k n jé jl^ utf ADIEU CHEF! WELKOM TROMBONE! 'V Wï W B ENTECONCERT VAN ST.CECILIA FANFARE VIERING 50 JAAR «BOL» rtÉR® WtméftfiSÈÉSÈStltÊÊÊ WERKGROEP ONTSPANNING VAN SINT - ANTONIU SP AROCHIE RICHT VOETTOCHT IN WILDGROEI MAAKT PLAATS VOOR AKKER De Voorpost - 14-5-76 - 7 loc 'ev et jaarlijkse lentekoncert van de Koninklijke Fanfare St.Cecilia was deze keer meer dan akfiewoon maar een lentekoncert. Al zal de fanfare er echt niet zo gelukkig mee zijn dat 3b< eorges Verhulst besloten had om definitief de dirigeerstok neer te leggen, en is een tijd -ie2 in komen en er is een tijd van gaan, zegt Georges Verhulst zelf, en een opvolging moet op 'jd gebeuren, toch kon dit afscheids-lentekoncert moeilijk anders zijn dan een feestelijk Sbeuren. Er stond inderdaad over heel de lijn vreugde op het programma. Vreugde omdat "e fanfare zich gelukkig mag prijzen iemand als Georges Verhulst reeds zolang als chef te ebben. Vreugde ook, omdat Georges Verhulst uiteindelijk blijft en bij zijn oude liefde, de ombone, terugkeert. Aldus zien wij «chef» Georges Verhulst zeker nog dikwijls terug als luzikant onder de muzikanten, en wat vooreen muzikant! pi at iedereen die van ver of ts( ibij ook maar iets met de kuinfare St.Cecilia te maken hi >eft er prijs op zou stellen i uim hun «chef» dit afscheid p'«at lichter te maken lag in 0S' >|jjn de verwachtingen. Zo 'Werd Georges Verhulst '°r eds op de vooravond van pt afscheidsconcert letter- k en figuurlijk in de bloe- etjes gezet. De naar de [scheidsreceptie zeer tal- v^jk opgekomen vrienden en n c rmpatisanten leverden het jrekend bewijs van de :y< aardering en de vriend- :hap die Georges Verhulst p Hier als Aalstenaar bij de rembodegemse fanfare ist te verwerven. De zeer ilrijke opkomst, van buiten e gemeentegrenzen zelfs, )or het lenteconcert zelf nderstreept nog eens ek- Ira dat Georges Verhulst weerklank» wist te vinden niet voor «dovemanso- heeft gewerkt al die iren. pn et is voor opvolger Ray- vaiond Merckx zeker geen jcn lakkei ijke opgave om vj eorges Verhulst's taak o- ildi ïr te nemen en de fanfare in ^ezelfde geest verder te lei geen. Wij twijfelen er echter ir(jiet aan dat hier, mede door Vaie bijna levenslange band elke bestaat tussen de fan- nDbreen Raymond Merckx en laaö verdere stille aanwezig- eid van de oud-chef, de ieuwe dirigent en fanfare- •veèidererzal in slagen om het i; ereikte muzikale peil te andhaven en wie weet mis- chien nog te verhogen •n i eorges Verhulst zal ook als lar< rombone» zeker niet nala at »n om zijn kennis, zijn vak- 'rëfyanschap, zijn ervaringen ijn werkkracht verder in enst te stellen van «zijn» infare, de Koninklijke Fan- ire St.Cecilia, die eigenlijk tot een harmonie uitgroei- HEF» GEORGES 'ERHULST 'ver Georges Verhulst ver- jalen zou direkt wel enkele agina's in beslag nemen. iit merkten wij vrij vlug toen ij de gelegenheid hadden m zelf te horen vertellen jver zijn leven als muzikant moeten wij het «tout |ourt» zijn muzikaal leven pemen? im deze veelzijdige muzi- int zo kort en zo volledig ogelijk naar voren te bren- jen maken wij dankbaar ge- Iruik van wat de heren Ey- inboSch, raadslid te Erem- 'degem en ondervoorzitter de fanfare en Firm in 'alsterman, sekretaris en uzikant van en bij dezelfde infare uiteraard in hun ge- igenheidstoespraak over |un chef wisten te vertellen huldigingsreceptie op ijdagavond 7 mei jl. kon iteindelijk met enige ver- aging van start gaan (het jn steeds weer dezelfde tatkomersdieopzich latten achten.) Is ondervoorzitter van de infare was het Gustaaf Ey- inbosch die de huldiging an Georges Verhulst inzet- in naam van het bestuur, ij betreurde de beslissing an «chef» Verhulst om nu ieds de dirigeerstok te late jsten. Ergens vreest hij dat et dirigent Verhulst heel ard moet vallen om deze eslissing te nemen. Alles at hij voor de fanfare ge- aan heeft en de wijze waar- p toonde maar al te zeer an wat de fanfare voor hem etekende. Hij was werke- jk meer dan gewoon maar e «chef», hij was de bezie- ir en de moderator tegelijk, ovendien was hij als een chte vader, of beter nog als vader door roeping, teeds bereid om de jonge luzikanten bij te staan en te elpen ook bij hun persoon- jke moeilijkheden. 'at Georges Verhulst in de erste plaats een muzikant 'as en is hoeft geen betoog Als we zijn muzikale loop baan even onder de loupe nemen vinden wij ene ganse reeks bijzonderheden terug die hem geheel karakterise ren. Weinigen zullen weten dat zijn eerste liefde de viool was en dat hij reeds op 10- jarige leeftijd met de studie ervan begon. Reeds kort na dien trad hij reeds samen met zijn vriend Frans Trogh open dit doen zij sedertdien onafgebroken tot vandaag nog. Toen hij nadien toetrad tot de Aalsterse Symphonie «Door Eendracht Groot» vul de hij de ontbrekende con trabas partij in en ook dit bleef als een vaste waarde mede een onderdeel van zijn muzikaal leven uitmaken. In 1926 werd hij lid van de «Oude Garde» als trombone. Het is dit instrument wat hem eigenlijk het nauwst aan het hart is gaan liggen, al is het moeilijk om meteen de andere instrumenten uit te sluiten want Georges Ver hulst is een veelzijdig man. Na de muziekschoolbanken oogsste Georges Verhulst zilver en goud en won bo vendien en regeringsprijs, de eerste welke ooit naar de Aalsterse Muziekacademie ging. Gedurende de mobilisatie periode, vóór de 2e Wereld oorlog, belandde hij bij het muziekkorps der 2e Grena diers waar hij voor de veran dering overstapte op de tu ba. Daar leerde hij René Berghmans kennen, die zijn onafscheidelijke vriend en medemuzikant zou worden en blijven doorheen wel en wee. Dit is hij tot op heden gebleven aangezien René Berghmans als Molenbeke- naar het enige Brusselse lid der Erembodegemse fanfare is en daar zit die vriend schap zeker voor iets tus sen. Sedert Georges Verhulst als chef bij St.Cecilia kwam is deze muzikale R.W.D.M. supporter steevast op het appel verschenen te Erem- bodegem en slaat geen en kele repetitie over. Naast René Berghmans vindt men trouwens nog enkele be kende muzikanten terug bij deze fanfare die sinds het einde van de jongste wereld oorlog onafscheidelijk sa men met Georges Verhulst hetzelfde muzikale pad heb ben gewandeld. Wij denken hier vooral aan Frans Trogh, Georges Colbrandt, Willy Ruyssincken ook Dolf Brey- naert en de gebroeders Van Autreve. Vooraf echter was, zoals zo- velen, ook Georges Verhulst in het oorlogsgebeuren ver zeild en krijgsgevangenen genomen door de Duitsers. Merkwaardig genoegd bleef ook gedurende deze krijgs gevangenschap de muziek troef. Blijkbaar wisten de overwinnaars van destijds het muzikale talent van zo wel Georges Verhulst als René Berghmans te waarde ren, ook al zetten zij onon derbroken hun dagelijkse ochtendserenade voor de kampkommandant in met «It's a long way to Tippera- ry»! Toen de Duitsers het door kregen dat ze op een subtiele manier voor schut waren gezet werd het bla zersduo verzocht naar een andere partituur uit te kij ken. Als vanzelf kwam na de oor log alles weer in zijn oude plooien te hangen. Weer werd het de Symphonie «Door Eendracht Groot» en «De Oude Garde». Maar in de euforie van de bevrijding ontstond tevens het «Victo ria amusementsorkest waar een kern van een 8-tal vrien den muzikanten, steeds weer dezelfde namen, de kern van uitmaakten. In de beste dagen van «Victoria» telde dit orkest als verruim de format ie zelfs 28 man WAAR IS DE TIJD? Wij doen de waarheid zeker geen geweld aan als wij hier verklappen dat Georges Ver hulst ooit nog bij de onver getelijke «ramblers» speelde en dat bijna alle muziekver enigingen uit het omliggen de op deze uitzonderlijk be genadigde muzikant beroep deden. In 1956 kwam Georges Ver hulst dan bij St.Cecilia, eerst als muziekleraar voor de jonge muzikanten en na dien, in 1961, als dirigent van de fanfare, als «chef» in opvolging van Frans Van Cauwenberghe. Dat Georges Verhulst on miskenbaar zijn stempel wist te drukken op de fanfa re en op de muzikale presta ties staat als een paal boven water. Om van het klassieke fanfare repertorium over te stappen naar het moderne genre, zowel wat de fanfare- opbouw zelf betreft als wat het muzikaal vermogen vna de muzikanten aangaat, is heel wat inzet en volharding nodig. Wij denken hier voor al aan werken als Halifax, Antilliaanse Suite, Cana dian Rapsodie. Up to date en The Glenn Miller Story! Als wij hier niet alles uit het leven van Georges Verhulst evenveel recht zouden heb ben gegeven dan ligt dit hoofdzakelijk aan de ontzet tende hoeveelheid «stof» die deze figuur biedt welke ze ker niet door een haastig verslaggever in een half uur tje of een uurtje kan worden geassimileerd en verwerkt. Persoonlijk kwamen wij sterk onder de indruk vna deze merkwaardige stijlvolle persoonlijkheid die eigenlijk een zeer bescheiden man is wiens enige bekommernis het lijkt te zijn dat alles vooral zonder veel spektakel gebeurt. AFSCHEIDS- LENTECONCERT «'t Is hard te gaan als de Lente komt» zingt een of andere zanger op de muziek van Jacques Brei. Maar als het eigenlijk geen «weg gaan» is en als het op zo'n overdonderende wijze ge beurt als het zaterdagavond 8 mei in het Liberaal Huis het geval was, dan moet dit afscheid zeker draaglijker worden. Men komt niet zo maar voor om het leven wat of om het even wie zo talrijk opdagen. Er was een enor me belangstelling. Zelfs van buiten do gemeente waren vrienden - muziekliefhebbes present en onder hen zagen wij o.a. de Hekelgemse bur gervader Fons 't Kint met zijn onafscheidelijke secre taris. Net zoals op de vorig avond, ter gelegenheid van de re ceptie, moest er weer wor den gewacht op weer dezelf de laatkomers. Secretaris Firmin Palsterman in korte woorden de afscheidsne mende dirigent Georges Verhulst en nodigde deeze uit nu voor de laatste maal de dirigeerstok te willen hanteren. In het gelegen heidsprogramma was er «voor elk wat wils» te vinden en de fanfare had het zich echt niet gemakkelijk ge maakt. Vóór de pauze kreeg men respectievelijk de Mars de Medici, de Schone Blau we Donau, het Concertino voor klarinet van C.M. Von Weber en een selectie uit de bekendste werken van Franz Lehar te horen. Bij het klari- netconcertino trad William Ruyssinck als solist naar voor (de appel valt niet ver van de boom is het niet Willy Ruyssinck) die op een wer kelijk viruose manier de niet gemakkelijke solopartij voor zijn rekening nam. Het was dan ook niet verwonderlijk dat hij na zijn uitvoering met bloemen werd bedacht. In de pauze even na half tien kwam staatssekretaris D'Haeseleer zich bij de tal rijke toehoorders scharen. Hij werd opgewacht door raadslid Bourlon die nadien zowel het bestuur als de spelers van St.Cecilia aan de staatssecretaris voorstel de. Het tweede concertgedeelte ging de meer moderne toer op en werd ingezet met «Up to date», gevolgd door «Car naval de Venise» waarbij de oude rat in het vak René Berghmans de saxofoonso lo op een werkelijk overtui gende manier wist te vertol ken. Ook deze solist kreeg zeer verdiend bloemen aan geboden. Als laatste num mer onder dirigent Georges Verhulst ging de fanfare, zo mogelijk nog zwieriger, met Glenn Miller op stap. Stuk voor stuk de meest bekende vertolkingen van deze aparte trombonist met zijn geheel eigen «sound». Chef Ver hulst haalde eer van zijn werk, het werd een daveren de apotheose van een zeer professioneel gebrachte «Glenn Miller Story». De zaal barstte los in een einde loos applaus en de fanfare Het lentekoncert van de liberale fanfare te Erembodegem ging gepaard met het afscheid van dirigent Georges Verhulst, (jm) moest «bissen» want ieder een was «In the Mood». Er leek nadien evenmin een einde te komen aan de bloe men en bloemstukjes die voor de afscheidnemende dirigent werden aangedra gen. Georges Verhulst gaf dan zijn dirigeerstok over in de handen van Raymond Merckx die, in het begin wat onvast maar naar het einde toe wat zelfzekerder en ook wat beter gevolgd, het zeer toepasselijke «Land of Hope and Glory» bracht van Ed- gard Elgar. Alles bij mekaar een zeer geslaagde avond en als «weggaan een beetje pijn doet» dan zal deze heuglijke gebeurtenis zeker en vast de prijs wat verzacht hebben Voetnoot: op zondag 23 mei e.k. kan men St.Cecilia ho ren en zien op het fanfare festival te Terjoden waar ze samen met nog 5 andere fanfares de «Terjodenaren» hun 25 jarig jubileum feeste lijk en kleurrijk zullen om lijsten. Balder OF EEN GESLAAGD SCHOOLFEEST DOOR KON. ATHENEUM EN LYCEUM... Zoals elk jaar verzamelden (zich vrijdag, oud leerlingen, ouders en studenten van hét Kon. Atheneum en Lyceum voor het schoolfeest. De zestig leèrlingen van het Kon. Lyceum die voor1 hun school het eerste deel van het Ook het Kon. Atheneum dat programma verzorgden, namen als tema: «50 jaar Bond Oud Leerlingen» Volksdansen, njiarsen en Jazz-Balet werden afgewisseld met epn gedicht, enkele luisterliedjes en een choreografie. na een korte pauze het twee de deel van het. programma inzette met een shownum mer, zorgde voor heel wat afwisseling. Na een «even droevig als leerrijk schouw spel», althans volgens het programmaboekje, kregen we een explosieve doch iet wat stuntelig naar voor ge brachte greep uit het dage lijkse leven met 'Techniek en Terreur'. Een volksdans uit Israël vrolijkte de zaal nog even op voor het podium werd ingenomen door Fune ral Pyre en de De Neon De Vos Rock'n Roll Show van de Armoire Assimil Produc tions. Tussen het opstellen van klankkasten, drums en versterkers door zorgde Walter van Geert voor iets zachtere muzikale verbin dingen zoals het program maboekje het uitdrukte. \k Schoolfeest in het koninklijk atheneum. Optreden van de leerlingen van het lyceum, (el) Onze indruk na het hele pro gramma was dat hoewel er weinig nieuws, uitzonderlijk of biezonder geslaagde nummers tussenzaten alles toch goed werd voorbereid en vooral het werk van de leerlingen zelf bleef. De school heeft geen speciale onkosten gemaakt) geen programma aangeboden waarmee men de jbrestigë van een school op onnatuur lijke wijze optrekt, maar ge woon haar jeugd zelf aan het woord gelaten. Onnodig te vermelden dat waar een schoolfeest ge houden wordt er in de buurt, doorgaans zijn dat kelders of turnzalen, een tapkraan loopt, een disco-bar dans uitnodigt en heel wat vroe gere vrienden elkaar nog es aantreffen. L.M. De inrichters Oscar Van Den Borre, Theo Van Gijseghem, sekretaris-schatbewaarder Herman Verbruggen, en de leden Va- lery Corthals, mevr. De Schrijver, deh. en mevr. Van Tittelboom, naast de parochie-geestelijkheid kijken belangstellend uit naar 30 lent van de inrichters, om nu reeds klaar te zijn met een programma, dat pas over enkele maanden z'n hoogtepunt zal kennen. De inrichters, die voor de maand mei geen aktiviteiten genoeg op hun nochtans reeds goed gevuld programma hadden, planden naast de door hen reeds goed be kende Fietstochten, ook een voet tocht. Men legt vooral de nadruk op het wandelen en genieten van het na tuurschoon langs sekundairc we gen en veldwegels. De tocht loopt over een afstand van 20 ki lometer langs Aalst, Nieuwerkerken. Me re, rand Aaigem, Bambrugge en terug over Mere, Erpe, Nieu wer kerken naar Aalst. Alle leeftijden kunnen meedoen en eenieder valt een goed onthaal te beurt, zegt Theo Van Gijseg hem, die overigens van de eerste ingeschrevenen is. Naast de prijzen die aan deze voet tocht verbonden zijn, kan men op 30 mei rekenen op een ambitie volle sfeer en een brok gezonde ontspanning voor het luttele be drag van 25 F. Inschrijving van 13 tot 14 uur aan de parochiezaal van Sint-Antonius (St.-Job). De werkgroep, die reeds een zes tal jaren aktief is heeft het inzicht om in de toekomst van de wandel tocht een regelmatig terugkerende aktiviteit te maken. Het is niet uit gesloten dat men om de 14 dagen een stukje natuurschoon gaat ver kennen. naar het voorbeeld van de fietstochten die in de Sint- Anto- niusparochie steeds grotere be langstelling geniet en onlangs nog 22 fietsers aan de start kreeg. SINT-JOBFEESTEN Voorzitter van deze feestenTheo Van Gijseghem is inmiddels klaar met zijn programma om op 14, 15 en 16 augustus een aangename ontspanning te bieden aan de vele bezoekers in de ruime hovingen en lokalen van de Capucijnen, Vrijdagavond de 13' augustus wordt er traditiegetrouw gestart met een belotters-avond en zater dagnamiddag 14 oogst is er een namiddag voor de derde leeftijd. Het ensemble Jean Monnet, goochelaar Sarcos en de zangeres Maria Teil is eveneens van de par tij. 's Avonds is er tijdens de Vlaamse kermis allerlei ontspan ning en het optreden van Jean Monnet. De zondagnamiddag te 14 uur werd voorbehouden aan de kinderen met de «Bonte Kinder- trein». Diezelfde dag komt John Horton met zijn orkest, er is hammond-orgel muziek door Luc Schelfhout en allerlei attrakties. Ook is er gelegenheid om eens goed te eten, zegt Theo Van Gij seghem. 't Restaurant wordt stil aan beroemd en voor 150 F (toe gangsprijs inbegrepen) kan men zich tegoed doen. Ook in de bo dega. Tenslotte is er een tombola waar de trekking de zondagavond plaats heeft en de eerste prijs is een kleurentelevisie. Maandag 16 oogst kent o.a. de nu reeds derde uitgave van een D.J.-wedstrijd. Het pleit voor het organisatieta- Men zou zich in de oorlogsjaren wanen. Wat voordien herschapen was in vuilnisbelten en andere vormen van sluikstorten in de hand werkte, is nu omgetoverd tot een netjes bewerkt terrein. Aar dappelen, groenten en wat ook maar in de natuur kan groeien van goed en goedkoop eetbaars als zelfgekweekte waar, wordt dank baar en met plezier gepoot. Dank zij de dure aardappelen wel licht, hebben enkele mensen het onefficiënt van braakliggende ter reinen ingezien en namen kontakt op met de eigenaars, of eigenaars zelf gingen aan de slag. Voorbeelden kan men zien in de Posthoorn straat en de Marktweg, waar het een verademing is om de «vuilhoeken» omgetoverd te zien, dank zij een nieuwe en renderende hobby voor de stadsmens. Een vuilnisbelt wordt opgeruimd in de Psthoornstraat. Komt hier ruimte voor patatjes? (jm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 7