Avanti niet in finale Op tweede plaats Avanti Femina in finale Belgische beker MOTORCROSS TE LEDE Sportveertiendaagse te Dendermonde SPORT/ Geslaagd tornooi van Rosis Aalst GESLAAGD SELEKTIETORNOOI TE AALST J.-P. MARTENS VERLAAT OPWIJK Dameshanldbal Petanque Tennis- finale Beker Aalst rite Avanti - Uilenspiegel in... Herstal Eddy D'Herde Rudy iGoössens 18 AVANTI SERAING 21-23 Avanti is er dus niet in geslaagd om zich te plaatsen voor de finale van de Belgische beker. Er zijn zaterdagavond op het terrein en op de bank fouten gebeurd, akkoord, maar volgens ons ligt de grote oorzaak van de nederlaag gewoon bij het feit dat Seraing gedurende 60 minuten vocht voor elke bal alsof er het leven van de spelers van afhing. Over- gemotiveerd eigenlijk, want ook elke beslissing van de scheidsrechters werd in blok door de Séresïens aangevochten en dat vonden we toch eigenaardig. Seraing speelde in ieder geval een uitstekende wedstrijd, maar toch kon Avanti deze nederlaag vermeden hebben. doelman Mertens in het slotkwartier. Toen Avanti op 50 seconden van het einde tot 21-22 was terug gekomen beval trainer Kep- pens een pressing en een lichte aarzeling van een verdienstelijke Eddy De Vlieger gaf Orano de kans om alle twijfel weg te ne men. Avanti was dus duide lijk baas in het eerste kwar tier. De 3-3 verdediging van Seraing bood vooral voor de vanop de hoek ak- terende Dirk Verhofstadt weinig moeilijkheden en via 5 doelpunten van Dirk, 1 van Koen en 1 van Eddy De Smedt kwam Avanti na 13 minuten 7-3 voor en leek het dus naar een gemakke lijke zege te stevenen. Kwam dan de hoger be sproken ploegwijziging en de vlotheid verdween uit het spel van de thuisploeg. Na 16 minuten was Seraing tot 7-5 genaderd, doch Koen We denken hier aan de ploegwijziging die werd doorgevoerd in de beginfase op een ogenblik dat alles toch wel vlot verliep bij Avanti. De Feniksploeg was immers weer met Dirk Ver hofstadt op de linkerhoek begonnen en dat bleek voor al tegen de 3-3 defensie van Seraing een goede tactiek. Na 13 minuten was het im mers 7-3 en op dat ogenblik schakelde Avanti over naar de aanvalsopstelling die in de kompetitie toch niet zo veel sukses kende. Met Dirk Verhofstadt op linker back en zijn broer Koen op rechts. Aanvankelijk kon Avanti de kloof behouden maar moest op het einde van de le helft toch toe zien hoe Seraing geleidelijk terugkwam. Er was ook het zwak verdedigen, voor al in de 2e helft, van de linkerflank en het niet zo overtuigend optreden van Verhofstadt. goede eerste helft, bracht Avanti na 21' op 8-5. Avanti kon dan geen gebruik maken van een uit sluiting van Staes. Het wa ren zelfs de- Walen die in die periode konden scoren (8-6). Nog een keer geraak te Avanti via De Smedt 3 doelpunten voor, 7' voor rust. Het met een ongelooflijke inzet strijdend Seraing kwam echter in een minimum van tijd weer op gelijke hoogte (9-9). De Vlieger wierp Avanti weer aan de leiding, maar toch werd er gerust met 10-10 cijfers. Seraing liep onmiddellijk na de rust tot 10-12 uit maar daarna kregen we toch weer een goed Avantikwartiertje. De Lebbekenaars speelden nu met twee cirkelspelers en dit gaf meer vrijheid aan de gebroeders Verhofstadt, die na 44 minuten voor een 16-13 stand hadden gezorgd. Mario Mertens had onder tussen al een penalty ge stopt, maar was daarna toch niet meer op zijn best. Aan de overzijde zou Vo- lo aan het kwartier ook een penalty van Dirk Ver hofstadt stoppen, en dit bij een 17-14 stand. Dan hadden we jammer ge noeg het beste gezien van de Feniksjongens, die lijd zaam moesten toezien hoe Seraing van 17-14 naar 17-20 ging 4 minuten voor tijd. Een sensationele om mekeer dus, grotendeels te wijten aan het verdedigend falen van de linkerzijde in de Avantiverdediging. Maar er kwam nog meer sensatie, want toen iedereen dacht dat de match was gespeeld zette Avanti nog eens alles op alles en via Dirk Ver hofstadt, Moonen en De Smedt was het na 58 mi nuten 20-21 geworden en kreeg Avanti terug uitzicht op tenminste verlengingen. Maar de koncentratie in verdediging kwam maar niet terug en Roosens kreeg een 22e doelpunt op een presen teerblaadje aangeboden. Ed dy de Vlieger deed de Avan- tihoop nog even oplaaien op amper 54 seconden van het einde. Waarna Johan Kep- pens de pressing beval, die aan Orano toeliet alleen voor Mertens op te duiken en de 21-23 eindcijfers vast te leggen. Voor Avanti was de bekerdroom en... de Eu ropese droom meteen ver zwonden. DOELPUNTEN VOOR AVANTI Dirk Verhofstadt (5+6), Koen Verhofstadt (2+2), Eddy de Smedt (2+1), Eddy de Vlieger (1+1), Evarist Moonen (0+1). R.M. GSK ANDERLECHT 25-19 Grembergse Sportkring heeft zaterdagavond het toch niet helemaal gelukt seizoen zegevierend afgesloten met een overwinning tegen Anderlecht. Door de zege werd de twee de plaats veilig gesteld maar iedereen weet dat Sportkring hoger mikte. In een periode van drie weken tijd werd er echter verloren tegen Elsene, konkurrent Atlanta Woluwe en Schaarbeek en de titel werd onbereikbaar. Te Grembergen treurt men echter niet meer. Men denkt nu al aan volgend seizoen, want dan moet het gebeu ren. Met Werner De Mol, die als trainer aanblijft en met een vernieuwde inzet. Tegen Anderlecht hebben de Grembergenaars helemaal niet tot het uiterste moeten gaan. Anderlecht, dat ook nog de 2e plaats in zijn bereik zag, kon slecnts ge durende het eerste kwartier wedijveren met de thuis ploeg. Grembergse had daarna weinig moeite om '.-en kloof te slaan en kon die al even gemakkelijk behouden. Wat toch wel bewijst dat, indien die inzinking tijdens het seizoen er niet was ge weest, Grembergs-; naar derde kon doorstolen. Anderlecht hield dus stand tijdens het eerste kwartier, dat werd afgesloten met 6-6 cijfers. Toen vond Sport kring het welletjes en langs een uitstekende Frangois Segers liep Sportkring uit tot 10-7. Even nog zouden de Brusselaars hun neus aan het venster steken (11-9), doch tijdens de kampwisseling wezen de bordjes al 13-9. In de 2e periode drukte GSK onmiddellijk door en na 34 minuten was het al 16-10. Grembergen bleef duidelijk de betere ploeg en bereikte 10' van het ein de een maximumvoorsprong van 24-16. In de slotminuten verdween de koncentratie uit de rangen van de vice- kampioenen en ook al door een paar licht toegekende strafworpen kon Anderlecht de schade nog enigszins be perken. De Grembergse doelpunten werden gescoord door Fran gois Segers (10), Antony Dauwe (4), Jean Caudron (5), Hans Van Heutte (2), Hubert Trienpont (2), en Karei Vinck (2) Gedurende twee dagen was er in het voorbije week end weer. handbal in tor- nooivorm te zien in het Aalsterse. Nu was het de beurt aan Rosi3, dat in het Vrij Technisch Instituut een geslaagd tornooi organiseer de. De weermaker was Ro sis gunstig gezind, maar ook op sportief vlak werd het een meevaller. Zaterdag werden de inval lers van Eendracht Vrij winnaar. Verrassend ge makkelijk zelfs maar zowel Don Bosco Zwijnaarde als Jochewoa waren verre van volledig. Zondag kwamen dan de eerste ploegen van Rosis, Eendracht Vrij en Sparta optreden samen met het Brusselse Kraainem. De enige vreem deling In het gezelschap ging ook met de oppergaai lopen. Eendracht Vrij werd 2e, Sparta 3e en Rosis 4e. Bij de dames won Aalst Sportief maar had toch heel wat last om EV er onder te houden. Bij afwezigheid van Crossing Schaarbeek speelden de veteranen van EV en Sparta dan maar 2 keer tegen elkaar en beide ontmoetingen werden even overtuigend door EV gewon nen. UITSLAGEN Zaterdag Jochewoa - Rosis II 7-10 Don Bosco - EV II 6-10 Jochewoa - EV II 7-13 Don Bosco - Rosis II 12-10 Jochewoa - Bon Bosco 8-12 EV II - Rosis II 17-7 Eindstand 1. EV Aalst II 6 p.; 2. Don Bosco 4 p.; 3. Rosis II 2 p.; 4. Jochewoa 0 p. Zondag Rosis - Sparta 10-11 EV - Kraainem 8-11 EV - Sparta 14-10 Rosis - Kraainem 11-16 Rosis - EV Aalst 9-20 Sparta - Kraainem 11-18 Eindstand 1. Kraainem 6 p.; 2. Ev Aalst 4 p.; 3. Sparat 2 p.; 4. Rosis 0 p. DAMES EV Aalst - Aalst Sp. 3-4 Ros Beiaard - Sparta 25-0 EV - Ros Beiaard 7-6 Aalst Sp. - Sparta 18-0 EV - Sparta 16-4 Aalst Sp. - Ros Beiaard 7-2 Eindstand 1. Aalst Sportief 6 p.; 2. EV Aalst 4 p.; 3. Ros Bei aard 2 p.; 4. Sparta 0 p. VETERANEN EV Aalst - Sparta 16-5 EV Aalst - Sparta 8-2 AVANTI FEMINA TONGEREN 12- Door ook voor eigen publiek van Tongeren te winnen heeft Avanti Femina zich geplaatst voor de finale van de Beker van België. In die finale dan wordt. Rapid Uilenspiegel bekampt en dat wordt dan voor de vijfde maal dit seizoen r de twee gewone kompetitiewed strijden, de te herspelen wedstrijd in Borgerhout, de testmatch voor de titel en nu de finale. Als die elkaar nog niet kennen. Tussen haakjes gezegd, de test match ging niet door vorige week vrijdag maar wel deze week donderdag. Op het ogenblik van het verschij nen van deze regels is de wedstrijd dus reeds gespeeld maar uiteraard kunnen we U hierover nog niet inlich ten. Avanti Femina, nu ook zon der „militair" Sonja Van den Broeck en Greta Lis- sens, speelde gans de wed strijd met de 'piepjonge Hil- de Bleyaert. Na 18' was Avanti zeer moeizaam tot 5-1 uitgelopen maar het verwonderde ons geenszins dat het jeugdige Tongeren terugsloeg. De Lebbeekse meisjes speelden eerder loom en aan de rust waren de Limburgers tot 5-4 teruggekomen. Na de pauze werd Avanti dan zich zelf en via Moonen, Van de Borre en Muylaert was het in amper 9' 9-5 geworden. Het beste was er toen weer af en in de grootste onver schilligheid won Avanti Fe mina met 12-6, wat de to taalstand op 25-14 brengt. AVANTI FEMINA Muy laert 6, Moonen 2, Van San 1, Van den Borre 2, Cools 1. RENAAT MOEYERSOON Dit jaar is er opnieuw motorcross te Lede. Men zal zich herinneren dat deze .manifestatie die jaarlijks meerdere duizenden sportliefhebbers in beweging bracht, vorig jaar door de diensten van milieuhinder werd ver- boelen. Ook nu waren er heel wat perikelen doch in extremis heeft de niet afgevende sekretaris Etienne Temmerman het dan toch voor mekaar gebokst. Het bestuur van de MC Lede dat al aan zijn zesentwintigste uitgave toe is en nu ook voor een puike bezetting en een dito organizatie borg staat, zal dan ook nog wel een felle inspanning moeten leveren om tijdig klaar te komen. Dit gebeuren heeft immers plaats op Sink sendag. Laat ons echter stellen dat dit voor de motor crossliefhebbers toch wel een heuglijke tijding is. Deze organizatie gaat onder het motto „Herinneringsprijs Burgemeester H. Raes". De cross zal dit jaar ook aan interesse winnen door het feit dat ook bepaalde piloten aangesloten bij de B.M.B. mogen deelnemen, dit gelet op de overeenkomst die door laatstgenoemde bond en door de B.L.B. werd afgesloten. J.V.H. Door de Aalsterse Petanque- club Apollo werd, met sukses trouwens, een selektietornooi zone Vlaanderen/Zone Bra bant-Limburg, georganlzeerd. Het werd een zeer sportieve kamp waaruit men kan aflei den dat deze sport nog steeds in opmars is. Daarbij stond dit tornooi vooral in het te ken van de vriendschap die er heerst tussen de beide zo nes. Aan dit tornooi waren meerdere trofeeën verbonden ze werden gewonnen door respektievelijk La Besace - trofee der Stad Aalst: L'Elite - trofee Apollo en trofee Bloso - Coninxdonck. De uitslagen 1. La Cambre 3 ov. 35 2. L'Elite 3 ov. 32 3. PEM 3 ov. 19 4. Helicoptere 3 ov. 16 5. La Besace 2ov. 17 6. Conincxdonck 2 ov. 11 7. SAP '66 2 ov. 9 8. Schorpioen 2 ov. 2 9. Zelzate 2 ov. 2 10. Patijntje 2 ov. 2 11. Mistral 1 ov. 1 12. Drogenbos 1 ov. 3 (ov. overwinning) J.V.H. Vorige zondag hadden op de terreinen van het Beuken hof, in aanwezigheid van Burgemeester De Bisschop, een afgevaardigde van het Stedelijk Sportkomitee en de voorzitters van de deelnemende klubs de beslissende wedstrijden plaats dubbelspel heren en dames, van het Kampioenschap der Stad Aalst. In het dubbel heren versloeg T.C. Kangoroes met het duo Etienne Van Nieuwenborg - Jozef Van Gucht de ploeg van de Kon. Aalsterse tennisklub Erwin Eemans - Stefaan Meert. De setstanden waren 6-4, 6-4, 3-6, 6-3. In het dubbel spel dames was de finale een aangelegenheid van T.K. Beukenhof met Marcella Ringoir en Lieve Van der Kelen enerzijds en Sabine Adriaenssens - Sonja De Decker anderzijds. De laatstgenoemde wonnen met 6-4 en 6-2. J.V.H. De finalisten van het tennistornooi Beukenhof Aalst. (JM) De dames die te Aalst de finale van het Beukenhofkampioenschap speelden. Van 11 juni tot 4 juli wordt te Dendermonde (St.-Gillis) een sportveertiendaagse georganizeerd. Vrijdag 11 juni te 17.45 uur wordt gestart met een schieting, terrein Van Langen- hovestraat. Zaterdag 12 juni te 14.30 uur eveneens schieting op het terrein Van Langenhovestraat. Te 15 uur kaatsen in de Watertorenstraat met „Blijf Jong". Te 17.30 uur vin- kenzetting aan „Bij Chris", Torrestraat. Zondag 13 juni te 9 uur rally van Lutterzele voor wielertoeristen. Te 9.30 u. vinkenzetting aan het Gil denhuis Otterstraat en te 15 uur op het terrein Van Langenhovestraat rugby. Woensdag 16 juni te 18.30 u. Boonwijk atletiekde- monstratie door AC Dender- land. Vrijdag 18 juni te 17.45 u. boogschieten op het terrein Van Langenhovestraat. Te 18.30 u. in de Tuinwijk at letiek door AC Denderland. Te 20 uur schaken in het lokaal Herleving. Zaterdag 19 juni te 14 uur wielertoerisme de drie uren van de Haagstraatvlinders. Te 14 uur Judo jeugdtor nooi in de oefenzaa! Bree- straat door Sumo Kwai. Te 15 uur kaatsen in de Wa tertorenstraat door Blijf Jong. Te 15 uur op terrein Lutterzele voetbalwedstrijd. Zondag 20 juni duivenvlucht uit Quievrain door de Jon ge Liefhebbers. Te 9.30 u. vinkenzetting bij Mertens, Korte Dijkstraat. Te 15 uur terrein Lutterzele propa- gandawedstrijd. Maandag 22 juni vlucht uit Aalst door de jonge liefheb bers. Woensdag 23 juni te 18.30 u. demonstraties en testen door AC Denderland. Donderdag 24 juni duiven vlucht uit Quievrain door de Jonge Liefhebbers. Vrijdag 25 juni te 17.45 u. schieting op staande wip op terrein Van Langenhove straat door Willem Teil. Te 18.30 u. demonstraties atle tiek en orientatietesten door AC Denderland op Lutter zele. Te 20 uur in het lo kaal Herleving open snel- schaakkampioenschap inge richt door 't Ros. Zaterdag 26 juni te 14 uur open tafeltenniskampioen schap van St.-Gillis inge richt door TTC Herleving op de Potiaulaan. Te 15 u. terrein Lutterzele propa- gandawedstrijd. Te 17.30 u. vinkenzetting aan het Gil denhuis door de Dendervink. Te 20 uur in lokaal Wind sor biljartontmoeting BK Windsor - BK Vilvoorde. Te 15 uur omnisport op terrein FC Moerstraat. Zondag 27 juni gezinszoek- rally door Dendermonde in gericht door de Morgen stond. Te 9 u. vinkenzetting aan het Gildenhuis. Te 14 u. volleybalwedstrijd op het Marchantplein door Gilvoc en Wichelen. Te 14.30 uur schieting op staande wip terrein van Langenhove straat. Te 15 uur voetbal wedstrijd op terrein Lutter zele. Te 15 uur kaatsen met Blijf Jong in de Watertoren straat. Te 17 uur jaarlijkse turnshow van Werken baart kracht op de Potiaulaan. bij de twee wordt Herstal De bekerfinale dames tussen Vlaamse klubs zondagavond in gespeeld. We vragen ons af wie daar nu baat bij heeft. Verbazen doet het ons echter niet. In de BHB mag men zich im mers aan alles verwach ten. (R.M.) Eddy D'Herde, de twee voudige Belgische piste kampioen, won in het sportpaleis te Gent een afvalrit en samen met Jan Baeyens een 500 me ter met aanloop, (mm) Rudy Goossens deed het op de Gentse piste niet slecht in het snelheids nummer was hij tweede, evenals in de afvallings- koers. (mm) J. P. Martens heeft te Opwijk ontslag genomen als speler trainer. Men zal zich herinneren dat hij voor een paar jaar door deze klub van Eendracht Aalst werd overgenomen. In I het eerste seizoen kon hij de dreigende degradatie ontlopen i en daarna was hij met Opwijk in het titeldebat gemengd. Opwijk scoorde in het afgelopen seizoen liefst vijfenzeventig j doelpunten. Een dergelijke produktiviteit is niet veel klubs j gegeven. Speelde Martens meestal in de funktie van opruimer 1 dan was hij ook nog goed voor een half dozijn rozen. Men 1 mag dus stellen dat het debuut van de nu zevenentwintig- jarige Martens als speler trainer zeker geslaagd was. 1-Iij - zoekt nu uiteraard naar een andere werkkring en liefst in J het Aalsterse. Hij is trouwens ook als speler nog een zeer 1 bruikbaar element. Met zijn mogelijkheden zal het hem zeker aan aanbiedingen niet ontbreken. J.V.H.

De Voorpost | 1976 | | pagina 18