HET GEBEURDE IN UW STRAAT. BIJ DE BOND VAN JONGE EN GROTE GEZINNEN SINKSENKAMP TE OPGLABBEEK WORDT NATIONAAL TREFFEN EKSTRA-LENING VAN ZESTIG MILJOEN (VOORLOPIG) AFGEWEZEN GAAT «KROSSTE EREMBODEGEM TOCH DOOR VEILIGSTE MOTORKROSSPARKOERS DOOR VOLKSGEZONDHEID NIET GOED BEVONDEN De Voorpost - 21-5-76 - 9 »ck (ALST ;ni! )rie bestuurders werden ge- ter'vond toen hun wagens op Ie Dendermondse steenweg 'egen elkaar botsten. Het iet reft Louis Fransiskus, >ev( Jendermondsesteenweg 'Kii}29, Myriam Van Hauwer- onj neirenKortehoekstraat 9 te jn Hofstade en Dirk Mertens, en (ooruitgangstraat 3. 3. n de Koolstraat kwam Linda Heuckermans onder de wa- 5rejen van J. Van Lancker te ler( echt. Zij werd gewond, in we)ij een botsing tussen de jis jersonenwagens, bestuurd hij loor Ernest De Troyer en ap Marcel Van den Heden uit af Herdersem werd de voet- r ejangster Liliane Linthout is jewond en naar het zieken- n luis overgebracht, en )p de Moorselbaan kwam s Ie fietser J.P.Janssens te- v< echt onder de wagen be- 1 eituurd door Marc Van Key- ^rieulen. De fietser werd ge- c vond. .Het meisje Nicole Verbeeck Lt'it Hekelgem werd in de nd, 3arklaan aangereden door 'le bromfietser Luc Colson. 30 2e werd hierbij gewond. Qp Ter hoogte van het Sas een kwam de bromfietser Asteri Franchette in botsing met een auto. Hij werd met ern stige verwondingen naar een ziekenhuis overge bracht. Vluchtmisdrijven aan de lo pende band. In de Korte Nieuwst raat werd en gepar keerde wagen aangereden door een andere wagen, die rustig zijn weg vervolgde. De bestuurder werd geïden tificeerd. In de Groenstraat kwam het tot een botsing waarvan één van de bestuur ders vluchtmisdrijf pleegde en eveneens op de Grote Markt werd van een vlucht misdrijf melding gemaakt. Jean Paul Arijs, wonende Bergemeerstraat 33 reed met zijn personenwagen op de Brusselsesteenweg toen hij de kontrole over het stuur verloor en tegen de woning van Philip Spaens terecht kwam. De voorgevel werd gans in gebeukt. De be stuurder en twee inzittenden werden zwaargewond in het stedelijk ziekenhuis opge nomen. EREMBODEGEM Op de Steenweg op Ninove kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagen en de bromfietster Lutgarde Schockaert uit de Tulpen laan te Teralfene. Het meisje werd zwaar gewond naar het stedelijk ziekenhuis overge bracht. Op de Hogeweg werd de personenwagen bestuurd door Paul Amelinckx uit Hofstade. De fietser liep ver wondingen op. Nabij de Steenweg werd een fietser tweemaal aangere den door personen wagens en kwam hierbij om het le ven. De 25 jarige Simon De- swaef wonende Steenweg naar Aalst 75 stak de Steen weg Aalst Dendermonde o- ver, toen hij niet vermeden kon worden door de perso nenwagen, bestuurd door Pierre Dumoulin, Denne- boomlaan, 4 Aalst, waarna in de verwarring na de bot sing ook nog de wagen van Ronny Podevijn, Berge- meersenstraat Aalst met de fietser in aanraking kwam. De man overleed tijdens zijn overbrenging naar het zie kenhuis. NIEUWERKERKEN In de Dorpstraat werd de zevenjarige Ignace De Vul- der, wonende Stationstraat 145 te Haaltert aangereden door de personenwagen be stuurd door Philemon Wau- ters, Brem 36. Het kindje liep erge verwondingen op. De bromfietser Johan Blon- deeel kwam in de Edestraat zwaar ten val. Hij diende met ernstige verwondingen in het stedelijk hospitaal te Aalst overgebracht. LEDE In de Wichelsestraat kwam het tot een aanrijding tussen de personenwagen en de motorrijder Dirk Van Den Bossche, wonende Veld- straat3Wichelen. Demotor- rijder werd zwaar gewond Vrijdagnacht richtte een personenwagen een ware ravage uit in een woonhuis op de Brusselsesteenweg. De civiele bescherming kwam stutten plaatsen wegens het gevaar voor instorten (jm) Het is al lang bekend dat kam- peerklub Vakantiegenoegens Waasland een vereniging is die van aanpakken weet. Bij het in zien van het jaarprogramma was ons opgevallen dat deze Waas- landse klub door het nationaal be stuur te Brussel was vooropges teld als inrichter van het provinci aal Sinksenkamp. In het vooruit zicht van deze traditionele topper hadden wij de gelegenheid een babbeltje te voeren met Hugo Noens van het kampeerbestuur. Meteen konden we vaststellen dat het Sinksenkamp 76 bepaald iets groots zal worden. Al is het een provinciaal kamp waarbij gewes ten uit Aalst, Dendermonde, Gent, Oudenaarde en het Waas land alvast van de partij zullen zijn dan ook worden tal van kam- peergezinnen verwacht uit West-Vlaanderen, Antwerpen, Brabant en Limburg. Dit houdt in dat het Sinksenkamp een opkomst mag verwachten van meer dan 200 gezinnen die vanaf vrijdag 4 tot maandag 7 juni een af spraak zullen maken met elkaar te Öpglabbeek op kamping Jeugdpa- radijs, tevens een welbekend re- kreatieoord. De Waaslandse in richters verkozen deze kampge meente omwille van zijn centrale ligging in de Limburgse Kempen, de snelle en gemakkelijke toe gangswegen via autobanen, de zeer ruime kamping die voor de duur van het Sinksenfestijn alleen voorbehouden is aan de kampeer ders, en de uitstekende akkomo- datie. Onze zegsman wist ons namens het klubbestuur te vertellen dat het ganse kamp in het teken is gesteld van een vloeiende programmatie waarbij zowel klein als groot wordt betrokken. Bij een vluchtig overlopen van het rijkgestoffeerd programma bemerkten wij dat er op vrijdagavond reeds een dia montage is over de Limburgse mijnstreek. Zaterdag wordt alvast een dag die elkeen zal geheugen. Om 14 uur opening van het kamp met op treden van volksdansgroep en daarna eucharistieviering terwijl om 20 uur het optreden plaats vindt van de kunstgroep Incar die in een twee urenlang spektrum- programma dans, zang en kleur zullen brengen. Dit optreden wordt alvast één van de hoogte punten van het kamp. Ook de zondag blijft men niet bij de pakken zitten. Om 7u.30 is er voor de belangstellenden een be zoek aan een kolenmijn voorzien, terwijl de thuisblijvers gelegen heid krijgen aan sport te doen, te wandelen of aan tal van spelpro- gramma's deel te nemen. 's Zondagsnamiddags zijn er ge leide bezoeken voorzien aan de mergelgroeven te Kanne en de paddestoelkwekerijen terwijl 's avonds een gezellig samenzijn^ plaatsvindt. Op maandag wordt het aksent ge legd op de sportfinales terwijl de officiële sluiting met een muzi kale taptoe gepaard zal gaan. Dat kampeerklub Waasland, die wellicht één der meest bloeiende verenigingen is in haar genre, het bepaald groots ziet blijkt uit het voornemen dat er ter gelegenheid van dit kamp ook een dagelijks krantje zal verschijnen en dat ie der deelnemend gezin met een fijne herinnering zal bedacht wor den. Uit het toestromen der inschrij vingen leidt men een geweldige, aktieve belangstelling voor dit Sinksenkamp af. Kampeergezin- nen van waar ten lande ook kun nen zich nog altijd inschrijven bij de bestuursleden of rechtstreeks ten burele van Vakantiegenoe gens kampeerklub, Nieuwstraat 20, 2700 Sint-Niklaas (tel. 76.35.11). Deelnamekosten per gezin voor de ganse duur van het kamp be dragen 400 F, waarvan 200 F vooraf dient betaald te worden, hetzij ten burele of via storting op rekeningnummer 799-5502548- 31 van kampeerklub Vakantiege noegens Sint-Niklaas met ver melding «Sinksenkamp '76». Ie der vóór 25 mei ingeschreven ge zin ontvangt voor de afreis nog een volledige reisdokumentatie. Dc wagen van Emiei Huylebroeck na het ongeluk op de Ledebaan te Hofstade (el) Op zondag 9 mei was de «Bond» in de afdeling Baardegem in feestvergadering. De jongste gemeenteraadszitting werd vooral gekenmerkt door de afwijzing van een ekstra-lening van 60 miljoen die NV Eutron van de gemeente Gijzegem had gevraagd om fabrieksgebouwen op te richten. Vooral onder druk van de BSP-oppositie werd dit punt verdaagd naar een ekstra-gemeenteraadszitting, waarop een ambtenaar van het Gemeentekrediet de risiko's en voordelen van dergelijke trans- aktie uit de doeken zal komen doen. Deze zitting is voor volgende donderdag gepland!!! zal ter hulp komen: een paar hon derd nieuwe werkplaatsen zullen gekreëerd worden en deze lening onder staatswaarborg is voor de gemeentekas een praktisch risiko- loze transaktieü Dirk DAELEMANS Aan het oude bestuur, bij name van voorzitter Jozef De Bie en Sekretaris meester Jan Boeykenswerd een pas sende hulde gebracht. Bur gemeester De Pauw beklem toonde dat deze Bond, die werkelijk aan een behoefte voldoet, moet blijven voort leven, ook na de fusie. Baar degem, als wijk van de grote stad, zal een eigen paro- chiaal-en gemeenschapsle ven moeten blijven behou den en hiervan maakt in elk geval de Bond van Grote en Jonge gezinnen effektief deel uit. De dames van de aftredende bestuursleden werden in de bloemen gezet en aan de heren zelf werd een passend geschenk aangeboden Voorzitter De Bie kreeg, van zelfsprekend, een mooi boek dat te maken had met zijn hobby, de schilder kunst. Aan meester Jan meende men, als duivenmelker, een «regualteur» aan te bieden of een «konstateur» om te zien wanneer de duiven juist thuiskwamen maar men heeft verkozen een uurwerk te schenken aan de man zelf. Of daar bijbedoelingen waren inbegrepen laten we graag in het midden. Vergezeld van zijn echtge note werd het feest opgevro lijkt door Bob Boon, de lei der van de Bob Boon-Sin- gers. Allerhande passende liederen werden er, in aller lei talen, aangeleerd. Het nieuw bestuur dat de fakkel overneemt is samen gesteld als volgt: voorzitter wordt Willy De Valck, Jan Verhoeven zal het sekreta- riaat waarnemen en Robert Verstraeten wordt penning- meesier. Goed heil. L.H. ADMINISTRATIEVE PUNTJES Deze zitting ging door in afwe- zigheid van schepen Arthur Van S»' Hauwermeiren en Leon Saeger- man, die beiden niet verontschul digd waren. De eerste drie puntjes hadden enkel administratieve waarde en ze werden dan ook zonder diskussie unaniem aanv aard: het betrof hier het kasnazicht van de KOO (eerste trimester), de dienstjaarrekeningen 1975 van de Protestantse Kerk en de Gijze- gemse KOO die beiden met een batig saldo werden afgesloten. Dc herstellingswerken aan de Kasteellaan, Bundelweestraat, 1 d Schoorstraat, Molenhoekstraat en Dorpsstraat die samen 1.650.346 F zullen kosten werden eveneens unaniem groen licht gegeven, De afwerking van de feestzaal in het Sport- en Rekreatiecentrum zal aan twee Gijzegemse bedrij ven toegewezen worden: de firma Robert De Munck kreeg het leve ren en plaatsen van faiencestenen voor de sanitairen toegewezen en dit voor de som van 60.000 F, de firma Karei Baeten zal de sch rij n werkerijaf werki ng (259.000 F) voor zijn rekening nemen. Voor de extra-werken aan het Sport- en Rekreatiecentrum lag wefd eveneens een buitengewone lening van 1 miljoen voorgesteld .j en aangenomen. Het voorstel om dc voetweg, die vanuit het voormalig station ver trekt en over de spoorwegbedding dc industriezone doorkruist en als het ware een verlengenis van de Hogeweg vormt, af te schaffen zal aan dc wijkbewoners in dc vorm j van een commodo et Tc incommodo-onderzoek voorge legd worden. De Raad verbond er zich ook toe om bij de Edas- maatschappij schriftelijk aan te dringen op een spoedige aanleg van de openbare verlichting in de Dokter De Cock-straat. SKEPTISCHE OPPOSITIE De NV Eutron diende bij de ge meenteraad een aanvraag in om een lening van 60 miljoen F te verkrijgen voor het oprichten van fabrieksgebouwen met recht van opstal: deze lening onder staats waarborg zou door het bedrijf in een periode van twintig jaar aan de gemeente terugbetaald wor den. De BSP- oppositiewoordvoerder Roger Coen verzette ziéh voorlopig te gen de toekenning van dit groot bedrag, ook om het feit dat Eutron oorspronkelijk slechts 30 miljoen had aangevraagd: hij meende dat dit puntje naar een extra vergadering diende verschoven te wordenvooral wegens de ontoe reikende inlichtingen over een zo groot bedrag. De leden van de an dere frakties sloten zich bij dit voorstel aan: zodat we volgende donderdag een extra-zitting kun nen meemaken: om 19 uur komt een funktionaris van het Gemeen tekrediet deskundige uitleg ver schaffen en te 20 uur wordt de zitting aangevat met volgende twee puntjes: oprichting van de fabrieksgebouwen met een lening van 60 miljoen en (eventueel) de begrotingswijziging (vermeerde ring met 60 miljoen). Het ziet er wel naar uit dat de gemeente Gijzegem haar industrie Het voltallige bestuur van de Terjodense Modderduivels was voor de zoveelste maal in vergadering bijeen op dinsdagavond 18 mei j.l. Alhoewel ze te Terjoden niet makkelijk de moed in de schoenen laten zinken was de stemming er allesbehalve opgewekt. Reden hiervoor is nog steeds de onzekerheid die bestaat over het al dan niet doorgaan van de geplande motorwedstrijd op donderdag 27 mei e.k. (Hemelvaartsdag). Zal in extremis nog toestemming worden gegeven? GELUIDSHINDER Het is bekend dat de laatste tijd de motorkross-sport het hard te ver duren krijgt door het steeds maar strikter toepassen van het K.B. van 27 maart 1974 met wijziging van 16 april 1974. Hierdoor vie len dit seizoen, evenals vorig kross-seizoen trouwens, reeds heel wat motor-manifestaties weg. Daar waar de inrichters, ondanks een niet uitdrukkelijk bekomen toestemming, de wedstrijden toch lieten doorgaan trad politie en rijkswacht op, stelde P.V.'s op, of legde de wedstrijden stil. ledereen zal inderdaad wel moe ten toegeven dat precies kross- motoren hoogst «geluidshinder- ende» machines zijn. Men kan ge rust aannemen dat dergelijke wedstrijden in vele gevallen zeker niet tot eenieders voldoening doorgingen. En inderdaad, maar al te dikwijls werden lukraak motor-wedstrijden ingericht welke zeker te wensen over lieten Maar als er één plaats is waar een dergelijke wedstrijd met een maximum aan «milieuvriende lijkheid» kan doorgaan dan is het precies het terrein in de II® Erem- bodegemse Industriezone, achter de bedrijven Hom, Edmont, De- kaply en Resocub waar de Terjo dense Modderduivels hun jaar lijkse «kross» organizeren. Een keer per jaar het geluid van brommende wedstrijdmotoren is naar ons gevoel zeker minder erg dan het dagelijkse geraas van het snelverkeer om maar over de «Zaventemse geluidshinder» te zwijgen. Bovendien verloopt de wedstrijd geheel op privé-grond welke in een industriezone is gelegen nabij de autosnelweg Brussel- Oostende. Van bebouwde kom is hier al evenmin sprake aangezien de dichtstbijzijnde aaneengeslo ten woningbouw veraf gelegen is. WEIGERING Zoals elk jaar opnieuw werd ook deze keerm toestemming ge vraagd voor het inrichten van ho- gervernoemde kross. Dit gebe urde zowat half oktober 1975. Op de gevolgde commodo en incommodo- procedure kwam geen enkel bezwaar; het advies van zowel de gemeenten Erembo- degem, Welle als Denderleeuw evenals het advies van de besten dige deputatie van Oost- Vlaanderen, was positief. Noch tans kwam de weigering half ja nuari van dit jaar. Hierop ging de B.L.B. (Belgische Liefhebbers Bond) op 23 januari 1976 in beroep, maar tot op heden bleef elk bericht uit. Naar verluid zou op woensdag 19 mei alsnog een definitieve, blijk baar gunstige, beslissing van «hogerhand» mogen verwacht worden. Intussen liggen reeds 10.000 gelegenheidsdrukwerken klaar welke stuk voor stuk nog moeten besteld worden, daarnaast moeten eveneens nog 300 grote affiches zowat overal worden op gehangen en dienen er 200 auto affiches aan de man gebracht. Het zal alleszins een reuze-inspanning vergen om dit alles nog tijdig te kunnen afwerken. Ook met het klaarmaken van het parkoers zal pas op het laatste ogenblik kunnen begonnen wordenLet wel dat het wedstrijdparkoers hier over gans de lengte met nadarafsluitingen wordt afgezet. Er zullen dus zeker nog handen uit de mouwen dienen gestoken! Een merkwaardig feit is het intussen wel dat op.dezelfde dag, in dezelfde provincie en met dezelfde «bond», een kross door gaat welke wel toestemming kreeg ondanks het feit d» daar praktisch rond de kerktoren wordt gereden. DE «KROSS» Als alles terecht komt gaat dus op donderdag 27 mei e.k. de 12® B.L.B.-motorkross van de Terjo dense Modderduivels door. Er zijn deelnemers uit alle kategori- eën en bij de juniores worden reeksen gereden welke meetellen voor het kampioenschap van Be lgië. Hier staat tot op heden trou wens de Ere mbodegemnaar Tony De Witte aan de leiding die straks ook in zijn eigen gemeente van de partij is. Verder verwacht men als vedetten uit de streek: de gebroe ders De Witte, de gebroeders Van Gijsegem, Geert De Ruysscher, Godfried Meert, Luc Segers, Luc Verleysen, Yves Coppens en Francois Borms. Ook al blijft er nog twijfel bestaan over het al dan niet doorgaan van de kross, toch kunnen wij de be langstellenden zeker aanbevelen om toch maar eens te gaan kij ken als het weer meezit loont alleen de wandeling reeds de moeite en dat is pas echte sport! E.A. V.D. ELST TIEN JAAR TONEELVERENIGING «NIEUW LEVEN» Richt inopdonderdag 27 mei '76(O.H-H) 1ste zoekt - wandelt - lacht. Afstand: 6 a 8 km. Inschrijvingen en start: Zaal kring. Dr. De Moorstraat, 104, Aalst. Tussen 14 en 14.30 uur. Gratis deelname. Talrijke herinneringsprijzen. Drink- en eetgelegenheid na de tocht, (dedeelnemers dienen voorzien te zijn van papieren schrijfgerief).

De Voorpost | 1976 | | pagina 9