4 .DE "PIL" VAN HET JAAR S.K. GREMBERGEN VOOR DE TWEEDE MAAL LAUREAAT OCARINA IS NU OOK KAMPIOEN ONEERLIJK BAS 0HA-K.A.V.D. 8-2 Juniorestoriiooi K.A. V.D. 4de Nationale Izegem-Jong Lede 1-0 LIEFHEBBERSVOETBAL GREMBERGEN ZETELDISCOUNT WICHELEN EN OUDEGEM INNAARS OP lEUGDTORNOOI AN SP. APPELS Eendracht St.-Gillis op stadhuis VERMOES VERLAAT LEDE Aktueel 17 DERDE NATIONALE Toen zaterdagavond de uitslag van de eerste testwedstrijd tussen K.A.V.D. en Bas Oha hekend geraakte, gingen heel wat K.A.V.D.-getrouwen er bij zitten en veronderstelden dat er wel iets ernstig moest gebeurd zijn. Dit bleek dan ach teraf juist te zijn, maar niet in die zin als verwacht. De Ros Beiaardzonen bleken niet wat men noemt „eervol" ge klopt. Het gebrek aan inzet werd door alle ooggetuigen als oorzaak van deze zware nederlaag geciteerd. Iedereen was het er over eens dat slechts Rudy Van Belle zich werkelijk had ingezet. Jeen wonder dat de thuis- ploeg een reuzeskore reali- zeerde. „Niet te geloven" as de kommentaar van Jooggetuigen. Meteen rijst de vraag ..Wat met de terug- W - wedstrijd van zondag in het 'V [Jrembergse stadion Brengt I K.A.V.D. opnieuw een der- jelijke prestatie, dan kan jaars-blauw „adieu" zeggen aan 3e Nationale. Bij eventuele winst zit er een derde wedstrijd op neu traal terrein in. Alle oogge tuigen waren het eens dat K.A.V.D. op Bas Oha zijn supporters niet alleen heeft ontgoocheld, doch zelfs be lachelijk heeft gemaakt. Zelfs het zegevierende Bas Oha vond de prestatie van zijn tegenstander „onver antwoord" tegenover klub- leiding en supporters. Men kan zich dan ook afvragen wie of wat het fanionteam van K.A.V.D. opnieuw plichtbewust kan maken. Het is een feit dat de ploeg reeds lang doodziek is. Wie voor zondag dan ook het recept vindt om K.A.V.D. te genezen zal een klein won der hebben verricht. We gaan niet in herhaling val len, maar het is een feit dat de goed betaalde spe lers reeds vaker hun onwil en gebrek aan verantwoor- delijheidszin hebben laten blijken. Dit moet onvermij delijk leiden naar de onder gang, en zelfs meer dan de degradatie naar Bevordering Het heeft evenwel weinig zin aan de klaagmuur te gaan staan wanneer geen drastische maatregelen wor den getroffen. Hel K.A.V.D.- bestuur staat op de voor avond van de laatste kans voor een moeilijke opgave, maar zal toch hardhandig moeten ingrijpen nu ander maal bewezen is dat met zachtheid niets te bereiken valt. We zijn het dan ook eens met de betalende toe schouwers en supporters die het houden bij een eervol sneuvelen met een team dat zich tenvolle geeft, dan met een ploeg bij wie het ge brek aan inzet wordt aan gewreven, en zodoende de klub zelf schade berokkent op alle fronten. V.C. SK Grembergen heeft voor de tweede" opeenvolgende maal het juniorestornooi van K.A.V. Dendermonde gewonnen. Het schakelde in de schiftingen AA Gent uit met 2-1, won met dezelfde cijfers tegen Eendracht Ze- Ie in de halve finale en klopte SK Aalst in de finale met 4-1. Hiermede bewees deze Der de Provincialer dat de jeugdwerking er goed en doeltreffend is. Verscheidene jeugdspelers zijn reeds op geklommen naar het fanion- elftal. Zij waren tijdens dit tornooi dan ook de rugge- graat van een homogeen elftal. Het KAVD-team verspeelde zijn finaleplaats tegen SK Aalst bij het nemen van de strafschoppen na een 0-0 *n de halve finales, maar werd toch derde door Eendracht Zele met 4-2 te verslaan. Zeggen we nog dat het jeugdkomitee van K.A.V.D. voor een flinke organisatie zorgde. UITSLAGEN van de laat ste dag Halve finales SK Grem bergen - Eendracht Zele 2-1 KAVD - SK Aalst 0-0 strafschoppen 2-4 Troosting K.A.V.D. - Een dracht Zele 4-2 Finale SK Grembergen SK Aalst 4-1 V.C. De wedstrijd Izegem - Jong Lede in de eindronde van de ferstgeklasseerden, was zeker niet rijk aan inhoud en verliep aan een eerder gezapig tempo. Het enige doelpunt dat deze partij opsmukte viel in de 76e minuut. Toen nam De Mey >en knappe kruispas van een toch nog bedrijvige Maekelberge met het hoofd over en de zege van de thuisploeg was meteen in kannen en kruiken. yoordien hadden de beide iloegen nog wel dichtbij een angiloelpunt gestaan doch de af- Nenerking bleek nu niet hun ;terkste zijde te zijn. De bei- iarigle ploegen hadden het op een koordje gegooid om in deze irtij meerdere spelers te Of deze vooral dan :ngs de zijde van Lede veel iositiefs heeft opgeleverd kan >en toch betwijfelen. Zo wer- >rde{len De Paepe, doelman van C. Lokeren, Lippens R.WD.M.l, Thijs (Duffel), loppens (C. Brugge) en de d^oegoslaaf Bajrami opgesteld. >»,Dit wil nu precies niet zeg- igen dat we al deze spelers raan overnemen" zegde men Jns te Lede. „Er zijn inder- lad hoge bedragen, om van duizelen, mee gemoeid. En let ligt niet in onze bedoe- ing de voor de transfers be- jchikbare fondsen zo maar aan een speler te spenderen. Daarbij kunnen we ons nu al vast nog niet uitspreken over de geteste spelers, al bracht Lippens de bevestiging van hetgeen we -eeds wisten. Hij is een technisch bedreven speler. Thijs was ons in de wedstrijd met Duffel bijzon der opgevallen, en dan in zonderheid om de 'manier waarop hij onze snelle Chris- tiaens het leven zuur maakte. Tienne Collijns was te Ize gem op het. technisch vlak ontegensprekelijk de knapste speler. Maar ook met hem is het nog niet rond bij Lede. Kortom er was te Lede nog niet zo heel veel nieuws onder de zon. Feit is dat men inzake overgangen van spe lers zeker niet onbesuisd zal tewerkgaan. Er is trouwens nog met geen enkele geteste speler al een definitieve over eenkomst gesloten. J.V.H. Te Grembergen voetbalden de Rebels tegen Hamme St.-Anna.. Setokvoetbalverbond Aalst In de tweede klasse heeft de kompetitie op de laatste speel dag de ontknoping gekregen die men ook logisch mocht verwachten. Door de overwinning op PZN Aalst is Ocarina nu ook kampioen van de tweede klasse geworden, terwijl F.C. Jaca insgelijks naar de hoogste afdeling promoveert. KUNSTWERKSTEDE EEGEflE rta Appels organizeerde een jeugdtornooi rechtstaand de scholieren van Oudegem, zittend hun leeftijdsgenoten uit Appels (V) tornooi georganiseerd Sparta Appels op zater- zondag kende een •annend verloop. Sparta dat r wel op gerekend had min- jens een finaleplaats te be- lachtigen werd er door buur Tudegem uitgespeeld. Naast 3 kampioenenploeg uit Oude- fem werd er ook aan deel- pnomen door SK Berlare en Wichelen. [f'ichelen bewees er over een scholierenteam te be- ihikken die op een verdien- e wijze do finale won tegen jidcgem. In deze rangen lo ten een paar jongeren die fel te de kijker liepen. Jle knanen van Oudegem UITSLAGEN Knapen SK Berlare - SK Wichelen 4-0 SK Oudegem - Sp. Appels 3-0 TROOSTING SK Wichelen Sp. Appels 7-1 SK Berlare 3-1 FINALE SK Oudegem Scholieren SK Wichelen - SK Berlare 3-1 SK Oudegem - Sp. Appels 1-0 TROOSTING SK Berlare knapen Jjonnen op hun beurt FINALE SK Wichelen de Sp. Appels 4-0 SK Oudegem 2-0 „i fiale togen Berlare. Voor Eendracht St.-Gillis heeft het voetbalseizoen 1975-76 misschien niet datgene gebracht wat voorzit ter Leonard Baetens en zijn medewerkers er hadden van verwacht. Eendracht was immers in de vorige kompetitie een der dominerende ploegen geweest, zo dat kon worden verwacht dat de Eendracht de moei lijkste klant zou worden van de Oudegemnaars. Niet tegenstaande Eendracht op de vierde plaats eindigde in 4e G werd het een niet zo ophefmakende verrich ting dan vorig seizoen. Gelukkig wist de jeugd zich flink te onderscheiden en rijfden de invallers een titel binnen. Ook hier werd Eendracht gekonfronteerd met Oudegem in zoverre zelfs dat de laatste wedstrijd tussen deze twee burenploegen de beslissing moest brengen. Om deze flinke prestatie werden de Een- drachtinvallers op het stadhuis ontvangen. Na het ge bruikelijk welkom door burgemeester Cool bracht schepen voor sport Luc Wiemeersch hulde aan de moed en volharding van de spelers, die meestal naar een tweede rang^rol worden verwezen en desondanks steeds moeten klaar staan om in te springen. Sport raadvoorzitter Constant Vermeulen loofde de klub haar goede jeugdpolitiek en beklemtoonde dat vete ranen als Roger Van der Straeten, 35 jaar voetballer en gewaardeerd kaatser, de ruggegraat vormen van een klub als Eendracht, en door hun voorbeeld de jeugd stimuleren. Vanwege het stadsbestuur mochten de kampioenen een aandenken in ontvangst nemen. Voorzitter Leonard Baetens dankte namens de klub. V.C. F.C. Jaca heeft de verdien sten dat het tot op de val reep de spanning in de kom petitie heeft gehouden. Men mag anderdeels betogen -dat Ocarina de titel heeft ver diend. Ocarina was het meest komplete en evenwichtige elftaL dat daarbij de goede resultaten met de regelmaat van een klok aaneenrijgde. In het slotnummer werd de zege van de leider nooit be dreigd. Ocarina, in alle lij nen sterker, eiste van meet af aan het middenveld open PZN Aalst, moest meer aan verdedigen dan aan aanval len denken. De veldmeerder- heid werd in de le speel- helft reeds met 2 doelpunten van Cooreman gekruid. Ook in de 2e periode legde Oca rina insgelijks een rustig meesterschap aan de dag en haar verdediging werd nooit voor onoplosbare pro blemen gesteld. Van Damme legde de eind cijfers vast. In de hoogste afdeling was de nederlaag van Snas op eigen veld :n de wedstrijd met Drievelden in het oog springend. Snas stond echter van meet af aan numeriek in de minder heid vermits niet minder dan drie titularissen hun kat stuurden. S.K. Drievelden moest dan ook niet eens tot op de bodem gaan om ruim ie winnen. Bosmans en Bom- beek oriënteerden .de wed strijd. Vonck, Erauw en Lee mans waren de beste spelers bij de winnaars. Het was vooral dank zij De Coninck cn Dc Jonghc dat de ver liescijfers niet hoger oplie pen. Tenslotte dient nog gewezen op de ruime zege die Stabyl bij F.C. Parking verwierf en hierin had Lie- vens een brede voet. Hij scoorde liefst viermaal. Bij F.C. Parking liep van Goe- them in de kijker. DE UITSLAGEN LIGAKLASSE O.C. Aalst - J. Welle 0-2 Snas - SK Drievelden 0-3 Mijlbeek - Honda 0-2 Blauw wit a - C. Hofst. 2-0 Stylor - E. Welle 0-2 TWEEDE KLASSE F.C. Sport - Groen Wit 4-0 St. Meldert - R.B. Zotteg. 8-3 F.C. Jaca - Heizijde 4-0 Blauw Wit (b) - Beveg. 2-0 Ocarina - PZN Aalst 3-0 SK De Leeuwkens - DN Haaltert 2-1 F.C. Parking Stabyl 1-4 J.V.H. Het ziet er naar uit dat doelman Fernand Vernioes, die uiteraard zijn aandeel had in het verwerven van de kampioenstitel van Jong Lede, deze laatste klub meer dan waarschijnlijk zal verlaten. De achtendertigjarige doelman zou nog wel een seizoen bij Lede kunnen blij ven, doch de promovering heeft de kaarten te Lede voor hem toch wel enigszins verlegd. Vermoes die voor Berchem, Jette en E. Aalst speelde denkt aan een funktie van trainer speler. Hij heeft reeds een paar aanbiedingen op zak. J.V.H. Het sportwereldje staat weer eens op stelten de korruptiezaak La Louvière-Jurion. De dopingsaffaires Haritz en Eric Jacques in de Spaanse Vuelta. en dichter bij ons de schorsing van een junior-wielrenner. Ook al wegens het slikken van verboden pepmiddeltjes. La Louvière en „mister Europe" Jurion bazuinen hun onschuld uit. Eric Jacques wist niet dat hij een produkt gebruikte dat „taboe" is. Wereldschokkend is het allemaal niet. Doch al deze voor de kompetitiesport negatieve feiten, werpen een schril licht op wat achter de koelissen gebeurt. Nie mand is zo naief te geloven dat er geen vuiltje aan de lucht is. De bevoegde komitees of kommissies van de voetbalbond hebben allesbehalve recht gesproken op grond van vage vermoedens of lichtvaardige beschul digingen. Die stelling bewijzen lijkt ons niet zo moeilijk de affaire Mechelen - Charleroi en de fameuze (valse) Orlansbrief zijn opgedoekt, omdat duidelijk zou geble ken zijn dat er geen schuldigen kunnen genoemd wor den. De Beverenaar Jaak Roelandt, „veroordeeld" na de korruptiezaak La Louvière, gaat niet eens tegen het door de bond uitgesproken vonnis in beroep. De kon- kluzie ligt dus voor de hand. De dopingzondaars moeten geen steen en been klagen, of beweren dat ze het slachtoffer zijn van een heksen jacht. De urineanalyses gebeuren ernstig. De „betrapte" heeft trouwens recht op een tegenexpertise. Af en toe lekt een schandaal of schandaaltje uit. De naar sensatie hunkerende massa hapt gretig in de kommentaar" die er door de informatiemedia wordt omheen geweven. Doch erover praten of schrijven, lost het probleem van de oneerlijkheid in de sport niet op. Korruptie ontdekken en bestraffen lijkt ons gemakkelijker dan de doping uitroeien, omdat doping een risiko is dat een individu neemt. Bij korruptie zijn steeds meerdere partijen be trokken en er zal in de meeste gevallen wel iemand zijn om alles aan het klokzeel te hangen. Een atleet die zich oppept, loopt minder gevaar betrapt te worden hoe dikwijls komt het tot een onderzoek-? En als dat dan toch plaats heeft, wordt slechts een te verwaarlozen percentage bij de dokter met dienst ontboden. Beweerd wordt dat centen en technische mogelijkheden ontbreken om de antidopingaktie te verscherpen. We geloven het graag. Doch er moet wat kunnen aan gedaan worden. Al is het praktisch uitgesloten op ALLE koerskes, atletiek-, voetbal-, basket- zwem- of bokswedstrijden van de eerste tot de laatste deelnemer of deelneemster te laten plassen, toch dient ingegrepen. Waarom geen reglement (of wet) goedkeuren die, bij eventuele be trapping, zo hoge boetes en schorsingen oplegt dat de schuldigen de voor onschuldigen gemaakte kosten mee betalen. We zijn benieuwd wat uit een „razzia" zou resulteren. Insiders (en daarmee bedoelen we sport beoefenaars zelf) bekennen deemoedig dat door velen lichtvaardig naar pil en spuitje wordt gegrepen. Om het bij de renners te houden (let wel, die hebben allesbe halve het monopolie men moet maar eens naar de tot wangedrochten opgehlasfen gewichtheffers en discus werpers of kogelstoters kijken) wordt gezegd dat de kwaal reeds de nieuwelingen en junioren aantast. Kin deren nog, die naar de volwassenheid groeien, doen aan roofbouw op hun eigen gestel. Naief soms en misschien te goeder trouw. Het is gewoon onverantwoord. Men kan zich afvragen wie die knapen dat goedje in de handen stopt. De drang naar topprestaties duwt alle zin voor redelijk heid opzij. Men mag en moet ambitieus zijn in het leven, of men geraakt nergens. Doch zichzelf, op lange termijn weliswaar, knakken, voor wat geld en een beetje vluchtige roem, mag gew oon niet. Er zijn andere waarden in dit leven. Als bepaalde sportlieoefenaars dat niet begrijpen, moet iemand anders ze tegen zichzelf besehermen. Zelfs met keiharde middelen als het niet anders kan. Mare Marcel

De Voorpost | 1976 | | pagina 17