I S ASFALTKOORTS SLAAT WEER TOE GEPENSIONEERDEN TONEN DE VRUCHTEN VAN HUN HOBBY'S DE DAG VAN 'DE EENHEID' ^MINDER-VALIDEN {STELLEN TENTOON MET MELDERT NAAR TIROL GEVAARLIJK SPELEN IN BEUKENHOF ZITTEN OF KNIELEN WANDELTOCHT NAARLOURDES a.rduval pVba y,.,:7 AALST De Voorpost - 28-5-76 - 9 Dinsdag 18 mei kende onze gemeente een heel «gemoedelijke» raadszitting, zoals enkele raadsleden het zelf uitdrukten. De agenda was inderdaad slechts vijf puntjes rijk. GEMEENTERAAD TE NIEUWERKERKEN Zoals vorige keer was er weer het meest voor en na de raad te bele ven. Het weerspannige raadslid van vorige zitting, de heer Peer- linck, was waarschijnlijk nog niet ïelemaal bekoeld en bleef afwe- :ig- PERS ONDER VUUR «ladat het verslag van vorige zit ing met de nodige op- en aanmer- ringen goedgekeurd was. nam jurgemeester E. Hooghuys (BSP) le pers onder vuur. Hij scheen logal heftig in zijn wiek gescho- en te zijn over een vergissing die loor sommige bladen begaan verd. Volgens een artikel van de jemeentewet moeten agendapun- en die slaan op een persoon in «eheime zitting behandeld wor den. Vorige raadszitting was er zo'n punt. Het kollege beging jchter de vergissing dit punt op de dagorde van de openbare zitting te plaatsen. Daar zag men de vergis sing in en hevelde men het over naar geheime zitting. Enkele dag- jladen publiceerden een drietal dagen later het verslag van deze gemeenteraad en brachten het ;veneens het relaas van dit voor val, iets waar het gemeentebes tuur (volgens burgemeester ■Jooghuys) ernstige moeilijkhe den mee gekregen heeft. Om deze eden zat hij dan ook de pers eens duchtig op de kop en gaf ze zelfs richtlijnen hoe het in de toekomst te vermijden. Tenslotte verzocht dij de aanwezige journalisten geen bespreking meer te wijden aan geheime punten. Jammer ge noeg gebeurde alles nogal op ta melijk barse toon zodat de goede aad niet al te sympatiek over- cwam. PROTESTANTSE KERK Kfaet eerste punt van de normale agenda hield het goedkeuren van de rekening van 1975 van de Pro testantse Kerk van België in. Dit leverde geen enkel probleem op. Er kon vernomen worden dat de bijdrage van Nieuwerkerken rond de vijftienduizend frank schom melt. ASFALTMIKROBE Dit wonderbaarlijk beestje zit ons gemeentebestuur reeds jaren in het bloed; in zoverre dat we sti laan kunnen gewagen van een «asfaltobsessie». Kasseistenen in Nieuwerkerken zijn even zeld zaam als steenkoolmijnen in Oos tende of Blankenberge! Toch strekten punt twee en vier van de dagorde ertoe nog eens meer dan 15.000 m2 weg een nieuwe as- faltbedekking te geven. Er zal ge bruik gemaakt worden van twee verschillende procédees: Haal- tertstraat, Kraaiwinkel, Terren- thout, Zurendries, het verlengde van de Bredeweg tot aan kafee 't Vosken en de Hazelaarstraat krij gen een volledig nieuwe bedek king. bestaande uit een drie en een halve cm. dikke slijtlaag. Met BTW erbij belopen de kosten 579.348 F. Er werd öük nog be slist de Hoezestraat mee op te ne men in dit pakket. De mogelijk heid om de zaak in beperkte aan besteding te geven, werd onder zocht. Ruw geschat bedraagt de op deze wijze te asfalteren opper vlakte ongeveer 5000 m2. Volgens het tweede procédé, het beruchte schlammeren, zullen de overige 10.000 m2 aangepakt worden. De straten die hiertoe be horen zijn de Damstraat. Restert- straat. Kantonstraat, Keizerstraat. Papestraat en Veldstraat. De kos ten hiervoor bedragen 609.000 frank. BTW inbegrepen. Reeds meerdere straten kregen op deze wijze een beurt en volgens het kol- Begrafenisondernemers zijn ook mensen en zoals alle mensen moeten ook zij uitzien om aan de kost te komen. Zoals voor alles en nog wat wordt nu ook aan dit soort bedrijvigheden de nodige ruchtbaarheid gegeven langs veler lei wegen. Ook langs vreemde wegen in onze parochie, waar een plaatselijk «Lijkbidder» prijkt op een affiche van een «wielertrapkoers». Alsof dit op zichzelf nog niet angstaanja gend genoeg is maakt hij de «sportliefhebbers» kond dat hij gratis de «Palmen» levert na de «koers». Of de «koereurs» al dan niet «het hoekje om» moeten zijn, vooraleer zij met «bloemen en kransen» worden omhangen, wordt niet ver meld. Volgens een bericht in een sensationele weekend-krant met een zondagsebladopmaak zou het in onze parochie spoken. Het gebeuren situeert zich afwisselend tussen onze parochie zelf en de aanliggende «grote stad». Dat er vele onverklaarbare dingen «ten onzent» gebeuren weten wij al lang remember de «spookstraat» maar dat met het oog op de «grote vereniging» nu ook de spoken hun werkterrein verleggen en uitbreiden is iets nieuws. Wij zullen moeten aandringen bij de gekende binnen landse Michel dat alsnog de Affligemse paters ook in de fusie worden opgenomen. veiligheidshalve In dezelfde spookhistorie wordt melding gemaakt van de tussenkomst van de parochiepaap. Wij vinden het niet eer lijk dat, zodra de konkurrentie zich tracht te vestigen, er van meetaf aan dermate wordt ingegrepen dat gelijke werking onmogelijk wordt gemaakt. Of beroept men zich hier op de vestigingswet? lege tot eenieders tevredenheid. Het schlammeren houdt in dat er een vloeibare massa, bestaande uit zand, pek en enkele andere stoffen over het wegdek wordt uitgespreid. Putten en bulten moe ten echter op voorhand uit het wegdek gehaald worden, daar ze. ondanks het schlammeren toch blijven bestaan. De ganse asfaltoperatie zal alles bij elkaar toch bijna 1.200.000 F bedragen. Alhoewel we niet voortdurend wensen afbrekende kritiek te leveren en we zeker niet gekant zijn tegen voortreffelijke wegen, zijn we toch van mening dat men het nu stilaan toch wat te ver drijft. Voor de automobilist is het gemeentebestuur geen enkele inspanning teveel en er wordt dan ook op geen frank gekeken. Wat vooral opvalt is dat er met geen woord gerept wordt over de finan ciële toestand van de kas, een ar gument waarmee men nochtans onmiddellijk begint te schermen wanneer het erop aankomt iets te verwezenlijken ten bate van de be jaarden en de jeugd. Spijtig is dat wel! HOEZESTRAAT Het vierde punt behelsde het goedkeuren van het ontwerp- lastenboek en raming van buurt wegen 4-9- !4 Hoezestraat. Het Tema van deze expo is: kunst, ^"handwerk en hobby's van a.n;inder-validen. z!JlSchilderijen worden gebracht 1l0!door Karei Phalvens en Ar- 3 Htm and Willems - vlechtwerk aldoor de Braille-Liga en Licht en dAiefde en Keramiek door Ka- d ^miel Landuyt Deze tentoonstelling wil niet 10-aleen de nadruk leggen op de- °®pelfde aktiviteit van minder- t0iValiden doch hen tevens de ge legenheid bieden zich aan een 'jruim publiek voor te stellen. ganse projekt beloopt de som van 9.600.000 F. Het werd eenparig aangenomen. Besloten werd op te treden tegen landbouwers die juist naast de wegverharding greppels ploegen. Auto's die verplicht zijn uit te wijken ondervinden hier heel wat last van. Men riskeert telkens zijn voertuig onherstel baar te beschadigen. ACHTERBREMT Als bijkomend punt werd er over eengekomen eveneens de be krachtiging van de aanbesteding van de Achterbremt op de agenda te plaatsen. De werken werden op 10.000.000 F geraamd, doch bij de aanbesteding deed de firma Robarij uit Lede het laagste bod met 9.644.000 F. Tussen hoogste en laagste bod lagen meer dan twee miljoen frank verschil. INTERPELLATIE Na het aflopen van de gewone agenda werden nog enkele vragen door raadsleden aan het Kollege gesteld. Zo was raadslid Goos- sens (PVV) aardig ontstemd om dat op 8 mei jlenkel de nationale vlag aan het gemeentehuis wap perde en er geen spoor was van het officiële symbool van de Neder landstalige Kuituurgemeenschap, de Vlaamse Leeuw. Het kollege zat er duidelijk mee verveeld en was niet in slaat een aanvaardbare reden voor deze flater te geven! Raadslid Meganck (PVV) zag een steen des des aanstoots in het oude stort. Hij wees op de gesloten overeenkomst om het te bedekken en te beplantenTot op heden is er van dit laatste nog steeds niets te bespeuren. Schepen van Open bare Werken Meuleman zei in zijn antwoord dat men eerlang een op lossing kan verwachten. Het ligt in de bedoeling om gras te zaaien en boompjes te planten. Het ter rein zal tevens afgesloten worden met 133 palen en 3000 meter draad. HULDIGING Na het sluiten van de raad ging burgemeester Hooghuys over tot de huldiging van nationaal junio- reskampioen op de baan, Eddy D'Herde. Heel wat supporters van deze bekende inwoner van de ge meente hadden er aan gehouden de huldiging bij te wonen, zodat de raadszaal nogal krap uitviel. Na de traditionele toespraken, ge houden bij het drinken van een glaasje schuimwijn, tekende de jonge renner het gulden boek. Het werd een fantastische dag voor hem: dezelfde voormiddag werd hij officieel in kennis gesteld van zijn preselektie voor de Olympi sche Spelen van Montreal Dirk DE PAUW Te Herserdem stelde de KGB, de Katolieke Gepensioneer- denbond, verleden week-end, de vruchten van de hobby's van zijn leden tentoon in het Parochiaal Centrum. Het ging om de hobDykiuo van aan zijn sjerp... het gewest Aalst met leden uit de hele omgeving. Niet alleen stelde men werken tentoon van leden van de hob- byklub maar eveneens kon men er de vruchten van de huisvlijt van gepensioneerden die in het Rustoord verblijven, vooral schilderijen dan, en ook van enkele zieken en gehandi- kapten bewOncsrëf!. Het ging om eenhele gamma van verscheidene technieken o.a. kleuren kunstbloemen vervaardigen. weef werkjes, haakwerk, breiwerk, allerlei poppen. Burgemeester Antoon Muy- laert opende verleden vrijdag de tentoonstelling en vond ze zo geslaagd dat hij verklaarde dat «hij ook al zou willen ge pensioneerd zijn». Misschien dacht hij in dit geval wel even Maria Coppens, verantwoorde lijke voor de hobbywerking voor het Gewest Aalst drukte er haar tevredenheid over uit dat ook het Departement van Na tionale Opvoeding en Neder landse Kuituur de aktie waar deerde en erdoor het oprichten van een stand een positieve appreciatie aan verbond. Na een werking van ongeveer 5 jaar zijner in As!S* C~n-Q?V??r 40 leden en in elke klub van 15 tot 20 deelnemers. Te Aalst wordenook kursusen gegeven voor hobbyverant woordelijken die dan op hun beurt de te Aalst aangeleerde technieken naar de plaatselijke groepen moeten uitdragen. In het hele gewest zijn er immer sniet minder dan 26 hobby- klubswat wel toont dat ze voor een reëele belofte instaan. Door het verspreiden van klas sieke technieken en het invoe ren van nieuwigheden worden de bejaarden beter geïnte greerd en dit dan door hun werk zelf. Mensen die dan in de plaatselijke klub iets hebben geleerd worden verzocht het op hun beurt aan zieken of mensen die zich niet meer kunnen verplaatsen over te dragen. De werken worden er verkocht met een kleine winst, winst die de Véfanr.v00rd?!!]tezal toela ten allerlei nieuw materiaal aan te schaffen en het dan oordeel kundig te verspreiden volgens de behoeften. Zo krijgen onze gepensioneer den niet enkel een aangenaam tijdverdrijf maar weten ze ook dat hun aktiviteiten door de an deren naar waarde worden ge schat. L.H. In de stemmingsvolle Klaroen, aan de oprit autostrade te Aalst, beleefde de mutualiteit 'De Eenheid' zijn traditioneel jaarfeest. Na verbroedering met de andere ziekenfondsen verwelkomde voorzitter Raymond De Smet zijn talrijke K.P.- vrienden en belichtte de tegenwoordige aanval op de maat schappelijke zekerheid. De huldiging van bode Frans Stuy- ver was de inzet van een urenlange avond vol dans en jolijt. 4 Kultureel Centrum Affligem Op woensdag 26 mei te 20 u., had de opening plaats van de tentoonstelling «Zonnebloem 2» De verkoop is uiteraard inte graal voor hen zelf. Ook de op brengst van de bar van het cen trum, te dezer gelegenheid opengehouden door ouders en simpatisanten zla ten voordele komen van de minder- valieden Een bezoek van uwentwege en een eventuele aankoop van een hand- of kunstwerk zou de aktiviteit van deze mensen sti muleren. Het Sint-Michielskoor van He- kelgem o.l.v. Viktor Van Fra- chen, zorgde bij de opening voor een passende muzikale omlijsting. Deze tentoonstelling blift open op zondagen 30 mei en 5 juni van 11 tot 13 en van 14.30 tot 20 uur en op tweede pinkster dag en zaterdag 29 mei en 5 juni van 14.30 tot 20 uur. L.H. VERBROEDERING Zaterdagnamiddag 22 mei vond een gezellige receptie plaats tussen alle mutualiteiten met als gastheer De Eenheid van de Kommunistische Partij. Na het over en weer gepraat met als tema interne pro bleempjes die overal dezelfde zijn, gingen ze samen met de ongeveer 350 aanwezige le den van 'De Eenheid' aan tafel om te genieten van een heer lijke koude schotel. DONKERE TIJDEN Het eigenlijke feest startte met de verwelkomingswoorden van de heren Raymond De Smet en D. Gijsens, Na een korte belichting van het verlo pen jaar kon voorzitter De Smet niet nalaten de aanval op de Maatschappelijke Zeker heid die op dit ogenblik plaats vindt als een rampzalige toe stand te bestempelen. De be staanszekerheid die onze ou derlingen en niet in het minst onze jeugd in deze tijd hebben is zeer wankel en is een pro bleem waar hoogstnodig en zeer dringend een oplossing moet worden voor gevonden, aldus de voorzitter. HULDE EN STEMMING Na de harde waarheidsvolle toespraak van de leider kwam een aangenaam hoogtepunt aan de beurt. Na tientallen jaren trouwe dienst ging Frans Stuyver op rust. Na de tientallen ééndagstrips en de dertig pinksterreizen waarvan het meerendeel reizen van drie dagen moest het ervan komen dat Meldert eens verder wil uitvliegen. Gedacht werd dan aan het wondermooie, onvolprezen Tirol en dit in de beste ge schikte vakantieperiode, met start namelijk op zater dag 10of zaterdag 17 juli. De mogelijkheid bestaat dus te kiezen tussen twee acht daagse reizen of zelfs van met de eerste bus te vertrek ken en terug te komen met de tweede en dus een ver blijf van vijftien dagen in Tirol te kunnen realiseren. Tirol doet ons o.a. denken aan heerlijk, onvergetelijk natuurschoon, blauwe en groene meren, zuivere lucht en vrolijke typische Tiroler- avonden. Een ideaal ont spannende reis dus. Over de Duitse Autobahn gaat het via Ulm en Kempten naar Reutte in Tirol waar verbleven wordt in een ty pisch Tirolerhotel, in het centrum van heet vakantie stadje. Er zijn uitstappen naar ie ders gading. 1e dag: Oberjochpas, O- berstdorf, Klein Walsertal. 2e dagWieskirche, Ober- ammergau, Linderhof 3e dagLechtal en Flexen- pas. Hoelang moeren de kinderen nog aan dergelijke gevaariijke tuigen akrobatie verrichten. In het domein Beukenhof, nu stad- seigendom, klauteren ze naar hartelust in omgekeerde richting op wat men eens een glijbaan noemen kon. Met alle gevaar vandien: vallen, splinters, gescheurde broek en onderzitlende dij en kwetsuren van allerlei aard. Het wordt hoogtij dat dit gevaarlijk tuig de weg van de afbraak inslaat en liever vandaag dan morgen, voor er dodelijke onge vallen te betreuren zijn. (RVDP - JM) De man die man als voorbeeld kan nemen voor wilskracht en inzet werd letterlijk en figuurlijk onder de bloemen bedolven. De huldiging aie gepaard ging met vele welgemeende ge schenken van het bestuur en talrijke vrienden weerspiegel den het belang en de waarde van Frans als lid en zeker als mens. Het langdurig applaus, voor de zichtbaar ontroerde gehuldigde, van alle aanwezi gen was een bewijs hoe sym patiek Frans wel was. En het feest ging door. De show en de orkestrale fantasi eën onder leiding van René Carlier dreef de stemming ten top. De talrijke danslustigen kwamen gauw aan hun trek ken. Als één grote farrvlie werd er gezongen en met mate ge dronken tot in de kleine uurtjes. Het feest van de Eenheid was nogmaals een weergaloos sukses geworden waarvoor de inrichters zeker een pluimpje verdienen. I.M. Vervolg van blz. 1 4e dagEhrwald en de Zug- spitze 5e dag: de Königschloöser Neuschwanstein en Hohen- schwangau. Terugreis over Ulm en Karls ruhe, Saarbrücken en Re- mich. Prijs: acht dagen 6200 fr. 15 dagen 9500 fr. Voor de vijf uitstappen kan op voorhand ingeschreven worden aan 350 fro. voor de hele reeks. Inschrijvingen ten spoe digste bij J.Muylaert die de reis leidt door betaling van een voorschot van minimum 1000 fr. per persoon. Kinde ren tot 11 jaar hebben 25% vermindering. L.H. de mis, die door de paro chiepriesters zou verzorgd worden. Uiteindelijk werd zowat een kompromis gevonden waar bij Mgr. De Kezel het misle zen inderdaad overliet aan de parochiepriesters maar toch tijdens de geloofsbe- leidenis van de mis, het Vormsel toediende. In een telefonisch gesprek met een parochegeestelijke werd ons zo de 'stoelenaffaire' ge schetst. Men voegde er e- venwel aan toe dat hoewel dergelijke werkwijze onge bruikelijk is- als het vormsel tijdens een misviering wordt toegediend is het doorgang de Bisschop of de hulpbis schop zelf die de mis opdra gen - een pastoor dan toch de best geplaatste persoon blijft om voor zijn gelovigen mistelezen. Het is overigens zo, dat el ders in dit land, ook het vormsel door de parochie priesters, doorgaans de de ken, wordt toegediend. Een en ander houdt evenwel ver band met de zogenaamde «volheid van het priester schap», een term die eigen lijk eerder een kerkelijke spitsvondigheid dan wel en geloofskwestie inhoudt en waaraan van bisdom tot bis dom een andere interpreta tie wordt verleend. L.M. Naar wij vernamen zijn de twee Aalsterse militairen, de heren Slagmolen en Kieckens die op 7 mei te voet naar Lourdes vertrok ken nog steeds fiks aan het doormarsjeren. Het RIBYO te Aalst dat in samenwer king met beide wandelaars een 'sponseraktie' voerde waarbij men door stoning van 50 fr. op de prk van het Ribto, symbolisch één van de 1048 km die beide wande laars zullen stappen spon- sert, mocht reeds een 25.000 fr op haar rekening bijnoteren. Wie voor de mili tairen op 29 mei in Lourdes aankomen nog een bijdrage wil storten kan dat natuurlijk nog altijd. (L.M.) Schuttershofstraat 5 - Antw -Tel: 32 93 88-32 93 55 UW VERTROUWEN WAARD systeembouw "DANILITH" Heylen kan op alle punten konkurreren met de traditionele bouwmethode ■stuur mij vandaag, gratis en vrijblijvend,uw volledige! dokumentatie. naam:I I adres:I VLIEGMEETING 30 mei te 14 uur Vliegveld ter Kluizen

De Voorpost | 1976 | | pagina 9