Op «Kermismaandag» 21 juni staat de streek op zijn ko^ uit de witte kamer TWAALF VROLIJKE, OLIJKE ENZOVERDER SAMEN OP AALSTERSE LANGSPEELPLAAT 6 - 28-5-76 - De Voorpost het komend Sedert het ontstaan van de Wielerclub Teijoden is het nu welgeteld de 55e maal dat door deze vereniging een beroeps rennerswedstrijd wordt ingericht ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis op 21 jini e.k. Volgens de traditie gaat hieraan steeds een wedstrijd voor sinjores vooraf op zondag 20 juni; als sluitstuk volgt dan op donderdag 24 juni de 25e grote Prijs Marcel Boumon voor Internationale liefhebbers. Het is algemeen bekend dat de Teijodenaren, eens ze met iets beginnen, moeilijk van ophouden weten. AI bij ai is dit wielergebeuren van Kermismaandag nog de enige wielerwedstrijd van dit gehalte welke in de streek wordt georganiseerd. Spijt alles wat de laatste jaren allemaal tegen zit om de inrichting van dergelijke groots opgezette manifestatie tot een goed einde te brengen, slaagde de Teijodense Wielerklub, legen de algemene stroom in, hun «koers» amsmaar met stijgende belangstelling en sukses te laten doorgaan. 1951 A. Guns (NL) 1952H.Couvreur. I953G. Vande Wiele 1954 Edgard Sorgeloos 1955 Fr. Syroit 1956H.Couvreur 1957 Rik Luyten 1958 P. Machiels 1959 R. Baens. 1960 W. Haelterman 1961 Edg. Sorgeloos. 1962 G. Van Vaerenbergh. 1963 A rn. Flecy 1964G. Verhaegen 1965 Fr. Melckebeeck 1966 Sivilotti (arg) 1967 Van Vreckom R. 1968 Melckenbeeck Fr. 1969 Ed. Peelman. 1970 Planckaert Walter 1971 André Dierickx (kamp. Oost-Vlaanderen) 1972 Vrijders Herman 1973 Van Clooster Noel 1974 Van Der Slagmolen H. 1975 Planckaert Walter 1976?????? HET HUIDIGE BESTUUR Wij geloven dat het huidige bestuur van de kon. Wielerklub Terjoden er dit jaar weer een echt grootse gebeurtenis zal van maken. Het is als hulde aan deze noeste doordouwers dat wij hier graag de namen bekend maken van diegenen welke «de drijvende kracht» van het sportieve ge beuren te Terjoden zijn. of moeten wij voor de gelegenheid «Treien» zeggen. Als erevoorzitters noemen wij: Dr. Norbert Dae en Dhr. Albert De Kerpel. Voozitter is: Frans De Schrijver. Sekretaris en penningmeester: Roger Van der Stockt. Kamiel Soetinck »Frans Verhulst, e.a. PROGRAMMA 1976 29 mei 1976: 2e grote prijs Beenhouwerij Willy voor ju niores. 20 juni 1976: 6e grote prijs Omer Raes voor juniores. 21 juni 1976 55e grote prijs van Terjoden voor Beroepsrenners 12 sept. 1976: grote prijs Immo Sonck voor Nieuwelingen. Voor de sportieve streekgenoten een rijk voorziene wielertafel. De Voorpost wenst van ganser harte het bestuur van de kon. wielerklub Terjoden een sukses- rijk wielerjaar toe en maakt reeds rendez - vous voor volgend jaar bij het enige Terjodens sportgebeuren binnen Groot- Aalst. Tot ziens. E.A. VAN DER ELST ONTSTAAN VAN DE KON. WIELERCLUB TERJODEN Alhoewel er te Terjoden eerder /uinig met water wordt omge sprongen zolang er wat anders te drinken is vergelijkt de sekretaris van de klub het ontstaan van deze vereniging met de vanzelfsprekendheid waarmede een bron ontspringt. Het is heel eenvoudig tot stand gekomen omdat het voor de hand lag en niet anders kon. De belangstelling der Terjo- denaren is steeds vele kanten uitgegaan, en veelal tegelijk zelfs, echt begenadigde mensen of gewoon echte mensen, wie zal het zeggen? Niettemin, ook het «veloke» kende de nodige belangstelling en aangezien te Terjoden alles tussen «pot en pint» gebeurt werd in het kafe van Kamiel De Meyer, nabij het station te Haaltert. in 1930 de grote beslissing genomen. Er werd besloten tot het oprichten van een wielerklub. Het ontstaan zelf van deze wielerklub, of het stilaan groeien naar deze oprichtinf. gebeurde voornamelijk onder het impuls van een zeer merkwaardig man, nl. wijlen Dokter Tistaert. Diegenen welke zich deze spor tieve dokter nog weten te herinneren zullen licht begrij pen dat het met een dergelijke persoonlijkheid moeilijk anders dan tot daden moest komen. En zo gebeurde het: er zou voor het eerst een wielerkoers worden georganiseerd te Terjoden. DE EERSTE WATERDRAGERS De «koppen» werden bij elkaar gestoken en er werd naar goede helpers uitgekeken. En kwamen werkers en ook «bedelaars» (ook toen reeds nietwaar Gilbert Ghijsens)en men kon starten. Als stichters van des tijds vindt men de namen terug van Kamiel De Meyer. Robert Verleysen. Phil Droessaert, A. De Kerpel. René Dierickx. Theofiel De Schrijver. Leo De Clercq. Honoré Roelandt. Als er hier of daar een naam werd vergeten moet dat niet kwalijk genomen worden, die verdien sten van deze onbekenden zijn er daarom niet minder om. KERMISKOERS Sinds 1921 dus de jaarlijkse kermis sportieve luister bijgezet met een wielerkoers. Zoals dat pleegt te heten zijn dat soort manifestaties heel deugddoend voor tering en nering. En dat zal wel zo zijn te Terjoden, daar tw ijfelen we geen moment aan. "1 raditioneel zijn de inwoners reeds op deze gebeurtenis inge steld en deze kermismaandag wordt elk jaar een echte gebeur tenis en feestdag voor de streek en omliggende gemeenten. Het is goed dat hier het bestuur van de wielerclub lof wordt toegezwaaid voor de uitzonder lijke inspanningen welke het zich al jaren achtereenvolgens getroost om steeds weer alles op zijn poten te krijgen. Wij geloven stellig dat de bevolking zeker deze prestaties op prijs stelt. Het is alleszins een grote verdienste voor het wielerclub- bestuur dat ze er telkens weer in slagen om. weliswaar met veel moeite, werk. offers, zweet en geld. een programma op touw te zetten die de andere omliggende gemeenten, waaronder zelfs grote, niet aandurven of aan kunnen. Sekretaris Gilbert Ghijsens zegt het eerder lyrisch, «zoals de jaren gaan en keren, zoals de zee beweegt bij eb en vloed, zo doet onze Kon. Wielerklub Terjoden alle jaren onafgebroken zijn Werk te.n bate van de nering-' doeners». GOUD IN 1971 De bekroning enkele jaren terug, in 1971, was het 50 jarig bestaan van de klub. Voor deze gelegenheid kreeg de Terjodense klub van B.W.B voorzitter Van Mossevelde «himself» de toewij zing voor de inrichting van het Oost-Vlaams kampioenschap geheel gratis. Insiders weten wat dit betekent en zillen hierdoor het sportieve gewicht welke deze klub in de wielerschaal brengt zeker hoog te weten aan te slaan. De erkentelijkheid vanwege de B.W.B voor deze harde werkers kon niet duidelijker blijken. PALMARES VAN 55 JAAR KOERSEN Op de erelijst van de Kon. Wielerklub Terjoden komen een ganse reeks bekende en minder bekende renners voor. De glans rijke winnaars van de vorige 54 koersen waren achtereenvol gens: 1921 Fl.Dhondt. 1922 Deolet. 1923 A. Verbist. 1924 L.Duerlo. 1925 Fr. Bonduel. 1926 F.Hamerlinck 1927 O. Houtman. 1928 ADossche. 1929J.Mertens. 1930J.Debusschere. 1931 O. Meuleman. 1932 St. Van Slembrouck. 1933 Edg. De Caluwe. 1934G. DeGraeve. 1935 L.Noens. 1936 L. Noens. 1937 J. Dufromont. 1938J. De Molder. 1939 O. Thijs. 1940/1944 Oorlog. 1945M. Van Herzele. 1946 R. Gijselinck. 1947 Niet ingericht. 1948 Van Dooren. !949Em. Faigaert. 1950 Marcel Boumon keizerin». Ergens te Mere, dicht bij koe en madelief, staat het huis met groene blafeturen. Wilgendries««Just Born Productions». Luc Ardyns en William Souffreau werken er druk aan een verzamelplaat met muzikanten uit onze heimat. «Mid-juii»-voer voordemelomanen! ER WAS ES... De popliefhebbers en grou pies zullen zich herinneren dat wij Aalstenaars, vijf jaar geleden prat mochten gaan op twee plaatselijke groe pen in ons aller BRT-Top 30. Er was ««John Wooley en Just Born» die de oude rocker «Ruby Baby» opge- stoft de hitlijsten instuwde. Enkele weken later leverden ««The Voodoo's», plots luisterend naar de naam ««Irish Coffee», met de single ««Masterpiece» een meester werkje aan de Belgische popstory. Het kan verkeren, zei onze vriend Bredero en zodus ge schiedde: ««Just Born» ziel toogde en splitte terwijl het met ««Irish Coffee» (begrijpe wie begrijpen kan) ook niet wou vlotten. Om een lang verhaal kort te maken: JB-gitarist Luc Ar dyns zat in de muziek inge worteld als een jackfiche in een versterker, zoch iets nieuws en vond in William Souffreau (de man met een stem als een bokshand- schoen) een geschikte kol- lega om samen een studio en een bookingsbureau over de doopvont te houden. Just Born Productions zag het levenslicht. BEKENDHEID We leven samen twee jaar later. Beiden beschikken nu over een behoorlijke opna meapparatuur. ««Binnenkort halen we'r een komputerke bij,» zegt technikus Luc Ar dyns. Op de studiodeur prijken reeds enkele souvenirs: zelfklevende prentjes van charmezangers (essen) die hier eerder hun sentimenten in de losse groeven lieten persen. (Noot: er wórdt hier eigenlijk niet geperst in de werkelijke betekenis, maar het klinkt mooi en erzijn dan nog de frustraties nie- waar,). Zij zijn het die zich zelf hel meest au-sérieux nemen en die er met de idiote steun van even idiote persjongens ook wel raken. Onze ogen strelen de foto's van Daniël la en anderen. Feit is, het blijkt uit de reeks opgenomen plaatjes dat de ze studio niet funktieloos bleef. Er was werk! Luc en William zijn echter nog niet bevredigd, de studio is nog lang niet geheel gekend in onze kontreien. Daarom dat JBP een L.P. opneemt met mensen en groepen uit het Aalsterse. Luc Ardyns windt er geen doekjes rond«We hebben verleden jaar om meer dan 40.000 fr. adver tenties geplaatst.-Het bleek echter niet efficiënt te zijn. Weet je wel hoeveel een klei ne vermelding in de «Gou den Gids» kost? De lang speelplaat die we nu opne men is voor ons in zekere zin een publiciteitsmiddel. Voor de mensen die erop meedoen is het een unieke gelegenheid om op plaat te staan, 't Is toch een mooie herinnering, hé?». En gelijk heeft ie, velen zijn inderdaad geroepen om niet zo rap uit verkoren te zijn. Vandaar dat de meeste gekontakteerde mensen na een zekere twij felachtigheid (zoals de gro ten, weetjewei?) toch inpik ten op de idee. WAAROM DE LIEFSTE LEZERS HET SPAARVARKEN BIJ DE HORENSHUM, KEEL-ZAL MOETEN VATTEN; Het resultaat van de lang speelplaat zal een soort ba lans zijn van wat verleden seizoen reilde en zeilde in de ajuinpop, -kleinkunst en -volksmuziek. De L.P. zal als het ware een dokument zijn dat misschien of beter hopelijk, bepaalde talenten zal reveleren en/of bevesti gen. Talenten die overigens aan de plaat een stimulans tot grotere samenhorigheid en meer samenwerking kun nen hebben (met klemtoon op kunnen). In Aalst en aan- hangels wordt weieens te veel gesproken «van horen zeggen». Resultaat: een zinloze konkurrentiestrijd die zich uit in een voor ieder schadelijke nijd en roddel. TWAALF MAAL IS SCHEEPSRECHT De plaat is niet volledig representatief voor wat in onze streek op het podium gebeurt. Immers, er ontbre ken enkele namen. We den ken onder meer aan «Stam pen en Dagen», «Christma» en Gustaaf De Meersman. De eerste groep is echter al aan een eerste L.P. toe, de tweede heeft problemen ter wijl Gust op de plaat zou klinken als een zoutwatervis in een zoetwaterakwarium. Ziehier de twaalf deelne mers met hun respektievelij- ke nummers en onze dito kommentaar: «Fair Hair» met het instru mentaal nummer «Titus». Dit duo is de eerste vreemde eend in de bijt. Ze zijn im mersvan Dendermonde. Luke met «Swing it baby». Luc Meessens, tweede niet- streekgenoot, een dertiger die speciaal voor de plaat een rocker kweelde. «Isopoda» met «Male and Female». Deze Aalsterse formatie levert met dit nieuw nummer (we mochten het reeds op band beluisteren) een uitstekende bijdrage. Tien op tien! «Plasmodium Vivax» met «Wondering Life». Een moeilijke naam voor de groep die destijd «Hot Spi rit» noemde en die met dit lied velen onder ons zal ver bazen. Ook een bank voor uit! William met «Amber». En gelstalig nummer hande lend over de gelijknamige bar in de Korte Nieuwstraat. «Is Cuma Liom» met «Moe der Porret». Volkskunst groep die nog van zich zal laten spreken op nationaal vlak. van het duo «Leen en Kris». Het tweetal is gesplits en leidt er ons toe te besluiten dat zulks te betreuren is. «Brain Damage» met «Paper Plane». BD is de enige groep die uit het repertoire van een andere groep (in casu «Sta tus Quo») putte. «Low Level» met een ons nog niet gekend nummer. Ook Joost en Mieke Van Dorp zijn op het ogenblik nog niet in de studio ge weest. «Peeter Sheely» met «Silly Days». PS is een groep die nog niet zo veel van zich heeft laten spreken, de plaat kan een begin zijn. De twaalfde en laatste is... jawel, maar die kent zichzelf ook maar van horen zeggen en zwijgt dus verder. René De Witte (Toemaatje: op zaterdag 29 mei te 20 uur presenteert folk-kroeg Parnassos (Stw op Ninove, 145. Dender leeuw) «Rock and Classics» met Jean Van der Schueren en William Souffreau. Zij zorgen respektievelijk voor eén deel klassieke gitaar en een portie gulle oude rock William Souffriau aan de ineniftafel van Jast Ram Productions tijdens de opname van Braim Damage <JM VjET euc >or ing Music was helaas niet my first love, maar 't is wel een oe< verdomd knappe single van John Miles. Een of andere gei hemelvaart zorgt er eens te meer voor dat ik mij de pokken jer| zit te werken om mijn teksten tijdig binnen te krijgen en dat terwijl er buiten in het zonnetje zoveel leuke dingen te doen zijn. 7/ Even de gebeurtenissen van de voorbije week op een rijtje zetten: Club Brugge heeft de beker nét niet en Nederland i heeft het zaterdag rustig aan gedaan. Weer een paar uit- schieters: Godefroot die Parijs-dinges wint, Belgische jj triomfen in de ronde van dinges, en goede uitslagen in een 1 atletiek-interland. Dat belooft voor de aanstaande Olympi sche Spelen. Alhoewel, we hebben de Russen en de Ame- fan rikanen nog niet in aktie gezien. En ik vrees terecht denk laa ik dat we tegen die beroepsamateurs volslagen kans- lab loos zijn. Heeft U vorige week overigens de dokumentaire irer over de Olympische installaties gezien op RTB? Erg knap ier was dat, er werden heel wat wijze dingen verteld over het lan hoe en het waarom van het hoe. Ik bedoel: in Canada eer vraagt menigeen zich af waarom die Spelen met hoofd- ittr letter, jawel zo enorm veel moeten kosten en wie dat dan wel zal moeten betalen. De doorsnee belastingbetaler lijkt !rij« niet erg opgetogen. Het had allemaal veel eenvoudiger en po goedkoper gekund, maar het is en blijft natuurlijk een pres- fat tigezaak. Elke keer weer moeten de organisatoren het arr weer beter doen, nog vernuftiger, nog dt-urder, nog mooier. €u Tokio, Mexico, München, het ging steeds in stijgende lijn. jen En Montreal wil het nog grootser. jnQ Waar gaat dat heen, waar gaat dat heen? En vooral: waar zal dat eindigen, waar zal dat eindigen? Heeft U zich over igens al de vraag gesteld waar de limiet van de mens ligt? I k druk me waarschijnlijk weer eens slecht uit, maar ik bedoel, wanneer gaat er nu eens iemand een definitief rekord ves tigen? Wie zal uiteindelijk de snelste zijn over de honderd meter en wat zal zijn tijd zijn? Ik weet niet precies hoe snel het tegenwoordig gaat, maar ik veronderstel dat men de honderd meter nu in iets minder dan tien sekonden loopt. Weet U wel wat dat betekent? Ik heb het hier even voor U nagerekend, dat is 36363,636 meter per uur. Of anders: ruim zesendertig kilometer per uur. Met stilstaand vertrek wel te verstaan! Vergeleken met een gazelle of een jacht luipaard is dat natuurlijk géén snelheid, maar dat is toch rap zulle. Tien meters per sekonde, kunt U zich dat wel goed voorstellen? Meet eens tien meter af op de grond en denk dan dat er mensen zijn diedie afstand tien keer lopen in tien sekonden. Verbazingwekkend vind ik dat. Hetzelfde kunt U doen met heel wat andere sporten. Het springen vind ik ook al zo sensationeel. En het polstokspringen, enorm is dat. Daar is Eddy Merckx niets tegen. Daarmee beschouw ik de sportieve aangelegenheden voor deze week maar afgedaan. Het wordt stilaan weer stil rond Ulrike Meinhoff, dat vinden de Westduitse autoriteiten waarschijnlijk maar goed ook. Er is de laatste twee weken heel wat te doen geweest rond dit demokratisch land. Het schijnt dat ze daar met extremisten op een nogal extreem brutale manier omspringen. Er wordt daar duchtig geëxpe rimenteerd met nieuwe opvoedingsmetodes, helaas is het experiment met Ulrike Meinhoff niet geslaagd: ze heeft het niet volgehouden en de bondskanselier zat ineens met een heel vervelend lijk opgescheept. De zaak lijkt jammer ge noeg goed op weg om in de doofpot te worden gestopt (Dat was eens te meer een voorbeeld van slechte zinsconstruc tie, maar dat neemt U er maar bij.) Vrijdag verjaarde Herman. Proficiat Herman jongen en nog vele jaren. Herman was heel erg vrolijk die avond. Eén geschenkje was bij hem erg in de smaak gevallen: een stylo voor vrouwen in nood of grapjassen aan de toog. Eigenlijk vertel ik dit alleen maar omdat ik weet dat Herman dit leest Want tenslotte ken ik Herman niet z« goed. Wel heb ik een kursus van hem geleend, maar het is zo een verschrikkelijk dik geval dat ik er telkens maar een paar bladzijden ineens kan van lezen. Heel veel wijzer zal ik er helaas wel niet van worden. Dag Herman, braaave zijn hé. Ik speel de looksmaak (-geur) weg met een flinke scheut tandpasta, kam mijn natte haren en begeef mij op slecht pad. Zit wat te suffen onder de treurwilg (een echte treur wilg) en luister naar het groeien van het gras. Dat schiet dus flink op. Jef heeft deze morgen getelefoneerd maar ik was er niet. Moet terugbellen, ben wel benieuwd wat die te vertellen heeft. Dan maar naar de film. 'Exhibition', een denderende titel voor een vervelende film. Na de film recht naar huis, tenzij, jawel, eerst een vriend tegen het lijf lopen Hoe bestaat het, van toeval gesproken. Dan maar mee naar het hutje op de hei en bij de haard een fles 'Liebfrau- milch' gekraakt. Lekker spul is dat. En dan recht naar huis, niet even goejedag gaan zeggen maar wel een bescheiden teken van leven gegeven. En dan slapen, zonder eerst het gekraai van een haan te moeten aanhoren, want als ik vroeg thuiskom slaapt dat kreng natuurlijk. Gisteren bij Lucianus geweest en wondere dingen mee gemaakt. Ludanus is een boom van een vent, zeventig jaar, een prachtkerel. Ik zat er maar stilletjes bij, kende hem nog niet, maar een volgende keer vertel ik U wel wat meer Alhoewel, het lijkt een beetje op een komplot en misschien vertel ik te veel. En dat mag niet. Ik moet naar Willy, ik moet weg, oogjes toe en snaveltjes dicht GUY DE LOMBAERT Het kernbestuur van de koninklijke wielerclub Teijoden wisselen van gedachte over de organisatie van

De Voorpost | 1976 | | pagina 6