen. Nog meer, eens dat groen er is wordt het met de nodige zorgen omringd. Omdat er toch zo weinig plaats is voor het planten van boompjes en die jonge tere dingetjes maar al te dikwijls bloot staan aan de vuist en handpalm van even jonge dingetjes, heeft men in een originele bui een even origineel ontwerp ter uitvoering gebracht. Men plantte een boom in de «kornisse» van de Keizershallen. De boom ziet er stralend uit, hoog en droog en dichter bij 't geluk! Mei. maand van de vogel en zijn ei van de eerste zwaluw, die daarom geen lente maakt van eerste- en plechtige kommunie van moederkesdag maar dit jaar ook de maand van de eerste verkiezingsaanplakbrief. Vorige zondag 9 mei. of op een dag na, vijf maanden voor de komende gemeenteverkiezingen zagen wijde eerste borden beplakt met de naam van iemand die er ditmaal vast en zeker wil komen. Onmiddellijk maakten wij ons de bemerking dat de tijd gekomen is voor nieuwkomers om te BELOVEN, en voor outsiders die in hen willen doen blijven geloven. Want alle 27 zullen zij de eer opeisen hun steentje te hebben bijgedragen voor het wel en wee van onze keizerlijke stee. En dat steentje moet wel van groot belang zijn, want vorige week zagen wij reeds een gemeenteraadslid de steentjes tellen die zijn eigen schepen had laten plaveien in het Baron Moyersoenpark. Of het voor die persoon stenen des aanstoots waren of het eenvoudig was om de prestaties van zijn partijgenoot te tellen en die dan later te verspreiden of van de daken te schreeuwen ofte brullen weten wij niet. HARDE STENEN WETTEN IJZER. HARDE SLAGEN MAKEN DAAROM NIET WIJZER MEN VRAAGT ZICH AF1 Moest den Bisschop geen burgemeester meer zijn, wie gaat er dan het verkeer in Aalst regelen. Voor elke 2.000 F verhoging van uw spaargeld saldo of GIRO saldo tussen 29 maart en 6 juni van dit jaar, hebt U recht op een tombola-nummer waar U één van de 25 Renault's 5 kunt mee winnen of één van de extra- prijzen: Elektronisch Rekenmachine Sharp Reiszak in skaï Wandklok Junghaus Plooibare reistas Stel van 3 Inox-schotels Isoleerkan Alfi Deze extra-prijzen zijn exclusief voorbehouden aan de kliënten (oude of nieuwe) van de Molenstraat 75 9300 AALST Tel. 21.63.64 Officieel agentschap IPPA Spaarkas De extra-prijzen zijn te bezichtigen op ons adres! Of U nu al IPPA-spaarder bent of niet, heeft geen be lang; iedereen kan meedoen en WINNEN al SPAREND. Draeckeniers: nagel en cent wegens zijn verdiensten bij het inrichten van dc fameuze Paardenzitting in 1975. Dag der Draeckenieren, zondag 2 mei. Rondgang en bezoek aan de herbergiers, adverteerders van het gele boekje. INDISCHE AREND VOGELVRIJ Impe beleefde enkele bange uren, een Indische arend was tijdens een oefenvlucht ontsnapt en joeg dc schrik op het lijf van de dierenkwekers. (rv)

De Voorpost | 1976 | | pagina 3