Kultureel de hoogte in GARAGE-BOX HOOP IN DE TOEKOMST IN FEEST OPENBARE WERKEN WORDEN VERWEZENLIJKT JAARMARKT EN FESTIVAL Vervaardigd in jeer stevig gegalvaniseerde staalplaat VERSCHILLENDE AFMETINGEN - EIGEN PLAATSINGSDIENST EIGEN FABRIKAAT d 8 - 14-5-76 - De Voorpost Zaterdag 8 mei. Een hemels weertje. Een dag vol goed humeur. Een ware V-dag. De Toneelgroep ««Hoop in de Toekomst» houdt zijn traditio nele leden- en simpatisantenfeest. Met tientallen komen ze tegen 17.30 uur afgezakt. Dan begint de heilig mis; een innig gebed, een Marialied, een weemoedig gedicht. In zijn homilie onderstreept E.H.De Bie de waarde van de vriend schap en de samenhorigheid. Ook de verledenen, de grondlegger, worden herdacht: Lowie Brandt en de vele anderen Hubert Siben bedankt ere-schoolhoofd Edmond Moortgat en zijn zangkoor en solist Jaak De Bie die ook de orgelpartituur vertolkte. Het was, zei hij terecht, een mooie mis. Stapvoets, genietend van het zomerweer, gaat het dan naar het lokaal «Ons Huis». Stant De Block en Raymond Pessemier overstelpen de feestelingen met hun ma gische 2-4-6 coctail en ach ter de rijke tafelen wachten de beminnelijke dames Spi- noy, Putteman, De Clerck, Saerens en Moens met het resultaat van hun gastro nomische ijver. Het zicht al leen maakt reeds hongerig. 'Men schuift aan en eet dank baar. Sommigen bestaan het twaalf (12) maatjes naar bin nen te werken. Wel, wel de stemming stijgt ziendero gen. Celine Bloemendael, oud van jaren maar zeer jong van hart, komt ook binnen. Roger De Rop beklimt het podium en graaft in de his toriek van de bond. Een truk- je. Het dient allemaal maar om Henri Joostens in de bloemetjes e zetten, als oudste bestuurslid. In volle oorlog erfde hij het sekreta- riaat van Frans Pieters. Die was. met kas en al, naar Engeland gevlucht. Henri krijgt een kistje sigaren. Hij bedankt met een paar anek dotes over Edgard De Clerck over Jefken De Rid der, Over Theo De Boeck, over Lowie Brandt, over een gastvoorstelling te Mollem, tissen de luchtalarmen door, oyer het onvergetelijke '«Antje» Kortom, over een brok HIDT-geschiedenis Ed gard Dé Clerck replikeert met een wiegeliedje uit die tijd. Dan volgt de aangekon digde verrassinghet slotta fereel van Oud-Heidelberg Geert De Clerck en Linda Van den broeck, pas ge huwd, staren naar de perso nages die zij - hoe lang is heet ook weer geleden?-, ten tonele voerden. En, zo als de anderen, luistern ze met gespanninge aandacht. De teksten werden immers in...het oorspronkelijk Duits gezegd! Kathie is Maaike Kiesbye omroepster bij de BRT-Duitstalige uitzendin gen. Toen hij Maaike de eer ste keer zag ging Mare De Bie niet verder meer op zoek naar een Duitse Karl-Hein- rich. Hij poetste zijn Duits op en van Jan Brandt kreeg hij een zwart pruikje; hij ziet er zelfs bijna jong genoeg uitomdeprinstezijn. Hubert Siben is kamerdie naar. Het is muisstil in de zaal. Maar als de spots ge doofd zijn herbegint de feestvreugde. Het klublied davert over de Hoogstraat. De jongeren beginnen aan hun liederenrepertoire. Paul Van Langenhove slaag er bijna in te dansen als en ware kozak. Ondertussen schenkt Paul Van Rossem eèn ruikertje bloemen aan de in de zaal aanwezige moeders; de mannen weten meteen dat moederkensdag dicht, zeer dicht bij is. Guy Arijs heeft zijn projektie- scherm opgesteld. We wor den nogmaal in de Heidel- bergherinneringen onderge dompeld. Het gepaste mo ment voor Wilfried Blinde man om de augustusreis voor te stellen. Dit jaar wordt het een driedaagse naar de Moezel met Bad- Bertrich als pleisterplaats. Aan de inschrijvingstafel wordt het dadelijk zeer druk. Zelfs Theo en Caroline be sluiten mee te gaan. (Wed den dat die ooit nog eens Antje zullen opvoeren ook?) De maatjes zijn al lang op als Hubert Siben achter de mikro komt. Hij vertelt over de inspanningen van het leeskomitee dat een goed Enkele belangrijke en minder be langrijke werken werden onlangs uitgevoerd of zullen eerlang uit gevoerd worden. Zo werd een tweetal weken geleden eindelijk de beruchte Spechtmeersstraat aangelegd. Reeds jaren terug had men het plan opgevat van deze steeds in slechte staat verkerende aardeweg een mooie betonnen weg te ma ken. De plannen werden opges teld, goedgekeurd en doorgezon den naar hogerhand. Doch in een rommelige burokratie die de Belgische staat toch is, kan het meestal wel een aardig poosje duren eer er iets konkreets uit de bus komt. Zo gebeurde ook met deze plannen. Onlangs kon dan toch met de werken gestart wor den. De tijd die men in Gent ver loren had, probeerde men waar schijnlijk bij de werken goed te maken. Op nog geen week was de zaak kant en klaar. Nu beschikt men eindelijk over een prachtige betonnen weg die uitstekend te gemoet komt aan een reële be- stuk voor de november hier- opvoeringen diende uit te kiezen. Ook deze keer wordt het iets humoristisch. Erik De Corte, opnieuw als regis seur gekontakteerd, zal mo gen kiezen tussen «Het lijk is zoek», een kluchtige tril ler, en «Stuur me geen bloe men» het komische drama van een ingebeelde zieke. Het wordt inmiddels later en later. Uit de jube-box rollen tango's Maaike Kiesbye glundert, ze vindt het alle maal zeer «gemütlich». De familie Brandt van haar kant hoefte, namelijk een verbin dingsweg tussen de Sint- Rochusstraat en Brempstraat, twee van de belangnjkste straten van onze gemeente. Misschien kan het gemeentebestuur nu ook nog een inspanning doen om een verlichting aan te brengen op deze uiterst donkere weg. Verder zal heel binnenkort in de Schoolstraat de verkeerssignalisa- tie aangebracht worden waardoor beurtelings parkeren zal verplicht worden. Hierdoor zal een uiter mate ergerlijke toestand die reeds al te lang bestond eindelijk een oplossing krijgen. Na de voetbal- Vindt dat ze zich nog nooit zo innig met Baardegem en HIDT verbonden voelde. Rond twee uur wordt het wel iets stiller. Freddy moet nog enkel voor een paar kro- gische opblijvers tappen. Maar dan breekt ook voor hen het uur van scheiden aan'. Een laatste zangston- de. «Vrienden, komt en reikt el kander nu de hand, opdat zich dra vernauwe, van onze vriendschap d'ou- de band, de band van de toneelgetrouwen». wedstrijden van Eendracht Nieu- werkerken wordt deze straat im mers telkens weer in een ware verkeerschaos herschapen. Het is een echt wonder dat er niet meer ongevallen te betreuren zijn. Dank zij dit beurtelings parkeren zal nu eindelijk eens orde op za ken gesteld worden. Tenslotte is er dan ook nog het stuk van de Nachtegaelstraat dat Schoolstraat en Verenigde Na- tiënstraat met elkaar moet verbin den. Hier bestaat eveneens goede hoop dat deze doorsteek binnenkort kan verwezenlijkt worden. Zoals je ziet, kan onze gemeente gerust de fusie tegemoet schrijden met een voortreffelijk wegpatri- monium. Dirk DE PAUW OVERBRUGGING VAN DENDER SPEKT AKULAIT In onze vorige editie kroop er wellicht een zetduivel, of werden we verkeerd ingelicht? De be tonnen en ijzeren gebinten waren geen 14 of 12 meter, maar 4b meter lang. Het gedeelte tussen Tragel en Dendermondsesteenweg werd aangelegd, 16 gebinten van 22 meter lang liggen reeds op hun plaats. Onze gemeente mag nu reeds een toonbeeld zijn voor de ons omrin gende gemeenten op gebied van straten en verlichting, toch doet men nu nog steeds nimmer aflatende inspanningen om nog enkele zaken op punt te zetten vóór de nakende fusie. kers hielden leven in de brou werij. VEEMARKT De veemarkt, begiftigd met in teressante prijzen had plaats in de Stevensveldstraat en kende veel belangstelling. Bij de reeks «paarden» kreeg Arne Verdoodt de eerste prij zen gevolgd door Jos Carié en Emiel Clauwaerts. Bij de «pony's» behaalde Van den Eede de eerste prijs ge volgd door Frans Pieters en Jozef Van Marcke. Honden waren er bij de vleet en daarom werden ze dan ook in twee onderafdelingen ge splitst. Bij de «grote honden» was het weer Arne Verdoodt die het pronkstuk bezat ge volgd door Edward Van Lan genhove en Frans Maesscha- Ick terwijl bij de «kleine Hon den» Lieven Roggeman en Du Bois ex-aequo eerste werden geklasseerd en Louis Matthijs derde. Bervoets spande de kroon bij de «geiten» en bij het «klein vee» behaalde Eddy Janssens de oppergaai gevolgd door L. Pieters en Jos Carlé. Bij de Veemarkt hoorde ook een tombola met volgende prij zen: 1. biggetje (nr. 510) res. 528 2. Lam (972) 3. pop (24) 4 Lampadaire (414) 5. haan (59) 6. eend (278) 7. duif (84) 8. wijn (55) 9. wijn (293) 10. cinzano (811) 11. krentenbrood (803) 13. vlaai (720) MUZIEKFESTIVAL Aansluitend bij de veemarkt greep 's anderendaags een muziekfestival plaats ingericht door de Meldertse Fanfare St.-Cecilia met medewerking van maatschappijen van Es- sene, Oudegem en Hekelgem. Om diverse redenen gingen in de optocht slechts twee maat schappijen en daarna volgden dan de concerten in de Zaal Constant Van den Broeck. «Pro Deo et Patria» van Es- sene kwam onder leiding van Jean De Boeck eerst en op meer dan voortreffelijke wijze aan de beurt met na een ope ningsmars een sax-solo «La rose du lac» gespeeld door een juffrouw. Een selektie uit Jesus Crist, superstar. Bingo en Eu ropaparade. De plaatselijke fanfare onder leiding van Frans Moortgat bracht de «Marche du Souven ir» en een sok) gespeeld door Jean Van den Cruyce «Beren- stap» Als derde maatschappij kwam Oudegem en de goed bezette zaal vergenoegde zich bij haar welgevuld en mooi program ma. Evenzeer viel het optreden van de jonge dynamische diri gent Chris Baeck in de smaak. Het werd een heel concert met o.a. De Kalief van Bagdad, Mixed-Pickles, T rafalgar, Hava Nagila, The Entertainer, In stant Concert en twee zware marsen «Karl Küpfer-mars» en «Mars der Medici» Oudegem behaalde een op merkelijk succes o.a. wegens het gevarieerd programma waarin het modern element een hoofdrol speelde. Als laatste kwam dan echter de Harmonie van Hkelgem, o.l. van Weemaels, aan de beurt en dit werd dan wel, op dit con cert alleszins, het neusje van de zalm. Hier kon men reeds spreken bij amateurs van een werkelijk professionele aanpak en liet de werking van de Hkel- gemse muziekschool, vooral dan bij de jongere instrumentis- ten, duidelijke sporen achter. Ze brachten eveneens een modern en zeer gewaardeerd programma met na de Ameri kaanse mars National Emblem Adalucia, Et Maintenant, solo voor trompet door Wolfgang Van Impe, Mancini Magie, Love Story en Bandalogy. Besloten werd met Hoot- enanny en wegens het over donderend succes werd, in een ware apotheose-stemming, verscheidene malen gebis seerd. L.H. plaats Vervolg van blz. 1 TWVrm /te rr zijn 't Een plezier is t ander waard» en t Hemdje is nader dan 't rokje» is blijkbaar het tema waarvan een welbekend «konsel- member» van onze parochie vertrekt om zijn welwillende hou ding tegenover een interne stille kavel-ruiling, met batig saldo, goed te praten. De vrijheid in het vaandel voeren is zeker een «heerlijke» zaak, maar of dit daarmee steeds ook een «eerlijke zaak kan blijven, stelt zich hier wel in vraag. Afijn, .wij zullen het maar blauw-blauw laten. Hetzelfde «konsel-member» stuurde ongevraagd bloempjes aan het adres van een alombekend streekblad. Tegenover een sekreet ministerhulpje met dezelfde kleurvoorkeur uitte hij zijn tevredenheid over het regelmatig voorkomen van zijn over igens niet boertige naam in geciteerd pseudo-parochieblad. Toegegeven, wij vinden ook dat, achteraf beschouwd, deze naam inderdaad te pas en te onpas op kwam duiken daar zullen «zij» bij hoogstdringendheid wat moeten aan doen. Maar als bedoeld «member van 't konsel» een «streakje» waagt op de «plesj» haalt hij zeker de voorpagina. Bij een plaatselijke blaasavond was voorde gelegenheid heel wat drukte opgezet. Dat de jongens van deze slag- en blaasver- eniging een hoop «asem» te over hebben zal nu wel iedereen weten. Of iedereen ook weet dat het grootste stuk van deze toegewijde notentoeters toevallig bij een en dezelfde «onderlin ge» in de kost zijn? Of wieas lucht men inademtwiens muziek men uitblaast. Sommige welbepaalde gasten van den «oojtkant» hebben zich sinds mensenheugnis geen parochianen willen weten daar waren zij én te goed én te slim voor. Des te verwonderlijker is het dat het precies diezelfde tegenwringers zijn die nu in naam van de ganse, destijds versmade, parochie een tweede plaats op een der fusielijsten opeisten en bekwamen. Sommige simpele logica is alleszins renderend en als je maag d'er soms niet tegen kan, een poedertje is zo gereed! De tweede Jaarmarkt te Meldert, ingericht door de Fanfare St.-Cecilia, de vrouwenbond S.-Cecilia, de KOM en de Wie lerclub «Het Gouden Wiel» ging door onder een azuurblauwe hemel in een loodzware, echt zuiderse temperatuur. Misschien was de weermaker met zijn tropische gaven zelfs iets té kwistig geweest want de belangstelling, naar marktkra mers ons verklaarden, scheen wat onder de hitte te lijden en de toeloop scheen wel minder dan verleden jaar. Het gemeentebestuur had nochtans gezorgs voor een flinke duit in de zak en de Dorp straat, voor de gelegenheid verkeersvrij gemaakt ver toonde het aspect van een ty pisch marktgedoe met krmen allerhande, afgezet aan de drie uiteinden door stellen glim mende wagens van plaatse lijke en regionale dealers. Wandelaars en kijkers, in zo merse vrijetijdskleding, fla neerden tussen de traditionele kramen en enkele standwer- Dc jaarmarkt te Meldert kon dank zij het prachtig weer op een zeer grote belangstelling rekenen, (jm) De Meldertse fanfare (jm) Er wordt nog zo weinig over gesproken, zelden nog iets over schreven en toch denkt een stedeling er wel meermaals aan. Het volstaat gekonfronteerd te worden met ongemakkelijke zit tingen in de stadsschouwburg of de dunne passage in de Molen straat te dwarsen in eindeloze file om de blikken in de hoogte te la ten dromen. Veel te hoog natuur lijk. Zo kreeg onze fotograaf het ook eens te pakken, vond zijn nieuwsgierige neus bijlange niet lang genoeg van op de begane grond en hing te zweven op 35 meter hoogte boven de grondves ten van het in aanbouw zijnde kui tuurpaleis. Van paleis was niet zoveel te bespeuren, rook en ver vuiling echter in overvloed. De shots die hij op de begane grond meebracht geven een zicht over de Dender en een indrukwekkende verzameling beton. Het krijgt nu stilaan min of meer grijpende kontoeren met de plus minus 700 kubieke meter ton en naar schatting 60 stalen gers plus bewapening. De werken die het publiek van: de straat op het ogenblik kunnt zien betreffen het podium, ong< veer tien en een halve meter bove de begane grond. Ook de biblit teek en jeugdbiblioteek zijn reec gre waar te nemen. De onderzijde va ver het auditorium en het auditoriur zelf zijn bijna af. Zo te zien schit ten de werkzaamheden lustig En de Aalstenaar maar hopen (RVdP-RYl

De Voorpost | 1976 | | pagina 8