Aalsterse Flitsen irrwy— 1RAND TEISTERT KOOLSTRAAT NATIONALE AFFICHE WEDSTRIJD 29ste JAARBEURS AALST ELFMOORDPOGING VERIJDELD MUUR STOORT NATUUR De Voorpost - 21-5-76 - 5 brand verwoestte alles, toch tracht men zoveel mogelijk te rekupereren (rv) irige week donderdagavond rond 23.30 trachtte een 26-jarige iuw uit Kerksken nabij het sas te Aalst zelfmoord te plegen. Door koelbloedige ingrijpen van Alfons Van Rentergem, Carlos etinck en Jan Parijs kon deze poging echter verijdeld worden. inderdagavond rond lluur ontvangen te hebben zette ze ipte een jonge vrouw het kafee <e Scheepvaart', gelegen aan 5eDF. De Wolfkaai 1, binnen. Ze Stelde zich een pintje en vroeg aai|n de uitbaatster een blad r ®lefpapier. Na het gevraagde t< zich bij het venster aan een tafeltje en begon te schrijven. Niemand schonk verder aan dacht aan het gedrag van deze vrouw. Wanneer ze klaar was met haar brief stopte ze deze in haar handtas en verliet het kafee. De handtas liet ze achter op een tafeltje. De waardin die deze vrouw maar voor de eerste maal gezien had in haar kafee opende in het bijzijn van haar klanten de handtas en vond er naast vier briefjes van honderd en een briefje van twintig een afscheidsbrief gericht aan haar ouders en haar twee kinderen. n'harles Arijsen Alfons Van Renterghem (links), staan er nu wel lachend bij, maar die avond zullen zij wel ooit vergeten (el) •hJ Onmiddellijk drong het tot de aanwezigen door dat er hier iets niet pluis was en men ging tot aktie over. Charles Arys sprong in zijn wagen en werd gevolgd door enkele klanten. In de koplampen zagen zij de vrouw die stond te wachten voor een aankomende wagen, over de straat holde, en ter hoogte van de eerste boom op de F.De Wolfkaai in het water sprong. Alfons Van Rentergem. een uitstekend zwemmer en duiker, aarzelde niet en sprong, gekleed in zijn beste pak. eveneens in de Dender. De stroming in de buurt van het sas was zo sterk dat een geoefend zwemmer als Alfons van Rentergem het moeilijk kreeg. Volgens de ooggetuigen duurde het een paar minuten alvorens men de situatie meester werd. Of men nu met sekonden of minuten rekende, feit is dat de zelfmoordkandidate tot twee maal toe kopje onder ging alvorens Alfons Van Rentergem haar kon grijpen. Alleen kon hij de situatie moeilijk meester zodat hij zijn makkers langs de kant ter hulp riep. Dit waren Carlos Soetinck en Jos Mertens. Beiden niet zwemmers. De lichtste persoon. Carlos, nam het initiatief en sprong eveneens tot aan zijn midden in het water. Met hun tweeën. Alfons en Carlos, wisten zij de drenkelinge aan de kant te slepen. Ondertussen had de kafee- uitbater Charles Arijs de 900- dienst reeds verwittigd. Deze was zeer vlug ter plaatse en bracht de bewusteloze vrouw en Vervolg van blz. 1 Daar de verstikkende rook de brandweer verplichtte de voorruit in te gooien werden de vlammen aangezogen door dit enorme luchtgat. De winkelruimte waar toch niets meer te redden viel vormde een ware vuurzee en wederom een moeilijk te nemen obstakel voor de brandweer. Alle inspanningen ten spijt ging de volledige benedenverdieping in de vlammen op, de boven verdieping leed onder de ver schrikkelijke hitte, bijna alles werd er verpulverd. De drie aanpalende huizen aan de linkerkant waren benadeeld door de wind en verloren al hun stallingen. De eigenaar schat de schade op ettelijke miljoenen. Twee autentieke kasten uit de periode Lodewijk XV, een schilderij van de school van Rubens van niet te bepalen waarde, een verkochte salon van hondervijftigduizend frank en een staande klok uit de 16de eeuw vormden reeds een fortuin die door brand- en waterschade werden vernietigd. Om drie üur was de brand grotendeels onder kontrole. Enkele brandweer mannen bleven ter plaatse om na te blussen en heropflakkering te voorkomen. Gelukkig eiste deze ramp geen slachtoffers. Enkel de uitbater en twee brandweerlieden Van de Velde en Kosten, moesten geneeskundige zorgen ontvan gen. Wat we zeker moeten vermelden en toelichten is het initiatief van de dekenij Koolstraat. De eigenaars, de heer en mevrouw Polliet Sedijn die hun uitstal raam gebruikten voor de handel van hun zoon, vieren volgende maand hun vijftigste huwelijks verjaardag. Door deze ramp bezitten ze in het geheel niets meer. dus hield de dekenij zaterdagnamiddag een inzame ling in de Koolstraat en aanpa lende straten. Daardoor toon den zij ook aan, als we mensen willen helpen dat we niet ver moeten zoeken om de hand toe testeken! IJK. Achteraan schoot van het huls niet veel meer over. (rv) haar twee kletsnatte redders naar het hospitaal. Daar werden zij drooggewreven en kregen ze elk een alkoolbad. Dit laatste om besmettingen afkomstig van het vuile Denderwater te voor komen. Eveneens werd aan de twee redders de raad gegeven om bij eventuele tekens van besmetting onmiddellijk terug kontakt op te nemen met het hospitaal. Reeds meerdere malen hebben Alfons Van Rentergem en Carlos Soetinck hun wedervaren moeten vertellen. In het kafee 'De Scheepvaart' is het nog een dagelijks gespreksonderwerp. Een dramatisch avontuur is goed afgelopen. Wat de jonge vrouw uit Kerksken ertoe aan gezet heeft zelfmoord te plegen blijft nog een raadsel. De redders weten heel weinig af van de identiteit van de vrouw en de redenen van haar zelfmoord poging. Geruchten doen de ronde alszou ze haar man betrapt hebben buitenechtelijke betrekkingen te hebben. Of er in deze geruchten nu een grond van waarheid steekt of dat deze geruchten afkomstig zijn uit het feit dat ze in haar brief slechts afscheid nam van haar ouders en twee kinderen willen we in het midden laten. Alfons Van Rentergem en Carlos Soetinck hebben niet geaarzeld hun eigen leven in de weegschaal te werpen om dat van een 26-jarige vrouw te redden. Dit in een tijd waarin, volgens sommigen, de mens lievendheid verdwenen is. SJ. op te rollen (dus plat laten), uiterlijk 16 juni 1976 te 17 uur. op het sekretariaat. bureau 1, stadhuis of op de receptie (inkom stadhuis), ingediend zijn en vtfél als volgt: 1. Een gesloten omslag, bevat tende het ontwerp (ontwerp dient op de achterkant het gekozen motto te vermelden) en vermeldende het door de ont werper gekozen «motto», (dus geen naam of adres van de ontwerper). 2. Een gesloten omslag, bevat tende een blad papier, vermel dende het «motto» waaronder het ontwerp werd ingediend alsmede de naam en het adres van de ontwerper (op keerzijde van de omslag, alléén het «motto vermelden). 3. Voornoemde twee omslagen dienen gestoken in éénzelfde omslag (niet rollen) die dient gesloten en waarop alléén mag worden vermeld, aan het feest- komitee der stad Aalst, bureau 1. stadhuis Aalst. ONTWERP AFFICHE JAARBEURS 1976. (dus weer geen naam of andres van de ontwerper). De ontwerpen die niet ingediend worden in de voorgeschreven vormen, worden onherroepelijk geweerd. Iedere deelnemer mag. op straf van uitsluiting, slechts één ontwerp indienen. De jury. samengesteld uit erkende gra fiekers op nationaal vlak. zal aan de hand van de ontwerpen, belissen of er prijzen worden toegekend of niet en gebeurlijk, hoeveel, het totaal bedrag be loop vijftienduizend frank. De ontwerper draag de volledige verantwoordelijkheid voor de originaliteit van zijn ingediend ontwerp. Door zijn deelname bewijst de ontwerper, kennis te hebben van huidig reglement en er zich volledig naar te shikken. De wedstrijd wordt nationaal uitgeschreven. De wedstrijd heeft tot doel, het opmaken van het geschikste «motief», dienstig voor een kunstvolle affiche van de jaarbeurs 1976. Het be kroonde werk, of gebeurlijk, de bekroonde werken, blijft (blij ven) eigendom van het inrich tend komitee dat er vrij mag over beschikken. De niet bekroonde werken kunnen, op verzoek van de ontwerpers terugbekomen worden op het sekretariaat, uiterlijk tot einde 1976. Het ontwerp dient opgemaakt op tekenpapier, formaat 0,60m x 0.40m en in de voorziene kleuren (max. vijf). Geen goud of zilver gebruiken. Noodzakelijke tekst: 29ste JAARBEURS - AALST 21/8 TOT 30/8 1976 Kcizershallcn De ontwerpen moeten, zonder arlos soetinck geraakte zelf in moeiiykheden toen h(j een vrouw uit Dender wou redden (el) In de Keizershallen komen eind juni alle telgen van de familie De Schapper bij elkaar. Eerder al en wel te Moerbek in 1975 had een familiebijeenkomst plaats. Er waren toen bijna negenhonderd aanwezigen. Nu reeds wordt door de familieraad druk georganiseerd om de bijeenkomst in onze stad de nodige luister te geven. Alle nazaten van Joannes De Schepper en Jucoca De Vlieghere, Jacobus De Schepper en Josefïna Van Damme en hun broers en zusters kunnen inschrijven bij Peter De Schepper, V laan derenstraat II te Gent. Het personeel van het slachthuis hield zijn hart vast toen een stier uit de gebouwen ontsnapte. De achtervolging werd ingezet, gelukkig nam het dier nu niet de richting van de fabrieken Bosteels, maar begaf zich naar de beek waar het kon afgemaakt worden. Het personeel van de nabijgelegen fabriek had al voorzorgen genomen om het dier de toegang tot de fabriek te ontzeggen. Frans De Neve, erevoorzitter van de syndikale kamer van Meester Behangers Garnierders, werd tijdens een plechtig heid gehuldigd. Voorzitter Gijssens overhandigde hem de officiële oorkonde van het Groot Juweel van de Kamer. Guido Kliek maakt zijn debuut in de film. In de verfilming van Ward Ruyslinckx boek «Wierook en Tranen» dat in de meidagen van volgend jaar op de televisie wordt uigezonden is hij soldaat. Met de zomer en het werme weer komen ook de braderijen weer onze straten kleuren. De dekenij Moorselbaan geeft de start op 12,13 en 14juni. Na een bezoek aan Oost Duitsland plant burgemeester De Bisschop nu ook een bezoek aan de Franse stad Hachèvres nabij Parijs. Daar zouden hij en zijn konfraters een bezoek brengen aan het waterzuiveringstation die deze stad bezit. Traditiegetrouw gaat de week van de Vrijetijdsbesteding dit jaar weer door. Onder het tema «Humor» zullen de diverse hobbyklubs tijdens de derde week van september hun beste beende kunnen voorzetten. Tijdens de viering van het honderdjarig bestaan van de brandweer volgende maand wordt de verbroedering met de brandweer van Pontoise andermaal herdacht. Kommandant Willems van dit Franse korps zal benoemd worden tot erekommandant van de Aalsterse brandweer. In verband met het rooien van bomen aan de O.L. Vrouwkliniek vernamen we dat proces verbaal werd opgemaakt door de politie. Dolle dinsdag van BRT 2 gaat volgende dinsdag 25 maart over onze eigen stad. Dit muzikaal ontspanningsprogramma, met een lokale editie van splinternieuws zal pogen een beeld te brengen van het dagelijks leven in de stad. Op 25 mei luistert iedere Aalstenaar mee, van twaalf tot twee. rvdp Vanaf de Markt weg, ter hoogte van de Posthoomstraat, heeft men een prachtig uitzicht op het kasteel Schotte te Nieuwerker- ken. Met de bouw van een administratief centrum ten behoeve van een bankmaatschappij was het nodig, om via het ouderlingenges ticht, een buizenlijn aan te leggen voor de stoomverwarming naar het nieuwe gebouwencomplex. Men oordeelde dat dit bui zenstelsel best kon beschermd worden via een betonnen muur. Het uitzicht is op het ogenblik alles behalve. Reeds eerder hadden een aantal buurtbewoners bezwaren bij het optrekken van deze betonnen muur en diende men bezwaren in. fis ZCKtg (ue£« i»er«/)i- Op tv.

De Voorpost | 1976 | | pagina 5