0 E G H L M 0 F 0 T II JEUGDPAGINA ABC JUVEflE/ zele 1 JULI...DAN... JOmE gijzegem TERLinOEn ocil/t KLRK/On ooi/K EEN GROENE LENTE- EEN JONG GELUID ST. JORISKLUB MOET VERHUIZEN EN MOGELIJKE FUSIE MET TUF TUF JEUGDKLUB RANA HAMME SPINNEKOP DENDER MONDE HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN De Voorpost - 28-5-76 - 21 tel. 052-21.22.72 Kunstgalerij. Tentoonstellingen - retrospectieven - open bare verkopingen - Antikwiteiten - Dorpstraat 46, Gram bergen. I eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk. De laagste pnjzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren. Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. Aalst ar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabnekspnjzen (enig in Bel gië). Schoolstraat 54. Aalst endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespeaalizeerde persbnen. De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet Alle inlichtingen. uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie. O.L.-Vrouwstraat 33. Lebbeke De totaalzaak voor het interieur esmeed 052-21.27.62 metalen trappen trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin- erman 052-21.38.16 Michem. Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Pobaulaan 16, St- Gillis-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Po-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport kledij en camping Statiestraat 21Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels kom, leen gerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou- dng Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12 Haalt ert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E. De Petter Kon Albertstraat 14. Sint-Gillis-Dendermonde. eubelen De Wolf 053-21.63.91 vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette, tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louver- drape, vouwdeuren, modem fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde I ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: puis, quid, quo, quartdo, quomodo enz: wie, wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper I oelsle Kleding de zaak die met haar tijd-meegaat Franz Courtensstraat 32. Dendermonde 052-21.16.11 Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst kt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P. Van Geertruyep-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken. fan weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er met om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerpredeze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper I vonne en Jozef 053-70.33.95 rijden met een bromfiets van Holman. Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen. 1 |aar waarborg, gratis onder houd Pnjzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar PROGRAMMA Zo 30 mei 10.00 uur O- Vr. 28 mei 20 uur Forum pendeur avond: Jeugd en Ge Diskotheek meentebeleid 15.00 uur Wandeltocht Za. 29 mei 19.00 uur In 19.00 uurlnstuif stuif Do 3 juni 18.00 uur Info- Onlangs las ik wat. Het ging over jonge mensen. Dat ze de spiegel van de maatschappij zijn. Dat ze de toekomst zijn. Dat ze dit en dat ze dat. Er stond ook dat jongerenorganisa ties heel belangrijk zijn. Dat men naar «de jeugd» moet luisteren. Zo van die dingen...Heel pretentieloos stond het er, maar heel duidelijk kwam naar voren: wie jong is wil gehoord worden en wil ook wat zinvols doen met zijn vrije tijd. Het kwam mij voor dat deze konstataties ook belangrijk waren voor deze Jeugdpagina. Om deze bladzijde werkelijk «pagina voor de jeugd» te maken, om ze zo te maken dat ieder die jong is en voelt er wat aan heeft, moesten wat veranderingen doorgaan! Een bladzijde waar je als jonge mens naargrijpt en mee voort kunt, een week lang, dat moet ze worden Nu reeds kunnen we ver klappen dat de eerste Voor post van de grote vakantie een vernieuwde jeugdpagi na zal hebben. Examens en een boel technische fakto- ren staan immers een vroe gere start in de weg. Omdat je nu wel heel erg kurieus en nieuwsgierig bent (niet?), openen we gaarne onze gro te plannen-en ideeënkoffer. Moet je nu nog als een de- tektieve speuren naar 'n goeie aktiviteit voor jou, dit gekkenwerk is wel een goed gedaan! Er komt een aktivi- teitenkalender, die netjes en duidelijk tematisch, je een berg keuzemogelijkheden zal aanbieden. Knoop het in je oren dat ook jouw vereni ging of jeugdbeweging of jeugdklub haar aktiviteiten kan bekend maken! (enkel die natuurlijk waar ook niet- leden mogen op aanwezig zijn). Heeft je klub of groepering voorts wat te zeggen, dan krijgt ze ook daarvoor de ruimte! Er kan uitleg gege ven worden bij een belang rijke aktiviteit, toekomst plannen, nieuwe initiatie ven, er kan gemeld worden wat leeft onder de leden, toffe ervaringen, bedenkin gen van op een klubraad, enz. Meer dan vroeger krijgt je een Infor! Interessante jon geren uitgaven, aktualiteiten en wat nog allemaal zullen gemeld worden, (je kan al tijd een seintje geven, onder ons gezegd!) Regelmatig zal ook een te- ma behandeld worden. Dit hangt natuurlijk van de be schikbare ruimte af, maar we blijven optimist. Dingen die leven bij jonge mensen zouden we gaarne wat van naderbij bekijken. Ik denk op de eerste plaats nu aan vakantie, natuur (bescher ming), feest,...Ook school, fusies, derde wereld, maat schappij,kan. Telkens zou er informatie en beden kingen gegeven worden. En fin, wat het wordt, zie je wel. De eerste juli wordt dus een dubbel feest: vakantie en een nieuwe jeugdpagina. In tussen kan je steeds de ke ren slapen (en blokken) af- Zondag 23 mei speelde onze voetbalploeg een span nende wedstrijd tegen Juvo Aalst. Het eerste doel punt werd geskoord door de bezoekers, waarop Jome onmiddellijk in de aanval ging en er na enkele minuten een gelijkspel van maakte dank zij J.P. De Backer. In de eerste 15 min. van de tweede helft maakte Luc de Wolf het tweede doelpunt voor Jome. Na een gelijk maker van Juvo en twee gemiste penalty's van J.Van Kerckhoven en A.Van Lysebeth, floot scheidsrechter E.Van Mol de match af met een 2-2 stand. Voor Jome speelden: Coppieters Alfons, Meersschaert Achille Van Kerckhoven Jan, Van Heck Marc, Van Lysebeth Ari en Geert, De Wolf Luc, Van Der Helst Eddy, Callebaut Luc en Guy, Cautaerts Chris, Huylenbroeck Jean-Pierre. tellen. Toch nog dit: we zouden echt graag alle jeugdklubs (die zeker) van het Aalsterseen het Dender mondse erbij betrekken. Vooral diegenen die nu reeds wekelijks schrijven (danke, danke!). Meer inlichtingen kunnen die steeds krijgen op het rekreationeel adres ofwel rechtstreeks bij mij: «Peter Dauwe, Reinaertdreef 4, Aalst. Telefonisch: (053)/216.660. Nu reeds dui zend keer bedankt! Op donderdag 27 mei wordt door de animatieploeg een fietstocht naar Vlassen broek gepland. Er wordt ter plaatse een grote picknick georganiseerd en de mooie plaatsjes worden allemaal aangedaan. Jong en oud kan mee. Men vertrekt te 9 uur. Vanaf 19 uur wordt in de instuif een «Avond 1920» in gericht: ieder wordt veron dersteld met oude kleren uit die tijd toe te stromen: de muziek, verlichting, dans en spelen zullen allen in het teken van de jaren twintig geplaatst worden. Er is ook een filmvertoning met stuk jes van o.a. Laurel en Hardy voorzien. Op zaterdag 29 meimaan- delijkse dansavond: als laatste opkikkertjes voor de zware bloktijd dito examens. Begin te 19 uur. Op vrijdag 4 juni: traditio- nee operette-bezoek: van daag staat de «Lustige Boer» op het programma: men vertrekt aan de club te 19 uur. Op zondag 6 juniwordt een toeristische uitstap in eigen land gepland. Een stedelijke gids zal ons bekende en on bekende hoekjes van het keizerlijke Aalst laten be zichtigen. Er is nog zoveel aan verborgens in onze ge boortestad zodat we een in teressante uitstap voor de boeg hebben. Op onze jeugdpagina staat week-in, week-uit tussen de diverse jeugdklubs een infokolommetje van een jeugdate lier: Klakson. Een massa gevarieerde aktiviteiten wordt steeds gemeld en voor velen is het niet duidelijk wat precies een jeugdatelier is en bedoelt, wat de verschillen zijn met jeugdbewegingen en jeugdklub. Omdat Klakson dit jaar drie lentes telt gingen we eens praten met Michel De Gols. Hij is sekretaris en ook monitor. De Sint Jorisklub, reeds 15 jaar een begrip op het Keizerlijk Plein in de gebouwen Geerinckx, moet eind van dit jaar de plaats ruimen. De eigenaar heeft enerzijds de gebouwen zelf nodig en moet wellicht zelf verhuizen van het Kasteel Ter Linden dat door de stad aangekocht werd. Bovendien voldoet de Sint Jorisklub niet meer aan de voorschrif ten in verband met de brandveiligheid. De Tuf Tuf klub biedt anderzijds ruimere kansen om in aldaar gevestigde lokalen een jeugdcentrum onder te brengen. Met een architekt werd reeds een vooront werp gemaakt om in de lokalen van de parochie (rechts van de koer) een geschikte huisvesting te bieden. De onderhandeling met Tuf Tuf gaat alleszins zeer vlot en ook in juni komt er nog een samenspraak tussen de architekt en de jeugdklubs, die in de beschikbare gebouwen mekaar zullen aanvullen en een zeer goede koördinatie tot stand wensen te brengen tussen de diverse mogelijkheden zoals sport - film - kuituur - judo - gidsen en de specifieke aktiviteiten van de Sint Jorisklub. E.A.R. We vonden hem in het kom- pleks van het C.S.V. waar Klakson sinds twee jaar een onderkomen gevonden heeft. Het jeugdatelier be schikt er over een enorme zolderruimte. Een rommel zolder, met een boel aanste kelijk werkend materiaal, i- deaal vooreen jeugdatelier, meenden we. Michel kwam ons erg spraakzaam over wat er wel op wijst dat Klakson hem nauw aan het hart ligt. Hij aarzelde trouwens nooit lang wanneer we hem vra gen stelden naar bedoeling en werking van Klakson. He was dan ook geen geforceer de hoogdraverij, maar inte gendeel de woord van de ervaren monitor die weet wat hij wil. Ergens in een hoek waren enige kinderen uit de buurt nog wat aan 't spelen tussen de mousseblokken en de pa nelen. (de vergadering was al een half uur voorbij) Mi chel vertelde ons dat vooral getracht wordt met de ate lierwerking de kinderen uit de buurt te bereiken. In dit stedelijk arbeidersmilieu beantwoordt Klakson wer kelijk aan een nood, aldus Michel. Het zijn vaak stads kinderen die voor een groot stuk hun fantasie en kreati- viteit verleerd hebben, thuis geen ruimte hebben om echt te spelen en te ravotten. Ve len grijpen dan ook met bei de handen de kansen die Klakson hen biedt. Aan kinderen van zes tot veertien jaar de mogelijkhe den bieden via allerlei ekspressievormen hun krea- tiviteit te stimuleren, dat precies wil Klakson. Als jeugdatelier wordt uiteraard meer aandacht besteed aan het manuele, maar ook li chamelijk ekspressie wordt niet over het hoofd gekeken. Men wil vooral de kinderen spontaan laten reageren op materiaal, hen daarbij bege leiden, technieken bijbren gen, hun kreativiteit laten botvieren, echter steeds zonder opdringen. Deze doelstelling komt reeds dui delijk naar voren in het werk- systeem. Wekelijks kunnen de kinderen kiezen tussen een aantal aktiviteiten. Naast die vrijkeuzeatelier is er ook een vaste aktiviteit. Ook heir krijgende kinderen evenwel een ruime inspraak. Zij zijn het op de eerste plaats die kollages maken, schilderen, klei boetseren... Toch zijn het niet zomaar aktiviteiten die losjesweg aangeboden worden aan de kinderen Men sluit bewust aan bij de tendens die ook bij vele jeugdbewegingen en onderwijsinstellingen heerst door in tema te wer ken. Aktiviteiten en spelen worden per maand inge kleed naar een verhaal. In mei was en is dit nog «een groene lente, een jong ge luid». In het programma van mei wordt op een speelse en kreatieve wijze ingegaan op de milieuproblematiek, op het aangenaam-frisse van de lente...Het«leek ons een goede werkwijze kinderen vrij te laten tekenen, schil deren, zeefdrukken, pop penkast spelen, akteren, boetseren over een stuk wer kelijkheid die ze zelf al ehel goed ondervinden. Indien mogelijk ligt het tema van juni nog dichter bij hen: «vakantie, het gaat niet van jezelf, maar om jezelf!» Dat kinderen echter soms een moeilijk publiek kun nen zijn, ondervonden ze ook reeds in Klakson. Mi chel vertelde ons over ben gels waar niets mee kon aangevangen worden, die gewoon kwamen om te kun nen vernielen. Veelal kan en wil men echter inspelen op wat de kinderen willen. Wanneer men absoluut niet wil pitrietvlechten, dan doet men gewoon wat anders! Wanneer kinderen als geob sedeerd spelen en springen op een paar blokken moes, dan maakt men van die blok ken spelelementen! Vóór al les willen de monitrices en monitoren naar de kinderen toegaan, daar waar ze op school en thuis vaak in een keurslijf gedrongen worden. Zoals gezegd wil men de kinderen geestelijk en ma nueel wat bijbrengen. Vele monitoren aanzien het dan ook als een kunst deel te nemen aan vakantieateliers, jeugdatelierkursussen, ka- dervormingsdagen e.d. Men richt trouwens zelf soms kursussen in. Zo wordt met de jong-PVV-mutualisten op 15-16-17 oktober een zeef- drukstage voor monitors in gericht. Heel hard hoofdgeknik kwam er op onze vraag of er ook samenwerking was met andere jeugdateliers. Tel kens als er «grote aktivitei ten» ingericht worden (to neel, poppenkast, karnaval- feest,..) richt men zich ook tot andere Aalsterse jeugda teliers (Joepie en Team), er zijn zelfs kontakten met het Speelzolderken uit Gent en een Buggenhoutsatelier! Dat in dit jeugdatelier heel veel ideeën en inspiratie aanwezig is, bewijzen ook de toekomstplannen van Klakson. Naast het jaarlijks kamp (dit jaar in Velzeke) denkt men reeds aan een experimenteel jeugdatelier als onderdeel van de totale werking (dit zou dan een permanent o- pen speelruimte op palen bv. worden). Ook aan het inrichten van het groen ter- reintje (hoek Wellekens- straat Jozef Meganckstraat) tot ravottenterreinzit men te denken. Klakson zou zelfs met eigen middelen voorde betaling willen instaan van een permanente opzichten (bv. een gepensioneerde). Zoals de Jins dit deden met het pleintje aan de Biekorf- straat zouden ze het zelf ook willen inrichten. Wie het interesseert: vol gende zaterdag (29 mei) is er de eindfestiviteit van de ex ploratie «een groene lente, een jong geluid». Het pro gramma is steeds open, ook voor niet-leden dus. Meer inlichtingen bekom jeop het sekretariaat Michel De Gols. P.D. Op vrijdag 28 mei organi seert JK Rana weer een ak tiviteit voor de jongvolwas senen van Hamme. Na een debat- en dia-avond, een T-Dansant, een voetrally, is het nu de beurt aan een fil mavond. Om 20 uur verto nen wij in de zaal 'De Vrijheid', de Franse film «Het Brein», met niemand minder dan JP Belmondo, Bourvil en Uwen. Twee kleine gangstertjes hebben het op dezelfde buit gemunt als twee machtige gangsterorganisaties. Dat dit ons een heleboel prettige ogenblikken zal bezorgen, begrijpen jullie wel. De spanning zal ook niet ont breken. Wij verwachten al de jong-volwassenen op vrijdag 28 mei om 20 uur in zaal «De Vrijheid», Statio nsstraat 45. Leden: 25 F. Niet-leden: 40 F. JEUGDATELIER RA NATJE Na het sukses van het eer ste grote kinderfeest is JA Rana'tje een hele tijd stil geweest. Daarom hebben ze nu gezorgd voor een ver rassing. Op 30 mei komt «De geest van zwartbaard» op bezoek bij Jeugdatelier Rana'tje in de Stations straat 45 (zaal De Vrijheid). We tonen dan een film om 14.30 u. over een oude zee rover (met een zwarte baard) die na zijn dood op de aarde moet blijven ronddwalen tot hij een goede daad heeft ge steld Dat dit niet gemakkelijk is snap je wel. Hij beleeft heel wat avonturen: zo op een dag maar dat zie je dan zondag wel. Tot dan. Inkom leden: 10 F. Niet-leden: 20 F. De diskussieavond over 'Marxisme' is doorgegaan onder grote belangstelling. De eerste maal werd deze avond, wegens ziekte van de spreker, uitgesteld. Blijkbaar heeft dit onver wachtse uitstel niets tekort gedaan aan de belangstel ling rondom het marxisme. Voor vrijdag 4 juni plant de Spinnekop een nieuwe informatie-avond. Ditmaal rond het tema van het Nationaal-Sodalisme en het Fascisme. Voor vele jongeren is dit ver verleden tijd. Toch op dit moment is dit onderwerp ak- tueler dan ooit. Als indivi duen behoren zowel Hitier als Mussolini tot het verle den. Toch hun ideeën leven nog bij vele mensen. Ook in België steken extreem rechtse groepen die zich beroepen op de ideeën van Hitier terug de kop op. Wie meer over het fascisme van Hitler en Mussolini wil vernemen kan vrijdagavond terecht in de Spinnekop, St.-Rochusstraat te Den dermonde Op 4 juni zal Ferdy Willems een avond, vn'gt-p-opt met autentieke feiten. \8iZ0rgen. Voor de^c a'Oi id maakt hij ge bruik van dia's en originele bandopnamen. Allen wel kom!

De Voorpost | 1976 | | pagina 21