Aalsterse Flitsen 1 ME11945 NIET VERGETEN BELGO SRI LANKA FRIENDSHIP ASSOCIATION B.B.T.K. BETOGING FIETSERS LAPPEN DE WEGKODE AAN HUN LAARS De Voorpost - 14-5-76 - 5 15 studenten «voor een prik» naar SRI LANKA tijdens de verlofperiode Tijdens het bezoek aan België van de Voorzitter van de zuster vereniging te Colombo (Sri Lanka) de heer Andrew KARYIA- WASAN, werden te Dendermonde door het hoofdbestuur (Voorzitter Albert DECUYPER) de normen vastgelegd vooreen eerste studenten-uitwisseling tussen beide vriendschapslanden en dit voor de eerstvolgende vakantieperiode. Overeengekomen werd, dit eerste initiatief tot 15 kandidaten te beperken en dit voor de maanden juli-augustus of september. Voorwaarden: student(in) zijn tussen 16 en 21 jaar. in staat zijn zich voldoende in de engelse taal uit te drukken. 14 volle dagen verblijf bij burgers (leden van de vriend schapsvereniging) en deelnemen aan het familieleven, ver blijf in de steden: Colombo - Kandij e.a. zelfstandige verplaatsingen of bezoeken op eigen kosten zijn mogelijk. voorkeur voor tijdstip kan bij aanvraag opgegeven worden. overtocht per individuele vluchten (eventueel in groepjes van 3 maximum) onthaal op vliegveld te Colombo is verzekerd ook voor alle schikkingen bij het vertrek uit Sri Lanka wordt gezorgd totale kosten, Bmssel (Zaventem) - Sri Lanka heen en terug verblijf 22.000 BF. een normale vlucht heen en terug zonder verblijf 50.240 BF. verplichte persoonlijke verzekering. Door de Belgische Friendship Association wordt nog volgende extra-schikking voorzien: deelnemers die binnen de 30 dagen na terugkeer aan de voorzitter van de Belgo Sri Lanka Friendship Association een 10 k 12 blz. uitvoerig verslag zenden over hun belevenissen en kontakten, kunnen bovendien 5.000 BF. op deze reeds uitzonderlijke lage deelnameprijs terugwinnen. Per groep van 15 kandidaten komen de 5 deelnemers met het beste verslag in aanmerking. Wenst U in aanmerking te komen voor deze uitzonderlijke kans, schrijf dan, heden nog, een uitvoerige brief met curriculum vitae: leeftijd, studies, vermelding van de onderwijsinstelling, beroep van de ouders en samenstelling van het gezin, motiveer uw aanvraag. Zendt ons diezelfde gegevens ook in de Engelse taal en voeg er een recente foto bij. De aanvragen worden behandeld in volgorde van ontvangst, zonen of dochters van leden van de Belgo Sri Lanka Association hebben echter voor rang. Het ganse dossier te zenden aan het sekretariaat: F. MEEK ELS, Ertbruggelaan 38, 2100 Deume. Voor aanvullende inlichtingen hetzelfde adres of telefoon 031-24.61.40, of aan A. DE CUY- PER, Oude Vest 34, 933C Dendermonde, tel. 052-21.12.60 of 21.40.60. Ruim tweehonderd deelnemers voor een betoging, die niet zo eenvoudig te realiseren viel. Het ging immers om een princiepskwestic naar aanleiding van de kaderwet op de dienstverlenende en intellektuele beroepen. Sprekers als J. Hacssaerts nationaal Sekretaris B.B.T.K., W. Vernimmen senator en Herman Van Herzeele, gewestelijk sekretaris B.B.T.K. onderstreepten nogmaals hun standpunten, zoals we dit elders in dit blad uitgebreid weergeven. In een korte maar veelzeggende optocht langs de Pontstraat, naar de Grote Markt en beide Zoutstraten langs de Zonne- straat terug naar de Houtmarkt gaf men uiting aan de wens: gelijke kansen voor alle kin deren. syndikale vrijheid voor alle bedienden, kaderleden in begrepen en een neen aan de nieuwe orden, de beperking van de syndikale aktie. de diskri- minatie van onze kinderen. Met deze betoging wou men enerzijds de politici diets maken dat men zich keihard verzet en blijft verzetten tegen elke ach teruitstelling van de kinderen, qua hun beroëpskansen. Geen privileges voor de rijkeluiskin deren zegt men. «Onze kinderen zijn evenveel waard als de kinderen van de rijken». Anderzijds wou men de ge hechtheid onderstrepen aan de syndikale vrijheden, het is duidelijk dat men, met de oprichting van de nieuwe orden beoogt, sommige kategoricn van bedienden en kaderleden te beletten toe te treden tot de syndikale beweging. En een verzwakking van de syndikale Door de Kommissie van Landschappen en Monumenten zorg werd tot de bevoegde diensten een aanvraag gericht om het Aalsterse stationgebouw te laten klasseren. Het stadsbestuur van dit voorstel op de hoogte gesteld, verzet zich legen de klassering van het station. Eerstdaags zal het kollege van brugemeester en schepenen kontakt opnemen met de diensten van de N.M.B.S. om een gezamenlijk standpunt in te nemen vooraleer tot een officieel protest over te gaan. Nood aan een nieuw station is er te Aalst zeker! Om zes uur zondagmorgen vertrok Paul Vinck met zijn zeiljacht aan de sluis van IJmuiden om toch nog de vijfhonderd mijl af te leggen en toegelaten te worden tot deelname aan de transatlantische race tusen Plymouth en Newport, die start op 5 juni. Hij is ondertussen tot aan de Zuidelijke kaap van Noorwegen gezeild en zonder te stoppen of aan wal te gaan onmiddellijk terug gekomen. In de loop van woensdag is hij terug in Aalst. Aan de organisatoren van de race heeft paul Vinck de ongunstige omstandigheden die zijn deelname in het gedrang brachten uitgelegd en een aanvraag gericht om alsnog te kunnen deelnemen, het antwoord was noch neen. noch ja. Hoop is er alvast eens de vijfhonderd mijk «singlehanded» afgelegd zijn. Aan de Oude Dendermondsesteenweg zullen verbeterings- werken uitgevoerd worden ten bedrage van één miljoen zevenhonderdduizend frank. *De verkeerslichten op het einde van de Albrechtlaan en de voorzetting van de Brusselse steenweg staan nog steeds op oranje knipperlicht. Opstroppingen en files zijn er nog wekelijks vrijdagskost met een toetje tijdens de week. Een verkeerde timing zou oorzaak zijn van het nog niet in werking zijn van deze allernoodzakelijkste verkeerslichten. De Dendermondse vereniging Consortium Equoris Extravaganti verbroedert op 15 mei met ons eigen Aalsters Corum Alostum Imperiale. Het wordt een liederlijke verbroedering met Dendermonds Aalsters gezang. Op 19 juni wordt in de Rapestraat de kinderkribbe officieel opgengesteld. De sociale woningen gelegen in de Bevrijdingstraat worden momenteel voorzien van aardgasleidingen. Beslist een degelijke verbetering, daar de oudjes die ginds wonen alvast van de sleur met butaangasflessen bevrijd zullen zijn. Aan de Gensesteenweg en aan de Driesstraat zijn er twee voetwegels die niet meer zoveel gebruikt worden. Deze op de Genste Steenweg komt zelfs niet voor op het stadsplein. Een onderzoek werd ingesteld om aan te tonen dat deze wegen overbodig zijn. De werkgroep voor het leefmilieu maant echter tot voorzichtigheid. De wegels kunnen in belang stijgen in het kader van de fiets- en wandelpaden. De heer De Schrijver en zijn Aalsterse stal pony's stonden in de Interprovinciale wedstrijd in de kijker. Met vijf overwinningen vier met Jaboune en één met Rita behaalde hij één van de meest opmerkelijke prestaties. Tijdens een artistiek spektakel in het kader van het 25 jarig ambts jubileum van de koning in het Gravensteen te Gent verlenen kunstenaars uit onze stad hun medewerking. De koreografische groep Alkuone en de aktrice Liliane De Waegeneer zullen aan deze drie kwart durende opvoering meewerken. In het overlegkomitee van de CVP Groot Aalst werd een overeenkomst bereikt betreffende het aantal en de rangorde der plaatsen. Aalst heeft 15 plaatsen, waaronder de lijsttrekker, Erembodegem 7. Moorsel 4, Nieuwerkerken 4, Hofstade 4, (Moorsel levert de lijstduwer) Gijzegem 3, Baardegem, Herderdersem en Meldert elk 2. Een demokratische poll zal de kandidaten per gemeente rangschikken. RVDP iterdag 8 mei jl. werden door n delegatie van de KP-Aalst, i Vrouwenbeweging en de igdorganisatie «Pioniers» oernen neergelegd aan het onument van de Oorlogss- [htoffers op het Vredeplein, aan het Ereperk van de Poli- ke Gevangenen en de Belgi- jhe en Geallieerde Gesneu- Ide soldaten op het Stedelijk srkhof. De Bond van de Poli- ke Gevangenen legde eneens bloemen neer op het edeplein, en de groep «Er- ntelijkheid» zorgde voor de vlagging van het Ereperk. fen officiële herdenkings- echtigheid greep echter niet aats. »t is inderdaad zó, dat de janse president Giscard Estaing vorig jaar de beslis- ig nam 8 mei niet meer offici- I te herdenken, en dit vol- ns zijn verklaringen om de rzoening in Europa in de nd te werken. In ons eigen id nam de regering daarop tzelfde besluit. Dit besluit »rd echter zowel in ons land in Frankrijk tenzeerste door in reeks vaderlandslievende wegingen, door sommige trtijen waaronder de KP, en por verschillende bekende irsonaliteiten betwist. Bij zo- rre dat dit jaar in Frankrijk in pel wat gewesten en belang- ie steden wél herdenkings- Bchtigheden met leidende irsonaliteiten doorgingen, en dat zelfs de Franse president het geraadzamer vond toch een dergelijke plechtigheid in de militaire school van Saint Cyr op het getouw te zetten en ze zelf bij te wonen. Ook in ons land werden in heel wat steden dergelijke plechtig heden georganiseerd en in ons arrondissement bijv. te Aalst en te Ninove. Over het waarom hiervan ondervraagd, ver klaarde Ray De Smet ons dat de bedoeling geenszins is haat- of wraakgevoelens le vendig te houden. Kort samen gevat was zijn uitleg de vol gende. «Vergelijkingen gaan niet steeds op, maar de overwin ning op het mensonterend na zisme en fascisme is historisch bekeken van grotere betekenis dan het einde van de eerste wereldoorlog. Heel wat men sen zijn zich daar blijkbaar nog steeds niet van bewust. Vooral de komende generaties moe ten dit beseffen. Het fascisme werd in 1940-45 ten koste van miljoenen offers en onnoemlijk leed militair verslagen, maar het duikt steeds weer op. Daar tegen moeten de komende ge neraties moreel gewapend worden. Er is in de verste verte geen kwestie van haat tegen het Duitse volk, want de eerste slachtoffers van het nasisme waren Duitse progressisten al lerhande, en ook het Duitse volk werd dus door de over- Geen dag gaat voorbij of de diensten 900 worden opgeroepen voor een ongeval waar een twiewicler in betrokken is. Al te dikwijls zijn het jonge mensen, tieners laat ons zeggen, die schoolwaarts of huiswaarts trekken. Onoplettendheid ligt hier veelal aan de basis van het ongeluk dat gemakkelijk vermeden had kunnen worden. Eens met zijn drieën lappen de fietsers veelal de verkeersreglementen aan hun laars. Automobilisten worden maar al te dikwijls onschuldig verweten geen rekening of toch niet genoeg rekening met de fietsers te houden. Diezelfde fietsers echter nemen het met de nieuwe wegkode niet zo nauw, zij rijden rustig met zijn drieën of meer in een lange brede rij op de plaats die de auto's toegemeten is. Klaksoneren helpt hierbij niet en wordt heel dikwijls met een gekende draaiende beweging van de hand naar het hoofd onthaald. Verontwaardiging dus bij het jonge volkje. Misschien kunnen we best even de nieuwe wegkode aanhalen. «Fietsers mogen alleen BUITEN de bebouwde kommen met tweeën naast elkaar rijden, ht Bromfietsers moeten altijd achter elkaar rijden, zelfs buiten de bebouwde kom». Als nu nog geweten is dat Aalst een bebouwde kom is dan zullen de fietsers misschien even gaan nadenken. Onze fotograaf knipte ter illustratie deze enkele plaatjes op een spitsuur midden in de stad. s dat geen paradijs voor ons jeugdig volkje? En onze politie, zij kijkt rustig toe. Neen, één verwittiging zagen wij nooit maken. Fieters zelfdiscipline k aan de orde. RVDP-RV winning op 8 mei bevrijd. Wij kunnen evenmin vergeten dat het de Duitse trusts als Krupp, Thyssen en Bayer waren die Hitier hielpen aan de macht komen. Het hindert de leiders ervan, die vandaag in het Eu ropa van het grootkapitaakop- nieuw de hoofdrol spelen, aan het nazisme herinnerd te wor den, maar wij beschouwen het als onze plicht, de jeugd vooral, maar ook de te weinig van het gevaèr bewuste volwassenen op hun hoede te stellen. Kijk maar wat er de jongste dagen weer in Spanje is gebeurd. Het fascisme is niet dood. Trou wens, in West-Duitsland zelf bestaan weer verordeningen volgens dewelke kommunisten en andere voor hun aktie be kende progressisten geen offi ciële plaatsen in de administra tie en het onderwijs kunnen bekleden, terwijl bekende vroegere nazis dit wel kunnen. Het zijn zeker niet de gezagd ragers in dat land die ons onze houding moeten dikteren. De beslissing van de Belgische regering op hun wens in te gaan, is dan ook voor elke mens die zich van de betekenis van 8 mei bewust is onaan vaardbaar. Daarom werd door verschillende volksvertegen woordigers, waaronder kom munisten, in het Parlement een wetsvoorstel neergelegd om 8 mei opnieuw als wettelijke feestdag te erkennen. De K.P. Aalst legde bloemstukken neer aan het monument aan het Vredeplein en op het ereperk van het kerkhof. De kronen vermeldden «Wij vergeten 8 mei niét», (jm) Zaterdag jongsleden kongresseerde de nationale vriendenkring socialistisch postpersoneel te Aalst in het Volkshuis. De postmannen werden afgehaald aan het station door de harmonie Hand aan Hand. Het kongres zelf kwam bijeen onder het voorzitterschap van dhr. J. Huygens, dirckteur-gcneraal. De feestrede werd uitgesproken door scar Debunne, direktuer van het instituut Emile Vandevelde. (jm) macht treft alle werknemers zegt men bij de B.B.T.K. Onder de talrijke aanwezigen merken we in de optocht op voorafge gaan door het trommel en trompettenkorps uit Erembode gem Senator Vernimmen. Volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick. J. Haesaerts Nat. Sekr. B.B.T.K.. H. Van Herzeele gewest, sekr. BBTK. en Simone Poppe sekretaris. Ook verschil lende studenten sloten zich bij deze manifestatie aan, die volkomen ordentelijk en zonder incidenten verliep in een waar dige uiting van de geciteerde grieven. In een kort gesprek met Ge westelijk sekretaris Herman Van Herzeele, de promotor van deze aktie. kwam duidelijk tot uiting dat het niet bij deze betoging blijft. In de schoot van kongressen zal hij alleszins het woord vragen en streven naar een wijziging van deze kaderwet en beletten dat er uitvoeringsbe sluiten komen. ROGGEMAN

De Voorpost | 1976 | | pagina 5