K.O.O. ten dienste van de Aalsterse bevolking GESLAAGD S.V.V.- MOEDERFEEST IJVERIGE ELEKTRICITEITSMAATSCHAPPIJ WEINIG HUMOR IN LEDE PROVINCIALE PRE-SELEKTIE HUMORFESTIVAL HEIST GEEN «VOORBEELD» VOOR UW WOONINRICHTING STAP ER EENS UIT 8 - 21-5-76 - De Voorpost Zoals we moeten ondervinden is de werking van de Kommissie van Openbare Onderstand, de K.O.O, wiens naam en struktuur dra gaan veranderen, niet altijd door iedereen gekend en dus evenmin gewaardeerd. Dat deze kommissie een: aktiviteit spreidt over een hele waaier mogelijkheden is lang niet door jan met de pet geweten en vermits onbekend onbemindfmaakt... Wc willen hierbij dus nu epn greep maken en enkele facetten van de polyforme aktiviteit {an de K.O.O. even belichten. Misschien helpt U er een of ander medemens mede. STEUNVERLENING Deze dienst geeft; steun in geld en natura, bezorgt voorschotten, tegemoetkomingen en komt tus sen in onderhoudsgelden. a. Steun in geld en in natura Principieel woedt deze steun enkel verleend aan behoeftigen ingeschreven in de bevolkings registers van de stad. Om de graad van behoeftigheid vast te stellen steunt de Koipmissie zich op vooraf vastgestelde normen. Afwijking hiervan kan enkel gebeuren na een sociaal onder zoek door een maatschappelijke assistente. Wie plotseling met een belang rijke uitgave wprdjt gekonfron- teerd kan voor eejn éénmalige tegemoetkoming in aanmerking komen, bvb voor hpt kopen van een uitzet voor een te plaatsen kind. (in *75' waren er 21 dergelijke gevallen). Maandelijkse steunverlening wordt verleend aan personen met een inkomen lager dan het door de KOO j vastgestelde barema. bvb! ópleg op rustpen sioen ('75: 75 gevallen). Bijkomende tegemoetkomingen worden gegeven a?n sommige steuntrekkenden. byb. kolenbe- deling. nieuwjaarstoelage ('75: 150 gevallen) b. Voorschotten Voorschotten worden verleen^ aan personen die tijdelijk werk loos zijn en daardoor behoeftig, uiteraard zijn deze {oorschotten terug te betalen: ('75: 25 gevallen). Voorschotten >op sociale uitke ringen en aan henidie sociale uitkeringen rfioetef ontberen, bvb pensioen, ziektevergoeding gezinsvergoeding, ('f5: 72 geval len). C. Tegemoetkomingen: Bvb. in medisc^i-farmaceutische produkten mót eeij maximum van 900F. per maand ('75: 11 gevallen)en in bijdragen voor de sociale zekerheid ('75: 92 geval len). d. Tussenkomst in de onder- houdsprijs van geplaatste kin deren en andere personen. De Koo beschikte in 1975 over 4 tehuizen met samen 32 kinderen en verleende in '75 borgstelling aan 2 bejaarden in een rustoord geplaatst. GEZINS- EN BEJAARDEN HULP Gezins- en Bejaardenhulp wordt verleend volgens de- door he^t Departement van Volksge zondheid en van {iet Gezin gestelde normen, (iti '75: 195 gevallen). Gezinshulp Deze kan wordlen verstrekt in geval van ziekte, bevalling, overlijden van moeder of van een alleenstaande vader met kinde ren ten laste of voor een moeder met een gehandikapt kind of minstens drie kinderen jonger dan 14 jaar ten laste die met werk overladen is. b. Bejaardenhulp Bejaardenhulp wordt verstrekt in geval van ziekte van één van beide echtgenoten of van een alleenstaande bejaarde. Ook aan wie wegens de aanwezigheid van een zieke bejaarde met werk is overladen kan bejaardenhulp genieten. BEDELING VAN MAALTIJDEN Sinds 1971 bezorgt de KOO warme maaltijden naargelang het inkomen. Er bestaat voor hen ook - mogelijkheid in de personeelsrefter v.d. Kommis sie een warme maaltijd te bekomen. Sedert 1974 worden door de KOO ook diepvries maaltijden bedeeld tijdens weekends en op feestdagen. Aantal in 1975: refter 16; ten huize 158, diepvries 32. Kostprijs: 197162F eveneens in '72. 1973; 69F. 1974 90F. 1975 96.92F. ONBETAALDE REKENINGEN Deze dienst geldt louter voor het ziekenhuis. Rekeningen van het hospitaal die niet vereffend werden door de patiënt of een familielid worden doorgestuurd naar de sociale dienst voor onderzoek. Ofwel rechtstreeks ofwel met afkortingen wordt de persoon lijke bijdrage betaald, (in 1975 67 gevallen) of bij kwijtschelding ervan komen de kosten ten laste van KOO (in 1975 7 gevallen). 4 personen werden gedagv aard tot het betalen van een persoonlijk aandeel. In 13 gevallen kwamen de kosten ten laste van de mutuali teit na het in regel stellen met het ziekenfonds. In 7 gevallen werd de volledige som rechtstreeks of door afkortingen door de be trokkene zelf betaald. In 7 gevallen was er kwijtschelding van de volledige som en kwamen de kosten ten laste van de Kommissie en in tien gevallen was er een dagvaardiging of verzoening bij de Vrederechter. MOORSEL Bromfietser Kamiel Cardon kwam bij het ontwijken van een hindernis in de Kerk straat zwaar ten val. Hij liep hierbij verwondingen op. Bij een botsing tussen de wagen bestuurd door Her wig Roelandt uit Erembode- gem en deze van Jurgen Eeckhout Hof Ter Lokeren- straat Erembodegem werd laatstgenoemde zwaar ge wond. In de bovenkamers van het Het S.V.V. richtte vorige zaterdag traditiegetrouw haar jaarlijks moederfeest in. Dat het sukses steeds in stijgende lijn gaat, konden we vorige zaterdag nog maar eens meema ken. De talrijke opgekomen da mes hebben er een heerlijke namiddag meegemaakt. Dat het een heerlijke namiddag zou worden stond in feite reeds op voorhand vast. Het gevarieerde programma bood immers voor elk wat wils. Uiteraard ontbraken de tra ditionele toespraken ook weer niet. Nadat de voorzit ster de welkomstrede uitge sproken had, kregen we een uiteenzetting van Magdavan den Broeck over de thuis verpleging. De spreekster, in haar funktie als verpleeg ster van de Bond Moyson, belichtte alle aspekten van deze dienstverlening. Dat deze duidelijke uiteenzet ting fel gesmaakt werd, was af te leiden uit de aandach tige gezichten van de toe- hoordsters. Toen was het de beurt aan burgemeester Hooghuys die eveneens een opgemerkte toespraak hield. Benevens de oproep om nu reeds propaganda te maken voor de plaatselijke kandidaten die op de fusie- lijst zullen voorkomen, had hij het ook over de negatieve gevolgen die de fusie voor de bevolking zal meebren gen. Tot slot gaf de burge meester ook nog een over zicht van de openbare wer ken die op de gemeente nog In onze editie van 23 april namen we de elektriciteitsmaat schappij Denderlec eens deftig op de korrel, iets wat blijkbaar toch resultaat opgeleverd heeft. Om hen die het eerste artikel over deze zaak gemist heb ben, toe te laten dit stukje desondanks toch te volgen, zullen we eventjes rekapitu- leren. Het is een publiek geheim dat er in de St.-Ro- chusstraat wat scheelt met de elektriciteitsvoorziening. Reeds geruime tijd onder vinden de bewoners van de ze buurt elke avond een ern stige spanningsverminde ring van het net. Dit heeft natuurlijk een nadelige in vloed op de lichtsterkte en soms ook wel op de televi sietoestellen. Het gevolg hiervan is dat meermaals klachten geuit worden over deze elektriciteitsvoorzie ning. In onze editie van 23 april klaagden we in een ar tikel deze toestand aan, denkend dat de maatschap pij toch potdoof zóu blijven voor al dat gezeur. Daar sloegen we echter de bal mis, want nog geen week later werden er, als reaktie op ons artikel, bij sommige inwoners reeds meettoe stellen geplaatst. Jammer genoeg was het moment echter heel slecht gekozen. We hadden immers af te rekenen met een hittegolf, zodat er slechts een heel geringe stroomafname was. Toch toonden de meettoe stellen aan dat er inderdaad een spanningsvermindering te noteren viel. Hoopvol wachten de bewo ners nu af wat de maat schappij er nu zal aan doen om deze vervelende toe stand te normaliseren. De eerste stap naar een oplos sing werd ondertussen toch reeds gezet De Pauw Dirk De publieke belangstelling voor dit gebeuren was eerder klein. AI kon niemand vooraf weten dat het eigenlijk niet veel beter verdiende. De plaatselijk organizatie, welke in handen was van Jeugdhuis Leeuwerik, kon bevredigend genoemd worden maar van de publisiteit welke de organizatoren uit Heist gingen verzorgen was eer der weinig te merken. Vlot opeenvolgend, waardoor het hele gebeuren ten einde liep rond 10.30 uur verschenen zeven kandidaten op het podium in de hoop na Heist de gelederen van Willem Vermandere. Urbanus Van Anus. en anderen te kunnen vervoegen. Als eerste kregen we de groep rond Alfons Van Overstraeten, met een genre als dat van Ivan Heylen. Deze bleek later een van de weerhouden kandidaten van Heist te zijn. samen met Kris Baert wiens melancholisch lied over de stem van Irene Houben als grootste kansmaker werd beschouwd. Koenraad Venken uit St.-Niklaas bracht in het kabaretgenre een parodie op de marktkramers, wat hij zo goed deed dat hij er wel geschikt voor zou kunnen zijn. Eenvoudig maargoed was Willy Pieters met knappe ideeën en grappige teksten. jean-Paul De Meersman uit Opwijk, ex- laureaat te Heist vorig jaar, kon met een pseudo-hippie stijl het publiek wel boeien, maar bleek nu toch minder geschikt te zijn voor een humorfestival. Dat laatste kan zeker niet geschre ven worden over de groep «Lapscheurebutterkoekwork- sjop» rond Chris Cordemans. overigens uit Lede ZELF? WELDE EEN SEX— PARODIE BRACHT IN ZUI VERE KOLDERSTIJL. Een stijl die wellicht minder naam had voor de jury. Kris Bzert en de groep Fons Van Overstraeten zullen het in Heis moeten opnemen tegen de Oostcndse kabaretgroep «De Bende». Joe Prik uit Mechelen. Erik Smets uit Herentals. het ensemble Arabella» uit Rijmenam en tegen de Nederlander Piet Bogaerts. RONNYSCHEPENS BEDRAGEN AAN BEHOEFTIGEN Enkele bedragen in 1975 uitge geven ten gunste van behoef tigen: in geld: 2.652.611 F, eetwaren: 2.727.330F, verwar ming: 194.908F, bestaansmini mum: 811.926F, aansluiting RVZI: 145.468F. Opname van bejaarden: 66.840F. Hospitali- satie van wezen: 2.920.624F. Hospitalisatie gekwetsten: 223.202F. Behoeftigen in zie kenhuis: 120.132F. ZIEKENHUIS ST-ELISABETH Hier zijn 385 bedden beschik baar en 15 voor prematuren. Er is verplegend en verzorgend personeel in totaal 241 waaron der 12 vroedvrouwen, 12 hoofd verpleegsters. 95 verplegers of verpleegsters. 49 verpleegassi- stenten. 12 kinderverzorgsters en 7 laboranten. Raaplegingen van dokters waaronder neurologie, pediatrie radiologie, nukleaire genees kunde. RUSTOORDEN Sint-Job: Marktweg. 168 bed den met in '75 60.705 verblijf- dagen. De onderhoudsprijs klom op van 65 (150F) tot in '75 (295F). Sint-Lieven: Dr. De Moorstraat: Opname van chronische zieken en minder-valide bejaarden. 98 bedden met in '75: 31.390 verblijfdagen. L.H. Hoe men goedkoop een kleerkast vervangt in een kinderslaapkamer (el) Vervolg van blz. 1 Vanuit deze politieke fut» tie konden zij tot deze behej raad behoren terwijl de toetl® ding voor andere vrouwen za moeilijk is. Mevrouw De Backtt stelde wel vast, op de openitF dat in deze toestand verbeteriL blijkt te komen. Het was in h vooruitzicht van de uitbreidif van deze sociale woonwijk het impuls door de twee hogi!' genoemde dames werd gegever om op deze manier de K/f vrouwen welke deze woni|" kunnnen bezoeken ideeën I geven voor de inrichting en p aankleding van hun woning. TER VERKLARING Het huis werd ingericht voor ej fiktief gezin met twee kindere van 8 en 10 jaar. waarvan i moeder drie dagen per wef werkt in een grootwarenhuis P de vader bediend is terwijl hijp' ook nog een bijverdienste op f' houdt door verzekeringen afp sluiten. Vermits het hier sociale woonwijk betreft is woning klein en dus geschikt om grote groepen f ontvangen. Bovendien is inrichting eerder eigen jongere mensen die van modern interieur houden, dusdanig werd gesteld grbepen jongere vrouwen uren kunnen regelen langs I verbond, en dat de bezoekf kunnen doorgaan op maanda" dinsdag en donderdag, zaterdagen zondag van 13.301 18 uur staan de deuren opj voor alle niet-georganizeen groepen en belangstellenden. L RONNY SCHEPE drankhuis aan de Klooster straat 21 brak brand uit. De gemeentèlijke brandweer was spoedig ter plaatse maar kon niet verhinderen dat het vuurde ganse boven verdieping verwoeste. In de Kerkstraat kwam het tot een aanrijding tussen de bromfietser Frans Vermeir, Koebrugstraat 16 en de fietster Mathilde De Troyer, Waverstraat 8. Beiden wer den hierbij gewond. De woonkamer is wel gezellig, maar moeilijk te onderhouden vooral als er twee kinderen in het gezin zij (el) moeten verwezenlijkt wor den. Toen het applaus uit gestorven was, was het tijd voor het versterken van het inwendige. Ter gelegenheid van deze moederdag hield de burgemeester eraan allen een mattetaart aan te bie den, wat natuurlijk erg be- waardeerd werd. Als apotheose werden alle aanwezigen nog een klein geschenkje en een gratis tombola aangeboden. Tot zover deze prachtige ge slaagdenamiddag. De Pauw Dirk K.A.V. dames in hun ideeënhuis (rv) Zoals we in een vorige rubriek reeds mededeelden richt het Cen trum voor Natuurbeschermingsedukatie een hele reeks natuur wandelingen in die geleid worden door gediplomeerde natuurgid- sen, openstaan voor iedereen en volledig gratis zijn. Ditmaal gaat onze aandacht naar de natuurwandelingen in de provincie Antwerpen. 1Elke eerste zondag van de maand, dit tot en met oktober wordt om 10 uur in het Park van Schilde bewandeld. Samenkomst aan de ingang op het einde van de Bellevuedreef 2. Elke tweede en vierde zondag van mei, juni, september, oktober en november wordt het Rivieren hof te Deurne bewandeld. Vertrek aan het Sterckxhof om 10 uur. 3. Het Vrieselhof te Oelegem komt elke derde zondag van de maand aan bod. Dit tot en met oktober. Samenkomst om 10 uur op de baan Schilde-Oelegem, vóór het dorp. 4. Elke derde zondag van de maand, om 14u.30 verzamelt men aan de Kerk te Bazel voor een uitstap naar de Barbierbeek. Dit tot en met oktober. 5. Het Blaasveld Broek wordt elke tweede zondag van de maand bewandeld. Samenkomst om I4u.30 aan de parking in de Brockstraat. Tot en met oktober. 6. Elke eerste zondag van de maand verzamelt men aan de brug vóór het dorp voor een uitstap naar de Grote Geule te Kieldrecht. Vertrek om 14u.30. Laarzen noodzakelijk. 7. Grobbendonk is elke tweede zondag van de maand het mik punt. Vertrek om !4u.30 aan de watermolen. Tot en met oktober. 8. Er is gelegenheid om elke zondag de mooie Kalmthoutse heide te bewandelen. Vertrek om 14u.30 aan de Parking op de Putse steenweg. Elke zaterdag vanaf 15 mei tot en met 17 juli zijn er avondwandelingen over de heide. Samenkomst om 19 uur aan de parking Verbindingsweg, 9. Het Peerdsbos te Brasschaat wordt elke tweede en vierde zon dag bewandeld. Dit tot en met ok tober. Vertrek om I4u.30 aan de dit Pr. ingang Melkerij. ge 10. Het Sint-Annabos op de Lii ba keroever wordt elke eerste e derde zondag van de maand vei kend. Vertrek om 14u.30 aan d hoek Aug. Vermeylenlaan e Esmoreitlaan. Tot en met okto ber 11De staatsbossen te Ravel vormen elke tweede zondag va de maand een prachtig waniïelk; der. Samenkomst om 14u.30 o de baan Turnhout-Ravels, aan cl parking van de kantoren Gorp. 12. En tenslotte de Brecht: Heide te Westmalle. Om I4u.3 vertrekt men er elke eerste zonda; van de maand aan de parking va sc| de Sint-Pauluskérk voor een ver p kwikkende natuurwandeling. Tc n~ en met oktober he^ Op de natuurbeschermingsdag 19 november 1976, gaat er gee enkele wandeling door. Persone en die meer informatie wensen kun "c nen zich steeds richten tot heva Centrum voor Natuurbeschcr mingsedukatie, Ommeganck j|e straat 26, 2000 Antwerpen. Tel l\e 031-31.84.81. Hl Rc dit (2:

De Voorpost | 1976 | | pagina 8