■HV JONG, GESCHOOLD TALENT RAADSVERGADERING SAKRAMENTSPROCESSIE BRAND TE LEDE DERTIG MAAL PINKSTERREIS De Voorpost - 21-5-76 - 7 Vorige gemeenteraad vroeg volksvertegenwoordiger Ghis Willems om faciliteiten voor een zwaar gehandikapte In de De Visscherestraat 17. Nu reeds werden gele strepen geverd op de boordsteen, en de nodige signalisatie aangebracht. Opgelet, 7 meter moet men vrij laten voor deze mindervaliden. (el) Een welgevulde agenda, 16 punten waaronder de eerste zeven gevraagd door de oppositie. Over de aansluiting b(j de Anti-A 11-front en de verbeteringswerken aan wegen leest U elders in dit blad. KABELTELEVISIE Raadslid Monsieur interpelleert over de slechte kwaliteit van de kabeltelevisie. Burgemeester De pauw, die er terloops op wijst dat Baardegem een der eersten was om aan de bevolking de kabel teevee te bezorgen, verklaart hierbij dat reeds meermalen bij de Interkomunale terzake werd aangedrongen op nazicht en direkte informtie in geval van storingen. ONDERZOEK FEESTZALEN De Aalsterse Brandweer zal een onderzoek naar de toestand van de Baardegemse zalen instellen en er verslag bij de burgemeester over uitbrengen. Als hoofd van de politie zal de burgemeester er dan de zich opdringende be sluiten uittrekken. MONUMENTENJAAR Raadslid Monsieur vraagt waarom terzake de beloofde kommissie nog niet werd opge richt. Schepen August De Boeck geefte een overzicht van de toestand met de geklasseerde kerk waarvoor nog grotere sommen worden betaald, de boerderij die opgekuist werd en zegt verder dat mensen die aangezocht werden om even tueel in dergelijke kommissie te zetelen er eerder argwanend tegenover staan uit voorzichtig heid want klasseringen kunnen vaak onaangename gevolgen hebben voor de betrokken personenen. PROVINCIAAL MUZIEKTORNOOI Wat betreft het toekennen van toelagen bij de inrichting van een zitting van het provinciaal Muziektornooi te Baardegem blijven beide partijen op hun standpunt. Raadslid Monsieur vraagt toelagen en de meerder heid verklaart die enkel te kunnen toekennen als er van de betreffende groep een gemanda teerde gesprekspartner is en als het, hoofdzakelijk dan toch, gaat om inwoners van de gemeente zelf. GEDENKSTEEN JANFRANSVONCK Aan de bestaande gedenkplaat achteraan de kerk mag door het gemeentebestuur van Baarde gem niet geraakt worden want het is geklasseerd. Baardegem wil wel een nieuwe gedenkplaat laten ontwerpen en ze op een passende plaats ophangen. ALLERLEI Meerderheid tegen minderheid wordt de procedure tot het onteigenen van een pcrcccl land voor de verbreding van de toegangsweg tot het kerkhof en het aanleggen van een parkeer plaats goedgekeurd. De rekening van de K.O.O. dienstjaar 1975 die sluit met een batig saldo van 31.428F wordt goedgekeurd. Raadslid Monsieur stemde echter tegen en raadslid Van den Bossche onthield zich omdat de gemeen te altijd moest bijpassen daar waar er andere mogelijkheden waren en beschikbare aktiva niet worden aangewend. De Raad zal een protest sturen naar het Departement van Volksgezondheid wat betreft de te storten aandelen in de K.O.O.-Ziekenhuizen waaraan Baardegem verklaart niet te kunnen meedoen. L.H. Zoals trouwens elk jaar is er een openbare plechtigheid en een hulde aan het H. Sakrament voorzien op de zondag na Sakramentsdag. dit jaar dus op 20 juni te 10 uur. Dit jaar zou de hulde met eucharistieviering plaatshebben aan de kapel van de Blokveldstraat om daarn# in processie naar de kerk te komen. E.H. Pastoor De Rouck verzoekt dan ook het gemeentebestuur om omlegging van de weg. om het verdeer af te leiden van het Dorp van 10.30 uur tot 11.15 uur. Voorde Mis op 14 augustus die zou gehouden worden aan de kapel achter de Statiebaan vraagt de pastoor eveneens de medewerking van het gemeen tebestuur om die toegankelijk te maken en tegen die datum op te knappen. L.H. Op maandag 17 mei brak brand uit in beenhouwerij Brondeel in de Blikstraat te Lede. Het vrijwillige brandweerkorps on der leiding van kommandant burgemeester J. Gravez was snel ter plaatse en kon de brand op korte tijd bedwingen. De ver moedelijke oorzaak was kort sluiting in de badkamer waar door het vuur vat kreeg op het dak. Het appartement annex werd erg beschadigd door de rook. De schade aan de been houwerij zelf bleef beperkt tot waterschade. RS 's Zondagsvoormiddag is er uiteraard misgelegenheid en kunnen de passagiers kiezen wat hun het best past. Ofwel luieren op een terrasje of zonnen langs de Lahn of de Rhein, ofwel een voetwandeling naar Oberlahn- stein. of een tocht met een boot over de Rijn met beklimming van Burcht Stolzenfels ofel met de bus naar een der oudste vestingen langs de Rijn. de Marksburg te Braubach. Na het middagmaal in Hotel Becker gaat de tocht langs de Lahn. In Bad Ems. Kuurstad van wereldormaat, bezoeken we de stad en maken een rondrit langsheen o.a. de Russische orthodokse kerk en de vele kuurinstallaties. Een oud tand- radspoor brengt ons boven op de Malberg waar zich een Wild park bevindt, een bezoek over waard. De bus rijdt verder langsheen de Lahn en komt o.a., langs Nassau (het huis van Oranje-Nassau) en na Weinahr verlaten we het dal van de Lahn en komen in het schilderachtige Taunusgebirge. Langs Nastatten, Dachsen- hausen en Braubach komen we terug naar ons hotel voor avondmaal en gezellige avond. 'S MAANDAGS Voor de eerste maal vertrekken we 's maandagsmorgens niet van onze vaste verblijfplaats maar blijven tot na het middagmaal wat wel meer relaxerend zal zijn. In de voormiddag bezoeken we de wereldberoemde mozaiëk- kerk van Arenberg en na het middagmaal verlaten we de streek van de Lahn, met weemoes in het hart, en keren via de grootstad Koblenz, Eus- kirchen en Düren langs de Aubobahn huiswaarts. Gaat U volgend jaar mee? Schrijf dan vooral zéér tijdig in wil U niet ontgoocheld worden. TIPS VOOR TOERISTEN Er zijn soms dames die «reizen» verwarren met «verhuizen». Vakantie is de korte periode tussen plannen en herinnerin gen- Reizen heeft niets te maken met de kortste afstand tuSsen twee punten. Wij reizen o.a. om te vergeten en om te vertefen. Hoe belachelijker je er als toerist uitziet, hoe minder je zal opvallen. L.H. reeds de dertigste maal trekt men er te Meldert met Pinksteren op Niet alleen te Meldert doch In de hele omgeving heeft deze iek geworden Plnksterreis bekendheid verworven, niet alleen ns haar gavarieerdheid, haar degelijke voorbereiding en isatie doch ook wegens de zeer voordelige voorwaarden daar financieel aspekt, in tegenstelling met kommerciële onderne- overvloedig zodat een of ander passagier werd geveld doch na een nacht in de armen van Morpheus heerste de volgende dag weer de beste stemming en leken onze mensen fantastisch te rekupereren en weer paraat te Via Dasburg komen we in de Bundesrepubliek en doorkrui sen de Eifelstreek met opont houd te Prüm. Via de bekende rotsen van Gerolstein en Kei- berg komen we in Mayen met de bekende «scheve toren» en de Geert Beek (piano, sax en klarinet) en Lieve Beek (pia no en klarinet) brachten een mooie vertolking van de sen timentele melodie «De laat ste roos» en van een zowel kwa muzikaliteit als kwa technische begaafdheid veeleisende Wals en Hon gaarse Dans van Brahms en dit met brio, zonder enige hiaat. Raf Van Brempt, evenmin aan zijn proefstuk, trad op met een moeilijke studie van Duhem en met een paar zeer bekende melodieën als het Vredeslied en dan als klap op de vuurpijl II Silencio. Ter afwisseling vergastte Els Doorns, goed artikule- rend en op vrij losse wijze, voordrachtstukjes als «Bloedworstj en Kaas» en «Strafregels». Begin, intermezzi en slot bestonden uit mooi, klin kend samenspel als een mars van Spohr, een aan doenlijke Traümerei van Svhumann met Geert Beek als solist, De Jager uit Kurp- falz en het fel in de smaak vallende Blowin' in the wind met zang door Ivo Dujardin, een stem als een helle klok, en Goede Avond van Brahms dat gebisseerd werd. Al met al een mooie presta tie van een aantal jeugdigen geleid door Paul Beck, die bewijzen dat een kombinatie van talent en scholing inder daad nog steeds lonend is en dat dan kan gemusiceerd worden «op niveau». Een slechte dienst die men deze jongelui zou kunnen bewij zen - er zijn elders reeds tal van voorbeelden van-, zou erin bestaan ze uijermate te overschatten zodat ze zou den kunnen denken dat het «gebeurd» is en niet meer voor verbetering vatbaar. Zo is reeds menig lofwaardig initiatief doodgebloed. L.H. Barok «Rathaus» te Mayen (jm) zijn voorde komende dag. NAAR DE LAHN Dit jaar gaat de tocht, met een reeds geruime tijd volledig bezette autobus, naar de Vallei van de romantische Lahn. Via Namur langs de autostrade tot Courrière gaat de tocht naar de eerste pleisterplaats Bastogne waar koffie wordt gedronken en de stad bekeken. Langs de fameuse Mardasson (Ameri kaans gedenkteken) komen we in een van de vele toeristische pareltjes van Clervaux met o.a. zijn mooi gelegen Benediktij- nerabdij. machtige Goloburcht. Na nog een paar tiental kilometer berei ken we de bijna totaal herbouw de stad aan de Rhein, Koblenze, waar de Moesel zich in de Rijn stort. Over de Rijn, via de vestiging Ehrenbreitstein, ko men we in onze pleisterplaats Niederlahnstein. aan de mon ding van de Lahn in de Rhein met de oude burcht Lahnstein. 's Avonds trekken we naar het internationaal gekende «Wein- dorf» in Koblenz waar de typische Rijnstemming hoogtij viert. 's ZONDAGS is men beseft hoe vele jongeren, en ook tal van ouderen, in in plaatselijke fanfare of harmonie belanden, en velen keten dat bij eigen ervaring - kan het U niet verwonderen dat yri#n latere prestaties eerder langs de lage kant liggen. >ckj te dikwijls komen faktoren als een minimum aan aanleg, gLiuzikaliteit, toewijding, liefde voor de muziek als dusdanig ■Vaweinig aan bod maar worden vervangen door ersatz-fakto- llli^n als partijpolitieke motieven of andere beweegredenen met de muziek weinig te maken hebben it ze meestal, enkele uit- nderingen niet te na ge- iroken, wel gemeen heb- is het gemis aan ook lar de eenvoudigste teore- iche voorbereiding en on- rcirlegdheid en de kwasi to- le nagatie van de meest mentaire begrippen van -,aljotenleer». it kan U dan ook niet ver- nderen dat jeugdigen ge- ilekteerd wegens aanwe- heid van minstens enige aafdheid en talent, vol wijding, zonder nevenbe- 'elingen en degelijk ge- :hoold, iets naar voor we- te brengen dat, alles in jrhouding genomen, inder- id mag gehoord worden. ïdJie verleden zaterdag in het Idertse Parochiecentrum Sin(>trad was, uiteraard niet in talent gespeend en had grondige basis gekre gen (of was er alleszins aan begonnen) aan de muzieka- kademie August De Boeck (afdeling Hekelgem) of in de Aalsterse instelling. Zo brachten Hilde Mattens en Ann Rabaut, met nog maar enkele maanden mu- ziekonderricht achter de rug, op voortreffelijke wijze gitaarstudies voor een aan dachtig luisterend publiek waaronder E.H.Onder pastoor Hebbelinck een der initiatiefnemers van de vor ming van deze groep. Met anderhalf jaar muziekonder- richt als basis kon Wim Pee- ters op het klavier reeds aar dige sonatines van Clementi en Mozart vertolken. Reeds met een grondiger basison derwijs in de edele, muziek kunst brachten de gebroe ders Callebaut, Joost op gi taar en Bart op klok- en Deze jonge muzikantjes in aktie dwarsfluit, mooie soli en duo's o.a. van Sagreras en Gariboldi. SFEER Wel typerend voor de Meldertse pinksterreizen is dat onder de passagiers waarvan - de kern dezelfde bleef er om allerlei redenen uiteraard mensen weg vallen terwijl steeds andere en vaak jongere mensen de rangen komen vervoegen. Steeds heer ste de beste geest in het gezelschap, alhoewel vaak he terogeen, en echte moeilijkhe den werden nooit ondervonden, 's Avonds werd al eens duchtig van de Rhein-, de Mosel- of de Ahrwein gesnoept of vloeiden de Pernod, de Picon of het eerder demokratische bier al eens Bvck met Jong Talent (jm) jka jk It Lahn te Bad Ems (jm) p|N EEN NAAR DRIE jgonnen met ééndagsreizen ,ru)nkenberge. Dinant. Spa, de 'c\k{ een paar maal, in '52 ajlkenburg, in '53 het Groot mdjrtogdom en in '54 Parijs otelueerde deze reis in overeen- i vfnming met de betere tijds- méstandigheden en het versnel- anid levensritme naar een twee- ekfigse zoals in '55 Aken en '56 nsflerland. Vanaf '57 werd het li. liter een ononderbroken reeks P.H driedaagse tochten naar al t binnen een tijdskader van jc dagen in de hele omgeving reikbaar en bezienswaardig

De Voorpost | 1976 | | pagina 7