K.A.V. Dendermonde out F C. JONG LEDE GEHULDIGD Dendermondse telegrafist Francois Simon VIGOR-WUITENS ZOEKT VERSTERKING VOOR ZIJN AANVALSLIJN Belgisch veteranen-kampioen DIRK DEFERRERE KONTRAKT MET EENDRACHT ZELE Dames Jenny en Nicole doen het goed Internationale amateurs te Meldert Nederlandse overwinning Dendermonde - Bas Oha 0-3 Louis Nevens bij Willebroek 17 cooocoosoaoooof Langzaam maar zeker schuift JENNY DE SMET naar de top van de dameswielrennerij. Aan de heerschappij van het Nederlandse blok zien we voorlopig geen einde komen, doch als er meer „nationaal" gekoerst wordt, kunnen onze meisjes zich doorzetten. Het wordt dan ook voor de kijkers gemakkelijker om zich een beeld van de waardeverhoudingen te vormen. Te Baudour finishte Jenny in de spits. Slechts de taaie en meer geroutineerde Mariette Laenen, en Frieda Maes hielden het Hamse meisje van de zege. Te Borsbeek deed ze het eveneens uitstekend daar stak er voor Jenny een zevende prijs in. NICOLE VAN DEN BROECK, zonder daarom het peil te benaderen uit haar „regenboogtruiperiode", is weer duidelijk een van 's lands beste koereurs. Haar resultaten vierde te Baudour en vijfde te Borsbeek. De jonge KARINE MESKENS koerste te Moeskroen en kwam met een achtste prijs huistoe. Huldiging van FC Jong Lede op het gemeentehuis. De meer dan 700 Dendermondse supporters «lie K.A.V.D. naar Waver hebben vergezeld kregen weinig gelegenheid tot juichen. Na de verkenningsronde die zowat twintig minuten in beslag nam, werden de Ros Beiaardzonen immers in amper een kwartier knock-out gezet door een Bas Oha, dat heel wat wilskrachtiger en zegedriftiger akteenle. En nochtans, na de terugwedstrijd in het Grembergse stadion was iedereen van oordeel dat Dendermonde er op moreel plan best voorstond om de beslissende wedstrijd te winnen. Dit bleek dan niet waar te zijn. Het Dendermonds midden veld was nergens. Genftrer van Bas Oha was er immers heer en meester. Zonder moedite ving hij de zwakke Dendermondse aanvallen op om dan met een gemeten voorzet snelle mannen als Delapdna en Donofrio te be reiken. Deze wisten telkens zonder moeste door te drin gen tot in de Dendermondse strafschopzone. Zelfs Claes- sens kon regelmatig zijn ver dedigende stelling verlaten om doelman De Weërdt op de korrel te komen nemen. Verstraeten kende hierbij wel enige tegenslag toen zijn schot via de staak op nieuw buiten Vloog, maar verder bleek doelman Poliiti op de 'hoogte ven zijn taak, ook bij de loeier van De Blleeckere en de afschamper van Scholilaert. Zowel bij het eerste als bij het tweede doelpunt werd de Dendermondse defensie volledig uit verband gespeeld al moest doelman De Wedrdit de tweede treffer wel hebben 'kunnen voorko men. Dat er dn de allerlaat ste minuten nog een derde doelpunt viel kon weinig aan de toestand veranderen. K.A.V. Dendermonde werd op Waver zuiver op zijn waarde geklopt, door een ploeg die met volle inzet voor het behoud in derde nationale heeft gespeeld, iets wat spijtig genoeg niet van K.A.V.D. kan worden gezegd. Meteen is 'het doek gevallen. Waar velen reeds maanden geleden hadden voor gevreesd is werkelijkheid geworden. Dendermonde zakt opnieuw maar bevordering en dit juist op het ogenblik dat Lede naar derde nationale opklimt. Met de derby's tegen Aalst, Zele en Merchtem had zulks een goede zaak kunnen wor den voor de penningmeester en de club. Nu wordt het afwachten, en het zou best kunnen dat het voetbalpu bliek niet neemt wat er tij dens het voorbije seizoen is gebeurd met als resultante de degradatie. Het is precies niet onze taak veroordelingen uit 'te spreken die aan de basis zouden liggen van dit mislukt seizoen. Dat zij die het voor het zeggen hadden en zij die doorgaans door de betalende supporters op de handen worden gedragen, zichzelf aan een gewetens onderzoek onderwerpen, in een poging om de klub met verder in de put te helpen. Wat voorbij is komt niet te rug, maar het zal toch hoogst nodig zijn orde op zaken te stelden en de ingesteldheid van de klub te wijzigen, wil K.A.V. Dendermonde verder heit vertrouwen krijgen en blijven behouden van hen, die o.a. zondag op Waver de ploeg aanmoedigend ble ven steunen, maar voor hun inbreng niet de kleinste be loning kregen. V.C. Voor het eerst sinds ja ren, zelfs voor het eerst sedert de fusie van de twee Hamse voetbalploe gen Vigor-Hamme en Jon ge Wuiitens-Hamme, is de fusieklub er in geslaagd het seizoen af te sluiten in schoonheid. Het werd deze keer geen degradatie en ook geen strijd om het behoud tot het einde in de hoogste provinciale afdeling van Oost-Vlaanderen. Halfweg de kompetitie kreeg men zelfs al een gunstige uitgangspositie voor een plaats in de eerste helft van de klas sering. Dit was lang ge leden. Vigor-Wuiitens sloot het voetbalseizoen af op een eervolle zesde plaats. Dit na een zeer moeilijke start, maar een bijzonder geslaagde twee de ronde waarin het de beste ploegen uit de reeks waard was. Immers de Hammenaars speelden een opmerkelijke wed strijd te Deinze en in de SportpLeinstraat tegen de kampioenen, die werke lijk te Ham me met de hakken over de sloot ge raakten. Zonder het groene punt dat diende afgestaan aan de buren van Lokerse S.V. waren de blauw-zwarten zelfs vijfde en als eerste Wase ploeg geëindigd. Dit dan ten koste van datzelfde Lokerse. Dat hot seizoen 1975-1976 zulk een mee valler is geworden dan ken de Hammenaars in de eerste plaats, naast de niet te onderschatten ver diensten van de spelers, in hoofdzaak aan trainer Rudy Schelfhout. Een man die een zwalpend schip terug in de goede {richting bracht, bewees het te Hamme voor de tweede keer. Onder zijn leiding tijdens de laatste zes wedstrijden m bevor dering, wanneer op hem beroep werd gedaan na hot ontslag van trainer Charles Bovy, kwam de fusieploeg slechts één pun,t 'tekort, om zich in de nationale reeksen te handhaven. In het voor bije seizoen kon hij een door verdeeldheid geteis terde ploeg tot een geheel smeden. Geef trainer Ru dy Schelfhout één of twee geroutineerde forwards met tor-instinkt welke 25 wedstrijden kunnen mee draaien, met daarbij de zelfde elementen welke dit jaar speelden en Vi gor-Wuitens wordit een kandidaat-stijger V.W. Hamme beschikt momenteel over een jon ge homogene ploeg, een 'trainer die bewezen heeft zijn 'taak tenvolle aan te kunnen. We denken niet dat het modig is hoge ogen te gooien op de transfertmarkt. Niet alleen het fanionteam mag terugblikken op een geslaagd seizoen, ook de jeugd van Vigor-Wuiitens ds komende. De juniores werden na een spannend kampioenschap tweede in de eindklassering. *De scholieren en de knapen wonnen hun kampioen schap en de miniemen werden op hun beurt eer vol tweede. De veteranen, de allereerste winnaars van de beker van Bel gië, werden dit jaar her opgericht door toedoen van public-relations van de Hamse klub, de h. An- dré Van Lijsebetten. In de beginfaze werden zij nipt verslagen door S.K. St.-Niklaas en Zotitegem, telkens mat 1-0 en naar het einde 'toe kon Boe- chout meester blijven met diezelfde Arsenalscore. Voor de rest werden het week na week overwin ningen voor de jongens van coach Van Lijsebet ten. Het bestuur van de Hamse klub heeft volgen de spelers op de transfert- fent'lijst geplaatst Hono- ré Raemdonck, Franky Deckers, Freddy Permen- itier, Pierre De Schoei- si titer, Pierre Van den Broeck, Michel Baert, Luc Sillis, Rudy Vla- minck, Walter Mertens, William Verdonck, Fred dy Eeckhoudt, Luc De Wolf, Jozef Speleman, Francois D'Haeseleer en Danny De Smet. Daaren tegen staan er een paar spellers op het wenslijstje van de Hammenaars. Het is afwachten wat de tran fertperiode ons zal brengen. P. Van Gendt De wielersport haalt momenteel in alle nieuwsmedia de koppen. De grote ronden zijn bezig of zijn in het vooruitzicht en tienduizenden supporters kregen snellere hartkloppingen bij de prestaties van hun idool. Maar in de schaduw van de top wielrennerij zijn er ook nog andere atleten, die met hun mogelijkheden trachten iets te bereiken. WEDDENSCHAP WAS DE AANLEIDING Frangois Simon, 44 jaar jong, nam zowat 6 jaar geleden deel aan het wielerkampioen schap van België van de RTT KAMPIOENSCHAP HOOFDDOEL Sedert 1970 heeft hij zich op geworpen als de specialist van de titelracen. En gans zijn voorbereiding is er op afge- I RTT'er Frangois Simon, Belgisch veteranenkampioen. richt. Hij liet zich inschrijven bij de veteranen BWB maar tussen die ex-beroepsrenners, met ALLE knepen van het vak maakt hij geen schijn van kans, hetgeen hem zeker niet kan deren, maar tegen de datum dat er om de tricolore RTT-trui moet ge reden worden is hij paraat. Normaliter moesten het vijf overwinningen tereke gweest zijn. In 1972 te Zolder en in 1973 te Roeselare werd hij kampioen. In 1974 moest hij in volle spurt remmen en het werd een zilveren plaats te Adinkerke en vorig jaar te Zolder sprong hij te resoluut met zijn krachten om en in de Spurt werd hij verrast om opnieuw tweede te wor den. Vorige zaterdag te Knokke- Heist zou hij nog eens alles op alles zetten. Onder leiding van dienstleider Roger Tilley werd hij gesteund door een ganse schare supporters en na 12 km kon veteraan Simon zijn impulsiviteit niet meer bedwingen en hij trok er al leen vandoor. Dertig kilome ter bleef hij voorop en ter aankomst had hij 35 sekonden voorsprong. Het werd voor hem een derde driekleurige trui een hele prestatie voor wie het als 44-jarige moest op nemen tegen 49 konkurrenten waarvan de meeste 10 jaar jonger. Hij legde de 42 km af in 1 u. en 3 minuten. Zijn ijzeren wil. zijn energie en zijn doorzettingsvermogen zijn zeker een voorbeeld voor vele jongeren, die vlug den ken tot de vedettenkategorie te behoren maar bij de min ste inspanning het laten af weten. Frangois Simon, bijna 25 jaar in het telegraafkantoor te Dendermonde tewerkgesteld, vindt zijn genoegdoening om te fietsen als amusement en een driekleurige trui en een herinneringsschotel van de inrichtende stad zijn voor hem de enige herinneringen. BENO. voor Veteranen. In 1970 te Roeselare trok de Cois voor het eerst een koersbroek en dito trui aan en op een geleende fiets eindigde hij zesde als 38-jarige in een kategorie waar men vanaf 35 jaar mocht aan deelne men. Telegrafist Simon had zin weddingschap gewonnen maar eigenlijk had hij veel I meer gewonnen want met de I fiets rijden werd voor hem 3 een gezonde vorm van ont- spanning. Sedertdien doet hij dagelijks de trip van zijn wo- j ning te Wemmei naar het 1 telegraafkantoor te Dender monde en terug of ongeveer 50 km mei de fiets. Frangois Simon heeft geen last van verkeersperikelen en hij blijft er fit en wel bij. Een hele prestatie om als 38-jarige de racefiets te bestijgen om zich te meten met veel jon gere tegenstanders. Negenenveertig deelnemers kreeg de 14® Grote Prijs Firma Artislach te Meldert op donder dag 27 mei. De afstand be droeg 112 km, zijnde 14 ron den. Alhoewel nog gehandikapt door de val vorige week in de Ronde van Vlaanderen kwam de plaatselijke vedette. Oscar Dierinókx, reeds van bij de aanvang in de belangstelling te staan. Halfweg zou hij editer, nood gedwongen wegens het hier- bovengenoemd letsel, de koers dienen te verlaten. Spij tig. In het tweede gedeelte ont snapte een groep van een zes tal renners, namelijk Schenk, De Clercq, Adriaens, Van Noorwege, Freddy, Luc Be- rekenbos en Jacobus Ver- bruggen. De voorsprong be droeg weldra ruim een minuut zodat de rest van de deelne mers eraan waren voor hun moeite. Wel trachtte Frangois Matthijs nog bij de leiders te geraken doch tevergeefs. Hierbij dan de uitslag: 1 Jacobus Verbruggen (NL de 112km. in 2.45 u. 2. Gerrit De Clercq. 3. Luc Berkenbos 4. Freddy Van Noorwege. 5. André Adriaenssens. 6. Louis Schenk (NL.) 7. Etienne Van den Hauwe 8. Frangois Matthijs 9. Lauwereyns Jan 10. Marnix De Groen 11. Hedwig Bayens 12. Gilbert Delaet 13. Edward Bogaert 14. Cornelis De Brauwer 15. Patrick Joos 16. Geert Chevalier 17. Willy Van Horebeke 18. Adrianus De Beer 19 Frangois De Belie 20. William De Poorter. KOERS VOOR NIEUWELINGEN De derde Grote Prijs Bouwon dernemingen Roger Troch, in gericht door de «Bergklim- mers» te Meldert over een af stand van 49 km kende op He- melvaartdag, niettegen staande het dreigend en wisse lend weder, veel succes. Niet minder dan 30 nieuwelingen, waaronder de plaatselijke ren ner Jean De Bondt, waren aan de start. Hierbij dan de uitslag: 1. Johan Van Driessche, Aalst, de 49 km. in 1.14, mu. 2. Danny Jansegers. 3. Marc Van den Brande 4. Michel Prinsen 5. Jean-Pierre Fieve 6. Rik Stockmans 7. Patrick Dhaese 8 Danny De Backer 9. Marc Goossens 10. Patrick De Jaegher. L.H. definitief aan de haak gesla gen maar verder dan invaller heeft Verhelst het in Meche- len nog niet gebracht De sprong naar eerste klasse is wellicht te hoog geweest. Hiermee krijgen wij wellicht gqlijk toen we dat ook op deze plaats neerpenden en de raad aan Patrick Verhelst gaven zijn kans te gaan in de derde klasse op een ogen blik toen hij nog in volle onderhandeling was met de eerste klasser. Op dat ogen blik stelden twee klubs uit de derde klasse belang in hem. Hij heeft toen Mechelen gekozen met alle gevolgen vandien. Een tweede Grembergse voet baller Wim Waegeman, thans 18 jaar werd door Beveren-W. aangetrokken. Hij voetbalt thans bij de provinciale juniors van de eerste klasser. Inmiddels verliet deze week een tweede voetballer S.K. Grembergen. Het betreft Luc Van Den Abbeele die door Overmere werd aangeworven. Van Den Abbeele is 32 jaar, en speelde als laatste man, vijf seizoenen met S.K. Grem bergen. Of er verder nog transfertnieuws uit de bus zal komen bij S.K. is wellicht nog een vraagteken. Er wordt wel veel gefluisterd over „men zegt" en „het schijnt" maar dergelijke geruchten doen in trasnfertperioden ge regeld de ronde. Een zaak is zeker. Verleden jaar deed men de gok met de jeugd. Het werd een meeval ler van belang. Men is bij S.K. Grembergen verder zin nens dezelfde weg te volgen. Als het kan met eigen mate riaal moeten geen vreemde vogels worden aangetrokken, waarvan men bij voorbaat nooit zeker is. De jeugd van S.K. Grembergen heeft het vorbije seizoen bewijzen ge leverd. Het juniorselftal won bopas het jeugdtornooi van K.A.V. Dendermonde, voor de tweede opéénvolgende keer. Een flinke prestatie voor een ploeg die tenslotte maar in derde provinciale voetbalt. Derde klasser Eendracht Zele heeft de 19-jarige voetballer Dirk Deferrere van S.K. Grembergen definitief onder kon- trakt geplaatst. Dirk Deferrere speelde reeds van zijn zes tiende jaar in het eerste elftal van de Grembergse derde provincialer, werd geregeld in het middenveld uitgespeeld, alhoewel hij ook meermaals als aanvalsleider in de spits aan zijn trekken kwam. weliswaar grote sprong. Gun stig voor de Grembergenaar is alvast dat hij in een ploeg terecht komt die zopas een bekwame trainer heeft aan geworven in de persoon van Eddy Bertels die eerder reeds cfijn sporen verdiende bij K.A.V.D., ploeg die hij van eerste provinciale naar de derde klasse bracht in een tijdspanne van drie jaar. Bertels is voor een jonge voetballer zoals Dirk Defer- re wellicht een uitstekende leermeester. Met de overgang van Defer rere naar Eendracht Zele gaat metéén een derde Grem bergse voetballer „van eigen kweek" zijn weg in de natio nale kompetitie. Patrick Ver helst werd een paar jaren geleden door K.V. Mechelen Dirk Deferrere heeft zopas zijn militaire dienst achter de rug. Als gevolg hiervan diende S.K. Grembergen hem in bepaalde wedstrijden te vervangen vermits deze jonge voetballer niet elke week in de gelegenheid was, zijn week end thuis door te brengen. Dirk Deferrere komt nu in de derde klasse terecht, een Louis Nevens, ex-speler van Eendracht en SK Aalst, vorig seizoen top scorer in Bevordering met 28 doelpunten, heeft een over 'twee jaar lopend konitrakjt ondertekend dat hem aan Wilïebroekse bindt. (mm)

De Voorpost | 1976 | | pagina 17