f Meh pikkels L ol ajnntjes TJUTOCHÜ MELKHUISJE IN STADSPARK VERNIELD VERBETERING VAN HET LEEFMILIEU: VUILVERWERKING. SLUIKSTORTEN GRATIS IPPA- TOMBOLA N.V. Kantoor Ravyts De Voorpost - 28-6-76 - 3 <§®8v«- 'Tii O Zaterdag omstreeks middernacht werd de brandweer door voorbijgangers opgeroe pen voor een hevige brand die het melkhuisje in het stadspark dreigde te vernielen. Het melkhuisje, dat druk bezocht werd door jongelui tijdens de week en door ouders met kinderen tijdens de week-ends, dateert van 22 mei 1955. Dit ontspanningscen trum werd ingericht en ingehuldigd onder het stadsbestuur van burgemeester O. Debunnemet als schepenen C. De Stobbeleir, L.D'Haeseleer, L.Laureys, A.Corne lls. Over de oorzaak van de brand, die mede door het strooien dak ongemeen hevig was tast men nog in het duister. Het parket kwam ter plaatse. Met het melkhuisje verdwijnt een deel charme uit het stadspark. De dorstigen en de lekkerbekken zullen zich voorlopig ergens anders moeten laven. RVdP In een weelde van Moeiende natuur een zwartberookt, zwaargehavend melkhuisje JM Strooi, roet, water, rommel, een schrille tegenstelling met de bloiende bomen inhet stadspark(JM) «VLIEGMEETING TE AALST» Men mag dus hopen dat men vóór het einde van het jaar tot een vast besluit zal komen met een begin van uitvoering. VOORDE «Land van Aalst» heeft er an derzijds goed aan gedaan niet te wachten tot al dit studiewerk klaarkwam om een oplossing te zoeken zij het nog een voorlopige die de leden gemeenten uit de nood hielp. Die oplossing was en is het ge- kontrol eerd stort van Voorde waar thans 26 gemeenten, waaronder Aalst, Ninove, Ge- raardsbergen en Zottegem, hun huisvuil komen storten. Dit heeft toegelaten even talrijk gemeentelijke storten af te schaffen en geeft de mogelijk heid de klandestiene stort plaatsen te bestrijden. Het stort werd ook opengesteld voor nijverheidsvuil, mits ver mijding van toksische afval- produkten. In het geheel hebben een veer tigtal bedrijven er gebruik van gemaakt. Einde 1975 werd beslist re kening houdend met de inflatie en met een aanvoer die bene den de verwachtingen bleef - de prijs te verhogen tot 220 fr. (btw inbegrepen) voor vuil aangevoerd door de gemeen ten of ten hunne laste en tot 432 fr. (btw inbegrepen) voor vuil aangevoerd door de be drijven. Vergeleken met prijzen die in andere arrondissementen worden betaald, zijn deze prij zen voor de gemeenten zeer voordelig. Tot einde maart 1976 werd reeds plus minus 3,5 ha opge hoogd (terreinen met hoogste kapaöteit). Het tempo van de aanvoer is zinds een maand aanzienlijk gestegen. E.A.R. PUTJESVULLEN Wij zijn er van overtuigd dat er in gans Europa weinig of geen steden zijn waar het woord PUT meer tot zijn recht komt dan te Aalst. Want waar niet alleen schepen Bogaert de ene put moet maken om de andere te vullen, heeft ook zijn kollega van openbare werken Jan De Neve alles last van de wereld om die van zijn voorgangers, in het wegdek aan te zuiveren. Als het waar is dat PUTHAGORAS niet alleen de uitvinder was van zijn beroemde stelling, maar ook van de tafel van vermenigvuldiging - en dit schijnt juist te zijn - dat zou het waarschijnlijk niemand verwonde ren dat hij - gezien de ontelbare putten in onze stad - omstreeks 570 - 497 v.C.; hier bij ons schepen van openbare werken was. VAN VOGELS EN RATTEN De gekende Aalsterse beeldhouwer Fons Huyle- broeck en zijn lieve dame Jeanneke leven momenteel in ruzie-en waarom? Sinds enkele weken wil Fons zijn echtgenote overtref fen in dierenliefde, en waar Jeanneken Gods vogeltjes uit haar tedere handjes laat maaltijden, wil hij zich opdringen als de St. Antonius der ratten die toevallig bij hem logeren. De vogeltjes en de ratten kunnen het momenteel met elkaar goed stellen en zijn zelfs beste maatjes gewor den. Fons en Jeanneke nog niet. Tijdens zijn officiële ontvangst op het stadhuis te Aalst, werd de Ambassadeur van Amerika alleen door Burgemeester De Bisschop en schepen van openbare werken Jan De Neve verwelkomd. De andere schepe nen oordeelden waarschijnlijk dat Kissinger bij een mogelijk bezoek van hen aan de States ook op reis zal zijn. iinds 1971 streeft «Land van Aalst» naar een gezamenlijke oplossing voor het probleem van de verwerking en vernietiging van het vuil. Op 3 oktober 1972 werd door Minister Servais een ontwerp van bestek voor een breekwerfin- rt e-stallatie goedgekeurd. In begin 1973 op het ogenblik dat men tot de uivoering wou overgaan, ge-besliste de huidige Minister van Volksgezondheid, de heer De Saeger, alle uitvoeringen te chorsen tot bij het bezit van een aanvullend verslag zou zijn over aard en hoeveelheid 3eniijverheidsvuil dat in de provincie werd geproduceerd. Het «Land van Aalst» legde zich [ar jaarbij neer. De Minister vertrouwde die studie toe aan E.R.O.V., die ongeveer na twee jaar, (in april 1975) 7_ jaarklam met haar verslag, waarvan de gegevens door het studiecentrum voor Kernenergie werden erwerkt. opftfinister De Saeger besliste loen dat er in het arrondisse- nent Aalst slechts één verwer- ;ingsinstallatie voor de afva lverwerking mocht opgericht worden en hij duidde «Land ran Aalst» aan als opdrachtge- rend bestuur. Dp 9 april 1975 bracht men iem een bezoek en op 14 mei jevestigde hij het bovenge meld besluit. Hij besliste te- rens een werkgroep aan te is-^tellen en gelastte het studie- :entrum voor Kernenergie een jptimaliserende studie voor te >ereiden. Deze werkgroep is tweemaal lijeengekomen telkens op in- tiatief van «Land van Aalst» >m kennis te nemen van frag- nentaire en ontoereikende no- a's opgesteld door S.C.K. Een neer uitgebreide nota waarin Ben voorkeur voor een be- jaalde oplossing werd uitge broken, werd op 30 oktober 1975 toegezonden aan «Land van Aalst» Het «Land van Aalst» wees di- "rekt op de vele onvolmaakthe- Jen van dit studiewerk en op de rele spekulaties die de toets de praktijk niet kunnen weerstaan. De kabinetchef van Minister De Saeger achtte het blijkbaar ook onmogelijk over die besluiten te beraadslagen en verzocht S.C.K. om nadere en meer verantwoorde gegevens. De Beheerraad heeft in zijn vergadering van 9 februari 1976 zijn ongerustheid uitge drukt over die toestand, en ver zocht het direktiekomitee bij de Minister persoonlijk aan te dringen opdat een einde zou komen aan dit geslenter. Verscheidene leden vrezen dat, indien we niet spoedig tot een beslissing kunnen komen betreffende de wijze van ver werking van het vuil en de plaats waar er uiteindelijk zal gestort worden, men niet klaar zal zijn vooraleer de stortmoge- lijkheden te Voorde uitgeput zijn. Het direktiekkomitee heeft in gevolge deze beslissing van de beheerraad op 24 februari 1976 een brief gezonden aan de minister met een omstandig relaas der feiten. In de brief werd herinnerd aan wat de heer Minister op 14 mei 1975 aan de interkommunale schreef, namelijk dat de oprich ting van eenafvalverwerkings- installatie in het arrondissment Aalst als piloot zou kunnen dienen voor de initiatieven die ook nog elders moeten geno men worden. Op 1 april 1976 werd aan «Land van Aalst» een definitief verslag van S.C.K. overhan digd te Brussel. Het bevat be langrijke vergelijkende gege vens over hoeveelheid te ver werken afval, bruikbare stort plaatsen en stortkapaciteiten, globale transportkosten, ver werkingstechnieken, verwer- kingsprijzen en rekuperatie- mogelijkheden: stoomrekope- ratie, termische slibdroging. Het door de Minister aange steld advieskomitee, waarin «Land van Aalst, ruim verte genwoordigd is, zal eerlang daarover beraadslagen. Land van Aalst zal dan moeten be slissen. POLLIT KOMT ER STILLEKESOON VEROM BOEVENOP »K Moen ajjer toch ni kommen ooitiendoeng zeikes wie da Pollit es, tèn kee meh eivegoed vroagen wie da Markes es of wa dat de Veirpost es. Ja, 't es diene Pollit woroever dat ek hier hem. 't Es ni vér 't ien of 't ander, mor kom, da moe ne gralèkke klop geweist hemmen ver azoei ne mensj, as ge dor op nen ik en ne goy om zu te zeggen alles wa dagge hedj, verliest. Ne stommen brand, einegte menieten malsjans en ge zitj gè dor op 't stroot. Ba manier van klappien, vanoyges, want Pollit heid kinjeren. En kinjeren die ni zolle willen da Pollit en zen vraa zollen op stroot zitten. En die hem tèm oeik binnengepakt hammen en der vér gezérgd dat er hem vér 't oeigenblik nimmendalen 'n mankeirt. En doboy kwamp het da'k op nen oaved meh menne vrindj Honorei de Meilestroot afzakten, verboy denne pit die naa ginne pit nimmer 'n es mor eh groeit geval on 't werren es, meh veil poetrèls en groeite kronen vér van alles omhoeig t'holen. En wajjer ba Pollit zenne zoeng binnen en nor hem vroagen. Mor knol was dor ni, mor hé gink toch sebiet kommen, want ze ginken hem agaa iensj roepen. En woorlék, Pollit kwamp af. En ge kost echt zing dat hem plezier dei dat 'n ne kier imand zag. Ge zodj zelf gezeid hemmen dat er hèè pesies halvelings van geda- ven was en der woteroeigskes zol van gekreigen hemmen. Want 't zèn vantoyd de zotste mooilen die 't klansjte hèrteken hem men... In 't ieste 'n wa 't gesprek azu ni aal te goed fotteren, want wajjer 'n waan ni direkt beginnen oever den brand zelf en Pollit wist oeik ni goed wa te zeggen, ghiel zeikes hooin da al zuveil kieren moete vertellen dat begost iveranst ooit t'hangen. En domei wird er azoei 'n betje rond geklapt en ja, aal meh ne kier kwamp 'nop dreif. Oever zèn élgerken dat 'n toch nog altoyd heid en woraf dat 'n attoyd zeid dat 't nog dat élgerken van Anzjeliksken es. En oever aal dat ander dat 'nnimmer 'n heid mor dat allemol in den brand gebleiven es en worvan datn toch zuveil spoyt heid. Want ja, ne mensj heid van alle klodden in zén hoois woor dat 'n nimmer nor om 'n ziet mor as ge 't kwoyt zèt, tén wedje mor iest dagge 't mankeirt en dat dat allemol dinges woren woor dagge on haaft. En «Magda, geif meh nog eh pintjen!» - en dormei wist ek dat 'n on geneizen was. Om 't geneizen van de klop die 't 'n gekreigen hooi. Want ne mensj kroygd kloppen as 'n jonk es en kaan hem door rap hoevezetten, al bleiven der vantoyd toch lettiekes oever. Mor ne mensj kroygd oeik kloppen as 'n aver geworren es en van de die 'n geneisde zu rap ni mier. En Pollit kreig nog eh pintjen en kwamp van langsom lossen en hè begost voesj te vertellen. Want as Pollit los komt, moet "n vertellen en tèn 'n stoot zèn toet ginne vedrons stille. Al woren der zoaken boy die *k hem wel al ting of twintjeg kieren hoeire vertellen hem, da stekt toch ni teigen want gelèk as Pollit die verteldj 'n kaan nimand da ni vertellen. En as 'tdobboey nog ooitkwamp da zenne vrindj Stefaan, die dor oeik was en die Pollit zèn kostums ooit nieven ging kooisen (ze woren allemol zwert van 't zoet en stonken nor de toeik) eh ghiel pak bicht nor hoois gebracht hooi die 't 'n allemol ooit de zakken van die kostums gholdj hooi, wird er mor iest goe gezwanst. 't Schantj dat er zelfs eh ghiel pak boezjies boy was en eh spel koorten. «Pollit, woveir hejje goy na eh ghiel pal boezjies noeideg? Es dat allicht vér 't sleutergat te vinnen as ge in de klein irkes nor hoois komt?» En azoei kwamp 't spel op de woagen. En «Magda, geif meh nog eh pintjen!». «Wedje nog, die woymen mwieg, die nog in die ekspoziesje gestoon heid over Dirk Marten die de Droakenieren ingericht hooin? Awei, die wieg hooi mèn kleindochter zjust van de zolder gholdj en afgeschierd. En bogot, on die wieg es 't er sjustekes nietoon.» - «Pollit jongen, dateseh miroakel. 'tErzèndorlanst de kanten van de Koeilstroot nog miroakeien gebeird zeikes. Awei, teis es 't er na oeik ien. Wajjer zeilen dor 'n beivoort van moaken. De boezjies hejje aal en madoljes kenne men on den biskop vroagen...» «Nie jong, ge ziet dat die wieg van Markes, die na al zu lank bestoot, bewoord moe bleiven hein.En 't ien vortjen volgden op 't ander pintjen en teigen dammen mosten optèrren zag ek da Pollit al 'n betje koeleur de Boerin gekreigen hooi en azu pesies 'n betjen nen andere mensj geworren was. Doroon ziede dat elke mensj 'n betjen humor kaan beizigen, al was 't mor ver hem ooit de pit 't helpen woor dat 't leven hen vantoyd verrooilings indoeft. «Allei Pollit, 't beste hein jong, en haafd a kras. 't Es natierlèk eirg as ne mensj da naa nog moet teigekommen.mor 't hooi kennen eirger zen. hodje der moeten inbleiven. Ten hodje ons gien voorten nimmer kennen vertellen en nog gien begraofenis- sen nimmer kenne goon...» «Mersimersizé, as ge gesleige zitj gelèk as ek ik, tèn ziede mor iest woor dat a vrinjen zèn.Bedankt en kom nog ne kier vrom hein. Dag Honorei, dag. DOLF Indien het 360 jaar later nog kan, dan zou William Shake speare zich beslist in z'n graf omdraaien. Deze Engel se toneelschrijver heeft nog maar pas een gelijknamige pub gekregen, of onverlaten profiteren van de herstel lingswerkzaamheden aan de zijgevel van dit hoekgebouw in de kerkstraat, om zich te bezondigen aan sluikstor ten. 25 spaarders zullen hun nieuwe RENAULT 5 nooit betalen. Voor elke 2.000 F verhoging van uw spaargeld saldo of GIRO saldo tussen 29 maart en 6 juni van dit jaar, hebt U recht op een tombola-nummer waar U één van de 25 Renault's 5 kunt mee winnen of één van de extra- prijzen: Elektronisch Rékenmachine Sharp Reiszak in skaï Wandklok JunghauS Plooibare reistas Stel van 3 Inox-schotels Isoleerkan Alfi Deze extra-prijzen zijn exclusief voorbehouden aan de kliénten (oude of nieuwe) van de Molenstraat 75 9300 AALST Tel. 21.63.64 Officieel agentschap IPPA Spaarkas De extra-prijzen zijn te bezichtigen op ons adres! Of U nu al IPPA-spaarder bent of niet, heeft geen be lang; iedereen kan meedoen en WINNEN al SPAREND.

De Voorpost | 1976 | | pagina 3